تحصیل رشته اقتصاد در استونی

مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته اقتصاد در استونی
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته اقتصاد در استونی شما را آماده می کند تا جهان را از طریق تخصص اقتصادی عمیق و مهارت های تحلیلی قوی ، همراه با مهارت های محاسبه و پردازش داده ها ، تحلیل و درک کنید ، با تحصیل در دانشگاه های این کشور قادر خواهید بود تا در یک محیط کاملا مدرن و پیشرفته به سطح علمی خود بیافزاید و آینده درخشانی را در این کشور و دیگر کشورهای اروپایی برای خود رقم بزنید.

استونی یکی از مناسب ترین کشورها برای تحصیل در رشته اقتصاد می باشد ، که در این مقاله با شرایط مورد نیاز آن شما را آشنا خواهیم نمود و از مزایا و معایب این امر بیشتر مطلع خواهید شد ، خواهشمندیم با تماس با ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) از انتقادات و پیشهادات خود ما را مطلع کرده و از مشاوره ها و راهنمایی های کارشناسان ما بهره مند شوید.

پیش تر هم در همین سایت در مقاله تحصیل در استونی با تمام زوایای مهاجرت تحصیلی به این کشور آشنا شده اید ، پیشنهاد می کنیم مقاله لینک شده را حتما در کنار این محتوا بخوانید.

استونی یکی از کشورهای شمال شرق اروپا ، کشوری کوچک که با تحولاتی بزرگ در 3 دهه اخیر هم اکنون به یکی از مدرن ترین و دیجیتالی ترین کشورهای جهان بدل شده ، به طوری که جمعیت کم آن جا بیش ترین رفاه و امکانات دنیای الکترونیک را در اختیار دارند ، در پی این تحولات سیستم آموزشی هم پس از استقلال از روسیه با تغییراتی اساسی رو به رو شد که نتیجه آن رشد و ترقی سریع دانشگاه ها را در پی داشت و باعث بالا رفتن سطح آموزشی و سواد در این کشور نیز شد.

مدارک پذیرش رشته اقتصاد در استونی

دانشجویان متقاضی تحصیل رشته اقتصاد در استونی از کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا قبل از ورود باید درخواست مجوز اقامت موقت نمایند ، یعنی به نوعی درخواست ویزای دانشجویی این کشور را نمایند ، برای به دست آوردن این سند باید به سفارت استونی مراجعه کرده و اجازه اقامت دریافت کنید ، در صورت موافقت مجوز یک ساله اقامت برای شما صادر خواهد شد که تا پایان تحصیلات باید آن را تمدید نمایید ، توجه داشته باشید که باید دو ماه پیش از پایان مهلت اقامت برای تمدید اقدام نمایید.

برای ورود به رشته اقتصاد در دانشگاه های استونی باید بتوانید در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر نمره قبولی را به دست آورید ، که دروس مورد نظر در این جا ریاضی و فیزیک می باشد ، همچنین نیاز است که مدارک اقامتی خود را به همراه مدارک هویتی خود به دانشگاه ارائه نمایید ، البته این موضوع را فراموش نکنیم که باید قبل از همه این موارد فرم درخواست پذیرش را به صورت اینترنتی در سایت دانشگاه مورد نظرتان تکمیل نمایید و پس از قبول درخواست شما از سوی دانشگاه وارد این مقدمات دیگر خواهید شد.

از دیگر پیش نیازهای تحصیل این رشته ، باید به مدرک دیپلم و ریز نمرات دوره های تحصیل قبل و مدرک آیلتس با حداقل نمره 6 زبان انگلیسی و یا مدرک معتبر تسلط به زبان استونیایی اشاره کرد ، برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری هم علاوه بر این مدارک بالا باید توصیه نامه هایی از اساتید دوره لیسانس و یک انگیزه نامه نام برد.

تحصیل رشته اقتصاد در استونی

بهترین دانشگاه های اقتصاد استونی

در این قسمت قصد داریم شما را با بهترین و معتبرترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته اقتصاد در استونی در ارائه رشته اقتصاد آشنا نماییم ، تا شناخت بهتری را نسبت این مراکز آموزشی کسب نمایید و بتوانید انتخاب بهتری را به عمل آورید ، البته در مرحله نهایی باید بررسی های بسیار دقیق تر و کامل تری را نسبت به شرایط خود به عمل آورید و بعد نسبت به اخذ پذیرش در دانشگاه مورد نظرتان اقدام کنید.

به طور کلی مراکز آموزشی استونی از کیفیت بسیار مناسب و اعتبار بسیار قابل قبولی در کل قاره اروپا و اکثر کشورهای جهان برخوردار می باشند که مهم ترین خواست و توقع هر دانشجویی از مرکز آموزشی مورد نظرش می باشد ، با ما همراه باشید تا این مراکز را بهتر و کامل تر بشناسیم.

بهترین دانشگاه های اقتصاد استونی

دانشگاه تالین

دانشگاه تالین بزرگترین دانشگاه علوم انسانی و اجتماعی و سومین دانشگاه بزرگ دولتی در پایتخت این کشور در سال 1919 تاسیس گردیده است ، دانشگاه تالین از 9 دانشکده تشکیل شده که نزدیک به 7500 دانشجو که 9،5 درصد از آنان دانشجویان بین المللی از سراسر جهان هستند ، در حال تحصیل می باشند ، یکی از دلایل استقبال از این دانشگاه شهریه های مناسب و ارزان قیمت بودن این دانشگاه در کنار کیفیت بالا است.

دپارتمان اقتصاد این دانشگاه کلیه عوامل دخیل در تولید ، توزیع و مصرف کالا و خدمات را در مقیاس کوچک (اقتصاد خرد) و جهانی (اقتصاد کلان) مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهد داد و به دانشجویان آموزش می دهد تا همه اقدامات اقتصادی را بهینه کرده و رفاه نهادهای اقتصادی و همچنین مصرف کنندگان را بهبود ببخشند.

رشته اقتصاد در دو دوره لیسانس و فوق لیسانس به زبان های استونیایی و انگلیسی و دوره دکتری به زبان انگلیسی در این دانشگاه برای علاقمندان مورد تدریس قرار می گیرد ، که دوره لیسانس نیازمند 3 سال زمان و دوره فوق لیسانس نیازمند 2 سال و دوره دکتری نیازمند 3 سال زمان برای دریافت مدرک می باشند.

دانشگاه تارتوUT

دانشگاه تارتو در سال 1632 توسط پادشاه سوئد گوستاووس آدولفوس تأسیس شد و هم اکنون نزدیک به 13 هزار دانشجو که 1700 دانشجوی آن دانشجویان بین المللی و از 90 کشور جهان می باشند در این دانشگاه در حال تحصیل هستند ، UT به عنوان دانشگاه ملی استونی ، بر اهمیت همکاری و مشارکت بین المللی با دانشگاه های تحقیقاتی معتبر در سراسر جهان همواره تأکید بسیاری داشته است.

لیسانس در رشته های اقتصاد این مرکز آموزشی یک برنامه سه ساله تمام وقت است که دانشجویان را برای ورود موفق به بازار کار بین المللی یا محلی و مطالعات بیشتر آماده می کند ، همچنین هدف این برنامه ایجاد درک کامل از یک شرکت و محیط آن شامل همه زمینه های اصلی اقتصادی می شود ، از جمله : حقوق تجارت ، مدیریت ، سیاست اقتصادی ، حسابداری ، مالی ، بازاریابی ، اخلاق اقتصادی ، منابع انسانی ، اقتصاد جهانی ، نوآوری و روش های تحقیق ، در این دانشگاه قادر خواهید بود تا مفطع فوق لیسانس به آموزش و کسب علم در این رشته بپردازید.

دانشگاه صنعتی تالین

دانشگاه صنعتی تالین در سال 1918 در شهر تالین تاسیس شد و هم اکنون یکی از دانشگاه های نمونه استونی به حساب می آید ، به طوری که دانشکده اقتصاد این مجموعه از پیشروترین ارائه دهنده گان آموزش عالی در حوزه بالتیک در زمینه های اقتصاد ، تجارت ، حقوق و مدیریت دولتی است ، آموزش های این دانشکده به دنبال روش های آموزشی مدرن مبتنی بر راه حل های دیجیتالی و روش های یادگیری الکترونیکی نوآورانه ساختار یافته است.

اساتید این دانشکده شامل دانشمندان برجسته بین المللی ، متخصصان برجسته در زمینه خود و برندگان جایزه تحقیق ، نه تنها از استونی بلکه از کشورهای خارجی می باشند که نزدیک به 30 درصد از این اساتید و کارکنان از خارج از کشور و کشورهای برتری نظیر آلمان ، سوئد ، آمریکا ، کانادا و غیره در این ماکن حضور دارند.

طبق آمار وزارت آموزش و تحقیقات استونی در سال 2020 ، سطح حقوق فارغ التحصیلان دانشکده اقتصاد این مجموعه 26 درصد بیشتر از میانگین فارغ التحصیلان دیگر موسسات آموزش عالی در استونی است ، که این موضوع نشان دهنده اعتبار این مجموعه و بالاتر بودن میزان علم و مقبولیت فارق التحصیلان از این مکان دارد.

هزینه تحصیل اقتصاد در استونی

استونی جز دسته کشورهایی است که هزینه زندگی و تحصیل در آن گران و نامعقول نیست و می توان آن را جز کشورهای ارزان قیمت هم در بعضی رشته های تحصیلی به شمار آورد ، که خوشبختانه رشته اقتصاد از لحاظ شهریه دانشگاهی جز رشته های مناسب به شمار می آید و فقط رشته های پزشکی ، حقوق و علوم اجتماعی از شهریه های بالایی برخوردار می باشند.

هزینه تحصیل اقتصاد در استونی

تحصیل رشته اقتصاد در استونی بر اساس دانشگاه انتخابی شهریه های متفاوتی را دارا می باشند ، اما به طور کل در مقطع لیسانس برای تحصیل به زبان انگلیسی باید هزینه ای از ۲۰۰۰ یورو تا ۳۵۰۰ یورو و برای مقطع فوق لیسانس هزینه ای از ۲۲۰۰ یورو تا ۴۰۰۰ یورو را به دانشگاه به عنوان شهریه تحصیل در هر ترم پرداخت نمایید ، دوره های دکتری این رشته و تحصیل به زبان استونیایی در این رشته هم در تمام دانشگاه های دولتی به صورت رایگان ارائه می شوند و دانشجویان از کمک هزینه های تحصیلی و اقامتی نیز بهره مند می گردند.

علاوه بر هزینه دانشگاه باید به هزینه اقامت و زندگی نیز توجه داشت ، هزینه هایی مانند مسکن ، خوراک ، حمل و نقل ، پوشاک و غیره ، که این موارد بر اساس سبک زندگی شخصی افراد متفاوت است اما برای یک دانشجو به طور کلی هزینه ای ما بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ یورو در ماه جوابگو می باشد ، برای اطلاع دقیق از هزینه های اقامت و زندگی در این کشور به مقاله تحصیل در استونی مراجعه نمایید.

شاید ندانید که یکی از ارزان ترین کشور ها برای تحصیل رشته اقتصاد ، اوکراین است ؛ مقاله تحصیل رشته اقتصاد در اوکراین را بخوانید.

زبان تحصیل اقتصاد در استونی

رشته اقتصاد در دانشگاه های استونی به سه زبان انگلیسی ، استونیایی و روسی برای علاقمندان تدریس می شود ، که زبان روسی به صورت خیلی محدود و در بعضی مراکز خصوصی ارائه می گردد و زبان تدریس اصلی انگلیسی و استونیایی است ، برای تحصیل در مراکز آموزش عالی این کشور باید مدرک آیلتس یا تافل زبان انگلیسی را به دانشگاه ارائه کنید که حداقل نمره 6 برای مدرک آیلتس و نمره 70 برای تافل مورد نیاز است.

تحصیل به زبان استونیایی یک گزینه بسیار مناسب برای تحصیل رایگان در تمامی مقاطع این رشته در تمامی دانشگاه های این کشور است ، البته اگر قصد دارید به زبان انگلیسی هم به تدریس مشغول شوید تسلط به این زبان یک مزیت و امتیاز بزرگ محسوب می شود و در پذیرش یا دریافت بورسیه می تواند کمک بزرگی برای دانشجویان باشد.

دانشجویان اگر قدرت صحبت و درک این زبان را ندارند می توانند با شرکت در دوره های این زبان که در کالج ها و مراکز آموزش زبان برگزار می شود شرکت نمایند و تسلط لازم را کسب کرده و مدرکی معتبر هم برای ارائه به دانشگاه دریافت کنند.

یکی از مزیت های بسیار عالی در استونی این است که مردم این کشور اکثرا قادر به صحبت به زبان انگلیسی می باشند و برای زندگی در این کشور و ارتباط با مردم به زبان انگلیسی به هیچ عنوان با مشکل مواجه نخواهید شد ، حتی در ادارات دولتی نیز به راحتی قادر به برقراری ارتباط با این زبان خواهید بود.

چارت درسی اقتصاد در دانشگاه های استونی

در طول تحصیلات خود در مراکز آموزش استونی به طور کل ، یک مرور جامع بر علوم سیاسی ، علوم سیاسی ، حقوق ، اقتصاد ، توسعه فناوری و نوآوری خواهید داشت و بر خلاف برنامه های درسی علوم سیاسی کلاسیک یا برنامه های درسی علوم سیاسی ، برنامه درسی مدیریت دولتی و علوم اقتصادی در این دانشگاه ها شما را با مشکلات روزمره ای که در حوزه اقتصاد و تجارت استونی و جهان بوجود می آید آشنا ساخته و پیوند می دهد و فرصت های توسعه کسب و کار و افزایش کیفیت خدمات عمومی در جهت رفاه شهروندان جامعه را توضیح می دهد.

رشته ها و گرایش های علم اقتصاد را می توانید در 3 دوره کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری در موسسات و مراکز آموزش عالی این کشور مورد تحصیل و مطالع قرار دهید که مدت زمان مورد نیاز برای دریافت مدرک در دوره کارشناسی 3 سال ، دوره کارشناسی ارشد 2 سال و دکتری هم 3 تا 4 سال به طول خواهد انجامید.

شما با دروس ودوره هایی نظیر اقتصاد خرد و کلان ، ریاضیات اقتصادی ، آمار ، مدیریت تدارکات و موجودی ، تجارت بین المللی و اخلاق تجاری ، بازاریابی ، تجارت و مدیریت ، حسابداری در عصر دیجیتال و امور مالی آشنا خواهید شد و این تحصیلات به شما امکان می دهد دانش نظری به دست آمده را در حل مشکلات عملی در مسائل اقتصادی در هر جای جهان به کار بگیرید.

مزایا و معایب تحصیل اقتصاد در استونی

اگر قصد دارید پس از شروع تحصیل در خارج از کشور بتوانید به موفقیت دست پیدا کنید و تحصیلات دلچسب و آرامی را تجربه نمایید حتما پیش از انتخاب مقصد نهایی و مهاجرت لیستی از مزیت ها و معایبی که مقصد مورد نظرتان برای تحصیل شما دارا می باشد را بر اساس شرایط شخصی خود تهیه نمایید ، تا از امادگی ذهنی و روحی کاملی برخوردار شوید و پس از اقدام به صورت غیر منتظرانه ملبی یا اتفاقی سد را شما قرار نگیر و مایه آزار و اذیت شما نشود ، همچنین از مزیت های موجود می توانید نهایت استفاده را ببرید و مسیر را برای خودتان هموارتر نمایید.

مزایا و معایب تحصیل اقتصاد در استونی

در این قسمت به طور کلی با مزایا و معایبی که برای تمامی دانشجویان خواهان تحصیل رشته اقتصاد در استونی اتفاق خواهد افتاد ، آشنا خواهیم شد ، همچنین می توانید با تماس با مشاورین و کارشناسان ما بر اساس شرایط شخصی خودتان به طور کامل تر و جزئی تر با این شرایط آشنایی کامل را به دست آورید.

مزایا

 • هزینه تحصیل رشته اقتصاد در استونی کاملا مقرون به صرفه است.
 • هزینه های زندگی در این کشور ارزان می باشد.
 • کیفیت آموزش و تدریس در دانشگاه ها بسیار بالا و مورد قبول است.
 • مدارک اعطایی در این رشته از سوی دانشگاه ها از اعتبار خوب و بالایی در اروپا و دیگر کشورها برخوردار است.
 • در حین تحصیل دانشجویان قادر به کار کردن می باشند.
 • پس از پایان تحصیلات می تواند ۶ ماه دیگر در این کشور اقامت نموده و به جویای کار باشند.
 • امنیت جانی و مالی بسیار بالا است.
 • سطح رفاه و درآمد در این کشور بسیار مورد قبول است.
 • اکثر مردم قادر به صحبت به زبان انگلیسی می باشند.
 • تحصیل این رشته به زبان استونیایی رایگان است.
 • بورسیه های تحصیلی مناسبی برای این رشته از سوی دانشگاه ها به دانشجویلن واجد شرایط اعطا می شود.
 • بازار کاری خوب پس از پایان تحصیلات در این رشته
 • اینترنت بسیار ارزان و در اکثر نقاط به صورت رایگان در دسترس است.
 • انجامی اکثر امور به صورت الکترونیکی در این کشور مقدور می باشد.

معایب

 • یادگیری زبان رسمی و بومی ( استونیایی ) کمی سخت است.
 • آب و هوای این کشور مقداری سرد است و اکثر فواصل سال بارانی و برفی است.
 • انجام اکثر امور به صورت الکترونیک در ابتدا برای ما ایرایان کمی غیر قابل باور و سخت است و نیازمند زمان است.
 • به دلیل بالا بودن نرخ یورو در کشورمان باز هم هزینه تحصیل و اقامت در این کشور برای برخی مشکل است.

یکی دیگر از کشور هایی که دانشجویان برای تحصیل رشته اقتصاد ، انتخاب می کنند ، ایتالیا است ، در مقاله تحصیل رشته اقتصاد در ایتالیا بورسیه های تحصیلی ارائه شده برای این رشته تحصیلی را شرح داده ایم.

بازار کار استونی پس از تحصیل رشته اقتصاد

استونی یکی از کشورهای اروپایی است که از اقتصاد بسیار خوبی برخوردار است و میزان تورم و نرخ بیکاری در آن جا پایین می باشد ، که همین موضوع این کشور را جز کشورهای پر رفاه قرار داده است ، طبق آخرین آمار مردم این کشور از امنیت بالای مالی و کاری برخوردار هستند و آسایش و رفاه قابل قبولی را در زندگی خود تجربه می نمایند.

دانشجویان فارق التحصیل در رشته اقتصاد و دیگر رشته های تحصیلی پس از پایان تحصیلات خود قادر خواهند بود که در زمینه های مورد علاقه خود به راحتی شاغل شوند و این یکی از مزیت های خوب این کشور است.

یک اقتصاددان مالیاتی سطح ابتدایی ( 1-3 سال سابقه ) به طور متوسط 16 هزار یورو حقوق در سال دریافت می کند ، از سوی دیگر ، یک اقتصاددان مالیاتی سطح بالا ( 8 سال سابقه ) به طور متوسط 30 هزار یورو حقوق در سال دریافت خواهد کرد ، البته این میزان مقدار متوسط می باشد و می تواند کمتر یا بیشتر هم بشود.

پیشنهاد می کنیم مقاله کار در استونی را بخوانید تا با مشاغل مورد نیاز و پردرآمد ترین حرفه ها در این کشور نیز آشنا شوید.

سوالات پر تکرار تحصیل اقتصاد در استونی

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا سعی کردند شما را با زوایای مختلف تحصیل رشته اقتصاد در استونی آشنا کنند ، برای پرسیدن سوالات خود ، می توانید از باکس دیدگاه در پایین همین صفحه استفاده کنید.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته اقتصاد در استونی کدام است؟

دانشگاه تالین بزرگترین دانشگاه علوم انسانی و اجتماعی و سومین دانشگاه بزرگ دولتی در پایتخت این کشور در سال 1919 تاسیس گردیده است ، دانشگاه تالین از 9 دانشکده تشکیل شده که نزدیک به 7500 دانشجو که 9،5 درصد از آنان دانشجویان بین المللی از سراسر جهان هستند ، در حال تحصیل می باشند ، یکی از دلایل استقبال از این دانشگاه شهریه های مناسب و ارزان قیمت بودن این دانشگاه در کنار کیفیت بالا است.

تحصیل رشته اقتصاد در استونی به چه زبانی است؟

رشته اقتصاد در دو دوره لیسانس و فوق لیسانس به زبان های استونیایی و انگلیسی و دوره دکتری به زبان انگلیسی است.

هزینه تحصیل رشته اقتصاد در استونی چقدر است؟

رشته های اقتصاد بر اساس دانشگاه انتخابی شهریه های متفاوتی را دارا می باشند ، اما به طور کل در مقطع لیسانس برای تحصیل به زبان انگلیسی باید هزینه ای از 2000 یورو تا 3500 یورو و برای مقطع فوق لیسانس هزینه ای از 2200 یورو تا 4000 یورو را به دانشگاه به عنوان شهریه تحصیل در هر ترم پرداخت نمایید ، دوره های دکتری این رشته و تحصیل به زبان استونیایی در این رشته هم در تمام دانشگاه های دولتی به صورت رایگان ارائه می شوند و دانشجویان از کمک هزینه های تحصیلی و اقامتی نیز بهره مند می گردند.

برای تحصیل رشته اقتصاد در استونی چه مدارک زبانی را باید ارائه داد؟

برای تحصیل در مراکز آموزش عالی این کشور باید مدرک آیلتس یا تافل زبان انگلیسی را به دانشگاه ارائه کنید که حداقل نمره 6 برای مدرک آیلتس و نمره 70 برای تافل مورد نیاز است.

حقوق یک اقتصاددان در استونی چقدر است؟

یک اقتصاددان مالیاتی سطح ابتدایی ( 1-3 سال سابقه ) به طور متوسط 16 هزار یورو حقوق در سال دریافت می کند ، از سوی دیگر ، یک اقتصاددان مالیاتی سطح بالا ( 8 سال سابقه ) به طور متوسط 30 هزار یورو حقوق در سال دریافت خواهد کرد ، البته این میزان مقدار متوسط می باشد و می تواند کمتر یا بیشتر هم بشود.

در این مطلب تمام تلاش خود را داشتیم تا شما را با تحصیل رشته اقتصاد در استونی آشنا نماییم ، چنان چه پس از مطالعه این مطلب هنوز هم سوال یا ابهامی در ذهن دارید ، مشاورین ما در موسسه مهاجرتی رجبی در کنار شما هستند تا با ارائه به روز ترین و صحیح ترین اطلاعات ، شما را در مسیر صحیح مهاجرت قرار دهند ، کافیست با مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله تحصیل در اروپا ، با کلیات و شرایط مهاجرت تحصیلی به کشور های اروپایی بیشتر آشنا شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه