خط و زبان مردم آلمان

خط و زبان مردم آلمان به دلیل فراهم شدن زمینه مهاجرت با روش های قانونی به آلمان برجسته تر شده و اطلاع از آن ضرورت پیدا کرده است ، اگر شما هم مایل به کسب اطلاعات در این موضوع هستید با مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه شوید و از مطالعه مطالب ذکر شده در این مقاله لذت ببرید.

زبان آلمانی یازدهمین زبان پرتکلم در جهان است ، این زبان در اروپا رتبه اول را دارد و حدود 16 درصد از جمعیت این قاره زبان آلمانی را به عنوان زبان اول صحبت می کنند.

علاوه بر آلمان ، مردم در سوئیس ، اتریش ، لوکزامبورگ ، لیختن اشتاین ، شمال ایتالیا ، آلزاس و لورن در فرانسه و بخش جنوبی بلژیک همگی به زبان آلمانی صحبت می کنند.

توجه داشته باشید چنانچه برای مقاصد مهاجرتی به دنبال یادگیری خط و زبان مردم آلمان هستید، حتما نسبت به یادگیری روش های قانونی در مهاجرت به آلمان اقدام کنید و در همین راستا مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

نکته : از فهرست مطالب و عنوان های لینک شده آن برای مرور راحت تر این مقاله استفاده کنید.

فهرست مطالب
خط و زبان مردم آلمان

توصیه می کنیم در ابتدا محتوای ویدئویی مقابل را از روناک ، همکار خوبمون ببینید تا اطلاعاتی کلی از خط و زبان مردم آلمان بدست بیارید، در این فیلم توضیحات بسیار خوبی از کل محتوای این مقاله ارائه شده است تا با صرف وقت کمتری به آنچه می خواهید دست یابید.

پادکست خط و زبان مردم آلمان

نمایش ویدیو درباره کاور خط و زبان مردم آلمان
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

اطلاعات به روز مهاجرتی در تماس با مشاوران رجبی!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

ریشه زبان آلمانی چیست؟

برای فردی که می خواهد زبان آلمانی را یاد بگیرد معمولا مهم است بداند که ریشه زبان آلمانی چیست؟ آلمانی (دویچ) متعلق به گروه غربی شاخه ژرمنی از خانواده زبان های هند و اروپایی است ، این یکی از زبان های اصلی جهان است که توسط حدود 95 میلیون نفر بومی و 28 میلیون صحبت کننده به عنوان زبان دوم در حدود 40 کشور در سراسر جهان صحبت می شود.

 • آلمان عالی قدیمی؛ تا قرن 10-11 صحبت می شد و دستور زبان آن از نظر پیچیدگی شبیه به زبان لاتین یا اسلاوی بود ، این سبک الان برای خوانندگان آلمانی مدرن قابل درک نیست.
 • آلمانی میانه عالی؛ این زبان تا پایان قرون وسطی رایج بود و برای خوانندگان آلمانی مدرن تا حدی قابل درک است.
 • آلمان عالی جدید؛ در پایان قرون وسطی توسعه یافت و برای خوانندگان آلمانی مدرن تا حدی قابل درک است.

شهرت زبان آلمانی در دنیا

در زیر به دلایل این شهرت و برجستگی اشاره شده است:

 • آلمانی استاندارد تنها زبان رسمی در لیختن اشتاین و اتریش است ، 7.5 میلیون نفر در اتریش به این زبان صحبت می کنند.
 • در سوئیس ، آلمانی با فرانسوی ، ایتالیایی و رومانش دارای موقعیت رسمی مشترک است.
 • در بلژیک ، آلمانی یک زبان استانی قانونی در مناطق آلمانی زبان است.
 • در لوکزامبورگ، آلمان با فرانسوی و لوکزامبورگ دارای وضعیت رسمی است.
 • آلمانی به همراه ایتالیایی زبان رسمی گارد سوئیس واتیکان است.
 • آلمانی به عنوان یک زبان منطقه ای در ایتالیا ، مجارستان ، اسلواکی ، رومانی ، دانمارک ، فرانسه و نامیبیا استفاده می شود.
 • آلمانی یکی از 24 زبان رسمی اتحادیه اروپا است.
 • آلمانی یکی از سه زبان کاری کمیسیون اروپا به همراه انگلیسی و فرانسوی است.
 • آلمانی زمانی زبان اروپای مرکزی ، شرقی و شمالی بود ، امروزه این زبان بعد از انگلیسی دومین زبان پرمطالعه در اروپا و آسیاست ، محبوبیت آلمانی با در دسترس بودن گسترده تلویزیون آلمانی در اروپا پشتیبانی می شود.
 • آلمانی پس از اسپانیایی و فرانسوی سومین زبان رایج در مدارس و دانشگاه های ایالات متحده است.
شهرت زبان آلمانی در دنیا

در زبان آلمانی چند گویش وجود دارد؟

بسیاری از علاقه مندان زبان آلمانی مشتاق هستند که بدانند در زبان آلمانی چند گویش وجود دارد؟ طبق بررسی های مشاوران رجبی امروزه حدود 30 گویش یا لهجه در زبان آلمانی مورد استفاده قرار می گیرد و در حالی که آنها به اندازه سال های گذشته رایج صحبت نمی شوند ، استفاده از لهجه در خانه با خانواده هنوز برای مردم عادی است.

در میان لهجه های آلمانی تنوع قابل توجهی وجود دارد ، همه لهجه های آلمانی به زنجیره گویش های آلمانی بالا تا آلمانی پایین تعلق دارند ، برخی از مناطق این کشور ، مانند باواریا و راینلند ، فرهنگ گویش بسیار قوی تری نسبت به سایرین دارند.

همه آلمانی زبانان هوخدویچ (Hochdeutsch) صحبت می کنند ، Hochdeutsch در واقع همان آلمانی استاندارد است که در نوشتن و زندگی عمومی استفاده می شود ، بسیاری از لهجه های آلمانی برای کسانی که آلمانی استاندارد صحبت می کنند قابل درک نیستند.

اگرچه عملکرد Hochdeutsch شبیه به انگلیسی BBC یا Received Pronunciation است ، استفاده از هوخدویچ به این معنی نیست که شما شیک و یا از طبقه بالا هستید! آلمانی ها تحصیلات و طبقه اجتماعی خود را به شیوه های دیگری نشان می دهند.

برجستگی Hochdeutsch نسبت به دیگر گویش ها عمدتاً به دلیل ترجمه انجیل آلمانی میانه قرن پانزدهم مارتین لوتر است ، اگرچه همه روزنامه‌ها و مجلات اصلی به زبان هوخدویچ چاپ می‌شوند ، اما هر منطقه روزنامه‌های کوچک و نمایش‌های رادیویی خود را به گویش دارد.

ورود به سیستم آموزش عالی کشور آلمان

Comparison German  English alphabet

مقایسه الفبای آلمانی با انگلیسی

مقایسه الفبای آلمانی با انگلیسی کار سختی نیست زیرا الفبای آلمانی فقط یک همخوان بیشتر از انگلیسی دارد ، در واقع آلمانی و انگلیسی از خط یکسانی (رومی) استفاده می‌کنند ، اما آلمانی‌ها ، در تلاش برای دقیق‌تر شدن ، یک همخوان اضافی s یا ß نیز دارند.

در انگلیسی این همخوان اضافی به عنوان ss نوشته می شود ، اما گاهی اوقات ممکن است باعث سردرگمی شود ، به عنوان مثال ، Masse به معنای “جرم” است ، اما Maße به معنای “ابعاد” می باشد.

علاوه بر این ، حروف صدادار a/ä، o/ö و u/ü نیز در صفحه کلید آلمانی کلیدهای مخصوص به خود را دارند.

در ادامه برخی از مقالات مورد نیاز شما پیشنهاد می شود، حتماً مطالعه نمایید.

واژگان و خط انگلیسی و آلمانی چقدر شباهت دارند؟

واژگان و خط انگلیسی و آلمانی چقدر شباهت دارند؟ جواب این سوال برای متقاضیان تحصیل در آلمان خوشحال کننده است زیرا بسیاری از معلمان زبان به این نکته اشاره می کنند که انگلیسی و آلمانی ریشه های مشابهی دارند و 60 درصد از واژگان خود را به اشتراک می گذارند.
اگرچه آلمانی و انگلیسی الفبای مشترکی دارند ، اما برای قرن‌ها خط مشترکی نداشته اند ، متن چاپی آلمانی به طور سنتی به سبک گوتیک که مربوط به قرن چهاردهم است ، به نام Fraktur نوشته می شود.
پس از سال 1945 ، بنا به دلایلی -که یکی از آنها افزایش همکاری بین کشورهای اروپا بود- Fraktur از استفاده عمومی محو شد ، همه به جز جوان ترین آلمانی ها ، خط شکسته را در مدرسه با قلم فواره ای با استفاده از Sütterlin یاد گرفتند ، خطی که برای آلمانی زبانان زبان دوم تقریباً نامفهومی بود.

آیا یادگیری زبان آلمانی سخت است؟

با توجه به اینکه علاقه مندان مهاجرت به کشور آلمان ، پشینه ای از آموزش زبان آلمانی در مدارس ایران نداشته اند ، مدام این دغدغه را دارند که آیا یادگیری زبان آلمانی سخت است؟

با توضیحاتی که از ریشه و شباهت زبان آلمانی با انگلیسی داده شد بنابراین ، یادگیری خط و زبان مردم آلمان نباید آنقدرها سخت باشد ، با این حال ، وقتی زبان آموزی غرق در انتهای افعال نامنظم و انحراف حروف است ، این دو زبان می توانند دنیاهای متفاوتی به نظر برسند.

بسیاری از بخش های یادگیری آلمانی پیچیده است ، تنها تلفظ نیست و مانند زبان اسپانیایی ، حروف یک صدا تولید می کنند و ترکیب حروف هم هر بار یک صدای جدید را ایجاد می کنند.

زبان آلمانی از “تغییر واکه” که املای مدرن انگلیسی را به یک فاجعه کامل برای یادگیری تبدیل می کرد ، اجتناب کرد.

در زبان آلمانی پس از یادگیری صداهای جدید ، هر کلمه ای را می توان به راحتی تلفظ کرد ، حتی اگر قبلاً شنیده نشده باشد.

خط و زبان مردم آلمان

رسمیت ادب در زبان آلمانی

رسمیت ادب در زبان آلمانی کاملا مشهود است؛ زبان آلمانی مانند فرانسوی ، روسی و اسپانیایی برای گفتن شما ، راه رسمی و غیر رسمی دارد ، در زبان آلمانی du به صورت غیررسمی مفرد و Sie جمع رسمی است.

به طور کلی ، شما از du برای افرادی استفاده می‌کنید که تقریباً هم سن یا جوان‌تر هستند یا در محل کار ، از موقعیت شما پایین‌تر هستند و از Sie برای افراد دیگر استفاده می‌کنید.

یکی دیگر از ویژگی‌های عجیب فرهنگ و زبان آلمانی این است که مردان و زنانی که در زندگی خصوصی‌تان نمی‌شناسید (یعنی اگر چندین بار در خانه شما شام نخورده‌اند یا شما را زیاد ندیده‌اند)، با استفاده از Herr یا(آقا یا خانم) Frau مورد خطاب قرار می‌گیرند.

خطاب کردن یک خانم 20 ساله به عنوان «فغاو اشمیتز» برای آلمانی زبانان قدیمی به نظر می رسد ، اما در زبان آلمانی جدید ، رفتار خوبی به نخواهد بود.

سوالات پر تکرار خط و زبان مردم آلمان

زبان آلمانی یازدهمین زبان پرتکلم در جهان است ، این زبان در اروپا رتبه اول را دارد و حدود 16 درصد از جمعیت این قاره زبان آلمانی را به عنوان زبان اول صحبت می کنند.

امروزه حدود 30 گویش یا لهجه در زبان آلمانی مورد استفاده قرار می گیرد و در حالی که آنها به اندازه سال های گذشته رایج صحبت نمی شوند ، استفاده از لهجه در خانه با خانواده هنوز برای مردم عادی است.

در واقع آلمانی و انگلیسی از خط یکسانی (رومی) استفاده می‌کنند ، اما آلمانی‌ها ، در تلاش برای دقیق‌تر شدن ، یک همخوان اضافی s یا ß نیز دارند ، علاوه بر این ، حروف صدادار a/ä، o/ö و u/ü نیز در صفحه کلید آلمانی کلیدهای مخصوص به خود را دارند.

خیر ، در زبان آلمانی پس از یادگیری صداهای جدید ، هر کلمه ای را می توان به راحتی تلفظ کرد ، حتی اگر قبلاً شنیده نشده باشد.

مشاوران هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی در این مقاله سعی داشته اند که اطلاعات مربوط به خط و زبان مردم آلمان را به اختصار برای علاقه مندان توضیح دهند ، اگر هنوز ابهاماتی در ذهن دارید که پاسخی برا آن پیدا نکرده اید ، می توانید با دفاتر فعال موسسه مهاجرتی رجبی در شهرهای شیراز و تهران ارتباط برقرار کنید و یا از بخش دیدگاه ها سوالات خود را مطرح نمایید تا به آن ها پاسخ داده شود.

پیشنهاد می کنیم برای مقایسه زبان در سایر کشورها، حتماً مقالات زیر را بخوانید.

بشنوید از زبان مشتریان شرکت مهاجرتی رجبی تجربه همکاری با این شرکت را

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)

یک تخفیف ویژه داریم! 
به مناسبت سال جدید میلادی!

تا آخر دی، می‌تونی با 30درصد تخفیف ، مشاوره تخصصی بگیری و 
با 10 الی 30 درصد تخفیف، قرارداد ببندی!

برای هماهنگی با شماره‌های زیر تماس بگیر:
021-91002525
071-91002525

منو
خانه