کانادا

اخذ اقامت کانادا از طریق منیتوبا

اخذ اقامت کانادا از طریق منیتوبا

با افزایش تعداد متقاضیان مهاجرت به کانادا و دیگر نقاط جهان ، دشواری های مهاجرت نیز افزایش یافته است . البته آگاهی از روش های مهاجرت و مشاوره با کارشناسان و افراد با تجربه می تواند تا حدودی سختی این مسیر طولانی را آسان تر نماید . به دلیل امکانات رفاهی ، دانشگاه های معتبر برای تحصیل در کانادا و بازار کار مطلوب ، کانادا به یکی از کشور های مهاجرپذیر تبدیل شده و مورد توجه بسیاری از علاقمندان مهاجرت قرار گرفته است . در این مقاله مشاورین ارشد موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی یکی از روش های مهاجرت به این کشور یعنی اخذ اقامت کانادا از طریق منیتوبا را به مشتاقان مهاجرت قانونی به کانادا معرفی خواهند نمود .

 بررسی اخذ اقامت کانادا از طریق منیتوبا

کانادا کشوری در شمال قاره آمریکا است که از ده استان و سه قلمرو تشکیل شده است . گستردگی این کشور از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی است . مساحت این کشور حدود 9/98 کلیومتر مربع است که به عنوان دومین کشور پهناور جهان شناخته می شود . مرز مشترک کانادا با ایالات متحده ، بلند ترین مرز زمینی در جهان به شمار می آید . به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال بخش زیادی از خاک این کشور خالی از سکنه می باشد . پایتخت سیاسی کانادا شهر اتاوا و بزرگ ترین شهر آن تورنتو نام دارد . بریتیش کلمبیا ، آلبرتا ، نیوبرانزویک ، نیوفاندلند و لابرادور ، نووااسکوشیا ، منیتوبا ، انتاریو ، کبک ، جزیره پرنس ادوارد آیلند و ساسکاچوان استان های این کشور می باشند . دو زبان فرانسوی و انگلیسی زبان های رسمی این کشور هستند و واحد پول آن دلار کانادا می باشد .

استان زیبای منیتوبا اغلب ” دروازه ای به غرب کانادا ” نامیده می شود . این استان در مرکز کشور قرار گرفته است و با توجه به منابع طبیعی و کشاورزی خود ، مکانی آزاد و دوستانه با یک بازار کار غنی می باشد . کانادا دارای سابقه طولانی برای استقبال از مهاجران است و استان منیتوبا از این ماجرا استثنا نیست . منیتوبا پذیرای مردم از سراسر جهان است و بسیاری از مهاجرین این استان را به عنوان محل اقامت خود برای برنامه اخذ اقامت کانادا از طریق منیتوبا انتخاب می کنند . ساده ترین راه برای رفتن به منیتوبا ، مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری است . مهاجرت به این استان مانند دیگر نقاط این کشور می تواند از طریق تحصیل ، کار ، سرمایه گذاری و ثبت شرکت باشد که با اخذ ویزای مربوطه امکان پذیر خواهد بود .

اکسپرس انتری منیتوبا

برنامه استانی اخذ اقامت کانادا از طریق منیتوبا ( MPNP ) سبب می شود مهاجران در مکانی مناسب در بازار کار محلی در این استان جذب شوند . مهاجران ماهر می توانند مزایای زیادی برای اقتصاد و جامعه منیتوبا داشته باشند . به همین دلیل ، PNP منیتوبا برای تسریع فرآیند مهاجرت برای افراد با استعدادی که قصد مهاجرت و زندگی در این استان را دارند ، ایجاد شد . دو روش متفاوت وجود دارد که یک مهاجر آینده نگر می تواند در برنامه استان منیوتوبا 2018 درخواست دهد . خارج از اکسپرس انتری ، آنها می توانند یک بیان علاقه ( EOI ) را به طور مستقیم به اداره مهاجرت منیتوبا ارسال کنند . اگر فردی از MPNP منیتوبا دریافت کرد ، شخص می تواند برای اخذ اقامت دائم با ایجاد یک پروفایل جدید و آپلود مدارک با استفاده از اکسپرس انتری درخواست دهد .

روش دیگر ، افراد علاقه مند به اخذ اقامت کانادا از طریق منیتوبا از طریق MPNP می توانند با ایجاد یک پروفایل اکسپرس انتری کانادا که به طور رسمی علاقه به مهاجرت آن ها به منیتوبا را نشان می دهد شروع کنند . برنامه مهاجرت استانی منیتوبا می تواند علاقه فرد برای مهاجرت به میتوبا را از طریق اکسپرس انتری ارسال کند و از مهاجر آینده نگر برای ارسال EOI به برنامه دعوت نماید . بعد از ارسال مدارک و گواهی های فرد ، متقاضی اکسپرس انتری 600 امتیاز اضافی به او تعلق خواهد گرفت که این افزایش قابل توجه در نمره CRS تضمینی برای درخواست دعوت نامه برای اقامت دائم کانادا می باشد .

سه طبقه درون برنامه نامزدی استانی منیتوبا وجود دارد :

 1. سیستم دعوتنامه منیتوبا
 2. سیستم پیوستن به اعضای خانواده در منیتوبا
 3. سیستم سرمایه گذاری در مییتوبا

سیستم دعوت نامه منیتوبا

همانطور که از نامش بر می آید ، طبقه دعوتنامه PNP منیتوبا شامل یک دعوتنامه واقعی از برنامه نامزدی منیتوبا در سال 2018 است . مهاجرین بالقوه برای دریافت این دعوت نامه نیازی نیست که در این استان زندگی کنند . MPNP در سراسر جهان برای افراد با استعداد ، ماهر و با تجربه ای که این استان به آن ها نیاز دارد جستجو کرده و برای آن ها دعوتنامه ارسال می کند . الزامات این روش از مهاجرت به قرار زیر است :

 • فرد بین 21 و 45 سال داشته باشد ؛
 • ارتباطی با استان منیتوبیا داشته باشد و با دیگر استان های کانادا ارتباط نداشته باشد ؛
 • سازش پذیر و قابل استخدام باشد ،
 • دارای تحصیلات و مدرک تحصیلی مورد نیاز برای آن حرفه باشد ؛
 • حداقل در پنج سال گذشته دو سال تجربه کاری داشته باشد ؛
 • دانایی کافی برای یافتن شغل در منیتوبا داشته باشد ؛
 • یک طرح و برنامه اقامتی دقیق برای اخذ اقامت دائم در این استان را داشته باشد ؛
 • به زبان انگلیسی تسلط داشته و دارای مدرک آیلتس باشد ( حداقل نمره آیلتس قابل قبول 5 ) .

سیستم پیوستن به اعضای خانواده در منیتوبیا

افراد می توانند برای پیوستن به یکی از اعضای خانواده خود شامل مادر ، پدر ، خواهر ، برادر ، مادر بزرگ ، پدربزرگ ، عمه ، خاله ، دایی ، عمو و حتی دوست صمیمی و دیگر وابستگان در خواست اخذ ویزای کنند . البته این روش نیز الزامات خاص خود را داراست :

 • یکی از اعضای خانواده و یا دوست صمیمی او حداقل در یک سال گذشته اقامت دائم این استان را دریافت کرده باشد .
 • اعضای خانواده او یک شهروند کانادا باشد و یا مجوز اقامت دائم در کانادا را داشته باشد .
 • ثابت کند که هر متقاضی که قبلا حمایت شده است ، به عنوان ساکن مانیتوبا موفق بوده است .
 • قادر به حمایت از فرد متقاضی در برنامه اقامت در این استان باشد .
 • ثابت کند که ارتباط نزدیکی با فرد متقاضی دارد .

سیستم سرمایه گذاری در منیتوبا

این سیستم یک کسب و کار موفق در منیتوبا است که هم برای استان و هم برای صاحب کسب و کار مناسب است . این طبقه از مهاجرت نامزدی استانی مینتوبا برای کسانی است که مایل به ایجاد اقامت دائم در منیتوبا ، ارزان ترین شهر کانادا برای کار و زندگی برای شروع کسب و کار خود و یا خرید یک شرکت موجود هستند . این سیستم نیز دارای الزامات خاص خود است :

 • فرد متقاضی این روش باید حداقل 350 هزار دلار کانادا ارزش خالص داشته باشد .
 • فرد باید حداقل 150 هزار دلار کانادا سرمایه گذاری کند .
 • فرد باید نقش فعالی در مدیریت تجارت داشته باشد .
 • فرد متقاضی باید هدف زندگی در منیتوبا داشته باشد .
 • فرد باید سه سال تجربه اجرایی در کسب و کار مشابه داشته باشد .

در مقاله ای که مورد بررسی و مطالعه قرار گرفت ، روش اخذ اقامت کانادا از طریق منیتوبا به علاقمندان مهاجرت معرفی گردید . در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش های قانونی مهاجرت به کانادا و شهر های آن با دفاتر موسسه مهر آفرین رجبی تماس حاصل نمایید .

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *