تحصیل رشته حقوق در استونی

مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته حقوق در استونی
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته حقوق در استونی ، پیشنهادی جذاب برای علاقه مندان تحصیل این رشته در اروپا است ، شما می توانید در یکی از دانشگاه های ارائه دهنده این رشته در داخل و یا خارج از کشور ادامه تحصیل دهید ، اگر در انتخاب دانشگاه تردید دارید و یا نگران آینده شغلی خود هستید به شما پیشنهاد می کنم این مقاله را مطالعه کرده و با شرایط و ویژگی های تحصیل حقوق در استونی آشنا شوید.

علاوه بر این شما می توانید با شرکت مهاجرتی رجبی با شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ تماس گرفته و از ویژگی های تحصیل در این کشور و شرایط مهاجرت به آن مطلع شوید.

برای آشنایی کلی با چگونگی اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های استونی ، به مقاله تحصیل در استونی مراجعه نمایید.

سیستم حقوقی استونی به مردم قدرت برتر را می دهد که از طریق انتخابات به آنها رسیدگی می کنند ، چارچوب حقوقی استونی بر اساس قانون حقوق مدنی قاره اروپا با کد گذاری دقیق است که مسائل حقوقی را پیش می برد.

سیستم حقوقی دارای نفوذ قوی آلمان است و به دلیل سطح جزئیات ، آموزش حقوقی در استونی کاملاً پیچیده است ، متقاضیان محصل در رشته حقوق در دانشگاه های استونی می توانند حقوق خصوصی یا عمومی را مطالعه کنند ، حقوق خصوصی به حقوق مدنی و تجاری تقسیم می شود ، در حالی که حقوق عمومی به حقوق بین المللی ، قانون اساسی ، اداری ، کیفری ، مالی و رویه تقسیم می شود.

مدرک حقوق در دانشگاه های استونی “Oigusteaduse Bakalaureusekraad” است که مشابه مدرک کارشناسی حقوق است ، این درجه ابتدایی برای هر حرفه حقوقی در نظر گرفته می شود ، مدت زمان تحصیل در این مقطع ۳ تا ۴ سال است که پس از پایان تحصیل می توانند وارد بازار کار شوند ، دانشجویان همچنین می توانند “Oigusteaduse Magister” را دنبال کنند ، که مشابه مدرک کارشناسی ارشد حقوق است که این دوره تحصیلی ۱ تا ۲ سال طول می کشد.

هر دو مقطع تحصیلی بیان شده در بالا دقیق هستند و پایه محکمی برای کار های حقوقی و دیپلماتیک آینده فراهم می کنند ، بسیاری از دانشگاه ها بیشتر دوره های حقوقی خود را به زبان انگلیسی تدریس می کنند و این باعث می شود که این دوره برای بسیاری از دانشجویان بین المللی که زبان محلی را نمی دانند قابل دسترسی باشد.

دانشجویانی که با مدرک حقوقی استونی فارغ التحصیل می شوند می توانند در استونی و خارج از کشور شغل حقوقی و تحقیقاتی پیدا کنند ، از آنجا که نظام حقوقی بسیاری از کشور های اروپایی را بازتاب می کند ، فرصت های ادامه تحصیل در جا های دیگر یا پیگیری شغل در یک کشور اروپایی بسیار زیاد است.

تحصیل رشته حقوق در استونی

بهترین دانشگاه های حقوق استونی

تحصیلات عالی استونی در سراسر جهان مورد احترام است ، این کشور از فرایند بولونیا پیروی می کند که هدف آن استانداردسازی آموزش عالی در سراسر اروپا است و مدارک دانشگاهی آن بین المللی پذیرفته شده است ، در حال حاضر ۱۵ دانشگاه دولتی و ۹ دانشگاه خصوصی در استونی وجود دارد ، در ادامه با بهترین دانشگاه های حقوق در این کشور آشنا می شویم.

دانشگاه تالین

دانشگاه تالین یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در استونی است که در مرکز تالین پایتخت استونی واقع شده و یکی از سه موسسه آموزش عالی در این کشور است ، این دانشگاه در هر دو رتبه بندی دانشگاه های جهان و تایمز در بین 1000 دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

از سال 2019 ، حدود 7000 دانشجو در دانشگاه تالین ثبت نام کردند ، این باعث می شود که دانشگاه تالین سومین ارائه دهنده آموزش عالی در استونی باشد ، در بین دانشجویان مقطع کارشناسی ، 11 درصد بین المللی بودند ؛ 968 کارمند در دانشگاه مشغول به کار هستند که از این تعداد 502 نفر کادر علمی هستند ، 13 درصد از اعضای هیئت علمی بین المللی هستند.

این دانشگاه دارای دانشکده های فیلم ، رسانه ، هنر و ارتباطات ؛فناوری های دیجیتال ، علوم آموزشی ، حقوق و جامعه شناسی ، علوم انسانی و علوم طبیعی می باشد ، رشته حقوق در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می شود و بر حقوق اروپایی و بین الملل تمرکز دارد.

دانشگاه تارتو

دانشگاه تارتو دانشگاهی در شهر تارتو در استونی است ، این دانشگاه ملی استونی و تنها دانشگاه کلاسیک در این کشور و همچنین بزرگترین و معتبرترین دانشگاه آن است ، نزدیک به 14000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که بیش از 1300 دانشجوی خارجی هستند ؛ زبان تدریس در اکثر برنامه های درسی استونیایی است ، برخی رشته ها مانند نشانه شناسی ، علوم اندازه گیری کاربردی ، علوم رایانه ، حقوق فناوری اطلاعات و مطالعات اتحادیه اروپا – روسیه به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

ساختار دانشگاه دانشگاه شامل موسسات و چهار دانشکده (valdkond) یعنی دانشکده هر و علوم انسانی ، علوم اجتماعی ، پزشکی و علوم و فناوری است ، مدارس حقوق ، اقتصاد و تجارت ، مطالعات اجتماعی و چندین موسسه در دانشکده علوم اجتماعی این دانشگاه گنجانده شده اند.

بهترین دانشگاه های حقوق استونی

دانشگاه صنعتی تالین

دانشگاه صنعتی تالین که در سال 1918 تأسیس شد ، تنها دانشگاه فنی در استونی است ؛ این دانشگاه در پایتخت تالین واقع شده است و دانشگاهی برای مهندسی ، تجارت ، مدیریت دولتی و امور دریایی است ، TalTech کالج هایی در Tartu و Kohtla-Järve دارد ؛ علیرغم نام های مشابه ، دانشگاه تالین و دانشگاه صنعتی تالین موسسات جداگانه ای هستند.

دانشگاه صنعتی تالین شامل دانشکده مهندسی ، تجارت ، علوم ، فناوری اطلاعات و آکادمی زیر دریایی استونی می باشد ، علاوه بر این شامل دپارتمان های سیستم های کامپیوتری ، علوم نرم افزار ، فناوری سلامت ، کالج IT ، مهندسی عمران ، مهندسی برق الکترونیک ، فناوری انرژی ، فناوری محیط زیست ، دپارتمان حقوق ، دپارتمان حقوق ، اقتصاد و امور مالی می باشد.

هزینه تحصیل حقوق در استونی

هزینه تحصیل در دانشگاه های استونی مقرون به صرفه است ، البته این هزینه به ملیت دانشجو ، دانشگاه محل تحصیل ، رشته و مقطع تحصیلی بستگی دارد ، هزینه تحصیل در رشته حقوق در دانشگاه های دولتیاین کشور ۴۶۰۰ یورو برای هر سال تحصیلی است.

اگرچه استونی از نظر فناوری پیشرفته است و از سطح زندگی بالایی برخوردار است ، اما همچنان کشوری مقرون به صرفه است ، هزینه زندگی ماهیانه برای دانشجویان معمولا بین ۳۰۰-۵۵۰ یورو است ، البته مبلغی که در نهایت هزینه می کنید بر اساس شیوه زندگی و عادات شما متفاوت خواهد بود ، هزینه اقامت در خوابگاه دانشجویی بین ۸۰ تا ۱۵۰ یورو در ماه و هزینه اجاره یک آپارتمان ۲۰۰ تا ۵۵۰ یورو در ماه است.

اگر به دنبال تحصیل رایگان در رشته حقوق هستید ، می توانید با اخذ مدرک زبان فرانسوی ، تحصیل رایگان را تجربه کنید ؛ مقاله تحصیل رشته حقوق در فرانسه را بخوانید.

چارت درسی حقوق در دانشگاه های استونی

رشته حقوق در دانشگاه های استونی یک برنامه حقوق کلاسیک است که اصول حقوق را آموزش می دهد و شامل نظریه های حقوقی ، حقوق خصوصی ، حقوق عمومی و با تخصص در حقوق اتحادیه اروپا و حقوق بین الملل است ، البته علاوه براین دانشجویان می توانند بر اساس علایق شخصی بین بسیاری از دوره های اختیاری یکی را انتخاب کنند.

چارت درسی حقوق در دانشگاه های استونی

شاخه های سنتی حقوق مانند حقوق اساسی ، حقوق قراردادها ، حقوق مالکیت ، حقوق جزا و غیره ، با تجزیه و تحلیل مقایسه ای قوانین ایالت های مختلف ، با تأکید قوی بر حقوق و فناوری و حقوق و تجارت تدریس می شوند ، در پایان برنامه دانشجو باید پایان نامه خود را بنویسد و با موفقیت از آن دفاع کند ، این برنامه همچنین مستلزم کارآموزی است و دانشجو می توان د در مسابقات بین المللی غیردولتی شرکت کنید ، پس از فارغ التحصیلی ، مدرک کارشناسی حقوق با تخصص در اتحادیه اروپا و حقوق بین الملل به فرد اعطا می شود.

دانشجویان در طول دوره کارشناسی ملزم به گذراندن ۱۸۰ واحد درسی هستند که شامل ۲۱ واحد دروس عمومی ، ۱۸ واحد حقوق بین الملل و اتحادیه اروپا ، ۳۳ واحد حقوق اساسی ، ۱۲ واحد نظریه و روش های حقوقی ، ۳۰ واحد دوره های خاص اتحادیه اروپا و حقوق بین الملل ، ۳۰ واحد قانون حفاظت از اطلاعات ، ۶ واحد کار آموزی و ۴۸ واحد اختیاری و ۱۲ واحد پایان نامه است.

زبان تحصیل حقوق در استونی

از آن جا که زبان رسمی استونی زبان استونیایی است دروس در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور به این زبان ارائه می شود البته در اغلب دانشگاه های استونی امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد و رشته حقوق به زبان انگلیسی ارائه می شود ، پس برای پذیرش در دانشگاه های حقوق تسلط به زبان انگلیسی و ارائه مدرک تافل و یا آیلتس الزامی است ، حداقل نمره آیلتس قابل قبول ۶ می باشد.

خوب است بدانید برای علاقه مندان رشته های علوم پزشکی هم امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های استونی وجود دارد ، مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی را بخوانید.

بورسیه های رشته حقوق در استونی

دانشگاه هاو دولت استونی طرح های مختلف بورسیه تحصیلی را برای حمایت از دانشجویان بین المللی که علاقه مند به تحصیل هستند یا در حال تحصیل در دانشگاه های این کشور هستند ، آغاز کرده اند ، این بورسیه ها انواع مختلفی دارند و کل یا بخشی از هزینه تحصیل را پوشش می دهند ، شما می توانید بورسیه تحصیلی مناسب را با توجه به علاقه و سابقه تحصیلی خود انتخاب کنید.

بورسیه های رشته حقوق در استونی

بورسیه های تحصیلی ملی استونی

این بورسیه از دانشجویان خارجی در تحصیلات خود در موسسات آموزش عالی استونی حمایت می کند ، این بورسیه را می توان برای دانشجویان خارجی که مایل به تحصیل در یک موسسه آموزش عالی در استونی در طول سال تحصیلی ۲۰۲۱/۲۰۲۲ در مطالعات رسمی رسمی یا به عنوان دانشجوی تبادل هستند ، درخواست کرد ؛ این بورسیه توسط هیئت آموزش و جوانان اداره می شود و نرخ بورس تحصیلی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ۳۵۰ یورو در ماه است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه تالین

دانشگاه تالین برای جذب دانشجویان برتر یا نیازمند در مقاطع تحصیلی مختلف بورسیه های تدارک دیده است که شامل موارد زیر است :

 • بورسیه های تحصیلی به طور کامل برای متقاضیان متقاضی برنامه های منتخب کارشناسی ارشد ، این بورسیه هزینه تحصیل را پوشش می دهد و کمک هزینه ماهانه اعطا می شود.
 • کمک هزینه های ویژه مبتنی بر نیاز که به دانشجویان نیازمند اعطا می شود ، این بورسیه تحصیلی بر اساس نتایج مطالعه به دانشجویان تعلق می گیرد و شامل کمک هزینه تخصصی و کمک هزینه دکترا است.

بورسیه کارایی

دانش آموزان می توانند برای بورسیه کارایی درخواست دهند ، مبلغ بورسیه تحصیلی ۱۰۰ یورو (یورو) در ماه است و دانشجویان سال اول می توانند از ترم دوم درخواست دهند.

بورسیه های معافیت تحصیلی برای برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه تارتو

اکثر برنامه های تحصیلی انگلیسی آموزش داده شده بورسیه های معافیت تحصیلی ارائه می دهند ، در صورت برآورده ساختن شرایط مورد نیاز بار تحصیلی ، بورسیه معافیت تحصیلی هزینه تحصیل را پوشش می دهد ، برای دریافت این بورسیه دانشجو بایستی تعداد واحد های درسی مشخص در هر ترم را بگذراند ، به سه نفر برتر بر اساس معدل تا ۴۰ درصد تخفیف شهریه اعطا می شود.

دانشگاه های آمریکا هم برای مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته حقوق بورسیه های جالبی ارائه می دهند که می توانید با مطالعه مقاله تحصیل رشته حقوق در آمریکا از آن ها مطلع شوید.

آزمون های ورودی حقوق در استونی

یکی از ملاک های پذیرش در رشته حقوق در دانشگاه های استونی قبولی در آزمون ورودی و شرکت در مصاحبه است ، آزمون ورودی شامل یک تکلیف کتبی ( نامه انگیزشی که شامل پاسخ به سوالات مربوط به انگیزه و تمایل به تحصیل در برنامه ) و مصاحبه از طریق اسکایپ است ، به منظور تأیید هویت در مراحل پذیرش ، کمیته پذیرش حق دارد در طول بخش شفاهی امتحان که از طریق تماس ویدئویی انجام می شود ، اسکرین شات بگیرد.

حداکثر تعداد امتیاز ۱۰۰ (۵۰٪ کتبی ، ۵۰٪ بخش شفاهی) است ، دانشجویانی که حداقل ۳۰ امتیاز برای قسمت کتبی دریافت کرده اند مجاز به مصاحبه شفاهی هستند ، حداقل نمره قبولی برای پذیرش در دانشگاه های حقوق این کشور ۶۵ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز است.

مزایا و معایب تحصیل حقوق در استونی

به طور قطع تحصیل در خارج از کشور یکی از تصمیمات مهم زندگی است و با مشکلات و دشواری هایی همراه است که با انتخاب درست مقصد تحصیلی می توان این مشکلات را به حداقل رساند ، یکی از روش های انتخاب درست مقصد تحصیلی بررسی مزایا و معایب تحصیل در آن کشور است.

مزایا و معایب تحصیل حقوق در استونی

مزایای تحصیل حقوق در استونی

 • تحصیل در دانشگاه های معتبر در سطح اروپا و جهان
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی در تحصیلات تکمیلی
 • مقرون به صرفه بودن هزینه تحصیل در رشته حقوق در دانشگاه های استونی در مقایسه با اغلب کشور های اروپایی
 • ارزان بودن هزینه زندگی و اجاره مسکن در استونی
 • بازار کار مناسب در سایر کشور های اروپایی برای فارغ التحصیلان رشته حقوق از دانشگاه های استونی
 • مورد تایید وزارت علوم بودن دانشگاه های استونی

معایب تحصیل حقوق در استونی

 • نیاز به یادگیری زبان استونیایی برای ارتباط برقرار کردن با سایر دانشجویان و شهروندان استونی
 • عدم وجود فضای مناسب برای اشتغال فارغ التحصیلان رشته حقوق در این کشور
 • عدم صدور ویزا به سادگی برای ایرانی ها

بازار کار و در آمد رشته حقوق در استونی

دانشجویانی که با مدرک حقوقی استونی فارغ التحصیل می شوند می توانند در استونی و خارج از کشور شغل حقوقی و تحقیقاتی پیدا کنند ، پس از فارغ التحصیلی یک متخصص ماهر با درک کامل مکانیسم ها و سیستم های حقوق ملی و بین المللی خواهید بود و به شما این امکان را می دهد تا به طور مستقل از طریق موارد قانونی که بعدا برکار خود تمرکز کنید.

این برنامه یک پایه اشتغال در زمینه حقوق مانند وکالت ، مشاور حقوقی ، تحلیل گر تجاری ، متخصص AML/KYC ، وکیل دادگستری ، مشاوردهی در امر مدیریت ، قاضی ، مدرس حقوق و غیره می باشد.

فردی که به عنوان وکیل در استونی کار می کند به طور معمول ماهانه حدود ۵،۳۸۰ یورو درآمد دارد ، دستمزد از ۲،۴۷۰ یورو ( کمترین ) تا ۸،۵۵۰ یورو ( بالاترین ) است.

چگونگی ورود به وکالت در استونی

در استونی وکلای دادگستری وکلای تمام عیار هستند ، از اول مارس ۲۰۱۳ ، ۲ نوع اعضای کانون وکلا در این کشور وجود دارد که شامل وکلای دادگستری و دستیاران وکیل دادگستری می باشد ، دستیاران اعضای کانون وکلای استونی هستند که می توانند زیر نظر وکیل دادگستری تمرین کنند.

مراحل ورود به وکالت در استونی شامل بررسی / ارزیابی نامزد توسط وکیل یا کمیته ای که توسط وکیل ایجاد شده ، ارزیابی نامزد و پذیرش توسط یک شرکت حقوقی ، تکمیل دوره استقراء و ثبت نام در وکالت (پس از گذراندن امتحان وکالت یا در صورت قبولی در امتحان و دست کم ۳ سال به عنوان دستیار وکالت) می باشد ، وکلای حقوقی می توانند در کانون وکلا پذیرفته شوند اگر شرایط زیر را برآورده کنند:

 • آنها در آزمون وکالت شرکت کرده اند.
 • آنها در آزمون وکالت قبول شده اند و دکترای حقوق (دارای مدرک دکترا) هستند.
 • آنها وکیل مدافع بوده اند و ظرف ۵ سال پس از محرومیت از کانون وکلا به کانون وکلا ملحق شده
 • آنها حداقل به مدت ۳ سال به عنوان قاضی ، دفتر اسناد رسمی یا دادستان کار کرده باشند.

سوالات پر تکرار تحصیل حقوق در استونی

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تلاش کردند شما را با تحصیل رشته حقوق در استونی آشنا کنند ، اگر به رشته خاصی علاقه مندید آن را در بخش دیدگاه برای ما بنویسید تا مشاوران ما برترین کشورها و دانشگاه های جهان را به شما پیشنهاد دهند.

در استونی چند دانشگاه وجود دارد؟

در حال حاضر 15 دانشگاه دولتی و 9 دانشگاه خصوصی در استونی وجود دارد.

برترین دانشگاه برای تحصیل رشته حقوق در استونی کدام است؟

دانشگاه تالین یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در استونی است که در مرکز تالین پایتخت استونی واقع شده و یکی از سه موسسه آموزش عالی در این کشور است ، این دانشگاه در هر دو رتبه بندی دانشگاه های جهان و تایمز در بین 1000 دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

هزینه تحصیل رشته حقوق در استونی چقدر است؟

هزینه تحصیل در دانشگاه های استونی مقرون به صرفه است ، البته این هزینه به ملیت دانشجو ، دانشگاه محل تحصیل ، رشته و مقطع تحصیلی بستگی دارد ، هزینه تحصیل در رشته حقوق در دانشگاه های دولتی این کشور 4600 یورو برای هر سال تحصیلی است.

هزینه زندگی دانشجویی در استونی چقدر است؟

هزینه زندگی ماهیانه برای دانشجویان معمولا بین 300-550 یورو است.

زبان تحصیل رشته حقوق در استونی چیست؟

از آن جا که زبان رسمی استونی زبان استونیایی است دروس در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور به این زبان ارائه می شود البته در اغلب دانشگاه های استونی امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد و رشته حقوق به زبان انگلیسی ارائه می شود ، پس برای پذیرش در دانشگاه های حقوق تسلط به زبان انگلیسی و ارائه مدرک تافل و یا آیلتس الزامی است ، حداقل نمره آیلتس قابل قبول 6 می باشد.

در مقاله فوق با توجه به استقبال از تحصیل رشته حقوق در استونی مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی مطالب کاربردی و مفیدی را برای علاقه مندان ارائه دادند ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شهر های تهران و شیراز تماس بگیرید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله تحصیل در خارج از کشور بهترین کشور و دانشگاه برای رشته مورد علاقه خود را بشناسید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه