تحصیل رشته ریاضیات در دانمارک

Picture of مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته ریاضیات در دانمارک
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته ریاضیات در دانمارک در چندین دانشگاه این کشور امکانپذیر است ، مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله شما را با شرایط و ضوابط تحصیل رشته ریاضی در دانشگاه های دانمارک ، مدارک پذیرش مورد نیاز برای درخواست ، هزینه ها ، زبان تحصیل ، چارت درسی ، گرایش ها و بازار کار ریاضیات در دانمارک آشنا کرده و برخی گزینه های ضروری دیگر را نیز بررسی می کنند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و جامع تر به مقاله تحصیل در دانمارک مراجعه نمایید.

موسسات و دانشگاه های دانمارک به شما می آموزند که چگونه با انتخاب برنامه ریاضیات می توانید دانش خود را در مورد جدیدترین نظریه ها و روش های علمی ، تجربه کار مستقل با سوالات علمی و توانایی خود برای بیان واضح مسائل دانشگاهی را توسعه دهید.

شناخت استعداد و قابلیت دانش ریاضیات در یک فرد جوان اگر با اصول و امکانات صورت بگیرد می توانند مسیر زندگی همه ما انسان ها را تحت تاثیر قرار دهد ، خوشبختانه کشور دانمارک توانسته است در این زمینه موفق عمل کند و درهای دانشگاهی خود را به روی ریاضیدانان سراسر جهان باز کرده است.

مدارک پذیرش رشته ریاضیات در دانمارک

مدارک پذیرش تحصیل رشته ریاضیات در دانمارک ، برای متقاضیان تحصیل مقطع لیسانس با دیپلم متوسطه امکانپذیر است ، به شرطی که متقاضیان نمران خوبی در دروس ریاضیات کسب کرده باشند.

برخی از دانشگاه های نمره زبان نمی خواهند اما عده ای از آنها نمره زبان بین المللی درخواست می کنند ، برخی دانشگاه ها دارای آزمون ورودی برای تحصیل رشته ریاضیات در دانمارک هستند ، اگر بخش بهترین دانشگاه های تحصیل ریاضی در دانمارک را مطالعه کنید ، اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد.

مدارک پذیرش رشته ریاضیات در دانمارک ، برای برنامه کارشناسی ارشد به شرح زیر است:

  • مدرک لیسانس یا مدرک دیگر بر اساس حداقل سه سال تحصیلات عالی پس از سطح دبیرستان.
  • مدارک تحصیلی در ریاضیات مربوط به حداقل 75 ECTS، شامل حوزه های درسی زیر: -هندسه و توپولوژی -جبر -آنالیز واقعی و مختلط -آمار و احتمال.

دانشجویان پس از ارزیابی فردی توسط هیئت مطالعه تحصیلات تکمیلی دانشگاه ها واجد شرایط پذیرش خواهند بود.

برای اطلاع از اینکه آیا سطح مدرک یا دیپلم خارجی شما شرایط عمومی ورود به دانشگاه های دانمارک برای تحصیل رشته ریاضیات را برآورده می کند یا خیر ، باید مستقیما با دانشگاه مورد نظر تماس بگیرید.

شما می توانید فهرستی از متداول‌ترین آزمون‌ها و دیپلم‌ها را در آژانس آموزش عالی دانمارک بیابید ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی با تمامی این وب سایت ها آشنایی داشته و شما را از تمامی جزییات پذیرش آگاه خواهند کرد.

بهترین دانشگاه های ریاضی دانمارک

چنانچه هدف شما از تحصیل رشته ریاضیات در دانمارک ، تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های این کشور است ، توصیه می کنیم که ابتدا مطالب ارائه شده در این بخش را مطالعه کنید و سپس برای اخذ پذیرش با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی هماهنگ باشید.

بهترین دانشگاه های ریاضی دانمارک

تحصیل رشته ریاضی در دانشگاه کپنهاگ

تحصیل رشته ریاضیات در دانشگاه کپنهاگ دانمارک ، برای افرادی است که علاقه بسیاری به اعداد دارند و می توانند هم خلاقانه و هم انتزاعی فکر کنند ، در این رشته دروس کلیدی مانند جبر ، هندسه و آنالیز ریاضی به دانشجویان آموزش داده خواهد شد.

در سال اول برنامه ، دانشجویان با موضوعات ریاضی پایه مانند جبر خطی ، تجزیه و تحلیل هندسه سر و کار دارند و یاد می گیرند که به یک روش انتزاعی از تفکر درباره جهان تسلط پیدا کنند که می تواند در مورد شرایط بسیار پیچیده شفافیت ایجاد کند ، این صفتی است که تقاضای زیادی در بازار کار دارد و بیکاری در بین ریاضیدانان فارغ التحصیل از این دانشگاه بسیار کم است.

از بزرگان دانشکده علوم دانشگاه کپنهاگ ، می توان Aage Bohr، بن روی موتلسون ، سورن یوهانسن ، هولگر بخ نیلسن ، اوفه هاگروپ را نام برد.

متقاضیان تحصیل رشته ریاضی در دانشگاه کپنهاگ برای اخذ پذیرش از این دانشگاه باید درخواست خود را از طریق یک پورتال برنامه آنلاین انجام دهند ، علاوه بر این ، ممکن است به مدارکی نیاز باشد که تأیید کند مهارت فرد به زبان انگلیسی در سطح مشخصی است.

تحصیل ریاضی در دانشگاه فنی دانمارک (DTU)

تحصیل ریاضی در دانشگاه فنی دانمارک DTU از طریق انتخاب یکی از برنامه های ریاضیات محض تا مدل سازی ریاضی که شامل رشته های کلاسیک مانند هندسه ، آمار ، منطق ریاضی و آنالیز است ، به زبان های انگلیسی و دانمارکی امکانپذیر است.

دپارتمان ریاضیات در DTU یک موسسه در دانشگاه فنی دانمارک است ، این موسسه برای تجمیع کلیه تحقیقات و تدریس ریاضیات تاسیس شد ، همه دانشجویان مقطع کارشناسی ریاضی در DTU در طول سال اول خود حداقل 20 امتیاز ECTS از کلاس های MAT دریافت می کنند.

از بزرگان ریاضیدان دانشگاه فنی دانمارک می توان یوهان جنسن ، یورگن آرنت جنسن و کارستن توماسن را نام برد.

برای ثبت نام در این دانشگاه دانشجویان باید 100 یورو به عنوان هزینه ی درخواست پرداخت کنند ، هنگامی که برای DTU درخواست می دهید ، باید دو مجموعه از شرایط پذیرش را برآورده کنید؛ شما باید یک امتحان متوسطه را داشته باشید که معادل امتحان متوسطه دوم دانمارکی باشد و باید در دروسی مانند ریاضیات و نمره خوبی را برای تحصیل در رشته ریاضیات این دانشگاه ، دارا باشید.

دپارتمان ریاضیات دانشگاه آرهوس

دپارتمان ریاضیات دانشگاه آرهوس همزمان با دانشکده علوم در 20 اوت 1954 تأسیس شد ، اولین استاد دپارتمان ، اسوند بوندگارد ، مسئولیت ساختار مؤسسه را بر عهده داشت و تا زمانی که به ریاست دانشگاه آرهوس منصوب شد ، ریاست مؤسسه را بر عهده داشت.

اولین دانشجویان در سال 1956 پذیرفته شدند و گروه در سال 1958 به ساختمان های خود و در سال 1967 به ساختمان های فعلی نقل مکان کردند ، آمار و علوم کامپیوتر در سال 1971 ، بخش‌های رسمی نهادی برای هر یک از حوزه‌ های ریاضی ، آمار نظری و علوم کامپیوتر تأسیس شد.

در سال 1986 ، بخش آمار دانشگاه ریاضیات آرهوس با یک گروه تحقیقاتی عملیاتی که از واحد تحقیقات اقتصادی دانشکده علوم منتقل شد ، گسترش یافت.

در 1 ژانویه 1998 علوم کامپیوتر به عنوان یک بخش جداگانه ، جدا شد و در 1 آگوست 2011 ، این بخش به عنوان بخشی از تغییرات ساختاری در دانشگاه آرهوس ، به گروه ریاضیات تغییر نام داد.

شهرت دپارتمان ریاضیات دانشگاه آرهوس و شرایط پذیرش آن

گروه ریاضیات در دپارتمان ریاضیات دانشگاه آرهوس ، یک واحد تحقیقاتی فعال و شناخته شده بین المللی است ، این دانشگاه در گزینش وسیعی از زمینه های ریاضیات و کاربردهای آن تحقیق می کند ، گروه ریاضیات این دانشگاه در سطح ملی و بین المللی و با بسیاری از رشته های علمی دیگر از جمله علوم کامپیوتر ، مهندسی و فیزیک همکاری فعال دارد.

از بزرگان این دانشگاه در زمینه ریاضیات می توان اندرو فرانسیس سوان ، آرتان ششمانی ، کریستیانو اسپاتی ، اریک اسکیبستد ، اندرو فرانسیس سوان ، جسپر فونچ تامسن ، Gergely Bérczi ، هنریک گارد و یاکوب شاخ مولر را نام برد.

متقاضیان هنگامی که برای پذیرش در دانشگاه آرهوس درخواست می‌کنند ، دانشگاه بررسی می کند که آیا داوطلب شرایط شرکت در آزمون ورودی را دارد یا خیر و آیا شرایط خاص ورودی برای تحصیلی که برای آن درخواست می‌دهد را دارد یا خیر.

هزینه تحصیل ریاضی در دانمارک

تحصیل رشته ریاضیات در دانمارک برای متقاضیان اتحادیه اروپا / EEA / سوئیس بدون هزینه است ، برای تمام دانشجویان دوره تمام وقت که دارای تابعیت خارج از اتحادیه اروپا / EAA / سوئیس هستند ، شهریه وجود دارد.

هزینه تحصیل ریاضی در دانمارک

هزینه تحصیل رشته ریاضیات در دانمارک -در دانشگاه کپنهاگ- برای دانشجویانی بین المللی که خارج از اتحادیه هستند ، 5378 یورو در هر ترم است.

هزینه تحصیل در دانشگاه فنی دانمارک برای دانشجویان غیر عضو اتحادیه اروپا ، بدون استثنا 7500 یورو در هر ترم است.

شهریه پذیرش در رشته ریاضیات دانشگاه آرهوس ، برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا 14800 یورو در سال است و لازم به ذکر است که هزینه درخواست 100 یورو ، حداکثر سه درخواست در دانشگاه آرهوس را پوشش می دهد.

هزینه های تحصیل در ترکیه در رشته ریاضی هم مقرون به صرفه است ، برای مقایسه بهتر هزینه های دو کشور دانمارک و ترکیه ، مقاله تحصیل رشته ریاضیات در ترکیه را بخوانید.

زبان تحصیل ریاضیات در دانمارک

زبان تحصیل رشته ریاضیات در دانمارک اغلب به دو زبان انگلیسی و دانمارکی است.

تحصیل رشته ریاضیات در دانمارک در دانشگاه کپنهاگ دانمارک ، به دو زبان انگلیسی و دانمارکی است اما گروه ریاضیات در دپارتمان ریاضیات دانشگاه آرهوس تنها به زبان دانمارکی کار می کند.

دانشگاه فنی دانمارک DTU کل برنامه های ریاضیات را به زبان های انگلیسی و دانمارکی ارائه می دهد؛ همه متقاضیان بین المللی برای تحصیل رشته ریاضی در دانشگاه فنی دانمارک ، باید مهارت انگلیسی خود را با شرکت در یکی از آزمون ها مانند آیلتس ، تافل و یا مدرک سطح 1C کمبریج را اثبات کنند.

برای تحصیل ریاضی به زبان انگلیسی به کشور انگلستان بروید و در مهد ریاضی جهان این رشته را تحصیل کنید ، مقاله تحصیل رشته ریاضیات در انگلستان را بخوانید.

چارت درسی ریاضی در دانشگاه های دانمارک

چارت درسی ریاضی در دانشگاه های دانمارک عمدتا شامل موارد زیر می شود :

چارت درسی ریاضی در دانشگاه های دانمارک

معادلات دیفرانسیل ، مبانی کامپیوتر و برنامه سازی ، جبر و هندسه ، منیفولدها و توپولوژی ، نظریه اعداد ، ساختارهای گسسته و بهینه سازی ، فرآیندهای تصادفی و امور مالی ، تحلیل عملکردی و اپراتورهای بیضوی ، تحلیل عددی و محاسبات علمی ، مدلسازی ریاضی با PDE ، سیستم های دینامیکی ، موضوعات ریاضی (موضوعات مورد علاقه فعلی).

ریاضیات عمومی: مباحث و روش های پایه ، آزمایشگاه نرم افزار ریاضی ، تجزیه و تحلیل واقعی مقدماتی: ادغام و برنامه های کاربردی ، روش های عددی ، ریاضی محض ، حساب دیفرانسیل و انتگرال منیفولدها: منیفولدها و اشکال دیفرانسیل ، مقدمه ای بر تحلیل پیچیده ، مقدمه ای بر جبر ، ریاضیات کاربردی ، سیستم‌های دینامیکی کاربردی + آزمایشگاه که شامل سیستم‌های دینامیکی غیرخطی با کاربرد است.

گرایش های رشته ریاضیات در دانمارک

گرایش های رشته ریاضیات در دانمارک ، بطور کلی و اصلی شامل 6 گرایش است که هر گرایش نیز دارای زیر گرایش هایی می باشد ، این 6 گرایش شامل ریاضی محض ، ریاضی کاربردی ، آموزش ریاضی ، ریاضی مالی ، رمز و محاسبات نرم می شود.

رشته هایی مانند ریاضی محض و ریاضی کاربردی جزو رشته های پرطرفدار تر برای تحصیل رشته ریاضیات در دانمارک ، در مقطع کارشناسی ارشد ، می باشند و رشته هایی مانند آموزش ریاضی متقاضیان کمتری برای این مقطع دارد ، هم چنین گرایش های ریاضی محض و ریاضی کاربردی از سایر گرایش ها ، زیرگرایش های بیشتری دارند.

در برنامه کارشناسی ارشد ، شما این فرصت را خواهید داشت که در مسائل جاری غوطه ور شوید و پروژه های تحقیقاتی خود را تکمیل کنید ، شما می توانید موضوعات مورد علاقه خود را انتخاب کنید ، حوزه های تحقیقاتی ریاضیات در دانشگاه های دانمارک عبارتند از: جبرهای عملگر ، روش های ترکیبی و توپولوژیکی ، ریاضیات گسسته و نظریه گراف ، فضاهای باناخ و هندسه.

گرایش های رشته ریاضی در دانشگاه های بلژیک هم متنوع و کامل است ، تحصیل ریاضی در بلژیک آینده ای درخشان را برای شما رقم خواهد زد ، مقاله تحصیل رشته ریاضیات در بلژیک را بخوانید.

تحصیل دکترا ریاضیات در دانمارک

متقاضی تحصیل دکترا ریاضیات در دانمارک ، دانشجویی است که مشتاق تحقیق در ریاضیات و تبدیل شدن به یک ریاضیدان محقق است ، مدارک دکترا ریاضی از دانمارک به فارغ التحصیلان این امکان را می دهد تا پیشینه ای در ارائه و تدریس ریاضیات و همچنین کمک به پیشرفت موضوع داشته باشند.

پس از اتمام برنامه ، فارغ التحصیلان آماده هستند تا حرفه ای را در یک محیط دانشگاهی دنبال کنند یا در برنامه های تحقیقاتی مختلف شرکت کنند ، طول برنامه معمولی یک دکترا سه سال است ، این شامل یک ترم مطالعه اضافی و 2.5 سال کار و تحقیق برای پایان نامه است.

برای به پایان رساندن پایان نامه و یا انجام تحقیق دانشجویان می توانند از استاد راهنما کمک بگیرند که برای این امر می توانند از دانشگاه قبلی خود برای یافتن استاد راهنما پرس و جو کنند یا به ایمیل استادی که به عنوان راهنمای خود انتخاب کرده اند ، سر بزنند.

وظایف دانشجوی دکترا شامل کار در یک تیم چند رشته ای ، استفاده از روش های مدل سازی و تجزیه و تحلیل آماری نیز می باشد.

یک دانشجوی دکترا که موفق به تحصیل رشته ریاضیات در دانمارک می شود معمولا از طریق بورسیه یا کمک هزینه حمایت می شود ، دو تا از مهم ترین دانشگاه هایی که برای تحصیل رشته ریاضیات در دانمارک در مقطع دکترا ، مشهور هستند ، دانشگاه های کپنهاگ و دانشگاه آرئوس می شود.

مزایا و معایب تحصیل ریاضیات در دانمارک

با توجه به وجود تعداد زیاد برنامه های تحصیل رشته ریاضیات در دانمارک ، اگر رزومه مناسبی داشته باشید احتمالا به راحتی می توانید در یکی از دانشگاه های دانمارک پذیرفته شوید ، اما قبل از انتخاب باید تمامی جوانب مزایا و معایب تحصیل رشته ریاضیات در دانمارک را در نظر داشته باشید.

مزایا و معایب تحصیل ریاضیات در دانمارک
  • دانمارک سیستم تدریس ریاضی بسیار خوبی دارد.
  • بر اساس آخرین ارزیابی عملکرد ریاضی PISA ، دانمارک در بین 10 کشور برتر ریاضی با بهترین عملکرد در جهان قرار دارد.
  • دانشجویان ریاضی دانمارک سابقه طولانی‌مدت در عملکرد ریاضی در سطح بالا دارند که نشان‌دهنده یک رویکرد سیستماتیک است.
  • دانمارک از نظر رضایت زندگی در سال های اخیر در لیست سه کشور برتر جهان بوده است.

معایب:

  • هزینه های زندگی در دانمارک نسبتا بالا است اما با درآمد خوب ریاضیدانان قابل جبران است.
  • مشابه سایر کشورهای غیر انگلیسی زبان ، آموزش زبان اصلی یعنی دانمارکی یک چالش است.
  • چالش آب و هوا و سازگاری با آن در دانمارک ممکن است برای دانشجویان ایرانی سخت باشد.

بازار کار دانمارک پس از تحصیل ریاضی

بازار کار دانمارک پس از تحصیل ریاضی ، خوب است؛ برای ریاضیدانان فارغ التحصیل از دانشگاه های دانمارک ، بیکاری تقریبا ناشناخته است ؛ زیرا شما فرصت های شغلی زیادی در دانمارک و همچنین خارج از کشور دارید.

میانگین درآمد یک فارغ التحصیل ریاضی در دانمارک 830,358 کرون دانمارک است؛ به دلیل صلاحیت های تحلیلی که از طریق برنامه ریاضیات به دست می آید ، ریاضیدانان اغلب برای موقعیت های تحلیل گری ترجیح داده می شوند.

در اقتصاد ، بخش بهداشت ، ساخت و ساز و غیره اغلب حجم عظیمی از داده ها وجود دارد که نیاز به ساختار و تجزیه و تحلیل دارند.

برخی از ریاضیدانان بر آمار تمرکز می کنند و فرصت های شغلی بسیار خوبی در موسسات تجزیه و تحلیل ، بیمارستان ها ، شرکت های داروسازی و غیره دارند ، بسیاری از تصمیمات سیاسی و بهداشتی وجود دارد که بر اساس تجزیه و تحلیل های آماری گرفته می شود.

اگر می خواهید در زمینه تحقیقاتی کار کنید ، معمولاً نیاز به تکمیل برنامه دکترا ریاضی دارید ، یک دانشجوی دکترا معمولاً از طریق بورسیه تحصیلی از یک دانشگاه ، یک بنیاد یا از طریق همکاری با یک شرکت در دانمارک موردحمایت قرار می گیرد.

اگر قصد کار کردن در دانمارک را دارید باید با بازار کار این کشور و برترین مشاغل آن آشنا شوید ، مقاله کار در دانمارک تقدیم به شما.

سوالات پر تکرار تحصیل ریاضیات در دانمارک

هزینه تحصیل رشته ریاضیات در دانمارک چقدر است؟

هزینه تحصیل رشته ریاضی در دانمارک -در دانشگاه کپنهاگ- برای دانشجویانی بین المللی که خارج از اتحادیه هستند ، 5378 یورو در هر ترم است.
هزینه تحصیل در دانشگاه فنی دانمارک برای دانشجویان غیر عضو اتحادیه اروپا ، بدون استثنا 7500 یورو در هر ترم است.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته ریاضیات در دانمارک کدام است؟

دانشگاه کپنهاگ ، تحصیل رشته ریاضیات در دانشگاه کپنهاگ دانمارک ، برای افرادی است که علاقه بسیاری به اعداد دارند و می توانند هم خلاقانه و هم انتزاعی فکر کنند ، در این رشته دروس کلیدی مانند جبر ، هندسه و آنالیز ریاضی به دانشجویان آموزش داده خواهد شد.

مدارک پذیرش رشته ریاضیات در دانمارک ، برای برنامه کارشناسی ارشد چیست؟

مدرک لیسانس یا مدرک دیگر بر اساس حداقل سه سال تحصیلات عالی پس از سطح دبیرستان.
مدارک تحصیلی در ریاضیات مربوط به حداقل 75 ECTS، شامل حوزه های درسی زیر: -هندسه و توپولوژی -جبر -آنالیز واقعی و مختلط -آمار و احتمال.

تحصیل رشته ریاضیات در دانمارک به چه زبانی ارائه می شود؟

زبان تحصیل رشته ریاضیات در دانمارک اغلب به دو زبان انگلیسی و دانمارکی است.

درآمد یک ریاضیدان در دانمارک چقدر است؟

میانگین درآمد یک فارغ التحصیل ریاضی در دانمارک 830,358 کرون دانمارک است.

اگر تحصیل رشته ریاضیات در دانمارک را انتخاب می کنید ، با راهنمایی مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی بهترین نتیجه را مشاهده خواهید کرد ، بنابراین در اولین فرصت با همکاران ما در دفاتر تهران و شیراز تماس بگیرید ، همچنین مطالعه مقالات دیگر سایت می تواند به شما در تصمیم گیری صحیح کمک شایانی داشته باشد ، مقاله مهاجرت به دانمارک را حتما مرور کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه