تحصیل رشته داروسازی در سوئیس

تحصیل رشته داروسازی در سوئیس دارای مزایای بی شماری است و متخصصان بلند پرواز در صنعت داروسازی از مزایای مهاجرت به سوئیس ، که محل بسیاری از بزرگترین شرکت های دارویی جهان است ، استفاده می کنند؛ مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ، در این مقاله فرصت آگاهی از شرایط تحصیل این رشته را برای علاقه مندان فراهم کرده اند که در ادامه می توانید این اطلاعات را مطالعه کنید.

سالانه هزاران دانشجوی بین المللی در دانشگاه های سوییس پذیرفته می شوند که تعداد کثیری از آنها برای تحصیل رشته های پزشکی و داروسازی با هم رقابت می کنند.

تحصیل رشته داروسازی در سوئیس از جمله فرصت هایی است که در صورت داشتن استعداد کافی و رزومه خوب و همچنین از طریق همکاری یک وکیل مهاجرتی مجرب می توانید به آن دستیابی پیدا کنید.

رشته داروسازی در سوییس با گرایش های زیادی در دانشگاه ها ارائه می شود ؛ رشته های داروسازی ، داروشناسی ، علوم دارویی ، تکنولوژی دارویی ، فیزیولوژی و ساخت دارو از جمله رشته های تحصیلی قابل دسترسی در سوییس می باشد.

پیش تر هم در همین سایت در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس به بررسی شرایط تحصیل رشته های پزشکی در دانشگاه های مطرح سوئیس پرداخته ایم که می توانید برای تکمیل اطلاعات خود به این مقاله مراجعه کنید.

فهرست مطالب
تحصیل رشته داروسازی در سوئیس

دوره های پریمدیکال برای داروسازی سوئیس

دانشجویان برای ورود به دوره های داروسازی در سوئیس نیازی به گذراندن دوره های پریمدیکال برای داروسازی سوئیس ندارند ، زیرا یکی از شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور برای رشته دارو سازی دارا بودن مدرک زبان است.

در غیر اینصورت دانشجویان دوره ای یکساله را برای فرا گیری زبان آلمانی یا فرانسه براساس دانشگاه انتخابی می گذرانند و پس از آن با آزمون وارد دوره های کارشناسی برای تحصیل رشته داروسازی در سوئیس می شوند.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

 ویزای تحصیلی را در کوتاه ترین زمان با راهنمایی و مشاوره کارشناسان شرکت رجبی به دست آورید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

بهترین دانشگاه های داروسازی سوئیس

دانشگاه های سوئیس در سطح جهانی شناخته شده و بویژه برای تحصیلات پزشکی و داروسازی زبانزد هستند ، در زیر توضیح برخی از بهترین دانشگاه های داروسازی سوئیس برای تحصیلات داروسازی را مطالعه می کنید.

شرایط تحصیل داروسازی در دانشگاه لوزان

دانشگاه لوزان، در شهر لوزان سوئیس در سال ۱۵۳۷ به عنوان مدرسه الهیات تاسیس شد و در سال ۱۸۹۰ به عنوان دانشگاه شناخته شد ، این دانشگاه دومین دانشگاه قدیمی در سوئیس و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های این کشور است.

دانشجویان تحصیل داروسازی در دانشگاه لوزان از دیدگاه فیزیولوژیکی در مورد عملکرد پنج گروه اصلی دارو (ضد عفونت ، ضد سرطان ، عصبی ، قلبی عروقی و هورمونی) تحقیق و مطالعه می کنند و چشم انداز مسائل فارماکوژنتیک و داروسازی را به دست می آورند.

از بزرگان این دانشگاه می توان ، فیلیپ ژاکوت ، محمدعلی جمالزاده ، ادموند پیدوکس ، چارلز فردیناند راموز ، ژاک دوبوشه ، پیر گیلیارد ، لئو آریه مایر ، ویلفردو پارتو ، ژان پیکارد ، مارتین ربتز ، ژرژ د رام ، پدرو روسلو ، ژان دو سر ، لئون والراس و الکساندر یرسین را نام برد.

از جمله شرایط تحصیل داروسازی در دانشگاه لوزان ، تحصیل به انگلیسی است و برای پذیرش ، داوطلبانی که از خارج از UNIL می آیند باید برنامه های تکمیل شده خود را به صورت آنلاین (از اول ژانویه) به سایت دانشگاه ارسال کنند.

شرایط تحصیل داروسازی در دانشگاه لوزان

شرایط تحصیل داروسازی در دانشگاه بازل

دانشگاه بازل در ۴ آوریل ۱۴۶۰ تأسیس شد ، قدیمی ترین دانشگاه سوئیس و در میان قدیمی ترین دانشگاه های جهان است ، این دانشگاه به طور سنتی جزو موسسات برتر آموزش عالی در کشور محسوب می شود.

از بزرگان این دانشگاه می توان کارل بارت ، کاسپار باوهین ، یوهان باوهین ، دانیل برنولی ، یعقوب برنولی ، یوهان گئورگ بیرنستیل ، یعقوب بورکهارت ، میهون چونگ ، ژاک دوبوشه ، نیکالوس اگلینگر ، پل اردمن ، لئونارد اویلر ، رودولف یوکن و آلبرت گوبات را نام برد.

زبان تحصیل در این دانشگاه آلمانی است و دانشجویان برای تحصیل و اخذ شرایط تحصیل داروسازی در دانشگاه بازل باید در زمان مناسب ثبت نام کنند و اطلاعات خود را برای دانشگاه ارسال کنند.

خوب است بدانید سوئد رتبه 4 جهان در تدریس داروسازی است ، مقاله تحصیل رشته داروسازی در سوئد را به شما تقدیم کردیم تا با شرایط پذیرش و تحصیل در این کشور نیز آشنا شوید.

هزینه تحصیل داروسازی در سوئیس

بزرگترین شهرهای ارائه دهنده برنامه های کارشناسی داروسازی در سوئیس ، لوزان ، Geneve ، بازل و زوریخ است؛ در زیر هزینه تحصیل داروسازی در سوئیس در برخی از شهرهای معروف آورده شده است:

 • هزینه تحصیل داروسازی در دانشگاه لوزان ۵۸۰ CHF به ازای هر ترم است.
 • هزینه تحصیل در دانشگاه بازل ۸۵۰ CHF به ازای هر ترم است.
 • هزینه تحصیل داروسازی در دانشگاه شهر Geneve 1،۱۹۳ دلار در سال است.
 • هزینه تحصیل داروسازی در دانشگاه شهر زوریخ ۱۶۴۷۰ دلار است.

علاوه بر این ، ها برای تحصیل مقاطع مختلف داروسازی متفاوت است ؛ هزینه کارشناسی ارشد علوم دارویی ۱۵۳۸ یورو یا ۷۶۹ یورو در سال است؛ هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در گرایش فوق لیسانس تکنولوژی دارویی ۹،۳۶۰ یورو در سال است.

مقالات زیر در راستای آشنایی بیشتر شما با شرایط اقامت و مهاجرت به سوئیس برای مطالعه بیشتر پیشنهاد می شود

چارت درسی داروسازی در دانشگاه های سوئیس

در چارت درسی داروسازی در دانشگاه های سوئیس به طور مشترک دانشجویان علوم فارماکولوژی مدرن را دریافت می کنند و بیشتر دروس به حالت تحقیقات محور ارائه می شود ؛ زیرا داروسازی علمی است که باید به طور مداوم به روزرسانی شود و لازمه این به روزرسانی تحقیقات مداوم است.

به عنوان مثال ؛ دانشجویان کارشناسی ارشد تکنولوژی دارویی در زمینه های علمی و فنی صنعت داروسازی تخصص پیدا می کنند ، این مدرک کارشناسی ارشد در داروسازی توسط دانشگاه علوم کاربردی و هنرهای شمال غربی سوئیس در شهر بازل ارائه می شود.

دانشجویان در زمینه داروسازی در صنعت تحقیقاتی ، تحقیق و توسعه یا تولید فعالیت می کنند ؛ ماژول ها فرمولاسیون داروها از جمله داروهای زیستی و راههای مختلف تحویل دارو را پوشش می دهند.

اگر بعد از تحصیل ، قصد دارید به ایران برگردید ، حتما از مورد تایید بودن دانشگاه ها از نظر وزارت علوم و بهداشت ایران مطمئن شوید ، داروسازی کشور استونی هم مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران است ؛ مقاله تحصیل رشته داروسازی در استونی را مرور کنید.

چارت درسی داروسازی در دانشگاه های سوئیس

بورسیه رشته داروسازی در سوئیس

تحصیل رشته داروسازی در سوئیس به طور کلی می تواند برای یک دانشجوی ایرانی گران باشد و طبق نظرسنجی ها بسیاری از دانشجویان بین المللی از گرانی ها در سوییس رضایت نداشته اند.

اما توجه داشته باشید که سوییس هم همانند دیگر کشورهای خارجی ، گزینه های متنوعی برای بورسیه و پوشش مالی تحصیلات شما دارد که در صرت آگاهی از آنها می توانید با هزینه بسیار کمتر و حتی رایگان به تحصیل بپردازید.

در زیر مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به چند مورد از بورسیه رشته داروسازی در سوئیس اشاره کرده اند.

کمک های کارشناسی ارشد دانشگاه لوزان برای دانشجویان خارجی

دانشگاه لوزان در سوئیس به دانشجویان بین المللی که مایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هر رشته ای در دانشگاه از طریق کمک های کارشناسی ارشد UNIL هستند ، بورسیه تحصیلی ارائه می دهد ، مبلغ کمک هزینه این بورسیه ۱۶۰۰ CHF است ، دانشجویان هر سال از ۱۵ سپتامبر تا ۱۵ جولای ، مجاز به ثبت نام در این بورسیه هستند.

بورسیه های تعالی EPFL

Ecole Polytechnique Federale de Lausanne (EPFL) تعداد محدودی از بورسیه ها را در سطح کارشناسی ارشد به دانشجویانی با سوابق تحصیلی برجسته در هر رشته ای ارائه می دهد.

هرکسی که برای برنامه کارشناسی ارشد بورسیه های تعالی EPFL درخواست می کند باید واجد شرایط باشد ، برای متقاضیان خارجی ، هر بورسیه شامل یک بسته مالی ۱۶،۰۰۰ CHF در سال تحصیلی به علاوه رزرو اتاق در محل اقامت دانشجویان است.

بورسیه های تحصیلی موسسه تحصیلات تکمیلی ژنو

بورسیه های تحصیلی موسسه تحصیلات تکمیلی ژنو ، با هدف جذب دانشمندان با استعداد از سراسر جهان ، صرف نظر از منشا و توانایی مالی ، در زمینه کمک های مالی سرمایه گذاری می کند ، در حالی که موسسات دیگر به طور کلی فقط کاهش شهریه ارائه می دهند ، موسسه همچنین تعداد زیادی بورسیه تحصیلی ۲۰،۰۰۰ CHF برای هر رشته ارائه می دهد.

کمک های مالی ممکن است به اشکال زیر باشد : بورسیه کامل به مبلغ ۲۰،۰۰۰ CHF ، بورسیه جزئی به مبلغ ۱۰۰۰۰ CHF و بورسیه تحصیلی شایسته بر اساس برتری تحصیلی و در همه موارد ، شهریه سالانه ۱۰۰۰ CHF دریافت می شود.

تمام تلاش ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی این است تا بتوانیم شما را در مسیر پر چالش مهاجرت همراهی کنیم و صحیح و درست در مسیر گام بردارید.

بهترین کیفیت را به مشتریانمان ارائه می دهیم و در کنار تجربه منحصر به فردی که در این سال ها کسب کرده ایم، اقداماتمان منجر به موفقیت پرونده مهاجرتی شما خواهد شد.

در ویدیو نمونه های پذیرش از دانشگاه های خارجی را میبینید، که اثبات می کند ما وعده هایمان را عملی میکنیم.

پخش ویدیو

زبان تحصیل داروسازی در سوئیس

زبان تحصیل رشته داروسازی در سوئیس ، انگلیسی و آلمانی است ، متقاضیان برای انتخاب زبان تدریس انگلیسی باید مدرک زبان آیلتس حداقل ۶ و تاقل حداقل ۸۰ را ارائه کنند.

و افرادی که زبان آلمانی را برای تحصیل انتخاب می کنند باید مدرک زبان آلمانی در سطح حداق B2 را بتوانند ارائه کنند، در سنگاپور هم می توانید داروسازی را به زبان انگلیسی بخوانید ؛ مقاله تحصیل رشته داروسازی در سنگاپور را بخوانید و مقایسه کنید که آیا سوئیس برای شما مناسب تر است یا سنگاپور.

آزمون های ورودی داروسازی در سوئیس

آزمون های ورودی داروسازی در سوئیس

متقاضیانی که مایل به اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی در رشته داروسازی ، در سوئیس هستند باید در آزمون های ورودی داروسازی در سوئیس شرکت کنند ، که آزمون ETH نام دارد و هزینه ثبت نام در این آزمون ۸۰۰ CHF است.

این آزمون دروسی مانند ریاضی ، زیست ، شیمی ، زبان آلمان ، زبان های خارجه (انگلیسی ، فرانسوی ، ایتالیایی) ، تاریخ و جغرافیا اشاره کرد ، هم چنین زبان آزمون به آلمانی است و برای شرکت در آزمون ورودی ETH باید الزامات زبان آلمانی را برآورده کنید.

این آزمون از دو بخش شفاهی و کتبی تشکیل شده ، آزمون ورودی کتبی ETH سالانه در هفته های سوم و چهارم سال در ساختمان اصلی ETH زوریخ برگزار می شود و آزمون ورودی بعدی در ۱۶ تا ۲۶ ژانویه برگزار می شود (امکان شروع تحصیل در ترم پاییز) ، آزمون شفاهی از ۱۹ تا ۲۶ ژانویه  در ساختمان اصلی ETH زوریخ گرفته می شود.

اگر می خواهید بدون آزمون داروسازی بخوانید ، گرجستان هم گزینه خوبی است ؛ مقاله تحصیل رشته داروسازی در گرجستان را به شما پیشنهاد میکنیم.

مزایا و معایب تحصیل داروسازی در سوئیس

بررسی مزایا و معایب تحصیل داروسازی در سوئیس نشان می دهد سوئیس دارای یکی از بالاترین نرخ کارگران خارجی در اروپا است و تقاضای زیادی برای شرکت های سوئیس برای وارد کردن متخصصان ماهر از کشورهای دیگر وجود دارد.

به گفته فدراسیون کسب و کار ، حرکت آزاد نیروی کار به سوییس برای رشد و ثبات اقتصادی این کشور ضروری است ، این امر به ویژه در صنعت داروسازی صادق است که ۳۰ درصد از کل صادرات را تشکیل می دهد.

با این حال ، نیروی کار آنقدر بزرگ نیست که بتواند از تعداد شرکت های دارویی مستقر در آنجا پشتیبانی کند ، این امر فرصت های بزرگی را برای متخصصان داروسازی در انگلستان ، آلمان ، فرانسه و سایر کشورهای اروپایی برای کار در صنعت داروسازی سوئیس می دهد – فرصتی که نباید توسط متخصصان داروسازی دست کم گرفته شود.

در زیر نگاهی به لیست ما بیاندازید که چرا کار در سوئیس می تواند مزایای بلند مدت برای حرفه شما داشته باشد.

مزایا و معایب تحصیل داروسازی در سوئیس

چرا سوئیس را به عنوان داروساز انتخاب می کنیم؟

سوئیس به دلیل دارا بودن منطقه ای عالی برای داروسازان به عنوان یک کشور رویایی در نظر گرفته شده است.

 • محدوده و تقاضای داروخانه سوئیس در رتبه دوم قرار دارد.
 • سوئیس رتبه ۲ در رتبه بندی آموزش و پرورش جهان را دارد.
 • سوئیس رتبه ۱۰ در رتبه بندی سهولت انجام تجارت در جهان را دارد.
 • سوئیس رتبه ۴ در رتبه بندی اقتصاد جهان را دارد.
 • سوئیس یک محیط سالم برای کار است و رتبه ۱۳ در رتبه بندی ایمنی جهان را دارد.
 • مسوولین نگرانی های جدی در مورد سلامت و رفاه کشور خود دارد.
 • شهروندان هیچگاه از بهترین کیفیت داروها دریغ نخواهند کرد.
 • درآمد داروسازان در سوییس بالاست (متوسط حقوق سالانه ۸۳،۶۰۰ دلار).

سوئیس دارای سابقه نوآوری قوی در صنعت داروسازی است ، به احتمال زیاد شما در انجام وظایف بزرگتر ، از جمله پروژه های چند ملیتی که به طور مرکزی از سوئیس اجرا می شوند ، مشارکت خواهید داشت.

معایب تحصیل و کار داروسازی در سوییس

در جامعه سوییس نقش داروساز در مراقبت های اولیه به موازات تحولات بین المللی در این کشور در حال تغییر است ، خدمات ویژه داروسازان جامعه به بیماران مسن که از داروهای طولانی مدت یا متعدد استفاده می کنند ، از بیمارستان مرخص می شوند یا دچار اختلال شناختی یا ناتوانی می شوند ، توسعه یافته است.

این خدمات دانش و مهارت بالینی بیشتری را از داروسازان جامعه می طلبد ، شهروندان سوییسی ها خود افراد بسیار قانونمندی هستند اغلب با این تغییرات و یا فشارهای کاری مشکلی ندارند اما این الزامات برای یک فرد بین المللی می تواند کمی خسته کننده باشد.

پیشنهاد میکنیم شرایط تحصیل رشته داروسازی در دیگر کشورهای هم رده را نیز بررسی و مطالعه کنید

بازار کار و درآمد داروسازی در سوئیس

برنامه تحصیل رشته داروسازی در سوئیس دانشجویان را برای زمینه گسترده ای از وظایف سختگیرانه در دنیای شرکت ها و دانشگاه ها آماده می کند.

فارغ التحصیلان این برنامه دارای چشم اندازهای عالی بازار کار و درآمد داروسازی در سوئیس هستند ، بسیاری از بزرگترین شرکت های دارویی جهان ، از جمله غول های دارویی سوئیس Novartis و Roche ، و همچنین شرکت های غیر داخلی Pfizer ، Merck ، Sanofi ، Biogen ، Amgen و Celgene ، همه مقر اصلی جهانی یا منطقه ای خود را در سوئیس دارند.

داروسازانی که در سوئیس کار می کنند به طور معمول سالانه حدود 160،000 CHF درآمد دارند ، این حقوق سالانه برای داروسازان بین 78،400 CHF (کمترین) تا 250،000 CHF (بالاترین) است که این موارد را می توانید در مقاله کار در سوئیس به صورت جزئی و کامل مطالعه کنید.

 • تقریباً 100٪ از همه داوسازان سوییس 250،000 CHF یا برخی کمتر دریافت می کنند.
 • 75 نفر از کارکنان 210،000 CHF یا کمتر می گیرند.
 • 50 درصد از کارکنان 163،000 CHF یا کمتر می گیرند.
 • 25 درصد از کارکنان کمتر از 109،000 CHF درآمد دارند.

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله تحصیل رشته داروسازی در سوئیس را با تمام جزئیاتش بررسی کردند ، چنانچه با خواندن مقاله سوالی در ذهنتان ایجاد شده حتما از بخش دیدگاه استفاده کرده و در اسرع وقت به پاسخ خود برسید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته داروسازی در سوئیس

دانشجویان برای ورود به دوره های داروسازی در سوئیس نیازی به گذراندن دوره های پریمدیکال داروسازی در این کشور ندارند ، زیرا یکی از شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور برای رشته دارو سازی دارا بودن مدرک زبان است.

1. هزینه تحصیل داروسازی در دانشگاه لوزان 580 CHF به ازای هر ترم است. 2. هزینه تحصیل در دانشگاه بازل 850 CHF به ازای هر ترم است. 3. هزینه تحصیل داروسازی در دانشگاه شهر Geneve 1،193 دلار در سال است. 4. هزینه تحصیل داروسازی در دانشگاه شهر زوریخ 16470 دلار است.

زبان تحصیل داروسازی در دانشگاه های سوییس ، انگلیسی و آلمانیست ، متقاضیان برای انتخاب زبان تدریس انگلیسی باید مدرک زبان آیلتس حداقل 6 و تاقل حداقل 80 را ارائه کنند. و افرادی که زبان آلمانی را برای تحصیل انتخاب می کنند باید مدرک زبان آلمانی در سطح حداق B2 را بتوانند ارائه کنند.

داروسازانی که در سوئیس کار می کنند به طور معمول سالانه حدود 160،000 CHF درآمد دارند ، این حقوق سالانه برای داروسازان بین 78،400 CHF (کمترین) تا 250،000 CHF (بالاترین) است.

متقاضیانی که مایل به اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی در رشته داروسازی ، در سوئیس هستند باید در آزمون ETH شرکت کنند.

آنچه در این مقاله مطالعه کردید ، اطلاعات کاملا جدید و به روز از شرایط تحصیل رشته داروسازی در سوئیس بود که با همت و تلاش های بی شائبه همکاران ما در شرکت مهاجرتی رجبی برای شما عزیزان گردآوری شده است ، در صورت تقاضا برای درخواست و اخذ پذیرش از دانشگاه های سوییس و انجام بی عیب و نقص امور می توانید با مشاوران ما در دفاتر مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز تماس حاصل نمایید تا در اسرع وقت به کارهای شما رسیدگی شود ، همچنین برای آشنایی بیشتر با سیستم پذیرش دانشگاه های سوئیس حتما مقاله تحصیل در سوئیس را در کنار این محتوا مطالعه کنید.

در این قسمت دیدگاه متقاضیان مهاجرت با پرونده های موفق از شرکت رجبی را می شنوید

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

1 دیدگاه در “تحصیل رشته داروسازی در سوئیس

 1. تحصیل رشته داروسازی در سوئیس وحید معصومی گفت:

  مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)