رشته زمین شناسی نفت دانشگاه پروجا

رشته زمین شناسی نفت دانشگاه پروجا

کشور های اروپایی این روز ها مقصد بسیاری از متقاضیان تحصیل در رشته های مختلف هستند که به دانشجویان بین المللی با شرایط مشخص پذیرش می دهند . کشور ایتالیا نیز از جمله کشور هایی است که مرز های خود را به روی تمام کسانی که به دنبال تحصیل در اروپا و ساختن آینده ای بهتر هستند گشوده است . دانشگاه های مختلفی در ایتالیا وجود دارد که هر کدام در رشته ای ایده آل و مناسب به نظر می رسند . در ادامه این مقاله موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی کوشیده است تا رشته زمین شناسی نفت دانشگاه پروجا را برای شما علاقه مندان به تحصیل در ایتالیا بررسی کند . در صورتی تمایل به اقدام در این زمینه دارید کارشناسان ما می توانند بهترین راهنمای شما در پیمودن این مسیر باشند .

تحصیل رشته زمین شناسی نفت دانشگاه پروجا

کسانی که در دوره کارشناسی ارشد به تحصیل مشغول می شوند به مدت دو سال دروس مربوط به علوم زمین و تمام موضوعات مرتبط را مطالعه خواهند کرد . این دروس در اکتشافات و تولید هیدروکربن ها موثر هستند و دانشجویان را برای کار در جایگاه و صنایع نفتی آماده می سازد . دانشجویان پس از پشت سر گذاشتن واحد های مشخص و دفاع از پایان نامه خود مدرک کارشناسی ارشد را دریافت کرده و می توانند برای دوره دکترا اقدام کنند . سمینارهای مختلف در طول دوران دانشجویی در این دانشگاه برگزار می شود که بسیار مفید و آموزنده بوده و آن را به جامعه علمی بین المللی وصل می کند .

در رشته زمین شناسی نفت دانشگاه پروجا هدف اصلی تربیت دانشجویانی است که در حوزه نفت متخصص بوده و بتوانند در این رشته به صورت همه جانبه به کار و فعالیت بپردازند . این دوره دو ساله دانشجویان به صورت عملی با مفاهیم درسی خود آشنا می شوند و با آموزش های میدانی نحوه به کار گرفتن آموزش های نظری خود را فرا خواهند گرفت . انجام پایان نامه که به صورت انفرادی و تحت نظر استاد راهنما انجام می شود به دانشجویان کمک می کند تا به صورت حرفه ای با این رشته درگیر شده و بتوانند خود را در جنبه های مختلف ارزیابی کنند .

مجموع واحد های درسی در دو سال برابر با 120 واحد است که به چهار ترم تحصیلی تقسسیم می شود و ارزشیابی هر درس در پایان ترم انجام می شود . تحصیل در رشته زمین شناسی نفت دانشگاه پروجا نیاز به تسلط کافی و ویژه به زبان انگلیسی دارد و در طول تحصیل نقش کلیدی را ایفا می کند .

آشنایی با رشته زمین شناسی نفت

زمین شناسی نفت یکی از رشته های تخصصی از شاخه علم زمین شناسی است که در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به متقاضیان ارائه می شود . کسانی که می خواهند در این رشته تحصیل کنند باید در ریاضیات ، تجزیه و تحلیل داده ها و علوم کامپیوتر پیش زمینه خوبی داشته باشند . محصلین این دوره در قسمت های تخصصی نفت می توانند بسیار مفید بوده و در بخش های اکتشافی نفت به فعالیت مشغول شوند .

معرفی دانشگاه پروجا ایتالیا

دانشگاه پروجا که در سال 1308 میلادی تاسیس شده یکی از برترین ها در اروپا شناخته می شود و اکنون بیش از 25000 دانشجو در آن به تحصیل مشغول هستند . در ابتدا رشته زبان و ادبیات ایتالیایی و رشته هنر در این دانشگاه به دانشجویان ارائه می شد اما بعد ها فعالیت خود را گسترش داد و تمامی رشته ها را در برگرفت .  این دانشگاه که یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا در رشته های شاخص است یک مرکز علمی و محل انجام تحقیقات گسترده با چندین هیئت علمی و پژوهشگر نیز می باشد و شما می توانید با اطمینان خاطر اقدام به تحصیل در این دانشگاه نمایید . در این دانشگاه دانشجویان هر سال موظف به ثبت نام پس از ورود اولیه هستند و در صورت دیرکرد جریمه خواهند شد .دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در این کشور را دارند باید به زبان ایتالیایی تسلط کافی داشته باشند و آزمون مشخص این زبان را پشت سر بگذارند . تمامی رشته های تحصیلی در مقاطع مختلف به متقاضیان ارائه می شود و شما در صورتی که شرایط پذیرش را مطابق با قوانین فراهم کنید می توانید به تحصیل مشغول شوید .

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی امکان پذیر است اما دانشجویان مقطع لیسانس باید به زبان ایتالیایی تسلط داشته باشند و تنها تعداد محدودی رشته به زبان انگلیسی ارائه می شوند .

شرایط پذیرش دانشگاه پروجا در رشته زمین شناسی نفت

برای قبولی در این دانشگاه باید تمام ارزیابی های مورد نظر دانشگاه را پشت سر بگذارید تا موفق به اخذ پذیرش شوید . از نکات قابل توجه این است که پذیرش و تحصیل در این دانشگاه آسان نیست و شما باید با دانشجویان برتر بین المللی رقابت کنید . شما برای پذیرش در این دانشگاه نیاز به امتیازات مثبت و شرایط خاص دارید و تنها با داشتن حداقل فاکتور ها قادر به دریافت پذیرش نخواهید بود . به عنوان مثال داشتن مدرک زبان علاوه بر انگلیس و ایتالیایی می تواند یکی از موارد مثبت به شمار برود و یا داشتن سابقه کار در رشته تحصیل تان در زمینه نفت می تواند نقش موثری ایفا کند و شانس پذیرش شما را بالا ببرد .

تحصیل در رشته زمین شناسی نفت دانشگاه پروجا می تواند یک قدم محکم به سمت زندگی در کشور های برتر دنیا از جمله آمریکا و یا انگلستان باشد . شما با تحصیل در این دانشگاه می توانید در کشور ایتالیا به کار مشغول شوید و یا زمینه مهاجرت خود به دیگر کشور ها را فراهم سازید . تنها عامل مهم توجه به ارزیابی های مورد نظر دانشگاه است که در صورت بودن یک همراه و مشاور می توانید به بهترین شکل ممکن به ایتالیا وارد شوید .

تمامی خدمات لازم تحصیل ، به دانشجویان در این دانشگاه ارائه می شود و شما از این بابت نه تنها نگرانی نخواهید داشت بلکه زندگی و تحصیل در کشوری آرام و زیبا را تجربه خواهید کرد . بازار کار نیز بسیار مناسب بوده و شما در شرکت ها و ارگان های مختلف شانس کاریابی خواهید داشت .

مدارک پذیرش دانشگاه پروجا ایتالیا

  1. مدرک زبان آیلتس یا تافل با نمره بالا ( در صورتی که دوره لیسانس خود را به زبان انگلیسی گذرانده باشید نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهید داشت ) .
  2. مدرک لیسانس در یکی از رشته های زمین شناسی نفت یا مهندسی نفت ( در صورتی که مدرک تحصیل دوره لیسانس شما با کارشناسی ارشد به میزان 505 دروس مشترک داشته باشد می توانید برای ورود به این رشته درخواست دهید .
  3. فرم درخواست تکمیل شده
  4. معدل بالا در دوره لیسانس

در صورتی که می خواهید در کشور زیبای ایتالیا در رشته زمین شناسی نفت دانشگاه پروجا به تحصیل مشغول شوید ابتدا اطلاعات کافی را دریافت کرده و با در نظر گرفتن تمامی جوانب اقدام به پذیرش و تحصیل در این دانشگاه نمایید . کارشناسان موسسه مهر آفرین رجبی می توانند به عنوان یک راهنمای آگاه در تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا به شما کمک نموده و مسیر مهاجرت به ایتالیا را به بهترین شکل برایتان هموار سازند . توصیه می شود که در امر مهاجرت نهایت دقت را به عمل آورید و تنها از طریق موسسات معتبر و قانونی دفاتر شیراز و تهران ما اقدام کنید تا از هر گونه خطر احتمالی جلوگیری کرده و وقت و سرمایه خود را نیز حفظ کنید .

5/5 - (24 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه