مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه؛ یکی از ابرقدرت های سیاسی و اقتصادی جهان ، می تواند به روش های مختلف مهاجرین را به اقامت کوتاه مدت و سپس اقامت دائم این کشور برساند. شهروندان فرانسوی می توانند بدون ویزا به 188 کشور سفر  کنند و آزادانه از کشورهای حوزه شنگن ، ایالات متحده آمریکا ، کانادا ، استرالیا و ژاپن دیدن نمایند.

مهاجرت به فرانسه

مشاور مهاجرتی

زوجین باید بیش از 4 سال ازدواج کرده باشند.
اگر زوجین در خارج از کشور زندگی می کنند ، همسر متقاضی باید در اداره ثبت شهروندان خارج از کشور ثبت نام کرده است.
اگر زوجین در خارج از کشور ازدواج کرده باشند ، ازدواج باید در دفتر ثبت احوال فرانسه ثبت شود.
اگر متقاضی نتواند ثابت کند که به مدت سه سال به طور مداوم در فرانسه با مدارک قانونی مورد نیاز زندگی کرده است ، این دوره به پنج سال افزایش مییابد.

برای واجد شرایط بودن ، کارآفرین باید مدارک زیر را ارائه دهد:
وجود یک پروژه واقعی و جدی ایجاد کسب و کار در فرانسه که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد.
فعالیتی که با الزامات ایمنی ، بهداشت و نظم عمومی سازگار باشد.
وسایل معیشت کافی ، با منابعی برابر با SMIC ، یعنی 19237 یورو از 1 ژانویه 2022.

برخلاف برخی دیگر از کشورها ، فرانسه ” ویزای طلایی ” یا طرح سرمایه گذاری دیگری برای خرید ملک ندارد، بنابراین اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک امکان پذیر نیست.

سرمایه گذاری حداقل 300000 یورو در دارایی های ثابت مشهود یا نامشهودسرمایه گذاری مستقیم یا از طریق شرکتی که حداقل 30 درصد در آن سهام داردمالک حداقل 10 درصد از شرکتی که در آن سرمایه گذاری شده استایجاد یا محافظت ( یا متعهد به ایجاد یا محافظت از ) مشاغل در چهار سال پس از سرمایه گذاری

خیر ، در کشورمان فردی که به صورت آکادمیک تحصیلات در این زمینه را پشت سر گذاشته باشد ، نداریم و صرفا به افراد دارای تجربه در این حوزه واژه وکیل اطلاق می شود که صحیح نیست.

شما این فرصت را خواهید داشت تا به مدت 12 ماه پس از پایان تحصیل در دانشگاه ، از طریق استخدام و یا راه اندازی یک کسب و کار اقامت فرانسه خود را تمدید سازید.

فرانسه کشوری محبوب برای مهاجران از سراسر جهان با دلایل زیادی افراد را از اقصی نقاط دنیا به سمت خود جذب می کند . هر فردی که حداقل به مدت 10 سال به طور قانونی در این کشور زندگی کرده باشد ، واجد شرایط درخواست تابعیت فرانسه است . البته جهت دریافت تابعیت باید ثابت کند که در فرهنگ و جامعه این کشور ادغام شده و می تواند به راحتی فرانسوی صحبت کند.

فهرست مطالب

خوب است این نکته را نیز به شما بگوییم که شما می توانید با هدف یادگیری زبان فرانسوی در این کشور اقامت داشته باشید وسپس برای سایر کشورها مانند کانادا اقدام نمایید. مهاجرت به فرانسه می تواند نخستین گام برای ساختن آینده ای روشن باشد.

در همین زمینه دعوت می کنیم مقاله دوره های زبان در فرانسه را حتما بخوانید و با نحوه شرکت در دوره ها به عنوا آغاز مسیر مهاجرت به فرانسه آشنا شوید.

اگر زمان لازم برای انجام تحقیق در خصوص یافتن ویزای مناسب برای مهاجرت به فرانسه را ندارید ، می توانید یک تماس با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی رجبی داشته باشید تا پس از توضیح وضعیت خود ، به شما اطلاع دهیم که بهترین ویزا برای شما و خانواده شما چیست و چه مراحلی برای دریافت آن باید طی کنید.

نمایش ویدیو درباره مهاجرت به فرانسه

در این ویدیو نیز می توانید توضیحات مفید مدیریت هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی در رابطه با راههای مهاجرت به فرانسه را ببینید و بشنوید و در صورت نیاز به دریافت مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

هم چنین می توانید پادکست مربوطه را دانلود کرده و در زمان دیگری به آن گوش دهید.

پادکست مهاجرت به فرانسه

روش های قانونی مهاجرت به فرانسه

جهت مهاجرت به فرانسه تمامی متقاضیان باید الزامات قانونی را که توسط این کشور تعیین شده است ، رعایت کنند . این کشور برای مهاجرین خارج از اتحادیه اروپا روش های متنوعی را قانونی اعلام نموده و حتی در رابطه با ورود و اقامت پناهندگان نیز شرایط مشخصی دارد . روش های قانونی مهاجرت به فرانسه می تواند بسته به هدف متقاضی تحصیل ، کار ، سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و ازدواج باشد.

در این میان دسته ای از افراد به دنبال روش های غیر قانونی برای مهاجرت به کشور فرانسه هستند که به هیچ عنوان توصیه نمی شود و فقط منجر به هدر رفتن زمان ، سرمایه و به خطر افتادن جان فرد شده و آینده ای نامعلوم و البته سخت را برای آنها در کمپ های پناهندگی در داخل این کشور رقم می زند که قبولی درخواست را نیز تضمین نمی کند.

ما در موسسه مهاجرتی رجبی همواره تلاش می کنیم بهترین کشور و مناسب ترین روش را در اختیار متقاضیان قرار دهیم و اخذ پذیرش و اقامت های مختلف در کشورهای متفاوت گواه همین ادعا می باشد.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

بهترین راه های مهاجرت به فرانسه، متناسب با شرایط خود را از ما بخواهید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

مشاوره تلفنی مهاجرت به فرانسه

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

اخذ اقامت فرانسه از طریق تحصیل

اخذ اقامت فرانسه از طریق تحصیل

راههای مهاجرت به فرانسه را بررسی می کنیم و مهاجرت تحصیلی، یکی از مهمترینِ این شیوه هاست، مهاجرت تحصیلی به فرانسه یکی از بهترین گزینه های ممکن جهت اقدام به مهاجرت به فرانسه است و شما این فرصت را خواهید داشت تا به مدت 12 ماه پس از پایان تحصیل در دانشگاه ، از طریق استخدام و یا راه اندازی یک کسب و کار اقامت فرانسه خود را تمدید سازید.

حتما با کلیک بر روی عنوان تحصیل در فرانسه از هر آنچه را که در رابطه با تحصیل در این کشور نیاز دارید ، مطلع شوید. البته گرچه این مجوز غیرقابل تمدید است اما کشورهای دارای قراردادهای دوجانبه مربوط به تحرک حرفه ای با فرانسه این امتیاز را دارند که مجوز را برای یک سال دیگر تمدید کنند و در جریان باشید که ایران جزو این دسته از کشورها نمی باشد.

با این مجوز متقاضی مهاجرت تحصیلی به فرانسه میتواند در حالی که به دنبال شغل طولانی مدت مرتبط با تحصیلات خود است ، برای شروع کسب و کار خود آماده شود و همزمان به صورت پاره وقت نیز کار کند که البته شغل پاره وقت نباید از 964 ساعت یا 20 ساعت در هفته تجاوز کند.

باید توجه داشته باشید که فارغ التحصیلان دوره های کوتاه مدت شش ماهه یا کمتر پس از اتمام دوره مجاز به اقامت در فرانسه نیستند و برای درخواست مجوز کار باید به کشور خود بازگردند.

همچنین بدانید که پردازش درخواست یک ماه طول می کشد و باید 2 تا 3 ماه قبل از انقضای اقامت فعلی خود با ویزا تحصیلی برای این مجوز درخواست دهید زیرا اعتبار مجوز اقامت بخشی از الزامات است . دانشجویان زیر واجد شرایط اخذ اقامت فرانسه پس از تحصیل از طریق تمدید ویزای خود هستند :

 • دارندگان مدرک لیسانس حرفه ای
 • دارندگان مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن 
 • دارندگان فوق لیسانس تخصصی
 • دارندگان مدرک کارشناسی ارشد علوم مورد تایید Conference des Grandes Ecoles

اخذ اقامت فرانسه از طریق کار

اخذ اقامت فرانسه از طریق کار با امکان دریافت مجوز های مختلفی وجود دارد و هر کسی که به دنبال کار در این کشور است باید در ابتدا از یک کارفرمای فرانسوی جاب آفر یا پیشنهاد شغلی دریافت کند تا بتواند برای ویزای کار در فرانسه اقدام نماید ، برای این منظور نیز کارفرما باید ثابت کند که هیچ فردی در فرانسه و در اتحادبه اروپا برای موقعیت شغلی مورد نظر مناسب نبوده است.

دقت داشته باشید که کار مورد نظر جهت مهاجرت به فرانسه باید در یک شرکت بین المللی و یا خصوصی باشد و تضمین شغلی حداقل سه ماهه را با حقوق 1.5 برابر حداقل دستمزد تضمین سازد . در ابتدا برای کارمند اجازه اقامت موقت با امکان تمدید تا 3 سال صادر می شود و اگر مجوز بیش از 6 ماه باشد می توان خانواده را همراه خود به فرانسه برد .

با مراجعه به عنوان کار در فرانسه ما شرایط خود را با توجه به قوانین تعیین شده توسط این کشور بررسی کنید.

نوع ویزاانواع ویزای کار
ویزای کوتاه مدتحضور کمتر از 90 روز
ویزای اقامت طولانی مدت موقتحضور بیش از 90  روز
ویزای اقامت طولانیحضور بیش از 12 ماه
اخذ اقامت فرانسه از طریق کار
اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

کشور فرانسه مجموعه‌ای از طرح‌ های مهاجرتی را برای جذب متخصصان و کارآفرینان ماهر طراحی نموده که به آنها ویزای فناوری فرانسه یا گذرنامه استعدادیابی می‌گویند.

سرمایه گذاری 300000 یورویی در یک استارت آپ فرانسوی به متقاضیان و خانواده هایشان ویزای 4 ساله می دهد و تا زمانی که سرمایه گذاری ادامه داشته باشد ، قابل تمدید است.

پس از پنج سال اقامت مداوم در این کشور متقاضیان واجد شرایط دریافت اقامت دائم بوده و یک سال پس از اخذ اقامت دائم ، می توانند برای شهروندی درخواست دهند . البته دقت داشته باشید که اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری نیازمند تسلط شما به زبان بومی این کشور است.

برخی از اصلی ترین شرایط مهاجرت به کشور فرانسه به شویه سرمایه گذاری شامل موارد زیر می باشد:

 • سرمایه گذاری حداقل 300000 یورو در دارایی های ثابت مشهود یا نامشهود
 • سرمایه گذاری مستقیم یا شرکتی با حداقل 30 درصد سهام
 • مالکیت حداقل 10 درصد از شرکت سرمایه گذاری شده
 • ایجاد یا محافظت از مشاغل در چهار سال پس از سرمایه گذاری

مطمئناً، این برنامه برای سرمایه‌گذارانی که قصد اقامت فیزیکی در فرانسه را ندارند ، زیاد مناسب نیست ، اما سرمایه‌گذاری می‌تواند کاملا غیرفعال بوده و شانس مناسبی برای بازدهی جدی وجود داشته باشد؛  توصیه می کنیم تا مطالب جمع آوری شده توسط کارشناسان ما در عنوان سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه را از دست ندهید.

مهاجرت به فرانسه از طریق تمکن مالی

یکی از راههای مهاجرت به فرانسه که زیر شاخه سرمایه گذاری به حساب می آید، مهاجرت به فرانسه از طریق تمکن مالی است، میزان تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت به فرانسه به تعداد افراد خانواده و محل زندگی شما در فرانسه بستگی دارد.

به طور کلی تمکن مالی در فرانسه به این صورت تعریف شده است:

 • برای یک فرد مجرد: حداقل €12,000 در سال
 • برای یک زوج: حداقل €18,000 در سال
 • برای هر فرزند: حداقل €3,000 در سال

در شهرهای بزرگ مانند پاریس، به دلیل هزینه های زندگی بالاتر، تمکن مالی بیشتر مورد نیاز است.

منابع مالی قابل قبول برای اثبات تمکن مالی:

 • سپرده بانکی: شما باید گردش حساب بانکی خود را برای چند ماه گذشته ارائه دهید تا نشان دهید که از تمکن مالی کافی برخوردار هستید.
 • سند ملکی: شما می توانید سند ملکی خود را در ایران به عنوان وثیقه ارائه دهید.
 • سهام شرکت: شما می توانید سهام شرکت خود را به عنوان وثیقه ارائه دهید.
 • حقوق بازنشستگی: شما می توانید حقوق بازنشستگی خود را به عنوان منبع درآمد ثابت ارائه دهید.

توصیه می کنیم تا عنوان ما در زمینه اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی را نیز مطالعه کنید تا از سایر روش ها به خوبی مطلع شوید.

اقامت فرانسه با ثبت شرکت

اقامت فرانسه با ثبت شرکت برای بنیانگذاران شرکت های بین المللی خارج از اتحادیه اروپا ، منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس تحت مجوز اقامت موقت کارآفرینی یا خوداشتغالی ممکن است . برای واجد شرایط بودن مهاجرت به فرانسه ، کارآفرین باید مدارک زیر را ارائه دهد:

 • وجود یک پروژه واقعی و جدی ایجاد کسب و کار در فرانسه که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد.
 • فعالیتی که با الزامات ایمنی ، بهداشت و نظم عمومی سازگار باشد.
 • تامین هزینه های زندگی کافی یعنی 19237 یورو

مجوز اقامت موقت ” کارآفرین یا خوداشتغال ” اجازه انجام فعالیت تجاری در ارتباط با پروژه ارائه شده به مدت 12 ماه را می دهد که به دارنده این حق را می دهد که به صورت قانونی در فرانسه فعالیت تجاری داشته باشد . در صورت ادامه فعالیت درخواست تمدید باید دو ماه قبل از انقضای مجوز اقامت و با ارائه مدارک لازم انجام شود.

البته دقت داشته باشید که خانواده متقاضی در این روش برای مهاجرت به فرانسه ، واجد شرایط مهاجرتی سریع نیستند ، اما می توانند برای اجازه اقامت مستقل از متقاضی اصلی ( مثل وضعیت بازدید کننده ، وضعیت کارمند ) را درخواست دهند.

اقامت فرانسه با ثبت شرکت

اقامت فرانسه با ازدواج

افراد خارجی خارج از اتجادیه اروپا می توانند از طریق ازدواج با یک تبعه فرانسوی به اقامت دائم این کشور و سپس شهروندی دست یابند . جهت اقامت بیش از 90 روز باید درخواست دریافت ویزای نوع D به کنسولگری فرانسه ارسال شود و متقاضی موفق به دریافت اقامت این کشور برای مدتی بیش از سه ماه گردد .  ویزای اقامت فرانسه با ازدواج در ابتدا به مدت یک سال و سپس به مدت 2 سال قابل تمدید است و در نهایت می تواند شما را به یک شهروند این کشور مبدل سازد . در نهایت شرایط دریافت اقامت از طریق ازدواج با یک فرد فرانسوی شامل موارد زیر است :

 • زوجین باید بیش از 4 سال ازدواج کرده باشند.
 • اگر زوجین در خارج از کشور زندگی می کنند ، همسر متقاضی باید در اداره ثبت شهروندان خارج از کشور ثبت نام کرده است.
 • اگر زوجین در خارج از کشور ازدواج کرده باشند ، ازدواج باید در دفتر ثبت احوال فرانسه ثبت شود.

اگر متقاضی نتواند ثابت کند که به مدت سه سال به طور مداوم در فرانسه با مدارک قانونی مورد نیاز زندگی کرده است ، این دوره به پنج سال افزایش مییابد تا بتواند پروسه مهاجرت به کشور فرانسه را از طریق ازدواج تکمیل کند.

اقامت فرانسه با ازدواج

اقامت فرانسه با خرید ملک

برخلاف بسیاری از کشورها ، فرانسه ” ویزای طلایی ” یا طرح سرمایه گذاری دیگری برای خرید ملک ندارد که بدان معنی است  که اگرچه محدودیتی برای خرید ملک توسط خارجی ها وجود ندارد ، اما شما باید سایر روش ها را برای رسیدن به اقامت این کشور امتحان نمایید و نمی توان اقامت فرانسه با خرید ملک را به دست آورد اما با شرایط زیر می توانید کمک بسیار بزرگی به اقامت خود و خانواده تان در فرانسه کنید:

 • حداقل ارزش ملک باید 300 هزار یورو باشد.
 • متقاضی باید تمکن مالی کافی برای اثبات توانایی تامین هزینه‌های زندگی خود و خانواده‌اش در فرانسه را داشته باشد.
 • پس از خرید ملک، متقاضی باید برای دریافت ویزای بلندمدت نوع D اقدام کند.
 • ویزای بلندمدت باید هر ساله تمدید شود.
 • پس از 5 سال تمدید ویزای بلندمدت، متقاضی می‌تواند برای اقامت دائم فرانسه اقدام کند.

عنوان اجاره و خرید ملک در فرانسه جزئیات بسیار خوبی را در این زمینه در اختیار شما علاقه مندان قرار می دهد.

اقامت فرانسه با خرید ملک

زندگی در فرانسه برای ایرانیان

فرانسه از قدیم برای ایرانیان کشوری رویایی و جذاب بوده است، زندگی در فرانسه برای ایرانیان مزایا و معایب خاص خود را دارد. قبل از مهاجرت به فرانسه، باید به طور کامل شرایط زندگی در این کشور را بررسی کنید و با توجه به شرایط و نیازهای خود تصمیم بگیرید.

 • فرانسه از نظر شاخص‌های توسعه انسانی، مانند بهداشت، آموزش و رفاه اجتماعی، در رتبه‌های بالا قرار دارد.
 • همچنین فرانسه دارای فرهنگ و تاریخ غنی و متنوعی است که می تواند برای مهاجران ایرانی بسیار جذاب باشد.
 • امنیت در فرانسه بسیار خوب است، بنابراین ایرانیان با خیال راحت به اعزام فرزندانشان حتی در سنین پایین به این کشور اقدام می کنند.
 • سیستم خدمات رفاهی فرانسه از جمله خدمات درمانی، آموزشی و بیکاری
 • و در کنار تمام این دلایل منطقی، فرانسه دارای مناظر طبیعی متنوع و زیبایی است که از کوه های آلپ تا سواحل مدیترانه را شامل می شود و حتی برای بازنشستگی و گذران باقی عمر، می تواند دلچسب و عالی باشد!
  اما معایب زندگی در فرانسه برای ایرانیان را هم نباید فراموش کرد،
 • فرانسه کشوری گران است، به خصوص در شهرهای بزرگ مانند پاریس.
 • ایرانی ها بیشتر به زبان انگلیسی مسلط هستند و تسلط به زبان فرانسوی برای زندگی و کار در فرانسه برایشان دشوار است.
زندگی در فرانسه برای ایرانیان
 • تفاوت فرهنگی هم ممکن است آزار دهنده باشد، فرهنگ فرانسه با فرهنگ ایران تفاوت های زیادی دارد که خصوصا در بدو ورود ممکن است غافلگیر کننده باشد.
 • یافتن شغل مناسب برای ایرانیان هم چالش دیگر است؛ به خصوص در ابتدای ورود!
  در کنار همه اینها، دلتنگی برای خانواده و دوستان در ایران می تواند از سختی های زندگی در فرانسه و هر کشور دیگری باشد.
مهاجرت پزشکان به فرانسه

مهاجرت پزشکان به فرانسه

یکی از مقاصد مهم پزشکان ایرانی برای مهاجرت، کشور فرانسه است! اما چرا؟

در طول تاریخ، فرانسه به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در زمینه پزشکی و با سیستم درمانی قوی، همواره مقصدی جذاب برای پزشکان مهاجر، از جمله ایرانیان، بوده است. این کشور با برخورداری از دانشگاه های معتبر پزشکی، بیمارستان های مجهز و سطح رفاه بالا، فرصت های شغلی و زندگی ایده آلی را برای پزشکان فراهم می کند.

دلایل جذابیت مهاجرت پزشکان به فرانسه

 • فرانسه پزشک کم دارد! و به دنبال جذب پزشکان متخصص از سایر کشورها، به خصوص در رشته های تخصصی مانند جراحان، متخصصان قلب و عروق و متخصصان بیهوشی است.
 • حقوق پزشکان در فرانسه غوغا کرده!  حقوق پایه پزشکان در این کشور به طور متوسط €10,000 در ماه است که با توجه به سابقه کار و تخصص می تواند تا چند برابر افزایش یابد!
 • سیستم درمانی فرانسه مثال زدنی است! پزشکان در این کشور از امکانات و تجهیزات مدرن و پیشرفته برای ارائه خدمات درمانی به بیماران بهره مند می شوند.
 • پزشکان مهاجر در فرانسه زندگی مرفهی دارند!  این کشور دارای سیستم آموزشی قوی، خدمات اجتماعی و امنیت بالا است که زندگی ایده آلی را برای پزشکان و خانواده هایشان فراهم می کند.

قطعاً این دلایل برای مهاجرت پزشکان به فرانسه کافیست، شما اینطور فکر نمی کنید؟

اما پزشکان برای مهاجرت به فرانسه نیاز دارند که مسلط به زبان فرانسوی باشند تا  برای کار به عنوان پزشک در فرانسه دچار چالش نشوند؛ پزشکان باید مدرک زبان فرانسه با سطح حداقل B2 را دریافت کنند.
خوب است بدانید، پزشکان ایرانی برای کار در فرانسه باید مدارک پزشکی خود را با سیستم آموزشی این کشور معادل سازی کنند که این فرآیند شامل گذراندن دوره های آموزشی و امتحانات مربوطه است و کار آسانی نیست!
پزشکان ایرانی پس از معادل سازی مدرک پزشکی باید برای دریافت مجوز کار از وزارت بهداشت فرانسه هم اقدام کنند که این هم چالش دیگری است.

پس در مجموع باید مزایا و معایب را بسنجید تا بدانید مهاجرت به فرانسه با مدرک پزشکی برای شما مقدور و ارزشمند است یا خیر، توصیه می کنیم مقاله بسیار مفید درآمد پزشکان در فرانسه را بخوانید و با اعداد و ارقام درآمد ها بیشتر آشنا شوید.

هزینه مهاجرت به فرانسه

هزینه مهاجرت به فرانسه

عده بسیاری از ایرانیان به دلیل گران بودن مسیرهای مهاجرت دست از اهداف مهاجرتی خود می کشند اما مهاجرت به فرانسه، مانند هر کشور دیگری، با هزینه های مختلف و متفاوتی همراه است و در برخی روشها هزینه مهاجرت به فرانسه مقرون به صرفه هستند. برای مثال شما می توانید تحصیل کاملا رایگان را در فرانسه تجربه کنید و یا اگر مهارت خاصی دارید با کمترین هزینه مهاجرت کاری را تجربه کنید!

عمده هزینه مهاجرت به فرانسه به روش مهاجرت، شرایط و مدارک شما، و سبک زندگی تان در فرانسه بستگی دارد.

فاکتورهای کلیدی در تعیین هزینه مهاجرت

 • روش های مختلف مهاجرت به فرانسه، مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج و ثبت شرکت، هر کدام هزینه های خاص خود را دارند. به طور کلی، روش های مهاجرتی مبتنی بر سرمایه گذاری، مانند سرمایه گذاری در املاک و مستغلات یا ثبت شرکت، پرهزینه ترین روش های مهاجرت به فرانسه هستند.
 • هزینه های مربوط به اخذ ویزا، ترجمه مدارک، و سایر مراحل اداری، می تواند متناسب با شرایط و مدارک شما متفاوت باشد.
 • و در نهایت هزینه زندگی در فرانسه، به طور قابل توجهی به محل زندگی، نوع مسکن و عادات مصرفی شما بستگی دارد.

در جدول زیر حدودی از هزینه های مهاجرت به فرانسه را میبینید برای دریافت اعداد دقیق با جزئیات بیشتر با ما در تماس باشید.

روش مهاجرتهزینه تقریبیتوضیحات
تحصیل€10,000 تا €20,000 در سالشامل شهریه دانشگاه، هزینه زندگی، بیمه درمانی و سایر هزینه ها
کارمتغیربستگی به نوع شغل، مهارت و سابقه کار دارد
سرمایه گذاری€300,000 تا €5,000,000شامل خرید ملک، سرمایه گذاری در شرکت های فرانسوی و یا اوراق قرضه دولتی
ازدواجمتغیربستگی به شرایط و مدارک دارد
ثبت شرکت€3,000 تا €10,000شامل هزینه های ثبت، اجاره دفتر، استخدام کارمند و سایر هزینه ها

برای مهاجرت به فرانسه چقدر پول لازم است؟

در بخش قبل با هزینه های مهاجرت به فرانسه آشنا شدید اما سوال پر تکراری که ممکن است ذهن شما را هم مشغول کرده باشد این است که اگر چقدر پول داشته باشم می توانم به فرانسه مهاجرت کنم؟

پاسخ : ما به جای اینکه به شما بگوییم این هزینه ها به عوامل گوناگون بستگی دارند و توضیحاتی بدهیم در اینجا سعی می کنیم حدودی از هزینه ها را به طور واضح ارائه کنیم:

 • هزینه های مربوط به اخذ ویزا: €100 تا €500 (بسته به نوع ویزا و شرایط متقاضی)
 • هزینه های سفر: €500 تا €2,000 (بسته به مبدا سفر، نوع بلیط، و …)
 • هزینه های مربوط به اجاره مسکن: €500 تا €1,500 در ماه (بسته به محل زندگی، نوع مسکن، و متراژ)
 • هزینه های مربوط به خرید لوازم ضروری: €1,000 تا €2,000
 • هزینه های زندگی: €800 تا €1,500 در ماه (بسته به سبک زندگی)
 • هزینه های مربوط به تحصیل: €2,000 تا €10,000 در سال (بسته به دانشگاه و رشته تحصیلی)
 • هزینه های مربوط به بیمه درمانی: €100 تا €200 در ماه
 • هزینه های مربوط به مالیات: €100 تا €2,000 در سال (بسته به درآمد)

البته اعداد ارائه شده تقریبی هستند و ممکن است در شرایط مختلف متفاوت باشند. همچنین بیشتر منظور ما از این اعداد مهاجرت تحصیلی به فرانسه بوده است.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

با تکیمل فرم زیر در لیست دریافت مشاوره تلفنی رایگان ما قرار میگیرید، این فرصت را از دست ندهید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

مشاوره تلفنی مهاجرت قانونی به فرانسه

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

وکیل مهاجرت به فرانسه

در برخی از کشورها مانند کانادا و یا آلمان که میزان مهاجرت به آن ها بالا است ، اداره مهاجرت به برخی از وکلا با گذراندن دوره های مخصوصی مدرکی اعطا می کند که بتوانند به عنوان وکیل مهاجرت به افراد خدمت رسانی کنند ، بخصوص در مواردی همچون سرمایه گذاری که میزان سرمایه قابل توجهی در میان است و بهره بردن از وجود یک وکیل می تواند بسیار کمک کننده باشد.

اما باید توجه داشت که چنین خدماتی در کشورهایی همچون فرانسه ارائه نمی شود و اگر با چنین چیزی مواجه شدید باید بدانید که اساسا چنین نام هایی صرفا برای مشاوران مهاجرتی استفاده می شود و وکیل مهاجرت به فرانسه به معنای آنچه در کشور های نامبرده گفته شد ، قادر به فعالیت نیست . 

به شما توصیه می شود که قبل از هرگونه اقدام به پیشینه و پرونده های موفق افراد فعال در ارابطه با مهاجرت به فرانسه به خوبی دقت کرده و روند مهمی همچون مهاجرت به فرانسه را به دست هر کسی نسپارید.

وکیل مهاجرت به فرانسه

موسسه مهاجرتی به فرانسه

کارفرمایان ، دانشجویان ، نیروی کار و سرمایه گذاران همگی از انواع مختلفی از ویزا استفاده می کنند که هر نوع شرایط و استانداردهای خاص خود را دارد و قبل از هرگونه اقدام به مهاجرت به فرانسه باید رعایت شود.

از آنجا که قوانین و رویه های مهاجرتی پیچیده و در حال تغییر به صورت مداوم هستند ، بهره بردن از خدمات موسسه مهاجرتی به فرانسه راه را آسان تر و رسیدن به مقصد را مطمئن خواهد کرد.

شرکت مهاجرتی رجبی با داشتن دفاتر  تهران و شیراز  و تیم قوی ، راه‌حل ‌های مهاجرتی سفارشی‌سازی شده را در همه موضوعات مربوط به فرانسه و سایر کشور ها به مراجعین خود ارائه می دهند.

هر یک از مشاوران مهاجرت ما دانش قابل توجهی از قوانین مهاجرت هر کشور دارند ، برای گرفتن وقت مشاوره کافی است از طریق شماره تماس های موجود با دفاتر ما در اتباط باشید و یا با مطالعه سایر مقالات سایت ، اطلاعات خود را به روز کنید.

موسسه مهاجرتی به فرانسه

مهاجرت به فرانسه را با مهاجرت به برخی از کشورهای اروپایی مقایسه کنید.

با تجارب برخی کلاینت های رجبی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی فرانسه شده اند، آشنا شوید.
نمایش ویدیو درباره پویا اکبری فرانسه
نمایش ویدیو درباره آیدا آیلین هاشمی فرانسه
نمایش ویدیو درباره زینب کارآزموده فرانسه

6 دیدگاه در “مهاجرت به فرانسه

 1. مهاجرت به فرانسه قضاتی گفت:

  سلام وقت بخیر جناب رجبی
  در خصوص اقدام مجدد جهت ویزای تحصیلی -زبان فرانسه نیاز به مشورت داشتم
  علیرغم تبلیغات اینجا همکاری خوبی تلفنی نشد ؟؟؟
  لطفا اگر می شود با مسول موسسه تلفنی صحبت کنم

  1. مهاجرت به فرانسه مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   در اسرع وقت با شما تماس گرفته می شود.

   با تشکر از شما

 2. مهاجرت به فرانسه امیر قره گزلو گفت:

  با درود و اخترام

  فرموده بودید که استثناهایی برای گرفتن تابعیت و مهاجرت به فرانسه و حضور در یک مؤسسه یا مدرسه‌ی فرانسوی زبان به مدت حداقل ۵ ‌سال برای گرفتن تابعیت فرانسه امکان پذیر است. به عرض می رساند بنده حدود 22 سال در مدرسه سفارت ژاپن به عنوان معلم و نماینده رسمی و با استخدام رسمی مشغول به کار هستم. ( هر چند می دانم ژاپن ربطی به اروپا ندارد ولی مبادلات اقتصادی زیادی بین ژاپن و فرانسه انجام می شود) آیا با توجه به سابقه بنده امکان اقامت در کشور فرانسه و یا کشور اروپایی دیگر را می توانم دریافت نمایم؟.
  لطفا در صورت امکان راهنمایی بفرمایید.
  با سپاس

  1. مهاجرت به فرانسه Hamid گفت:

   با سلام

   بله از طریق تمکن مالی و ثبت شرکت امکانپذیر میباشد.

   با تشکر از سوال شما

 3. مهاجرت به فرانسه Mehran yousefzadeh گفت:

  سلام
  من مهران یوسف زاده هستم .بنده قصد ثبت شرکت در کشور آلمان را داشتم که متوجه شرایط ثبت شرکت در فرانسه ازطریق سایت شما را شدم .
  خواهشمندم بفرمایید آیا من میتوانم مشابه همین ثبت را در فرانسه انجام دهم ؟؟
  قابل به ذکر است که بنده چندین ویزای شنگن تجاری که آخرینش سه ساله است را از کشور فرانسه دریافت کرده و درحال حاضر در پاسپورتم دارم .
  منتظر جواب شما هستم
  با سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (441 امتیاز)
منو
خانه