سوئد

اجاره و خرید ملک در سوئد

اجاره و خرید ملک در سوئد

اجاره و خرید ملک در سوئد یکی از مراحل مهم اقامت در این کشور اروپایی است البته باید توجه داشت که یافتن مسکن در سوئد بسیار دشوارتر از سایر کشورهای اروپایی است ، برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شرکت شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس بگیرید.

همچنین چنانچه قصد مهاجرت به این کشور را دارید و نمیدانید کدام راه برای شرایط شما بهترین است ، مقاله مهاجرت به سوئد را بخوانید.

اجاره خانه یا آپارتمان در سوئد به قدری رقابتی است که بازار سیاهی برای اجاره های بلند مدت وجود دارد ، البته هیچ محدودیتی برای شهروندان خارجی برای خرید ملک در سوئد وجود ندارد ، بنابراین مهاجران می توانند به جای انتخاب مسکن اجاره ای خرید ملک را انتخاب کنند.

خرید ملک در سوئد گاهی راحت تر از اجاره است ، مناقصه مشمول مقررات نیست و فرآیند خرید معمولا بسیار سریع است ؛ مسکن اجاره ای به طور سنتی در سوئد رایج تر است زیرا شرایط قانونی برای مستاجران بسیار مطلوب است.

با این حال مقررات و محدودیت ها در بازار اجاره به این معنی است که لیست انتظار بسیار طولانی است ، اغلب خرید ملک آسان تر و سریعتر از اجاره آن است، بسیاری از مهاجران به جای اینکه مجبور شوند به طور مرتب به دنبال آپارتمان با شرایط مناسب برای اجاره باشند برای خرید ملک اقدام می کنند.

قیمت اجاره و خرید ملک در سوئد در سراسر کشور ، بسیار متفاوت است ، قیمت ها در شهرهای بزرگ تر به طور قابل ملاحظه ای بالاتر از قیمت ها در مناطق کم جمعیت تر شمال این کشور است.

اجاره و خرید ملک در سوئد

بازار املاک و قیمت املاک در سوئد

بازار اجاره و خرید ملک در سوئد اکنون داغ ‌تر از هر زمان دیگری است و ضعف ‌هایی را در ترکیب سیاست ‌های افراطی که توسط قدیمی ‌ترین بانک مرکزی جهان ترکیب شده آشکار می‌کند ، تخمین زده شده است که در حال حاضر و در سال های آینده 50000 خانه جدید در این کشور ساخته شود.

برای همگام شدن با رشد جمعیت ضروری است که بیش از 30000 ساخته شود به این معنی که کمبود مسکن در حدود 90000 خانه باید تا سال 2027 از بین برود.

شاخص قیمت مسکن در سراسر کشور سوئد در طول سال 2020 ، 10.14 درصد (9.79 درصد تعدیل شده با تورم) افزایش یافت که نسبت به رشد سالانه 3.9 درصدی در سال 2019 و کاهش 1.66 درصدی در سال 2018 افزایش یافت.

عوامل موثر بر قیمت خانه در سوئد

قیمت اجاره و خرید ملک در سوئد به عوامل مختلفی بستگی دارد که شامل شهر مورد نظر یعنی استکهلم یا سایر شهر های سوئد ؛ ناحیه شهری یعنی مرکز شهر یا حومه شهر ؛ امکانات اطراف خانه مانند در دسترس بودن مغازه ، مراکز خرید ، پارک ، مدرسه ، بیمارستان و غیره ؛ مساحت و متراژ ملک مورد نظر ؛ مصالح به کار رفاه در ساختمان ؛ امکانات خانه و مبله بودن آن می باشد.

عوامل موثر بر قیمت خانه در سوئد

تفاوت قیمت خانه در سوئد بر اساس منطقه شهری

آشنایی با قیمت ملک برای افراد خواهان مهاجرت به کشور سوئد لازم و ضروری است ، چرا که از الزامات سکونت در خارج از کشور است ؛ این میانگین قیمت خرید در سراسر سوئد حدود 53500 کرون در هر متر مربع (5200 دلار آمریکا) است.

میانگین قیمت خرید خانه در استکهلم گران ترین شهر سوئد حدود 74900 کرون در هر متر مربع (8600 دلار آمریکا) است ، سه شهر گران قیمتی که در آنها می توان ملک خریداری کرد لیدینگو ، سولنا و داندرید هستند و ارزان ترین قیمت ها را می توان در منطقه استکهلم بزرگ در نیکوارن و سودتلیا یافت.

هزینه خرید یک آپارتمان در مرکز شهر لوند 60,250.00 کرون برای هر متر مربع ، در مرکز شهر هلسینبرگ 40,000.00 کرون و هزینه هر متر مربع از یک آپارتمان در اوپسالا 46,250.00 کرون می باشد.

تفاوت قیمت خانه در استکهلم با سایر شهر های سوئد

سه بخش گران قیمت در شهرستان استکهلم لیدینگو ، سولنا و داندرید هستند ، نورتلیه و پس از نیکوارن و سودتلیا ارزان ترین بخش های شهرستان استکهلم می باشند ، به طور کلی هرچه از مرکز شهر دورتر بروید ، پول بیشتری دریافت خواهید کرد.

تفاوت قیمت خانه در استکهلم با سایر شهر های سوئد

نزدیکی به آب نیز هزینه بالایی دارد که قیمت های بالای جزیره حومه لیدینگو را توضیح می دهد ، آستروکر در حال حاضر با افزایش 15 درصدی بیشترین افزایش قیمت در یک دوره 12 ماهه را در اختیار دارد ، اوپلندز وزبه تنها منطقه ای بود که رشد قیمت منفی 1.9٪ داشت ؛ قیمت یک آپارتمان در استکهلم در سه ماهه اول سال 2021 تقریبا 7600 یورو در هر متر مربع است ، پایتخت سوئد شهری با بالاترین قیمت ملک مسکونی در شهرهای منتخب این کشور است.

اجاره ماهانه در سوئد چقدر است؟

قیمت اجاره سوئدی بر اساس شهرداری و اینکه در یک منطقه شهری یا روستایی زندگی می کنید متفاوت است ، به طور کلی اجاره بها بالا است و به طور متوسط 30 درصد از حقوق هر ساکن را مصرف می کند ؛ دولت سوئد برای مبارزه با مشکل بازار فزاینده گران ، سقف اجاره را هر سال تعیین می کند ؛ از سال 2000 ، قیمت اجاره بها افزایش سالانه بیش از 2٪ را تجربه نکرده است.

اکثر مهاجران که برای کار یا سرمایه گذاری و ثبت شرکت درسوئد به این کشور آماده اند در یکی از پنج شهر اصلی سوئد زندگی می کنند که شامل استکهلم ، مالمو ، گوتنبرگ ، اوپسالا یا سولنا می باشد ، حداقل اجاره خانه در سوئد به ندرت به زیر 10700 کرون در ماه (1200 دلار آمریکا) می رسد.

اگر قصد سرمایه گذاری در سوئد را دارید ، مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئد را بخوانید.

نحوه یافتن ملک در سوئد

بهترین گزینه برای یافتن ملک جهت اجاره و خرید ملک در سوئد استفاده از مشاور املاک است ، روزنامه ها و وب سایت های اینترنتی نیز دارای بخش های طبقه بندی شده با املاک در حال فروش هستند.

نحوه یافتن ملک در سوئد

رایج ترین راه برای یافتن ملک در سوئد از طریق مشاور املاک است ، مشاورین املاک اطلاعاتی در مورد طیف وسیعی از املاک موجود در بازار در اختیار شما قرار می دهند و همچنین می توانند بازدیدها را ترتیب دهند ؛ هنگام خرید ملک در سوئد نیازی به استفاده از وکیل نیست ، با این حال، اگر با سیستم یا زبان سوئدی آشنایی ندارید و برای مهاجرت و کار در سوئد هستید توصیه می‌شود از کمک ‌های افراد واجد شرایط اطمینان بهره مند شوید. ( برای شناخت مشاغل پر درآمد سوئد ، مقاله کار در سوئد را ببینید و با لیست مشاغل مورد نیاز این کشور هم آشنا شوید.)

آگهی های طبقه بندی شده در روزنامه های محلی و ملی راه دیگری برای جستجوی ملک است ، روزنامه ‌های بزرگ‌ تر ملی فهرست جامعی از املاک در دسترس هر آخر هفته دارند ، روزنامه های محلی معمولا یک ضمیمه هفتگی املاک برای شکارچیان املاک دارند تا آن را بررسی کنند ؛ بیشتر آگهی های روزنامه به صورت آنلاین در دسترس هستند و تعدادی وب سایت تخصصی املاک وجود دارد.

روند خرید املاک و مستغلات در سوئد

اجاره و خرید ملک در سوئد همانند سایر نقاط کشور دارای شرایط خاص خود است و خریدار و فروشنده بایستی مراحل مختلفی را برای خرید املاک طی کنند که شامل 5 مرحله متمایز است ، در ادامه با این مراحل آشنا خواهیم شد :

مرحله اول : مزایده

اگرچه خرید خانه در سوئد استرس کمتری نسبت به اجاره دارد ، اما هنوز هم برخی از روش ها وجود دارد که ممکن است مهاجران را شگفت زده کند ؛ از آنجایی که سایر مهاجران و سوئدی های بومی نیز بیشتر به خرید علاقه دارند تا اجاره، ممکن است خود را در یک جنگ مزایده سخت بیابید ؛ آماده باشید که گزینه های خود را باز نگه دارید و مهارت های مذاکره خود را واضح نگه دارید.

مرحله دوم : مذاکره و نظرسنجی

هنگامی که پیشنهاد شما پذیرفته شد ، باید در مورد یک قرارداد خرید مذاکره کنید ؛ در حالی که این مذاکرات ادامه دارد ، شما باید نقشه بردارانی را استخدام کنید تا ملک را بررسی کنند ، مشاور املاک اگرچه معمولا توسط فروشنده استخدام می شود، از نظر قانونی قرار است از طرف هر دو طرف کار کند ؛ اگر احساس می کنید قادر به انجام این کار نیستید، آنها باید بتوانند به شما در استخدام نقشه برداران کمک کنند.

مرحله سوم : امضا قرارداد

پس از اتمام بازرسی ، شما و فروشنده قراردادی را منعقد می کنید ، این قرارداد توسط مشاور املاک تنظیم و تایید خواهد شد ، ممکن است یک نسخه ترجمه شده به زبان انگلیسی درخواست کنید ، اما بدانید که یک نسخه باید به زبان سوئدی باشد.

مرحله چهارم : پیش پرداخت

اگرچه پیش پرداخت ها ممکن است از فروشنده ای به فروشنده دیگر متفاوت باشد ، به طور متوسط فقط باید 10 درصد از شما درخواست شود.

مرحله پنجم : بانک ها و امضای نهایی

آخرین مراحل برای ایمن سازی ملک شامل مراجعه به بانک شما یا فروشنده یا دفتر مشاور املاک است ، این زمانی است که کلید خانه را دریافت می‌کنید ، یک قرارداد فروش امضا می‌کنید و آنچه که نیاز است را با جزئیات وام مسکن بررسی می‌کنید ؛ علاوه بر این ، این زمانی است که بانک یا مشاور املاک قرارداد نهایی شما را ارسال می کند تا به نام شما ثبت شود ؛ باید تأیید شود که همه چیز انجام شده و ملک به طور رسمی در عرض چند هفته مال شما است.

قرارداد های اجاره در سوئد

برای واجد شرایط بودن برای قرارداد اجاره دست اول در سوئد به موارد زیر نیاز دارید:

  • شماره شناسایی سوئدی
  • قرارداد استخدام
  • اثبات درآمد کافی
قرارداد های اجاره در سوئد

اگر برخی از صاحبخانه ها معتقدند درآمد شما بسیار کم است ، ممکن است به ضامن نیاز داشته باشید.

یک قرارداد دست دوم یعنی مستاجر می تواند خانه اجاره کرده خود را دوباره اجاره دهد ، دارای شرایط و مدارک مشابهی برای اجاره خواهد بود ، با این حال تفاوت این است که اطمینان حاصل شود که اجاره دست دوم توسط مالک اصلی تایید شده باشد ، برخی از صاحبخانه ها اجازه اجاره دست دوم را نمی دهند ، یا ممکن است بخواهند خود مستاجر دست دوم را بررسی کنند ، اگر در نهایت این را نقض کنید ، ممکن است از خانه بیرون انداخته شوید.

قرارداد اجاره ملک در سوئد می تواند به صورت کتبی یا شفاهی منعقد شود ، البته یک قرارداد کتبی بیشتر توصیه می شود زیرا در صورت بروز اختلاف در مورد توافق، موقعیت قوی تری به هر دو طرف می دهد.

قرارداد اجاره نیز می تواند برای مدت معین منعقد شود ، اگر مدت اجاره بیش از 9 ماه متوالی به طول انجامیده باشد ، اخطار فسخ همیشه لازم است تا قرارداد متوقف شود ؛ این اخطار باید سه ماه قبل از پایان قرارداد یک واحد مسکونی و نه ماه قبل از قرارداد غیرمسکونی داده شود ، به عنوان یک قاعده ، اطلاعیه لغو باید به صورت کتبی انجام شود.

صورتحساب خدمات در سوئد

هر سرویس ماهیانه ای که در سوئد دریافت می کنید ، باید هزینه آن را بپردازید ، وقتی آپارتمانی را اجاره می کنید بایستی هزینه آب گرم ، اینترنت ، پارکینگ و برق را بپردازید ، گاهی اوقات همه این خدمات در یک قبض گنجانده می شود.

در مقایسه با قیمت اجاره سوئدی ، هزینه های آب و برق در سرتاسر سوئد نسبتا معقول است ، از آنجایی که قرارداد های اجاره دست اول به سختی به دست می‌آیند و این امر باعث می‌شود اجاره‌دهندگان بتوانند برای اینترنت خود بدون اجاره نامه ثبت نام کنند ، اغلب اجاره ‌ها با Wi-Fi موجود در اجاره ارائه می‌شوند ، همچنین معمول است که شامل آب یا برق نیز باشد.

به طور متوسط، بسته به وسعت خانه و تعداد افراد خانواده شما ، خدمات اولیه می تواند به حدود 1300 کرون (150 دلار) در ماه برسد.

مالیات بر خانه در سوئد

حق تمبر 1% قیمت خرید در زمان ثبت اسناد دریافت می شود ، هزینه های عامل املاک به عهده فروشنده است و معمولا حدود 3.5٪ قیمت فروش است ، نرخ سالانه 1.5٪ مالیات بر دارایی 75٪ از ارزش دوره ای ارزیابی شده ملک محاسبه می شود.

مالیات بر خانه در سوئد

املاک جدید برای پنج سال اول از این مالیات معاف هستند ، برای پنج سال بعد 1.5٪ مالیات بر دارایی 0.75٪ محاسبه می شود.

آیا می توانید در سوئد خانه بخرید و شهروندی دریافت کرد؟

متاسفانه در سوئد امکان خرید خانه و دریافت اقامت دائم یا شهروندی وجود ندارد ، شرایط لازم برای دریافت اقامت دائم یا شهروندی بر اساس مدت زمانی است که شما در سوئد زندگی کرده اید. ، خرید خانه نیز تضمینی برای ویزا نیست زیرا برای خرید خانه ابتدا به ویزای اقامت نیاز دارید.

سوالات پر تکرار اجاره و خرید ملک در سوئد

آیا با خرید ملک در سوئد به اقامت این کشور خواهم رسید؟

خرید خانه و دریافت اقامت دائم یا شهروندی وجود ندارد.

آیا برای خرید خانه در سوئد نیاز است وکیل بگیرم؟

هنگام خرید ملک در سوئد نیازی به استفاده از وکیل نیست ، با این حال، اگر با سیستم یا زبان سوئدی آشنایی ندارید و برای مهاجرت و کار در سوئد هستید توصیه می‌شود از کمک ‌های افراد واجد شرایط اطمینان بهره مند شوید.

حدود هزینه اجاره خانه در سوئد چقدر است؟

حداقل اجاره خانه در سوئد به ندرت به زیر 10700 کرون در ماه (1200 دلار آمریکا) می رسد ، به طور کلی اجاره بها بالا است و به طور متوسط 30 درصد از حقوق هر ساکن را مصرف می کند.

برای اجاره خانه در سوئد چه شرایطی باید داشته باشم؟

برای واجد شرایط بودن برای قرارداد اجاره دست اول در سوئد به موارد زیر نیاز دارید:
شماره شناسایی سوئدی
قرارداد استخدام
اثبات درآمد کافی

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تلاش کردند اطلاعات مورد نیاز برای اجاره و خرید ملک در سوئد را بررسی و بیان کردند شما می توانید با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس گرفته و از جزئیات شرایط مهاجرت به این کشور مطلع شوید ، همچنین از آنجا که سوئد دارای دانشگاه های بسیار معتبر در سطح جهان است ، سالانه دانشجویان بین المللی زیادی ، این کشور را برای تحصیل ، انتخاب می کنند ، مقاله تحصیل در سوئد ، شما را با تمام آنچه باید در خصوص رشته ها و دانشگاه های این کشور بدانید آشنا می کند.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.