تحصیل رشته زمین شناسی پرتغال

مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته زمین شناسی در پرتغال
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته زمین شناسی در پرتغال ، ممکن است موضوع مورد تقاضای تعدادی از دانشجویان متقاضی تحصیل در خارج از کشور باشد و مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با ارائه این مقاله فرصت آگاهی از اطلاعات ضروری برای تحصیل زمین شناسی در کشور زیبای پرتغال را برای شما فراهم کرده اند.

اگر به تحصیل در کشور پرتغال علاقه مندید و می خواهید مزایا و معایب تحصیل در این کشور را کامل بدانید ، می توانید به مقاله تحصیل در پرتغال مراجعه کرده و مطالب مفید و به روزی را بخوانید.

رشته زمین شناسی در پرتغال در قالب ترکیبی از بیولوژی و زمین شناسی تدریس می شود و این به این دلیل است که دانشگاه های پرتغال سعی دارند جدیدترین علوم روز زمین شناسی را به صورت صریح و گویاتر به دانشجویان آموزش دهند.

برنامه لیسانس زمین شناسی در پرتغال 3 سال طول می کشد و نیاز به تکمیل 180 اعتبار تحصیلی دارد ، برای مقطع کارشناسی ارشد زمین شناسی در پرتغال ، 2 سال و برای دوره دکترا 3 سال است.

اگر می خواهید شرایط پذیرش زمین شناسی در پرتغال و دانشگاه های ارائه دهنده برنامه زمین شناسی را بدانید ، شما را به مطالعه ادامه مقاله راهنمایی می کنیم.

مدارک پذیرش زمین شناسی پرتغال

به این دلیل که زمین شناسان ابزارهای کاربردی در زمینه های ریاضی ، فیزیک ، شیمی یا زیست شناسی را برای مطالعه محیط زمین شناسی و تأثیر آن بر زندگی انسان ترکیب می کنند ، بنابراین باید آگاه بود که متقاضیان تحصیل در این رشته قطعا نیاز به داشتن دانش خوبی از این علوم دارید.

الزامات تحصیلی و انگلیسی برای تحصیل رشته زمین شناسی در پرتغال معمولا باید از طریق ارسال ایمیل به مقامات پذیرش دانشگاه مورد نظر در دسترس قرار می گیرد اما همه دانشگاه ها به صورت مشترک ، کپی کارت شناسایی یا گذرنامه و صفحه اصلی رونوشت سوابق را درخواست می کنند.

علاوه بر این ، دانشجویان متقاضی تحصیل رشته زمین شناسی برای پذیرش از طریق سیستم ملی پذیرش و ثبت نام برای آموزش عالی در برخی از دانشگاه های پرتغال باید 60 درصد از نمره نهایی دبیرستان و 40% از نمره نهایی آزمون(های) خاص را داشته باشند.

همچنین ذکر این نکته حائز اهمیت این است که میانگین مدرک شما (GPA) در طول تحصیلات حائز اهمیت است ، بنابراین برای بالا بردن شانس پذیرش ، سعی کنید در بیش از یک دانشگاه اقدام کنید.

تحصیل رشته زمین شناسی در پرتغال

بهترین دانشگاه های زمین شناسی پرتغال

قطعا شناخت بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته زمین شناسی در پرتغال به داشتن یک آینده تحصیلی بهتر کمک قابل توجهی می کند ، بنابراین مشاوران رجبی برای رسیدن به این هدف شما ، سعی دارند اطلاعات لازم از دانشگاه ها را در اختیار شما قرار دهند.

بهترین دانشگاه های زمین شناسی پرتغال

تحصیل رشته زمین شناسی در دانشگاه لیسبون

دانشگاه لیسبون یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در لیسبون و بزرگترین دانشگاه در پرتغال است ، این دانشگاه در سال 2013 ، از ادغام دو دانشگاه دولتی قبلی واقع در لیسبون ، دانشگاه سابق لیسبون (1911-2013) و دانشگاه فنی لیسبون (1930-2013) تأسیس شد.

از بزرگان و نامداران این دانشگاه می توان آنتونیو داماسیو ، رناتا باستو ، سارا بنولیل ، ماریا دو کارمو فونسکا ، خوزه مانوئل دورائو باروسو ، ویتور کنستانسیو ، آنتونیو گوترش و ماریو سنتنو را نام برد.

زبان تحصیل در این دانشگاه در بیشتر رشته ها ، به پرتغالی ارائه می شود و در برخی دوره ها در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا دوره ها به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود.

فارغ التحصیلان از رشته ی زمین شناسی از دانشگاه لیسبون می توانند به راحتی در شرکت های دولتی و خصوصی ، دفاتر مشاوره و پروژه ، موسسات تحقیقات علمی و میراث زمین شناسی جذب می شوند.

تحصیل رشته زمین شناسی در دانشگاه آویرو

دانشگاه آویرو یک دانشگاه دولتی است که در شهر آویرو پرتغال واقع شده است ، این دانشگاه که در سال 1973 تأسیس شد ، یک دانشگاه تحقیقاتی و توسعه ای دارای دپارتمان‌های تحقیقاتی بسیاری است.

زمین شناسی علم زمین است ، این ترکیب در دانشگاه آویرو درک عمیق از سیستم های زمین شناسی با تکنیک های خاص برای حل مشکلات زمین شناسی اساسی یا کاربردی در چندین حوزه (مانند شناسایی، اکتشاف و اکتشاف منابع معدنی، انرژی و آب، حفاظت از محیط زیست، خطرات زمین شناسی) را ارائه می دهد.

اگرچه برنامه‌های تحصیلی به زبان پرتغالی تدریس می‌شوند ، کارکنان آموزشی می‌توانند از نوع آموزشی به زبان انگلیسی پشتیبانی کنند و فهرست‌های پیشنهادی زبان انگلیسی را ارائه کنند.

از بزرگان و نامداران این دانشگاه می توان کاتارینا فاگوندز ، جاسینتا ، خوزه کارلوس پدرو ، فیلیپ تلس ، میگل ویگاس ، ادواردو مارچال گریلو و نونو بورخس د کاروالیو را نام برد.

اتباع کشورهایی که به اتحادیه اروپا تعلق ندارند می توانند در دانشگاه آویرو تحصیل کنند و به عنوان دانشجویان بین المللی در نظر گرفته می شوند ، روش‌هایی که دانشجویان بین‌المللی می‌توانند درخواست دهند ، بسته به دوره رشته‌هایی که می‌خواهند مطالعه کنند ، متفاوت است.

هزینه تحصیل زمین شناسی پرتغال

برنامه لیسانس زمین شناسی در پرتغال به طور متوسط هزینه آن ۶۵۰۰ یورو در سال است؛ دانشجویان بین المللی برای تحصیل در رشته ی زمین شناسی در دانشگاه لیسبون باید ۷۰۰۰ یورو برای هر ترم بپردازند و دانشجویان پرتغالی باید ۶۹۷ یورو در هر سال برای تحصیل بپردازند.

هزینه تحصیل زمین شناسی پرتغال

هر دو گروه دانشجویان بین المللی و پرتغالی برای تحصیل در دانشگاه آویرو باید ۲۷۵۰ یورو برای هر ترم بپردازند.

در بین کشورهای اروپایی ، لهستان از همه ارزان تر است ، می توانید مقاله تحصیل در لهستان را نیز مرور کنید.

زبان تحصیل زمین شناسی پرتغال

متقاضیان تحصیل رشته زمین شناسی در پرتغال اگر بخواهند در مقطع لیسانس تحصیل کنند ، باید دانش کافی از زبان پرتغالی داشته باشند و برای اخذ پذیرش نیاز به ارائه مدرک زبان پرتغالی حداقل در سطح B1 دارند.

مقاطع بالاتر از رشته زمین شناسی اما تماما به صورت زبان انگلیسی تدریس می شود و برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد متقاضیان باید نمره زبان 6 یا 6.5 را ارائه کنند.

عزیزان علاقه مند به تحصیل رشته زمین شناسی در مقطع لیسانس می توانند قبل از حضور در کلاس ها اقدام به یادگیری زبان پرتغالی کنند؛ این کلاس ها در دانشگاه ها برگزار می شود و هزینه های آن از 300 تا 500 یورو متفاوت می باشد.

اگر می خواهید تحصیل در خارج از کشور را به زبان انگلیسی تجربه کنید و یادگیری سایر زبان ها برای شما دشوار است ، می توانید مستقیما کشور انگلستان را انتخاب کنید ، مقاله تحصیل در انگلستان را بخوانید تا با بورسیه ها و هزینه های دانشگاه های آن آشنا شوید.

چارت درسی زمین شناسی پرتغال

برخی از درس هایی که در رشته ی زمین در دانشگاه های پرتغال ارائه می شوند ، شامل زمین شناسی فیزیکی ، تاریخچه زمین ، ژئومورفولوژی ، کریستالوگرافی و کانی شناسی ، سنگ شناسی آذرین و دگرگونی ، رسوب شناسی ، زمین شناسی ساختاری ، زمین شناسی میدانی ، شیمی عمومی ، فیزیک عمومی ، شیمی بنیادی ، ژئومورفولوژی ، دیرین زیست شناسی ، کانی شناسی ، پترولوژی (پیش نیاز: کانی شناسی) ، زمین شناسی خاک ، رسوب شناسی و چینه شناسی ، زمین شناسی ساختاری ، هیدرولوژی (پیش نیاز: ژئومورفولوژی) ، تکتونیک و ژئوشیمی آبهای طبیعی می شود.

تحصیل دکترا زمین شناسی در پرتغال


در مقطع دکترا و تحصیلات تخصصی زمین شناسی دانشجویان علاوه بر دانش نظری ، همچنین درک قوی از روش های میدانی و شیوه های جمع آوری داده ها به دست می آورند ، آنها نتایج را در جلسات آزمایشگاهی تفسیر می کنند ، از فناوری مدرن برای تحقیق استفاده می کنند و مهارت های حسابی خود را بهبود می بخشند.

تحصیل دکترا زمین شناسی در پرتغال

برای ورود به مقطع دکتری زمین شناسی ، متقاضی باید حداقل یکی از شرایط زیر را داشته باشد:

داشتن مدرک کارشناسی ارشد در علوم زمین (یا رشته علمی مرتبط) ، یا مدرک اولیه در علوم زمین (یا رشته علمی مرتبط) با ۲۴۰ واحد اعتباری یا بیشتر ، با نمره نهایی ۱۴ یا بیشتر (در مقیاس ۱ تا ۲۰٫

دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد در علوم زمین (یا رشته علمی مرتبط) و دارای رزومه تحصیلی مرتبط علمی که توسط شورای علمی دانشگاه به رسمیت شناخته شده باشد.

داشتن یک رزومه علمی یا حرفه ای در زمینه علوم زمین که توسط شورای علمی دانشگاه به رسمیت شناخته شده باشد.

برای کسب اطلاعات کاملتر باید اسامی اساتید برجسته زمین شناسی دانشگاه ها را پیدا کرده و از طریق مکالمه با آنها اقدام به درخواست پدیرش کنید ، توجه داشته باشید که رزومه و نامه مرجع شما در زمان پذیرش بسیار اهمیت دارد و ارائه انگیزه نامه موفق تنها از طریق مشاوره و راهنمایی یک استاد راهنمای کارآزموده قابل دستیابی است.

هزینه تحصیل دکترا زمین شناسی در پرتغال

هزینه تحصیل یک دوره دکترا زمین شناسی در پرتغال به طور متوسط ۲٫۷۵۰،۰۰ یورو در سال پیش بینی می شود و مدت زمان آن ۳ سال (+ ۱ سال) است ، شایان ذکر است که در این دوره امکان برخورداری از بورسیه های تحصیلی زیاد است و شما با همکاری و همیاری یک مشاور برجسته به راحتی می توانید با کمک هزینه تحصیلی درس بخوانید.

برای تحصیل در مقطع دکترا ، می توانید به کشور ایتالیا بروید ، بورسیه های استانی و دولتی دانشگاه های ایتالیا می تواند برای شما جذاب باشد ، مقاله تحصیل در ایتالیا را بخوانید.

مزایا و معایب تحصیل زمین شناسی پرتغال

چرا زمین شناسی را در کشور در پرتغال مطالعه کنیم؟ مشاوران رجبی در زیر دلایلی برای اتخاب این رشته در پرتغال آورده اند و به دنبال آن چالش های احتمالی پیش روی دانشجویان زمین شناسی را بررسی و بیانکرده اند.

مزایای تحصیل زمین شناسی در پرتغال:

 • از آنجا که پرتغال دارای میراث زمین شناسی شگفت انگیزی است که موضوعات بسیار خوبی برای تحقیق ایجاد می کند.
 • پرتغال فضای دانشجویی بسیار خوبی برای مطالعه دارد ، برخی از دانشکده های زمین شناسی به ساحل و رخنمون های زمین شناسی نزدیک است.
 • همچنین آب و هوای عالی و غذا و نوشیدنی های عالی پرتغالی را فراموش نکنید!
 • سبک زندگی عالی ، یک تجربه عمیق اروپایی با هزینه های مقرون به صرفه در انتظار شما است.

معایب تحصیل زمین شناسی در پرتغال:

 • علیرغم هزینه های زندگی پایین در پرتغال ، شهریه دانشگاه ها نسبتا بالا است.
 • آشنایی با زبان پرتغالی برای تحصیل و زندگی زمین شناسان در این کشور ضروری می باشد و بسیاری از دانشجویان با یادگیری این زبان مشکل دارند.
 • بازار کار زمین شناسی در پرتغال با چالش مواجه است زیرا نرخ بیکاری پرتغال در سال گذشته بالغ بر 5% برآورده شده بود.
 • حداقل دستمزد در کشور پرتغال نسبت به کشورهایی مانند آلمان و فرانسه پایین است و این موضوع برای دانشجویانی که قصد دارند بخشی از هزینه ها را از طریق کار دانشجویی جبران کنند ، ناخوشایند است.

گرایش های رشته زمین شناسی در پرتغال

طبق جستجوهای ما بهترین برنامه های لیسانس زمین شناسی در دانشگاه های مختلف پرتغال در عناوین زیست شناسی و زمین شناسی در دانشکده علوم براگا ، مهندسی زمین شناسی در لیسبون و زمين شناسي در دانشکده علوم آموزش داده می شود.

گرایش های رشته زمین شناسی در پرتغال

برنامه‌های آکادمیک در زمین‌شناسی فرصت‌های تخصصی متعددی را با گرایش‌های مختلف ارائه می‌دهد ، گرایش های تخصصی زمین شناسی در دانشگاه های پرتغال شامل موارد نامبرده در زیر است:

 • زمین شناسی کاربردی
 • ژئودینامیک خارجی
 • زمین شناسی حوضه های رسوبی
 • کانی شناسی ، پترولوژی و ژئوشیمی
 • دیرینه شناسی
 • چینه شناسی و دیرینه زیستی
 • زمین شناسی ساختاری

بازار کار پرتغال پس از تحصیل زمین شناسی

فارغ التحصیلان برنامه زمین شناسی از دانشگاه های پرتغال می توانند در موسسات صدور گواهینامه ، شرکت های معدنی ، صنعت سرامیک و سنگ ، نفت ، زغال سنگ و سایر صنایع منابع انرژی ادغام شوند.

آن‌ها همچنین می‌توانند فعالیت‌های مرتبط با مشاوره ، اجرای قانون ، پشتیبانی پروژه ، پشتیبانی مدیریت ، پشتیبانی برنامه‌ریزی و پشتیبانی تولید را در بخش‌های دولتی و خصوصی توسعه دهند.

عناوین شغلی نمونه عبارتند از: ژئو هیدرولوژیست ، مهندسی زمین شناس ، ژئوفیزیکدان ، مترجم لرزه نگاری ، دیرینه شناس ، زمین شناس نفت و غیره.

شرایط کار در کشور پرتغال را در مقاله کار در پرتغال بخوانید تا با مشاغل پر درآمد این کشور نیز آشنا شوید.

سوالات متداول تحصیل زمین شناسی در پرتغال

مشاوران ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله شما را با شرایط تحصیل رشته زمین شناسی در پرتغال آشنا کردند ، برای سنجش شرایط خاص شما و برطرف شدن ابهامات خود در زمینه مهاجرت ، از طریق باکس دیدگاه با ما در ارتباط باشید.

طول مدت تحصیل رشته زمین شناسی در پرتغال چند سال است؟

برنامه لیسانس زمین شناسی در پرتغال 3 سال طول می کشد و نیاز به تکمیل 180 اعتبار تحصیلی دارد ، برای مقطع کارشناسی ارشد زمین شناسی در پرتغال ، 2 سال و برای دوره دکترا 3 سال است.

برترین دانشگاه برای تحصیل رشته زمین شناسی در پرتغال کدام است؟

دانشگاه لیسبون

هزینه تحصیل رشته زمین شناسی در پرتغال چقدر است؟

برنامه لیسانس زمین شناسی در پرتغال به طور متوسط هزینه آن 6500 یورو در سال است؛ دانشجویان بین المللی برای تحصیل در رشته ی زمین شناسی در دانشگاه لیسبون باید 7000 یورو برای هر ترم بپردازند و دانشجویان پرتغالی باید 697 یورو در هر سال برای تحصیل بپردازند. هر دو گروه دانشجویان بین المللی و پرتغالی برای تحصیل در دانشگاه آویرو باید 2750 یورو برای هر ترم بپردازند.

زبان تحصیل رشته زمین شناسی در پرتغال چیست؟

متقاضیان تحصیل رشته زمین شناسی در پرتغال اگر بخواهند در مقطع لیسانس تحصیل کنند ، باید دانش کافی از زبان پرتغالی داشته باشند و برای اخذ پذیرش نیاز به ارائه مدرک زبان پرتغالی حداقل در سطح B1 دارند. مقاطع بالاتر از رشته زمین شناسی اما تماما به صورت زبان انگلیسی تدریس می شود و برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد متقاضیان باید نمره زبان 6 یا 6.5 را ارائه کنند.

برای تحصیل رشته زمین شناسی در پرتغال در مقطع دکترا چه شرایطی باید داشته باشم؟

برای ورود به مقطع دکتری زمین شناسی ، متقاضی باید حداقل یکی از شرایط زیر را داشته باشد: داشتن مدرک کارشناسی ارشد در علوم زمین (یا رشته علمی مرتبط) ، یا مدرک اولیه در علوم زمین (یا رشته علمی مرتبط) با 240 واحد اعتباری یا بیشتر ، با نمره نهایی 14 یا بیشتر (در مقیاس 1 تا 20. دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد در علوم زمین (یا رشته علمی مرتبط) و دارای رزومه تحصیلی مرتبط علمی که توسط شورای علمی دانشگاه به رسمیت شناخته شده باشد. داشتن یک رزومه علمی یا حرفه ای در زمینه علوم زمین که توسط شورای علمی دانشگاه به رسمیت شناخته شده باشد.

با شرایط تحصیل رشته زمین شناسی در پرتغال آشنا شدید ، برای دریافت مشاوره رایگان ، می توانید با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز در ارتباط باشید ، همچنین می توانید با مطالعه سایر مقالات مرتبط ، آگاهی خود را در زمینه مهاجرت بالا ببرید ، پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل در خارج از کشور را بخوانید تا با برترین رشته ها و دانشگاه های جهان برای تحصیل آشنا شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه