دانشگاه EPFL سوئیس

دانشگاه EPFL سوئیس
مشاور مهاجرتی

دانشگاه های سوئیس مرتبا در بین 100 دانشگاه برتر دنیا مشاهده میشوند که از جمله مهمترین آنها ETH زوریخ ، EPFL ، دانشگاه زوریخ و دانشگاه ژنو را می توان نام برد . دانشگاه EPFL سوئیس در سال 1853 تاسیس شد و مانند ETH ، در زمینه فن آوری تخصص دارد . اکثر دوره ها به زبان فرانسوی ارائه می شود ، اما بسیاری از برنامه های کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی ارائه می شود . چنانچه به فکر تحصیل در این دانشگاه هستید و می خواهید شرایط پذیرش دانشگاه های سوئیس را بدانید در ادامه تیم تحریریه موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی اطلاعات کلی در خصوص این دانشگاه در اختیارتان قرار داده اند .

شکی نیست که سوئیس یکی از زیباترین کشورهای اروپاست . این کشور با بیش از هشت میلیون نفر از ساکنان و دانشگاه های سطح جهانی دانشجویان بی شماری را به دنبال آموزش عالی با کیفیت جذب خود می کنند . تاریخ سوئیس را می توان حداقل به 450 قبل از میلاد مسیح نسبت داد و این سرزمین ها از آن زمان تاکنون اشغال شده اند . 

درباره دانشگاه EPFL سوئیس

EPFL دانشگاهی اروپایی با دانشجویان ، اساتید و کارمندان بیش از 120 کشور جهان می باشد . EPFL با داشتن یک محیط پویا ، از دانشجویان سراسر جهان استقبال می کند و سه ماموریت آموزش ، تحقیق و انتقال فناوری را برای خود تعریف نموده است .

دانشگاه EPFL سوئیس به همراه شبکه گسترده ای از شرکا از جمله دانشگاه ها و موسسات فناوری ، مدارس متوسطه و دانشکده ها ، صنعت و اقتصاد ، محافل سیاسی با عموم مردم همکاری می کند تا تأثیر واقعی بر جامعه بگذارد .

دانشگاه پلی تکنیک فدرال لوزان یا دانشگاه EPFL سوئیس در بین 20 دانشگاه برتر جهان و 10 دانشگاه برتر اروپا قرار دارد . این دانشگاه دارای یک سازمان منحصر به فرد است تا بتواند تحقیقات متقابل انضباطی و ترویج مشارکت با سایر موسسات و شرکت ها را انجام دهد .

بیش از 250 آزمایشگاه و گروه تحقیقاتی EPFL را قادر می سازد از نظر علمی در بین مؤسسات نوآورانه و تولیدی جهان قرار بگیرد . این کشور به لطف تأثیرات کشورهای نزدیک ، مانند فرانسه ، ایتالیا و آلمان ، دارای محیطی واقعا بین المللی است . چهار زبان رسمی این کشور به زبانهای آلمانی ، فرانسوی ، ایتالیایی ، رومانیایی است .

آموزش و رشته های تحصیلی در دانشگاه EPFL سوئیس

آموزش و رشته های تحصیلی در دانشگاه EPFL سوئیس

EPFL اکثر رشته های علوم پایه ، مهندسی ، علوم کامپیوتر و معماری را آموزش می دهد . مدرک های آن در سطح بین المللی شناخته شده است و فرصت های شغلی زیادی را در سوئیس یا خارج از کشور به دنبال دارد . EPFL جزء بهترین دانشگاه های سوئیس است .

در سطح کارشناسی ، 13 رشته در دانشگاه EPFL سوئیس ارائه می شود . این رشته ها در سه محور اصلی متمرکز شده اند : دانش علمی و نظری پیشرفته ، محتوای عملی و تماس دائمی با جهان تحقیق .

25 برنامه کارشناسی ارشد مبتنی بر دانش به دست آمده در سطح کارشناسی در این دانشگاه آموزش داده می شود . آنها انعطاف پذیری استثنایی و انتخاب زیادی از موضوعات را ارائه می دهند و به هر دانشجو امکان می دهد یک برنامه تحصیلی شخصی داشته باشد . این رشته ها در صنعت و آکادمیک درهای حرفه ای را باز می کنند .

دانشکده دکتری EPFL در 21 برنامه دکتری سازماندهی شده است که هر یک ، یک رشته تثبیت شده یا یکی از حوزه های تحقیقاتی بین رشته ای امروز را پوشش می دهد .

تحقیق و پژوهش در دانشگاه EPFL سوئیس

EPFL یک استراتژی خاص را دنبال می کند تا شرایط ایده آل را برای انجام تحقیقات اساسی در مرز رشته های علمی سنتی ارائه دهد . تعدادی از مراکز تحقیقاتی بین رشته ای از سال 2008 برای کشف زمینه های نوظهور و کمک به ایجاد مرزهای دانشگاهی ایجاد شده اند .

برخی از آنها به ویژه در حوزه های سبز و پایدار فعال هستند و برخی دیگر روی تحقیقات در فیزیک حالت جامد ، علوم مواد و علوم زندگی تمرکز می کنند . روحیه ابتکاری و زیرساخت های عالی دانشگاه EPFL سوئیس دانشمندان برجسته ای از سراسر جهان را به خود جلب کرده و منجر به رشد چشمگیر محصول علمی آن شده است . تعداد افشای اختراعات در طی ده سال گذشته در این دانشگاه دو برابر شده است .

الزامات زبان برای تحصیل در دانشگاه EPFL سوئیس

هیچ آزمون رسمی لازم نیست و دانشگاه EPFL سوئیس هیچ مدرک یا مدرک زبان را درخواست نمی کند . EPFL انتظار دارد که دانشجویان از مبادله ای ، مهارت های کافی در زمینه زبان فرانسه و یا انگلیسی داشته باشند تا در برنامه تحصیلی خود مبادله شوند . اکیدا توصیه می شود که دانشجویان در سطح B2 زبان فرانسه تسلط داشته باشند .

مرکز زبان یک سرویس ارائه شده توسط Ecole Polytechnique Fédérale برای کمک به دانشجویان و کارمندان بین المللی برای یادگیری و بهبود مهارت های بین المللی زبان آن ها در زمینه های فرانسوی ، آلمانی ، ایتالیایی و انگلیسی است (سطوح A1 تا C2 ) .

پردیس دانشگاه EPFL سوئیس

EPFL با نمای کاملی از کوه های آلپ در سواحل دریاچه ژنو ، در یکی از زیباترین نقاط اروپا واقع شده است . در پردیس دانشگاه EPFL سوئیس به دانشجویان مکانی عالی برای کار ، معاشرت و تحریک تخیل خود ارائه می دهد . EPFL واحدی را برای توسعه کلیه ابتکارات مرتبط با پایداری در دانشگاه ایجاد کرده است . این ابتکارات به ویژه منجر به ارتقاء شدید تحرک نرم و استفاده از انرژی تجدید پذیر شده است .

شهر لوزان سوئیس 

شهر لوزان مکانی عالی برای زندگی و کار است . حدود 10٪ از ساکنان آن دانشجو هستند و از طیف گسترده ای از امکانات ورزشی ، فرهنگی و مسابقات ورزشی لذت می برند . مرکز شهر یک منطقه خلاق و پر رونق با زندگی شبانه پر جنب و جوش و یک شبکه حمل و نقل عمومی عالی است .

شهر لوزان سوئیس

پایتخت المپیک تنها با یک ساعت از فرودگاه ژنو و در قلب اروپا فاصله دارد . این شهر یک پایگاه ایده آل برای کاوش و جزء بهترین شهرهای سوئیس برای کار نه تنها در منطقه بلکه کشورهای اطراف است ، زیرا ایستگاه راه آهن لوزان همچنین قطبی برای بسیاری از مقصد های سوئیس و اروپا است .

منطقه دریاچه ژنو سوئیس 

بین المللی ، بسیار ماهر و پویا صفت های رایجی است که برای توصیف منطقه در سواحل دریاچه ژنو مورد استفاده قرار می گیرد . این منطقه از نظر اقتصادی رونق دارد و چشم انداز حرفه ای و دانشگاهی خوبی را برای دانشمندان و مهندسان جوان جاه طلب ارائه می دهد . این منطقه میزبان دفتر مرکزی بسیاری از سازمان های بین المللی و همچنین بسیاری از شرکت های چند ملیتی است .

برای کسانی که به دنبال گسترش افق های فرهنگی خود هستند ، سوئیس می تواند به عنوان یک مقصد تحصیلی در خارج از کشور انتخاب مناسبی باشد . این کشور دارای چهار زبان ملی آلمانی ، آلمانی سوئیس ، فرانسوی ، ایتالیایی و رومانش است و از نظر فرهنگی نیز به همان اندازه غنی است .

در پایان این مقاله در خصوص تحصیل در دانشگاه EPFL سوئیس ، کارشناسان دفاتر شیراز و تهران موسسه مهر آفرین رجبی در دفاتر شهر های تهران و شیراز آماده اند تا خدمات مشاوره ای و تحصیل و اعزام دانشجو به سوئیس را تقدیم متقاضیان نمایند و اطلاعات جامع و کاملی را در این خصوص در اختیار شما عزیزان قرار دهند .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *