صربستان

تحصیل رشته داروسازی در صربستان

تحصیل رشته داروسازی در صربستان

تحصیل رشته داروسازی در صربستان یکی از راه های ارزان برای تحصیل داروسازی در اروپاست ، از آنجاییکه رشته داروسازی در مجموع شهریه و هزینه تحصیل بالایی را می طلبد ، شرایط تحصیل در کشورهایی مانند انگلستان ، آلمان ، سوئد و سوییس برای بسیاری از متقاضیان بین المللی پرهزینه محسوب می شود ، بنابراین افراد به دنبال کشورهایی در اروپا هستند که هزینه های تحصیل و زندگی کمتری داشته باشند.

شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ، از جمله موسسات حقوقی-مهاجرتی معتبر فعال در ایران است که با سوابق کاری نتیجه بخش و پرونده های درخشان خود به نیک نامی شهرت پیدا کرده است ، در ادامه با تحصیل داروسازی در صربستان بیشتر آشنا خواهید شد.

کشور صربستان از جمله کشورهای مقرون به صرفه در اروپا است که راه ورود به دانشگاه های آن برای دانشجویان بین المللی باز بوده و از دانشجویان مستعد و پرتلاش استقبال به عمل می آورد.

شما علاقه مندان عزیز با کمی تحقیق و تفحص و انتخاب یک مشاور مهاجرتی برجسته ، می توانید وارد دانشگاه های صربستان شده و به تحصیل رشته دلخواه خود بپردازید.

پیش تر در همین سایت در مقاله تحصیل در صربستان ، در خصوص شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور ، بورسیه های تحصیلی ، خوابگاه های دانشجویی و حتی حقوق کار پاره وقت توضیحات مفصلی ارائه شده که پیشنهاد می کنیم آن مقاله را نیز مرور کنید.

آموزش دانشجویان داروسازی در صربستان چگونه است؟

مطالعات دانشگاهی یکپارچه داروسازی در صربستان پنج (5) سال یعنی ده (10) ترم طول می کشد و با تهیه گواهی پایان نامه و تکمیل 300 اعتبار ECTS پایان می یابد.

دوره های تخصصی رشته داروسازی در صربستان در برخی دانشگاه ها برگزار می شود ، این دوره ها در صربستان 2تا3 سال به طول می انجامد و به هر دو زبان صربی و انگلیسی ارائه می شود.

دانشجویان داروسازی صربستان آموزش می بینند که به طور مستقل در داروخانه روی وظایف تهیه ، تولید و توزیع داروها ، تجهیزات پزشکی و محصولات رژیمی ، ارائه اطلاعات در مورد استفاده صحیح و ایمن از آنها کار می کنند.

آنها بخشی از تیم حرفه ای سلامت را تشکیل می دهند که در آن ، به همراه پزشکان و سایر کارکنان بهداشت ، از اجرای دارویی درمانی منطقی و همچنین سایر فعالیت های مربوط به پیشگیری و درمان بیماری ها و ترویج شیوه زندگی سالم اطمینان حاصل می کنند.

آنها همچنین روی توسعه و استفاده از روش ها و تکنیک های تحلیلی مناسب در تحقیقات علمی ، توسعه ، آزمایشگاه ها و مراکز کنترل در زمینه های مختلف علوم دارویی و زیست پزشکی کار می کنند.

در ادامه اقدامات پذیرش پیش از دوره داروسازی صربستان از جمله الزم دوره های پریمدیکال مورد بررسی قرار گرفته است.

تحصیل رشته داروسازی در صربستان

دوره های پریمدیکال برای داروسازی صربستان

برای ورود به دوره های داروسازی در صربستان ، متقاضیان نیازی به گذراندن دوره های پیش داروسازی ندارند و می توانند با قبولی در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر خود (برخی دانشگاه ها ندارند) مشغول به تحصیل شوند.

اما باید توجه داشت که زبان انتخابی برای تحصیل داروسازی در این دوره چه چیزی باشد ؛ باید مدرک زبان ارائه شود در غیر اینصورت متقاضی باید دوره ای یکساله برای فرا گیری زبان مورد نظر بگذراند و سپس وارد دوره های اصلی داروسازی در دانشگاه شود.

بهترین دانشگاه های داروسازی صربستان

به طور کلی ، تعداد دانشگاه هایی که در صربستان برنامه داروسازی ارائه می کنند زیاد نیستند ، مشهورترین آنها دانشگاه نوی ساد ، دانشگاه بلگراد هستند که در زیر توضیح داده شده اند.

بهترین دانشگاه های داروسازی صربستان

تحصیل داروسازی در دانشگاه بلگراد

دانشگاه بلگراد یک دانشگاه دولتی در صربستان است که قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه صربستان به شمار می رود.

دپارتمان داروسازی دانشگاه بلگراد در دانشکده پزشکی در ۲۴ اکتبر ۱۹۳۹ تأسیس شد ، دانشکده داروسازی در ۱۹ اکتبر ۱۹۴۵ به یک موسسه آموزش عالی مستقل تبدیل شد ، در حالی که برای سال ها تدریس در امکانات دانشکده پزشکی انجام می شد و در سپتامبر ۱۹۹۱ ، دانشکده داروسازی ساختمان خود را در خیابان ۴۵۰ استوج وووده تاسیس کرد.

علاوه بر فعالیت در بخش آموزش عالی ، دانشکده داروسازی در پروژه های آموزشی ، علمی ، بهداشتی ، حرفه ای و تجاری و کتابخانه و موزه فعالیت می کند و موزه تاریخ داروسازی این دانشگاه به عنوان موزه رسمی شهر بلگراد ثبت شده است.

از بزرگان این دانشگاه می توان ایلیجاس فراه ، جان شانگهای و سان فرانسیسکو ، سرژان کریم ، دانیلو کیچ ، ووییسلاو کوشتونیکا ، ووک کولنویچ ، میلان کورپا ، پائولینا لبل آلبالا ، سیما لوزانیچ ، فردی پرلمن ، میخائیلو پتروویچ ، واسو رادیچ ، برانکا راونیگ و دنیا بن ساسی را نام برد.

دانشجویان برای اخذ پذیرش از این دانشگاه باید مدارکی مانند فتوکپی دیپلم ، مشخصات شخصی و اثبات توانایی مالی را برای دانشگاه بصورت آنلاین ارسال کنند.

دانشگاه داروسازی در نووی ساد ، صربستان

دانشکده داروسازی خصوصی ، نووی ساد در سال ۲۰۱۲ تأسیس شد هنگامی که برای مطالعات دانشگاهی داروسازی و داروسازی-بیوشیمی پزشکی و مطالعات تخصصی بیوشیمی پزشکی اعتبار دریافت کرد. با اعتباربخشی ذکر شده از این برنامه های تحصیلی ، دانشکده اولین (و تا کنون تنها) دانشکده خصوصی معتبر در زمینه داروسازی در منطقه شد.

این دانشکده از طریق استانداردهای بالای تدریس ، آموزش عملی ، بازدیدهای سازمان یافته میدانی ، سفرها ، کارآموزی اجباری و با بار قابل توجه در کلاس ، دانشجویان خود را برای شرایط واقعی زندگی که احتمالاً پس از فارغ التحصیلی با آن روبرو می شوند ، آماده می کنند.

دانشکده پزشکی ، نیویورک ، ایالات متحده ؛ سازمان ملل متحد ، نیویورک ، ایالات متحده ؛ دانشگاه گرینویچ ، انگلستان و دیگران از دانگاه های همکار دانشکده داروسازی نووی ساد هستند.

دانشکده داروسازی ، نووی ساد ، در مرکز شهر نووی ساد ، به آدرس Trg mladenaca 5 واقع شده است.

تحصیل داروسازی در دانشگاه کراگوئواچ

دانشگاه کراگوئواچ یک دانشگاه دولتی در صربستان است ، این دانشگاه در سال ۱۹۷۶ تأسیس شد و در ۱۲ دانشکده سازماندهی شده است ، این دانشگاه ۱۱۸ برنامه تحصیلی در زمینه های علوم طبیعی و ریاضیات ، علوم اجتماعی و انسانی ، علوم پزشکی ، علوم مهندسی و هنر ارائه می دهد.

در رشته ی داروسازی ، مطالعات دانشگاهی یکپارچه با هدف ایجاد داروسازان فارغ التحصیل صالح ارائه می شود و داروسازانی تربیت می کنند که قادر خواهند بود به طور مستقل در مشاغل پیچیده ای که نیاز به تحصیلات عالی در صنعت داروسازی ، نهادهای نظارتی و سیستم مراقبت های بهداشتی دارند ، کار کنند.

مطالعات داروسازی به زبان انگلیسی در دانشگاه باعث توسعه جامعه دانشگاهی و حرفه داروسازی در جمهوری صربستان خواهد شد.

از بزرگان این دانشگاه می توان دوشکو مارکوویچ ، پروفسور Veroljub Dugalić ، پروفسور adivadin Stefanovic ، پروفسور میلون بابیچ ، اسنچانا بوگوساولویچ بوشکوویچ ، ورولیوب استوانوویچ ، ماتیا میاتوویچ ، ولادیمیر جووانوویچ ، دراگی نستروویچ و زونکو اوبرادوویچ را نام برد.

دانشجویان برای اخذ پذیرش از این دانشگاه باید در آزمون ورودی ای که از دروس ریاضی و شیمی تشکیل شده ، نمره ی قبولی را کسب کنند.

یکی دیگر از دانشگاه های بسیار خوب و مطرح صربستان دانشگاه نیس است ، در مقاله دانشگاه نیس یا نیش صربستان با این دانشگاه که بیشتر در زمینه رشته های ریاضی است بیشتر آشنا می شوید.

هزینه تحصیل داروسازی در صربستان

هزینه تحصیل رشته داروسازی در صربستان توسط موسسه منتخب دانشجو تعیین می شود و معمولاً بین ۱۰۰۰ یورو تا ۷۰۰۰ یورو در سال متغیر است ، در زیر شهریه تحصیل دانشگاه های ارائه دهنده برنامه داروسازی بیان شده است:

هزینه تحصیل داروسازی در صربستان

شهریه تحصیل رشته ی داروسازی در دانشگاه بلگراد ، ۳،۳۰۰ یورو به ازای هر سال است.

هزینه دوره داروسازی در دانشگاه کراگوئواچ ۳۰۰۰ یورو در سال است.

هزینه دوره داروسازی در دانشگاه نوی ساد ۵۵۰۰ یورو در سال است که در چهار قسط پرداخت می شود.

هزینه های زندگی در صربستان ده درصد بیشتر از ایران است اما مبالغ اجاره مسکن در مقایسه با ایران نزدیک به ۵۰ درصد کمتر می باشد ؛ با این حساب یک دانشجوی داروسازی که قصد تحصیل در صربستان را دارد باید ماهیانه مبلغ ۱۵۰ تا ۲۰۰ یورو برای مسکن در نظر داشته باشد و حداقل ۳۰۰ یورو هم برای هزینه زندگی دانشجویی مورد نیاز است.

چارت درسی داروسازی در دانشگاه های صربستان

همه موضوعات دانشکده داروسازی در صربستان به دو گروه اجباری و اختیاری طبقه بندی می شوند ، دانشجویان در دانشکده داروسازی درس های زیر را فرا می گیرند:

ریاضیات و فیزیک ، شیمی عمومی و معدنی ، شیمی تحلیلی ، شیمی آلی ، گیاه شناسی ، شیمی فیزیکی ، میکروبیولوژی و ایمونولوژی ، فیزیولوژی ، شیمی دارویی و تجزیه و تحلیل داروها ، داروسازی ، بیوشیمی پزشکی ، بروماتولوژی وجود دارد.

سم شناسی ، فناوری دارویی و آرایشی ، داروسازی ، فارماکوکینتیک ، داروسازی اجتماعی و قوانین دارویی و واحد عملیاتی خدمات مشترک (با بخش هایی برای امور حقوقی و عمومی ، امور مادی و مالی ، امور و آموزش دانشجویان ، مشاغل کتابخانه و موزه ، فناوری اطلاعات و فنی خدمات).

کار علمی و تحقیقاتی کارکنان آموزشی از طریق تحقیقات اساسی ، کاربردی و توسعه ای انجام می شود که عمدتاً توسط برنامه ها و برنامه های پروژه های تأمین شده توسط وزارت علوم ، جمهوری صربستان و همچنین همکاری علمی بین المللی تعیین می شود.

بورسیه رشته داروسازی در صربستان

به دلیل نیاز اساسی متقاضیان تحصیل در خارج از کشور به جزییات اطلاعات از کمک هزینه های دانشگاهی ، در این بخش بورسیه های تحصیلی از صربستان که برای رشته داروسازی نیز صدق می کند ، مورد بررسی قرار گرفته است.

بورسیه رشته داروسازی در صربستان

مسابقه بین المللی بورسیه تحصیلی ۲۰۲۲

هدف این بورسیه ارائه کمک مالی و راهنمایی به دانشجویانی است که توانایی مالی لازم را ندارند و می خواهند تحصیلات خود را برای سال تحصیلی ۲۰۲۲ ادامه دهند ، این بورسیه در صربستان به دانشجویان برجسته ی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در هر رشته ای ارائه می شود و سقف کمک مالی این بورسیه از ۵۰۰ دلار تا ۲۰۰۰ دلار (نفر اول ۲۰۰ دلار ، دوم ۱۰۰۰ دلار و سوم ۵۰۰ دلار) است ، زمان ثبت نام برای این بورسیه ۱ دسامبر ۲۰۲۲ است.

بورس تحصیلی امتیاز در صربستان

این بروسیه به دانشجویانی که توانایی مالی پرداخت کامل شهریه ی دانشگاه را ندارند تعلق می گشرد و تا ۱۰ درصد از هزینه ی شهریه دانشگاه را متقبل می شود و به دانشجویان برجسته ی کارشناسی ارشد تعلق می گیرد ، آخرین مهلت ثبت نام نیز برای این بورسیه تا ۲ ژانویه ی ۲۰۲۲ است.

بورسیه تحصیلی دولت جمهوری صربستان در تمام رشته ها

سفارت جمهوری صربستان مایل است از وزارت آموزش ، علوم و توسعه فناوری جمهوری صربستان در مسابقه بورسیه تحصیلی دولت جمهوری صربستان به شهروندان خارجی بر اساس موافقتنامه ها و برنامه های همکاری بین المللی در آموزش ، بورسیه هایی را ارائه دهد که شامل بورسیه تحصیلی برای تحصیلات تکمیلی ، تخصص ها و تحقیقات علمی به مدت ۱۲ ماه و بورسیه تحصیلی برای دوره تابستانی زبان صربی می شود.

زبان تحصیل داروسازی در صربستان

زبان تحصیل رشته داروسازی در صربستان اغلب به زبان صربی است و برخی از دانشگاه ها هم هستند که دوره را به زبان نگلیسی ارائه می کنند.

تحصیل در دانشگاه بلگراد در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اکثرا به زبان صربی است ، برنامه های دکترای بیشتری به زبان انگلیسی یلفت می شود.

زبان تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه کراگوئواچ ، انگلیسی می باشد.

در سنگاپور هم می توانید داروسازی را به زبان انگلیسی و با سطح علمی بسیار بالا بخوانید ، مقاله تحصیل رشته داروسازی در سنگاپور را بخوانید.

آزمون های ورودی داروسازی در صربستان

برای اخذ پذیرش در دانشگاه های صربستان ، آزمون ورودی سراسری موجود نیست ، در حالی که شرایط پذیرش برای موسسات آموزش عالی در صربستان متفاوت است و هر موسسه شرایط پذیرش خود را تعیین می کند.

دانشجویانی که مایل به ادامه تحصیل در مقطع لیسانس یا برنامه تحصیلی یکپارچه در موسسات آموزش عالی در صربستان هستند ، باید ۴ سال تحصیلات متوسطه را گذرانده و با توجه به یک آزمون ورودی موسسه و دانشگاه (درصورت شرط پذیرش دانشگاه) را گذرانده باشند.

در دانشگاه ها و موسساتی که آزمون ورودی ندارند ، دانشجویان باید مستقیماً به موسسه آموزش عالی مربوطه و برنامه مورد نظر خود مراجعه کنند ، دانشجویان می توانند به صورت آنلاین درخواست دهند و فرم درخواست را پر کرده و همراه با مدارک مورد نیاز برای دانشگاه ارسال کنند.

مزایا و معایب تحصیل داروسازی در صربستان

جمهوری صربستان یک کشور مستقل است که در چهارراه اروپای مرکزی و جنوب شرقی واقع شده است و به دلیل رودخانه ای که در مرکز آن جاریست دارای آب و هوای بسیار دل انگیزی می باشد.

مزایا و معایب تحصیل داروسازی در صربستان

صربستان عضو سازمان ملل متحد ، CoE ، OSCE ، PfP ، BSEC و CEFTA است ، این کشور همچنین یک نامزد رسمی برای عضویت در اتحادیه اروپا است که در حال مذاکره برای پیوستن به اتحادیه اروپا ، الحاق کشور به سازمان تجارت جهانی و یک کشور بی طرف نظامی است.

هزینه های تحصیل و زندگی در صربستان بسیار مقرون به صرفه است.

تدریس در صربستان برای رشته داروسازی به زبان انگلیسی امکانپذیر است.

اکثریت مردم صربستان مسلمان هستند و بنابراین دانشجویان از کشور خودمان با شکاف فرهنگی زیادی روبرو نخواهند بود.

مدرک داروسازی دانشگاه بلگراد که از بهترین دانشگاه های این کشور محسوب می شود ، مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد.

سوئد دارای رتبه 4 برای رده بندی بهترین دانشگاه های جهانی بر اساس موضوع داروسازی است و این موضوع بحدی مهم است که اکیداً توصیه می کنیم مقاله تحصیل رشته داروسازی در سوئد را بخوانید.

معایب تحصیل داروسازی در صربستان

صربستان عضو اتحادیه اروپا نیست و مدرک اخذ شده از این کشور به خودی خود شناخته شده نیست ، بنابراین هنگامی که مدرک خود را از آنجا گرفتید و می خواهید در اتحادیه اروپا تمرین کنید یا به تحصیل تخصصی بپردازید ، باید در آزمون دولتی در کشور مقصد شرکت کنید.

فقط یک دانشگاه از کشور صربستان در سال ۲۰۲۱ مورد تایید وزارت علوم ایران بوده است و این برای دانشجویانی که قصد دارند با مدرک داروسازی صربستان در ایران کار کنند ، محدودیت انتخاب در پی دارد.

بازار کار و درآمد داروسازی در صربستان

صنعت داروسازی یکی از سریع الرشد و سودآورترین بخشها در صربستان است ، سرمایه گذاری در زمینه داروسازی رو به رشد است و شرکت های داروسازی صربستان از نظر استراتژیک اقدام های نوآورانه ای برای تولید و تهیه داروهای جدید با قیمت های مقرون به صرفه داشته اند.

حقوق داروسازان در صربستان از ۸۴،۹۰۰ RSD (کمترین) تا ۲۶۳،۰۰۰ RSD (بالاترین) متغیر است ، فردی که به عنوان داروساز در صربستان کار می کند به طور معمول ماهانه حدود ۱۷۰،۰۰۰ دینار صربستان دریافت می کند.

اگر مایلید از نحوه پرداخت حقوق و دستمزد در کشور صربستان آگاه شوید ، مقاله کار در صربستان را بخوانید.

سوالات پر تکرار تحصیل داروسازی در صربستان

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله سعی کردند شما را با چگونگی و شرایط تحصیل رشته داروسازی در صربستان آشنا کنند ، مشاوران ما مسئول پاسخگویی به بخش دیدگاه سایت هستند ، سوالات خود را درج کنید و پاسخ صحیح و دقیق مشاوران را دریافت نمایید.

آیا برای تحصیل رشته داروسازی در صربستان ، دوره پریمدیکال ارائه میشود؟

برای ورود به دوره های داروسازی در صربستان ، متقاضیان نیازی به گذراندن دوره های پیش داروسازی ندارند و می توانند با قبولی در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر خود (برخی دانشگاه ها ندارند) مشغول به تحصیل شوند.
بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته داروسازی در صربستان کدام است؟
به طور کلی ، تعداد دانشگاه هایی که در صربستان برنامه داروسازی ارائه می کنند زیاد نیستند ، مشهورترین آنها دانشگاه نوی ساد ، دانشگاه بلگراد هستند.

حقوق یک داروساز در صربستان چقدر است؟

حقوق داروسازان در صربستان از 84،900 RSD (کمترین) تا 263،000 RSD (بالاترین) متغیر است ، فردی که به عنوان داروساز در صربستان کار می کند به طور معمول ماهانه حدود 170،000 دینار صربستان دریافت می کند.

آیا امکان تحصیل رشته داروسازی در صربستان به زبان انگلیسی هم وجود دارد؟

زبان تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه کراگوئواچ ، انگلیسی می باشد.

هزینه زندگی ایران و صربستان در مقایسه با هم چگونه است؟

هزینه های زندگی در صربستان ده درصد بیشتر از ایران است اما مبالغ اجاره مسکن در مقایسه با ایران نزدیک به 50 درصد کمتر می باشد ؛ با این حساب یک دانشجوی داروسازی که قصد تحصیل در صربستان را دارد باید ماهیانه مبلغ 150 تا 200 یورو برای مسکن در نظر داشته باشد و حداقل 300 یورو هم برای هزینه زندگی دانشجویی مورد نیاز است.

هزینه تحصیل رشته داروسازی در صربستان چقدر است؟

هزینه تحصیل داروسازی توسط موسسه منتخب دانشجو تعیین می شود و معمولاً بین 1000 یورو تا 7000 یورو در سال متغیر است ، در زیر شهریه تحصیل دانشگاه های ارائه دهنده برنامه داروسازی بیان شده است: شهریه تحصیل رشته ی داروسازی در دانشگاه بلگراد ، 3،300 یورو به ازای هر سال است. هزینه دوره داروسازی در دانشگاه کراگوئواچ 3000 یورو در سال است. هزینه دوره داروسازی در دانشگاه نوی ساد 5500 یورو در سال است که در چهار قسط پرداخت می شود.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، ارائه دهنده این اطلاعات درباره شرایط تحصیل رشته داروسازی در صربستان می باشند ، اگر مایل به مهاجرت به صربستان هستید و می خواهید یک پذیرش تحصیلی موفق داشته باشید ، با همکاران ما در دفاتر فعال در شیراز و تهران تماس بگیرید ، برای افزایش سطح آگاهی خود درباره تحصیل در رشته های علوم پزشکی در صربستان ، به مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در صربستان مراجعه کنید.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *