رشته های تحصیلی

تحصیل رشته اقتصاد در آلمان

تحصیل رشته اقتصاد در آلمان

تحصیل رشته اقتصاد در آلمان به دلیل کیفیت بالا و اعتبار دانشگاه های آلمان ، متقاضیان بسیاری پیدا کرده ، در اینجا مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ، اطلاعات ضروری برای شناخت و درخواست پذیرش برای تحصیل رشته اقتصاد در آلمان را بیان کرده اند.

پیش تر هم در همین سایت ، در مقاله ای کامل ، به بررسی شرایط مهاجرت تحصیلی به آلمان پرداختیم که پیشنهاد می کنیم حتما در کنار این محتوا ، مقاله تحصیل در آلمان نیز مطالعه گردد.

مطالعه اقتصاد یکی از موضوعاتی است که برای جامعه امروز بسیار ارزشمند است ، اصول اقتصادی را می توان برای طیف وسیعی از موسسات ، از جمله مراقبت های بهداشتی ، دولتی ، مالی ، تجاری ، سیاسی و حتی مذهبی به کار برد ، همه این آژانس ها نیاز به زمان و هزینه دارند و بنابراین می توان با چشم انداز اقتصادی به آنها نگاه کرد.

مدرک کارشناسی اقتصاد در آلمان مطابق با روش های استاندارد آموزش عالی در اکثر نقاط جهان تدریس می شود ، این مدرک کارشناسی را می توان در دانشگاه های دولتی ، در دانشگاه های خصوصی ، در کالج های محلی و از طریق دانشگاه های آنلاین کسب کرد.

در زیر با شرایط ، ضوابط ، دانشگاه های ارائه دهنده ، هزینه ها ، مزیت ها و معایب و بازار کار اقتصاد در کشور آلمان آشنا می شوید ، پس با ما همراه باشید.

مدارک پذیرش رشته اقتصاد در آلمان

دوره های اقتصاد در دانشگاه های آلمان در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود ، مدرک کارشناسی اقتصاد در آلمان یک دوره ۳ ساله و کمترین شهریه لازم است.

دانشجویان بین المللی که آرزو دارند معلم اقتصاد شوند می توانند برای دوره های MEd که آموزش معلم حرفه ای را ارائه می دهند ، درخواست دهند.

در مقطع کارشناسی ارشد ، مدرک MS ، MA معمولاً در دسترس است و phD اقتصاد نیز در مقطع دکتری تحصیلی ارائه می شود.

دانشجویان بین المللی می توانند از طریق وب سایت کالج یا از طریق uni-assist به دانشگاه های آلمان مراجعه کنند. Uni-assist یک پورتال پذیرش متمرکز است که توسط سرویس تبادلات علمی آلمان (DAAD) اداره می شود و به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد از طریق یک پورتال مشترک برای چندین دانشگاه درخواست دهند.

شرایط دانشگاهی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی اقتصاد در آلمان برای دانشجویان بین المللی عبارتند از:

آموزش متوسطه در سطح متوسطه با حداقل ۷۵٪ با ریاضیات و آمار به عنوان درس.

گذراندن آزمون ارزیابی صلاحیت در آلمان ، به نام Feststellungsprüfung ؛ این یک امتحان است که توسط دانشگاه ها انجام می شود و مهارت شما را در موضوعاتی که برای برنامه تحصیلی انتخابی شما بسیار مهم هستند و همچنین به زبان آلمانی ارزیابی می کند.

مدرک زبان نیز برای ورود به دانشگاه های آلمان مورد نیاز است که در بخش زبان تحصیل به آن اشاره شده است.نکته : باکس سبز رنگ حاوی لینک هایی است که همان عناوین اصلی محتوای پیش رو هستند ، با انتخاب هر یک ، به همان مطلب هدایت می شوید.

تحصیل رشته اقتصاد در آلمان

دوره کالج اقتصاد در آلمان

کالج W-kurs برای دانشجویانی است که مایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در زمینه علوم اقتصادی یا اجتماعی در آلمان هستند اما گواهی ترک تحصیل آنها برای پذیرش کافی نیست (یا به رسمیت شناخته نشده است).

این دوره در کالج های مختلف ارائه می شود ؛ ما به عنوان مثال دوره W Course Studienkolleg را برای شما بیان کرده ایم.

این دوره در کالج های مختلف ارائه می شود ؛ ما به عنوان مثال دوره W Course Studienkolleg را برای شما بیان کرده ایم.

اگر می خواهید در یکی از برنامه های علوم بازرگانی ، علوم اجتماعی (به ویژه دانشگاه ها) ، انفورماتیک کسب و کار ، مدیریت کسب و کار ، اقتصاد ، علوم سیاسی ، تجارت بیمه و خانه داری ثبت نام کنید ، به Studienkolleg W Course نیاز دارید.

W-kurs در OSK شامل ریاضیات ، مدیریت بازرگانی ، اقتصاد و آلمانی است ، روش ها و مطالب مهم حوزه های مختلف علوم به طور کامل پوشش داده شده است.

دروس همه به زبان آلمانی تدریس می شوند و به منظور آماده سازی شرکت کنندگان برای آزمون ارزیابی (feststellungsprüfung – FSP) در دانشگاه در آلمان است.

پس از دوره مقدماتی W ، یک آزمون کتبی برگزار می شود ، در طول دوره اصلی ، امتحانات میانی برگزار می شود و امتحانات نهایی بر اساس آزمونهای ارزیابی FSP است که در دانشگاهها اجرا می شود و در نتیجه یک ابزار آماده سازی عالی است.

دوره کالج اقتصاد در آلمان

مدت زمان ، شهریه و الزامات ورود به W-kurs

مدت زمان دوره دو ترم و شهریه آن شهریه W-kurs در حدود 700 تا 1000 یورو در سال است.

دوره های Studienkolleg OSK ، بدون نیاز به هیچ آزمون ورودی پذیرش به عمل می آورد.

مدرک دیپلم از کشور خود (قابل مقایسه با آلمانی “Abitur”) و سطح B1 آلمانی مورد نیاز است ، لازم است که مهارت زبان آلمانی B1معادل گواهی Telc یا Goethe و یا DSH 1 باشد.

بهترین دانشگاه های اقتصاد آلمان

سیستم آموزشی آلمان گزینه های بسیار مطلوبی را برای تحصیل اقتصاد در موسسات مشهور برای اقتصاددانان آینده ، تحلیلگران بازار ، سرمایه گذاران و بانکداران ارائه می دهد.

حدود 300 دانشگاه دولتی در آلمان وجود دارد که حدودا 60 موسسه از آنها دوره های اقتصادی را در آلمان ارائه می دهند ، یکی از آنها متعلق به 50 دانشگاه برتر برای دوره های اقتصادی در سطح جهان است.

در اینجا لیستی از برترین دانشگاه های اقتصاد آلمان و رتبه بندی آنها بر اساس رتبه بندی جهانی QS 2021 آمده است.

بهترین دانشگاه های اقتصاد آلمان

دانشگاه اقتصاد مانهایم در آلمان

دانشگاه مانهایم رتبه بندی موضوعی 40 ؛ دارای 5 دوره کارشناسی اقتصاد و 1 دوره دکتری ، شهریه کارشناسی اقتصاد دانشگاه مانهایم 3،330 یورو در سال می باشد.

دپارتمان اقتصاد این دانشگاه یکی از معتبرترین موسسات اروپایی در این زمینه است ، رتبه بندی خارجی این امر را تأیید کرده است: در سال 2020 رتبه بندی دانشگاه CHE ، گروه اقتصاد در گروه های برتر در رده های بیشتر از هر دانشگاه دیگری در آلمان رتبه بندی شده است.

در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS بر اساس موضوع 2021 ، این گروه مجدداً برای سومین سال متوالی در آلمان رتبه اول را دارد و از زمان معرفی رتبه بندی Handelsblatt VWL ، این وزارتخانه تنها واحدی است که همیشه در بین 4 بخش برتر در آلمان فهرست شده و تنها موسسه ای است که سه بار به عنوان موسسه پیشرو آلمان در زمینه تحقیقات اقتصادی معرفی شده است.

در مانهایم ، 27 استاد و 20 استاد جوان تمام زمینه های اصلی مربوط به اقتصاد را تدریس می کنند ، معلمان و دانش آموزان از بیش از 80 کشور جهان با هم تحقیق می کنند ، یاد می گیرند و ایده های جدید را توسعه می دهند.

تحصیل اقتصاد در دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ ؛ رتبه بندی موضوعی 50 دارای یک دوره کارشناسی و 2 دوره کارشناسی ارشد ، شهریه کارشناسی اقتصاد این دانشگاه 130یورو در سال می باشد.

افراد مشهور این دانشگاه در زیر نامبرده شده است:

پروفسور داوید کانتونی ، پروفسور دکتر. کارستن اکل ، پروفسور دکتر. فلوریان انگلمایر ، پروفسور دکتر. دکتر. h.c. کلمنس فوئست ، پروفسور دکتر. آندریاس هافلر ، پروفسور دکتر. گرهارد ایلینگ ، پروفسور دکتر. دالیا مارین ، پروفسور دکتر. کلاوس اشمیت ، پروفسور دکتر. مونیکا اشنیتزر ، پروفسور دکتر. سیمئون شودی (استادی موقت) ، پروفسور کلودیا اشتاین وندر ، پروفسور دکتر. اووه سونده ، پروفسور فابیان والدینگر ، دکتری ، پروفسور دکتر. یواخیم وینتر ، پروفسور دکتر. گبهارد فلایگ ، پروفسور دکتر. برند هوبر.

تحصیل اقتصاد در دانشگاه هومبولت برلین

دانشگاه هومبولت برلین رتبه بندی موضوعی 71 ؛ دارای دو دوره کارشناسی ارشد و دو دوره دکتری اقتصاد ، شهریه کارشناسی اقتصاد این دانشگاه 680 یورو در سال است.

علایق آموزشی و پژوهشی دانشکده اقتصاد دانشگاه هومبولت شامل زمینه های جدید هیجان انگیز مانند اقتصاد ورزش ، اقتصاد محیط زیست و منابع طبیعی ، اقتصاد املاک ، اقتصاد انرژی و توسعه پایدار است.

از فناوری رایانه پیشرفته در سراسر برنامه درسی استفاده می شود ، برنامه چندرشته ای هومبولت در اقتصاد بر دانش کاربردی تأکید می کند و طیف وسیعی از علایق دانشجویان را در بر می گیرد.

تحصیل اقتصاد در دانشگاه آزاد برلین و گوتینگن و بن آلمان

دانشگاه آزاد برلین رتبه بندی موضوعی 136 : دارای یک دوره کارشناسی و 2 دوره کارشناسی ارشد اقتصاد.

دانشگاه گوتینگن رتبه بندی موضوعی 151-200 : دارای دو دوره کارشناسی ارشد و یک دوره دکتری اقتصاد.

دانشگاه بن رتبه بندی موضوعی 62 ؛ دارای دو دوره کارشناسی ارشد اقتصاد ، شهریه دوره کارشناسی اقتصاد دانشگاه بن 580 یورو در سال می باشد.

کشور آلمان جزو کشورهای برجسته در زمینه اقتصاد است که مطالعه رشته اقتصاد در دانشگاه های آن می تواند نتایجی درخشان داشته باشد برای شناخت کشور های موفق در زمینه اقتصاد ، مقاله 20 اقتصاد برتر جهان را بخوانید.

هزینه تحصیل اقتصاد در آلمان

تحصیل رشته اقتصاد در آلمان به طور کلی ، به سرمایه گذاری زیادی نیاز ندارد و در واقع شرایط کنونی برای دانشجویان داخلی و خارجی کاملاً مطلوب است.

هزینه تحصیل اقتصاد در آلمان

دانشجویان دانشگاه های دولتی آلمان می توانند به صورت رایگان تحصیل کنند و فقط هزینه کمی برای پوشش هزینه های اداری و سایر هزینه ها در هر ترم دارند.

به عنوان مثال ؛ شهریه دوره لیسانس اقتصاد دانشگاه هایدلبرگ ۳۸۲ یورو در سال ، شهریه دوره لیسانس اقتصاد دانشگاه RWTH آخن ۶۰۰ یورو و شهریه دوره لیسانس اقتصاد دانشگاه فرایبرگ ۳،۳۳۰ یورو می باشد.

با این وجود ، هیچ کس نمی داند که این سیستم آموزشی رایگان در آلمان تا چه زمانی دوام خواهد آورد زیرا اخیراً نمونه هایی از اعمال مجدد شهریه برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا به وقوع پیوسته است.

موسسات خصوصی در آلمان معمولاً برای تأمین بودجه خود به شهریه وابسته هستند و هزینه تحصیل خود را برای تحصیل اقتصاد تا ۲۰۰۰۰ یورو در سال تعیین می کنند.

در مورد مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد در آلمان ، هزینه تحصیل برای مقاطع کارشناسی ارشد “غیر متوالی” بین دانشگاه ها متفاوت است و ممکن است در موسسات دولتی حدود ۵۰۰۰ یورو در سال و در دانشگاه های خصوصی آلمان تا ۳۰،۰۰۰ یورو باشد.

هزینه زندگی در آلمان چقدر است؟

به غیر از شهریه یا عدم وجود آنها برای تحصیل اقتصاد در دانشگاه های آلمان ، هزینه اقامت و زندگی نیز باید در نظر گرفته شود.

میانگین هزینه زندگی ، در مورد محل اقامت ، حمل و نقل ، غذا و غیره ، بسته به منطقه ، حدود ۹۵۰۰-۱۰۰۰۰ یورو در سال است.

اساساً ، انتخاب تحصیل در آلمان در مقایسه با انگلستان ارزان تر است ، اما شامل هزینه های قابل توجهی در مورد هزینه زندگی در آلمان ، اجاره آپارتمان یا پرداخت هزینه زندگی در یک سالن دانشجویی است.

برای کاهش هزینه های تحصیل می توانید بورسیه بگیرید ، یکی از کشور هایی که به دانشجویان ایرانی راحت تر بورسیه می دهد ، ایتالیا است ، مقاله تحصیل در ایتالیا را از دست ندهید.

زبان تحصیل اقتصاد در آلمان

تحصیل رشته اقتصاد در آلمان در حدود ۶۰ دانشگاه با ۱۳۰ برنامه تحصیلی انگلیسی در مقطع ارشد و دکترا امکانپذیر است.

زبان تحصیل اقتصاد در آلمان

دوره های آموزشی برای دانشجویان بین المللی معمولاً به زبان انگلیسی در مقطع ارشد ارائه می شود ، اما اکثر دوره های کارشناسی به زبان آلمانی ارائه می شود و از این رو ، نمره آزمون زبان آلمانی ، DSH level2 برای دانشجویان بین المللی مورد نیاز است.

این نکته را مدنظر داشته باشید که زمانیکه فردی تصمیم به تحصیل در دانشگاه های آلمان داشته باشد ، قطعا باید به فکر آموزش زبان آلمانی باشد.

عزیزانی که می خواهند با مدرک زبان انگلیسی وارد آلمان شوند ، نیز باید توجه داشته باشند که به دلیل اعتبار جهانی بالای دانشگاه های اقتصاد آلمان ، نمره زبان کمتر از ۶٫۵ عملا در زمان پذیرش امتیاز خوبی محسوب نمی شود.

حتی برخی از دانشکده های اقتصاد آلمان هستند که علاوه بر زبان آلمانی ، سطح متوسطی از زبان انگلیسی را هم از متقاضی درخواست می کنند.

اگر یادگیری زبان آلمانی برای شما دشوار است در سنگاپور به زبان انگلیسی تحصیل کنید ، مقاله تحصیل در سنگاپور را بخوانید.

چارت درسی اقتصاد در دانشگاه های آلمان

اقتصاد یک موضوع علوم اجتماعی است و از این رو ، شاخه ها و تخصص های مختلفی دارد که در بخش هایی از ریاضیات و آمار گسترش یافته است ، جزئیات دروس پایه ای اقتصاد شامل مبانی اقتصاد ، اقتصاد اروپا ، اقتصاد خرد ، اقتصاد کلان و تورم است.

اقتصاد خرد ، اقتصاد کلان ، اقتصاد مالی ، اقتصاد بین المللی ، اقتصاد رفاه ، اقتصاد صنعتی ، نظریه بازی ، اقتصاد پولی ، مالیه عمومی ، سیاست اقتصادی ، اقتصاد سنجی ، اقتصاد توسعه ، تجارت بین المللی ، تاریخ اقتصادی و آمار دیگر درس های ارائه شده در دانشگاه های اقتصادی آلمان هستند.

برخی از تخصص های محبوب که دانشجویان بین المللی می توانند برای تخصص انتخاب کنند عبارتند از:

اقتصادسنجی ، اقتصاد خرد ، اقتصاد کلان ، اقتصاد مالی ، اقتصاد بین المللی ، اقتصاد رفاه ، اقتصاد صنعتی ، نظریه بازی ، اقتصاد پولی.

مزایا و معایب تحصیل اقتصاد در آلمان

آلمان به دلیل اقتصاد قوی و بخش پررونق شرکت ، برای دانشجویان بین المللی که علاقمند به تحصیل در رشته اقتصاد یا تجارت هستند ، انتخاب بسیار خوبی است.

مزایا و معایب تحصیل اقتصاد در آلمان

دانشجویانی از سراسر جهان به دلیل داشتن رتبه های عالی دانشگاه ها ، حداقل شهریه در دانشگاه های دولتی و هزینه پایین زندگی به آلمان هجوم می آورند.

دانشجویان بین المللی به دلایل مختلف تحصیل در آلمان را ترجیح می دهند:

در واقع دانشگاه ها بخشی از هزینه های اداری را دریافت می کنند اما با این حال ، باز هم در مقایسه می توان گفت که هزینه تحصیل رشته اقتصاد در آلمان ، بسیار کمتر از دوره های ایالات متحده یا انگلستان است.

حدود 60 دانشگاه اقتصاد در آلمان در مقاطع مختلف تحصیلی مدرک ارائه می دهند ، دانشجویان دارای مدرک از یک دانشگاه اقتصادی در آلمان می توانند سالانه تا 90،000 یورو درآمد کسب کنند.

دوره های اقتصاد در بین پردرآمدترین دوره ها برای فارغ التحصیلان جدید در آلمان رتبه 8 را دارد.

طبق گزارش DAAD ، بیش از 100،000 دانشجوی بین المللی در دوره های اقتصاد و علوم اجتماعی در دانشگاه های آلمان در سال 2021 ثبت نام کرده بودند.

معایب تحصیل اقتصاد در آلمان

چالش زبان ؛ حدود 85 درصد از مردم ساکن در این کشور به زبان آلمانی صحبت می کنند بنابراین ، برای ماندن در این کشور باید آلمانی یاد بگیرید.

چالش هزینه های تحصیل ؛ هزینه تحصیل در این کشور رایگان است که می تواند مناسب به نظر برسد ، اما شما باید 8640 یورو در حساب مسدود شده خود در آلمان داشته باشید.

نداشتن امکانات آرامش بخش: بسیاری از دانشگاه های دولتی واقع در آلمان نمی توانند تجهیزات لازم را برای دوره شما ارائه دهند.

محدودیت های کاری: دانشجویان غیر اروپایی که در دانشگاه های آلمان ثبت نام کرده اند فقط اجازه دارند حدود 120 روز یا 240 نیم روز در سال کار کنند.

بازار کار آلمان پس از تحصیل اقتصاد

دانشجویان اقتصاد معمولاً حقوق اولیه بالایی دریافت می کنند و طیف متنوعی از رشته های شغلی از جمله بانکداری ، دولت ، سازمان های حمایتی ، مشاوره ، کارگزاری و فروش را دنبال می کنند.

یک اقتصاددان سطح ابتدایی با کمتر از 1 سال سابقه کار در آلمان می تواند انتظار داشته باشد به طور متوسط در مجموع با پاداش و حقوق اضافه کار 44،219 یورو حقوق دریافت کند.

سوالات پر تکرار تحصیل اقتصاد در آلمان

ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا تحصیل رشته اقتصاد در آلمان را به شما معرفی کردیم ، اگر به رشته خاصی برای مهاجرت تحصیلی علاقه دارید ، در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید ، برترین و ارزان ترین دانشگاه های جهان را به شما معرفی خواهیم کرد.

برترین دانشگاه برای تحصیل رشته اقتصاد در آلمان کدام است؟

دانشگاه مانهایم رتبه بندی موضوعی 40 ؛ دارای 5 دوره کارشناسی اقتصاد و 1 دوره دکتری ، شهریه کارشناسی اقتصاد دانشگاه مانهایم 3،330 یورو در سال می باشد.

هزینه تحصیل رشته اقتصاد در آلمان چقدر است؟

دانشجویان دانشگاه های دولتی آلمان می توانند به صورت رایگان تحصیل کنند و فقط هزینه کمی برای پوشش هزینه های اداری و سایر هزینه ها در هر ترم دارند. به عنوان مثال ؛ شهریه دوره لیسانس اقتصاد دانشگاه هایدلبرگ 382 یورو در سال ، شهریه دوره لیسانس اقتصاد دانشگاه RWTH آخن 600 یورو و شهریه دوره لیسانس اقتصاد دانشگاه فرایبرگ 3،330 یورو می باشد.

هزینه زندگی دانشجویی در آلمان چقدر است؟

میانگین هزینه زندگی ، در مورد محل اقامت ، حمل و نقل ، غذا و غیره ، بسته به منطقه ، حدود 9500-10000 یورو در سال است.

زبان تحصیل رشته اقتصاد در آلمان چیست؟

تحصیل در اقتصاد در آلمان در حدود 60 دانشگاه با 130 برنامه تحصیلی انگلیسی در مقطع ارشد و دکترا امکانپذیر است.

یک اقتصاد دان در آلمان چقدر حقوق می گیرد؟

یک اقتصاددان سطح ابتدایی با کمتر از 1 سال سابقه کار در آلمان می تواند انتظار داشته باشد به طور متوسط در مجموع با پاداش و حقوق اضافه کار 44،219 یورو حقوق دریافت کند.

برای کسب اطلاعات جامع و کاملتر درباره شرایط تحصیل رشته اقتصاد در آلمان ، لطفا با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی رجبی در تماس باشید ، همکاران ما در دفاتر تهران و شیراز ، بی شک بهترین راهکار را در سریع ترین زمان ممکن پیش روی شما قرار خواهند داد ، برای آگاهی بیشتر در زمینه تحصیل در آلمان خوب است با دانشگاه های این کشور آشنا شوید ، پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه صنعتی درسدن آلمان را نیز بخوانید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *