تحصیل رشته ریاضیات در بلغارستان

تحصیل رشته ریاضیات در بلغارستان
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته ریاضیات در بلغارستان ، چنانچه با مشاوره یک موسسه حقوق-مهاجرتی معتبر باشد ، برای حرکت به سوی آینده ، می تواند انتخاب مناسبی باشد ، مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) راهنمایان مجربی هستند که می توانند با دانش و تجربه بالای خود ، شما را در جهت دست یابی به اهداف تان یاری کنند.

برای دستیابی به اطلاعاتی به روز در زمینه مهاجرت تحصیلی به کشور بلغارستان ، مقاله تحصیل در بلغارستان را حتما بخوانید.

ریاضیات در بلغارستان از رشته های با اهمیت محسوب می شود به طوریکه این کشور در دوره های قبل از دانشگاه هم برنامه های ویژه برای آموزش ریاضیات پایه گذاری کرده است.

دانشکده های ریاضیات و انفورماتیک معتبر در بلغارستان ، آموزش در زمینه های حرفه ای را با تحقیق ترکیب می کند و دانشجویان علاقه مند و مستعد را برای اجرای مشترک پروژه های علمی و آموزشی در سطح ملی و بین المللی جذب می کند.

ریاضیدانان آینده بلغارستان از طریق ارتباط فعال در محیط های دانشگاهی پویا ، نگرش ها و مهارت های خود را برای تفکر خلاقانه ، یادگیری مادام العمر و کار در شرایط پویا تقویت می کنند.

این مقاله به صورت اختصاصی برای اطلاع و آگاهی علاقه مندان تحصیل رشته ریاضیات در بلغارستان ارائه شده و خوانندگان محترم در طول مقاله از اطلاعات ضروری برای این موضوع آگاهی پیدا خواهید کرد.

مدارک پذیرش رشته ریاضیات در بلغارستان

تحصیل رشته ریاضیات در بلغارستان ، در سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود و دانشجویان علاقه مند از طریق مشاوره و راهنمایی مشاوران رجبی در سریع ترین زمان ممکن خواسته های خود را عملی خواهند کرد.

آماده کردن بی عیب و نقص مدارک پذیرش از مهم ترین مراحل درخواست برای تحصیل در دانشگاه های خارجی است؛ مشاوران رجبی به شما می گویند که چگونه و در چه زمانی این مدارک را آماده کنید.

تحصیل رشته ریاضیات در بلغارستان

مدارک پذیرش رشته ریاضیات در بلغارستان شامل موارد زیر است:

 • یک کپی معتبر و ترجمه تایید شده از دیپلم دبیرستان متقاضی
 • در دیپلم متقاضی تحصیل رشته ریاضیات در بلغارستان ، نمرات مربوط به ریاضی و فیزیک نباید مورد درخواست کمتر از 60 درصد باشد.
 • متقاضیان دوره های کارشناسی ارشد و دکترا ریاضی باید یک نسخه معتبر و یک ترجمه تایید شده از مدرک دیپلم (لیسانس یا فوق لیسانس) همراه با ریز نمرات سوابق تحصیلی ارائه دهند.
 • کپی پاسپورت متقاضی
 • گواهی عدم ابتلا به بیماری های مغایر با حوزه تحصیلی یا حرفه مورد نظر که در یکماه اخیر صادر شده باشد.

اگر می خواهید از شرایط پذیرش تخصصی تر برای رشته ریاضی هر دانشگاه در بلغارستان اطلاع پیدا کنید ، بخش بعد که مربوط به بهترین دانشگاه های ریاضی بلغارستان است را مطالعه کنید.

بهترین دانشگاه های ریاضی بلغارستان

به طور کلی ، افرادی که قصد تحصیل رشته ریاضیات در بلغارستان را دارند ، می توانند سه دانشگاه مهم را برای درخواست بررسی کنند ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در این بخش بیشترین توضیحات را درباره دانشکده ریاضیات دانشگاه صوفیه (که دارای رتبه جهانی 601 تا 650 است ) معطوف داشته و سپس به ذکر دانشگاه های دیگر نیز پرداخته اند.

بهترین دانشگاه های ریاضی بلغارستان

تحصیل رشته ریاضی در دانشگاه صوفیه سنت کلیمنت اوهریدسکی

دانشکده ریاضیات و انفورماتیک FMI در 24 نوامبر 1889 به عنوان یک بخش فیزیک و ریاضیات برای اولین و در معتبرترین دانشگاه بلغارستان ، دانشگاه سنت کلیمنت اهریدسکی صوفیه در شهر صوفیه بنیان گذاشته شد.

این پایه گذاری توسط پروفسورE. Ivanov انجام شد ، این دانشکده در طول داستان طولانی خود ، مرکز معنوی آموزش عالی و تحقیقات بوده است.

دانشکده ریاضیات دانشگاه صوفیه ، به عنوان یک مرکز علمی با اهمیت اروپایی و شناخته شده بین المللی می باشد.

این دانشکده دارای 14 بخش و یک هیات علمی متشکل از 155 مدرس است ، مدعوین مهمان از مؤسسه ریاضیات و انفورماتیک ، مؤسسه فناوری اطلاعات و ارتباطات ، مؤسسه مکانیک در آکادمی علوم بلغارستان (BAS) و همچنین از خارج از کشور نیز درگیر آموزش در این دانشکده هستند.

در حال حاضر ، تعداد دانشجویان تمام وقت ، که در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشکده ریاضیات و انفورماتیک تحصیل می کنند ، حدود 2500 نفر است.

ماموریت دانشکده ریاضیات و انفورماتیک در دانشگاه صوفیه ؛ حفظ ، غنی سازی و انتقال دانش در زمینه ریاضیات محض و کاربردی ، انفورماتیک و علوم کامپیوتر برای آموزش دانشجویان کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در این زمینه ها است.

اهداف دانشکده ریاضی دانشگاه سنت کلیمنت اهریدسکی صوفیه

آموزش با کیفیت بالا نتیجه سطح بالای تحقیقات علمی و کاربردی انجام شده در FMI است که به طیف گسترده ای از مشکلات علم مدرن معطوف است ، FMI زیرساخت های اطلاعاتی مدرن را برای آموزش و تحقیق توسعه می دهد.

کتابخانه این دانشکده دارای حدود 80000 جلد کتاب است که شامل قدیمی ترین مجموعه ادبیات ریاضی در شبه جزیره بالکان است ، آزمایشگاه های کامپیوتر مجهز به تجهیزات و نرم افزارهای مدرن و ساختمان دانشکده دارای اینترنت بی سیم می باشد.

دانشجویان برای اخذ پذیرش از این دانشگاه باید فرم آنلاین درخواست را پر کنند و در آزمون ورودی دانشکده ریاضیات نمره ی قابل قبول را کسب کنند.

دو نوع آزمون ورودی در FMI وجود دارد:

امتحان ریاضی اول (ریاضی سطح اول) که مطابق با مطالب موجود در کتاب های درسی ریاضی است و آمادگی برای سطح اول اجباری است و این آزمون برای همه متقاضیان مناسب است.

امتحان ریاضی دوم (ریاضی سطح دوم) شامل تمامی دروس کتاب های ریاضی سطح اول و دوم می باشد و سخت تر از ریاضی یک است ، مدت زمان هر دو آزمون 4 ساعت است.

تحصیل رشته ریاضی در دانشگاه فنی صوفیه

دانشکده ریاضیات کاربردی و انفورماتیک (FAMI) در دانشگاه فنی صوفیه جانشین مرکز ریاضیات کاربردی است که در سال 1970 تأسیس شد ، بیش از 50 سال است که هدف این دانشکده تجهیز دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد به دانش های پایه می باشد.

این دانشکده طیف گسترده ای از دوره ها را ارائه می دهد و درگیر طیف گسترده ای از تحقیقات هیجان انگیز و نوآورانه است که از مرز بین تئوری و عملی فراتر می رود ، همچنین برای کار خود در زمینه هایی مانند ریاضیات کاربردی ، فیزیک کاربردی ، انفورماتیک ، کامپیوتر و علوم نرم افزار ، از مشخصات آکادمیک بین المللی بالایی برخوردار است.

ساختار دانشکده شامل چهار بخش و یک آزمایشگاه علمی و تحقیقاتی است و تمامی بخش های این دانشکده در زمینه تحقیقاتی بسیار فعال هستند و علاوه بر همکاری با شرکت ها و صنعت فناوری اطلاعات ، در جذب بودجه از سطح ملی و بین المللی نیز موفق بوده اند.

از بزرگان این دانشکده می توان دانشیار دکتر دسیسلوا ایوانوا ، پروفسور النا یوردانوا هالووا و پروفسور دکتر الکسی جردنوف را نام برد.

هر کسی که دارای مدرک تحصیلات متوسطه باشد می تواند برای آموزش در این تخصص (کارشناسی ریاضیات) اقدام کند ، شرایط پذیرش هر سال در راهنمای دانشجویان نامزد اعلام می شود و مطابق با قوانین پذیرش دانشگاه فنی صوفی است.

تحصیل رشته ریاضی در دانشگاه روسه

دپارتمان ریاضیات دانشگاه روسه در شهر روسه ، مسئول تدریس رشته های ریاضی برای کلیه تخصص های مهندسی و اقتصادی در دانشگاه روسه و تخصص “ریاضیات و انفورماتیک” معتبر در سال 2007 است ، از سال 2012 نیز بخش های جبر و هندسه و آنالیز ریاضی در این دانشگاه ارائه می شود.

ماموریت و اهداف دپارتمان آموزش با کیفیت بالای دانشجویان و دانشجویان دکترا ، کار با دانشجویان با انگیزه و با استعداد ، تحقیقات موثر و شناخته شده بین المللی و ادغام بین المللی است.

مدرسان این دپارتمان در پروژه های بین المللی مرتبط با تحقیق و تبادل استاد و دانشجو با دانشگاه هایی از اتریش ، انگلیس ، بلژیک ، یونان ، استونی ، اسرائیل ، اسپانیا ، ایتالیا ، کانادا ، قبرس ، لهستان ، پرتغال ، رومانی ، مجارستان ، ایالات متحده آمریکا و اسلواکی شرکت کرده اند.

اعضای دپارتمان در برگزاری مجامع مختلف از جمله کنفرانس بین المللی روش ها و کاربردهای عددی ، کنفرانس و سمینارهای بین المللی NODDEA ، مسابقات و المپیادهای ریاضی و انفورماتیک شرکت کرده اند.

از بزرگان این دانشکده می توان یوری کاندیلاروف ، آنتوانتا میهوا ، دکتر Antoaneta Mihova ، امیلیا ولیکووا ، دکتر ایوانکا آنجلوا ، میگلنا کولووا |، بستن پانل و جولیا چاپارووا را نام برد.

برای اخذ پذیرش از این دانشگاه فرم درخواست (نمونه کپی) خطاب به رئیس دانشگاه روس برای تحصیل در یک برنامه مشخص نیاز است برای شرکت در یک برنامه مدرک خاص ، متقاضیان باید دارای فتوکپی مدرک تحصیلی و برگه نمره دبیرستان می شود و هزینه ی تحصیل در این دانشگاه به زبان انگلیسی 3510 است.

هزینه تحصیل ریاضی در بلغارستان

هزینه تحصیل رشته ریاضیات در بلغارستان ، در دانشگاه مختلف تفاوت دارد؛ دانشجویان خارجی برای تحصیل رشته ریاضیات در بلغارستان در دانشگاه صوفیه شهریه ای را می پردازند که برای مؤسسات عالی دانشگاهی دولتی ، سالانه توسط شورای وزیران به یورو تعیین می شود.

هزینه تحصیل ریاضی در بلغارستان

بر اساس مصوبه هیئت وزیران و دستور رئیس جمهور ، شهریه سالانه دانشجویان خارجی برای سال تحصیلی 2021/2022 برای رشته ریاضی در دانشگاه صوفیه به شرح زیر است:

 • شهریه دوره زبان مقدماتی تخصصی (تمام وقت) ، 3500 یورو است.
 • شهریه تمام وقت برای دانشجویانی بین المللی که به زبان بلغاری تحصیل می کنند و خارج از اتحادیه اروپا هستند ، 3300 یورو و شهریه برای تحصیل بصورت پاره وقت 2750 یورو است.
 • شهریه برای تحصیل به زبان انگلیسی ، بصورت تمام وقت 4950 یورو و بصورت پاره وقت 3300 یورو است.

معمولاً هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل رشته ریاضی در دانشگاه فنی صوفیه هستند حدود 3000 یورو در هر سال تحصیلی است.

دانشگاه های بلغارستان مواردی از بورسیه و کمک هزینه هم دارند که اغلب برای اتحادیه اروپا است و دانشجویان خارج از این مطقه هم اگر بخواهند واجد شرایط بورسیه باشند ، باید به زبان بلغاری تسلط داشته باشد.

یکی از کشور هایی که تحصیلی مقرون به صرفه در اروپا دارد ، لهستان است ، مقاله تحصیل رشته ریاضیات در لهستان را بخوانید تا و شرایط آن را با دانشگاه های بلغارستان مقایسه کنید.

زبان تحصیل ریاضیات در بلغارستان

زبان تحصیل رشته ریاضیات در بلغارستان به زبان انگلیسی و بلغاری است و اغلب در مورد ارائه نمره زبان بین المللی در زمان درخواست ، سخت گیری زیادی به عمل نمی آید.

زبان تحصیل در دانشگاه صوفیه در رشته ریاضیات به انگلیسی و بلغاری است ، دانشجویانی که مایل به تحصیل رشته ریاضی به زبان بلغاری هستند باید یک دوره مقدماتی یک ساله را دنبال کنند ، این دوره برای دانشجویانی طراحی شده است که به دانش بیشتری از زبان آموزشی نیاز دارند یا باید موضوعات علوم پایه را برای تحصیلات دانشگاهی مرور کنند.

اگر انگلیسی زبان اول شما نیست ، یا مطالعات قبلی شما به زبان انگلیسی نبوده است ، ممکن است از شما خواسته شود مدرکی دال بر مهارت زبان انگلیسی خود ارائه دهید.

اگر تسلط خوبی به زبان دارید و مدرک بین المللی ندارید ، می توانید در آزمون زبان دانشگاه شرکت کنید ، همچنین دوره های آمادگی زبان هم وجود دارد که اگر شرایط زبان انگلیسی مناسب را برای تحصیل رشته ریاضیات در بلغارستان نداشته باشید ، عالی هستند.

چارت درسی ریاضی در دانشگاه های بلغارستان

چارت درسی تحصیل رشته ریاضیات در بلغارستان به گونه ای طراحی شده است که دانشجویان در سال های اول و دوم دروس زیر را مطالعه کنند:

چارت درسی ریاضی در دانشگاه های بلغارستان

ریاضیات گسسته ، جبر خطی ، تجزیه و تحلیل ریاضی ، هندسه تحلیلی ، مقدمه ای بر تخصص ، انفورماتیک (برنامه نویسی کامپیوتر ، ترکیب و تجزیه و تحلیل الگوریتم ها) ، زبان خارجی ، فیزیک ، جبر عالی ، برنامه نویسی ، معادلات دیفرانسیل معمولی ، بهینه سازی ، مکانیک نظری ، مبانی روشهای عددی ، نظریه احتمال ، هندسه دیفرانسیل و توپولوژی ، مبانی سیستم عامل ، تجزیه و تحلیل پیچیده.

دانشجویان مشغول به تحصیل رشته ریاضیات در بغارستان ، در سال های سوم و چهارم نیز دروسی که به پایان می رسانند شامل مدلسازی ریاضی ، معادلات فیزیک ریاضی ، آمار ریاضی ، مبانی مهندسی برق ، تحقیق در عملیات ، ریاضیات مالی ، معماری سیستم های ریزپردازنده و شبکه ها ، مدلسازی عددی ، گرافیک کامپیوتری و هوش مصنوعی می شود.

دانشگاه های با کیفیت و مطرح در سطح جهانی جمهوری چک هم می توانند میزبان خوبی برای تحصیل رشته ریاضی باشند ؛ مقاله تحصیل رشته ریاضیات در جمهوری چک را بخوانید.

گرایش های رشته ریاضیات در بلغارستان

گرایش های تحصیل رشته ریاضیات در بلغارستان ، در مقاطع مختلف فرق دارد؛ دانشجویانی که می خواهند در مقطع لیسانس ریاضی در بلغارستان تحصیل کنند ، می توانند ریاضیات کاربردی یا ریاضیات محض را انتخاب کنند.

دانشجویانی که دارای مدرک لیسانس ریاضی هستند و می خواهند در مقطع فوق لیسانس ریاضضی در بلغارستان ، ادامه تحصیل دهند ، می توانند به ریاضیات کاربردی ، آمار ، فیزیک یا مهندسی مراجعه کنند ، چنین برنامه ای مهارت هایی مانند دانش حساب ، جبر ، مثلثات و استدلال قیاسی قوی را توسعه می دهد.

پس از فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی ارشد در ریاضیات ، دانشجویان این انتخاب را دارند که به عنوان محقق عملیاتی ، آماردان ، مهندس هوافضا ، حسابدار ، آزمایش کننده نرم افزار یا معلم استخدام شوند.

دانشجویان اگر گرایش آمار را بخوانند می توانند بعنوان آماردان مشغول به کار شوند در حالی اگر گرایش مهندسی را بگذرانند می توانند بعنوان مهندس هوافضا کار کنند و در صورت انتخاب گرایش ریاضیات کاربردی می توانند بعنوان معلم یا محقق کار کنند.

تحصیل دکترا ریاضیات در بلغارستان

تحصیل رشته ریاضیات در بلغارستان در مقطع دکترا برای دانشجویانی است که مشتاق به تحقیق در ریاضیات و تبدیل شدن به یک ریاضیدان محقق هستند ، مدارک دکتری به فارغ التحصیلان این امکان را می دهد تا پیشینه ای در ارائه و تدریس ریاضیات و همچنین کمک به پیشرفت موضوع داشته باشند.

پس از اتمام برنامه ، فارغ التحصیلان استفاده از روش های مدل سازی و تجزیه و تحلیل آماری را به بهترین نحو فرا گرفته اند ، همچنین باید قادر به انجام یک اکتشاف و ارائه مفاهیم نوآورانه در ریاضیات به دانشجویان مقاطع پایین تر باشند ، به عبارتی آن ها آماده هستند تا حرفه ای را در یک محیط دانشگاهی دنبال کنند یا در برنامه های تحقیقاتی مختلف شرکت کنند.

طول برنامه معمولی یک دکترا ریاضیات در بلغارستان سه سال (تقریبا بین 2 تا 4 سال) است ، این برنامه شامل یک ترم مطالعه اضافی و 2.5 سال کار و تحقیق و پایان نامه است.

دانشجویان مشغول به تحصیل رشته ریاضیات در بلغارستان در مقطع دکترا ، برای انجام پروژه های تحقیقاتی خود و پایان نامه باید بیشتر وقت خود را بگذرانند برای این امر دانشجویان می توانند از طریق پرسش و پاسخ با اساتید دانشگاه قبلی خود یا از طریق ایمیل های اساتید دانشگاه های مورد نظر خود در بلغارستان با اساتید راهنما مکاتبه کنند و برای ادامه کار از آنها کمک بخواهند.

مزایا و معایب تحصیل ریاضیات در بلغارستان

دلایل مختلفی وجود دارد که خوب بودن انتخاب تحصیل رشته ریاضیات در بلغارستان را اثبات می کند اما فراموش نکنید گزینه های تحصیل در خارج از کشور زیاد است و شاید انتخاب شما در مقایسه با یک کشور دیگر ، ضعیف به نظر برسد.

مزایا و معایب تحصیل ریاضیات در بلغارستان

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در این بخش مزایا و معایب تحصیل رشته ریاضیات در بلغارستان اشاره کرده اند تا بدین وسیله در اتخاذ تصمیم درست توسط شما سهیم بوده باشند.

مزایا:

 • بلغارستان بخشی از اتحادیه اروپا است.
 • سیستم آموزشی کشور بلغارستان اهمیت زیادی برای علم ریاضیات قائل است.
 • شهریه های تحصیل رشته ریاضیات در بلغارستان مقرون به صرفه است.
 • هزینه های زندگی ارزان است.
 • شرایط ورود به دانشکده ریاضی در بلغارستان آسان است.
 • بلغارستان با داشتن چندین دهه پیشرفت چشمگیر ، توانسته سطح علمی دانشگاه های خود را نسبت به گذشته ارتقا دهد.

معایب:

 • علیرغم تلاش های سیستم آموزش عالی بلغارستان ، هنوز تنها یک دانشگاه از بلغارستان در رتبه بندی QS حضور پیدا می کند.
 • بلغارستان نسبت به کشوری مانند مجارستان در زمینه تدریس ریاضیات ضعیف تر به نظر می رسد.
 • فارغ التحصیلان ریاضیات در بلغارستان امید زیادی به بازار کار ایده آل ندارند.

از دیگر رشته های محبوب در بلغارستان ، رشته حسابداری است ، مقاله تحصیل رشته حسابداری در بلغارستان را بخوانید.

بازار کار بلغارستان پس از تحصیل ریاضی

به طور کلی ، شغل های مرتبط با لیسانس رشته ریاضی در میان بیست شغل پردرآمد در بلغارستان دسته بندی نمی شود ، اما بازار کار بلغارستان پس از تحصیل ریاضی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به نسبت بهتر از مقطع لیسانس می باشد.

میانگین حقوق ماهیانه یک پروفسور ریاضی در بلغارستان حدود 5440 BGN است ، دستمزدها از 2830 BGN (کمترین) تا 8320 BGN (بالاترین) متغیر است.

برای آشنایی بیشتر با قوانین بازار کار بلغارستان و شناخت برترین مشاغل این کشور ، مقاله کار در بلغارستان را بخوانید.

سوالات پر تکرار تحصیل ریاضیات در بلغارستان

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته ریاضیات در بلغارستان کدام است؟

در دانشگاه صوفیه سنت کلیمنت اوهریدسکی

هزینه تحصیل رشته ریاضیات در بلغارستان چقدر است؟

شهریه دوره زبان مقدماتی تخصصی (تمام وقت) ، 3500 یورو است.
شهریه تمام وقت برای دانشجویانی بین المللی که به زبان بلغاری تحصیل می کنند و خارج از اتحادیه اروپا هستند ، 3300 یورو و شهریه برای تحصیل بصورت پاره وقت 2750 یورو است.
شهریه برای تحصیل به زبان انگلیسی ، بصورت تمام وقت 4950 یورو و بصورت پاره وقت 3300 یورو است.

زبان تحصیل رشته ریاضیات در بلغارستان چیست؟

زبان تحصیل ریاضیات در دانشگاه های معتبر بلغارستان به زبان انگلیسی و بلغاری است و اغلب در مورد ارائه نمره زبان بین المللی در زمان درخواست ، سخت گیری زیادی به عمل نمی آید.

طول برنامه دکترای ریاضیات در بلغارستان چند سال است؟

طول برنامه معمولی یک دکترا ریاضیات در بلغارستان سه سال (تقریبا بین 2 تا 4 سال) است ، این برنامه شامل یک ترم مطالعه اضافی و 2.5 سال کار و تحقیق و پایان نامه است.

یک ریاضی دان در بلغارستان چقدر درآمد دارد؟

میانگین حقوق ماهیانه یک پروفسور ریاضی در بلغارستان حدود 5440 BGN است ، دستمزدها از 2830 BGN (کمترین) تا 8320 BGN (بالاترین) متغیر است.

در پایان باید به این نکته اشاره کنیم که انتخاب یک برنامه دقیق برای تحصیل رشته ریاضیات در بلغارستان از طریق مشاوره و راهنمایی یک موسسه حقوقی-مهاجرتی معتبر مانند موسسه مهاجرتی رجبی ، می تواند بر موفقیت شما تأثیر زیادی بگذارد ، با مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید و مشاوره رایگان دریافت نمایید ، همچنین مقاله مهاجرت به بلغارستان را بخوانید تا با تمام روش های قانونی مهاجرت به این کشور بخوبی آشنا شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *