اروپا

مزایا و معایب مهاجرت به اروپا

مزایا و معایب مهاجرت به اروپا

اقدام مردمان سراسر دنیا برای مهاجرت به اروپا سابقه طولانی دارد اما در اواخر قرن بیستم به طور چشمگیری افزایش یافت . به ویژه با رشد اقتصادی ، مهاجرت پس از جنگ جهانی دوم افزایش یافت و امروزه بسیاری از کشورهای اروپایی ( به ویژه کشور های عضو اتحادیه اروپا ) جمعیت مهاجران قابل ملاحظه ای دارند که هم از اروپایی ها و هم غیر اروپایی هستند . در عصر حاضر ، مهاجرت کاری به اروپا نیز با سرعت زیادی شتاب گرفته است . در دهه های گذشته افزایش نگرش های منفی نسبت نیز به اروپا افزایش یافته است . لذا در این مطلب از موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی مزایا و معایب مهاجرت به اروپا را بر شمرده ایم .

بررسی مزایا و معایب مهاجرت به اروپا

زندگی در اروپا بسیار متفاوت از زندگی در هر قاره دیگر بر روی این کره خاکی است و دارای مزایا و معایب منحصر به فرد خود است . البته در اروپا کشورهای مختلفی وجود دارد و مهم است که به یاد داشته باشیم که زندگی در یک کشور نمی تواند همانند زندگی در کشور دیگری باشد ، اما به طور کلی ، منصفانه است که بگوییم که شباهت های بسیاری بین کشورهای اروپایی وجود دارد که باعث می شود راحت تر بتوانید تصمیم بگیرید که آیا مهاجرت شما به اروپا درست است یا خیر . در ادامه ما به مزایا و معایب مهاجرت به اروپا نگاهی خواهیم داشت .

مزایای مهاجرت به اروپا

اگر شما به اروپا سفر کنید ، شما طیف گسترده ای از فرهنگ ها را می بینید و می توانید کشوری را برای مهاجرت انتخاب کنید که فرهنگ آن به فرهنگ کشور شما نزدیک است ( انگلیس بسیار شبیه به آمریکا است ) یا چیزی متفاوت و منحصر به فرد را می توانید انتخاب کنید . تاریخ و معماری اروپا یکی از چیزهایی است که بسیاری از مردم برای مهاجرت مد نظر قرار می دهند . اگر شما از زندگی در جایی با تاریخ کهن و مکان های باستانی و کلیسا لذت می برید ، پس اروپا می تواند به شما همه این ها را ارائه دهد و این باعث می شود زندگی در اروپا بسیار آموزشی باشد و مزایا و معایب مهاجرت به اروپا به صورت کلی ، خوب جلوه کند .

در بررسی مزایا و معایب مهاجرت به اروپا دریافتیم اکثر کشورهای اروپایی دارای یک سیستم مراقبت های بهداشتی ملی هستند و به این معنی است که پرداخت بیمه ملی شما را در برابر تمام هزینه های مراقبت های بهداشتی پوشش می دهد . اتحادیه اروپا یکی از مزایای بسیار خوب برای کسانی است که مایل به سفر در میان کشورهای اروپایی بدون ویزا هستند و این به شما این امکان را می دهد که به هر کشوری در اروپا سفر کنید و از تنوع در شرایط آب و هوا و از نظر فرهنگ و شیوه زندگی لذت ببرید .

سفر در حوزه شنگن اروپا

سفر میان همه کشورهای اتحادیه اروپا کاملا آزاد و برای همه شهروندان باز است . در نتیجه فرصت های شغلی و آموزشی بیشتری را برای افراد فراهم می کند . به خصوص کسانی که در کشورهای فقیر هستند . برای اخذ مشاوره در رابطه با تحصیل در اروپا و یا کار و مزایا و معایب مهاجرت به اروپا با موسسه حقوقی مهر آفرین رجبی در تماس باشید . همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا یک نوع ارز ، یورو را دارند . این باعث می شود که کسب و کار یا سفر به کشورهای دیگر و خرید بسیار ساده تر باشد . این امر همچنین یک وحدت را در میان کشورهای اروپایی ایجاد کرده است .

معایب مهاجرت به اروپا

هزینه های سفر در اروپا بسیار زیاد است . به عنوان مثال ، انجام یک سفر جاده ای در انگلستان یا فرانسه برای شما بسیار بیشتر از انجام سفر جاده ای در ایالات متحده هزینه دارد . هزینه زندگی در اروپا به طور کلی بسیار بالاتر از ایالات متحده است . مطمئنا بسیاری از استثنائات نیز مانند لهستان و بلغارستان وجود دارد ، اما اگر می خواهید در اروپای غربی زندگی کنید ، باید انتظار داشته باشید که برای نیاز های اساسی همچون لباس ، غذا و املاک و مستغلات بیشتر هزینه کنید .

مالیات بین کشورهای اروپایی متفاوت است ، اما به عنوان یک قاعده کلی ، کشورهای اروپایی از ساکنان خود به شدت مالیات می گیرند و راه های متعددی برای انجام آن پیدا می کنند .

درباره اروپا

اروپا دومین قاره کوچک از نظر اندازه و سومین قاره بزرگ از نظر جمعیت است . قاره اروپا از 50 کشور و پنج کشور که توسط جامعه اروپا به رسمیت شناخته نشده اند ، تشکیل شده است . این قاره عمدتا در نیمکره شرقی و به طور کامل در نیمکره شمالی واقع شده است . حدود 11 درصد از جمعیت جهان در اروپا زندگی می کنند . با این حال بزرگترین جمعیت را کشور آلمان دارا است که بیش از 81 میلیون نفر جمعیت دارد .

اکثر زبان های رایج در اروپا به زبانهای رومانسی ( مانند فرانسوی ، ایتالیایی ، اسپانیایی ) ، زبانهای آلمانی ( از جمله آلمانی ، انگلیسی ) و زبانهای اسلاوی ( از جمله روسی ، بلغاری ، لهستانی ) است . اکثر مردم اروپایی مسیحی ( 76٪ ) هستند و تعداد کمتری مسلمانان ( 6٪ ) و یهودی و دیگر دین ها نیز در آن وجود دارد . حدود 18 درصد از همه اروپایی ها هیچ مذهبی ندارند .

اروپا بسیار صنعتی است ؛ بزرگترین مناطق صنعتی در مرکز اروپا ، انگلستان ، ایتالیا ، اوکراین و قسمت اروپایی روسیه یافت می شود . کشاورزی ، جنگلداری ( در شمال اروپا ) و ماهیگیری ( در امتداد ساحل اقیانوس اطلس ) نیز نمود خوبی دارند . اروپا دارای انواع زیادی از مواد معدنی است . زغال سنگ ، سنگ آهن و نمک فراوان دارد . نفت و گاز در اروپا و در دریای شمال یافت می شود . زغال سنگ برای تولید مقدار قابل توجهی از برق اروپا استفاده می شود ؛ در نروژ و سوئد و در آلپ نیروگاه های برق آبی، درصد زیادی از قدرت را تامین می کنند اما بیش از 25 درصد از برق اروپا از قدرت هسته ای تولید می شود .

مهاجرت به اروپا

موسسه مهر آفرین رجبی با هدف ارائه هرگونه اطلاعات درخواست ویزا برای کار ، تحصیل و یا زندگی در اروپا در خدمت متقاضیان است . اگر شما قصد کار یا انجام سرمایه گذاری در اروپا را دارید ، موسسه حقوقی مهر آفرین رجبی با ارائه خدمات سریع ، دوستانه و مشاوره تخصصی روند موفقیت پرونده شما را تضمین می کند . مشاوران ما با آشنایی از بروز ترین قوانین مهاجرتی مانع از اتلاف زمان و سرمایه شما می شوند .

حال که با مزایا و معایب مهاجرت به اروپا آشنا شدید و تصمیم به مهاجرت به یک کشور اروپایی دارید با دفاتر موسسه مهر آفرین رجبی در تماس باشید تا با روش های مهاجرت به اروپا از جمله مهاجرت تحصیلی به اروپا با توجه به اهداف و شرایط خود آگاه شوید . مهاجرت به یک کشور اروپایی مزایای متعددی دارد . هنگامی که شما ” اجازه اقامت دائم ” یکی از کشور های اتحادیه اروپا را بدست می آورید ، می توانید در هر 27 کشور عضواتحادیه اروپا ( EU ) زندگی ، کار ، تحصیل ، انجام کسب و کار و خرید ملک را داشته باشید .

3.3/5 - (3 امتیاز)
بازگشت به لیست

8 دیدگاه در “مزایا و معایب مهاجرت به اروپا

 1. میثم گفت:

  با سلام
  من۲۸ سالمه هیچ هنری ندارم متاسفم برای خودم
  آیا میتونم برای کار و یه زندگی با رفاه به آلمان مهاجرت کنم و کار کنم یا درس بخونم.؟
  تشکر از راهنمایی تون

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   اشاره ای به میزان تحصیلاتتان نداشته اید اگر گپ تحصیلی تان کم باشد میتوانید با ارائه مدرک زبان و تمکن مالی برای تحصیل در آلمان اپلای کنید. همچنین با ارائه دیپلم و مدرک زبان آلمانی میتوانید در دوره های آسبیلدونگ هم شرکت کنید.

   با تشکر از سوال شما

 2. امیر گفت:

  سلام خواستم بدونم من در رشته مهندسی برق الکترونیک و قدرت فارغ‌التحصیل شدم کدام کشور اروپایی برای من مناسبه

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   در صورت داشتن سابقه و مهارت کاری و با توجه به اعلام نیاز کشور آلمان برای جذب نیروی کار در رشته‌های های فنی مهندسی، کشور آلمان را به شما پیشنهاد می کنیم.
   در صورت نداشتن سابقه کاری می‌توانید به آلمان یا دیگر کشورها مهاجرت تحصیلی داشته باشید و در کنار تحصیل وارد بازار شوید.
   فرانسه، مجارستان، انگلیس، هلند، سوئد، اسلواکی و غیره برای مهاجرت تحصیلی گزینه های بسیار مناسبی می باشند.

   با تشکر از سوال شما

 3. N گفت:

  سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما.
  پدر من فوق لیسانس هوا و فضا داره و ایر ترفیک کنترلر فرودگاه هستش. میخواستم بدونم کدوم کشور اروپایی برای کار میپذیرتش؟
  ممنون میشم پاسخ بدید.

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   برای اخذ ویزای کاری اروپا از ایران نیاز به داشتن دعوت نامه کاری از شخص کارفرما می باشد . در نظر داشته باشید ، در صورتی که کارفرما نتواند نیروی کاری خود را از کشور های اتحادیه اروپا نتواند جذب کند ( که برای این کار می بایست 6 ماه آگهی جذب نیروی کار بزند) اجازه دارد به افراد با ملیت های دیکر جاب آفر بدهد . بنابراین پروسه بسیار سخت و زمان بری خواهد بود . در نتیجه به شما مهاجرت تحصیلی پیشنهاد می شود که بتوانید اقامت پس از تحصیل دریافت نمایید. کشورهای آلمان ، انگلستان ، روسیه و کانادا از بهترین کشورهای دنیا در زمینه هوا و فضا می باشند .

   با تشکر از سوال شما

 4. میثم گفت:

  سلام من مدرک لیسانس در رشته برق گرایش کنترل دارم و کار های فنی زیادی هم واردم میخوام برای کار به یک کشور اروپایی برم لطفا راهنمایی کنید مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.