اجازه کار پاره وقت دانشجویی در روسیه

کشور روسیه با داشتن نامی معروف و آشنا در تمام دنیا می تواند یکی از مقصدهای اصلی دانشجویان آسیایی و حتی جهان باشد . این کشور دارای مزایای بسیاری برای دانشجویان است . هنگام مهاجرت تحصیلی به روسیه عوامل مختلفی می تواند در تصمیم گیری دانشجویان موثر باشد . دانشجویان بین المللی نکات مهمی را در انتخاب یک کشور در نظر می گیرند که یکی از آنها کار در کشور مقصد است . موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی ضمن فراهم کردن شرایط مهاجرت تحصیلی به روسیه امکان داشتن اجازه کار پاره وقت دانشجویی در روسیه را برای شما علاقه مندان به تحصیل در این کشور فراهم می سازد . برای اطلاع از شرایط کار دانشجویی در این کشور با ما همراه باشید .

بررسی اجازه کار پاره وقت دانشجویی در روسیه

تمامی کشورهای جهان با جذب دانشجویان خارجی به دنبال این هدف هستند که به پیشرفت و ارتقا کشور خود به خصوص در بخش آموزش کمک نمایند ، از این رو می کوشند تا خدمات خوبی را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار دهند .

تحصیل در کشورهای خارجی از جمله روسیه مستلزم پذیرفتن شرایط و قوانین مربوط به خود است که هر فرد مهاجر با آگاهی و پذیرفتن آنها اقدام به درخواست ویزای تحصیلی روسیه می نماید . یکی از مهم ترین مواردی که برای دانشجویان از اهمیت ویژه ای برخوردار است امکان کار همزمان با تحصیل است .

دانشجویان به دلایل مختلفی از جمله داشتن درآمد جهت تامین بخشی از هزینه ها و یا آشنایی بیشتر با مردم و بالا بردن توانایی زبان خود اقدام به کار در کشور مقصد می کنند . داشتن اجازه کار پاره وقت دانشجویی در روسیه این امکان را به شما می دهد که بتوانید همراه با تحصیل این کشور را از زوایای مختلف بررسی کرده و چنانچه علاقه مند به ماندن در روسیه شدید زمینه اقامت و اخذ ویزای کار را فراهم سازید .

کار همزمان با تحصیل در روسیه

روسیه به عنوان یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان نیز به دانشجویان اجازه کار همزمان با تحصیل را می دهد . کسانی که ویزای تحصیلی این کشور را دریافت می کنند قادرند تا بر طبق اصول مشخص به کار مشغول شوند . البته کار دانشجویی در روسیه با محدودیت های خاص خود همراه است که با داشتن اطلاعات کافی در این زمینه می توان به راحتی کار مناسبی یافت . بازار کار روسیه متشکل از نیروهای خارجی بسیاری ست که باعث شده پذیرفتن نیرو از سایر کشورها برای مردم و بخش های مختلف امری عادی و معمول به شمار رود .

قوانین کار پاره وقت دانشجویی در روسیه

یکی از مهم ترین موارد در رابطه با کار دانشجویی این است که بر طبق قوانین این کشور هیچ دانشجویی نمی تواند در سازمان های دولتی این کشور به کار مشغول شود . نهادهای دولتی باید کارمندان خود را به صورت تمام وقت استخدام کنند که این امر برای دانشجویان غیر ممکن می باشد . کار به صورت تمام وقت در این کشور تنها از طریق دریافت ویزای مخصوص کار امکان پذیر است و شما با ویزای تحصیلی قادر نخواهید بود شغل تمام وقت داشته باشید .

کار در زمان دانشجویی تنها در اوقات فراغت دانشجویان امکان پذیر است و نباید هیچ گونه تداخلی با کلاس و زمان درس داشته باشد . یک دانشجو با توجه مقطعی که در آن تحصیل می کند اجازه ده تا سی ساعت کار در هفته را دارد که بیشترین میزان آن مربوط به مقطع دکترا است که خود نوعی شغل به شمار می رود .

اجازه کار پاره وقت دانشجویی در روسیه در شهرهای بزرگ مانند مسکو یا سن پترزبورگ بهتر داده می شود . دانشجویان مقطع کارشناسی اجازه 10 ساعت و کارشناسی ارشد 20 ساعت در هفته اجازه کار دارند . حقوق دریافتی آنها با توجه به نوع کار می تواند از ساعتی 8 تا 10 دلار متغیر باشد . این میزان می تواند خرج خوراک و یا رفت و آمد دانشجو را تامین کند .

دانشجویان دوره دکترا اصولا با دریافت بورسیه تحصیلی به این کشور وارد می شوند و دولت می کوشد تا خدمات مناسب و ویژه ای را به آنها ارائه دهد . کسانی که موفق به دریافت بورسیه می شوند ماهیانه در حدود 2 هزار دلار بابت مخارج دریافت می کنند . البته دانشجویانی که بورسیه به آنها تعلق نمی گیرد باید تمام هزینه های تحصیل در روسیه را خودشان تقبل کنند .

اهمیت زبان روسی برای دانشجویان روسیه

بهتر است بدانید که پس از اخذ اجازه کار پاره وقت دانشجویی در روسیه باید زبان روسی خود را تقویت کنید . کار کردن بدون دانستن زبان این کشور امری محال و نشدنی است . شما حتی اگر زبان انگلیسی را برای تحصیل خود انتخاب کنید و بتوانید در بخشی انگلیسی زبان نیز کار بیابید ( که احتمال آن بسیار کم است ) باز هم به زبان روسی نیاز خواهید داشت .

شما تنها در صورتی که دانش مناسب و کافی از این زبان داشته باشید قادر خواهید بود شغل مناسبی بیابید . بدون دانستن زبان روسی عملا یک فرد ناکارآمد محسوب می شوید که حتی با وجود مهارت و استعدادهای فراوان توانایی برقراری ارتباط های ساده را نخواهید داشت و از این رو کارفرمایان تمایلی به جذب شما ندارند .

شرایط اخذ اجازه کار پاره وقت دانشجویی در روسیه

  1. باید ویزای دانشجویی این کشور را داشته باشید .
  2. سن شما بالای 18 سال باشد .
  3. دانشجوی یکی از دانشگاه های دولتی این کشور باشید .

تحصیل در بهترین دانشگاه های روسیه می تواند انتخاب مناسبی برای بسیاری از دانشجویان باشد . اما دقت داشته باشید که تحصیل در این کشور با هزینه های مخصوص به خود همراه است که شما باید به طور کامل قادر به تامین آنها باشید . تسلط کامل به زبان روسی نیز تضمین کننده کاریابی شما در این کشور نخواهد بود و هرگز به امید تامین بخشی از هزینه ها از طریق کار در این کشور مهاجرت نکنید . تمامی دانشجویان در سال اول و دوم زندگی در کشوری دیگر مانند روسیه نمی توانند کار مناسبی پیدا کنند و تازه در حال آشنا شدن با مردم و جامعه جدید هستند . داشتن توانایی مالی یکی از مهم ترین عوامل در امر مهاجرت است که باید آن را کاملا جدی بررسی کرد .

روش های کاریابی در روسیه

در کشور روسیه سایت های کاریابی مختلفی فعال هستند که دانشجویان بعد از داشتن اجازه کار پاره وقت دانشجویی در روسیه می توانند به آنها رجوع کنند . روزنامه و دوستان و آشنایانتان نیز می توانند در یافتن کاری مناسب موثر باشند . هرگز به صورت غیرقانونی در روسیه به کار مشغول نشوید زیرا جریمه سنگینی به همراه داشته و برای شما مشکل ساز خواهد شد .

کار کردن همراه با تحصیلی امری سخت و گاها طاقت فرسا است که در توان بسیاری از افراد نیست . تمامی دانشجویان بین المللی انرژی و وقت خود را صرف دانشگاه و گذراندن واحدهای درسی می کنند به نحوی که فرصتی برای کار ندارند . اما برخی دیگر از دانشجویان که قصد ماندگاری در کشور مقصد را دارند ترجیح می دهند تا با تحمل تمام سختی ها مسیر کار و اقامت خود را با کار دانشجویی هموار سازند .

تمامی این موارد به شما و شرایط روحی ، جسمی و مالی تان بستگی دارد ، از این رو تنها با در نظر گرفتن معیارهایتان اقدام به مهاجرت به روسیه نمایید . کارشناسان موسسه مهر آفرین رجبی آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما در امر مهاجرت و اجازه کار پاره وقت دانشجویی در روسیه خواهند بود . لذا جهت کسب آگاهی بیشتر با دفاتر شیراز و تهران موسسه در تماس باشید تا از مشاوره رایگان تلفنی کارشناسان بهره مند شوید .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه