تحصیل رشته ریاضیات در پرتغال

تحصیل رشته ریاضیات در پرتغال
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته ریاضیات در پرتغال یکی از بهترین فرصت های ورود به دانشگاه و تحصیل در علوم پایه می باشد که زمینه ادامه تحصیل در بسیاری از دیگر رشته های مربوطه در گرایش های مهندسی ، کامپیوتر و غیره را در این کشور و یا در دیگر نقاط اروپا فراهم می سازد ، در ادامه این مطلب با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه شوید تا تحصیل رشته ریاضیات در پرتغال را تمام و کمال بشناسید.

همچنین توصیه می کنیم مقاله تحصیل در پرتغال را بخوانید و با کلیات اخذ پذیرش از دانشگاه های پرتغال آشنا شوید.

تحصیل رشته ریاضیات در پرتغال در دانشگاه های زیادی در دسترس می باشد و هرکدام از این مراکز مقاطعی مختلف از این رشته را برای علاقمندان ارائه می نمایند که کسب مدرک از آنان شرایط را برای ورود به بازار کار این کشور و همچنین ادامه تحصیل در دیگر مراکز آموزشی پرتغال و یا دیگر کشورها جهان به خصوص قاره اروپا فراهم می آورد ، باید دقت داشت که در این میان برخی از مراکز آموزشی از سطح بالاتری برخوردار بوده و در اولویت انتخاب قرار می گیرند.

در ادامه آشنایی با تحصیل رشته ریاضیات در پرتغال ، به معرفی این مراکز نمونه و همچنین شرایط و مدارکی که برای مهاجرت و تحصیل در این کشور نیاز داشته و باید آنان را فراهم سازید خواهیم پرداخت و شما را با این موارد آشنا تر خواهیم نمود تا قادر باشید بر اساس شرایط خود مناسب ترین دانشگاه را انتخاب و به پذیرشی موفق دست پیدا کنید.

مدارک پذیرش رشته ریاضیات در پرتغال

همانطور که گفتیم جهت تحصیل رشته ریاضیات در پرتغال باید شرایط و مدارکی خاص را تهیه و به مراکز آموزشی ارائه کرد ، جهت ورود به مقطع کارشناسی رشته ریاضی به طور عمومی باید مدرک دیپلم 12 ساله تحصیل خود را با ترجمه کامل و ریز نمرات به دانشگاه ارائه نمایید ، همچنین مدرک زبان معتبری نیز جهت اثبات تسلط خود به زبان پرتغالی یا انگلیسی از لزومات امر می باشد ، علاوه بر این موارد باید مدارک زیر را نیز ارائه کنید :

 • ارائه سوابق و افتخارات تحصیلی در صورت لزوم
 • ارائه مدارک هویتی با ترجمه کامل
 • ارائه پاسپورت معتبر با حداقل 1 سال اعتبار

توجه داشته باشید که با دیپلم های ریاضی و تجربی قادر به ورود به رشته ریاضیات در پرتغال خواهید بود ، اما کسانی که دیپلم رشته ریاضی را ارائه ننمایند باید دروس پیش نیاز بیش تری را پشت سر بگذارند ، جهت ورود به مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز باید مدرک لیسانس مرتبط با این رشته با ترجمه کامل و سوابق تحصیلی را کامل به دانشگاه ارائه کنید.

دقت داشته باشید که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا معدل دوره کارشناسی تاثیر کمتری داشته و در این دوره ها فعالیت های مازاد مانند مقالات ، پژوهش ها و تحقیق های علمی تاثیر بالاتری در پذیرش دانشجویان خواهند داشت و همچنین هرچه که مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه معتبر تری دریافت کرده باشید از شانس پذیرش بیش تری جهت دوره های تحصیلات تکمیلی برخوردار خواهید بود.

بهترین دانشگاه های ریاضی پرتغال

همانطور که گفتیم هرچه در دانشگاه ها و مراکز آموزشی عالی با کیفیت تر و معتبر تری در پرتغال به تحصیل مشغول شوید ، قطعا از مدرک با ارزش تری برخوردار خواهید شد و شانس شما برای ورود به بازار کار و یا ادامه تحصیل در مقاطع بعدی بیش تر خواهد بود ، این موضوع باعث می شود که همواره میزان ارسال درخواست ها برای مراکز اموزشی معتبرتر بیش تر باشد و شانس قبولی در آن ها کمتر و سخت تر.

بهترین دانشگاه های ریاضی پرتغال

در این قسمت بهترین دانشگاه های ریاضی پرتغال را با هم بیش تر خواهیم شناخت و با برخی از خصوصیات آنان بیش تر آشنا خواهیم شد ، اما لازم است جهت کسب اطلاعات کامل تر در رابطه با هریک از این مراکز با کارشناسان ما در موسسه رجبی تماس حاصل کرده و اطلاعات مفید و دقیقی را در این زمینه به دست آورید.

دانشگاه لیسبون

هدف اصلی از ارائه رشته ریاضیات در دانشگاه لیسبون این می باشد که فارغ التحصیلان این دوره از مطالعات بتوانند از ریاضیات برای حل مسائل عینی ، هم در یک محیط تجاری و هم در توسعه فناوری پیشرفته و هم در حمایت از تحقیقات ، به خصوص با ماهیت بین رشته ای استفاده کنند.

همچنین در نظر گرفته شده که دانشجویان بتوانند از ابزارهای فناوری اطلاعات برای حل مسائل ریاضی کاربردی استفاده و در سایر زمینه‌های علمی مانند فیزیک و اقتصاد که زمینه‌های کاربردی ترجیحی ریاضیات هستند ، استفاده نمایند.

فارغ التحصیلان رشته ریاضیات این دانشگاه همواره پس از دریافت مدرک به سرعت در مشاغلی مانند شرکت های بانکداری ، بیمه ، مشاوره ، فناوری اطلاعات ، مهندسی ، حمل و نقل ، توزیع ، مخابرات ، موسسات عمومی در حوزه های بهداشت ، آموزش ، علم و فناوری و غیره استخدام می شوند.

دانشگاه لیسبون بزرگترین و معتبرترین دانشگاه پرتغال می باشد که در سال 2013 از ادغام دو دانشگاه لیسبون و دانشگاه فنی لیسبون تاسیس شد و در پایتخت این کشور قرار گرفته است ، زبان تدریس رشته ریاضیات در این دانشگاه پرتغالی بوده و دریافت مدرک کارشناسی آن 3 سال به طول خواهد انجامید.

دانشگاه آویرو

هدف از دوره ریاضیات در دانشگاه آویرو تربیت افراد حرفه ای با توانایی مدل سازی و حل مسائل با استفاده از ابزارهای ریاضی و منابع محاسباتی است ، این دوره شامل آموزش ساختار هسته ای در ریاضیات است و ساختار آخرین سال تحصیلی به دانشجویان این امکان را می دهد تا زمینه های تخصصی را انتخاب نموده تا مهارت های خاص دیگری را کسب کنند که می تواند در بازار کار حرفه ای بسیار قدردانی شود.

این دانشگاه در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا نسبت به پذیرش دانشجویان اقدام می کند و یکی از معتبرترین مراکز تدریس این رشته در پرتغال بر شمرده می شود ، مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد این دانشگاه به زبان پرتغالی و مقطع دکترا به زبان پرتغالی و انگلیسی به دانشجویان ارائه می شود و هریک از این دوره ها به ترتیب 3 سال ، 2 سال و 3سال به طول خواهند انجامید.

دانشگاه آویرو در سال 1973 میلادی در شهر آویرو تاسیس شد و همواره در میان 5 دانشگاه برتر پرتغال قرار داشته است و در حال حاضر نیز از دیدگاه موسسه معتبر QS در میان 600 دانشگاه برتر جهان قرار می گیرد.

دانشگاه مینیو

دپارتمان ریاضیات ( DMAT ) زیر واحد دائمی دانشکده علوم دانشگاه مینیو ( UM ) است که مأموریت آن ایجاد ، آموزش و به کارگیری دانش در زمینه ریاضیات می باشد و در حال حاضر 59 نفر از اساتید نمونه کشور در این دپارتمان در حال آموزش و تدریس به دانشجویان هستند.

این دانشگاه مسئول تدریس دروس ریاضی دوره های مختلف در دانشگاه UM ، به ویژه رشته های مرتبط با علوم و مهندسی است و چندین دوره تحصیلی را در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مدیریت می نماید که بسیاری از آن ها با همکاری سایر بخش های دانشگاه UM انجام می شود.

دپارتمان ریاضیات دانشگاه همواره تحقیقات و پژوهش های گوناگونی در این رشته را با کمک واحد تحقیقاتی دانشگاه ( CMAT ) به انجام میرساند که در آن ها از کمک و دانش دانشجویان نیز بهره گرفته و به میزان تجربه و علم ان ها بسیار می افزاید و تاثیر بسیار مثبتی در روند آموزش و تعلیم آنان می گذارد ، دانشجویان از مقطع کارشناسی تا دکترای ریاضیات را در این دانشگاه قادر به آموختن هستند و می توانند یکی از معتبرترین مدارک رشته ریاضیات پرتغال را به دست آورند.

دانشگاه مینیو یکی از دانشگاه های شمالی کشور پرتغال است که پردیس های آن در دو شهر براگا و گویمارائس واقع شده و دارای 19 هزار دانشجو می‌باشد ، این دانشگاه در سال 1973 تأسیس شده و با وجود اینکه نسبت به سایر دانشگاه های پرتغال که قدیمی هستند تازه تأسیس محسوب می‌شود گستردگی زیادی داشته و دارای ده دانشکده می باشد.

هزینه تحصیل ریاضیات در پرتغال

قبل از هرچیز در رابطه با هزینه تحصیل ریاضیات در پرتغال باید توجه داشته باشید که تحصیل در دانشگاه های این کشور رایگان نبوده و آموزش در هر مقطع و هر دانشگاهی نیازمند پرداخت شهریه تحصیل می باشد ، البته خوشبختانه هزینه ها در کشور پرتغال ارزان و مقرون به صرفه می باشد ، چه هزینه شهریه دانشگاه ها و چه هزینه اقامت و زندگی در این کشور.

هزینه تحصیل ریاضیات در پرتغال

توصیه می کنیم پیش از هر اقدامی در رابطه با تحصیل رشته ریاضیات در پرتغال با کارشناسان و مشاورین موسسه رجبی تماس حاصل کرده و یا به صورت حضوری در دفاتر تهران و شیراز حضور یافته و اطلاعات دقیقی در این رایطه کسب نمایید ، زیرا موضوع هزینه ها یکی از مسائل مهم و پیچیده در امر تحصیل در خارج از کشور بوده و نیاز به مشورت با افرادی با تجربه دارد.

باید دقت داشت که شهریه دانشگاه های خصوصی از دانشگاه های دولتی گران تر است و به همین خاطر میزان درخواست برای پذیرش در مراکز دولتی بسیار بیش تر می باشد ، در ادامه شهریه تحصیل رشته ریاضیات در پرتغال در دانشگاه های برتر و نمونه آن را مشاهده خواهید نمود :

 • دانشگاه لیسبون سالانه 7000 یورو شهریه تعیین نموده است.
 • دانشگاه آویرو در مقطع کارشناسی ارشد مبلغ 4650 یورو و در مقطع دکترا 2750 یورو شهریه در نظر گرفته است.
 • دانشگاه مینیو سالانه در مقطع کارشناسی 6500 یورو ، در مقطع کارشناسی ارشد 2000 یورو و در مقطع دکترا 4000 یورو

لهستان هم یکی از کشور های ارزان اروپا برای مهاجرت تحصیلی است ، مقاله تحصیل رشته ریاضیات در لهستان را بخوانید و هزینه های تحصیل را مقایسه کنید.

زبان تحصیل ریاضیات در پرتغال

زبان تحصیل رشته ریاضیات در پرتغال به مانند تمامی کشورهای جهان زبان مادری و بومی و به نوعی زبان رسمی این کشور است که زبان پرتغالی می باشد ، این زبان شباهات زیادی با زبان لاتین داشته و هرکس که به یکی از این دو زبان تسلط داشته باشد به راحتی می تواند زبان دیگر را آموخته و به آن مسلط شود ، شاید این موضوع برای برخی افراد مشکل و سخت باشد که زبان سومی علاوه بر فارسی و انگلیسی را بیاموزند.

اما باید بگوییم که امکان تحصیل به زبان انگلیسی این رشته نیز در برخی دانشگاه ها و به خصوص در دانشگاه های خصوصی این کشور وجود دارد که ملزم به پرداخت شهریه های گران تر می شود ، همچنین در صورت درخواست به زبان انگلیسی باید مدارک معتبری همچون آیلتس یا تافل را به دانشگاه خود ارائه کنید ، در ضمن اینکه تحصیل به زبان انگلیسی رشته ریاضیات در مقاطع تکمیلی بیش تر دیده می شود و مقطع کارشناسی اکثرا به زبان پرتغالی ارائه می گردد.

دانشجویان می توانند پیش از ورود به دانشگاه در کشور پرتغال نسبت به آموزش این زبان اقدام کرده و همچنین در حین تحصیل نیز به تقویت این بخش از نیاز خود پرداخته و میزان تسلط خود به زبان پرتغالی را به حد کمال و قابل قبول برسانند ، تحصیل رشته ریاضیات در پرتغال حتی در صورت درخواست به زبان انگلیسی نیز نیازمند حد خاصی از زبان پرتغالی جهت ارتباط با دیگران و زندگی در این کشور می باشد.

چارت درسی ریاضی در دانشگاه های پرتغال

همانطور که می دانید ریاضیات پایه و اساس بسیاری از دروس و رشته های تحصیلی در مدارس و دانشگاه ها می باشد و هر فرد تحصیل کرده با حد متفاوت از این علم آشنایی دارد ، به همین خاطر تحصیل در رشته ریاضیات در پرتغال می تواند شما را به بسیاری از رشته های تحصیلی در مقاطع بالاتر مربوط سازد و گاها حل و فهم مفاهیم درسی را نیز برای دانشجویان راحت تر سازد.

دانشجویان در مقاطع مختلف از رشته ریاضیات به بررسی مباحث و تخصص های ویژه ای از این رشته خواهند پرداخت و به طور حرفه ای این رشته را آموخته و به گسترش و تکامل آن کمک خواهند کرد ، تحصیل رشته ریاضیات در پرتغال در مقطع کارشناسی 4 سال ، کارشناسی ارشد 2 سال و در مقطع دکترا 3 سال به طول خواهد انجامید و دانشجویا قادر خواهند بود تا در مقاطع تکمیلی رشته خود را به رشته های مربوطه دیگری نیز تغییر دهند.

از مهم ترین دروس که دانشجویان در رشته ریاضیات با آن اشنا خواهند شد می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • جبر خطی و هندسه تحلیلی
 • ریاضیات کاربردی
 • تجزیه و تحلیل ریاضی
 • برنامه نویسی
 • جبر
 • تحلیل عددی
 • تحلیل مختلط و معادلات دیفرانسیل
 • مناقشات علمی 1 و 2
 • مقدمه ای بر مدل های ریاضی
 • تاریخ و فلسفه ریاضیات
 • تحلیل ماتریسی
 • فرآیندهای تصادفی و شبیه سازی
 • روشهای محاسباتی
 • مقدمه ای بر نظریه مجموعه ها
 • هوش مصنوعی
 • مدل های سری زمانی
 • ریاضی و هنر

چارت تحصیل رشته ریاضیات در اتریش هم بسیار کامل و به روز است ، مقاله لینک شده را بخوانید تا با بورسیه ها و هزینه های تحصیل ریاضیات در کشور اتریش هم آشنا شوید.

گرایش های رشته ریاضیات در پرتغال

گرایش های رشته ریاضیات در پرتغال را باید بیش تر در مقاطع تکمیلی این رشته جستجو کرد و در این مقاطع دانشجویان قادر خواهند بود تا با توجه به علاقه خود به هریک از مباحث و گرایش های تخصصی این رشته یکی را انتخاب نموده و به بررسی و آموزش دقیق آن بپردازند ، مقطع کارشناسی رشته ریاضیات معمولا با عنوان رشته ریاضیات در اکثر دانشگاه های این کشور ارائه می گردد و گرایش خاصی برای آن تعریف نمی شود.

گرایش های رشته ریاضیات در پرتغال

باید گفت که مقطع کارشناسی در تحصیل رشته ریاضیات در پرتغال به صورت عمومی به آموزش و بررسی مباحث و دروس پایه این رشته می پردازد و به صورت خلاصه اطلاعاتی از هریک از شاخه های اصلی این رشته در اختیار دانشجویان قرار می دهد ، البته برخی از مراکز به صورت جداگانه در مقطع کارشناسی به ارائه رشته های ریاضیات محض و ریاضیات کاربردی می پردازند که از همان ابتدا به صورت تخصصی به آموزش هرکدام خواهند پرداخت.

اما به طور کلی تمامی گرایش ها در رشته ریاضیات زیر مجموعه رشته ریاضیات محض و ریاضیات کاربردی قرار می گیرند که در پرتغال شاخه های زیر ارائه می شوند :

 • آنالیز
 • جبر
 • متروید
 • منطق ریاضی
 • آنالیز مالی
 • آنالیز ریاضی
 • بهینه سازی
 • آمار
 • علوم داده
 • ریاضیات تصادفی

رشته کامپیوتر در پرتغال هم گرایش های کاملی دارد ، اگر به تحصیل رشته کامپیوتر در پرتغال علاقه مندید ، مقاله لینک شده را بخوانید.

تحصیل دکترا ریاضیات در پرتغال

تحصیل دکترای ریاضیات در پرتغال یکی از مهم ترین مقاطع تحصیل این رشته می باشد که می تواند افراد را به جایگاه و مشاغل بالایی در این کشور برساند ، هدف اصلی دانشگاه ها از ارائه دکترای ریاضیات در پرتغال آموزش محققان واجد شرایط عالی در این رشته می باشد و این دوره دکترا مطابق با الزامات بولونیا بوده که توسط تمامی دانشگاه ها پذیرفته شده است.

اولین شرط تحصیل دکترا ریاضیات در پرتغال داشتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد مرتبط با این رشته می باشد ، سپس باید بتوانید حداقل مدارک و شرایط مورد درخواست هر دانشگاه را فراهم آورید که در این زمینه باید با کارشناسان ما ارتباط داشته و به طور کامل در رابطه با تمامی موارد لازم جهت پذیرش در این مقطع در هریک از دانشگاه های پرتغال اطلاعات کافی را به دست آورید.

در ابتدا شما باید با ارسال رزومه تحصیلی خود به همراه موضوع تحقیق دکترا مد نظر خود به اساتید مرتبط که قادر به همراهی شما در پروژه دکترا بوده و یا در زمینه مرتبط با رشته شما در حال فعالیت در مقطع دکترا هستند ، نظر مثبت آنان را جهت قبول و پذیرش شما و همراهیتان به عنوان استاد راهنما به دست آورید.

در نهایت با ارسال مدارک و یک مصاحبه حضوری توسط هیئت علمی دانشگاه یا استاد مربوطه پذیرش قطعی شما اعلام شده و 3 تا 5 سال با توجه به دانشگاه و تمام وقت یا پاره وقت بودن تحصیلات شما به طول خواهد انجامید.

مزایا و معایب تحصیل ریاضیات در پرتغال

تحصیل رشته ریاضیات در پرتغال مزایای زیادی دارد که همه ساله دانشجویان زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می نماید ، این مزایا در برخی موارد از دیگر کشورها اروپایی بهترو کامل تر و در برخی از مواقع کم رنگ تر می باشد که نیازمند بررسی دقیق و کارشناسانه ای در این زمینه با توجه به شرایط دانشجویان دارد ، توصیه می نماییم با تماس با مشاورین موسسه مهاجرتی رجبی یک انتخب دقیق ، به صرفه و معتبر را جهت انتخاب دانشگاه و محل تحصیل خود به انجام برسانید.

مزایا و معایب تحصیل ریاضیات در پرتغال

در ادامه این قسمت ما به طور خلاصه و کاملا دقیق برخی از مهم ترین مزایا و معایب تحصیل ریاضیات در پرتغال را برای شما عزیزان تهیه نموده و به شما ارائه می نماییم که می تواند زمینه شرایط را در رابطه با این موضوع برای شما روشن نموده و یک اطلاعات مفید و کاربردی را به شما ارائه نماید.

مزایا

 • امکان تحصیل در تمامی مقاطع از کارشناسی تا دکترای این رشته
 • شهریه ارزان و مقرون به صرفه تحصیل در دانشگاه های دولتی
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 • امکان یادگیری زبان پرتغالی در این کشور پیش از شروع تحصیل و همزمان با تحصیل در دانشگاه
 • دانشگاه های معتبر و شناخته شده در سطح جهان در ارائه این رشته
 • مدارک اعطایی قابل قبول در اکثر کشورها به خصوص قاره اروپا
 • بهره گیری از اساتید با تجربه و با سواد داخلی و خارجی
 • امکان تغییر رشته و گرایش به رشته های مرتبط و در دسترس در مقاطع تکمیلی
 • امکان بهره مندی از بورسیه تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا
 • پذیرش و قبولی راحت تر نسبت به برخی کشورهای اروپایی برای متقاضیان ایرانی

معایب

 • نیاز به یادگیری و آموزش زبان پرتغالی
 • آموختن و یادگیری زبان پرتغالی برای دانشجویان یک چالش بوده و برای برخی مشکل است.
 • عدم ارائه بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی
 • وجود گزینه های رقابتی در سطح اروپا و جهان با همین شرایط و حتی گاها شرایط تحصیلی بهتر

تحصیل رشته حسابداری در پرتغال هم مزایای بسیاری دارد و بازار کار خوبی در اروپا برای رشته حسابداری مهیا است ، مقاله لینک شده را بخوانید و با هزینه ها و شرایط این رشته هم آشنا شوید.

بازار کار پرتغال پس از تحصیل رشته ریاضی

یکی از مهم ترین مواردی که برای اکثر دانشجویان اهمیت بالایی دارد ، بازارکار پرتغال پس از تحصیل رشته ریاضی می باشد ، اکثر دانشجویانی که برای تحصیل رشته ریاضیات در پرتغال از کشور خود مهاجرت می نمایند قصد اقامت کامل در این کشور و زندگی در آن را دارند و برای این امر باید قادر به یافتن شغل و کسب درآمد برای زندگی خود باشند.

باید گفت که کشور پرتغال چندین سال است که با مشکل بیکاری دست و پنجه نرم می کند و برخی از شهروندان این کشور نیز برای یافتن کار به کشورهای همسایه خود مهاجرت کرده اند ، اما این موضوع در میان افراد تحصیل کرده کمتر مشاهده شده ، به خصوص در افراد دارای مدارک تحصیلی بالاتر از کارشناسی ، خوشبختانه این را هم باید گفت که متخصصین ریاضی در پرتغال از درآمد بالا و مناسبی برخوردار هستند و فرصت شغلی برای آنان فراهم است.

به طوری مثال یک دکترای ریاضی می تواند به راحتی یک زندگی سطح بالا و با امکانات کامل را برای خود و خانواده تهیه نماید ، درآمد متخصصین ریاضی در پرتغال با توجه به تجربه و سطح مدرک آنان می تواند از 2000 یورو ماهانه تا 7000 یورو متغیر باشد و به طور متوسط این افراد قادر خواهند بود تا ماهانه 4500 یورو درآمد کسب نمایند.

در مقاله کار در پرتغال با بازارهای کاری این کشور و حداقل دستمزد ها آشنا شوید همچنین مشاغل مورد نیاز این کشور را هم بخوانید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته ریاضیات در پرتغال

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با تحصیل رشته ریاضیات در پرتغال آشنا شدید ، سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه در پایین همین مقاله درج کنید و پاسخ مشاوران ما را دریافت نمایید.

هزینه تحصیل رشته ریاضیات در پرتغال چقدر است؟

دانشگاه لیسبون سالانه 7000 یورو شهریه تعیین نموده است.
دانشگاه آویرو در مقطع کارشناسی ارشد مبلغ 4650 یورو و در مقطع دکترا 2750 یورو شهریه در نظر گرفته است.
دانشگاه مینیو سالانه در مقطع کارشناسی 6500 یورو ، در مقطع کارشناسی ارشد 2000 یورو و در مقطع دکترا 4000 یورو

بهترین دانشگاه های پرتغال برای تحصیل رشته ریاضیات در پرتغال کدامند؟

دانشگاه لیسبون ، دانشگاه آویرو و دانشگاه مینیو

آیا برای تحصیل رشته ریاضیات در پرتغال نیاز به داشتن دیپلم ریاضی وجود دارد؟

با دیپلم های ریاضی و تجربی قادر به ورود به رشته ریاضیات در پرتغال خواهید بود ، اما کسانی که دیپلم رشته ریاضی را ارائه ننمایند باید دروس پیش نیاز بیش تری را پشت سر بگذارند.

زبان تحصیل رشته ریاضیات در پرتغال چیست؟

زبان تحصیل ریاضیات در کشور پرتغال به مانند تمامی کشورهای جهان زبان مادری و بومی و به نوعی زبان رسمی این کشور است که زبان پرتغالی می باشد ، این زبان شباهات زیادی با زبان لاتین داشته و هرکس که به یکی از این دو زبان تسلط داشته باشد به راحتی می تواند زبان دیگر را آموخته و به آن مسلط شود ، امکان تحصیل به زبان انگلیسی این رشته نیز در برخی دانشگاه ها و به خصوص در دانشگاه های خصوصی این کشور وجود دارد که ملزم به پرداخت شهریه های گران تر می شود.

درآمد متخصصین ریاضی در پرتغال چقدر است؟

درآمد متخصصین ریاضی در پرتغال با توجه به تجربه و سطح مدرک آنان می تواند از 2000 یورو ماهانه تا 7000 یورو متغیر باشد و به طور متوسط این افراد قادر خواهند بود تا ماهانه 4500 یورو درآمد کسب نمایند.

این مطلب جهت معرفی و شناخت خلاصه و مفید تحصیل رشته ریاضیات در پرتغال توسط کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی برای شما عزیزان تهیه و تنظیم گردیده است ، مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز آماده ارائه مشاوره رایگان به شما عزیزان هستند ، همچنین توصیه می کنیم برای تحقیق بیشتر مقاله مهاجرت به پرتغال را بخوانید و با راه های دیگر مهاجرت به این کشور آشنا شوید.

5/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *