تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل رشته داروسازی در سوئیس

تحصیل رشته داروسازی در سوئیس

تحصیل رشته داروسازی در سوئیس دارای مزایای بی شماری است و متخصصان بلند پرواز در صنعت داروسازی از مزایای مهاجرت به سوئیس ، که محل بسیاری از بزرگترین شرکت های دارویی جهان است ، استفاده می کنند.

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ، در این مقاله فرصت آگاهی از شرایط تحصیل رشته داروسازی در سوییس را برای علاقه مندان فراهم کرده اند که در ادامه می توانید این اطلاعات را مطالعه کنید.

پیش تر هم در همین سایت در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس به بررسی شرایط تحصیل رشته های پزشکی در دانشگاه های مطرح سوئیس پرداخته ایم.

سالانه هزاران دانشجوی بین المللی در دانشگاه های سوییس پذیرفته می شوند که تعداد کثیری از آنها برای تحصیل رشته های پزشکی و داروسازی با هم رقابت می کنند.

تحصیل رشته داروسازی در سوئیس از جمله فرصت هایی است که در صورت داشتن استعداد کافی و رزومه خوب و همچنین از طریق همکاری یک وکیل مهاجرتی مجرب می توانید به آن دستیابی پیدا کنید.

رشته داروسازی در سوییس با گرایش های زیادی در دانشگاه ها ارائه می شود ؛ رشته های داروسازی ، داروشناسی ، علوم دارویی ، تکنولوژی دارویی ، فیزیولوژی و ساخت دارو از جمله رشته های تحصیلی قابل دسترسی در سوییس می باشد.

 تحصیل رشته داروسازی در سوئیس

دوره های پریمدیکال برای داروسازی سوئیس

دانشجویان برای ورود به دوره های داروسازی در سوئیس نیازی به گذراندن دوره های پریمدیکال داروسازی در این کشور ندارند ، زیرا یکی از شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور برای رشته دارو سازی دارا بودن مدرک زبان است.

در غیر اینصورت دانشجویان دوره ای یکساله را برای فرا گیری زبان آلمانی یا فرانسه براساس دانشگاه انتخابی می گذرانند و پس از آن با آزمون وارد دوره های کارشناسی برای رشته داروسازی می شوند.

بهترین دانشگاه های داروسازی سوئیس

دانشگاه های سوئیس در سطح جهانی شناخته شده و بویژه برای تحصیلات پزشکی و داروسازی زبانزد هستند ، در زیر توضیح برخی از بهترین دانشگاه های این کشور برای تحصیلات داروسازی را مطالعه می کنید.

بهترین دانشگاه های داروسازی سوئیس

شرایط تحصیل داروسازی در دانشگاه لوزان

دانشگاه لوزان، در شهر لوزان سوئیس در سال ۱۵۳۷ به عنوان مدرسه الهیات تاسیس شد و در سال ۱۸۹۰ به عنوان دانشگاه شناخته شد ، این دانشگاه دومین دانشگاه قدیمی در سوئیس و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های این کشور است.

دانشجویان رشته داروسازی در این دانشگاه از دیدگاه فیزیولوژیکی در مورد عملکرد پنج گروه اصلی دارو (ضد عفونت ، ضد سرطان ، عصبی ، قلبی عروقی و هورمونی) تحقیق و مطالعه می کنند و چشم انداز مسائل فارماکوژنتیک و داروسازی را به دست می آورند.

از بزرگان این دانشگاه می توان ، فیلیپ ژاکوت ، محمدعلی جمالزاده ، ادموند پیدوکس ، چارلز فردیناند راموز ، ژاک دوبوشه ، پیر گیلیارد ، لئو آریه مایر ، ویلفردو پارتو ، ژان پیکارد ، مارتین ربتز ، ژرژ د رام ، پدرو روسلو ، ژان دو سر ، لئون والراس و الکساندر یرسین را نام برد.

زبان تحصیل در این دانشگاه برای اکثر رشته های علوم پزشکی به انگلیسی است و برای پذیرش ، داوطلبانی که از خارج از UNIL می آیند باید برنامه های تکمیل شده خود را به صورت آنلاین (از اول ژانویه) به سایت دانشگاه ارسال کنند.

اگرچه نامه انگیزه به طور رسمی مورد نیاز نیست ، ما توصیه می کنیم که یک نامه را در درخواست خود اضافه کنید ، به ویژه اگر سابقه تحصیلی شما در زیست شناسی نیست ، آخرین مهلت برای درخواست نیز ۳۰ آوریل است (۲۸ فوریه برای داوطلبانی است که به ویزای تحصیلی نیاز دارند).

شرایط تحصیل داروسازی در دانشگاه بازل

دانشگاه بازل در ۴ آوریل ۱۴۶۰ تأسیس شد ، قدیمی ترین دانشگاه سوئیس و در میان قدیمی ترین دانشگاه های جهان است ، این دانشگاه به طور سنتی جزو موسسات برتر آموزش عالی در کشور محسوب می شود.

از بزرگان این دانشگاه می توان کارل بارت ، کاسپار باوهین ، یوهان باوهین ، دانیل برنولی ، یعقوب برنولی ، یوهان گئورگ بیرنستیل ، یعقوب بورکهارت ، میهون چونگ ، ژاک دوبوشه ، نیکالوس اگلینگر ، پل اردمن ، لئونارد اویلر ، رودولف یوکن و آلبرت گوبات را نام برد.

زبان تحصیل در این دانشگاه آلمانی است و دانشجویان برای تحصیل و اخذ پذیرش در این دانشگاه در رشته داروسازی باید در زمان مناسب ثبت نام کنند و اطلاعات خود را برای دانشگاه ارسال کنند.

خوب است بدانید سوئد رتبه 4 جهان در تدریس داروسازی است ، مقاله تحصیل رشته داروسازی در سوئد را به شما تقدیم کردیم تا با شرایط پذیرش و تحصیل در این کشور نیز آشنا شوید.

هزینه تحصیل داروسازی در سوئیس

بزرگترین شهرهای ارائه دهنده برنامه های کارشناسی داروسازی در سوئیس ، لوزان ، Geneve ، بازل و زوریخ است.

هزینه تحصیل داروسازی در سوئیس

در زیر هزینه تحصیل داروسازی در برخی از این شهر ها آورده شده است:

 • هزینه تحصیل داروسازی در دانشگاه لوزان ۵۸۰ CHF به ازای هر ترم است.
 • هزینه تحصیل در دانشگاه بازل ۸۵۰ CHF به ازای هر ترم است.
 • هزینه تحصیل داروسازی در دانشگاه شهر Geneve 1،۱۹۳ دلار در سال است.
 • هزینه تحصیل داروسازی در دانشگاه شهر زوریخ ۱۶۴۷۰ دلار است.

علاوه بر این ، ها برای تحصیل مقاطع مختلف داروسازی متفاوت است ؛ هزینه کارشناسی ارشد علوم دارویی ۱۵۳۸ یورو یا ۷۶۹ یورو در سال است.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در گرایش فوق لیسانس تکنولوژی دارویی ۹،۳۶۰ یورو در سال است.

چارت درسی داروسازی در دانشگاه های سوئیس

در برنامه داروسازی در دانشگاه های سوییس به طور مشترک دانشجویان علوم فارماکولوژی مدرن را دریافت می کنند و بیشتر دروس به حالت تحقیقات محور ارائه می شود ؛ زیرا داروسازی علمی است که باید به طور مداوم به روزرسانی شود و لازمه این به روزرسانی تحقیقات مداوم است.

به عنوان مثال ؛ دانشجویان کارشناسی ارشد تکنولوژی دارویی در زمینه های علمی و فنی صنعت داروسازی تخصص پیدا می کنند ، این مدرک کارشناسی ارشد در داروسازی توسط دانشگاه علوم کاربردی و هنرهای شمال غربی سوئیس در شهر بازل ارائه می شود.

دانشجویان در زمینه داروسازی در صنعت تحقیقاتی ، تحقیق و توسعه یا تولید فعالیت می کنند ؛ ماژول ها فرمولاسیون داروها از جمله داروهای زیستی و راههای مختلف تحویل دارو را پوشش می دهند.

مجموعه دیگری از ماژول ها بر تجزیه و تحلیل مورد نیاز در صنعت داروسازی تأکید می کند ، دانشجویان در زمینه تجزیه و تحلیل پروتئین ، پروفایل ترکیبی ، طیف سنجی جرمی پیشرفته و استفاده از مهندسی بافت برای کشف دارو آموزش می بینند.

ماژول های بیشتر بر جنبه های تولید تمرکز می کنند: موضوعات مهمی که به آنها اشاره می شود تولید مداوم دارویی و طراحی تاسیسات تولید دارویی (زیستی) است.

اگر بعد از تحصیل ، قصد دارید به ایران برگردید ، حتما از مورد تایید بودن دانشگاه ها از نظر وزارت علوم و بهداشت ایران مطمئن شوید ، داروسازی کشور استونی هم مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران است ؛ مقاله تحصیل رشته داروسازی در استونی را مرور کنید.

بورسیه رشته داروسازی در سوئیس

تحصیل رشته داروسازی در سوئیس به طور کلی می تواند برای یک دانشجوی ایرانی گران باشد و طبق نظرسنجی ها بسیاری از دانشجویان بین المللی از گرانی ها در سوییس رضایت نداشته اند.

بورسیه رشته داروسازی در سوئیس

اما توجه داشته باشید که سوییس هم همانند دیگر کشورهای خارجی ، گزینه های متنوعی برای بورسیه و پوشش مالی تحصیلات شما دارد که در صرت آگاهی از آنها می توانید با هزینه بسیار کمتر و حتی رایگان به تحصیل بپردازید.

در زیر مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی به برخی از اینها برای تحصیل رشته داروسازی در سوییس اشاره کرده اند.

کمک های کارشناسی ارشد دانشگاه لوزان برای دانشجویان خارجی

دانشگاه لوزان در سوئیس به دانشجویان بین المللی که مایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هر رشته ای در دانشگاه از طریق کمک های کارشناسی ارشد UNIL هستند ، بورسیه تحصیلی ارائه می دهد ، مبلغ کمک هزینه این بورسیه ۱۶۰۰ CHF است ، دانشجویان هر سال از ۱۵ سپتامبر تا ۱۵ جولای ، مجاز به ثبت نام در این بورسیه هستند.

بورسیه های تعالی EPFL

Ecole Polytechnique Federale de Lausanne (EPFL) تعداد محدودی از بورسیه ها را در سطح کارشناسی ارشد به دانشجویانی با سوابق تحصیلی برجسته در هر رشته ای ارائه می دهد.

هرکسی که برای برنامه کارشناسی ارشد EPFL درخواست می کند باید دارای واجد شرایط باشد ، برای متقاضیان خارجی ، هر بورسیه شامل یک بسته مالی ۱۶،۰۰۰ CHF در سال تحصیلی به علاوه رزرو اتاق در محل اقامت دانشجویان است.

بورسیه های تحصیلی موسسه تحصیلات تکمیلی ژنو

این موسسه منابع قابل توجهی را ، با هدف جذب دانشمندان با استعداد از سراسر جهان ، صرف نظر از منشا و توانایی مالی ، در زمینه کمک های مالی سرمایه گذاری می کند ، در حالی که موسسات دیگر به طور کلی فقط کاهش شهریه ارائه می دهند ، موسسه همچنین تعداد زیادی بورسیه تحصیلی ۲۰،۰۰۰ CHF برای هر رشته ارائه می دهد.

کمک های مالی ممکن است به اشکال زیر باشد : بورسیه کامل به مبلغ ۲۰،۰۰۰ CHF ، بورسیه جزئی به مبلغ ۱۰۰۰۰ CHF و بورسیه تحصیلی شایسته بر اساس برتری تحصیلی و در همه موارد ، شهریه سالانه ۱۰۰۰ CHF دریافت می شود.

زبان تحصیل داروسازی در سوئیس

زبان تحصیل رشته داروسازی در سوئیس ، انگلیسی و آلمانیست ، متقاضیان برای انتخاب زبان تدریس انگلیسی باید مدرک زبان آیلتس حداقل ۶ و تاقل حداقل ۸۰ را ارائه کنند.

و افرادی که زبان آلمانی را برای تحصیل انتخاب می کنند باید مدرک زبان آلمانی در سطح حداق B2 را بتوانند ارائه کنند.

در سنگاپور هم می توانید داروسازی را به زبان انگلیسی بخوانید ؛ مقاله تحصیل رشته داروسازی در سنگاپور را بخوانید.

آزمون های ورودی داروسازی در سوئیس

متقاضیانی که مایل به اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی در رشته داروسازی ، در سوئیس هستند باید در آزمون ETH شرکت کنند ، ثبت نام در این آزمون تنها در صورتی امکان پذیر است که تحصیلات ETH را در پاییز ۲۰۲۲ آغاز کنید و گواهی اتمام تحصیلات متوسطه دوم را دارا باشید و هزینه ثبت نام در این آزمون ۸۰۰ CHF است.

آزمون های ورودی داروسازی در سوئیس

این آزمون دروسی مانند ریاضی ، زیست ، شیمی ، زبان آلمان ، زبان های خارجه (انگلیسی ، فرانسوی ، ایتالیایی) ، تاریخ و جغرافیا اشاره کرد ، هم چنین زبان آزمون به آلمانی است و برای شرکت در آزمون ورودی ETH باید الزامات زبان آلمانی را برآورده کنید.

این آزمون از دو بخش شفاهی و کتبی تشکیل شده ، آزمون ورودی کتبی ETH سالانه در هفته های سوم و چهارم سال در ساختمان اصلی ETH زوریخ برگزار می شود و آزمون ورودی بعدی در ۱۶ تا ۲۶ ژانویه ۲۰۲۳ برگزار می شود (امکان شروع تحصیل در ترم پاییز ۲۰۲۳) ، آزمون شفاهی از ۱۹ تا ۲۶ ژانویه ۲۰۲۳ در ساختمان اصلی ETH زوریخ گرفته می شود ، برنامه زمان بندی آزمون شفاهی یک هفته قبل از شروع امتحانات برای متقاضی ایمیل می شود.

اگر می خواهید بدون آزمون داروسازی بخوانید ، گرجستان هم گزینه خوبی است ؛ مقاله تحصیل رشته داروسازی در گرجستان را بخوانید.

مزایا و معایب تحصیل داروسازی در سوئیس

سوئیس دارای یکی از بالاترین نرخ کارگران خارجی در اروپا است و تقاضای زیادی برای شرکت های سوئیس برای وارد کردن متخصصان ماهر از کشورهای دیگر وجود دارد.

مزایا و معایب تحصیل داروسازی در سوئیس

به گفته فدراسیون کسب و کار ، حرکت آزاد نیروی کار به سوییس برای رشد و ثبات اقتصادی این کشور ضروری است ، این امر به ویژه در صنعت داروسازی صادق است که ۳۰ درصد از کل صادرات را تشکیل می دهد.

با این حال ، نیروی کار آنقدر بزرگ نیست که بتواند از تعداد شرکت های دارویی مستقر در آنجا پشتیبانی کند ، این امر فرصت های بزرگی را برای متخصصان داروسازی در انگلستان ، آلمان ، فرانسه و سایر کشورهای اروپایی برای کار در صنعت داروسازی سوئیس می دهد – فرصتی که نباید توسط متخصصان داروسازی دست کم گرفته شود.

بسیاری از کاندیداهای برتر که در محل پروکلینیک هستند تجربه کار در سوئیس را دارند و این تصادفی نیست ، در زیر نگاهی به لیست پنج دلیل ما بیاندازید که چرا کار در سوئیس می تواند مزایای بلند مدت برای حرفه شما داشته باشد.

چرا سوئیس را به عنوان داروساز انتخاب می کنیم؟

سوئیس به دلیل دارا بودن منطقه ای عالی برای داروسازان به عنوان یک کشور رویایی در نظر گرفته شده است.

 • محدوده و تقاضای داروخانه سوئیس در رتبه دوم قرار دارد.
 • سوئیس رتبه ۲ در رتبه بندی آموزش و پرورش جهان را دارد.
 • سوئیس رتبه ۱۰ در رتبه بندی سهولت انجام تجارت در جهان را دارد.
 • سوئیس رتبه ۴ در رتبه بندی اقتصاد جهان را دارد.
 • سوئیس یک محیط سالم برای کار است و رتبه ۱۳ در رتبه بندی ایمنی جهان را دارد.
 • مسوولین نگرانی های جدی در مورد سلامت و رفاه کشور خود دارد.
 • شهروندان هیچگاه از بهترین کیفیت داروها دریغ نخواهند کرد.
 • درآمد داروسازان در سوییس بالاست (متوسط حقوق سالانه ۸۳،۶۰۰ دلار).

سوئیس دارای سابقه نوآوری قوی در صنعت داروسازی است ، به احتمال زیاد شما در انجام وظایف بزرگتر ، از جمله پروژه های چند ملیتی که به طور مرکزی از سوئیس اجرا می شوند ، مشارکت خواهید داشت.

معایب تحصیل و کار داروسازی در سوییس

در جامعه سوییس نقش داروساز در مراقبت های اولیه به موازات تحولات بین المللی در این کشور در حال تغییر است ، خدمات ویژه داروسازان جامعه به بیماران مسن که از داروهای طولانی مدت یا متعدد استفاده می کنند ، از بیمارستان مرخص می شوند یا دچار اختلال شناختی یا ناتوانی می شوند ، توسعه یافته است.

این خدمات دانش و مهارت بالینی بیشتری را از داروسازان جامعه می طلبد ، شهروندان سوییسی ها خود افراد بسیار قانونمندی هستند اغلب با این تغییرات و یا فشارهای کاری مشکلی ندارند اما این الزامات برای یک فرد بین المللی می تواند کمی خسته کننده باشد.

بازار کار و درآمد داروسازی در سوئیس

برنامه تحصیل رشته داروسازی در سوئیس دانشجویان را برای زمینه گسترده ای از وظایف سختگیرانه در دنیای شرکت ها و دانشگاه ها آماده می کند.

فارغ التحصیلان این برنامه دارای چشم اندازهای عالی در بازار کار آینده هستند ، بسیاری از بزرگترین شرکت های دارویی جهان ، از جمله غول های دارویی سوئیس Novartis و Roche ، و همچنین شرکت های غیر داخلی Pfizer ، Merck ، Sanofi ، Biogen ، Amgen و Celgene ، همه مقر اصلی جهانی یا منطقه ای خود را در سوئیس دارند.

داروسازانی که در سوئیس کار می کنند به طور معمول سالانه حدود 160،000 CHF درآمد دارند ، این حقوق سالانه برای داروسازان بین 78،400 CHF (کمترین) تا 250،000 CHF (بالاترین) است.

 • تقریباً 100٪ از همه داوسازان سوییس 250،000 CHF یا برخی کمتر دریافت می کنند.
 • 75 نفر از کارکنان 210،000 CHF یا کمتر می گیرند.
 • 50 درصد از کارکنان 163،000 CHF یا کمتر می گیرند.
 • 25 درصد از کارکنان کمتر از 109،000 CHF درآمد دارند.

سوالات پر تکرار تحصیل داروسازی سوئیس

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله تحصیل رشته داروسازی در سوئیس را با تمام جزئیاتش بررسی کردند ، چنانچه با خواندن مقاله سوالی در ذهنتان ایجاد شده حتما از بخش دیدگاه استفاده کرده و در اسرع وقت به پاسخ خود برسید.

آیا برای تحصیل رشته داروسازی در سوئیس نیاز به شرکت در دوره پریمدیکال دارم؟

دانشجویان برای ورود به دوره های داروسازی در سوئیس نیازی به گذراندن دوره های پریمدیکال داروسازی در این کشور ندارند ، زیرا یکی از شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور برای رشته دارو سازی دارا بودن مدرک زبان است.

هزینه تحصیل رشته داروسازی در سوئیس چقدر است؟

1. هزینه تحصیل داروسازی در دانشگاه لوزان 580 CHF به ازای هر ترم است. 2. هزینه تحصیل در دانشگاه بازل 850 CHF به ازای هر ترم است. 3. هزینه تحصیل داروسازی در دانشگاه شهر Geneve 1،193 دلار در سال است. 4. هزینه تحصیل داروسازی در دانشگاه شهر زوریخ 16470 دلار است.

در کدام دانشگاه سوئیس داروسازی بطور کامل به زبان انگلیسی ارائه می شود؟

دانشگاه لوزان

زبان تحصیل رشته داروسازی در سوئیس چیست؟

زبان تحصیل داروسازی در دانشگاه های سوییس ، انگلیسی و آلمانیست ، متقاضیان برای انتخاب زبان تدریس انگلیسی باید مدرک زبان آیلتس حداقل 6 و تاقل حداقل 80 را ارائه کنند. و افرادی که زبان آلمانی را برای تحصیل انتخاب می کنند باید مدرک زبان آلمانی در سطح حداق B2 را بتوانند ارائه کنند.

درآمد داروسازان در سوئیس چقدر است؟

داروسازانی که در سوئیس کار می کنند به طور معمول سالانه حدود 160،000 CHF درآمد دارند ، این حقوق سالانه برای داروسازان بین 78،400 CHF (کمترین) تا 250،000 CHF (بالاترین) است.

نام آزمونی که برای تحصیل رشته داروسازی در سوئیس باید در آن شرکت کنم چیست؟

متقاضیانی که مایل به اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی در رشته داروسازی ، در سوئیس هستند باید در آزمون ETH شرکت کنند.

آنچه در این مقاله مطالعه کردید ، اطلاعات کاملا جدید و به روز از شرایط تحصیل رشته داروسازی در سوئیس بود که با همت و تلاش های بی شائبه همکاران ما در موسسه مهاجرتی رجبی برای شما عزیزان گردآوری شده است ، در صورت تقاضا برای درخواست و اخذ پذیرش از دانشگاه های سوییس و انجام بی عیب و نقص امور می توانید با مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل نمایید تا در اسرع وقت به کارهای شما رسیدگی شود ، همچنین برای آشنایی بیشتر با سیستم پذیرش دانشگاه های سوئیس حتما مقاله تحصیل در سوئیس را در کنار این محتوا مطالعه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “تحصیل رشته داروسازی در سوئیس

 1. وحید معصومی گفت:

  مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *