مهاجرت به فرانسه

/ / روش های مهاجرت
مهاجرت به فرانسه

کشور فرانسه از اعضای مؤسس اتحادیه اروپا و یکی از قدرتمند ترین دولت‌های اروپایی در دنیاست . جمعیت آن حدود 65 میلیون نفر و پایتخت مشهور این کشور ، پاریس است و واحد پولی این کشور یورو می‌باشد . برای مهاجرت به فرانسه راه های گوناگونی وجود دارد که در ادامه به اختصار به هر یک از روش های قانونی مهاجرت برای این کشور خواهیم پرداخت .

شایان ذکر است که به‌منظور آگاهی یافتن از جزییات هر شیوه و همچنین حمایت تیمی متخصص برای گذری مطمئن و بی دغدغه از مسیر مهاجرت ، مشاوران مجرب مؤسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی در هر گام د وشا دوش شما ایستاده اند .

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

کشور فرانسه در اروپا از دسته‌ کشورهایی است که تحصیل در آن ها رایگان یا با هزینه‌ بسیار پایین امکان‌پذیر است ، اما نکته بسیار مهم برای تحصیل در یکی از 84 دانشگاه یا مؤسسه‌ی آموزش عالی ، تسلط بر زبان فرانسوی است .

دانشجویان باید یکی از امتحانات TCF یا DELF را با موفقیت گذرانده باشند . پذیرش در دوره‌ی کارشناسی به راحتی ممکن نیست و معمولاً توصیه می شود که افرادی که قصد تحصیل در فرانسه را دارند از مقاطع بالاتر اقدام نمایند .

بیان این نکته ضروی است که برای افرادی که در دوران تحصیل قصد بردن همراه با خود دارند ، ممکن است ویزا با مدت طولانی تری نسبت به ویزای دانشجو صادر شود .

مهاجرت از طریق ویزای کار به فرانسه

به دلیل جمعیت بالای فرانسه ، این کشور ویزای کار به مهاجرین جویای کار نمی دهد ، اما دو راه برای اشتغال و مهاجرت به فرانسه وجود دارد .

نخستین و کاربردی ترین روش ، تحصیل در کنار اشتغال است یعنی شخص با ویزای تحصیلی به فرانسه وارد شود و با توجه به قوانین این کشور برای تعداد ساعات کاری که دانشجویان مقاطع گوناگون می‌توانند به حرفه‌ای مشغول باشند ( 20 ساعت در هفته برای کارشناسی ارشد و 30 ساعت برای دکترا ) ، کار پاره‌وقتی را انجام دهند و بهترین حالت این روش نیز به این صورت است که کارفرما شخص را استخدام نموده و به او بیمه تعلق گیرد .

مهاجرت از طریق ویزای کار به فرانسه

راه دیگر این است که فرد پیش از ورود به فرانسه از سوی کارفرما دعوت نامه شغلی را دریافت کند که این شیوه از راه آگهی کردنِ کار مورد نیاز در فرانسه و پس از 6 ماه ارایه در اتحادیه اروپا توسط متقاضی امکان‌پذیر است .

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به فرانسه

سرمایه گذاری یکی از شیوه های آسان ورود به فرانسه و گرفتن اقامت این کشور است . شرط اصلی برای افرادی که مایل به مهاجرت از چنین راهی هستند ،

خرید یک مغازه یا کسب و کار در این کشور می باشد . در گام نخست ، شخص یک واحد صنفی مانند یک مغازه را خریداری می کند و دولت فرانسه نیز ویزای موقت یک‌ساله به شخص می دهد که تا 5 سال قابل تمدید است .

اگر این فرد بتواند تا 5 سال با رعایت قوانین تجاری فرانسه کسب و کار خود را حفط نماید ، این ویزا برای 5 سال دیگر نیز امکان تمدیدش وجود دارد که البته پس از گذشت 5 سال نخست ، شخص می‌تواند برای اقامت دایمی فرانسه اقدام نماید .

البته در انجام این پروسه باید این نکته مهم در نظر گرفته شود که روال یافتن واحد تجاری و بستن قراردادها و شیوه های قانونی این روش مهاجرتی بسیار حساس و دقیق بوده و نیاز به همراهی وکیل آگاه در هر گام توصیه می‌گردد .

مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت

این شیوه‌ی مهاجرتی بدون داشتن مدرک زبان و هر گونه پیش شرط مانند محدودیت سنی با رعایت چندین نکته ضروری به راحتی قابل انجام است و هنگامی که با این روش اقامت دایم فرانسه را کسب نمایید دارای امتیازات ویژه در مهاجرت به اروپا خواهید شد .

یک شخص برای انجام سرمایه‌گذاری مطمئن و بلندمدت به حداقل 10 میلیون یورو برای سرمایه‌گذاری در دارایی های صنعتی یا تجاری فرانسه نیاز دارد که این سرمایه گذاری می تواند شخصی و یا تخصیص حداقل 30٪ از سهام یک شرکت یا کارخانه انجام شود .

بجز مسأله مالی ، نداشتن سوء پیشینه و رعایت دقیق حقوق شهروندی ، اثبات حسن نیت و رفتار هنگام پیشرفت کار و سلامت اخلاقی دارای اهمیت بسیار هستند .

البته شیوه‌ دیگری نیز برای ثبت شرکت وجود دارد : اگر شخصی در ایران شرکت داشته باشد و بخواهد شعبه ای از شرکت خود را با هزینه‌ای پایین در فرانسه راه اندازی نماید و میان این دو شعبه انتقالات ، سود دهی و مالیات برقرار است .

مهاجرت از طریق ازدواج با تبعه فرانسوی

یک راه دیگر برای مهاجرت به فرانسه و اخذ اقامت ، ازدواج با اتباع آن کشور است . شخصی می تواند برای اقامت و تابعیت فرانسه از راه ازدواج اقدام نماید که این شروط در مورد او صدق کند :

 1. مدت 4 سال از ازدواج فرد گذشته و همچنان مزدوج باقی مانده و طلاق نگرفته باشند ؛
 2. همسر شخص متقاضی تابعیت فرانسوی خود را نگهداشته باشد ؛
 3. فرد باید مدرک زبان فرانسه‌ی معتبر و تسلط کافی بر این زبان را داشته باشد .

نکته حائز اهمیت اینکه اگر شخص با یک تبعه‌ فرانسه در خارج از خاک فرانسه ازدواج کرده باشد ، برای گرفتن تابعیت فرانسه و اقامت در این کشور برای ثبت‌نام در French Civil Registry باید اقدام نماید .

مهاجرت به فرانسه از طریق تولد فرزند

اگر کودکی در فرانسه متولد شود که پدر یا مادر او دارای تابعیت فرانسوی باشند ، او نیز تابعیت فرانسوی را خواهد داشت .

مهاجرت به فرانسه از طریق تولد فرزند

اما اگر نوزاد در خاک فرانسه از پدر و مادری بدون تابعیت فرانسوی به دنیا بیاید با شرایط ویژه ای می تواند اقامت و تابعیت فرانسه را بدست آورد:

 • اگر کودکی پس از ژانویه 1994 در فرانسه متولد شده باشد ، در 18 سالگی می تواند برای تحصیل و تابعیت اقدام کند ؛
 • به شرطی که در کشور فرانسه اقامت داشته باشد در سن 16 سالگی می تواند تقاضای تابعیت را مطرح نماید ؛
 • در صورت اقامت در فرانسه ، والدین می توانند در سن 13 سالگی کودک برای او تقاضای تابعیت دهند ؛
 • به شرطی که شخص از 11 سالگی به مدت 5 سال در فرانسه اقامت داشته و اکنون به 18 سالگی رسیده باشد .

در حالتی دیگر اگر کودک با پدر یا مادر فرانسوی خارج از فرانسه به دنیا آمده باشد ، می تواند 6 ماه تا یک سال پیش از 18 سالگی برای اقامت و تابعیت فرانسوی اقدام کند .

استثناهایی برای گرفتن تابعیت و مهاجرت به فرانسه

اگر فردی یکی از شرایط زیر را داشته باشد می‌تواند بدون انتظار 5 ساله برای گرفتن تابعیت فرانسوی اقدام نماید :

 • خدمت در ارتش فرانسه
 • انجام خدمتی استثنایی به فرانسه
 • دارای شرایط خاص پناهندگی
 • حضور در یک مؤسسه یا مدرسه‌ی فرانسوی زبان به مدت حداقل 5 ‌سال

اگر شما قصد مهاجرت به فرانسه را دارید و به دنبال بهترین و آسانترین شیوه می گردید تا این راه برایتان هموار گردد ، تیم متخصص مؤسسه‌ مهرآفرین رجبی در شهرهای شیراز و تهران با ارایه مناسب ترین روش های قانونی ، ارزان ترین شهرهای فرانسه برای کار و زندگی در کنارتان هستند تا گام های شما به سوی تحقق رویاهایتان محک متر و مطمئن تر باشد .

Rate this post

4 Comments to “ مهاجرت به فرانسه”

 1. امیر قره گزلو says :پاسخ

  با درود و اخترام

  فرموده بودید که استثناهایی برای گرفتن تابعیت و مهاجرت به فرانسه و حضور در یک مؤسسه یا مدرسه‌ی فرانسوی زبان به مدت حداقل ۵ ‌سال برای گرفتن تابعیت فرانسه امکان پذیر است. به عرض می رساند بنده حدود 22 سال در مدرسه سفارت ژاپن به عنوان معلم و نماینده رسمی و با استخدام رسمی مشغول به کار هستم. ( هر چند می دانم ژاپن ربطی به اروپا ندارد ولی مبادلات اقتصادی زیادی بین ژاپن و فرانسه انجام می شود) آیا با توجه به سابقه بنده امکان اقامت در کشور فرانسه و یا کشور اروپایی دیگر را می توانم دریافت نمایم؟.
  لطفا در صورت امکان راهنمایی بفرمایید.
  با سپاس

  1. Hamid says :پاسخ

   با سلام

   بله از طریق تمکن مالی و ثبت شرکت امکانپذیر میباشد.

   با تشکر از سوال شما

 2. Mehran yousefzadeh says :پاسخ

  سلام
  من مهران یوسف زاده هستم .بنده قصد ثبت شرکت در کشور آلمان را داشتم که متوجه شرایط ثبت شرکت در فرانسه ازطریق سایت شما را شدم .
  خواهشمندم بفرمایید آیا من میتوانم مشابه همین ثبت را در فرانسه انجام دهم ؟؟
  قابل به ذکر است که بنده چندین ویزای شنگن تجاری که آخرینش سه ساله است را از کشور فرانسه دریافت کرده و درحال حاضر در پاسپورتم دارم .
  منتظر جواب شما هستم
  با سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *