تحصیل رشته ریاضیات در بلژیک

تحصیل رشته ریاضیات در بلژیک
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته ریاضیات در بلژیک با توجه به استقبال دانشجویان ایرانی از مقاصد بین المللی می تواند شما را در مدت زمان کوتاه به آینده ای درخشان برساند ، در این مقاله با ما از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) هماره باشید تا با شرایط تحصیل ریاضیات در کشور بلژیک آشنا شوید.

برای آگاهی کامل از شرایط مهاجرت تحصیلی به بلژیک ، حتما مقاله تحصیل در بلژیک را مرور کرده و با برترین رشته ها و دانشگاه های آن آشنا شوید.

تحصیل در بلژیک که مطابق با آخرین متدهای آموزشی روز دنیا برنامه ریزی شده فرصت استخدام در بهترین موقعیت های شغلی را برایتان فراهم می نماید.

خوب است به شما این مژده را بدهیم که بلژیک میزبان برخی از مشهورترین دانشگاه های جهان و سازمان های بزرگ بین المللی است ، بلژیک نه تنها مقصدی مناسب برای تحصیل ، بلکه کشوری عالی برای کار ، گذراندن اوقات فراغت و گردش در اروپا است که به شما فرصت می دهد تا به شهرهای بزرگ این قاره به راحتی دسترسی داشته باشید و دوران تحصیل هیجان انگیزی را تجربه کنید.

چنانچه علاقه مند به تحصیل رشته ریاضیات در بلژیک هستید ، این کشور گزینه های متعددی را پیش روی شما قرار می دهد تا بتوانید تمامی مقاطع تحصیلی از کارشناسی تا دکترا را در آنها سپری کنید.

مدارک پذیرش رشته ریاضیات در بلژیک

همانگونه که از نام این رشته مشخص است ، ورود به رشته ریاضیات نیازمند داشتن پایه قوی در دروس ریاضی ، جبر و احتمال و هندسه است ، افرادی که مدرک دیپلم خود را در رشته ریاضی دریافت کرده اند می توانند برای ورود به این رشته به دانشگاه های بلژیک درخواست بدهند ، اثبات توانایی شما در ریاضیات ملاک اصلی پذیرش است.

البته این امکان نیز وجود دارد که با سپری کردن دوره های پیش نیاز در برخی کالج ها به سطح لازم جهت ورود به رشته ریاضیات برسید ولی این نکته را مدنظر داشته باشید که بدین شیوه قبولی در دروس برایتان دشوار شده و باید تلاش و زمان زیادی را صرف تطبیق واحدهای خود انجام دهید ، فراموش نکنید که تحصیل رشته ریاضیات در بلژیک تنها به پذیرش و قبولی ابتدای کار نبوده و شما در مسیری قدم می گذارید که تماما با ریاضیات و محاسبات سر و کار دارید و بدون داشتن پیشینه چند ساله قوی دوران تحصیلی دلنشینی را سپری نخواهید کرد.

تحصیل رشته ریاضیات در بلژیک

مدارک پذیرش رشته ریاضیات در بلژیک شامل موارد زیر است:

 • مدرک شناسایی یا پاسپورت
 • برای مدرک لیسانس گواهی متوسطه بالاتر
 • مدرک لیسانس جهت درخواست دوره کارشناسی ارشد
 • مدرک کارشناسی ارشد در صورت درخواست دوره دکترا
 • فرم درخواست پر شده از وب سایت رسمی دانشگاه
 • در صورت قصد تحصیل به زبان انگلیسی نتایج آزمون تافل یا آیلتس
 • اگر قصد تحصیل به زبان فرانسه یا هلندی دارید ، نتایج آزمون صلاحیت زبان فرانسوی (DELF یا DALF) و هلندی (هلندی NT2-II)
 • هزینه درخواست
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه

مهلت پذیرش در دانشگاه های بلژیک

مهلت‌ پذیرش در دانشگاه های بلژیک به وضعیت ویزای شما بستگی دارد ، برخی از مهلت ‌های تقریبی که باید در نظر بگیرید و در تقویم خود علامت بزنید عبارتند از:

 • شروع مارس : آخرین مهلت درخواست برای دانشجویانی که نیاز به ویزا دارند،
 • شروع ژوئن : مهلت درخواست برای دانشجویانی که نیازی به ویزا ندارند،
 • اکتبر : شروع ترم پاییز
 • اواسط ژانویه – اواخر ژانویه : امتحانات ترم 1
 • اواسط فوریه : شروع ترم بهار
 • اواسط ژوئن – اواخر خرداد : امتحانات ترم دوم
 • جولای – سپتامبر : تعطیلات تابستانی

بهترین دانشگاه های ریاضی بلژیک

هر ساله سازمان های مختلفی نسبت به رتبه بندی دانشگاه های مختلف جهان اقدام می کنند که برخی از آنها معتبرترین معیار برای سنجش و انتخاب مقصد تحصیلی توسط دانشجویان بین المللی هستند ، در این رتبه بندی معیارهای مختلفی موثرند که برخی از رایج ترین آنها عبارتند از:

بهترین دانشگاه های ریاضی بلژیک
 • دستاوردهای تحصیلی
 • قابلیت اشتغال
 • فرآیند آموزشی
 • امکانات تحقیقاتی
 • دیدگاه بین‌المللی به تعداد دانشجویان و اساتید بین‌المللی
 • استناد توسط هر دانشکده
 • نسبت اعضای هیئت علمی دانشجو و غیره

در ادامه به بهترین دانشگاه های ریاضی بلژیک که طبق معیارهای QS توانسته اند به رتبه بالایی دست یابند اشاره خواهیم نمود.

دانشگاه KU Leuven

چنانچه تحصیل رشته ریاضیات در بلژیک را جستجو کنید ، حتما در اولین گزینه های پیش روی خود نام دانشگاه KU Leuven را خواهید یافت که در رشته ریاضیات به عنوان یکی از بهترین میزبان های این رشته معرفی می شود ، این رشته که در این دانشگاه در سطح کارشناسی ارشد ارائه می شود در دانشکده مهندسی برای علاقه مندان قابل دسترسی می باشد.

طرح کلی رشته ریاضی در دانشگاه KU Leuven آموزش فنی اصلی است که موضوعات پیشرفته مختلفی در ریاضیات ، کنترل فرآیند ، شناسایی سیستم ، بهینه ‌سازی عددی ، شبیه ‌سازی عددی معادلات دیفرانسیل ، نرم‌افزار علمی ، رمزنگاری و یادگیری مبتنی بر پروژه را پوشش می‌دهد که در آن دانش‌آموزان یک مسئله را حل می‌کنند.

در آموزش ریاضیات شما باید زیر گروه های اجباری زیر را پشت سر بگذارید:

 • آموزش اصلی
 • دروس انتخابی فنی
 • گسترش دروس انتخابی
 • پایان نامه ی کارشناسی ارشد

افراد خارج از اتحادیه اروپا می توانند از تاریخ یک مارچ به بعد درخواست خود را به دانشگاه ارسال نمایند.

دانشگاه Ghent

دانشگاه Ghent که در میان 100 دانشگاه برتر جهان دسته بندی می شود ، از بهترین مقصدهای تحصیل رشته ریاضیات در بلژیک است ، رشته ریاضیات این دانشگاه رتبه 243 در میان کلیه دانشگاه های ارائه دهنده این رشته به خود اختصاص داده و شما علاقه مندان به می توانید رشته ریاضیات را در گرایش تجزیه و تحلیل داده های آماری ادامه دهید.

دانشگاه خنت به عنوان یک دانشگاه هلندی زبان در کشور بلژیک فعال است و کنفرانس های بین المللی زیادی را در دانشکده علوم خود برگزار می کند ، کارشناسی و ارشد رشته ریاضیات برای دانشجویان بین المللی قابل دسترسی است و شما با پذیرش از مقطع کارشناسی می توانید آسانتر در دوره کارشناسی ارشد به تحصیل مشغول شوید.

مقطع کارشناسی به زبان هلندی ارائه شده و برخی واحدها را در کارشناسی ارشد می توانید به زبان انگلیسی بگذرانید ، دقت داشته باشید که مدرک زبان برای ورود به رشته ریاضیات الزامی است.

دانشگاه آزاد بروکسل

دانشگاه آزاد بروکسل به عنوان یک مرکز فرانسوی زبان دارای 13 دانشکده است که رشته ریاضیات در دانشکده علوم به دانشجویان در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شود ، از نکات قابل توجه در رابطه با تحصیل رشته ریاضیات در بلژیک در این دانشگاه وجود آموزش آنلاین بسیار قوی برای دانشجویان علاقه مند از راه دور است.

نکته قابل توجه برای تحصیل رشته ریاضیات ، تدریس به زبان فرانسوی در هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است و فرصت تحصیل به زبان انگلیسی وجود ندارد ، اخذ مدرک زبان فرانسوی از شرایط پذیرش دانشجویان است ، از این رو برای دانشجویان بین المللی طیف گسترده ای از آموزش زبان فرانسوی را برگزار می کند.

این دانشگاه در حوزه ریاضیات جایزه های بین المللی متعددی را کسب کرده و مورد تایید وزارت علوم ایران نیز می باشد ، دقت داشته باشید که در هنگام درخواست حتما باید مدرک خود را مطابق با قوانین دانشگاه معادل سازی کنید.

دانشگاه Hasselt

اگر به دنبال تحصیل رشته ریاضیات در بلژیک هستید ، می توانید این رشته را به صورت تخصصی در دانشگاه Hasselt دنبال کنید ، این دانشگاه با داشتن دو شعبه ، زبان اصلی خود را هلندی درنظر گرفته و مورد تایید وزارت علم کشورمان است ، رشته ریاضیات در این دانشگاه در مقطع کارشناسی طی یک دوره سه ساله تدریس می شود و نمره بالای دیپلم از ملاک های اصلی پدیرش به شمار می رود.

دانشکده مهندسی میزبان دانشجویان علاقه مند به رشته ریاضیات است و موضوعات مختلف ریاضی با گرایش آمار یه دانشجویان ارائه می شود ، در معرفی رشته ریاضی این دانشگاه به دانشجویان این امید داده می شود که با فرصت های شغلی ایده آلی رو به رو هستند.

از دیگر دانشگاه های معتبر با هزینه های بسیار مقرون به صرفه دانشگاه وریج بروکسل بلژیک است که در رتبه 200 جهانی جای گرفته ، برای آشنایی با رشته ها و هزینه ها در این دانشگاه ، به مقاله لینک شده مراجعه نمایید.

هزینه تحصیل ریاضی در بلژیک

شهروندان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا نیز باید هزینه های تحصیل متفاوتی را بپردازند ، اما همه آنها از حدود 900 یورو در سال تحصیلی شروع می شوند ، اگرچه هزینه تحصیل ریاضی در بلژیک برای دانشجویان اتحادیه اروپا محدود است ، اما برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا بسته به هر دانشگاه می تواند افزایش یابد.

هزینه تحصیل ریاضی در بلژیک

نیازی نیست نگران باشید ، زیرا دانشگاه های بلژیک وقتی شهریه را محاسبه می کنند منصف هستند و اگر میزان شهریه بالا باشد ، ممکن است به دلیل درآمد دانشجو و یا نوع برنامه تحصیلی کمک هزینه ها یا بورسیه هایی را به دانشجویان ارائه دهند.

 • مقطع کارشناسی ارشد ریاضیات در دانشگاه KU Leuven برابر با 1,250،00 یورو
 • مقطع کارشناسی ارشد ریاضیات در دانشگاه Ghent برابر با 1792 یورو
 • مقطع کارشناسی در دانشگاه آزاد بروکسل 4175 یورو
 • مقطع کارشناسی در دانشگاه Hasselt برابر با 1750 دلار و در مقطع کارشناسی ارشد 3750 دلار

برای دانستن قیمت خانه برای زندگی دانشجویی در بلژیک ، به مقاله قیمت خانه برای زندگی در بلژیک مراجعه نمایید.

بورسیه های تحصیلی در بلژیک

در بلژیک توسط برخی از دانشگاه ها ، آکادمی تحقیقات ، آموزش عالی ، دولت و سایر آژانس ها یا سازمان ها بورسیه های مختلفی را به دانشجویان بین المللی جهت تحصیل رشته ریاضیات در بلژیک ارائه می دهد ، چند نمونه از بورسیه های تحصیلی در بلژیک برای دانشجویان از این قرار است:

 • بورسیه های تحصیلی Master Mind ارائه شده توسط دولت فلاندر
 • بورسیه های ARES در بلژیک برای دانشجویانی که از کشورهای در حال توسعه می آیند.
 • برنامه کارشناسی ارشد مشترک (Erasmus Mundus ) EMJMD برای همه دانشجویان بین المللی صرف نظر از کشور مبدا که هزینه هایی مانند هزینه های تحصیل ، بیمه و برخی از هزینه های سفر را پوشش می دهد ، همچنین دانشجویان برای تمام تحصیل کمک هزینه ماهانه دریافت می کنند.

البته دقت داشته باشید که این موارد بورسیه های موجود به صورت کلی هستند و فاکتورهای زیادی در دریافت آنها وجود دارد ، علاه بر این دوره کارشناسی دارای کمترین شانس در تحصیلات عالیه برای دریافت بوررسیه می باشد و مقطع دکترا بهترین دوره برای رسیدن به فرصت تحصیل رایگان در این کشور است.

تحصیل رشته ریاضیات در بلژیک در مقطع دکترا برای اغلب دانشجویان به صورت رایگان است زیرا طرح پیشنهادی دانشجو بسیار نوآور و جدید است که استاد راهنما تمایل به کار بر روی آن دارد.

زبان تحصیل ریاضیات در بلژیک

تعجب خواهید کرد اگر بدانید که پادشاهی بلژیک نه یک ، بلکه سه زبان رسمی دارد ! زبان های رسمی هلندی ، فرانسوی و آلمانی هستند ، 60 درصد از جمعیت بلژیک به زبان هلندی صحبت می کنند و پس از آن دومین زبان رایج در بلژیک فرانسوی است که 39 درصد از جمعیت بلژیک از آن استفاده می کنند ؛ پایتخت ، شهر بروکسل یک شهر دو زبانه است زیرا فرانسوی و فلاندری به طور مساوی در حمل و نقل یا تبلیغات تجاری استفاده می شود.

جامعه فرانسوی زبان بیشتر در پایتخت بروکسل و منطقه والونیای جنوبی واقع شده است ، در نهایت ، منطقه آلمانی زبان بلژیک که بیشتر یک اقلیت است تنها توسط 1٪ از جمعیت عمدتا در منطقه شرقی استان لیژ نزدیک به مرزهای آلمان صحبت می شود ، به اصطلاح ” بلژیکی – آلمانی ” بسیار نزدیک به آلمانی استانداردی است که امروزه در بلژیک صحبت می شود.

بیشتر زبان تحصیل رشته ریاضیات در بلژیک به زبان هلندی ، فرانسوی یا انگلیسی است ، معمولاً برای زبان انگلیسی ، آزمون های پذیرفته شده عبارتند از:

 • آیلتس آکادمیک 6،5
 • تافل با حداقل نمره 79
 • C1 پیشرفته

برای زبان فرانسه یا هلندی نیز شما باید:

 • پس از ورود یک آزمون مهارت زبان بدهید،
 • یا مدرکی ارائه دهید که سطح زبان شما را ثابت کند،

برای دانشجویان بین‌المللی، دانشگاه‌های بلژیک دوره‌های ویژه این دو زبان را برگزار می‌کنند.

چارت درسی ریاضی در دانشگاه های بلژیک

چارت درسی تحصیل رشته ریاضیات در بلژیک مطابق با آخرین کتاب های اصلی این رشته در دنیا بسته شده است و شما با گذراندن واحدهای لازم در هر یک از مقاطع می توانید به راحتی واحد های خود را با سایر دانشگاه های مطرح اروپا و جهان تطبیق دهید ، تحصیل رشته ریاضی در بلژیک شامل برخی دروس عمومی و اختصاصی است که در هر ترم تحصیلی می توانید از هر دو مورد دروسی را انتخاب کرده و پاس کنید.

چارت درسی ریاضی در دانشگاه های بلژیک

در ترم های آخر تحصیل کارشناسی اغلب دروس تخصصی شده و در دوره کارشناسی ارشد و دکترا نیز تماما با دروس تخصصی سر و کار خواهید داشت ، برخی از مهم ترین دروسی که در چارت درسی رشته ریاضی دانشگاه های بلژیک به آنها خواهید پرداخت شامل موارد زیر است:

 • ریاضی عمومی
 • مبانی آنالیز عددی
 • جبر خطی عددی
 • مبانی ترکیبات
 • معادلات با مشتقات جزئی
 • برنامه سازی پیشرفته
 • مبانی هندسه
 • احتمال
 • نظریه مقدماتی اعداد
 • مبانی ماتریس ها و جبر خطی

از دیگر کشور های ارائه دهنده رشته ریاضیات که دارای هزینه های بسیار ارزان در اروپا است و چارت تحصیلی به روز و کاملی دارد ، لهستان است ؛ مقاله تحصیل رشته ریاضیات در لهستان را بخوانید و با برترین دانشگاه های آن آشنا شوید.

گرایش های رشته ریاضیات در بلژیک

ریاضیات در قلب علم و زندگی روزمره ما قرار دارد ، ریاضیات شامل مطالعه موضوعاتی مانند حساب و نظریه اعداد ، فرمول ها ، اشکال و فضاها ، کمیت ها و تغییرات آنها است که راه خود را برای داشتن نقش در هر کاری که ما انجام می دهیم از جمله معماری ، ورزش ، پول ، هنر ، دستگاه های تلفن همراه و غیره هموار کرده است.

مهارت ریاضی را می توان در بسیاری از زمینه ها به کار برد ، ریاضی ‌دانان برای توسعه و درک مدل‌های جدید ریاضی تحقیق می‌کنند و همچنین مسائل دنیای واقعی را با کمک تکنیک‌ های ریاضی حل می‌کنند ، فارغ التحصیلان ریاضیات بیشتر در مشاغل مرتبط با علوم ، آموزش ، مهندسی و تحقیق و توسعه جای پای خود را پیدا می کنند.

ریاضیات یکی از دروس خنثی است که می توان آن را با هر رشته دیگری از جمله رشته هایی که ماهیت عددی ندارند مانند تاریخ ، انگلیسی ، موسیقی و بسیاری دیگر ترکیب کرد ، تعدادی از گرایش های رشته ریاضیات در بلژیک عبارتند از جبر و نظریه اعداد ، آنالیز تابعی ، ریاضیات کاربردی ، تجزیه و تحلیل هندسی ، آمار و توپولوژی ، تجزیه و تحلیل داده های آماری.

گرایش‌ها بیشتر بر پایه ‌های ریاضی ، متغیرهای مختلط ، حساب دیفرانسیل و انتگرال ، جبر خطی ، معادلات دیفرانسیل ، هندسه مدرن و ساختار ریاضی برای علوم کامپیوتر متمرکز هستند.

مزایا و معایب تحصیل ریاضیات در بلژیک

بلژیک کشوری چند فرهنگی است که همواره در میان بهترین مکان‌ها برای زندگی در جهان قرار دارد ، برای دانشجویانی که آماده مهاجرت و تحصیل رشته ریاضیات در بلژیک هستند ، دانستن مزایا و معایب تحصیل ریاضیات در بلژیک می تواند راهنمای روشنی برای رسیدن به تصمیمی مطمئن باشد.

مزایا و معایب تحصیل ریاضیات در بلژیک

مزایا

 • سیستم حمل و نقل عمومی مقرون به صرفه
 • اجاره مسکن ارزان برای دانشجویان
 • بروکسل جز ده شهر محبوب اروپا
 • پیروی از فرآیند تحصیلی بولونیا در تمامی سیستم آموزشی
 • امکان ارتباط با مراکز آموزشی جهان
 • دسترسی آسان به بهترین کشورهای اروپایی
 • فرصت های شغلی عالی
 • امکان کار همزمان با تحصیل

معایب

 • هوای بارانی در اغلب اوقات
 • یکی از بالاترین میزان مالیات ها در جهان
 • پیچیدگی زبانی در مناطق مختلف
 • دشواری در یادگیری هر یک از زبان ها

از دیگر رشته های محبوب در دانشگاه های بلژیک ، رشته حسابداری است که پیشتر در مقاله تحصیل رشته حسابداری در بلژیک ، بطور کامل آن را معرفی کرده ایم.

تحصیل دکترا ریاضیات در بلژیک

تحصیل دکترای ریاضیات در بلژیک به شما این شانس را می دهد که در قلب اروپای مدرن تحصیل کنید و از یک تجربه فوق العاده در عالی ترین سطح تحصیلات بهره مند شوید ، دکترا در ریاضیات مخصوص افراد مشتاق به علم ریاضی است که به شما این امکان را می دهد تا بتوانید نه تنها این علم را به دیگران تدریس کنید ، بلکه در زمینه های مختلف به پیشرفت و توسعه این علم نیز کمک کنید.

تحصیل دکترا ریاضیات در بلژیک شامل یه برنامه سه ساله تا چهار ساله در اغلب دانشگاه های این کشور است که یک یا دو ترم مطالعه و 2 تا 3 سال تحقیق و پایان نامه را در بر می گیرد ، تمام موسسات تحقیقاتی در بلژیک از دستور العمل‌ های تعیین ‌شده توسط فرآیند بولونیا و استانداردهای یکسانی پیروی می‌کنند و دارای مدرک دوره سوم هستند.

شما در دوره دکترا تحصیل رشته ریاضیات در بلژیک بر اساس پایان نامه نهایی که ارائه می دهید ارزیابی شده و در یک دفاع عمومی مورد بررسی قرار خواهید گرفت ، این کار توسط متخصصان حوزه تحقیقاتی شما انجام می شود و ممکن است شامل سرپرست و دانشگاهیان خارج از موسسه تحقیقاتی شما باشد.

روند درخواست دکترا ریاضیات در بلژیک

روند درخواست دکترا ریاضیات در بلژیک به تحصیل رشته ریاضیات در انگلستان بسیار شباهت دارد ، هر دانشگاه شرایط پذیرش خود را تعیین می کند و ممکن است روند درخواست خاص خود را داشته باشد ، در بلژیک از شما انتظار می رود که قبل از شروع فرآیند ثبت نام با استاد راهنمای پایان نامه خود تماس بگیرید ، شما باید یک پروژه تحقیقاتی کاملاً تعریف شده نوشته و در مورد امکان سنجی و امور مالی با سرپرست احتمالی خود صحبت کنید.

سپس در یک طرح پیشنهادی تحقیقاتی ، که توسط استاد راهنما و سایر اعضای کمیته پشتیبانی و کالج دکترا ارزیابی می شود ، تنظیم می گردد ، به عنوان بخشی از فرآیند درخواست ، ممکن است از شما خواسته شود که مدارک دیگری مانند بیانیه شخصی ، رزومه و منابع تحقیقاتی خود را ارسال کنید ، همچنین ممکن است نیاز به شرکت در مصاحبه دکتری داشته باشید ، شما می توانید استاد راهنما بالقوه خود را با مرور فرصت های فعلی دکترا یا جستجو در وب سایت های دانشگاه بیابید.

برای تحصیل دکترای ریاضیات ، می توانید به چک بروید ؛ برخی دانشگاه های چک جزو برترین دانشگاه های جهان برای رشته ریاضی هستند ، مقاله تحصیل رشته ریاضیات در جمهوری چک را بخوانید.

بازار کار بلژیک پس از تحصیل ریاضی

تحصیل رشته ریاضیات در بلژیک می تواند برای آینده شلی شما بسیار مفید باشد زیرا نه تنها تفکر منطقی ، مهارت های حل مسئله و تصمیم گیری شما را توسعه می دهد ، بلکه شما را به یکی از با ارزش ترین کارمندان در بسیاری از صنایع تبدیل می کند ، شما با مدرک این حرفه می توانید به مشاغل متعددی مشغول شوید:

بازار کار بلژیک پس از تحصیل ریاضی
 • رمزنگار
 • ریاضیدان
 • اقتصاددان
 • برنامه ریز مالی
 • تحلیلگر سرمایه گذاری
 • متخصص داده
 • مدل ساز ریاضی
 • تحلیلگر مالی
 • محقق الگوریتم ها
 • مهندس بازار
 • سرمایه گذار
 • تحلیلگر کنترل موجودی

هر یک از این مشاغل با توجه به سابقه کاری و سطح مدرک شما درآمدهای مختلفی را به همراه دارد اما با تحصیل رشته ریاضیات در بلژیک شما می توانید درآمد خوبی را در هر یک از کشورها به دست آورید ، بازارکار بلژیک پس از تحصیل ریاضی می تواند از 4380 یورو تا 15100 یورو در ماه برای شما درآمد زا باشد.

برای آشنایی بیشتر با بازار کار بلژیک و قوانین حاکم بر آن ، مقاله کار در بلژیک را بخوانید.

سوالات پر تکرار تحصیل ریاضیات در بلژیک

برترین دانشگاه برای تحصیل رشته ریاضیات در بلژیک کدام است؟

چنانچه تحصیل رشته ریاضیات در بلژیک را جستجو کنید ، حتما در اولین گزینه های پیش روی خود نام دانشگاه KU Leuven را خواهید یافت که در رشته ریاضیات به عنوان یکی از بهترین میزبان های این رشته معرفی می شود.

هزینه تحصیل رشته ریاضیات در بلژیک چقدر است؟

• مقطع کارشناسی ارشد ریاضیات در دانشگاه KU Leuven برابر با 1,250.00 یورو
• مقطع کارشناسی ارشد ریاضیات در دانشگاه Ghent برابر با 1792 یورو
• مقطع کارشناسی در دانشگاه آزاد بروکسل 4175 یورو
• مقطع کارشناسی در دانشگاه Hasselt برابر با 1750 دلار و در مقطع کارشناسی ارشد 3750 دلار

برای تحصیل رشته ریاضیات در بلژیک باید چه مدارک زبانی را ارائه دهم؟

بیشتر زبان تحصیل ریاضیات در بلژیک به زبان هلندی ، فرانسوی یا انگلیسی است . معمولاً برای زبان انگلیسی ، آزمون های پذیرفته شده عبارتند از:
• آیلتس آکادمیک 6.5
• تافل با حداقل نمره 79
• C1 پیشرفته
برای زبان فرانسه یا هلندی نیز شما باید:
• پس از ورود یک آزمون مهارت زبان بدهید.
• یا مدرکی ارائه دهید که سطح زبان شما را ثابت کند.

معایب تحصیل رشته ریاضیات در بلژیک چیست؟

• هوای بارانی در اغلب اوقات
• یکی از بالاترین میزان مالیات ها در جهان
• پیچیدگی زبانی در مناطق مختلف
• دشواری در یادگیری هر یک از زبان ها

کسی در که در رشته ریاضیات در بلژیک تحصیل کرده ، چه درآمدی می تواند در این کشور کسی کند؟

بازارکار بلژیک پس از تحصیل ریاضی می تواند از 4380 یورو تا 15100 یورو در ماه برای شما درآمد زا باشد.

شما علاقه مندان به تحصیل رشته ریاضیات در بلژیک می توانید با مراجعه به موسسه مهاجرتی رجبی ، تمامی اطلاعات به روز را دریافت کرده و در کوتاه ترین مدت زمان ممکن به تحصیل در دانشگاه مورد علاقه خود مشغول شوید ، مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز آماده ارائه خدمات مشاوره حضوری و غیر حضوری به شما عزیزان هستند ، همچنین می توانید در کنار این محتوا ، مقاله مهاجرت به بلژیک را بخوانید و اطلاعات مفیدی در این باره کسب کنید.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *