تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان در طول سالیان گذشته هدف بسیاری از دانشجویان بین المللی در جهان بوده چراکه این کشور بسیار تلاش کرده تا به یکی از مقاصد بین المللی معتبر در اروپا و جهان مبدل شود.

دانشگاه های این کشور اکثر رشته های تحصیلی را در تمامی مقاطع سنی با کیفیت بالا به دانشجویان داخلی و بین المللی ارائه می دهند که با پیروی از فرآیند بولونیا توانسته اند در رشته هایی همچون پزشکی و دندانپزشکی شهرت فراوانی را نیز کسب نمایند.

تحصیل در مجارستان علاوه بر سیستم آموزشی دارای مناظر خیره کننده و زیبایی است که زندگی را برای دانشجویان و کلیه مهاجرین لذت بخش می سازد ، این کشور با داشتن قدمت 600 ساله در امور آموزش همواره تلاش می کند تا آخرین متدهای تحصیلی را به کار گرفته و تا حد ممکن تحصیل به صورت رایگان را برای تمامی شهروندان تا دوره متوسطه فراهم سازد.

از این رو با توجه به جایگاه علمی کشور مجارستان کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به بررسی تمامی مقاطع تحصیلی در این کشور پرداخته اند و شما عزیزان می توانید جهت اطلاع از پروسه پذیرش در دانشگاه موردنظرتان و یا اخذ ویزا با مشاورین موسسه در تماس باشید.

همچنین مقالات سایت می تواند آگاهی شما در خصوص مهاجرت تحصیلی را افزایش دهد ، مقاله مفصل و کامل تحصیل در خارج از کشور در این سایت را از دست ندهید. 

تحصیل در مجارستان

سیستم آموزشی مجارستان

طبق سیستم آموزشی مجارستان تحصیل برای تمامی افراد تا دوره متوسطه اجباری ست و شهروندان تا این مقطع از تحصیل به صورت رایگان بهره مند می شوند.

کسانی که موفق به دریافت مدرک دیپلم می شوند می توانند تقاضای ورود به9 دانشگاه را داشته باشند و در رشته دل خواهشان به تحصیل بپردازند ، در ادامه مقاطع مختلف تحصیل را شرح می دهیم:

مقطع ابتدایی : این دوره که از سن ۶ سالگی آغاز می شود به مدت ۴ سال طول کشیده و به دانش آموزان برنامه های آموزشی متنوع تدریس می شود و آنها در کنار یادگیری دروس اصلی زبان آلمانی و یا فرانسه را به عنوان زبان دوم فرا می گیرند ، ادبیات ، جغرافیا ، ریاضیات ، موسیقی و هنر از جمله دروس سیستم آموزشی مجارستان در مقطع ابتدایی ست.

مقطع متوسطه : این دوره که در حدود ۴ تا ۶ سال زمان می برد ، با به پایان رساندن دوره ابتدایی آغاز می شود ، تمامی دروس در این دوره به صورت تخصصی تدریس شده و در سال آخر یک آزمون از تمامی درس ها برگزار می گردد که تنها با قبولی در آن می توان به مدرک دیپلم رسید.

این آزمون به نوعی آزمون ورودی دانشگاه نیز به شمار می رود و دانش آموزان می توانند با انتخاب خود در یکی از مدارس دولتی و یا خصوصی به تحصیل بپردازند که نوع آموزش و تدریس برخی از مهارت ها در آنها متفاوت است.

آزمون ورودی دانشگاه های مجارستان

گام مهم بعدی جهت رسیدن به پذیرش در دانشگاه های مجارستان شرکت در آزمون وروی دانشگاه های این کشور است که برای دانشجویانی که قبلا در آزمون سراسری کشور خود پذیرفته نشده اند و یا دانشجوی اروپایی نیستند الزامی می باشد.

خوب است این نکته را به شما عزیزان بگوییم که آزمون ورودی دانشگاه های مجارستان قابل مقایسه با کنکور ایران نبوده و با قرار گرفتن در سطحی بسیار آسانتر و سپری کردن دوره پیش نیازی به راحتی به قبولی در آن دست خواهید یافت.

هم چنین در برخی از دانشگاه ها تنها جهت ورود به رشته های علوم پزشکی آزمون ورودی برگزار می ود و سایر رشته ها شامل آزمون ورودی نخواهند بود ، محتوای این آزمون عموما شامل سوالات شیمی ، زیست شناسی ، زبان انگلیسی و ریاضیات بوده و داوطلب باید در هر درس به حد نصاب نمره دست یابد.

در این قسمت توجه شما را به تعدادی از ویزای های اخذ شده برای علاقه مندان تحصیل در مجارستان جلب می نماییم ؛ این تصاویر تنها بخشی از پرونده های موفق ما در موسسه مهاجرتی رجبی هستند. 

آموزش عالی در مجارستان

کسانی که در سن 18 تا 19 سالگی توانسته اند به مدرک دیپلم مجارستان به نام (Erettsegi Bizanyitvany ) دست یابند ، قادر هستند جهت ثبت نام در دانشگاه های مجارستان اقدام کنند.

ورود به دانشگاه های مجارستان طبق قوانین مشخصی ست که باید توسط تمامی متقاضیان به خصوص داوطلبان بین المللی رعایت گردد ، سیستم آموزش عالی مجارستان نسبتا کوچک است و تعداد دانشگاه ها و موسسات خصوصی چند برابر دانشگاه های دولتی ست.

اما نکته قابل توجه آن است که این سیستم با وجود کوچک بودن جزو قدیمی ترین ها در اروپا شناخته شده و به راحتی دانشجویان را در رشته دلخواهشان مورد حمایت قرار دهد.

اصلاحات در سیستم آموزشی مجارستان از سال 2006 آغاز شده و هم اکنون شما با پذیرش در در یکی از موسسات این کشور تجربه تحصیل در یکی از پیشرفته ترین سیستم های آموزشی جهان را خواهید داشت ، با ما همراه باشید تا مقاطع مختلف آموزش عالی را بشناسیم.

انواع مراکز آموزشی عالی مجارستان

بسیاری از موسسات آموزش عالی مجارستان دارای سابقه تاریخی گسترده ای هستند و به عنوان مراکز تحقیق با سابقه در اروپا شناخته می شوند ، سه نوع موسسه آموزش عالی در مجارستان وجود دارد که براساس نوع و سطح مدارک تحصیلی و همچنین ظرفیت و تخصص تحقیق آنها سازماندهی می شوند :

دانشگاه ها : مؤسسات پژوهشی کاملا مجهزی هستند که در آن ها تعدادی دانشکده وجود دارد و حداقل 60 درصد از کارکنان آن دارای مدرک دکترا هستند ، دانشگاه ها در زمینه های خاصی دارای تخصص هستند و مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در مجارستان در این موسسات آموزش عالی ارائه می شوند.

دانشگاه علوم کاربردی : این موسسات آموزشی بر آموزش و تمرین در رشته های عملی و حرفه ای تمرکز داشته و دوره های تحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد در این موسسات آموزش عالی تدریس می شوند.

کالج ها : موسسات آموزشی کوچکی هستند که آموزش اولیه را در موضوعات تخصصی ارائه می دهند ، مدرک کارشناسی نیز در برخی از این موسسات آموزشی ارائه می شود.Smart ContainerTitle Element

تحصیل در مجارستان با مدرک دیپلم

همانگونه که در بالا دریافتیم آغاز تحصیل در دانشگاه ها نیازمند کسب مدرک دیپلم و پیمودن دوره 12 ساله تحصیل در مدارس است ، پذیرش در دانشگاه با مدرک دیپلم نیز تابع شرایط مشخصی ست که دو فاکتور مهم نقش اصلی را در آن ایفا می کند:

 • معدل کسب شده در دیپلم دوره متوسطه
 • نمره اخذ شده در آزمون ورودی دانشگاه ها
تحصیل در مجارستان با مدرک دیپلم

ارائه مواردی مانند رتبه های علمی ، پژوهش و تحقیقات و غیره نیز در امر پذیرش دانشگاه ها موثر هستند اما برای ورود به دانشگاه های مجارستان باید به دو مورد گفته شده توجه ویژه ای نمود.

دانشجویان بین المللی نیز که مدرک دیپلم خود را از سیستم آموزشی دیگری مانند ایران دریافت کرده اند نیز باید ابتدا مدرک دیپلم خود را مطابق با سیستم آموزشی این کشور معادل سازی نموده و سپس برای شرکت در آزمون ورودی آماده شوند ، مجارستان با برگزاری آزمون ورودی قصد دارد تا شرایط یکسانی را برای همه داوطلبان فراهم سازد.

اما پیش از شرکت در آزمون ورودی دانشگاه ها معادل سازی مدرک دیپلم از طریق ارائه یک دوره پیش نیاز در کالج ها به دانشجویان انجام می دهند.

کالج های مجارستان به دو دسته تقسیم می شوند که در گروه اول دوره های فنی و حرفه ای و در گروه دوم دوره های مقدماتی رشته های مقطع کارشناسی برگزار می شود ، دوره های فنی و حرفه ای عموما دو ساله بوده و در نهایت با اعطای گواهی اتمام دوره به پایان می رسد.

قوانین تحصیل در کالج های مجارستان

کسانی که به دنبال تحصیل در دوره های فنی و حرفه ای کالج های مجارستان هستند باید دقت داشته باشند که مدارک فنی و حرفه ای با مدارک دانشگاه متفاوت بوده و ارتقا درجه تحصیلی به دانشجویان داده نمی شود.

آموزش های پیشرفته تر در دانشگاه و یا کالج های مخصوص که به مدت ۴ سال است وجود دارند و در نهایت شما را به صورت یک متخصص به بازار کار وارد می کند.

در کلاس های فنی و حرفه ای که Bizonyitvan نام دارند ، اکثر زمان کلاس به انجام کارهای عملی و پژوهشی اختصاص دارد و دانشجویان واحدهای زیادی را به دروس تئوری نخواهند گذراند.

اما داوطلبانی که جهت ورود به دانشگاه در دوره های کالج ثبت نام می کنند عموما دوره ای به نام پارتیکوس را پشت سر گذاشته و علوم پایه رشته انتخابی شان به همراه مهارت زبان را فرا خواهند گرفت.

این دوره که معمولا دو ترم تحصیلی زمان می برد ، دانش آموزان را جهت شرکت در آزمون ورودی آماده تر ساخته و می توانند با موفقیت آن را پشت سر بگذارند ، دانشجویان باید قبل از هرگونه درخواست ابتدا یک موسسه را یافته و در آن ثبت نام کنند.

تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی

یکی از دلایل محبوبیت و استقبال دانشجویان بین المللی بخصوص دانشجویان ایرانی از دانشگاه های کشور مجارستان فراوانی برنامه های تحصیل در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی است.

تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی

وجود این زبان در سیستم آموزشی موجب گشته تا مقصدهای تحصیلی این کشور هم تراز با کشورهایی مانند ایالات متحده و یا بریتانیا قرار گرفته و سالانه دانشجویان با استعداد زیادی را بخود جذب نماید.

مجارستان دارای زبان های متنوعی ست که البته زبان رسمی و اکثریت مردم مجاری بوده و زبان انگلیسی به عنوان دومین زبان در میان مردم رواج دارد ، البته علاوه بر زبان انگلیسی زبان هایی همچون آلمانی و فرانسه نیز در سیستم آموزشی وجودداشته و دانشجویان می توانند تحصیل به هریک از این زبان ها را به صورت دلخواه انتخاب کنند.

دولت این کشور همواره تلاش نموده تا با رواج زبان های خارجه در میان مردم شرایط پذیرش و زندگی را نیز برای دانشجویان خاجی آسانتر و بهتر سازد.

از جمله رشته هایی که در مجارستان به زبان انگلیسی ارائه می شوند می توان به رشته های پزشکی و دندانپزشکی ، برخی از رشته های مهندسی و رشته هایی مانند مدیریت بازرگانی ، MBA ، ارتباطات و روابط عمومی ، مدیریت گردشگری ، مدیریت امور مالی ، مدیریت ورزشی ، روابط بین المللی ، کارآفرینی و تجارت الکترونیکی الکترونیکی و غیره اشاره کرد.

در واقع در دانشگاه های این کشور شما تعداد اندکی رشته را خواهید یافت که به زبان انگلیسی تدریس نمی شوند و فرصت انتخاب این زبان بین المللی همواره مهیاست.

شرایط انتخاب زبان انگلیسی در دانشگاه های مجارستان

اکثر دانشگاه های مطرح کشور مجارستان مانند دانشگاه بوداپست ، سگد و یا پچ فرصت تحصیل به زبان انگلیسی را برای دانشجویان فراهم نموده اند اما انتخاب این زبان معیارهای خاص خود را نیز می طلبد.

ممکن است در یک رشته تمامی مقاطع به زبان انگلیسی تدریس نشوند و برخی از رشته ها فقط در مقاطع فوق لیسانس و دکترا دارای تدریس انگلیسی هستند ، اما در رشته های پزشکی و دندانپزشکی تدریس به زبان انگلیسی باسیر رایج است پس در هنگام مقصد تحصیلی در این کشور بررسی های لازم را به خوبی انجام دهید.

در آزمون ورودی نیز بخشی به سنجش و ارزیابی مهارت های انگلیسی فرد اختصاص دارد البته شرایط در برخی از دانشگاه ها به گونه ای است که دانشجویان برای اثبات توانایی و تسلط خود به زبان انگلیسی به مدرک آیلتس یا تافل نیاز دارند.

حداقل نمره آیلتس برای مقطع کارشناسی بین ۵ تا ۶ و در مدرک تافل بین ۶۰ تا ۸۰ است ، دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی نیز باید نمره آیلتس ۵٫۵ تا ۶٫۵ و نمره تافل بین ۷۰ تا ۹۰ را به دانشگاه ارائه دهند.Smart ContainerTitle Element

مقاطع تحصیلی در مجارستان

همانگونه که در بالا گفتیم آغاز تحصیل در دانشگاه های مجارستان نیازمند پشت سر گذاشتن دو مرحله مهم است ، دانشجوانی که بتوانند با تایید دانشگاه به پذیرش برسند تحصیلات خود را از دوره کارشناسی آغاز خواهند نمود.

تحصیل در این دوره در حدود 3 تا چهار سال زمان میبرد و نهایتا برخی از رشته تا ۵ سال می تواند طول بکشد که البته دوره پزشکی تنها رشته ای ست که شامل ۶ سال تحصیلی می شود.

در نهایت دانشجویان موفق به اخذ مدرک لیسانس شده و می تواند برای تحصیل در مقاطع بالاتر درخواست دهند ، زبان تحصیل نیز به دانشگاه موردنظر بسیار بستگی دارد و تاثیر معدل را نیز راموش نکنید.

دانشجویانی که دوره کارشناسی را با موفقیت پشت سر گذاشته اند با توجه به شرایط دانشگاه ( مصاحبه و یا شرکت در آزمون ورودی ) تحصیلات خود را در دوره کارشناسی ارشد آغاز می کنند.

طبق سیستم آموزشی مجارستان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یک تا دو سال طول کشیده و زبان تدریس انگلیسی و مجاری است ، تحصیل در این مقطع امکان پذیرش راحت تر در دوره دکترا را افزایش می دهد ، دوره کارشناسی ارشد بیشتر پژوهشی بوده و دانشجویان با دفاع از پایان نامه موفق به اخذ مدرک می شوند.

چگونگی پذیرش در مجارستان

تمامی متقاضیان ورود به دانشگاه های مجارستان باید در قدم اول از شرایط پذیرش دانشگاه های مجارستان اطلاع داشته باشند ، پروسه درخواست در دانشگاه ها از زمان ارسال مدارک تا دریافت نتیجه می تواند چندماه به طول انجامد و متقاضیان باید دقت داشته باشند که چندماه قبل از آغاز سال تحصیلی شروع به انجام روند پذیرش نمایند.

چنانچه تمامی موارد درخواست شده از سوی دانشگاه فراهم شده باشند و مشکلی وجود نداشته باشد با پذیرش دانشجویان موافقت خواهد شد ، ارائه مدارک زیر جهت پذیرش در دانشگاه الزامی ست:

 • ترجمه رسمی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به زبان انگلیسی یا مجاری
 • ترجمه رسمی ریز نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی به زبان انگلیسی یا مجاری
 • قبولی در آزمون ورودی ( در صورت عدم قبولی در این آزمون باید در دوره آمادگی دو ترمی برای ورود به دانشگاه مورد نظر شرکت کنند )
 • سطح عالی زبان انتخابی
 • پرداخت هزینه آزمون ورودی
 • پرداخت هزینه آزمون ورودی دانشگاه

هزینه های تحصیل در مجارستان

هزینه های تحصیل در مجارستان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی مقرون به صرفه است و با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل متغیر هستند.

هزینه های تحصیل در مجارستان

شرایط پذیرش دانشگاه ها به گونه ای است که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان در میان پر هزینه ترین رشته های تحصیلی با ۲۰۰۰۰ یورو قرار دارند و هزینه تحصیل در دیگر رشته های تحصیلی ۴۵۰۰ یورو برای هر سال تحصیلی می باشد.

علاوه بر هزینه تحصیل دانشجویان موظف به پرداخت هزینه درخواست ، هزینه آزمون و هزینه ثبت نام می باشند که هر یک بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ یورو می باشد.

همانگونه که در بخش بورسیه گفتیم دولت مجارستان به تامین منابع مالی و کمک هزینه های دانشجویان بومی ، دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا و دانشجویانی با سابقه تحصیلی درخشان مبادرت می ورزد ، اما این شامل تمامی دانشجویان نمی شود و لازم به تذکر است در کشور مجارستان دوره های دندانپزشکی و پزشکی از تمامی دوره ها گرانتر است.

البته این نکته را نیز درنظر داشته باشید هزینه های تحصیل در مجارستان در هر سال برای رشته ها و دانشگاه های مختلف تغییراتی می کند که این تغییرات زمان ثبت نام و پذیرش دانشجو در سایت های رسمی دانشگاه ها و مراکز آموزش علمی اعلام می شوند.

علاوه بر شهریه دانشگاه دوره های زبان نیز دارای هزینه مخصوص به خود و در حدود 4000 تا 5000 یورو برای یک سال تحصیلی می باشند.

جزئیات شهریه دانشگاه های معتبر مجارستان

در این قسمت شهریه دانشگاه های مطرح مجارستان را برای شما ذکر می کنیم که البته ممکن است در سال تحصیلی جدید با اندکی تغییر رو به رو باشند.

گفتنی ست که هزینه های تحصیل در مجارستان در شرایطی مشمول دریافت تخفیف ۱ تا ۲۵ درصدی می شوند که شرایط آن در سایت مربوط به هر دانشگاه هر ساله اعلام می شود ، همچنین دانشجویان با استفاده از کارت دانشجوئی از تخفیف های دانشجوئی در مسافرت های داخلی و حمل و نقل درون شهری و برخی مکانهای فرهنگی و تفریحی برخوردار میشوند.

 • دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست : : شهریه مقطع لیسانس سالیانه ۵۷۰۰ شهریه در مقطع فوق لیسانس و دکترا سالیانه ۶۰۰۰ تا ۸۰۰۰ یورو
 • دانشگاه فنی و مهندسی میشکولس: سالیانه ۵۰۰۰ یورو
 • کالج بین المللی بوداپست: ۵۹۰۰ یورو
 • دانشگاه علوم پزشکی سملوایز بوداپست : ۴۹۰۰تا۷۹۰۰یورو
 • دانشگاه علوم پزشکی آلبرت سنت جورجی در سگد ۴۰۰۰ تا یورو۱۰۰۰
 • دانشگاه علوم پزشکی پچ : سالیانه۷۰۰۰ یورو
 • دانشگاه اتوش لورند بوداپست : ۵۰۰۰ تا۶۰۰۰ یورو سالیانه
 • دانشگاه سنت اشتوان بوداپست : ۵۰۰۰ تا۱۰۰۰۰ یورو
 • کالج مک دانیل بوداپست: ۵۰۰۰تا ۶۰۰۰ یورو
 • کالج سوینبرن بوداپست: ۵۰۰۰تا ۶۰۰۰ یورو
 • کالج چمپلین بوداپست: ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ یورو
 • دانشگاه علوم پزشکی دبرسن : ۴۰۰۰ تا ۸۰۰۰ یورو

مزایای تحصیل در مجارستان

دانشجویانی که به دنبال تحصیل در کشورهای خارجی همچون مجارستان هستند باید تمامی جوانب سکونت و تحصیل را در این کشور درنظر گرفته و همراه با مزایا از معایب پیش رو نیز مطلع شوند.

مزایا و معایب تحصیل در مجارستان

مجارستان کشوری ست که برای دانشجنویان ایرانی گزینه بسیار مناسبی به شمار می رود اما وجود برخی از معایب می تواند شما را از انتخاب این کشور منصرف سازد ، در ادامه به برخی از مهم ترین مزایا و معایب این کشور اشاره می کنیم.

در رابطه با تحصیل در مجارستان می توان گفت که تحصیل در این کشور باعث می شود کارآیی دانشجویان بین المللی بالاتر برود ، زیرا در این کشور رقابت کمتری برای پذیرش وجود دارد ، کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا در زمینه تحصیلات عالی بهترین هستند ، اما رقابت در پذیرش دانشگاه های چنین کشوری سخت می شود.

همچنین در باب مزایا علاوه بر پذیرش آسانتر شما شانس بیشتری در دریافت بورس تحصیلی دارید و حتی در صورت پرداخت شهریه ، ممکن است هزینه های بالاتری نسبت به سایر دانشگاه های اروپایی بپردازید ، اما با پرداخت هزینه کمتر زندگی برایتان جبران خواهد شد.

معایب تحصیل در مجارستان

باید بگوییم که در نقطه مقابل مزیت گفته شده پذیرش راحت تر دانشگاه ها مشکل تعدد دانشگاه ها را داریم ، بدین معنا که در مجارستان شما گزینه های کمتر در انتخاب برنامه های تحصیلی دارید.

از طرف دیگر بعضی از سازمان ها هستند که همه دانشگاه ها و کشورها را برای نظام آموزش عالی خود رتبه بندی می کنند و در کشور میزبان تنها برخی از این دانشگاه ها مورد تایید قرار می گیرد از این رو انتخابتان محدودتر خواهد شد و گاهی این امکان وجود دارد که هیچ دانشگاهی مورد تایید قرار نگیرد.

هم چنین درنظر داشته باشید که گرچه مجارستان فرصت تحصیل به زبان های دیگر را برای دانشجویان فراهم نموده اما در واقع مجارستان یک کشور غیر انگلیسی است و هر کسی انگلیسی صحبت نمی کند ، این موضوع کارهای روزمره زندگی را مقداری سخت می کند ، انگلیسی زبان بین المللی است ، اما تنها 16٪ جمعیت مجارستان می توانند انگلیسی صحبت کنند.

هم چنین با توجه به آنکه فرصت کار دانشجویی همراه با تحصیل برای دانشجویان وجود دارد اما بهتر است بدانید که پیدا کردن کار برای خارجی ها در مجارستان بسیار دشوار است و نیاز به تسلط بالا به زبان مجاری دارد ؛ همچنین مجارستان از جمله کشورهایی ست که نرخ بیکاری بالایی داشته و نیروی کار زیادی به دنبال شغل هستد.Smart ContainerTitle Element

موسسات اعزام دانشجو به مجارستان

انتخاب هر کشور به عنوان یک مقصد تحصیلی گزینه ای پر ریسک است و نمی توان برای تمامی داوطلبان شرایط یکسانی را درنظر گرفت ، توصیه ما به شما عزیزان این است که ضمن بررسی دقیق شرایط تحصیل در کشور مقصد از افراد متخصص و مجرب در این حوزه نیز کمک بگیرید.

موسسات اعزام دانشجو به مجارستان

موسسات مهاجرتی بهترین راهنما و مشاور شما عزیزان در دست یافتن به مقصدی معتبر و ایده آل هستند چرا که بر خلاف موسسات اعزام دانشجو از اولین گام تا رسیدن به بهترین شرایط تحصیل و زندگی در کشور مقصد با شما همراه خواهند بود.

بنابراین جهت اقدام به تحصیل در خارج از کشور موسسه موردنظر خود را با وسواس انتخاب نموده و از اعتماد به هر گزینه ای که پیش رویتان قرار می گیرد بپرهیزید.

در پایان از شما دعوت می کنیم تا شاهد تنها بخشی از ویزاهای اخذ شده توسط تیم تخصصی موسسه مهاجرتی رجبی برای کشور مجارستان باشید ، داشتن یک مشاور حاذق می تواند در وقت ، انرژی و هزینه های شما صرفه جویی کرده و شما را دقیقا به خواسته و هدفتان برساند ، ما نیز مفتخریم با به سرانجام رساندن صدها پرونده موفق ، یار شما در امر مهاجرت باشیم.

سوالات پر تکرار تحصیل در مجارستان

در نوشتاری که مطالعه کردید تلاش شد تمامی جنبه های مورد نیاز شما برای تحصیل در مجارستان بررسی شود ، در زیر هم به بیشترین سوالات که شما عزیزان از کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در دفاتر تهران و شیراز پرسیده اید پاسخ دادیم ؛ چنانچه سوالی ذهن شما را مشغول کرده علاوه بر تماس با دفاتر ما و دریافت مشاوره رایگان ، می توانید از قسمت دیدگاه های سایت نیز استفاده کرده و به پاسخ دقیق خود برسید.

آیا با دریافت مدرک دیپلم ایران می توان مستقیما وارد دانشگاه های مجارستان شد؟

خیر ، باید در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کنید و همچنین پیش از شرکت در آزمون ورودی دانشگاه ها معادل سازی مدرک دیپلم از طریق شرکت در یک دوره پیش نیاز در کالج ها مورد نیاز است.

من در کنکور ایران پذیرفته شده ام ، آیا امکان دارد که از این پذیرش برای ورود به دانشگاه های مجارستان استفاده کنم ؟

بله ، برای ورود به دانشگاه های مجارستان می توانید از پذیرش کنکور ایران استفاده کنید.

می خواهم بدانم در مجارستان چه رشته هایی را می توان به زبان انگلیسی خواند ؟

رشته های پزشکی و دندانپزشکی ، برخی از رشته های مهندسی و رشته هایی مانند مدیریت بازرگانی ، MBA ، ارتباطات و روابط عمومی ، مدیریت گردشگری ، مدیریت امور مالی ، مدیریت ورزشی ، روابط بین المللی ، کارآفرینی و تجارت الکترونیکی الکترونیکی.

اگر بخواهم به آمریکا بروم آیا مدرک زبان انگلیسی مجارستان اعتبار دارد؟

بله ، شما می توانید با تحصیل زبان انگلیسی در کالج مک دنیل ( MC- DANIEL ) مجارستان دیپلم زبان بگیرید که دقیقا معادل دیپلم زبان آمریکاست.

برای تحصیل رشته های مهندسی کدام دانشگاه های مجارستان را توصیه می کنید؟

دانشگاه فنی و مهندسی بوداپست و دانشگاه فنی و مهندسی میشکولس

آیا تمام دانشگاه های مجارستان موزد تایید وزارت علوم ایران هستند؟

خیر ، دقت داشته باشید که تنها دانشگاه های فنی و اقتصاد بوداپست ، دانشگاه فنی و مهندسی میشکولس ، دانشگاه دبرسن ، دانشگاه اتوش رولند ، دانشگاه کورینوس ، دانشگاه علوم کشاورزی پانون و دانشگاه صنایع غذایی مورد تایید این سازمان هستند ، بنابراین اگر قصد بازگشت به ایران را دارید حتما به این موضوع توجه کنید.

هزینه های تحصیل در مجارستان حدوداً چقدر است ؟

برای رشته هایی مانند پزشکی و دندانپزشکی د۲۰۰۰۰ یورو و رشته های تحصیلی دیگر ۴۵۰۰ یورو برای هر سال تحصیلی.

هزینه شرکت در دوره های زبان در کشور مجارستان چقدر است؟

شهریه دانشگاه دوره های زبان در حدود 4000 تا 5000 یورو برای یک سال تحصیلی می باشد.

در حال تحصیل در دبیرستان هستم ، اگر برای تحصیل به مجارستان بروم آیا می توانم همراه داشته باشم؟

می توانید برای پدر و یا مادر خود در ماه اول جهت همراهی در انجام کارهای مربوط به دانشگاه ویزا دریافت کنید ، این ویزا یک ماهه است برای دفعات بعد باید درخواست ویزای ویزیت بدهید.

هزینه زندگی دانشجویی در مجارستان چه میزان است؟

۷۵۰ یورو برای پوشش هزینه های زندگی خود در این کشور نیاز دارید.

موسسه مهاجرتی رجبی با داشتن پرونده های متعدد مهاجرتی موفق و مشاوره ویزاهای تحصیلی در کشورهای مختلف جهان می تواند بهترین راهنما و همراه شما عزیزان در رسیدن به هدف تحصیلی تان و ساختن آینده ای روشن باشد.

در صورتی که در رابطه با تحصیل در مجارستان و یا اخذ ویزای تحصیلی این کشور نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر دارید با کارشناسان موسسه در دفاتر تهران و شیراز تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید ، همچنین مقالات سایت می تواند به تکمیل اطلاعات شما در زمینه مهاجرت تحصیلی کمک کند ، پیشنهاد ما مرور مقاله تحصیل در لهستان است ، چراکه علاوه بر پایین بودن هزینه های تحصیل در این کشور ، دانشگاه های آن نیز بسیار معتبر هستند.

5/5 - (113 امتیاز)

2 دیدگاه در “تحصیل در مجارستان

 1. امید گفت:

  سلام فوق لیسانس 48 ساله کدام روش را برای مهاجرت به مجارستان یا دیگر کشور های اروپایی را توصیه می کنید . کدام کشور برای پذیرش دوره های زبان یا تحصیل و بخصوص با امکان گرفتن ویزا مطمئن تر می باشد؟ شما چه روش یا راهکاری را توصیه می کنید؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   اگر هدفتان دریافت ویزای تحصیلی برای دانشگاه یا کالج زبان است، قطعا بهترین گزینه برای شما کشور مجارستان است. شانس تان برای دیگر کشورهای حوزه شنگن پایین تر است و پیشنهاد میکنیم به صورت مستقیم اپلای نکنید.
   همچنین از طریق سرمایه گذاری میتوانید به مجارستان مهاجرت کنید. ( محدودیت سنی ندارد.)

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه