شرایط تحصیل رایگان در فرانسه

شرایط تحصیل رایگان در فرانسه

در چند سال اخیر تحصیل در خارج از کشور به مسئله ای جدی تبدیل شده و همواره تعداد افراد متقاضی برای رفتن به دیگر کشورها و ادامه تحصیل رو به افزایش است . عوامل متعددی در انتخاب محل تحصیل موثر است که البته برای هر کس متفاوت بوده و متناسب با شرایط درنظر گرفته می شود . هر فرد متقاضی می خواهد علاوه بر تحصیل در محیطی پیشرفته با سطح آموزشی بالا موفق به دریافت مدرکی معتبر شود که در اکثر کشورهای دنیا پذیرفته شده باشد . کشور فرانسه از جمله کشورهایی است که بسیار مورد توجه دانشجویان در نقاط مختلف دنیا قرار می گیرد . در این مقاله که توسط موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی جمع آوری شده است تلاش می کنیم تا شرایط تحصیل رایگان در فرانسه را برای شما عزیزان به طور کامل شرح دهیم و شما را هرچه بهتر با این کشور آشنا سازیم .

کشور فرانسه به عنوان یکی از قدرتمندترین کشورهای اتحادیه اروپا ، چهارمین اقتصاد پیشرفته جهان را دارد . این کشور با 67 میلیون نفر جمعیت دارای مراکز تفریحی و توریستی فراوان است که هر ساله گردشگران زیادی از آن دیدن می کنند . پاریس بزرگترین و پایتخت این کشور یکی از زیباترین شهرهای دنیا به شمار می رود . زبان رسمی مردم فرانسوی است و بخش مهمی از فرهنگ این کشور را تشکیل می دهد . بیشتر فرانسوی ها مسیحی هستند اما طرفداران دیگر ادیان نیز در این کشور به راحتی زندگی می کنند . برخی فرانسه را به عنوان مهد ادبیات و هنر می دانند و در دوره های زمانی مختلف افراد مشهور زیادی در این کشور زندگی می کرده اند . استاندار بالای زندگی ، بهداشت ، آموزش و شاخص رعایت حقوق بشر در بالاترین حد خود در این کشور قرار دارد .

مزایا و شرایط تحصیل رایگان در فرانسه

در این مقاله تلاش بر این بوده که اطلاعات لازم از شرایط تحصیل رایگان در فرانسه به شما ارائه گردد . سیستم آموزشی فرانسه همواره به عنوان سیستمی معتبر در دنیا شناخته می شود . دانشگاه های این کشور هر ساله با درخواست های زیادی در رشته های مختلف روبه رو است و بیشترین پذیرش دانشجوی خارجی پس از آمریکا و کانادا در دنیا را دارد . دولت این کشور بودجه قابل توجهی را برای آموزش اختصاص می دهد که باعث شده سیستم آموزشی در سطح عالی قرار داشته باشد . ادامه تحصیل در کشور فرانسه به زبان انگلیسی و فرانسوی امکان پذیر است و تسلط نسبی به زبان فرانسه از جمله شروط تحصیل در این کشور است . با داشتن ویزای تحصیلی فرانسه می توانید به کشورهای اتحادیه اروپا سفر کنید .

آموزش در کشور فرانسه از سن 5 سالگی با ورود به مهد کودک شروع شده و در سن 17 سالگی با گرفتن مدرک دیپلم تمام می شود . این دوره 12 ساله برای تمام افراد به صورت اجباری بوده و دانش اموز پس از اخذ مدرک دیپلم خود می تواند در دانشگاه ها یا مراکز آموزش عالی به تحصیلات خود ادامه دهد . دانشگاه ها تمام رشته های تحصیلی در تمامی مقاطع را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند که با فراهم کردن شرایط تحصیل رایگان در فرانسه و البته شرایط مدنظر دانشگاه مربوط میتوان در دانشگاه دلخواه خود پذیرش گرفت .

شرایط تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس فرانسه

زبان تحصیل در دوره لیسانس فرانسوی است و دانشجویان خارجی باید مدرک تسلط به این زبان را داشته باشند . دوره تحصیل در حدود 3 تا 4 سال زمان می برد و دانشجویان می توانند در کنار تحصیلات خود به کارهای پاره وقت جهت تامین بخشی از هزینه های خود بپردازند . پیشنهاد ما به شما این است که ترجیحا این دوره را در کشور خود گذرانده و برای مقاطع بالاتر در فرانسه اقدام نمایید .

پذیرش در دوره فوق لیسانس نسبت به مقطع لیسانس بسیار آسانتر بوده و دانشجویان می توانند با داشتن معدل بالا و رزومه قوی از دانشگاه های این کشور پذیرش بگیرند . تحصیل در این مقاطع به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی ارائه می شود که تسلط به زبان فرانسه به طور نسبی الزامی است . در صورت نیاز می توانید در دوره های زبان فرانسه شرکت کرده و سپس برای پذیرش در دانشگاه اقدام نمایید .

شرایط تحصیل در فرانسه در مقطع دکترا

شرایط تحصیل در فرانسه و در مقطع دکتری دانشجویان پس از چهار سال تحصیل در این مقطع با دفاع از تز خود موفق به اخذ مدرک دکترا می شوند . دانشجویان می توانند  شش ماه پس از اتمام تحصیلات خود در فرانسه به جستجوی کار بپردازند و در صورت یافتن کار مناسب ویزای موقت دریافت کنند و در این کشور بمانند . امکان اخذ بورسیه تحصیلی در این دوره زیاد است و می توان از طریق ارتباط با یک استاد و تایید تز خود بورسیه تحصیلی دریافت کرد . داشتن رزومه قوی در امر پذیرش بسیار موثر است .

شرایط تحصیل در رشته های علوم پزشکی فرانسه

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه نیز در کل دنیا تایید شده می باشد و با تحصیل در دانشگاه های این کشور می توانید در تمام کشورهای دنیا به کار مشغول شوید . دوره های پزشکی به مدت 9 سال و دندانپزشکی 5 سال ارائه می شود که هزینه بالاتری نسبت به بیقه رشته های تحصیلی دارند .

شرایط تحصیل پزشکی در فرانسه

هزینه های زندگی در کشور فرانسه نسبت به بقیه کشورهای اروپایی بیشتر است اما ثبات اقتصادی این کشور باعث شده که میزان تورم بسیار ناچیز باشد . به طور میانگین هزینه زندگی دانشجویی برای یک نفر در شهر پاریس در حدود 1200 یورو در ماه است که شامل تمام مخارج یک فرد از جمله خوراک ، مسکن و غیره می باشد . البته توصیه کارشناسان موسسه مهر آفرین رجبی به متقاضیان این است که در شهر های دانشجویی به تحصیل مشغول شوند چون هزینه های زندگی به مراتب کمتر خواهد بود . دانشجویانی که از طریق ویزای تحصیلی به این کشور وارد می شوند می توانند ساعاتی را در هفته به کار مشغول شوند و بخشی از هزینه های خود را تامین کنند .

کشور فرانسه همواره یکی از بهترین انتخاب ها برای تحصیل و رسیدن به شرایط ویزای تحصیلی اروپا به شمار می رود که تحصیل در دانشگاه های آن می تواند آینده روشنی را برای فرد به ارمغان آورد . دانشگاه های کشور فرانسه به دلیل تقاضای زیاد شرایط خاص خود را برای پذیرش دارند . چنانچه شما عزیزان شرایط تحصیل رایگان در فرانسه را دارید می توانید با مراجعه به موسسه مهرآفرین رجبی از تمام جوانب کار آگاه شده و به کمک مشاوران ما مسیر اخذ ویزای تحصیلی این کشور را به راحتی طی کنید .

Rate this post

26 دیدگاه در “شرایط تحصیل رایگان در فرانسه

 1. Murtaza گفت:

  سلام \
  میخواهم مقطع لیسانس را در خارج ادامه بدهم
  ممنون

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   اشاره به شرایط سنی خود نکرده اید. اگر هدف شما تحصیل بصورت رایگان میباشد گزینه فرانسه شرایط بسیار مطلوبی دارد و شما بدون مدرک زبان از طریق پذیرش کالج های زبان در کشور فرانسه میتوانید اقدام انجام دهید.پس از اتمام دوره زبان ، تحصیل در کشور فرانسه در هر مقطع و هر رشته ای به زبان فرانسوی رایگان میباشد .همچنین شما اجازه کار حین تحصیل نیز دارید و میتوانید بصورت نیمه وقت کار انجام دهید و بخشی از هزینه های خود را پوشش دهید. کشور المان ، اتریش،مجارستان و..نیز گزینه های مناسبی برای تحصیل میباشند که با بررسی شرایط جزئی تر شم،ا گزینه های نهایی به شما پیشنهاد داده میشود .

   با تشکر از سوال شما

 2. سارا گفت:

  سلام خسته نباشید می خواستم بگم که از دانشگاه فرهنگیان هم میشه بورسیه ی فرانسه شد؟اگه میشه کاملارایگانه یا باید هزینه ای پرداخت کرد؟شرایطشو چطوری مثلارتبمون ومعدلمون باید چطورباشه؟تافوق لیسانس چندسال طول میکشه؟با سرکردن چادرمخالفت میکنن؟ممنون میشم جوابم روبدید

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   تحصیل در کشور فرانسه در تمامی مقاطع و تمامی رشته ها به زبان فرانسوی رایگان میباشد .شما با پذیرش کالج های زبان فرانسه میتوانید جهت ویزای تحصیلی فرانسه اقدام نمائید و پس از اتمام دوره زبان وارد دانشگاه شوید و در رشته مورد نظر خود بصورت رایگان تحصیل نمائید.طول دوره تحصیل در فرانسه کارشناسی 4ساله و کارشناسی ارشد نیز 2ساله میباشد.

   با تشکر از سوال شما

 3. سارا گفت:

  سلام خسته نباشید می خواستم بدونم که از دانشگاه فرهنگیان هم میشه بورسیه ی فرانسه روگرفت؟اون وقت کاملا رایگان هست؟چندسال تحصیل دراون جاتافوق لیسانس طول میکشد؟شرایط گرفتن بورسیه چطورهست؟آیادردانشگاه های آن جا باچادرسرکردن مخالف هستند ؟ممنون میشم که جوابم روبدید

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   تحصيل به زبان بومى در فرانسه رايگان است
   شما بايد براى يادگيرى زبان فرانسه و شركت در دوره هاى اموزشى ان به فرانسه مهاجرت تحصيلى داشته باشيد
   پس از إتمام دوره زبان ميتوانيد تحصيلات خود را در مقطع ارشد رشته هاى مرتبط با رشته كارشناسيتان و يا رشته هاى ميان رشته اى به رايگان ادامه دهيد
   هزينه هاى زندگى را بايد خودتان بپردازيد كه با كار نيمه وقت دانشجويى قسمتى از ان تامين ميشود .دوره فوق ليسانس معمولا دو ساله است.
   و مخالفتى با حجاب ندارند.

   با تشکر از سوال شما

 4. پرستو گفت:

  سلام!
  من کارشناسی رشته حقوق دارم میخواستم بدونم برای قبولی وکالت در فرانسه چه مراحلی رو باید طی کنم؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   تحصيل به زبان بومى در فرانسه رايگان است
   شما بايد براى يادگيرى زبان فرانسه و شركت در دوره هاى اموزشى ان به فرانسه مهاجرت تحصيلى داشته باشيد
   پس از إتمام دوره زبان تحصيلات خود را در مقطع ارشد رايگان ادامه داده و پس از ان ازمون هاى مربوط به وكالت را شركت ميكنيد

   با تشکر از سوال شما

 5. امیر بنی اسدی گفت:

  سلام وقت بخیر بنده دانشجوی رشته صنایع دانشگاه ازاد هستم میخاستم برای مقاطع بالاتر در فرانسه اقدام کنم ایا لیسانس دانشگاه ازاد مورد تایید دانشگاه های فرنسه هست

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   بله مورد تایید هستند .همچنین تحصیل در کشور فرانسه به زبان فرانسوی رایگان میباشد و شما میتوانید با پذیرش دوره های زبان فرانسه به این کشور مهاجرت داشته باشید و پس از اتمام دوره زبان از تحصیلات رایگان در کشور فرانسه استفاده نمایید.

   با تشکر از سوال شما

 6. Azita گفت:

  سلام و دورود برشما، من دانشجوي كارشناسي فيزيوتراپي دانشگاه دولتي علوم پزشكي مشهدم، شرايط گرفتن بورسيه تحصيلي رايگان كارشناسي ارشد از فرانسه چي هست؟ممنون ميشم راهنمايي كنيد،سپاس فراوان

 7. ملیکا گفت:

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی کارشناسی حسابداری مالی هستم ۲۲ سالمه و ۳ سال سابقه کار مالی دارم،با این شرایط مراحل گرفتن ویزای فرانسه آسون میشه؟؟؟
  هزینه ها از ۰ تا ۱۰۰ مهاجرت چقد میشه حدودا؟؟
  من چقد باید تمکن مالی داشته باشم برای گرفتن ویزا؟
  و تا چند ماه هزینه ی زندگی در فرانسه را باید داشته باشم؟؟
  خود دولت فرانسه هزینه ای پرداخت نمیکنه به دانشجو؟

 8. id گفت:

  سلام اگر زبان فرانسه رو یادبگیریم و معدل خوبی داشته باشیم، برای رشته پرستاری باید ازمون ورودی برای دانشگاه بدیم؟ و اینکه تحصیل در فرانسه هنوز رایگانه؟

 9. امیرعلی گفت:

  سلام ببخشید میخواستم بدونم اگر به زبان فرانسه بخواهم تحصیل کنم در فرانسه هزینه دانشگاه ها چقدر میشود یعنی رایگان است یا نه

 10. Arezo گفت:

  با سلام
  من يك متخصص در رشته پزشكي هستم ايا ميتوانم براي كار با مدرك تخصص يا پزشك عمومي در فرانسه اقدام كنم، زبان فرانسه هم در حد نياز و محاوره بلدم

 11. پگاه گفت:

  سلام خسته نباشید.اگر به صورت کامل به فرانسه مسلط باشیم و مدرکشو داشته باشیم،تحصیل رایگان نیست؟

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   تحصیل در کشور فرانسه به زبان فرانسه کاملا رایگان می باشد . شما می توانید در ایران مدرک زبان فرانسه را اخذ یا در خود کشور فرانسه اقدام به یادگیری زبان فرانسه نمایید .

   باتشکر از سوال شما

 12. مروارید گفت:

  سلام، من دانشجو رشته روانشناسی در دانشگاه آزاد هستم. میخواستم بدونم فرانسه از دانشگاه آزاد هم پذیرش داره؟

 13. زکریا توری گفت:

  عرض ادب سلام خدمت شما دارم بنده یک محصیل ام در کشور ایران قرار دارم . بعد از دوران زبان فارسی می خواهم در کشور فرانسه یک بروس داشته باشم برای یادگیری زبان فرانسه

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   شما می توانید بعد از گرفتن تحصیل 12 ساله ، برای دوره زبان فرانسه در کالج ها یا دانشگاه ها اقدام کنید .

   باتشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه