مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه و یافتن روش مناسب و قانونی بسته به شرایط متقاضی متفاوت است ، مشاوران ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) بهترین گزینه های مهاجرت به فرانسه و نحوه درخواست موفقیت آمیز ویزا را بسته به شرایط مختلف به متقاضی معرفی می کنند.

Search
Generic filters

فرانسه کشوری محبوب برای مهاجران از سراسر جهان است و دلایل زیادی برای مهاجرت به این کشور زیبا وجود دارد و هر فردی که حداقل به مدت 10 سال به طور قانونی در فرانسه زندگی کرده باشد واجد شرایط برای درخواست تابعیت فرانسه است و البته باید ثابت کند که در فرهنگ و جامعه فرانسوی ادغام شده و می تواند به راحتی فرانسوی صحبت کند.

شهروندان فرانسوی می توانند بدون ویزا به 188 کشور سفر کنند و آزادانه از کشورهای حوزه شنگن ، ایالات متحده آمریکا ، کانادا ، استرالیا و ژاپن دیدن کنند.

و ذکر این نکته نیز لازم است که شما می توانید ابتدا اقامت موقت برای یادگیری زبان فرانسه را در این کشور داشته باشید و سپس برای کشوری مانند کانادا اقدام نمایید.

اگر زمان لازم برای انجام تحقیق در خصوص یافتن ویزای مناسب برای مهاجرت به فرانسه را ندارید ، می توانید یک تماس با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی رجبی داشته باشید تا پس از توضیح وضعیت خود ، به شما اطلاع دهیم که بهترین ویزا برای شما و خانواده شما چیست و چه مراحلی برای دریافت آن باید طی کنید.

فهرست مطالب
مهاجرت به فرانسه

در این ویدئو به شما گفته خواهد شد که ایا هر روشی برای مهاجرت به فرانسه امکان پذیر است یا خیر؟ و اینکه اساساً چرا باید روش مناسب انتخاب شود. شما می توانید پادکست مربوطه را دانلود کرده و در زمان دیگری به آن گوش دهید.

با ما همراه باشید تا اطلاعات مناسب در روش های قانونی را بدست بیارید.

پادکست مهاجرت به فرانسه

روش های قانونی مهاجرت به فرانسه

برای مهاجرت قانونی به فرانسه ، مهاجران باید تمام الزامات ارائه شده در قانون فرانسه را رعایت کنند ، قانون اصلی که مهاجرت شهروندان غیر اتحادیه اروپا به فرانسه را تنظیم می کند ، قانون ورود و اقامت خارجیان و پناهندگی در فرانسه است که بسته به هدف متقاضی ، گزینه های مختلفی همچون تحصیل ، کار ، سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و ازدواج دارد.

در این میان دسته ای از افراد به دنبال روش های غیر قانونی برای مهاجرت هستند که اصلا توصیه نمی شود و فقط عمر ، سرمایه و جان خود را با این روش ها به خطر می اندازند و چه بسا مجبور خواهند بود اوضاع بسیار بدی را در این مدت سپری کنند و بی هدف در کمپ های پناهندگان عمر خود را بگذرانند.

ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی همواره تلاش می کنیم بهترین کشور و مناسب ترین روش را در اختیار متقاضیان قرار دهیم و اخذ پذیرش و اقامت های مختلف در کشورهای متفاوت گواه همین ادعا می باشد.

روش های قانونی مهاجرت به فرانسه
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

بهترین روش های قانونی مهاجرت متناسب با شرایط خود را از ما بخواهید

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

اخذ اقامت فرانسه از طریق تحصیل

امکان اخذ اقامت فرانسه از طریق تحصیل به صورت موقت به مدت 12 ماه پس از پایان تحصیل در دانشگاه های فرانسه وجود دارد و به فارغ التحصیلان این امکان را می دهد تا به دنبال کار یا راه اندازی یک شرکت باشند.

این مجوز غیرقابل تمدید است اما کشورهای دارای قراردادهای دوجانبه مربوط به تحرک حرفه ای با فرانسه این امتیاز را دارند که مجوز را برای یک سال دیگر تمدید کنند که البته ایران در این لیست قرار ندارد.

با این مجوز متقاضی میتواند در حالی که به دنبال شغل طولانی مدت مرتبط با تحصیلات خود است ، برای شروع کسب و کار خود آماده شود و به صورت پاره وقت کار کند که البته شغل پاره وقت نباید از 964 ساعت مجاز یا 20 ساعت در هفته تجاوز کند.

باید توجه داشته باشید که فارغ التحصیلان دوره های کوتاه مدت شش ماهه یا کمتر پس از اتمام دوره مجاز به اقامت در فرانسه نیستند و برای درخواست مجوز کار باید به کشور خود بازگردند.

مهاجرت به فرانسه

پردازش درخواست یک ماه طول می کشد ، بنابراین باید 2 تا 3 ماه قبل از انقضای اقامت فعلی خود با ویزا تحصیلی برای این مجوز درخواست داد زیرا اعتبار مجوز اقامت بخشی از الزامات است.

دانشجویان زیر واجد شرایط دریافت مجوز اقامت برای پیدا کردن کار پس از تحصیل هستند :

 • دارندگان مدرک لیسانس حرفه ای
 • دارندگان مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن مانند مدرک مهندسی ، مدرک از موسسه مطالعات سیاسی ( IEP ) ، مدرک تکمیلی حسابداری و مدیریت ، مدرک دامپزشکی ، دکترای پزشکی ، جراحی دندان و غیره.
 • دارندگان فوق لیسانس تخصصی
 • دارندگان مدرک کارشناسی ارشد علوم مورد تایید Conference des Grandes Ecoles
اخذ اقامت فرانسه از طریق کار

اخذ اقامت فرانسه از طریق کار

اخذ اقامت فرانسه از طریق کار با امکان دریافت مجوز های مختلفی وجود دارد و هر کسی که به دنبال کار در فرانسه است باید در ابتدا از یک کارفرمای فرانسوی جاب آفر یا پیشنهاد شغلی دریافت کند تا بتواند برای ویزای کار در فرانسه افدام نماید ، برای این منظور نیز کارفرما باید ثابت کند که هیچ فردی در فرانسه و در اتحادبه اروپا برای موقعیت شغلی مورد نظر مناسب نبوده است.

از طرف دیگر در شرکت های بین المللی خارجی در فرانسه ، کارمند بخش خارجی حق دریافت مجوز کار در فرانسه را دارد ، چنین کارمندی موظف است بیش از 3 ماه در فرانسه کار و باید حقوقی 1.5 برابر بیشتر از حداقل دستمزد دریافت کند.

برای کارمند اجازه اقامت موقت با امکان تمدید آن تا 3 سال صادر می شود ، اگر مجوز بیش از 6 ماه باشد می توان خانواده را همراه خود به فرانسه برد، این گزینه فقط در چارچوب یک شرکت بین المللی کار می کند و امکان کار در یک شرکت فرانسوی وجود نخواهد داشت.

کارت آبی اتحادیه اروپا

کارت آبی اتحادیه اروپا به افرادی که در زمینه کاری خود خوب و با تجربه هستند و در عین حال شهروند کشورهای خارج از اتحادیه اروپا هستند ارائه می شود.

شرایط لازم برای چنین کارمندانی این است که در یک موسسه آموزش عالی به رسمیت شناخته شده از سوی دولت فرانسه تحصیل و تجربه واقعی در زمینه شغلی خود بالای 5 سال و قرارداد کاری سالانه با حقوق 1.5 برابر بالاتر از میانگین کشوری داشته باشند ، این مجوز برای 1 – 3 سال صادر و فقط در فرانسه معتبر است ، یعنی فقط در فرانسه می توان با این کارت کار کرد.

در تمام روش های نام برده شده پس از 5 سال اقامت کاری در فرانسه حق دریافت اقامت دائم برای مهاجرت به فرانسه جهت متقاضی امکان دارد.

در ادامه برخی از مقالات مورد نیاز متقاضیان مهاجرت به فرانسه ارائه شده است، پیشنهاد می شود حتماً مطالعه نمایید

مهاجرت به فرانسه

France

اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

فرانسه مجموعه‌ای از طرح‌ های مهاجرتی را راه‌اندازی کرده است که برای جذب متخصصان و کارآفرینان ماهر طراحی شده‌ اند که در مجموع به آنها ویزای فناوری فرانسه یا گذرنامه استعدادیابی می‌گویند.

سرمایه گذاری 300000 یورویی در یک استارت آپ فرانسوی به متقاضیان و خانواده هایشان ویزای 4 ساله می دهد و تا زمانی که سرمایه گذاری ادامه داشته باشد قابل تمدید است ، پس از پنج سال اقامت مداوم در فرانسه متقاضیان واجد شرایط برای اقامت دائم هستند و یک سال پس از اخذ اقامت دائم ، متقاضیان می توانند برای شهروندی درخواست دهند ، مشروط بر اینکه در دوره 5 – 6 ساله قبلی به زبان فرانسه تسلط پیدا کرده باشند.

شرایط لازم برای اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری باید شرایط زیر را داشت :

 • گذاری حداقل 300000 یورو در دارایی های ثابت مشهود یا نامشهود
 • سرمایه گذاری مستقیم یا از طریق شرکتی که حداقل 30 درصد در آن سهام دارد
 • مالک حداقل 10 درصد از شرکتی که در آن سرمایه گذاری شده است
 • ایجاد یا محافظت ( یا متعهد به ایجاد یا محافظت از ) مشاغل در چهار سال پس از سرمایه گذاری

مطمئناً، این برنامه برای سرمایه‌گذارانی که قصد اقامت فیزیکی در فرانسه را ندارند مناسب نیست ، اما سرمایه‌گذاری می‌تواند کاملا غیرفعال باشد و شانس مناسبی برای بازدهی جدی وجود دارد.

دولت فرانسه دارای فهرستی از شرکت های مشخص برای سرمایه گذاری در فرانسه است تا متقاضیان بتوانند برای واجد شرایط بودن در آنها سرمایه گذاری کنند و پروسه مهاجرت به فرانسه را تکمیل کنند.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت مطمئن با کارشناسان تماس بگیرید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

اقامت فرانسه با ثبت شرکت

اقامت فرانسه با ثبت شرکت برای بنیانگذاران شرکت های خارجی از خارج از اتحادیه اروپا ، منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس تحت مجوز اقامت موقت کارآفرینی یا خوداشتغالی ممکن است.

برای واجد شرایط بودن ، کارآفرین باید مدارک زیر را ارائه دهد:

 • وجود یک پروژه واقعی و جدی ایجاد کسب و کار در فرانسه که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد.
 • فعالیتی که با الزامات ایمنی ، بهداشت و نظم عمومی سازگار باشد.
 • وسایل معیشت کافی ، با منابعی برابر با SMIC ، یعنی 19237 یورو از 1 ژانویه 2022.

مجوز اقامت موقت ” کارآفرین یا خوداشتغال ” اجازه انجام فعالیت تجاری در ارتباط با پروژه ارائه شده را می دهد.

این مجوز به مدت 12 ماه اعتبار دارد و به دارنده این حق را می دهد که در فعالیت تجاری شرکت کند ، درخواست تمدید باید دو ماه قبل از انقضای مجوز اقامت ارائه شود و متقاضیان باید مدارکی را ارائه دهند که نشان دهد همچنان شرایط صدور مجوز خود را دارند ، بنیانگذاران شرکت همچنین باید مدرکی دال بر ادامه فعالیت شرکت و اثبات منابع حاصل از این فعالیت معادل SMIC ، 2021 ارائه کنند.

خانواده متقاضی در این روش برای مهاجرت به فرانسه ، واجد شرایط روند سریع نیستند ، اما می توانند برای اجازه اقامت مستقل از متقاضی اصلی ( مثل وضعیت بازدید کننده ، وضعیت کارمند ) درخواست دهند.

در غیر این صورت ، خانواده ها می توانند برای اقامت در فرانسه تحت شرایط الحاق خانواده درخواست دهند و شرایط الحاق خانواده زمانی اعمال می شود که اتباع خارجی که حداقل 18 ماه به طور قانونی در کشور اقامت داشته باشند ، بخواهند همسر و فرزندان خود را به فرانسه ببرند.

مهاجرت به فرانسه

اقامت فرانسه با ازدواج

اگر فردی یک شهروند غیر اتحادیه اروپا باشد که با یک شهروند فرانسوی ازدواج کرده و قصد دارد بیش از 90 روز در فرانسه اقامت داشته باشد و اقامت فرانسه با ازدواج را دریافت کند ، باید ویزای طولانی مدت (Visa Long Séjour ، که معمولا VLS نامیده می شود ) درخواست دهد ، این درخواست باید در کنسولگری فرانسه کشور محل اقامت فعلی وی انجام شود ، بنابرین VLS اولین ویزایی است که برای اقامت در فرانسه باید درخواست شود.

ویزای اقامت طولانی مدت ( VLS ) که ویزای نوع D نامیده می شود به فرد اجازه ورود به فرانسه و اقامت بیش از 3 ماه و حداکثر تا یک سال را میدهد ، در طول اولین سال اقامت در فرانسه و در طی دو ماه قبل از تاریخ انقضای ویزا ، باید اجازه اقامت چندساله را در استان محلی خود درخواست کنید که به مدت 2 سال معتبر است.

در نهایت شرایط دریافت اقامت از طریق ازدواج با یک فرد فرانسوی شامل موارد زیر است :

 • زوجین باید بیش از 4 سال ازدواج کرده باشند.
 • اگر زوجین در خارج از کشور زندگی می کنند ، همسر متقاضی باید در اداره ثبت شهروندان خارج از کشور ثبت نام کرده است.
 • اگر زوجین در خارج از کشور ازدواج کرده باشند ، ازدواج باید در دفتر ثبت احوال فرانسه ثبت شود.

اگر متقاضی نتواند ثابت کند که به مدت سه سال به طور مداوم در فرانسه با مدارک قانونی مورد نیاز زندگی کرده است ، این دوره به پنج سال افزایش مییابد تا بتواند پروسه مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج را تکمیل کند.

اقامت فرانسه با خرید ملک

برخلاف برخی دیگر از کشورها ، فرانسه ” ویزای طلایی ” یا طرح سرمایه گذاری دیگری برای خرید ملک ندارد و این به این معنی است که اگرچه محدودیتی برای خرید ملک توسط خارجی ها وجود ندارد ، شما باید مانند هر شهروند غیر اتحادیه اروپا برای دریافت ویزای اقامت در فرانسه و در صورت تمایل برای اقامت دائم درخواست دهید تا واجد شرایط شوید ، بنابراین اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک امکان پذیر نیست.

وکیل مهاجرت به فرانسه

در برخی از کشور ها که میزان مهاجرت به آن ها بالا است ( همچون کانادا ، استرالیا ، نیوزلند ) ، اداره مهاجرت به برخی از وکلا با گذراندن دوره های مخصوصی مدرکی اعطا می کند که بتوانند به عنوان وکیل مهاجرت به افراد خدمت رسانی کنند ، بخصوص در مواردی همچون سرمایه گذاری که میزان سرمایه قابل توجهی در میان است و یا موارد مربوط به اقامت ، بهره بردن از این وکلا بسیار کمک کننده است.

اما باید توجه داشت که چنین خدماتی در کشورهایی همچون فرانسه ارائه نمی شود و اگر با چنین چیزی مواجه شدید باید بدانید که اساسا چنین نام هایی برای مشاوران مهاجرتی استفاده می شود و وکیل مهاجرت به فرانسه به معنای آنچه در کشور های نامبرده گفته شد قادر به فعالیت نیست.

"برای اطلاع از قوانین مهاجرت به سایر کشورهای اروپایی، مقالات زیر را بخوانید"

موسسه مهاجرتی به فرانسه

کارفرمایان ، دانشجویان ، نیروی کار و گردشگران همگی از انواع مختلفی از ویزا استفاده می کنند و هر نوع شرایط و استانداردهای خاص خود را دارد که قبل از اجازه مهاجرت به فرانسه باید رعایت شود ، از آنجا که قوانین و رویه های مهاجرت فرانسه پیچیده و در معرض تغییرات مکرر هستند ، بهره بردن از خدمات موسسه مهاجرتی به فرانسه راه را آسان تر و رسیدن به مقصد را مطمئن تر خواهد کرد ، ضمن اینکه مشاورین چنین موسساتی در هر مرحله تمام موانع و الزامات را رفع خواهند نمود.

موسسه مهاجرتی به فرانسه

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با تمام راه های مهاجرت به فرانسه آشنا شدید ، با ما در تماس باشید تا شرایط شما را بررسی کرده و بهترین راه را به شما پیشنهاد دهیم ، باکس دیدگاه در اختیار شماست.

سوالات پر تکرار مهاجرت به فرانسه

زوجین باید بیش از 4 سال ازدواج کرده باشند.
اگر زوجین در خارج از کشور زندگی می کنند ، همسر متقاضی باید در اداره ثبت شهروندان خارج از کشور ثبت نام کرده است.
اگر زوجین در خارج از کشور ازدواج کرده باشند ، ازدواج باید در دفتر ثبت احوال فرانسه ثبت شود.
اگر متقاضی نتواند ثابت کند که به مدت سه سال به طور مداوم در فرانسه با مدارک قانونی مورد نیاز زندگی کرده است ، این دوره به پنج سال افزایش مییابد.

برای واجد شرایط بودن ، کارآفرین باید مدارک زیر را ارائه دهد:
وجود یک پروژه واقعی و جدی ایجاد کسب و کار در فرانسه که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد.
فعالیتی که با الزامات ایمنی ، بهداشت و نظم عمومی سازگار باشد.
وسایل معیشت کافی ، با منابعی برابر با SMIC ، یعنی 19237 یورو از 1 ژانویه 2022.

برخلاف برخی دیگر از کشورها ، فرانسه ” ویزای طلایی ” یا طرح سرمایه گذاری دیگری برای خرید ملک ندارد، بنابراین اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک امکان پذیر نیست.

سرمایه گذاری حداقل 300000 یورو در دارایی های ثابت مشهود یا نامشهودسرمایه گذاری مستقیم یا از طریق شرکتی که حداقل 30 درصد در آن سهام داردمالک حداقل 10 درصد از شرکتی که در آن سرمایه گذاری شده استایجاد یا محافظت ( یا متعهد به ایجاد یا محافظت از ) مشاغل در چهار سال پس از سرمایه گذاری

شرکت مهاجرتی رجبی با داشتن دفاتری در تهران و شیراز و تیم قوی ، راه‌حل ‌های مهاجرتی سفارشی‌سازی شده را در همه موضوعات مربوطه مهاجرت به فرانسه و سایر کشور ها به مراجعین خود ارائه می دهند ، هر یک از مشاوران مهاجرت ما دانش قابل توجهی از قوانین مهاجرت هر کشور دارند ، برای گرفتن وقت مشاوره کافی است از طریق شماره تماس های موجود با دفاتر ما در اتباط باشید و یا با مطالعه سایر مقالات سایت ، اطلاعات خود را به روز کنید.

در ادامه می توانید فیلم مصاحبه کلاینت هایی که فرانسه را انتخاب کرده اند مشاهده نمایید

6 دیدگاه در “مهاجرت به فرانسه

 1. مهاجرت به فرانسه قضاتی گفت:

  سلام وقت بخیر جناب رجبی
  در خصوص اقدام مجدد جهت ویزای تحصیلی -زبان فرانسه نیاز به مشورت داشتم
  علیرغم تبلیغات اینجا همکاری خوبی تلفنی نشد ؟؟؟
  لطفا اگر می شود با مسول موسسه تلفنی صحبت کنم

  1. مهاجرت به فرانسه مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   در اسرع وقت با شما تماس گرفته می شود.

   با تشکر از شما

 2. مهاجرت به فرانسه امیر قره گزلو گفت:

  با درود و اخترام

  فرموده بودید که استثناهایی برای گرفتن تابعیت و مهاجرت به فرانسه و حضور در یک مؤسسه یا مدرسه‌ی فرانسوی زبان به مدت حداقل ۵ ‌سال برای گرفتن تابعیت فرانسه امکان پذیر است. به عرض می رساند بنده حدود 22 سال در مدرسه سفارت ژاپن به عنوان معلم و نماینده رسمی و با استخدام رسمی مشغول به کار هستم. ( هر چند می دانم ژاپن ربطی به اروپا ندارد ولی مبادلات اقتصادی زیادی بین ژاپن و فرانسه انجام می شود) آیا با توجه به سابقه بنده امکان اقامت در کشور فرانسه و یا کشور اروپایی دیگر را می توانم دریافت نمایم؟.
  لطفا در صورت امکان راهنمایی بفرمایید.
  با سپاس

  1. مهاجرت به فرانسه Hamid گفت:

   با سلام

   بله از طریق تمکن مالی و ثبت شرکت امکانپذیر میباشد.

   با تشکر از سوال شما

 3. مهاجرت به فرانسه Mehran yousefzadeh گفت:

  سلام
  من مهران یوسف زاده هستم .بنده قصد ثبت شرکت در کشور آلمان را داشتم که متوجه شرایط ثبت شرکت در فرانسه ازطریق سایت شما را شدم .
  خواهشمندم بفرمایید آیا من میتوانم مشابه همین ثبت را در فرانسه انجام دهم ؟؟
  قابل به ذکر است که بنده چندین ویزای شنگن تجاری که آخرینش سه ساله است را از کشور فرانسه دریافت کرده و درحال حاضر در پاسپورتم دارم .
  منتظر جواب شما هستم
  با سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (441 امتیاز)
خانه