تحصیل رشته حقوق در اوکراین

Picture of مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته حقوق در اوکراین
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته حقوق در اوکراین و در سراسر جهان به عنوان موضوعی بسیار حساس تلقی می شود و اوکراین بر این برنامه درجه بسیار تأکید می کند ؛ برنامه مدرک تحصیلی قانونی در دانشگاه های ملی اوکراین توسط کارکنان آموزش حرفه ای متخصص در زمینه حقوق تدریس می شود.

در ادامه با بررسی تحصیل رشته حقوق در اوکراین یکی از بهترین مکان های تحصیل در این رشته را معرفی خواهیم کرد ، شما می توانید با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس گرفته و از ویژگی های تحصیل در این کشور و شرایط مهاجرت به آن مطلع شوید.

حقوق رشته و حرفه مربوط به آداب و رسوم ، شیوه ها و قواعد رفتاری الزام آور در یک جامعه است و فارغ التحصیلان این رشته از فرصت های شغلی عالی در سراسر جهان برخوردار هستند ، علاوه بر این آگاهی از مسایل حقوقی می تواند در کلیه امور و مسائل روزمره کارگشا بوده و امکان خطا و ضرر های جانی و مالی را کاهش دهد ، به همین منظور این رشته تحصیلی یکی از برترین رشته های تحصیلی در ایران و خارج ازکشور است.

دانشجویان بین المللی برای تحصیل حقوق در دانشگاه های ملی اوکراین از هر کشوری می آیند ، اما اکثر دانشجویان خارجی از کشور های آسیایی و آفریقایی و بسیاری از کشور های شوروی سابق آمده اند ، هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی برای تحصیل در رشته های حقوق به اوکراین می آیند.

آن ها در سال اول یا همان دوره پادفک ، زبان روسی را فرا گرفته و پس از آن تحصیل خود در رشته حقوق را شروع می کنند ، برای دانشجویان ایرانی ویزای تحصیلی اوکراین صادر می شود که از سفارت اوکراین در ایران دریافت می کنند ، جزئیات دریافت پذیرش از دانشگاه های اوکراین را در مقاله تحصیل در اوکراین بخوانید.

مانند اکثر رشته های تحصیلی تحصیل در رشته حقوق با دوره کارشناسی آغاز می شود این دوره تحصیلی 4 سال طول می کشد فارغ التحصیلان این مقطع تحصیلی می توانند برای اشتغال اقدام کرده و یا در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند مدت زمان تحصیل در این مقطع 1 سال است ، پس از آن اکثر متخصصان حقوق برای فرصت های شغلی بیشتر تحصیلات خود را ادامه می دهند ، برای پذیرش در رشته حقوق در دانشگاه های اوکراین اتمام موفقیت آمیز دبیرستان و ارائه مدرک دیپلم دبیرستان مورد نیاز است.

تحصیل رشته حقوق در اوکراین

بهترین دانشگاه های حقوق اوکراین

اوکراین یکی از کشور های عالی برای تحصیل دانشجویان ایرانی در خارج از کشور است ، این کشور دارای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی متعددی است که تعدادی از آن ها در بین برترین دانشگاه های جهان بر اساس رتبه بندی QS ، تایمز و شانگهای رتبه بندی شده اند ، در ادامه با بهترین دانشگاه های حقوق اوکراین آشنا می شویم.

بهترین دانشگاه های حقوق اوکراین

دانشگاه کی اف

دانشگاه کی اف یا دانشگاه شوچنکو یا رسما دانشگاه ملی تاراس شوچنکو کی اف که در محاوره به عنوان KNU شناخته می شود در کی اف پایتخت اوکراین واقع شده است.

این دانشگاه به عنوان معتبرترین دانشگاه اوکراین شناخته می شود و بزرگترین موسسه آموزش عالی ملی است ؛ KNU در بین 650 دانشگاه برتر جهان رتبه بندی شده است ، این دانشگاه سومین دانشگاه قدیمی در اوکراین پس از دانشگاه لووف و دانشگاه خارکف است.

در حال حاضر ، ساختار آن شامل پانزده دانشکده یعنی دانشکده شیمی ، علوم کامپیوتر ، جغرافیا ، زمین شناسی ، اقتصاد ، تاریخ ، مکانیک و ریاضیات ، فلسفه ، فیزیک ، حقوق ، زبان شناسی ، جامعه شناسی و غیره و پنج موسسه است.

دانشکده حقوق ابتدا موضوعاتی را در دانشنامه حقوق ، قوانین و مقررات اولیه امپراتوری روسیه ، حقوق مدنی و ایالتی ، حقوق تجارت ، حقوق کارخانه ، حقوق جزا و بسیاری دیگر تدریس می کرد ، امروزه دارای 17 دپارتمان است و دوره های کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکترا و دوره های تخصصی را ارائه می دهد ؛ دانشکده حقوق دانشگاه کی اف بهترین دانشکده حقوق در اوکراین محسوب می شود.

دانشگاه ملی دونتسک

دانشگاه ملی دونتسک یکی از موسسات آموزشی برتر اوکراین است ، تاریخچه دانشگاه در سال 1937 از لحظه ایجاد یک موسسه آموزشی در دونتسک (در آن زمان استالینو) آغاز می شود ،در سال 1965 ، این موسسه به دانشگاه ایالتی دونتسک تبدیل شد و در سال 2000 به مقام ملی رسید.

دانشکده های این دانشگاه شامل دانشکده فناوری اطلاعات ، تاریخ و روابط بین الملل ، زبان شناسی ، زبان های خارجی اقتصاد ، حقوق ، شیمی و زیست شناسی است.

دانشکده حقوق دانشگاه ملی دونتسک همچنان به عنوان یکی از بهترین دانشکده های حقوق در اوکراین رشد می کند ، بیش از 800 دانشجو در برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشکده در حال تحصیل هستند و چهار دپارتمان یعنی گروه حقوق تجارت ، گروه حقوق مدنی و رویه ، گروه نظریه و تاریخ دولت و حقوق و حقوق اداری ، گروه مشروطه ، بین الملل و حقوق جزا در این دانشکده وجود دارد ، آنها همچنین دارای نشریه حقوقی خود به نام مجله حقوق دانشگاه دونتسک و یک کلینیک حقوقی هستند تا دانشمندان حقوق را در مهارت های تفکر انتقادی خود آموزش دهند.

دانشگاه ملی اودسا

دانشگاه ملی اودسا واقع در اودسا اوکراین ، یکی از دانشگاه های مهم کشور است که به نام دانشمند Élie Metchnikoff (که ایمنی شناسی ، میکروبیولوژی و جنین شناسی تکاملی) ، برنده جایزه نوبل در سال 1908 نام گذاری شده است ؛ این دانشگاه در 1865 توسط فرمان تزار اسکندر دوم روسیه تأسیس شد ، که لیسه ریشلیو اودسا را به دانشگاه جدید امپراتوری نووروسیا سازماندهی کرد.

دانشگاه ملی اودسا I. I. مچنیکوف شامل چهار موسسه ، ده دانشکده و هفت شورای تخصصی است ؛ این دانشگاه به دلیل کتابخانه علمی خود ، بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه در اوکراین مشهور است.

دانشکده حقوق دانشگاه ملی اودسا یکی از اولین دانشکده های تأسیس شده در سال 1865 بود ، در طول سال ها ، این دانشگاه همچنان به رشد خود ادامه داد و در حال حاضر دارای ده دپارتمان با 129 استاد است که نویسندگان کتاب های درسی حقوق و ناظران نشریات حقوقی هستند و حدود 1500 دانشجوی حقوق تحصیل در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری مدارک بصورت تمام وقت و پاره وقت می باشد.

دانشگاه های حقوق اسلواکی هم مورد تایید وزارت علوم ایران هستند و جزو بهترین دانشگاه ها برای تحصیل ایرانیان به حساب می آیند ؛ مقاله تحصیل رشته حقوق در اسلواکی را مرور کنید.

هزینه تحصیل حقوق در اوکراین

اوکراین یکی از کشور های مقرون به صرفه برای تحصیل است البته هزینه تحصیل در این کشور به رشته و مقطع تحصیلی ، زبان تحصیل و دانشگاه محل تحصیل بستگی دارد ، هزینه تحصیل رشته حقوق در اوکراین در مقطع کارشناسی 700 تا 2500 دلار برای هر سال تحصیلی می باشد.

اوکراین از نظر اقامت ، غذا و هزینه های روزمره یک کشور بسیار ارزان است ، اما می توانیم هزینه های تقریبی را در ادامه بیان کنیم ، برای زندگی راحت در اوکراین یک دانشجو باید حدود 1200 تا 1800 دلار آمریکا در سال برای هزینه های زندگی جدا از هزینه تحصیل پرداخت کند ، البته این هزینه بسته به سبک زندگی ، نوع خابگاه و شهر محل اقامت متفاوت است.

چارت درسی حقوق در دانشگاه های اوکراین

دانشجویان در حال تحصیل رشته حقوق در اوکراین ملزم به گذراندن ۲۴۰ واحد درسی هستند که در طول ۸ ترم ارائه می شوند ، یعنی دانشجو به طور متوسط در هر ترم ۳۰ واحد درسی را می گذراند.

چارت درسی حقوق در دانشگاه های اوکراین

در طول تحصیل در این مقطع دانشجویان بایستی دروس اجباری و اختیاری را پشت سر گذارند ، دروس اجباری شامل زبان اوکراینی ، تاریخ فرهنگ اوکراین ، منطق ، فلسفه ، زبان های خارجی ، تاریخ دولت و حقوق اوکراین ، تاریخچه ایالت و حقوق کشور های خارجی ، نظریه و فلسفه حقوق ، قانون اساسی اوکراین ، سازمان قضایی و انتظامی ، استاندارد های بین المللی حقوق بشر ، جامعه شناسی ، حقوق خصوصی ، حقوق اداری ، حقوق مدنی ، حقوق شرکت ها و غیره می باشد ، علاوه بر این دانشجو ملزم به گذراندن 60 واحد دروس اختیاری ارائه شده در دانشگاه های حقوق اوکراین است که این دروس در هر ترم و هر دانشگاه متفاوت است.

زبان تحصیل حقوق در اوکراین

دوره حقوق به دو زبان در اوکراین / روسی و انگلیسی تدریس می شود ، دانشجویان خارجی ممکن است خودشان دستورالعمل هایی را که مناسب آنهاست انتخاب کنند ، آن دسته از دانشجویان بین المللی که از کشور های انگلیسی زبان هستند ترجیح می دهند دوره تحصیل خود را به زبان انگلیسی بگذرانند.

افرادی که انگلیسی زبان نیستند و به این زبان مسلط نیستند برای سال اول در اوکراین به دوره مقدماتی ملحق می شوند ، این دوره 10 ماهه زبان روسی در دانشگاه های ملی است ، با گذراندن دوره 10 ماهه زبان روسی ، آنها به مدرک حقوق خود در اوکراین می پیوندند ؛ برای پذیرش در رشته حقوق تسلط به زبان روسی و انگلیسی در سطح B2 الزامی است.

بورسیه های رشته حقوق در اوکراین

علی رغم این که هزینه تحصیل در دانشگاه های اوکراین پایین و مقرون به صرفه است اما دانشگاه های این کشور برای دانشجویان بین المللی خود بورسیه هایی تدارک دیده اند که این بورسیه ها اغلب برای دانشجویان سطح تحصیلات تکمیلی و دکتری هستند ، باید توجه داشت که به دلیل بالا بودن تقاضا برای دریافت بورسیه های دانشگاه های اوکراین دریافت آن ها دشوار است و نیازمند تخصص و سابقه علمی و پژوهشی بالایی است.

در سوئیس هم بورسیه های تحصیلی خوبی برای رشته حقوق در نظر گرفته شده است که هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی را پوشش می دهد ؛ برای دریافت اطلاعات دقیق در این باره به مقاله تحصیل رشته حقوق در سوئیس مراجعه کنید.

آزمون های ورودی حقوق در اوکراین

برای پذیرش در رشته حقوق در دانشگاه های اوکراین آزمون ورودی برگزار نمی شود و پذیرش و تحصیل رشته حقوق در اوکراین بسیار آسان است.

مزایا و معایب تحصیل حقوق در اوکراین

تحصیلات عالی کلید موفقیت در زندگی حرفه ای است ، به تازگی اوکراین به یکی از محبوب ترین مقاصد برای دانشجویان بین المللی در تمامی رشته های تحصیلی تبدیل شده است که به طور قطع نشان دهنده بالا بودن مزایای تحصیل در این کشور است البته تحصیل در اوکراین همانند سایر نقاط جهان با چالش هایی همراه است که در ادامه با آن ها آشنا می شویم.

مزایا و معایب تحصیل حقوق در اوکراین

مزایای تحصیل حقوق در اوکراین

 • هزینه تحصیل بسیار مقرون به صرفه است
 • ترکیب دوره های تئوری با عملی در رشته حقوق در دانشگاه های اوکراین
 • تدریس رشته حقوق در دانشگاه های این کشور بر اساس روش بررسی موردی
 • تجهیز با انواع مهارت ها در صورت تحصیل در رشته حقوق در اوکراین
 • فراگیری زبان روسی
 • امکان تحصیل به زبان انلیسی
 • آینده شغلی عالی برای فارغ التحصیلان رشته حقوق از اوکراین
 • مقرون به صرفه بودن هزینه زندگی در اوکراین
 • عدم برگزاری آزمون ورودی

معایب تحصیل حقوق در اوکراین

 • دشواری زبان روسی یا اوکراینی برای برقراری ارتباط در اوکراین
 • به دلیل الزام شرکت در دوره های زبان روسی پروسه تحصیل در رشته حقوق در اوکراین طولانی تر از سایر کشور ها می شود.

بازار کار و در آمد رشته حقوق در اوکراین

یکی از آشنا ترین و محبوب ترین مشاغل برای فارغ التحصیلان رشته حقوق وکالت است باید توجه داشت که علاوه بر این حرفه مشاغل مختلف دیگری در زمینه حقوق وجود دارد که شامل مشاور حقوقی ، وکیل دادگستری ، وکیل مدافع ، قاضی ، تحلیل گر حقوقی ، کارشناس حقوق قضایی ، دستیار حقوقی و غیره است.

فردی که به عنوان وکیل در اوکراین کار می کند به طور معمول ماهانه حدود 45000 گریونادرآمد دارد ، حقوق بین 20،700 گریونا ( کمترین ) تا 71،500 گریونا ( بالاترین ) است.

برای دریافت اطلاعات دقیق و جامع در خصوص میانگین حقوق پرداختی و قوانین و مقررات کاری در اوکراین به مقاله کار در اوکراین مراجعه کنید.

چگونگی ورود به وکالت در اوکراین

برای تبدیل شدن به یک وکیل مدافع در اوکراین ، یک فرد باید دارای مدرک حقوق دانشگاهی یعنی حداقل لیسانس و حداقل دو سال تجربه اشتغال در مشاغل حقوقی باشد ، پس از آن در آزمون وکالت برگزار شده در اوکراین شرکت کرده و قبول شود ، این آزمون هر سال یک بار برگزار می شود ، پس از قبولی در آزمون می توانند با گذراندن دوره کارآموزی شش ماهه با یک مدافع حرفه ای و سوگند خوردن و ثبت نام در ثبت نام در کانون وکلای اوکراین به عنوان وکیل در این کشور مشغول فعالیت شود.

سوالات رایج تحصیل حقوق در اوکراین

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا به معرفی تحصیل رشته حقوق در اوکراین پرداختند ، چنانچه پس از مطالعه این مقاله سوال و اشکالی دارید با ما از طریق باکس دیدگاه در تماس باشید و در اسرع وقت به پاسخ خود برسید.

آزمون ورودی برای تحصیل رشته حقوق در اوکراین چگونه است؟

برای پذیرش در رشته حقوق در دانشگاه های اوکراین آزمون ورودی برگزار نمی شود و پذیرش در دانشگاه های این کشور بسیار آسان است.

تحصیل رشته حقوق در اوکراین به چه زبان یارائه می شود؟

دوره حقوق به دو زبان در اوکراین / روسی و انگلیسی تدریس می شود

هزینه تحصیل رشته حقوق در اوکراین چقدر است؟

اوکراین یکی از کشور های مقرون به صرفه برای تحصیل است البته هزینه تحصیل در این کشور به رشته و مقطع تحصیلی ، زبان تحصیل و دانشگاه محل تحصیل بستگی دارد ، هزینه تحصیل در رشته حقوق در مقطع کارشناسی 700 تا 2500 دلار برای هر سال تحصیلی می باشد.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته حقوق در اوکراین کدام است؟

دانشگاه کی اف این دانشگاه به عنوان معتبرترین دانشگاه اوکراین شناخته می شود و بزرگترین موسسه آموزش عالی ملی است ؛ KNU در بین 650 دانشگاه برتر جهان رتبه بندی شده است ، این دانشگاه سومین دانشگاه قدیمی در اوکراین پس از دانشگاه لووف و دانشگاه خارکف است.

اگر در اوکراین وکیل شوم درآمد من چقدر خواهد بود؟

فردی که به عنوان وکیل در اوکراین کار می کند به طور معمول ماهانه حدود 45000 گریونادرآمد دارد ، حقوق بین 20،700 گریونا ( کمترین ) تا 71،500 گریونا ( بالاترین ) است.

در این مقاله مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی اهم مطالب پیرامون تحصیل رشته حقوق در اوکراین را بیان کردند ، در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما در شیراز و تهران تماس بگیرید ، همچنین می توانید با مطالعه سایر مقالات سایت در زمینه حقوق دانشگاه های بیشتری را در این زمینه شناخته و با توجه به شرایط خاص خود تصمیم بهتری بگیرید ؛ پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل رشته حقوق در فرانسه را بخوانید ؛ دانشگاه های حقوق فرانسه در دنیا اعتبار بالایی دارند و بسیاری از حقوق دان های برجسته در دانشگاه های این کشور تحصیل کرده اند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه