روش های مهاجرت

مهاجرت به اروپا

مهاجرت به اروپا

انتخاب مهاجرت به اروپا در بین دلایل زیادی که برای مهاجرت افراد به سایر کشور ها وجود دارد انتخاب پر متقاضی بوده است . در بیشتر موارد مهاجرت افراد به دلیل سرمایه گذاری یا یافتن فرصت شغلی عالی است که در کشورشان به آن دست پیدا نکرده اند . در این نوشتار قصد داریم اطلاعاتی در خصوص روش های قانونی مهاجرت و اخذ اقامت از کشور های مختلف اروپایی را بیان کنیم .

موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی با برخورداری از مشاورین و کارشناسان با تجربه در این خصوص آماده پاسخگویی به شما عزیزان در این زمینه می باشد .

گاهی اوقات مهاجرت با هدف تحصیلی و گرفتن بورس های تحصیلی انجام می شود . در این میان مهاجرت به اروپا به دلیل سطح بالای کیفیت زندگی ، طبیعت زیبا و تکنولوژی پیشرفته از اقبال زیادی در بین متقاضیان مهاجرت برخوردار است .

مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه گزاری

سرمایه گزاری و ثبت شرکت انواع مختلفی دارند که هر کشوری بر اساس نیاز به جمع آوری سرمایه ، آن ها را اعلام و اجرایی می کند .

در رابطه با روش های مختلف مهاجرت به اروپا این نکته را می توان مد نظر داشت که اخذ اقامت از یکی از کشور های عضو شنگن به این معناست که فرد می تواند به صورت آزاد در تمام کشور های عضو شنگن به کار و اقامت بپردازند .

این کشور ها دارای قوانین یکسانی می باشند و عبارتند از : اتریش ، بلژیک ، جمهوری چک ، دانمارک ، استونی ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، یونان ، مجارستان ، ایسلند، ایتالیا ، لتونی ، لیتوانی ، لوکزامبورگ ، مالت ، هلند ، نروژ ، لهستان ، پرتغال ، اسلواکی ، اسلوونی ، اسپانیا ، سوئد ، سوییس ، لیختن اشتاین .

بعضی از کشور ها در اروپا وجود دارند که خیلی سریع می توانید از طریق آن ها به اروپا مهاجرت کنید و اقامت دائم اروپا را بدست آورید . تنها نکته ای که باید مدنظر داشت این است که آیا سرمایه و شرایط لازم را دارید یا خیر .

سرمایه گذاری کشور مجارستان

با سرمایه گذاری در طرح Residency Bond Program کشوری همچون مجارستان می توانید در کمتر از شش ماه اقامت اتحادیه اروپا را بدست آورید و البته شهروندی را بعد از گذشت 5 سال بدست خواهید آورد . بعد از پنج سال دولت مبلغ کل سرمایه گذاری را نیز باز خواهد گرداند . البته این سرمایه گذاری 300.000 یورویی در سال 2018 بسته شد و باید منتظر ماند تا ببینیم مجدداً چه زمانی آغاز خواهد شد .

خرید ملک در کشور قبرس

روش دیگر مهاجرت به اروپا سرمایه گذاری در کشور قبرس است . با خرید املاک و مستغلات به ارزش 300000 یورو یا بیشتر می توانید شهروندی این جزیره مدیترانه ای را بدست آورید . جدا از مسئله سرمایه گذاری ازدواج با یک شهروند قبرسی نیز به شما در این زمینه کمک خواهد کرد .

مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه گزاری

سرمایه گذاری با خرید ملک در کشور مالتا

روش دیگر مهاجرت به اروپا سرمایه گذاری در کشور مالت است . بدین صورت که با خریداری املاک و مستغلات به مبلغ 350000 یورو یا بیشتر و حفظ مالکیت خود برای 5 سال می توانید شهروندی این کشور را بدست آورید .

علاوه بر این پیدا کردن یک شغل و یا ازدواج با یک شهروند نیز در این امر کمک کننده است . بیش از نود درصد مردم در کشور مالت به زبان انگلیسی صحبت می کنند . این کشور آب و هوای ملایم با زمستان های گرم و تابستان دلپذیری دارد .

ثبت شرکت در کشور آینده دار لهستان

ثبت شرکت در لهستان ، گزینه ای فوق العاده برای آن هایی است که در کنار تقاضای اقامت اروپا ، می خواهند درآمد خوبی بدست آورند و منبع درآمد مناسبی در کشوری اروپایی برای خود ایجاد نمایند . این کشور که در چند سال اخیر به شدت محبوب شده است ، شرایطی را برای متقاضیان سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لهستان فراهم کرده است که در سایر کشورهای اروپایی وجود ندارند .

مهاجرت از طریق تحصیل به اروپا

مهاجرت تحصیلی همواره ایمن ترین روش مهاجرت در بین سایر روش های مهاجرتی به حساب می آید . در این روش متقاضی یک دوره تحصیلی را در کشور مورد نظر گذرانده و ضمن دریافت مدرک تحصیلی از دانشگاه های آن کشور ، می تواند با بازار کار ، فرهنگ و قوانین اجتماعی آشنا شده و بعد از فارغ التحصیلی به سرعت جذب بازار کار در کشورهایی شود که بازار کار مناسبی دارند .

در بین کشورهای اروپایی ، چهار کشور هست که تحصیل در آن ها تقریباً رایگان می باشد . تحصیل در آلمان ، تحصیل در اتریش ، تحصیل در فرانسه ، تحصیل در نروژ گزینه های پیشنهادی موسسه مهر آفرین رجبی از برترین موسسات مهاجرتی در کشور به شما متقاضیان می باشد .

تقریباً در اکثر کشورهای اروپایی ، شرایطی در نظر گرفته شده است که شما بعد از اتمام تحصیل می توانید برای یک دوره مشخص در کشور بمانید و به دنبال کار بگردید تا بعد از پیدا کردن آن برای اقامت و اخذ تابعیت اقدام نمائید .

متقاضیانی که دارای همسر و فرزند هستند ، در بحث مهاجرت تحصیلی به اروپا باید به این نکته توجه کنند که گاهاً در کشورها به شما اجازه نمی دهند خانواده را به طور هم زمان با خود به آن کشور ببرید و شما باید ابتدا اقامت دانشجویی خود را تثبیت و سپس درخواست ویزای پیوست بدهید .

مهاجرت کاری به اروپا

این روش مهاجرت را می توان بهترین نوع مهاجرت از نظر هزینه دانست ، اما سختی های خاص خود را دارد . مهاجرت کاری به اروپا با استفاده از دریافت دعوتنامه کاری از یک کارفرما صورت می پذیرد .

یعنی اینکه شما باید یک کارفرما پیدا کنید که شما را برای شغل مربوطه نیاز داشته باشد و برای شما دعوتنامه کاری ارسال کند تا شما بتوانید با آن ویزا گرفته و به آن کشور بروید .

این پروسه صدور دعوتنامه در اروپا یک قانون کلی دارد و آن این است که هر کارفرمایی که بخواهد نیروی کار از خارج اتحادیه اروپا جذب کند باید نشان دهد که نیروی کاری در خود آن کشور و در اتحادیه اروپا وجود ندارد که بتواند آن کار را انجام دهد . در این صورت می تواند برای متقاضی در خارج اتحادیه اروپا دعوتنامه کاری ارسال کند .

مهاجرت به اروپا بدون داشتن پیشنهاد شغلی

در کشوری مانند آلمان که بازار کار بسیار زیادی دارد و نیاز این کشور به نیروهای متخصص خیلی زیاد است ، برای جلوگیری از طولانی شدن پروسه جذب نیروی کار ، ویزایی را برای متقاضیان صادر می کند که شما بتوانید وارد کشور آلمان شده و به جستجوی کار بپردازید . بنابراین ویزای کار آلمان ، بهترین ویزا برای مهاجرت کاری به اروپا می باشد .

بعد از پیدا کردن کار ، اجازه اقامت موقت به شما داده می شود که بعد از مدتی با داشتن شرایط کافی می توانید اقامت دائم را بدست آورید . کل پروسه گرفتن شهروندی ممکن است 5 تا 8 سال طول بکشد .

شما علاقمندان اخذ ویزای کاری آلمان می توانید با موسسه حقوقی مهر آفرین رجبی در رابطه با روش های اخذ ویزای کاری آلمان تماس گرفته تا اطلاعات دقیق تری در این باب بدست آورید .

مهاجرت از طریق ازدواج به کشورهای اروپا

همواره در موضوعات حقوق بین الملل ، البته حقوق بین الملل خصوصی این مساله وجود داشته است که ازدواج اتباع کشورهای مختلف ، دارای چه آثار حقوقی می باشد و چگونه می توان در مورد اقامت و تابعیت این افراد نظر داد .

ازدواج با یک تبعه از کشورهای اروپایی قطعاً شما را به اقامت آن کشور می رساند ، اما این اقامت ها در ابتدا اقامت موقت هستند و طی شرایطی که در قوانین داخلی هر کشور به آن اشاره شده است می توانید اقامت موقت را به اقامت دائم و سپس اخذ تابعیت تبدیل کنید .

مهاجرت از طریق ازدواج به کشورهای اروپا

شرایط اخذ اقامت اروپا با ازدواج

در پروسه اقدام جهت ازدواج با یک تبعه اروپایی و سپس اخذ اقامت باید به این نکات توجه داشته باشید که مصاحبه های زیادی با شما انجام می شود تا مشخص گردد این درخواست شما برای ازدواج واقعی بوده و به صورت صوری نخواهد بود .

در این خصوص سوالاتی در مورد شرایط زندگی ، شغلی ، تحصیلات ، سطح درآمد ، دوران کودکی ، دوران دانشگاه ، مددت زمان آشنایی با آن تبعه ، نحوه آشنایی ، میزان آشنایی با زبان بومی آن کشور و غیره از شما پرسیده خواهد شد .

روش های دیگری برای مهاجرت به اروپا وجود دارند که هر کدام شرایط خاص خود را دارند ، مانند مهاجرت از طریق تمکن مالی ، مهاجرت از طریق خرید ملک که به دلیل زیاد نشدن طول مقاله از نوشتن آن ها خودداری شده است .

در پایان باید گفت که برای بیشتر متقاضیان امکان سرمایه گذاری و کار در کشور های اروپایی وجود ندارد . از این رو بهترین روش در مهاجرت به اروپا ، مهاجرت تحصیلی به اروپا است که بعد از فراغت از تحصیل می توان به دنبال کار مناسب بود تا به دنبال آن بتوان اقامت را بدست آورد . مشاوران موسسه مهر آفرین رجبی به عنوان موسسه مهاجرتی در شیراز و تهران آماده پاسخگویی رایگان تلفنی به شما سروران عزیز هستند .

Rate this post
بازگشت به لیست

4 دیدگاه در “مهاجرت به اروپا

 1. Mohsen گفت:

  سلام درود چجوری میشه یه کیس برا ازدواج پیدا کرد

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   اگر از ایران بخواهید اقدام کنین باید از طریق فضای مجازی ارتباط بگیرید تا شرایط شخص رو بسنجید و بتونین با صحبت کردن و گذاشتن قرار ملاقات در ایران یا کشورهای اطراف تجربه دیداری داشته باشید تابتونین با اثبات این قضیه از ویزاهای نامزدی یا ازدواج به عنوان همراه تشریف ببرید در غیر اینصورت اگر بتونین از مسیرهای تحصیلی یا دوره های کوتاه مدت زبان وارد اون کشور بشید و بتونین براحتی ازدواج کنین.

   با تشکر از سوال شما

 2. مجید زارع گفت:

  درود بر شما
  من تقریبا 300 هزار یورو دارم خواستم ببینم در پرتغال میتوانم با این پول یه مغازه کوچک بخرم و با همان خرید ویزا و برنامه اقامتم تایید بشه
  ممنونم از شما

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   بله با اين مبلغ ميتوانيد اقدام به خريد ملك در پرتقال كنيد و از اين طريق اقامت بگيريد

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.