صفر تا صد آزمون YOS ترکیه

صفر تا صد آزمون YOS ترکیه ، یک واقعیت غیر قابل انکار برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به ترکیه است ، بنابراین اطلاع از جزییات این آزمون کاملا ضروری است و مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در صدد برآورده کردن نیازهای مهاجرتی شما عزیزان در بهترین حالت هستند.

بسیاری از متقاضیان در ایران کشور ترکیه را به عنوان یک مقصد بین المللی برای تحصیل ، نزدیکی به ایران و شباهت فرهنگی بسیار ، انتخاب می کنند ، هم چنین این کشور دارای دانشگاه های خوب بسیار در سطح محلی و جهانی است و اگر به فکر ادامه تحصیل در کشور ترکیه هستید با ما همراه شوید ، اتفاقا مقاله جالب دیگری هم با عنوان تحصیل در ترکیه داریم که قطعا از مطالعه آن پشیمان نخواهید شد.

متقاضیان برای واقعیت بخشیدن به این امر باید در آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه شرکت کنند و قبل از هر چیزی باید درباره این آزمون اطلاعات کافی داشته باشید.

در ادامه با مشاوران هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی همراه شوید تا هر آنچه درباره این آزمون نیاز دارید بدانید ، در اختیارتان قرار داده شود ، همچنین توصیه می کنیم مقاله تحصیل در ترکیه را برای درک کلیات سیستم اموزشی ترکیه بخوانید ، هزینه های تحصیل ، آزمون های ورودی ، نحوه اخذ ویزا و بسیاری اطلاعات مفید دیگر را در آن مقاله بخوانید.

شما باید قبل از شرکت در آزمون دانشگاه مورد نظر خود را برای تحصیل انتخاب کنید و سپس برای آزمون YÖS ارائه شده توسط دانشگاهی که می خواهید در آن تحصیل کنید درخواست دهید و نمره خوبی کسب کنید ، البته تعدادی از دانشگاه ها در ترکیه وجود دارند که دانشجویان خود را از طریق آزمون دیگری به نام SAT انتخاب می کنند.

نکته : برای مرور راحت تر این مقاله از بخش فهرست مطالب کمک بگیرید ، با انتخاب هر عنوان می توانید مطالب مرتبط با همان موضوع را بخوانید.

فهرست مطالب
صفر تا صد آزمون YOS ترکیه

در خصوص آزمون YOS به دنبال اطلاعات صحیح و دقیق هستید ، علاوه بر مطالعه مقاله ارائه شده ، ویدئو و پادکستی که روناک از همکاران ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی ارائه داده است را ببینید و بشنوید ، در مدت زمان دو دقیقه اطلاعات جالب و مفیدی به دست خواهید آورد.

پادکست صفر تا صد آزمون YOS ترکیه​

آزمون YÖS یا آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه

آزمون YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı) یا همان آزمون YÖS یا آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه یک امتحان ورودی است که برای دانشجویان خارجی که مایل به ثبت نام در موسسات آموزش عالی در ترکیه هستند ، طراحی شده است ، این آزمون به دانشجویان این امکان را می دهد که در رشته هایی مانند پزشکی ، حقوق ، روانشناسی ، داروسازی ، مهندسی مکانیک ، معماری و غیره در ترکیه تحصیل کنند ، تا نزدیک به ده سال این آزمون جامع و جهانی بود، اما از سال 2012 هر دانشگاهی می تواند به تنهایی در این آزمون شرکت کند.

آزمون یوس یا آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه ، فقط برای دانشجویانی که مایل به ثبت نام در دوره های کارشناسی هستند آزاد است ، قبل از هر چیز باید توجه داشته باشیم که آزمون YÖS برای تمامی دانشجویان بین المللی که قصد ادامه تحصیل در کشور ترکیه را دارند طراحی شده است و هر دانشگاه بر اساس تعداد دانشجوی مورد نظر خود ، برنامه خاص خود را برای جذب دانشجویان بین المللی دارد ، که سالانه بطور متوسط 9200 متقاضی برای موفقیت در این آزمون شرکت می کنند.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

پاسخ تمام سوالاتتان در مورد آزمون YOS ترکیه را از مشاوران ما بخواهید ؛ شماره خود را درج کنید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

دانشگاه های ترکی که آزمون YOS دارند

دانشگاه های ترکی که آزمون YOS دارند و از این طریق دانشجو می پذیرند شامل موارد ارائه شده در جدول هستند.

هم چنین مهم ترین دانشگاه هایی که از طریق آزمون YÖS دانشجو نمی پذیرند و باعث می شود متقاضیان به اشتباه بیفتند ، شامل دانشگاه فنی خاورمیانه ، دانشگاه کوک ، دانشگاه بوغازیچی ، دانشگاه یدیتپه ، دانشگاه فنی استانبول ، دانشگاه بیلکنت و دانشگاه سابانچی می شود.

جدای از اینکه کدام دانشگاه ها آزمون YÖS یا SAT را می پذیرند ، دانشگاه های دیگری نیز وجود دارند که با هر دو آزمون YÖS و SAT دانشجو می پذیرند.

دانشگاه قاضی آنتپ دانشگاه کارادنیز تکنیک دانشگاه آکدنیز دانشگاه آماسیا
دانشگاه رجب طیب اردوغان دانشگاه سامسون 19 مایس دانشگاه سلیمان دمیرل دانشگاه جراح پاشا
دانشگاه کارابوک دانشگاه مرمره دانشگاه ازمیر دانشگاه فنی یلدیز
دانشگاه اولوداگ بورسا دانشگاه فنی ارزروم دانشگاه اسکی شهیر عثمانگازی دانشگاه استانبول
دانشگاه اردهان دانشگاه بالیکسیر دانشگاه بارتین دانشگاه بینگول
دانشگاه آنکارا دانشگاه آدیمان

مهم ترین شرط برای شرکت در آزمون YOS

مهمترین شرط برای شرکت در آزمون YOS داشتن شهروندی یک کشور خارجی یا شهروند ترکیه بودن با تحصیلات دبیرستانی در خارج از ترکیه است ، اگر هر یک از این شرایط برای شما اعمال شود ، بقیه شرایط زیر معتبر می شوند:

  1.  فارغ التحصیل دبیرستان یا دانش آموز سال گذشته بودن
  2. تبعه خارجی بودن با کارت آبی
  3. شهروندان ترکیه با تابعیت دوگانه
  4. شهروندان ترکیه ای که تحصیلات دبیرستان خود را در هر کشور خارجی به غیر از قبرس شمالی به پایان رسانده اند.
  5. دانش آموزانی که در قبرس شمالی زندگی می کنند و تحصیلات دبیرستان خود را در قبرس شمالی به پایان رسانده اند و نتایج GCE AL خود را دارند.
سوالات آزمون YÖS چیست؟

سوالات آزمون YÖS چیست؟

حتما خیلی مشتاق هستید بدانید که سوالات آزمون YÖS چیست؟ شرط اول قبولی در هر آزمونی ، داشتن اطلاعات صحیح در مورد آن است ، توجه کنید که سوالات آزمون YÖS از سه مبحث ریاضی ، هندسه و هوش تشکیل شده است ، این آزمون روی هم ممکن است در مجموع شامل 80 یا 100 سوال باشد و از سه قسمت تشکیل شده است که به شرح زیر است:

سوالات هوش: تعداد سوالات IQ یا هوش معمولاً بیشتر از سایرین است و تقریباً نصف سؤالات (از سؤال 45 تا 55) را شامل می شود.

سوالات ریاضی: قسمت بعدی مربوط به سوالات بخش ریاضی است که فقط حدود 30 سوال را شامل می شود ، اگر تعداد کل سوالات 100 سوال باشد ، سوالات این قسمت به 45 سوال افزایش می یابد.

سوالات این قسمت شامل مباحث پایه ریاضی است که از توابع ، مثلثات و لگاریتم شروع می شود و با حرکت به سمت مشتقات و انتگرال ها پایان میابد ، تمامی این مباحث در دوران دبیرستان گنجانده می شود ، البته این قسمت نسبت به سایر بخش ها اندکی دشوارتر است.

سوالات هندسه: حداقل تعداد سوالات مربوط به این بخش بین 5 تا 10 است و موضوعات اصلی شامل اصول اولیه هندسه ، یعنی زوایا ، دایره ها ، مثلث ها و شباهت های بین آن ها ، هندسه فضایی و غیره است ، از آنجایی که این بخش دارای تعداد کمی سوال است ، ممکن است بسیاری از افراد آن را نادیده بگیرند اما این پنج سوال ممکن است دلیل برتری شما از رقبای خود باشد.

تحصیل در ترکیه نیازمند اطلاعات دقیق و به روز است ، مطالعه مقالات زیر شنیده ها و دانسته های شما را به روز و تکمیل می کند.

زمان برگزاری آزمون یوس

از سال 2012 ، هر دانشگاهی امتحان YÖS خود را برگزار می کند ، بنابراین آزمون YÖS یک آزمون جهانی نیست که در یک زمان تعیین شده برگزار شود و هر دانشگاه زمان برگزاری آزمون یوس را در زمان خاصی تعیین می کند و شما باید زمان خود را با همان دانشگاهی که در آزمون آن ثبت نام کرده اید ، تنظیم کنید.

البته توجه داشته باشید که شما می توانید در آزمون یوس چند دانشگاه در صورتی که روز و ساعت آزمون تداخل نداشته باشند ، ثبت نام و شرکت کنید.

زمان عمومی ثبت نام در آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه حدودا از بهمن ماه شروع می شود و آزمون هر دانشگاه با توجه به برنامه زمانی مختص خود ، تقریباً از اواسط فروردین تا اوایل خرداد هر سال در بازه زمانی دو ماه برگزار می شود ، برای آگاهی از زمان شروع ثبت نام آزمون و زمان برگزاری آزمون باید به سایت رسمی دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید.

پس از ثبت نام در آزمون باید بدانید آزمون هر دانشگاه در چه مکانی برگزار می شود که هر دانشگاه محل برگزاری آزمون را تعیین می کند ، آزمون ممکن است در پردیس همان دانشگاه و ممکن است در شهرهای بزرگ مانند استانبول و آنکارا برگزار شود ، یا حتی ممکن است با توجه به میزان متقاضیان در سایر شهر ها نیز برگزار شود.

زمان برگزاری آزمون یوس

آزمون YÖS به چه زبانی است؟

زبان آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه بستگی به انتخاب شما  هنگام ثبت نام دارد ، اگر می پرسید که آزمون YÖS به چه زبانی است؟ باید بگوییم که شما می توانید بین ترکی یا انگلیسی هر کدام را که برای شما راحت تر است انتخاب کنید و حتی این امکان برای شما در برخی از دانشگاه ها وجود دارد که بتوانید زبان هایی مانند فرانسوی را برای شرکت در آزمون انتخاب کنید.

اما به طور کلی ، نیازی به نگرانی در مورد زبان این آزمون نیست ، زیرا پاسخگویی به سوالاتی مانند ریاضی ، هوش یا هندسه نیاز به دامنه وسیعی از لغات در هیچ زبانی ندارد و تنها کاری که باید انجام دهید این است که به اندازه کلمات مورد استفاده در سوالات به آن مسلط باشید.

سطح دشواری آزمون YÖS ​

Difficulty level /  YÖS test

سطح دشواری آزمون YÖS

آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه خیلی سخت نیست و سوالات آزمون YÖS از منابع از پیش تعیین شده می آید ، پس اگر فکر می کنید قبل از ورود به آزمون آمادگی و علم کافی را دارید و به اندازه کافی به مباحث تسلط دارید ، قطعاً سطح دشواری آزمون YÖS برای شما خیلی کمتر خواهد بود و حل کردن سوالات این آزمون برای شما راحت خواهد بود.

البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که درجه سختی سوالات آزمون YÖS از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است ، به عنوان مثال سوالات دانشگاه استانبول ساده تر از سوالات دانشگاه ازمیر است ، اعتبار آزمون YÖS برای پذیرش در دانشگاه های ترکیه تنها یک سال است پس حتما در طول زمان معین شده ، پذیرش دانشگاه خود را بگیرید.

وبینار تحصیل در ترکیه 

در این وبینار که هلدینگ مهاجرتی رجبی آن را ارائه داده ، سپیده یگانه ، کارشناس ارشد مهاجرتی از موسسه رجبی شرایط تحصیل در ترکیه را برای شما خواهد گفت.

این وبینار حدود دو ساعت است و اطلاعات بسیار مفید و به روزی در آن مطرح شده است.

بعد از دیدن وبینار می توانید شماره خود را در باکس زیر درج کرده و با مشاوران ما در خصوص تحصیل در برترین دانشگاه های ترکیه صحبت کنید ؛ مشاوران ما شرایط شما را رایگان بررسی کرده و بهترین پیشنهادات را به شما خواهند داد.

در بخش پایانی مقاله هم می توانید سوالاتتان را بنویسید و پاسخ مشاوران ما را در اسرع وقت دریافت کنید.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

بهترین راه برای قبولی تضمینی در آزمون YOS چیست؟ کارشناسان ما پاسخ شما را خواهند داد.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آزمون YÖS چند بار در سال برگزار می شود؟

بسیاری از متقاضیان شرکت در آزمون YOS ممکن است به دلایلی فرصت حضور در آزمون را از دست داده باشند و از ابتدا می خواهند از صفر تا صد آزمون YOS ترکیه اطلاعات کامل داشته باشند ، می پرسند که آزمون YÖS چند بار در سال برگزار می شود؟ پاسخ این است: این آزمون چندین بار در سال برگزار نمی شود و بنابراین دقت در زمان برگزاری آزمون بسیار مهم است ، هر دانشگاهی فقط سالی یک بار آزمون YÖS را برگزار می کند ، بنابراین اگر امتحان امسال را از دست دادید ، باید منتظر بمانید ، برای سال آینده دوباره درخواست کنید.

با این حال ، برخی از دانشگاه ‌ها مانند کاپادوکیا ، کارابوک ، باشکنت ، آیدین ، یلدیز تکنیک و سایر دانشگاه‌ ها با احتمال بسیار پایین ممکن است بیش از یک بار در سال آزمون YÖS را برگزار کنند.

نمره دهی در آزمون یوس چگونه است؟

نمره دهی در آزمون یوس چگونه است؟

اما سوال مهم دیگر این است که نمره دهی در آزمون یوس چگونه است؟ آزمون YÖS به سه بخش تقسیم می شود و نمره کل 100 است ، اکثر دانشگاه ها برای پاسخ نادرست به سوال یک چهارم نمره منفی می دهند ، به این معنی که چهار پاسخ نادرست یک امتیاز از کل نمره شما کم می کند.

برای ثبت نام در دانشگاه ها نمره کل کسب شده از سه بخش آزمون نباید کمتر از 50 باشد و معمولا نمرات کمتر از 50 پذیرفته نمی شود اما باید توجه کرد که کسب نمره 100 در این آزمون غیرممکن نیست زیرا سوالات به نسبته آسان و قابل پیش بینی است.

برای قبولی در بهترین دانشگاه های ترکیه بهتر است هدف خود را کسب نمره بالای 90 قرار دهید ، البته نباید از رقابت شدیدی که در برخی از دانشگاه ها مانند دانشگاه استانبول وجود دارد غافل شوید ، زیرا این امر شرایط قبولی را حتی با وجود نمره بالای 90 نیز دشوار می کند ، در برخی از دانشگاه های دولتی ترکیه ، به دلیل رقابت شدید بین داوطلبان ، عوامل دیگری مانند نمرات دبیرستان یا سایر مدارک تحصیلی و یا حتی سن متقاضی ، نقش مهمی در اخذ پذیرش دانشگاه خواهند داشت.

هزینه ثبت نام در آزمون یوس

از عوامل مهم دیگر در توضیحات صفر تا صد آزمون YOS ترکیه ، هزینه ثبت نام در آزمون یوس است؛ هزینه های آزمون هر دانشگاه متغیر است و ممکن است برخی دانشگاه ها هزینه بسیار بیشتری نسبت به برخی دیگر برای ثبت نام در آزمون ، اخذ کنند ، پس قبل از ثبت نام در آزمون دانشگاه انتخابی خود حتما هزینه آزمون را در نظر بگیرید.

هزینه ی آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه بطور میانگین 50 دلار آمریکا می باشد و ثبت نام و پرداخت این هزینه در تاریخ های تعیین شده قبل از آزمون الزامی می باشد ، در ادامه به هزینه آزمون یوس چند دانشگاه اشاره شده است.

دانشگاه هزینه آزمون
دانشگاه جراح پاشا 500 لیر
دانشگاه 19 مایس سامسون 400 لیر
دانشگاه کارادنیز تکنیک 400 لیر
دانشگاه قاضی آنتپ 300 لیر

نحوه قبولی در آزمون YÖS

علاوه بر عوامل اصلی مورد نیاز برای قبولی در هر آزمونی مانند برنامه ریزی ، تمرکز و مطالعه ، قبولی در آزمون YÖS نیز مستلزم داشتن کتاب های مورد نیاز است و همچنین می توانید در کلاس هایی که کتاب های این آزمون را تدریس می کنند شرکت کنید.

این کتاب ‌ها در کلاس ‌های حضوری یا حتی آنلاین تدریس می‌شوند و شما با گذراندن یک دوره شش تا نه ماهه مهارت کافی را برای شرکت و قبولی در آزمون یوس خواهید داشت.

نکته مهمی که در مورد نحوه قبولی در آزمون YÖS باید به آن توجه کنید این است که حتی در صورت کسب نمره خوب در آزمون YÖS باید قبل از ورود به دانشگاه دوره ۶ ماهه زبان ترکی را بگذرانید.

برای اینکه بتوانید در آزمون YÖS ثبت نام کنید ، ابتدا باید شرایط YÖS را برآورده کنید که دارا بودن مدرک معتبر دیپلم دبیرستان است و توجه داشته باشید که این آزمون شرایط سنی خاصی برای متقاضیان ندارد.

ثبت نام آزمون YÖS شامل چهار مرحله است که در ادامه توسط مشاوران رجبی به خوبی توضیح داده شده است.

مرحله اول ثبت نام در آزمون یوس

مرحله اول ثبت نام در آزمون یوس

مرحله اول  ثبت نام در آزمون یوس ، رزرو قبلی است که برای ثبت نام باید به سایت دانشگاه های مربوطه مراجعه کنید:

در بسیاری از دانشگاه ها می توانید به صورت آنلاین ثبت نام کنید ، شما به یک آدرس ایمیل معتبر نیاز دارید ، در پیش ثبت نام باید فرم ثبت نام را تکمیل و ارسال کنید ، در این فرم ثبت نام باید شهری که می خواهید در آن آزمون دهید را انتخاب کنید ، باید پاسپورت خود را اسکن کرده و در سیستم آپلود کنید و پس از ارسال فرم ، یک ایمیل تأیید دریافت خواهید کرد.

پس از دریافت تاییدیه ، یک شماره درخواست به شما داده می شود و حساب کاربری شما در دانشگاه راه اندازی می شود ، بعد از اینکه حساب کاربری شما فعال شد ، باید یک نام کاربری و رمز عبور تعیین کنید ، پس از فعال سازی ، یک ایمیل تایید برای شما ارسال می شود و فرآیند ثبت نام واقعی آغاز می شود.

با برخی از رشته ها برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه آشنا شوید ؛ سایر رشته ها را باجستجوی نام رشته و کلمه ترکیه در سایت بیابید.

مرحله دوم ثبت نام در آزمون یوس

پس از انجام موفقیت آمیز مراحل پیش ثبت نام در آزمون YÖS ، مرحله دوم ثبت نام در آزمون یوس آغاز می شود؛ ایمیلی حاوی مراحل ثبت نام دریافت خواهید کرد که شما باید در Aday Sistemi ثبت نام کنید .

در گام بعد مهم است که پاسپورت خود را قبلا آپلود کرده باشید و شهر محل امتحان خود را انتخاب کرده باشید ، سپس با فرآیند پرداخت آشنا می شوید ، امکان پرداخت با کارت اعتباری وجود دارد ، با این حال ، شما می توانید پول را از طریق حواله بانکی ارسال کنید ، انتقال باید در سیستم آپلود شود.

پس از انجام موفقیت آمیز پرداخت ، سپس پیامی مبنی بر تایید پرداخت دریافت خواهید کرد و تایید می شود که ثبت نام شما در آزمون YÖS با موفقیت انجام شده است.

مرحله سوم و چهارم ثبت نام در آزمون یوس

در مرحله سوم و چهارم ثبت نام در آزمون یوس ، شما می توانید وضعیت ورود خود را در سیستم پیگیری کنید ، برای تغییر تاریخ های آزمون YÖS می توانید این را در سیستم پیگیری کنید ، اطلاعات بیشتر در مورد آزمون YÖS نیز در سیستم موجود است.

ثبت نام شما قبلا در فرآیند سوم تکمیل شده است ، برای شما ایمیلی مبنی بر تکمیل کارت شرکت در آزمون ارسال خواهد شد ، اگر ایمیلی دریافت نکردید ، سیستم را بررسی کنید ، زیرا در آنجا دیده خواهد شد ، این کارت را چاپ کنید با این کارت می توانید در آزمون YÖS شرکت کنید.

پس از ثبت نام در آزمون در سایت دانشگاه باید از فرم آزمون کپی بگیرید و در روز آزمون آن را همراه خود داشته باشید ، همچنین باید اصل پاسپورت ، مداد ، پاک کن و ساعت را با خود در جلسه آزمون داشته باشید.

مرحله سوم و چهارم ثبت نام در آزمون یوس

سوالات پر تکرار آزمون YOS ترکیه

رشته هایی مانند پزشکی ، حقوق ، روانشناسی ، داروسازی ، مهندسی مکانیک ، معماری و غیره در ترکیه 

سوالات هوش ، سوالات ریاضی ، سوالات هندسه که در مجموع شامل 80 یا 100 سوال خواهد بود.

آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه خیلی سخت نیست و سوالات آزمون YÖS از منابع از پیش تعیین شده داده می شود اما بسته به دانشگاه هم متفاوت است و در برخی دانشگاه ها آسان تر هم هست.

شما می توانید بین ترکی یا انگلیسی هر کدام را که برای شما راحت تر است برگزینید و حتی این امکان برای شما در برخی از دانشگاه ها وجود دارد که بتوانید زبان هایی مانند فرانسوی را انتخاب کنید.

آزمون YÖS یک آزمون جهانی نیست که در یک زمان تعیین شده برگزار شود و هر دانشگاه زمان برگزاری آزمون یوس را در زمان خاصی تعیین می کند و هر دانشگاه تنها یک بار در سال این آزمون را برگزار می نماید.

برای ثبت نام در دانشگاه ها نمره کل کسب شده از سه بخش آزمون نباید کمتر از 50 باشد و معمولا نمرات کمتر از 50 پذیرفته نمی شود ، برای قبولی در بهترین دانشگاه های ترکیه بهتر است هدف خود را کسب نمره بالای 90 قرار دهید.

  • دانشگاه جراح پاشا 500 لیر
  • دانشگاه 19 مایس سامسون 400 لیر
  • دانشگاه کارادنیز تکنیک 400 لیر
  • دانشگاه قاضی آنتپ 300 لیر

در این مقاله با عنوان صفر تا صد آزمون YOS ترکیه ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، سعی کردند هر آنچه که به نظر لازم و ضروری بود را توضیح دهند ، امید به آنکه اطلاعات ارائه شده برای عزیزان متقاضی مهاجرت تحصیلی به ترکیه ، مفید واقع شود ، اگر با هدف تحصیل در رشته های علوم پزشکی در آزمون YOS شرکت میکنید ، توصیه میکنیم پیش از هر تصمیمی مقاله بسیار مهم و کاربردی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه را بخوانید ، مقاله ای به روز که در آن با هزینه های دقیق تحصیل و زندگی آشنا می شوید و مسیر تحصیل در این رشته ها برایتان روشن خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (75 امتیاز)
خانه