تحصیل رشته حقوق در مجارستان

تحصیل رشته حقوق در مجارستان
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته حقوق در مجارستان یک انتخاب هیجان انگیز ، عالی و امن برای دانشجویان بین المللی است و با داشتن دانشگاه های عالی ، کیفیت زندگی بالا و هزینه های پایین نسبت به دیگر کشور های اروپایی ، دانشجویان زیادی علاقه مند به ادامه تحصیل در این کشور می باشند و یکی از رشته های پرطرفدار در این خصوص تحصیل رشته حقوق در مجارستان می باشد.

بر این اساس و علاقه خیلی از افراد برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا حقوق در این کشور ، مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در ادامه شرایط تحصیل و دانشگاه های محبوب برای ادامه تحصیل در این کشور را بیان کرده اند.

برای آشنایی با سیستم دانشگاهی مجارستان حتما سری به مقاله تحصیل در مجارستان بزنید ؛ به جرات می توان گفت کاملترین و به روز ترین مطالب در زمینه مهاجرت تحصیلی به مجارستان را خواهید خواند.

برای تحصیل به زبان انگلیسی در رشته حقوق در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا دانشگاه های مجارستان گزینه های زیادی پیش رو دانشجویان بین المللی است.

مدرک LLM یا کارشناسی ارشد حقوق در مجارستان یک مدرک دانشگاهی است که اغلب توسط دانشجویانی که دارای مدرک حقوق کارشناسی و به دنبال آموزش کامل خود در یک زمینه خاص از حقوق هستند ، دنبال می شود ، برنامه های LLM تحقیق محور هستند و معمولا یک سال طول می کشد.

برنامه دکترا حقوق در مجارستان دانش پژوهان برجسته را قادر می سازد تا تحقیقات اصلی را با تأثیر عمده بر دانشگاه و عملکرد حقوقی انجام دهند ، این برنامه تحصیلی نیز بیش از سه سال طول می کشد.

تحصیل رشته حقوق در مجارستان

زبان تحصیل حقوق در مجارستان

زبان تحصیل حقوق در مجارستان در مقطع کارشناسی به مجاری و در مقطع ارشد و دکترا برای دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی ارائه می شود و دانشجویان باید سطح مهارت زبانی خود را از طریق آزمون های بین المللی شناخته شده و مورد تقاضا دانشگاه ثابت کنند.

معمولا در مقطع کارشناسی دوره های زبان مجاری نیز برای دانشجویان بین المللی برگزار می شود.

بورسیه های رشته حقوق در مجارستان

در دانشگاه های مجارستان در مقاطع ارشد و دکترا فرصت های بورسیه تحصیل متعددی وجود دارد که دانشجویان رشته حقوق نیز می توانند از این فرصت ها بهره مند شوند ، برای مثال در بعضی از دانشگاه ها در ترم یک مقطع ارشد دانشجویان می توانند از بورسیه تحصیلی برای پرداخت 50 درصد شهریه خود بهره ببرند و یا با عملکرد خوب تحصیلی خود در ترم بعد از پرداخت شهریه معاف شوند.

در آمریکا هم می توانید در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا بورسیه شوید ؛ مقاله تحصیل رشته حقوق در آمریکا را بخوانید.

بهترین دانشگاه های حقوق مجارستان

هر ساله لیستی از برترین دانشگاه های مختلف از نظر رشته های تحصیلی منتشر می شود و این لیست برای دانشجویان بین المللی در انتخاب دانشگاه مورد نظر برای تحصیل از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، طبق رتبه بندی های مختلف در این زمینه بهترین دانشگاه های حقوق مجارستان به شرح زیر می باشند :

بهترین دانشگاه های حقوق مجارستان
 • دانشگاه اتوش لورند مجارستان (دانشگاه Eötvös Loránd )
 • دانشگاه دبرسن
 • دانشگاه سگد

تحصیل حقوق در دانشگاه اتوش لورند مجارستان

دانشکده حقوق یکی از قدیمی ترین دانشکده های این دانشگاه است و در سال 1667 ” برای رفع نقص در آموزش حقوقی مجارستان ” تاسیس شد و تا سال 1872 دانشکده حقوق ELTE تنها موسسه در مجارستان بود که حقوق را در سطح دانشگاه تدریس می کرد.

بزرگترین وکلای مجارستانی در این دانشگاه تدریس کرده اند و تعداد زیادی از فارغ التحصیلان از شهرت بالایی در زمینه حقوق برخوردار شده اند.

تحصیل رشته حقوق برای دانشجویان بین المللی در این دانشگاه در برنامه های زیر مقدور است :

 • کارشناسی ارشد حقوق تجارت اروپایی و بین المللی LL.M. ( پاره وقت )
 • کارشناسی ارشد برنامه مالیاتی بین المللی و اروپایی برای وکلا LL.M. ( پاره وقت )
 • کارشناسی ارشد حقوق بشر اروپایی LL.M. ( پاره وقت )

تحصیل در برنامه های بالا به زبان انگلیسی و به مدت یک سال به طول می انجامد و متقاضیان باید دارای مدرک حقوق در سطح کارشناسی ارشد باشند زیرا این برنامه ها ه عنوان دومین برنامه کارشناسی ارشد آموزش داده می شوند.
الزامات زبان برای تحصیل نیز به رشح زیر است :

 • حداقل سطح مهارت زبان ( شفاهی ) (A1-C2): B2
 • حداقل سطح مهارت زبان ( کتبی ) (A1-C2): B2

تحصیل حقوق در دانشگاه دبرسن

سابقه آموزش حقوق در دانشگاه دبرسن به بیش از دو قرن و نیم ( 1742 ) بر میگردد و از دانشجویان مشهور سابق این موسسه می توان فرنس کالکسی ، ایستوان تیسا ، اندره آدی را نام برد.

دانشکده حقوق در حال حاضر دارای دوازده گروه است و نسبت اساتید دارای مدرک دانشگاهی نیز در مقایسه با موسسات آموزش حقوق مجارستان برجسته است و اساتید برجسته این دانشکده ، که فعالیتهای آموزشی و پژوهشی آنها طیف وسیعی از علوم سیاسی و حقوق را پوشش می دهد ، اکنون نه تنها در مرزهای کشور ، بلکه در خارج از آن نیز شناخته شده هستند و در حال حاضر این دانشکده با توجه به نیازهای متغیر بازار کار به عنوان ” دانشکده چند منظوره ” عمل می کند و طیف گسترده ای از دوره های آموزشی تخصصی ( درجه وکالت و حقوق ) را برای وکلا و غیر وکلا ارائه می دهد.

تحصیل حقوق در این دانشگاه برای متقاضیان خارجی به زبان انگلیسی در برنامه تحصیلات تکمیلی حقوق تجارت اروپایی و بین المللی و برنامه دکترا به دانشجویان بین المللی در زمینه حقوق ارائه می شود.

برای تحصیل در مقطع ارشد به مدت دو ترم داشتن مدرک کارشناسی حقوق و مدرک زبان تافل 547 و یا آیلتس 6.0 در آزمون شفاهی مورد نیاز است.

برای تحصیل در مقطع دکترا به مدت 8 ترم به زبان انگلیسی متقاضیان باید دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق باشند و تسلط به زبان انگلیسی (TOEFL 590 / IELTS 7.5 امتحان شفاهی ) داشته باشند.

تحصیل حقوق در دانشگاه سگد

دانشگاه سگد ( SZTE ) یکی از محبوب ترین دانشگاه های مجارستان است که در تمام رتبه بندی های بین المللی رتبه های بالایی را به خود اختصاص داده است و سالها است که به عنوان یکی از 500 دانشگاه برتر جهان در نظر گرفته می شود و به عنوان موسسه سبز شناخته می شود ، دانشگاه سگد در آفتابی ترین شهر مجارستان واقع شده است که به دلیل شیوه زندگی پر جنب و جوش ، شهری و جشنواره های رنگارنگ هزاران جوان را به خود جذب می کند.

اساتید برجسته ای در این دانشگاه مشغول به کار بوده اند ، از جمله برنده جایزه نوبل آلبرت سانت گیورگی ( 1937 ) ، که اولین فردی بود که ویتامین C را جدا کرد.

دانشجویان بین المللی می توانند در کارشناسی ارشد حقوق در حقوق تجارت و سرمایه گذاری بین المللی و اروپایی به مدت سه ترم به زبان انگلیسی و دکترا حقوق به زبان انگلیسی به مدت 4 ترم به تحصیل بپردازند.

برای تحصیل در مقطع ارشد متقاضیان باید دارای مدرک کارشناسی در رشته حقوق باشند و سطح زبانی خود را از طریق آزمون آیلتس و تافل نشان دهند.

برای تحصیل دکترا حقوق متقاضیان باید شرایط زیر را برآورده سازند :

فرم درخواست تکمیل شده ؛ پیشنهاد تحقیق در 2 – 3 صفحه چاپ شده ( هیچ قالب مشخصی برای پیشنهادات تحقیق وجود ندارد ، اما زمینه های زیر باید تحت پوشش قرار گیرد :

مقدمه ، مرور کوتاه ادبی ، دانش یا تجربه قبلی در زمینه تحقیق ، اینکه چگونه پروژه تحقیقاتی سهم اصلی و مستقل در دانش ، اهداف و اهداف پروژه خواهد داشت ) ؛ رزومه ؛ دو نامه مرجع ( منابع باید از اساتید دانشگاهی باشد ) ؛ کپی اسکن گواهی مدرک کارشناسی ارشد ؛ کپی اسکن شده از رونوشت سوابق تحصیلی تا به امروز ( در صورت وجود ) ؛ اگر زبان منتخب پایان نامه ، زبان مادری دانشجو نباشد ، کپی اسناد و مدارک تحصیلی هر زبان ( B2 یا امتحان زبان بین المللی یا معادل بین المللی معادل آن ) را اسکن کنید.

خوب است بدانید یکی از بهترین دانشگاه های اروپا که رشته حقوق را ارائه می دهد دانشگاه بلگراد در صربستان است ؛ دلایل آن را در مقاله تحصیل رشته حقوق در صربستان می خوانید.

هزینه تحصیل حقوق در مجارستان

شهریه تحصیل رشته حقوق در مجارستان در سال تحصیلی ۲۰۲۱ به شرح زیر است :

هزینه تحصیل حقوق در مجارستان
 • دانشگاه اتوش لورند مجارستان : 1000 یورو در هر ترم
 • کارشناسی ارشد و دکترا حقوق در دانشگاه دبرسن : 6500 دلار در سال
 • کارشناسی ارشد حقوق در دانشگاه سزگد : 1600 یورو در هر ترم
 • دکترا حقوق در دانشگاه سزگد : 3500 یورو در هر ترم

هزینه تحصیل حقوق در اسلواکی به خصوص هزینه های زندگی در این کشور پایین تر از سایر کشور های اروپایی است ؛ هزینه های تحصیل را به طور دقیق در مقاله تحصیل رشته حقوق در اسلواکی بخوانید.

چارت درسی حقوق در دانشگاه های مجارستان

ساختار چارت درسی و تحصیل رشته حقوق در مجارستان اساسا مشابه است ، آموزش با تدریس موضوعات پایه علوم اجتماعی و حقوق ( به عنوان مثال اقتصاد ، جامعه شناسی ، حقوق پایه ، تاریخ حقوق و قانون اساسی ، حقوق روم ) آغاز می شود و سپس با موضوعات حقوق عمومی ، حقوق خصوصی و حقوق جزا ( به عنوان مثال قانون اساسی ، حقوق اداری ، حقوق مدنی ، حقوق تجارت ، حقوق جزا و جرم شناسی ) و موضوعات حقوق بین الملل ( حقوق بین الملل عمومی ، حقوق عمومی اتحادیه اروپا و قانون تجارت ) ادامه می باید و در نهایت شرط اخذ مدرک علاوه بر احراز تعداد واحدهای مورد نیاز ، تهیه و دفاع از پایان نامه و همچنین قبولی در امتحان نهایی متشکل از چهار گروه موضوعی است.

دانشگاه های حقوق سوئد هم جزو قدیمی ترین دانشگاه های اروپا هستند که چارت درسی پیشرفته و به روزی را در رشته حقوق ارائه می دهند ، برای آگاهی از چارت درسی دانشگاه های سوئد به مقاله تحصیل رشته حقوق در سوئد مراجعه نمایید.

آزمون های ورودی حقوق در مجارستان

برای تحصیل رشته حقوق در مجارستان در مقطع کارشناسی ، متقاضیان خارجی کمتری پذیرفته می شوند و یا هیچ سهمیه ای برای آموزش کارشناسی در دانشگاه های آن برای افراد با دیپلم های خارجی وجود ندارد.

اما در مقاطع ارشد و دکترا مخصوص دانشجویان خارجی هیچ آزمون ورودی برگزار نمی شود.

مزایا و معایب تحصیل حقوق در مجارستان

 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع ارشد و دکترا
 • عدم نیاز به شرکت رد آزمون ورودی در مقطع ارشد و دکترا
 • هزینه های مقرون به صرفه تحصیل و زندگی نسبت به یک کشور اروپایی
 • اعتبار مدارک حقوق دانشگاه های مجارستان در سراسر جهان
 • امکان اخذ بورسیه تحصیلی در رشته حقوق برای دانشجویان بین المللی
 • تجربه آموزش با کیفیت در دانشگاه های مجارستان
مزایا و معایب تحصیل حقوق در مجارستان

بازار کار و درآمد رشته حقوق در مجارستان

وکلا در مجارستان از درآمد بسیار بالایی همانند دیگر کشور ها برخوردارند وفرصت های شغلی زیادی در بخش های خصوصی و دولتی خواهند داشت و از نظر درآمد به طور میانگین فردی که به عنوان وکیل در مجارستان کار می کند به طور معمول ماهانه حدود 932،000 HUF حقوق دریافت می کند و حقوق افراد در این شغل از 429،000 HUF ( کمترین ) تا 1،480،000 HUF ( بالاترین ) متغیر است.

چگونگی ورود به وکالت در مجارستان

در مجارستان ، دانشجویان برای تحصیل رشته حقوق در مجارستان باید دو مرحله مجزا را برای انجام وکالت طی کنند و در ابتدا ، پس از اخذ مدرک حقوق در یکی از هفت دانشکده حقوق مجارستان و گذراندن دوره کارآموزی ، داوطلبان باید در آزمون حقوق دولتی ( امتحان وکالت ) قبول شوند و در مرحله دوم برای عضویت در کانون وکلای واجد شرایط برای وکالت ، باید پذیرش وکالت را داشته باشند.

شرط اصلی افراد دارای مدرک حقوق و مایل به درخواست برای شرکت در آزمون وکالت ، گذراندن حداقل 3 سال کارآموزی قانونی است.

حداقل سه سال کارآموزی باید در مشاغل تمام وقت با مدرک حقوق گذرانده شود و این در عمل به طور کلی به معنای کارمندی در دادگاه یا دادستانی ، وکیل کارآموز یا کارآموز دفتر اسناد رسمی ، مشاور حقوقی یا هر موقعیت قانونی دیگری است که به طور خاص در قانون ذکر نشده است.

بنابراین موقعیت هایی که مستلزم وظایف قانونی است که توسط کارکنان دولت ، کارکنان یک شرکت یا سازمان های غیر دولتی انجام می شود نیز واجد شرایط هستند و در این موارد ، سرپرست مشاور حقوقی نیز باید یک وکالت دادگستری داشته باشد و دستورالعمل های قانونی روزانه مشاور را انجام دهد.

دوره کارآموزی باید در مجارستان به پایان برسد و با این حال ، اشتغال تمام وقت در یک موقعیت حقوقی در سازمان های بین المللی که مجارستان عضو آن است نیز می تواند به عنوان یک دوره کارآموزی ( به عنوان مثال مشاغل قانونی در موسسات اتحادیه اروپا ، سازمان ملل ، ناتو و غیره ) محسوب شود ، محدودیت زمانی سه ساله بسیار سخت است ، اما ثبت نام در مطالعات حقوقی در مقطع دکترا می تواند تا 12 ماه از این دوره را شامل شود.

سوالات رایج تحصیل حقوق در مجارستان

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به بررسی تحصیل رشته حقوق در مجارستان پرداختیم ، برای کسب اطلاعات بیشتر و یا مطرح کردن پرسش های خود از بخش دیدگاه در پایان هر مقاله استفاده کنید.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته حقوق در مجارستان کدام است؟

1. دانشگاه اتوش لورند مجارستان (دانشگاه Eötvös Loránd ) 2. دانشگاه دبرسن 3. دانشگاه سگد

زبان تحصیل رشته حقوق در مجارستان چیست؟

زبان تحصیل حقوق در مجارستان در مقطع کارشناسی به مجاری و در مقطع ارشد و دکترا برای دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی ارائه می شود و دانشجویان باید سطح مهارت زبانی خود را از طریق آزمون های بین المللی شناخته شده و مورد تقاضا دانشگاه ثابت کنند.

مدرک ال ال ام چیست؟

مدرک LLM یا کارشناسی ارشد حقوق در مجارستان یک مدرک دانشگاهی است که اغلب توسط دانشجویانی که دارای مدرک حقوق کارشناسی و به دنبال آموزش کامل خود در یک زمینه خاص از حقوق هستند ، دنبال می شود ، برنامه های LLM تحقیق محور هستند و معمولا یک سال طول می کشد.

هزینه تحصیل رشته حقوق در مجارستان چقدر است؟

1. دانشگاه اتوش لورند مجارستان : 1000 یورو در هر ترم 2. کارشناسی ارشد و دکترا حقوق در دانشگاه دبرسن : 6500 دلار در سال 3. کارشناسی ارشد حقوق در دانشگاه سزگد : 1600 یورو در هر ترم 4. دکترا حقوق در دانشگاه سزگد : 3500 یورو در هر ترم

آزمون ورودی رشته حقوق در مجارستان چگونه است؟

برای تحصیل حقوق در دانشگاه های مجارستان در مقطع کارشناسی ، متقاضیان خارجی کمتری پذیرفته می شوند و یا هیچ سهمیه ای برای آموزش کارشناسی در دانشگاه های آن برای افراد با دیپلم های خارجی وجود ندارد. اما در مقاطع ارشد و دکترا مخصوص دانشجویان خارجی هیچ آزمون ورودی برگزار نمی شود.

در نهایت چنانچه شما نیز علاقه مند به ادامه تحصیل رشته حقوق در مجارستان می باشید ، با ما در موسسه مهاجرتی رجبی در ارتباط باشید تا از خدمات تحصیل و اعزام دانشجو در این خصوص بهره مند گردید ، با ما از طریق دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید ، همچنین می توانید با مطالعه سایر مقالات سایت اطلاعات خود را بالا ببرید ؛ پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل رشته حقوق در سوئد است ؛ دانشگاه های سوئد در زمینه حقوق در جهان شناخته شده هستند و امکانات بی نظیری را به دانشجویان خود ارائه میدهند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *