تحصیل رشته اقتصاد در بلاروس

مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته اقتصاد در بلاروس
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته اقتصاد در بلاروس می تواند شما را به تجربه ای بی نظیر در یکی از آرام ترین و زیباترین کشورهای بلوک شرق اروپا برساند ، که علاوه بر دریافت مدرک از دانشگاه های معتبر آن تحصیلی همراه با سیاحت و لذت از مناظر و طبیعت چشم نواز این کشور را به همراه دارد ، سالانه بالغ بر 6 هزار دانشجوی خارجی برای تحصیل به این کشور سفر می نمایند که این آمار هر ساله در حال افزایش است ، پس شما هم می توانید یکی از این افراد باشید.

این مطلب به تلاش کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) برای آشنایی هرچه بهتر و بیشتر شما عزیزان با تحصیل رشته اقتصاد در بلاروس جمع آوری و تهیه گردیده است ، در صورت وجود هرگونه ابهام یا سوال در این زمینه با مشاورین ما در موسسه تماس حاصل فرمایید.

همچنین می توانید با مطالعه مقاله تحصیل در بلاروس ، مطالب بسیار کاربردی و مهمی را در زمینه مهاجرت تحصیلی به این کشور بیاموزید.

بلاروس کشوری مدرن و پیشرفته با پوسته ای سنتی و تاریخی است که همین موضوع یکی از جذابیت های این کشور به شمار می آید ، زبان اصلی و رسمی این کشور زبان بلاروسی و روسی است و تمامی رشته ها از جمله رشته اقتصاد نیز به این زبان مورد تدریس و آموزش قرار می گیرند.

رشته اقتصاد طی چند سال گذشته از جایگاه مهمی نزد دولت و سیستم آموزش این کشور برخوردار شده است ، به گونه ای که امید می رود با پرورش و حضور متخصصین بیش تر و مدرن تر در این حوزه بتوانند با تورمی که گریبان این کشور را گرفته است به مقابله پردازند.

مدارک پذیرش رشته اقتصاد در بلاروس

از الزامات تحصیل رشته اقتصاد در بلاروس اخذ ویزای این کشور می باشد که نیازمند ارائه مدارکی به سفارت خانه و دانشگاه مورد نظرتان است ، در واقع صحت و دقت در ارائه مدارک امری بسیار مهم می باشد زیرا تعیین کننده تایید و یا رد شدن ویزای دانشجویی شما است.

پس توصیه می شود حتما به طور دقیق قبل از اقدام به ارسال مدارک با سفارت خانه و دانشگاه مکاتبه کرده و اطلاعات دقیق را به دست آورید ، همچنین از حضور یک وکیل در کنارتان برای به حداقل رساندن ریسک این عمل بهره ببرید.

این مدارک و پروسه ممکن است نسبت به شرایط خاص و دانشگاه متفاوت باشد اما به طور کل شما به مدارک زیر برای پذیرش در دانشگاه و اخذ ویزای دانشجویی نیازمند می باشید :

 • ارائه فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • ارائه نامه پذیرش دانشگاه مورد نظر
 • ارائه انگیزه نامه تحصیلی
 • ارائه مدرک دیپلم با ریز نمرات و ترجمه به زبان روسی برای پذیرش درمقطع کارشناسی
 • ارائه مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات و ترجمه به زبان روسی برای پذیرش در مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر
 • ارائه پاسپورت معتبر با حداقل اعتبار 6 ماه
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه بین المللی
 • ارائه گواهی سلامت و گواهی عدم ابتلا به بیماری ایدز
 • ارائه مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی معتبر
 • ارائه مدارک تمکن مالی و تامین هزینه های تحصیل
تحصیل رشته اقتصاد در بلاروس

بهترین دانشگاه های اقتصاد بلاروس

رشته اقتصاد در اکثر دانشگاه های بلاروس تدریس می شود و دانشجویان به طور کامل با استراتژی ها و دانش اقتصاد شرکت ها در اقصا نقاط جهان آشنا می شوند ، پس می توان گفت تحصیل رشته اقتصاد در بلاروس در هرکدام از موسسات و دانشگاه های این کشور شما را به هدفتان می رساند و بار علمی بسیار مناسبی را به شما انتقال خواهد داد.

با این حال هنوز برای بعضی افراد به دلیل تفاوتی که در کیفیت آموزش ، خدمات و شاید میزان شهریه و نوع بورسیه هایی که هر دانشگاه ارائه می کند بسیار مهم است که کدام مرکز را به عنوان مقصد آموزش و تحصیل خود در این رشته انتخاب می کنند.

در این صورت به شما توصیه می کنیم با تماس با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی رجبی ازتمامی شرایط و مزایای تحصیل این رشته در هریک از دانشگاه های این کشور به طور دقیق و کامل اطلاع کسب نمایید ، در ادامه چندی از معتبرترین و برترین دانشگاه ها و مراکز آموزش دهنده رشته اقتصاد در این کشور را به شما عزیزان معرفی خواهیم نمود.

بهترین دانشگاه های اقتصاد بلاروس

دانشگاه دولتی اقتصاد بلاروس

دانشگاه دولتی اقتصاد بلاروس در سال 1933 به عنوان موسسه ای برای رشد و شکوفایی اقتصاد ملی این کشور تاسیس شد و در سال 1992 به دانشگاه دولتی اقتصادی بلاروس ( BSEU ) تغییر نام داد و از سال 1997 به طور رسمی وضعیت یک موسسه آموزشی پیشرو در جهت آماده سازی متخصصانی در زمینه اقتصاد را دریافت کرد.

این دانشگاه هم اکنون با 11 دانشکده و 65 بخش دانشجویان را در زمینه های روابط اقتصادی بین الملل ، اقتصاد و مدیریت بازرگانی ، ارتباطات بازرگانی بین الملل ، اقتصاد خرد و کلان در گستره جهانی و غیره آموزش و تعلیم می دهد.

این دانشگاه تمامی مقاطع رشته های اقتصاد از کارشناسی تا دکتری را به علاقه مندان ارائه می نماید، علاوه بر این دوره های زبان روسی نیز برای دانشجویان جدید نیز به صورت کلاس های یک نفره تا 8 نفره و دوره های 1 تا 6 ماهه برگزار می شود که هزینه آن ها نیز بنا به نوع کلاس درخواستی از 75 دلار تا 3285 دلار متغیر خواهد بود.

در این مجموعه آموزش دانشجویان به صورت چند سطحی انجام می شود و فارغ التحصیلان این دانشگاه قادر خواهند بود تا در تمام بخش های اقتصاد ملی چه در داخل و چه در خارج از کشور فعالیت نمایند ، در حال حاضر نزدیک به 25 هزار دانشجو زیر نظر 1200 استاد ، هیئت علمی و کادر آموزشی در این موسسه در حال تحصیل و آموزش می باشند و در پایان از یکی از معتبرترین مدارس اقتصاد بلاروس موفق به کسب مدرک خواهند شد.

کالج مالی و اقتصاد مینسک

کالج مالی و اقتصاد مینسک یکی از قدیمی ترین موسسات آموزشی تخصصی رشته اقتصاد در جمهوری بلاروس است که در سال 2020 به 90 سالگی رسید ، این کالج به عنوان شعبه ای از دانشگاه دولتی اقتصاد بلاروس امروزه به دانشجویان علاقمند ، تخصص‌های اقتصادی مورد نیاز و کاملا به روز را آموزش می‌دهد و با همکاری که با سازمان ها و موسساتی در سراسر جهان دارد به رشد حرفه ای دانشجویان کمک بسزایی می کند.

فارغ التحصیلان کالج مالی و اقتصاد مینسک دارای سطح بالایی از شایستگی های عمومی فرهنگی ، سازمانی ، مدیریتی و حرفه ای هستند که موفقیت آنان را در صنایع و بیزنس های داخلی و خارجی تضمین می نماید.

این مجموعه همگام با علم روز ، فعالانه در حال معرفی و آموزش جهت ها ، روش ها و فنون جدید تدریس در تمامی رشته ها و تخصص های علم اقتصاد به دانشجویان خود است و در طول سال‌ها ، این کالج ده‌ ها هزار متخصص بسیار ماهر را تربیت کرده که خود را در بسیاری از بخش‌های اقتصاد ملی بلاروس ثابت کرده‌اند که در میان فارغ التحصیلان این دانشکده ، روسای ارگان های دولتی در سراسر کشور و همچنین متخصصان ارشد شرکت ها ، سازمان ها و آژانس های حاضر در بلاروس و اروپا حضور دارند.

این مجموعه ارائه دهنده مقاطع کارشناسی تا دکتری به دانشجویان می باشد و مدرک اعطایی آن از اعتبار بالایی در بلاروس و دیگر کشورهای اروپایی برخوردار است.

دانشگاه دولتی انفورماتیک و رادیو الکترونیک بلاروس

دانشگاه دولتی انفورماتیک و رادیو الکترونیک بلاروس ( BSIUR ) در سال 1964 تحت نظر آموزش و پرورش این کشور به عنوان یک دانشگاه دولتی تاسیس شد ، این دانشگاه هم اکنون میزبان بیش از 16 هزار دانشجو است که هزار نفر از آنان از 40 کشور دنیا برای تحصیل به آین مرکز آمده اند ، این موسسه یکی از برترین های رشته اقتصاد در بلاروس و جز هزار دانشگاه برتر ارائه کننده این رشته در جهان است.

دانشکده مهندسی و اقتصاد این دانشگاه یک مجموعه منحصر به فرد در بلاروس است که دانش یکپارچه ای را در زمینه اقتصاد و فناوری های اطلاعاتی مدرن به دانشجویان خود ارائه می دهد و این ویژگی برجسته ای را برای فارغ التحصیلان دانشکده در بین فارغ التحصیلان دانشکده های اقتصاد سایر موسسات آموزش عالی در کشور ایجاد می کند ، چنان چه دانشجویان از سال اول تحصیل خود درگیر تحقیقات علمی می شوند و در انواع المپیادها ، کنفرانس ها و انجمن های دانشگاهی شرکت می نمایند.

همچنین این مرکز در چارچوب همکاری های تحقیقاتی و فناوری بین المللی ، تماس ها و روادیدی با دانشگاه های روسیه ، اوکراین ، لیتوانی ، مولداوی ، لهستان ، چین و سایر کشورها ایجاد کرده است ، فارغ التحصیلان این دانشکده دانش نظری و مهارت های عملی عمیقی را در رشته خود کسب می کنند که این امکان را برای آنها فراهم می کند تا خیلی سریع و آسان با شغل جدید خود در جای جهان سازگار شوند.

دانشگاه دولتی پولسکی

دانشگاه دولتی پولسکی در قلب منطقه پولسی در جمهوری بلاروس واقع شده است ، این مجموعه در سال 2006 در نتیجه ادغام دو موسسه آموزش عالی برای تربیت متخصصان برای رشته های مختلف اقتصاد ملی تاسیس شد که هم اکنون پذیرای نزدیک به 3200 دانشجو می باشد.

دانشجویان با تحصیل در رشته های اقتصاد این دانشگاه در زمینه های مالی ، بانکداری ، بیمه ، حسابداری ، پول ، بازار اوراق بهادار ، مالیات ، مدیریت مالی و غیره به کسب علم و دانش می پردازند و قادر خواهند بود تا در زمینه های مالی ، مالیاتی ، اقتصادی و بورس به فعالیت بپردازند.

این دانشگاه همچنین از یک مرکز تحقیقاتی و مرکز چاپ و ارتباطات بهره مند است و کتابخانه آن یکی از بهترین و مجهز ترین کتابخانه های کشور می باشد ، جالب است بدانید که بیش از 60 درصد از اساتید این دانشگاه از مدرک دکتری بهره می برند که آن را از معتبرترین دانشگاه های آمریکا ، انگلستان و دیگر کشورهای بزرگ و معتبر جهان کسب نموده اند.

این مرکز در دوره های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری در زمینه اقتصاد نسبت به جذب دانشجویان اقدام می نماید و پذیرش و ثبت نام در آن نسبت به مراکزی که در بالا به آن ها پرداختیم ساده تر و آسان تر می باشد ، اما این موضوع دلیلی بر ضعیف یا بی کیفیت بودن این مرکز نمی باشد و همچنان این دانشگاه یکی از برترین ارائه دهندگان رشته اقتصاد در بلاروس است.

هزینه تحصیل اقتصاد در بلاروس

یکی از عمده دلایل استقبال دانشجویان از بلاروس برای تحصیل در رشته اقتصاد ، پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور است که می تواند فشار تحصیل در خارج از کشور را به حداقل برساند ، بلاروس جز کشورهای ارزان قیمت محسوب می شود و میزان بیکاری در آن پایین است که در نتیجه می تواند آینده ای مناسب را برای فارغ التحصیلان این رشته نیز رقم بزند.

شاید با تحصیل در کشورهایی نظیر انگلستان ، آلمان ، فرانسه و ایتالیا از مدرک تحصیلی معتبرتری برخوردار شوید اما هم اکنون با توجه به نرخ بالای ارز در کشورمان ، باید هزینه های به مراتب بیشتری را هم متحمل شوید و علاوه برآن ریسک پذیرش یا عدم پذیرش و سختی های ثبت نام را هم به آن اضافه نمایید.

متوسط هزینه تحصیل رشته اقتصاد در بلاروس در دوره کارشناسی 2500 دلار در نظر گرفته می شود و مخارج و هزینه های زندگی یک دانشجو به طور معمول ما بین 500 تا 700 دلار در ماه تمام می شود ، که البته این مقدار بنا به سلیقه و روش های زندگی هر فرد می تواند تغییر نماید.

به طور مثال دانشگاه دولتی اقتصاد بلاروس در مقطع کارشناسی این رشته 3 هزار دلار و در مقطع کارشناسی ارشد 3200 دلار سالانه شهریه از دانشجویان دریافت می نماید ، همچنین دانشگاه دولتی پولسکی نیز برای تحصیل رشته اقتصاد در بلاروس به زبان روسی 2500 دلار و تدریس به زبان انگلیسی 3200 تا 3500 دلار شهریه سالانه اخذ می کند.

در چک هم می توانید با هزینه های پایین ، اقتصاد بخوانید ؛ سری به مقاله تحصیل رشته اقتصاد در چک بزنید و هزینه ها را با هم مقایسه کنید.

چارت درسی اقتصاد در دانشگاه های بلاروس

در دانشگاه های بلاروس و تحصیل رشته اقتصاد در این کشور از طریق یک برنامه مبتنی بر رویکرد علمی و عملی قوی برای یک موقعیت مدیریت عالی آموزش خواهید دید و تمام چیزهایی را که یک مدیر و اقتصاددان مدرن باید بداند ، یاد خواهید گرفت ، مدت زمان لازم برای به دست آوردن مدرک کارشناسی این رشته به صورت تمام وقت 4 سال و پاره وقت 5 سال می باشد ، همچنین برای دوره های تکمیلی نظیر کارشناسی ارشد 1 تا 2 سال و دکتری اقتصاد نیز 3 تا 5 سال زمان نیاز خواهید داشت.

چارت درسی اقتصاد در دانشگاه های بلاروس

شاید دانشگاه های بلاروس از رتبه های بالایی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی برخوردار نباشند ، اما کیفیت و سطح تدریس و آموزش در این کشور بسیار بالا ، مناسب و کاملا به روز است ، به طوری که متقاضیان زیادی سالانه برای تحصیل به این کشور سفر می کنند.

در مراکز آموزشی بلاروس دانشجویان با اقتصاد خرد و کلان در سطح بین الملل آشنا می شوند و دروسی نظیر : اقتصاد جهانی ، امور مالی ، محاسبه پول و اعتبار ، اقتصاد و مدیریت اقتصاد ملی ، حسابداری و آمار ، بازرگانی مواد غذایی و فناوری خدمات پذیرایی ، بازرگانی کالاهای صنعتی ، روش های ریاضی و ابزاری در اقتصاد ، مدیریت تولید ، اقتصاد صنعتی ، ارزیابی طرح های اقتصادی و غیره را به طور کامل آموزش و تعلیم می بینند.

یکی از برترین کشور ها برای تحصیل رشته اقتصاد ، سوئیس است ، چارت به روز و کامل رشته اقتصاد در دانشگاه های این کشور ، باعث شده ، دانشجویان ، اطلاعات جامعی را در طول تحصیل کسب کنند ؛ مقاله تحصیل رشته اقتصاد در سوئیس را بخوانید.

زبان تحصیل اقتصاد در بلاروس

همان گونه که تا کنون بیان شد زبان رسمی بلاروس زبان روسی و بلاروسی است و دوره های تحصیل رشته اقتصاد در بلاروس در موسسات آموزشی این کشور به زبان روسی ارائه می شوند ، البته بعضی از موسسات و دانشگاه های این کشور برای جذب بیش تر دانشجویان بین المللی و خارجی این رشته را به زبان انگلیسی نیز در بعضی از دوره های خود برگزار می نمایند.

معمولا دوره های کارشناسی ارشد و دکتری این رشته در مقابل دوره کارشناسی از شانس بیشتری برای برگزاری به زبان انگلیسی برخوردار می باشند.

اگر متقاضی تحصیل به زبان انگلیسی می باشید باید یکی از مدارک معتبر آیلتس یا تافل را به دانشگاه مورد نظرتان جهت اثبات تسلط کافی به این زبان ارائه نمایید ، معمولا حداقل نمره قابل قبول از سوی مراکز آموزشی در مدرک آیلتس نمره 6 و در مدک تافل نمره 70 می باشد.

ذکر این موضوع لازم است که دانشگاه های دولتی این کشور معمولا دانشجویان خارجی را پیش از شروع ترم دانشگاه در این رشته به گذراندن دوره زبان روسی اجبار می کنند ، این دوره معمولا دوره ای6 ماهه می باشد و دانشجو قادر به تحصیل به زبان روسی این رشته نیز خواهد شد.

مزایا و معایب تحصیل اقتصاد در بلاروس

بهتر است برای این که بتوانید به یک انتخاب درست در مقصد تحصیلتان در خارج از کشور برسید ، همواره لیستی از مزایا و معایب تحصیل و زندگی در آن کشور را تهیه نمایید و با مقایسه آن ها و در نظر گرفتن شرایط خاص خود به یک انتخاب آگانه دست بزنید که مبادا در حین انجام فرآیند ثبت نام و پذیرش و یا در هنگام تحصیل با مشکلات کمتر و ساده تری رو به رو شوید ، همچنین این عمل می تواند شما را به یک شناخت بهتر نیز از آن جا برساند ، در این قسمت برای شما مهم ترین و بارزترین مزایا و معایب تحصیل رشته اقتصاد در بلاروس را تهیه نموده ایم که در اختیارتان خواهیم گذاشت.

مزایا و معایب تحصیل اقتصاد در بلاروس

مزایا

 • تدریس رشته اقتصاد به زبان انگلیسی در تمامی مقاطع
 • مدارک معتبر و قابل قبول در این رشته در اکثر کشور های اروپایی از سوی دانشگاه ها
 • کیفیت مناسب تحصیل و آموزش در دانشگاه های این کشور
 • اعطای بورسیه های تحصیلی در این رشته از سوی مراکز دولتی و دانشگاه ها
 • هزینه های پایین و ارزان زندگی و اقامت در بلاروس
 • شهریه های ارزان و مقرون به صرفه این رشته در دانشگاه های این کشور
 • امنیت بالای جانی و مالی دانشجویان خارجی در این کشور
 • پایین بودن نژاد پرستی و برخورد نا مناسب با مهاجران
 • آب و هوای مناسب و زندگی آرام و دور از استرس و طبیعتی زیبا و دلچسب این کشور
 • دسترسی آسان تر به دیگر کشورهای اروپایی مخصوصا اروپای شرقی
 • بازار کار مناسب برای اقتصاد دانان در این کشور
 • ارائه خوابگاه های دانشجویی از سوی مراکز آموزشی و دانشگاه ها با قیمت های مناسب و بسیار مقررون به صرفه

معایب

 • تعداد دانشگاه های ارائه کننده این رشته به زبان انگلیسی بسیار کمتر از زبان روسی است
 • یادگیری ، صحبت و تحصیل به زبان روسی کمی مشکل و سخت می باشد
 • آب و هوای بلاروس اکثر ماه های سال سرد است
 • اعتبار موسسات و دانشگاه ها در مقایسه با بعضی کشورهای اروپایی پایین تر است
 • با وجود بودن ارزان بودن هزینه ها در این کشور به دلیل گرانی نرخ ارز همچنان ممکن است تحصیل این رشته در این کشور برای برخی افراد گران تمام شود
 • غیر قابل دسترس بودن دیگر کشورهای حوزه شنگن و نیاز به اخذ ویزا در کشورهایی نظیر آلمان ، فرانسه ، اسپانیا ، ایتایا و چندی دیگر از کشورها

خوب است بدانید ، استونی یکی از دیجیتالی ترین و پیشرفته ترین کشورهای جهان است که دانشگاه های آن می توانند مقصد مقرون به صرفه و معتبری برای تحصیل باشند ، مقاله تحصیل رشته اقتصاد در استونی را بخوانید.

بازار کار بلاروس پس از تحصیل رشته اقتصاد

بلاروس هم اکنون در وضعی مناسب از لحاظ اقتصادی و بازار کار به سر می برد ، چنان که نرخ بیکاری در این کشور کمتر از 2 درصد می باشد ، در طی سالیان گذشته هم دولت این کشور توجه زیادی به رشته اقتصاد داشته است و در جهت جذب افراد به این رشته و تحصیل و تربیت اقتصاددانان و متخصصانی در این زمینه بوده است تا در آینده بتواند از حضور آنان در چرخه اقتصادی کشورش استفاده لازم و مفید را ببرد.

از آنجایی که مسئله اقتصاد هم اکنون در این کشور از اهمیت بالایی برخوردار بوده ، پس از پایان تحصیل رشته اقتصاد در بلاروس نیز بازار کار مناسبی برای کارشناسان این رشته وجود خواهد داشت و در زمینه های مختلفی نظیر مشاور اقتصادی ، حسابدار بانکی ، تحلیل گر اقتصادی ، برنامه ریز اقتصادی و غیره قادر به فعالیت و کسب درآمد خواهند بود.

ذکر این نکته لازم است که داشتن مدرک تحصیلی با درجات بالاتر فرصت های شغلی بیشتری را هم در اختیارتان خواهد گذاشت ، اما به طور کلی درآمد یک اقتصاددان می تواند از 1100 دلار تا 3900 دلار در ماه متغیر باشد.

اگر به کار پس از تحصیل در بلاروس فکر می کنید ، پیشنهاد می کنیم مقاله کار در بلاروس را بخوانید و با قوانین و مقررات موجود در بازار کار این کشور آشنا شوید.

سوالات پر تکرار تحصیل اقتصاد در بلاروس

با چگونگی تحصیل رشته اقتصاد در بلاروس آشنا شدید ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به معرفی و تجزیه و تحلیل رشته های مورد علاقه شما عزیزان می پردازیم ، باکس دیدگاه هم در اختیار شماست تا سوالات خود را درج کرده و پاسخ مشاوران ما را دریافت نمایید.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته اقتصاد در بلاروس کدام است؟

دانشگاه دولتی اقتصاد بلاروس این دانشگاه هم اکنون با 11 دانشکده و 65 بخش دانشجویان را در زمینه های روابط اقتصادی بین الملل ، اقتصاد و مدیریت بازرگانی ، ارتباطات بازرگانی بین الملل ، اقتصاد خرد و کلان در گستره جهانی و غیره آموزش و تعلیم می دهد.

هزینه های تحصیل رشته اقتصاد در بلاروس چقدر است؟

متوسط هزینه تحصیل در دوره کارشناسی رشته اقتصاد در بلاروس 2500 دلار در نظر گرفته می شود و مخارج و هزینه های زندگی یک دانشجو به طور معمول ما بین 500 تا 700 دلار در ماه تمام می شود ، که البته این مقدار بنا به سلیقه و روش های زندگی هر فرد می تواند تغییر نماید.

زبان تحصیل رشته اقتصاد در بلاروس چیست؟

زبان رسمی بلاروس زبان روسی و بلاروسی است و دوره های تحصیلی جهت آموزش و تحصیل رشته اقتصاد در موسسات آموزشی این کشور به زبان روسی ارائه می شوند ، البته بعضی از موسسات و دانشگاه های این کشور برای جذب بیش تر دانشجویان بین المللی و خارجی این رشته را به زبان انگلیسی نیز در بعضی از دوره های خود برگزار می نمایند.

اگر تحصیل رشته اقتصاد در بلاروس را به زبان انگلیسی انتخاب کنم ،چه مدارک زبانی را باید ارائه دهم؟

اگر متقاضی تحصیل به زبان انگلیسی می باشید باید یکی از مدارک معتبر آیلتس یا تافل را به دانشگاه مورد نظرتان جهت اثبات تسلط کافی به این زبان ارائه نمایید ، معمولا حداقل نمره قابل قبول از سوی مراکز آموزشی در مدرک آیلتس نمره 6 و در مدک تافل نمره 70 می باشد.

درآمد یک اقتصاد دان در بلاروس چقدر است؟

درآمد یک اقتصاددان می تواند از 1100 دلار تا 3900 دلار در ماه متغیر باشد.

از اینکه ما را تا انتهای این مطلب همراهی کردید نهایت سپاس را از شما عزیزان داریم ، در صورت وجود هرگونه ابهام یا سوال در زمینه تحصیل رشته اقتصاد در بلاروس می توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل نموده و از راهنمایی آنان بهره مند گردید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله تحصیل رشته حقوق در بلاروس را نیز در همین سایت بخوانید و شرایط تحصیل دو رشته را با هم مقایسه نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه