تحصیل رشته روانشناسی در بلغارستان

Picture of مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته روانشناسی در بلغارستان
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته روانشناسی در بلغارستان نیازمند فراهم نمودن مدارک مشخص شده از سوی دانشگاه است که از تمامی متقاضیان داخلی و خارج درخواست می شود ، برنامه های تحصیلی در بلغارستان از سیستم اراسموس پیروی می کند که به دانشجویان این امکان را می دهد تا در کشورهایی همچون انگلستان ، پرتغال ، لهستان و غیره به بهترین فرصت های شغلی و تحصیلی برسند ، این مقاله را مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به شما تقدیم کرده اند.

همچنین شما می توانید با مطالعه مقاله تحصیل در بلغارستان اطلاعات بسیار روشن و به روزی در خصوص مهاجرت تحصیلی به این کشور داشته باشید.

افرادی که تحصیل رشته روانشناسی در بلغارستان را پشت سر می گذارند می توانند به کار در سازمان های مختلف مشغول شده و در بخش حمایت و درمان روانی جامعه نقش مهمی را ایفا کنند ، متقاضیان این رشته از کشورمان نیز می توانند در هر مقطع تحصیلی به دانشگاه های بلغارستان وارد شده و فرصت دست یابی به بهترین امکانات را در طول تحصیل داشته باشند.

برنامه کارشناسی ارشد روانشناسی در دانشگاه های بلغارستان بسیار پرطرفدار بوده و دانشجویان بین المللی زیادی سالانه برای ورود به دانشگاه های مختلف این کشور با یکدیگر به رقابت می پردازند ، کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به عنوان بهترین و معتبرترین موسسه در امر مهاجرت راهنما و پاسخگوی شما در کلیه امور مرتبط با مهاجرت هستند ، با ما از طریق دفاتر تهران و شیراز در ارتباط باشید.

مدارک پذیرش رشته روانشناسی در بلغارستان

اگر می خواهید برای پذیرش در دانشگاه بلغارستان اقدام کنید ، باید چندین مرحله را پشت سر بگذارید تا با موفقیت در تحصیل رشته روانشناسی در بلغارستان دانشجو شوید ، در اولین قدم برای دانشجو شدن باید تصمیم بگیرید که تمایل دارید در کدام دانشگاه می خواهید به تحصیل مشغول شوید ، علاوه بر دانشگاه به شهر محل اقامت خود نیز دقت داشته باشید و از کارشناسان موسسه فهرست بهترین شهرهای دانشجویی در بلغارستان را دریافت کنید.

پس از آن قدم اصلی بررسی شرایط پذیرش در دانشگاه موردنظر است که بسته به هر دانشگاه متفاوت می باشد ، برخی از دانشگاه ها ممکن است شامل یک آزمون ورودی به عنوان بخشی از فرآیند پذیرش باشند ، در صورتی که برخی دیگر ممکن است از شما موضوعات خاصی را در دیپلم دبیرستان درخواست کنند ، همچنین در اغلب دانشگاه ها تعداد مدارک مورد نیاز نیز بسته به سابقه تحصیلی متفاوت است.

کارشناسان موسسه ضمن ارائه مشاوره رایگان در این زمینه ، شرایط شما را بررسی نموده و فهرست کاملی از تمامی مدارک موردنیاز هر دانشگاه در اختیارتان قرار می دهند ، دقت داشته باشید که درخواست به طور رسمی با تهیه مدارک پذیرش رشته روانشناسی در بلغارستان شروع می شود و اگر مهلت ارسال مدارک دانشگاه را از دست بدهید یا نتوانید مقالات خاصی را مطابق با شرایط دانشگاه تهیه کنید، شانس خود را برای دانشجو شدن در سال تحصیلی مربوطه از دست خواهید داد.

ارسال مدارک موردنیاز به دانشگاه های بلغارستان

معمولاً هر دانشگاه بلغارستان به مجموعه متفاوتی از مدارک نیاز دارد و اغلب اتفاق می‌افتد که مهلت ‌های زمانی برای متقاضیان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا یکسان نیست ، علاوه بر این، برخی از اسناد نیاز به ترجمه و قانونی شدن دارند ، بنابراین زمان را از دست نداده و در زمان مناسب اقدام کنید.

علاوه بر فراهم نمودن مدارک گاهی اوقات بخش مهمی از پذیرش موفق قبولی در آزمون ورودی است ، نحوه برگزاری آزمون و محتوای آن متفاوت است و نتایج آن تعین کننده پذیرش شما می باشد ، در قدم بعدی در صورتی که در آزمون ورودی دانشگاه پذیرفته شوید مدارک شما مورد بررسی قرار گرفته و در رشته روانشناسی دانشجو می شوید.

ارسال مدارک موردنیاز به دانشگاه های بلغارستان باید شامل موارد زیر به صورت حتمی باشد:

 • فرم درخواست پذیرش دانشگاه
 • گواهی آخرین مدرک تحصیلی به همراه نمرات
 • کارت شناسایی
 • کپی گذرنامه
 • مدرک زبان معتبر
 • گزارش پزشکی

قطعا اسناد بیشتری نیز برای تحصیل رشته روانشناسی در بلغارستان از شما درخواست می شود که در هر دانشگاه و با توجه به شرایط فردی متفاوت است ، تمامی مدارک باید به زبا بلغاری ترجمه و ارائه شوند.

بهترین دانشگاه های روانشناسی بلغارستان

دانشگاه های روانشناسی بلغارستان بر اساس عملکرد تحقیقاتی خود رتبه بندی می شوند که هر کدام مزبان یک مقطع و گرایش برای دانشجویان بین المللی هستند و پذیرش را بر اساس ظرفیت های مشخص انجام می دهند ، در ادامه به برخی از بهترین دانشگاه های روانشناسی بلغارستان اشاره می کنیم و در صورت هرگونه سوال و یا اطلاع از سایر دانشگاه های ارائه دهنده رشته روانشناسی با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید.

بهترین دانشگاه های روانشناسی بلغارستان

دانشگاه آزاد وارنا

دانشگاه آزاد وارنا بزرگترین و شناخته شده ترین دانشگاه خصوصی در بلغارستان است که تحصیل در آن شما را به دانش جهانی وصل می کند ، دانشجویان خارجی زیادی در این دانشگاه به تحصیل مشغول هستند و برنامه های آکادمیک مطابق با روندهای اروپایی و فرآیند بولونیا اجرا می شود.

رشته روانشناسی در این دانشگاه با هزینه مقرون به صرفه ای ارائه شده و باید مدرک زبان بلغاری را برای دوره کارشناسی داشته باشید ، امکان تحصیل به صورت پاره وقت و از راه دور نیز برای دانشجویان وجود دارد ، شما علاقه مندان می توانید درخواست خود را به صورت آنلاین به سایت دانشگاه ارسال کنید.

دانشگاه Veliko Tarnovo

دانشگاه Veliko Tarnovo یک دانشگاه بلغارستانی است که در شهر ولیکو تارنوو مستقر است و می توان آن را پس از دانشگاه صوفیه دومین دانشگاه بزرگ بلغارستان دانست ، تحصیل رشته روانشناسی در بلغارستان در این دانشگاه به هر دو زبان انگلیسی و بلغاری تدریس می شود و تمامی دانشجویان ملزم به داشتن تسلط کافی به زبان تحصیل هستند.

تحقیقات علمی در این دانشگاه بسیار حائز اهمیت بوده و بخش عمده ای از برنامه آموزشی هر رشته به انجام فعالیت های علمی اختصاص داده شده است.

دانشگاه بلغارستان جدید

دانشگاه بلغارستان جدید در 18 سپتامبر 1991 با قطعنامه پارلمان بلغارستان تاسیس شد ، آژانس ملی ارزیابی و اعتباربخشی که آموزش عالی بلغارستان را بررسی می‌کند ، رتبه بالایی را در اعتبار دانشگاهی به این مرکز اهدا نمود و از سال 2004 شریک معتبر دانشگاه آزاد انگلستان است.

از جمله دانشگاه هایی که آموزش از راه دور را در بلغارستان ارائه نمود این دانشگاه است و لیست دکترای افتخاری شامل افراد مشهور بین المللی مانند ریچارد رورتی ، ورا موتافچیوا ، جولیا کریستوا ، ژان پیر ورنانت و غیره است ، زبان انگلیسی جزو برنامه های آموزشی این دانشگاه در رشته روانشناسی می باشد و کارشناسان موسسه می توانند روند پذیرش را برایتان آسان سازد.

هزینه تحصیل روانشناسی در بلغارستان

نمی توان از اهمیت هزینه تحصیل در کشور مقصد برای دانشجویان بین المللی گذشت و افرادی که جهت پذیرش در دانشگاه های بلغارستان اقدام می کنند باید از میزان هزینه های خود اطلاع کامل داشته باشند ، هزینه تحصیل رشته روانشناسی در بلغارستان بالا نبوده و از کشورهای مقرون به صرفه به شمار می رود اما اغلب دانشجویان که از سوی خانواده هایشان تامین می شوند باید از میزان دقیق مخارج خود برآورد صحیح داشته باشند.

هزینه تحصیل روانشناسی در بلغارستان

دانشجویان مقطع دکترا می توانند با راهنمایی کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی به بورسیه تحصیلی رسیده و حتی برخی از مخارج زندگی خود را نیز به واسطه بورسیه دانشگاه تامین سازند ، اما دانشجویان مقطع کارشناسی باید هزینه تحصیل روانشناسی در بلغارستان را پرداخت نموده و به دریافت بورسیه امیدوار نباشند.

 • هزینه تحصیل رشته روانشناسی در دانشگاه آزاد وارنا 1608 دلار
 • هزینه تحصیل رشته روانشناسی در دانشگاه Prof. Assen Zlatarov 2500 دلار
 • هزینه تحصیل رشته روانشناسی در دانشگاه Veliko Tarnovo 1300 دلار

البته هزینه تحصیل رشته روانشناسی در بلغارستان در دانشگاه های خصوصی این کشور بسیار بالاتر است البته می توان روند پذیرش آسانتری دارند ، البته خوب است که در صورت تمایل به پرداخت شهریه بالای دانشگاه های خصوصی این کشور به کمک کارشناسان موسسه رجبی سایر کشورهای اروپا را نیز بررسی کنید.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلغارستان هم نسبت به سایر کشور های اروپایی کمتر است ، اگر به تحصیل در رشته های علوم پزشکی علاقه دارید ، مقاله لینک شده را مرور کنید.

زبان تحصیل روانشناسی در بلغارستان

بلغاری زبان رسمی کشور بلغارستان است که تمامی مردم این کشور به آن تسلط داشته و صحبت می کنند ، این زبان در تمامی سیستم آموزشی و اداری به صورت رسمی به کار گرفته شده و افرادی خارجی مانند دانشجویان که به این کشور قدم می گذارند باید در حد متوسط آن را فرا بگیرند.

تحصیل رشته روانشناسی در بلغارستان نیز نیازمند یادگیری این زبان توسط دانشجویان است و داوطلبان دوره کارشناسی باید مدرک آکادمیک این زبان را ارائه داده و یا در آزمون تعیین سطح دانشگاه به قبولی برسند ، زبان انگلیسی نیز در دانشگاه های بلغارستان استفاده می شود اما نمی توان آن را در تمامی مقاطع و دانشگاه های بلغارستان در رشته روانشناسی یافت.

برخی از دانشگاه ها نیز در صورت برگزاری دوره های خود به زبان انگلیسی از دانشجویان مدرک زبان بلغاری را درخواست می کنند ، دقت داشته باشید که ارائه دو مدرک زبان صرف نظر از زبانی که برای تحصیل انتخاب کرده اید می تواند امتیاز مثبتی در پرونده شما تلقی شده و شانس پذیرش را برایتان بالا ببرد.

زبان تحصیل روانشناسی در بلغارستان برای دانشجویان دوره دکترا اغلب انگلیسی می باشد اما دانشجویان دوره کارشناسی به طور قطع باید این مقطع را به زبان بلغاری پشت سر بگذارند ، دوره های یادگیری این زبان در کالج های تحت نظر دانشگاه های بلغارستان برگزار شده و متقاضیان می توانند قبل از ورود به دانشگاه به مهارت لازم برسند.

چارت درسی روانشناسی در دانشگاه های بلغارستان

شروع تحصیل رشته روانشناسی در بلغارستان در مقطع کارشناسی زمینه آکادمیک را برای کسانی که می خواهند به عنوان روانشناس حرفه ای به دنیای کار وارد شوند فراهم می سازد ، هدف اصلی این مقطع اعطای دانش پایه و اصلی رشته روانشناسی به دانشجویان است تا آماده ورود به بازار کار و گرایش های مختلف در مقاطع بالاتر شوند.

چارت درسی روانشناسی در دانشگاه های بلغارستان

در هر مقطع دانشجویان باید واحدهای درسی مشخصی را که از سوی دانشگاه به صورت اجباری و اختیاری ارائه می شوند پشت سر بگذارند که در ترم های آخر بیشتر به صورت عملی و انجام پژوهش های مختلف است ، چارت درسی روانشناسی در دانشگاه های بلغارستان دروس مهمی از جمله موارد زیر را شامل می شود:

 • فیزیولوژی اعصاب غدد
 • جامع شناسی
 • روانشناسی تحولی
 • احساس و ادراک
 • روانشناسی یادگیری
 • انگیزش و هیجان
 • روانشناسی اجتماعی
 • روانشناسی کودکان
 • آسیب شناسی اجتماعی
 • بهداشت روانی
 • روانپزشکی
 • روانشناسی صنعتی سازمانی

چارت تحصیلی رشته حسابداری در بلغارستان هم به روز و کامل است ، بازار کار این رشته در اروپا هم باعث شده دانشجویان زیادی تمایل به تحصیل در رشته حسابداری داشته باشند ؛ مقاله تحصیل رشته حسابداری در بلغارستان را مرور کنید.

گرایش های رشته روانشناسی در بلغارستان

تحصیل در رشته روانشناسی می تواند شما را به حوزه های کار مختلفی وارد سازد که هر یک نیازمند یادگیری دروس تخصصی در دوره تحصیل است ، شما علاقه مندان به تحصیل رشته روانشناسی در بلغارستان این فرصت را خواهید داشت که در میان گرایش های مختلف این رشته یکی را مطابق با علاقه خود انتخاب کرده و در آن به مهارت کافی برسید.

گرایش های رشته روانشناسی در بلغارستان متنوع می باشد که البته هر یک در دانشگاه های مختلف ارائه شده و چنانچه به دنبال تحصیل در گرایش های خاصی هستید به دقت و با کمک مشاوران موسسه رجبی از دانشگاه ارائه دهنده رشته تحصیلی خود مطلع شوید ، گرایش های این رشته در دانشگاه های بلغارستان عبارتند از:

 • روانشناسی شناختی
 • روانشناسی عمومی
 • روانشناسی اجتماعی
 • روانشناسی صنعتی / سازمانی و آموزشی
 • روانشناسی رشد
 • روانشناسی بالینی
 • رواشناسی کودکان استثنایی

خوب است که در هنگام انتخاب گرایش ابتدا به مهارت و توانایی های خود نگاهی داشته باشید تا بتوانید در رشته ای که بیشترین سازگاری را با روحیات شما دارد به تحصیل و سپس به کار مشغول شوید.

تحصیل دکترا روانشناسی در بلغارستان

دانشجویان ایرانی زیادی سالانه با داشتن مدرک کارشناسی ارشد به دنبال پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاه های خارج کشور هستند و تمایل دارند با دریافت بورسیه این دوره را بدون پرداخت هزینه پشت سر بگذارند ، خبر خوب این است که دانشگاه های بلغارستان با ارائه بورسیه های مختلف در مقطع دکترا به دانشجویان بین المللی در رشته روانشناسی ، امکان تحصیل مطابق با نظام آموزشی اروپا را فراهم می سازد.

برای پذیرش و تحصیل دکترا روانشناسی در بلغارستان باید تز خود را آماده نموده و با توجه به محتوای آن یک استاد راهنما مرتبط را در دانشگاه های این کشور بیابید ، شما متقاضیان باید تلاش کنید تا با ارسال رزومه خود نظر استاد مربوطه را جلب کرده و او را علاقه مند به حمایت از موضوع موردنظرتان کند.

استاد راهنما نقش اصلی را در پذیرش شما داشته و می تواند میزان بورسیه را نیز تعیین کند ، در صورت پذیرش شما حداقل سه سال را صرف پشت سر گذاشتن واحدهای درسی و تهیه پایان نامه تان خواهید بود که فرصت های شغلی پاره وقتی را برایتان به همراه دارد.

داشتن معدل بالا در مقاطع قبلی به همراه مقالات بین المللی شما را واجد شرایط درخواست تحصیل رشته روانشناسی در بلغارستان در مقطع دکترا می سازد و بدون داشتن زمینه تحقیقاتی در گرایش تخصصی تان پرونده درخواست شما بررسی نمی شود.

رشته حقوق هم در دانشگاه های بلغارستان تا مقطع دکترا ارائه می شود ، چنانچه به این رشته علاقه مندید ، مقاله تحصیل رشته حقوق در بلغارستان را بخوانید.

مزایا و معایب تحصیل روانشناسی در بلغارستان

تحصیل رشته روانشناسی در بلغارستان مانند هر کشور دیگری می تواند برای برخی بسیار مفید و برای برخی دیگر همراه با معاییب متعدد باشد ، شما به عنوان یک دانشجوی علاقه مند به دانشگاه های خارج کشور وظیفه دارید تا با درنظر گرفتن تمامی جنبه های تحصیل و سکونت در بلغارستان انتخاب نهایی خود را انجام دهید.

مزایا و معایب تحصیل روانشناسی در بلغارستان

بلغارستان از میزبانان بسیار خوب مراکز علمی در اروپا به شمار می رود و شما با انتخاب این کشور یکی از بهترین گام های زندگیتان را برخواهید داشت ، اما با وجود مزایای متعدد نباید چشم تان را بر روی معایب این کشور ببندید و با درنظر گرفتن تمامی موارد در این کشور دانشجو شوید.

 • هزینه مقرون به صرفه تحصیل روانشناسی
 • روند پذیرش آسان نسبت به سایر کشورهای اروپا
 • اعتبار بالا دانشگاه ها
 • فرصت استفاده از بورسیه تحصیلی
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 • فرصت دستیابی به بازار کار اروپا

معایب

 • دشواری زبان بلغاری
 • ظرفیت محدود دانشگاه های دولتی
 • فرصت های شغلی محدود رشته روانشناسی
 • عدم برابری با دانشگاه های برخی از کشورهای اروپایی

تحصیل رشته روانشناسی در ترکیه هم مزایای بسیاری دارد که در مقاله لینک شده با آن آشنا می شوید ، از جمله مزیت های این انتخاب ، هزینه های مقرون به صرفه است.

بازار کار بلغارستان پس از تحصیل روانشناسی

رشته روانشناسی از جمله رشته های دانشگاهی است که به دانشجویان این فرصت را می هد تا پس از اتمام دوره تحصیلی خود بتوانند در اغلب زمینه ها برای خود کاری دست و پا کنند ، بلغارستان از جمله کشورهای اروپایی است که گرچه بازار کار بسیار پر رونقی ندارد اما آمار بیکاری آن نیز بالا نبوده و فارغ التحصیلان می توانند با داشتن مهارت زبانی کافی به حوزه های کاری خود وارد شوند.

رشته روانشناسی به شما این فرصت را می دهد تا بتوانید در مدارس ، مراکز درمانی ، کلینیک ها و سازمان های مختلف به کار مشغول شوید که یافتن کار در هر یک از آنها به پشتکار و همت شما نیز وابسته است ، گفتنی است که اغلب انشجویان ایرانی پس از اتمام دور تحصیل خود مهاجرت به کشورهای تراز اول اروپا و ا آمریکا را انتخاب می کنند و از کشور بلغارستان به عنوان یک سکو پرتاب استفاده می کنند.

بازار کار بلغارستان پس از تحصیل روانشناسی می تواند به صورت میانگین درآمد حدود 5520 BGN در ماه برایتان به همراه داشته باشد ، البته میزان درآمدها می تواند از 2540 BGN ( کمترین ) تا 8770 BGN ( بالاترین ) متغیر باشد.

ثبات سیاسی ، سیستم بانکی قوی ، نیروی کار ارزان و در عین حال مالیات کم بازار کار بلغارستان را جذاب کرده ، مقاله کار در بلغارستان را بخوانید و با مزایای بسیار آن آشنا شوید.

سوالات پر تکرار تحصیل روانشناسی در بلغارستان

تحصیل رشته روانشناسی در بلغارستان را در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) بررسی کردیم با ما از طریق باکس دیدگاه در ارتباط باشید و سوالات خود را بپرسید.

زبان تحصیل رشته روانشناسی در بلغارستان چیست؟

زبان تحصیل روانشناسی در بلغارستان برای دانشجویان دوره دکترا اغلب انگلیسی می باشد اما دانشجویان دوره کارشناسی به طور قطع باید این مقطع را به زبان بلغاری پشت سر بگذارند.

هزینه تحصیل رشته روانشناسی در بلغارستان چقدر است؟

هزینه تحصیل رشته روانشناسی در دانشگاه آزاد وارنا 1608 دلار
هزینه تحصیل رشته روانشناسی در دانشگاه Prof. Assen Zlatarov 2500 دلار
هزینه تحصیل رشته روانشناسی در دانشگاه Veliko Tarnovo 1300 دلار

برترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته روانشناسی در بلغارستان کدامند؟

دانشگاه آزاد وارنا ، دانشگاه Veliko Tarnovo و دانشگاه بلغارستان جدید

چه مدارکی برای پذیرش و تحصیل رشته روانشناسی در بلغارستان مورد نیاز است؟

فرم درخواست پذیرش دانشگاه
گواهی آخرین مدرک تحصیلی به همراه نمرات
کارت شناسایی
کپی گذرنامه
مدرک زبان معتبر
گزارش پزشکی

تحصیل رشته روانشناسی در بلغارستان چه گرایش هایی دارد؟

روانشناسی شناختی
روانشناسی عمومی
روانشناسی اجتماعی
روانشناسی صنعتی / سازمانی و آموزشی
روانشناسی رشد
روانشناسی بالینی
رواشناسی کودکان استثنایی

امکان تحصیل رشته روانشناسی در بلغارستان و سایر کشورهای جهان آرزوی بسیار ممکن و دست یافتنی است که از طریق انتخاب صحیح ، اقدام به موقع و راهنمایی کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی به راحتی برایتان میسر می گردد ، تماس با مشاورین ما در دفاتر تهران و شیراز را فراموش نکنید ،همچنین مطالعه و تحقیق بیشتر همیشه تصمیم صحیح تری را در پی دارد ؛ مقاله مهاجرت به بلغارستان را بخوانید و اطلاعات مفیدی کسب کنید.

5/5 - (35 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه