تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل در مدارس کانادا انتخاب پدر و مادرهایی است که قصد دارند برای آینده فرزندشان از زمان دانش آموزی آن ها برنامه ریزی کنند.

Search
Generic filters

تحصیل دانش آموزان در کانادا حتی در روند مهاجرتی خانواده دانش آموز نیز تاثیر مثبتی دارد چرا که یکی از والدین می تواند همراه فرزندش وارد این کشور شود.

جالب است بدانید نظام آموزشی و کیفیت زندگی در کانادا در سال های اخیر توجه بسیاری از افراد را جهت تحصیل فرزندانشان در مدارس این کشور جلب نموده است و والدین در صدد یافتن بهترین مدرسه در این کشور هستند و از کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این خصوص اطلاعات دریافت میکنند.

هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی با داشتن نمایندگی از چند مدرسه مطرح در کانادا روند دریافت پذیرش از مدارس مذکور و مهاجرت به این کشور را برای متقاضیان هموار می کند ، همچنین توصیه می کنیم مقاله تحصیل در کانادا را نیز بخوانید و با سیستم آموزشی کانادا و نحوه اخذ پذیرش ازدانشگاه های این کشور هم مطلع شوید.

چنانچه شما هم قصد دارید تا فرزندتان را از زمان مدرسه برای ادامه تحصیل به کانادا بفرستید ، تا پایان این مقاله همراه ما باشید و از اطلاعاتی که در خصوص انواع مدرسه در کانادا ، هزینه تحصیل در مدارس این کشور و وضعیت اقامت پس از اتمام مدرسه در اختیارتان میگذاریم ، استفاده کنید.

فهرست مطالب
تحصیل در مدارس کانادا

هلدینگ بزرگ مهاجرتی رجبی ، در ابتدای این مقاله با هدف ارائه اطلاعات به روز و صحیح دو فایل ویدئویی و پادکست در زمینه شرایط تحصیل در مدارس کانادا را به شما تقدیم کرده ، در حدود سه دقیقه می توانید اطلاعاتی بسیار مفید برای تحصیل فرزاندنتان در مدارس کانادا بدست آورید ، اطلاعات تکمیلی را در مقاله بخوانید و یا با کارشناسان ما در تماس باشید.

پادکست تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل دانش آموزان در کانادا

اگر شما هم قصد تحصیل در مدارس کانادا را داشته باشید باید بدانید که سيستم آموزشي در هر کدام از 12 استان كانادا متفاوت است. به طور مثال در استان کبک تحصیلات ابتدایی از سن 6 سالگی شروع می شود و تا کلاس ششم ادامه می یابد. سپس دانش آموزان از 12 تا 17 سالگی وارد مقطع دبیرستان شده و از کلاس هفتم تا یازدهم تحصیل می کنند. در سال یازدهم ، دانش آموزان می توانند دیپلم خود را اخذ نمایند.

در حالیکه در استان انتاریو تحصیلات دوره ابتدایی از کلاس اول تا هشتم و دوره دبیرستان از کلاس نهم تا دوازدهم است.

بنابراین استان محل تحصیل و سن در تحصیل دانش آموزان در کانادا و انتخاب مقطع تحصیلی آن ها تاثیرگذار خواهند بود.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

برنامه ریزی دقیق برای آینده فرزندانتان با راهنمایی مشاوران حرفه ای و متخصص شرکت بزرگ رجبی.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

انواع مدرسه در کانادا

برای انتخاب مدرسه جهت تحصیل در کانادا گزینه های مختلفی پیش روی شما قرار دارد تا با بررسی آن ها بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید مانند:

  •  مدارس دولتی و خصوصی
  •  روزانه و شبانه
  •  دخترانه ، پسرانه و مختلط
  •  انواع برنامه تحصیلی

از میان انواع مدرسه در کانادا گزینه ای مناسب شماست که با شرایط شما تناسب داشته باشد ، شما می توانید برای بررسی جزئیات تحصیل در مدارس کانادا با مشاورین هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی ارتباط برقرار کنید و سوالات خود را در این خصوص از آن ها بپرسید.

مدارس دولتی و خصوصی در کانادا

مدارس دولتی در کانادا بر اساس قوانین استانی اداره مي شوند تحصیل در اين مدارس برای فرزندان شهروندان کانادایی و یا کسانی که اقامت دائم کانادا را دارند به صورت رایگان است اما دانش ‌آموزان خارجی باید شهریه پرداخت کنند.

مهم‌ترین تفاوت مدارس دولتی و خصوصی در کانادا ، فعالیت ‌های فوق‌ برنامه هر کدام از مدارس است مثلا برخی از مدارس خصوصی بر روی هنر و موسیقی تمرکز دارند در حالیکه برخی دیگر در خصوص تقویت مهارت های هوش اجتماعی فعالیت می کنند.

همچنین نظارت بر مدارس دولتی در کانادا توسط انجمن ‌های استانی این کشور انجام می شود و به دانش آموزهاي واجد شرايطی که در همان محله اسکان دارند پذيرش می دهند.

دانش آموزانی که تازه وارد این کشور شده اند و قصد تحصیل در مدارس کانادا را دارند به وسیله آزمون ، تعیین سطح می شوند و همچنین با یک مصاحبه سطح زبان آن ها سنجیده می شود که بهتر است در سطح آیلتس 5.5 به زبان انگلیسی مسلط باشند ولی نیازی به ارائه آیلتس نیست و اگر دانش آموز سطح پایین تری داشته باشد در دوره تقویتی زبان مدرسه شرکت می کند.

مدارس دولتی و خصوصی در کانادا

دریافت پذیرش از مدارس دولتی و خصوصی کانادا

مدارس دولتی مدارس پرتقاضا و شلوغی هستند بنابراین پروسه اخذ پذیرش از آن ها به زمان بیشتری نسبت به مدارس خصوصی نیاز دارد همچنین این مدارس مثل مدارس خصوصی زمان پذیرش طولانی ندارند. تصمیم گیری نهایی پذیرش و ثبت نام مدارس دولتی کانادا توسط آموزش و پرورش کانادا انجام می شود اما پذیرش گرفتن از مدارس خصوصی راحت تر است چرا که خود مدرسه برای تایید دانش آموز تصمیم گیری می کند.

زمان پذیرش در هر دو نوع این مدارس معمولا در ماه سپتامبر یا ژانویه است و بررسی مدارک و تایید پذیرش از یک هفته تا یک ماه طول می کشد.

چنانچه شما هم متقاضی تحصیل در مدارس کانادا هستید ، میتوانید با دریافت مشاوره از کارشناسان موسسه رجبی نسبت به بررسی شرایط خود اقدام کنید تا بهترین گزینه را متناسب با شرایط خود انتخاب نمایید.

تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا​

Education Canadian Boarding schools

تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا

همانطور که در انواع مدرسه در کانادا گفته شد ، مدارس روزانه و شبانه در این کشور وجود دارند که متقاضیان می توانند بسته به شرایط خود انتخاب نمایند ، مدارس روزانه مدارسي هستند كه دانش آموزان در ساعت مشخصی به مدرسه می روند و بعد به محل اقامتشان برمیگردند اما در مدارس شبانه روزی دانش آموز می تواند در مدرسه نیز اقامت داشته باشند ؛ اكثر مدارس خصوصي به صورت شبانه روزي فعاليت ميكنند ، این مدارس علاوه بر اينكه کیفیت آموزشی بالایی دارند و مدارک معتبر اعطا می کنند ، محیط امني هم برای دانش آموزان فراهم می نمایند.

اگر متقاضی تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا هستید باید در نظر داشته باشید که برخی از این مدارس به صورت تمام وقت و برخی به صورت پاره وقت ( 5 روز در هفته) فعالیت می کنند.

با تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا اگر نمرات دانش آموزان بالا باشد ، می توانند کمک هزینه دریافت کنند و همچنین بعد از چند سال درخواست اقامت دائم دهند.

مقایسه شرایط ، هزینه ها و امکانات مدارس بین الملللی در چند کشور دنیا با مطالعه مقالات وب سایت رجبی.

دسته بندی مدارس کانادا بر اساس انواع برنامه تحصیلی

شما میتوانید برای تحصیل در مدارس کانادا بر اساس برنامه تحصیلی مدارس تصمیم گیری کنید. به عنوان مثال برخی از آن ها مدارس زبان هستند و بعضي ها academic school می باشند. از طرفی اکثر دولت هاي استاني برنامه زباني را در مدارس خصوصی ارائه نمی دهند و در مراکز عمومی در اختیار دانش آموزان قرار می دهند.

تحصیل در دبیرستان های کانادا

همانطور که بالاتر گفته شد کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی با دریافت نمایندگی برخی از بهترین مدارس کانادا ، راه را برای متقاضیان تحصیل در مدارس کانادا هموار کرده اند ؛ برخی از این مدارس در کلیه مقاطع تحصیلی به دانش آموزان خدمات ارائه می کنند و برخی مناسب افرادی هستند که تمایل به تحصیل در دبیرستان های کانادا را دارند.

تحصیل در دبیرستان های کانادا

تحصیل در مدارس کانادا با نمایندگی موسسه رجبی

در ادامه در خصوص مدارسی برای شما نوشته ایم که هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی نمایندگی رسمی آن ها را دارد و از این رو سعی می کند بهترین خدمات مورد نیاز ایرانی ها رو از مدرسه درخواست کند و رابطی باشد که نگرانی خانواده های ایرانی متقاضی تحصیل در مدارس کانادا را به خوبی به این مدارس منتقل کنند.

مدرسه Sea to sky

این مدرسه در استان بریتیش کلمبیا و با فاصله زمانی 45 دقیقه ای از ونکوور قرار دارد که در تمامی مقاطع تحصیلی پذیرش دارد و تدریس به زبان های انگلیسی و فرانسوی در آن صورت می گیرد.

مدرسه Seneca hill

مدرسه Seneca hill در استان انتاریو و شهر تورنتو قرار دارد و در کلیه مقاطع تحصیلی دانش آموز می پذیرد. زبان تدریس در این مدرسه انگلیسی می باشد.

مدرسه Umc

این مدرسه که تنها در مقطع متوسطه ( سال ششم تا دوازدهم ) پذیرش انجام می دهد ، در شهر تورنتو استان انتاریو قرار دارد. زبان تدریس در این مدرسه نیز انگلیسی است.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

با ثبت شماره تماس خود ، اطلاعات دقیق تری درباره مدارس کانادا با نمایندگی موسسه رجبی کسب کنید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

مدرسه St. John academy

مدرسه St. John academy در ونکوور و دریاچه شاونیگان شعبه دارد که پردیس ونکوور مقاطع هشتم تا دوازدهم و پردیس دریاچه شاونیگان مقاطع ششم تا دوازدهم را پوشش می دهد. زبان تدریس در این مدرسه نیز انگلیسی است.

مدرسه Bond academy

اگر قصد تحصیل در مدارس کانادا از مهد کودک تا سال دوازدهم را داشته باشید ، این مدرسه انتخاب مناسبی است. Bond academy در استان انتاریو و شهر تورنتو قرار گرفته و زبان تحصیل در آن انگلیسی است.

مدرسه Bodwell highschool

برای تحصیل در دبیرستان های کانادا ، Bodwell highschool گزینه بسیار خوبی است که مقاطع هشتم تا دوازدهم را پوشش می دهد. این دبیرستان در استان بریتیش کلمبیا و شهر نورث ونکوور قرار دارد و زبان تحصیل آن هم انگلیسی می باشد.

سن مناسب برای تحصیل در مدارس کانادا

برخی از متقاضیان در زمان تصمیم گیری به دنبال سن مناسب برای تحصیل در مدارس کانادا هستند ، طبیعتا مهاجرت از زمان مدرسه می تواند تاثیر مثبتی در زندگی متقاضی بگذارد چرا که ارتباط گرفتن با محیط جدید و یادگیری زبان در سن پایین بسیار سریع تر اتفاق می افتد و کودکان و نوجوانان انعطاف بیشتری از خود نشان می دهند.

اما باید توجه داشته باشید که کودکان آسیب پذیرتر از بزرگسالان هستند و نیاز به مراقبت بیشتری دارند بنابراین باید در ابتدا تمهیداتی انجام شود و بعد اقدام به مهاجرت کرد.

البته به دلیل اینکه دانش آموزان زیر سن قانونی هستند یکی از والدین با ویزای گاردین می تواند همراه فرزند خود به این کشور برود و یا والدین یک قیم قانونی برای مراقبت و سرپرستی از فرزندشان در کانادا معرفی نمایند.

سن مناسب برای تحصیل در مدارس کانادا

مهاجرت والدین همراه با دانش آموزان به کانادا

مهاجرت والدین همراه با دانش آموزان به کانادا چه شرایطی دارد؟ همانطور که بالاتر گفته شد به دلیل آنکه دانش آموزان زیر سن قانونی قرار دارند برای تحصیل در مدارس کانادا باید یکی از والدین یا یک فرد به عنوان قيم قانوني همراه آن ها به وسیله ویزای گاردین حضور داشته باشد ، مدت ویزای گاردین وابسته به مدت زمان تحصیل دانش آموز است و اين ويزا به صورت مالتيپل می باشد يعني در طول مدتی که ویزا اعتبار دارد فرد می تواند از کانادا خارج شده و دوباره به این کشور بازگردد.

در این راستا اقوام دانش آموز و یا خانواده های کانادایی که این مسئولیت را قبول می کنند ، میتوانند به عنوان قیم معرفی شوند ، در واقع خانواده ‌هایی ساکن کانادا هستند که از طریق وزارت آموزش و پرورش به دانش آموز معرفی میشوند و اصطلاحا به آن ها هوم استی (Homestay) ميگویند. این افراد در قبال ارائه خدماتی مثل جای مناسب ، امکانات و سه وعده غذا به همراه قیومیت دانش آموز ، مبلغي را دریافت می کنند.

هزینه های تحصیل در مدارس کانادا

هزینه های تحصیل در مدارس کانادا

هزینه های تحصیل در مدارس کانادا بسته به نوع مدرسه متفاوت است ، به طور مثال هزینه تحصیل در دبیرستان های کانادا به صورت روزانه چه در مدارس دولتی و چه در مدارس خصوصی برای دانش آموزان بین المللی از 12 هزار دلار کانادا تا حدود 22 هزار دلار می باشد.

اما هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا حداقل 30 هزار دلار است که هزینه تحصیل و اقامت را در بر میگیرد ، برای تحصیل در مدارس کانادا از نوع خصوصی باید توجه داشته باشید که برخی از این مدارس ، هزینه رجیستریشن فی یا هزینه ثبت نام هم دریافت می کنند که بین 1000 تا 9 هزار دلار به شهریه اضافه می شود.

به طور کلی فرقی ندارد که شهروند کانادا هستید یا با اقامت دائم در این کشور حضور دارید ، برای تحصیل در مدارس خصوصی این کشور بایستی شهریه پرداخت کنید البته علاوه بر شهریه مدارس شما بایستی برای تعیین سطح زبان و انجام بیومتریک نیز هزینه بپردازید و همچنین تمکن مالی خود را نیز به دولت این کشور جهت دریافت ویزا اثبات نمایید.

دریافت ویزای دانش آموزی برای تحصیل در مدارس کانادا

براي دریافت ویزای دانش آموزی برای تحصیل در مدارس کانادا بايد study plan نوشته شود ، در واقع باید مشخص کنید که چرا کانادا را برای تحصیل انتخاب کرده اید و در کشور خود ادامه تحصیل نمی دهید ، چه موضوعی باعث میشود تا بعد از تحصیل به ایران برگردید و …

بعد از ارائه Study Plan و سایر مدارک به سفارت حدود 3 ماه طول می کشد تا سفارت جواب ویزا را به متقاضی بدهد.

وبینار تحصیل در مدارس کانادا

از جمله خدمات دیگر موسسه مهاجرتی رجبی ، برگزاری وبینارهای بسیار جذاب و کاربردی است که توسط کارشناسان ارشد موسسه با هدف به اشتراک گذاری اطلاعات صحیح در خصوص مهاجرت ارائه می شود.

در این بخش شما می توانید وبینار تحصیل در مدارس کانادا موسسه رجبی را مشاهده کرده و اطلاعات بسیار مفیدی را بدست آورید ، مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز آماده ارائه خدمات مشاوره رایگان اولیه به شما عزیزان هستند.

این وبینار را هانیه عابدی کارشناس ارشد مهاجرتی از هلدینگ رجبی به شما تقدیم کرده است و تجارب ارزنده خود از شش سال کار در زمینه مهاجرت را با شما به اشتراک گذاشته است.

اقامت پس از اتمام مدرسه در کانادا

پس از اتمام تحصیل در مدارس کانادا ، دانش آموزان می توانند برای ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور اقدام نمایند ، از آن جایی که در حین تحصیل در مدارس کانادا به خوبی به سیستم آموزشی این کشور آشنا شده اند و زبان را در حد عالی یاد گرفته اند ، شرایط بهتری نسبت به کسانی که از کشورهای دیگر برای ورود به دانشگاه های کانادا اقدام می کنند خواهند داشت.

در این حالت اقامت پس از اتمام مدرسه در کانادا تمدید شده ، می تواند در این کشور بماند و در حین تحصیل در دانشگاه حتی مشغول به کار دانشجویی شود و علاوه بر کسب درآمد خود را برای یافتن شغل مناسب پس از اتمام تحصیل و دریافت اقامت کاری و سپس اقامت دائم این کشور آماده کند.

وضعیت والدین دانش آموز پس از اتمام مدرسه در کانادا

یکی از والدین دانش آموز که در حین تحصیل در مدارس کانادا همراه او بوده است در صورت داشتن مدرک آیلتس می تواند در طی آن سال ها مشغول به تحصیل شود و علاوه بر اینکه تحصیل فرزندش در سال های بعدی رایگان می شود ، می تواند همسرش را نیز به وسیله ویزای دانشجویی خود به عنوان همراه به این کشور آورده و در کنار یکدیگر زندگی کنند.

در این صورت وضعیت والدین دانش آموز پس از اتمام مدرسه در کانادا می تواند از حالت  ویزای تحصیلی  به ویزای کاری تبدیل شود و  همچنان در کانادا اقامت داشته باشند.

سوالات متداول تحصیل در مدارس کانادا

برای انتخاب مدرسه جهت تحصیل در کانادا گزینه های مختلفی پیش روی شما قرار دارد تا با بررسی آن ها بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید. مانند:

  • مدارس دولتی و
  • خصوصی
  • روزانه و شبانه
  • دخترانه ، پسرانه و مختلط
  • انواع برنامه تحصیلی

مدارس روزانه مدارسي هستند كه دانش آموزان در ساعت مشخصی به مدرسه می روند و بعد به محل اقامتشان برمیگردند اما در مدارس شبانه روزی دانش آموز می تواند در مدرسه نیز اقامت داشته باشند.

بله، کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی با دریافت نمایندگی برخی از بهترین مدارس کانادا ، راه را برای متقاضیان تحصیل در مدارس کانادا هموار کرده اند.

ارتباط گرفتن با محیط جدید و یادگیری زبان در سن پایین بسیار سریع تر اتفاق می افتند و کودکان و نوجوانان انعطاف بیشتری از خود نشان می دهند. اما باید توجه داشته باشید که کودکان آسیب پذیرتر از بزرگسالان هستند و نیاز به مراقبت بیشتری دارند بنابراین باید در ابتدا تمهیداتی انجام شود و بعد اقدام به مهاجرت کرد.

البته به دلیل اینکه دانش آموزان زیر سن قانونی هستند یکی از والدین با ویزای گاردین می تواند همراه فرزند خود به این کشور برود و یا والدین یک قیم قانونی برای مراقبت و سرپرستی از فرزندشان در کانادا معرفی نمایند.

مدت ویزای گاردین وابسته به مدت زمان تحصیل دانش آموز است و اين ويزا به صورت مالتيپل می باشد يعني در طول مدتی که ویزا اعتبار دارد فرد می تواند از کانادا خارج شده و دوباره به این کشور بازگردد.

هزینه های تحصیل در مدارس کانادا بسته به نوع مدرسه متفاوت است. به طور مثال هزینه تحصیل در دبیرستان های کانادا به صورت روزانه چه در مدارس دولتی و چه در مدارس خصوصی برای دانش آموزان بین المللی از 12 هزار دلار کانادا تا حدود 22 هزار دلار می باشد.

اما هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا حداقل 30 هزار دلار است که هزینه تحصیل و اقامت را در بر میگیرد.

پس از اتمام تحصیل در مدارس کانادا ، دانش آموزان می توانند برای ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور اقدام نمایند.

یکی از والدین دانش آموز که در حین تحصیل در مدارس کانادا همراه او بوده است در صورت داشتن مدرک آیلتس در طی آن سال ها مشغول به تحصیل شود و علاوه بر اینکه تحصیل فرزندش در سال های بعدی رایگان می شود ، می تواند همسرش را نیز به وسیله ویزای دانشجویی خود به عنوان همراه به این کشور آورده و در کنار یکدیگر زندگی کنند.

در این صورت بعد از اتمام تحصیل فرزند در مدارس نیز والدین می توانند به وسیله ویزای تحصیلی خود که در ادامه به ویزای کاری تبدیل می شود ، در کانادا اقامت داشته باشند.

اگر شما هم قصد تحصیل در مدارس کانادا را دارید یا آینده تحصیلی فرزندان خود را در این کشور می بینید ، می توانید جهت بررسی شرایط خود یا فرزندانتان با کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی ارتباط برقرار کنید و سوالات خود را از مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز بپرسید.

همانطور که با مطالعه مقاله مطلع شدید ، اقامت پس ا تحصیل در مدارس کانادا امکان پذیر است اما شاید بخواهید راه های دیگر مهاجرت قانونی به کانادا را هم بشناسید ، راه های زیادی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که به تمام آن ها در مقاله مهاجرت به کانادا پرداخته ایم ؛ در واقع با مطالعه مقاله لینک شده می تواند با تمام روش های امن ورود و اقامت درکانادا آشنا شوید.

در این بخش تجربه دو نفر از کلاینت های موسسه رجبی در زمینه مهاجرت تحصیلی به کانادا را مشاهده می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)
خانه