مهاجرت به سوئد

/ / روش های مهاجرت
مهاجرت به سوئد

کشور سوئد به دلیل رعایت کردن حقوق شهروندی یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای زندگی است که می تواند مقصد بسیار ایده آلی برای زندگی و مهاجرت باشد . البته میزان سردی هوای زیاد در برخی از مناطق سوئد سبب شده است که امکان زندگی در ان ها به راحتی میسر نباشد ، لذا متقاضیان مهاجرت به سوئد باید در نظر داشته باشند که کدام منطقه را ورود به این کشور انتخاب می کنند .

از این رو کارشناسان ما در موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی تلاش نموده اند که با جمع آوری اطلاعات مخصوص به این کشور اطلاعات لازم در خصوص روش های قانونی مهاجرت را برای شما تشریح کنند . شما می توانید قانون کار سوئد و قراردادهای کاری مربوط به این کشور را  بعد از انتخاب روش ورودی بررسی نمائید .

راه ها و روش های مهاجرت به سوئد

روش های متفاوتی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که به آن ها به طور خلاصه اشاره می کنیم و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از تمامی موارد با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید . عناوین این زوش ها عبارتند از :

 • مهاجرت تحصیلی به سوئد
 • مهاجرت از طریق ویزای کار سوئد
 • ثبت شرکت در سوئد
 • مهاجرت با سرمایه گذاری در سوئد
 • مهاجرت از طریق ازدواج با تبعه سوئدی

مهاجرت از طریق تحصیل به سوئد

یکی از راه های مهاجرت به کشور سوئد تحصیل در دانشگاه های این کشور و سپس اخذ اقامت آن است . از شرایط تحصیل در سوئد تسلط به زبان این کشور و زبان انگلیسی می باشد . اگرچه دانشگاهای انگلیسی زبان در این کشور وجود دارند اما بیشتر رشته های تحصیلی در مقاطع کارشناسی و رشته های علوم پزشکی به زبان رسمی این کشور تدریس می شوند .

هزینه تحصیل نیز متناسب با رشته ، مقطع و دانشگاه محل تحصیل می تواند متفاوت باشد اما با توجه به خارج شدن دانشگاه های سوئد از نظام تحصیل رایگان در سال ۲۰۱۲ ، به طور کلی هزینه تحصیل در این کشور دارای هزینه نسبتا بالایی می باشد . دانشجویان می توانند در هنگام تحصیل ساعاتی در هفته را به کار مشغول شوند و به تامین هزینه های خود کمک نمایند .

برای فراگیری زبان سوئدی و یا انگلیسی متقاضیان می توانند دوره های مخصوص را در کالج های این کشور بگذرانند . گذراندن دوره های زبان سوئد در خود این کشو مزیت هایی دارد که شما متقاضیان مهاجرت تحصیلی به سوئد می توانید با متخصصان ما در امر مهاجرت تماس حاصل فرمایید .

مهاجرت از طریق تحصیل به سوئد

مهاجرت از طریق ازدواج

کشور سوئد برای جلوگیری از ازدواج های تقلبی برای گرفتن اقامت این کشور قوانین مخصوص به خود را وضع کرده است .

گرفتن اقامت این کشور از طریق ازدواج به این صورت است که فردی که با یک شهروند کشور سوئد ازدواج می کند یک اقامت دوساله موقت را دریافت می نماید و پس از گذشت دو سال و اثبات دوام آن ازدواج فرد اقامت دائم دریافت می نماید .

دقت داشته باشید که پس از گرفتن اقامت دائم اگر مشخص شود که ازدواج صوری بوده است این کشور ممکن است اقامت را لغو نماید .

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کشور سوئد

برای اخذ اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری باید مبلغ ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار یورو را در این کشور سرمایه گذاری نمایید که میتوانید این مبلغ را به صورت یکجا و یا کم کم به این کشور وارد نمایید .

دقت کنید که اگر کار موردنظر شما کمتر از این میزان باشد باید حتما این مبلغ را به این کشور انتقال دهید . این روش پس از سه تا چهار سال میتواند شما را به اقامت دائم برساند .

برای انتقال این میزان سرمایه باید یک حساب بانکی افتتاح نموده و پول را به صورت یکجا و یا در چند مرحله واریز نمایید .

اقامت سوئد از طریق ثبت شرکت

برای ثبت شرکت در این کشور باید یک سری شرایط را در نظر بگیرید . اول اینکه تسلط به زبان سوئدی و انگلیسی یکی از موارد مهم برای فعالیت در این کشور است . دومین مسئله این است که شما بتوانید هزینه های خود و خانوادتان را در دو سال اول تامین نمایید .

برای ثبت شرکت باید بتوانید اثبات کنید که مسئول و گرداننده اصلی شما هستید . هم چنین باید ثابت کنید که در زمینه ای که قصد فعالیت دارید تجربه کاری قبلی لازم را دارید .

برای ثبت شرکت در این کشور شما باید به دنبال شرکا و سهامداران متفاوت باشید و یا به صورت خصوصی و سرمایه گذاری پولی در حدود ۵۰۰۰۰ کرون سوئد در این کشور شرکتی را به ثبت برسانید .

ثبت شرکت دارای مراحل و انواع متفاوتی است که هر کدام شرایط خاص خود را دارد که کارشناسان ما میتوانند به بهترین شکل شما را یاری نمایند .

مهاجرت از طریق ویزای کاری به سوئد

یکی دیگر از راه های مهاجرت به سوئد مهاجرت کاری می باشد که دارای راه های متعددی است . یکی از این راه ها داشتن دعوت نامه از یک کارفرمای داخل کشور سوئد است که خود نیازمند شرایط خاصی است و باید بازار کار سوئد برای خارجی ها را به دقت مورد بررسی قرار دهید .

راه دوم این است که در آگهی استخدام پذیرفته شوید ؛ این آگهی به مدت سه ماه در داخل کشور و سه ماه در اتحادیه اروپا چاپ می شود و در صورتی که فرد موردنظر پیدا نشد از سایر کشورها نیرو جذب میشود .

پس از قبولی در آگهی فرد موفق به دریافت ویزا می شود و پس از مدت مشخصی کار در این کشور می تواند اقامت بگیرد . البته با توجه به شرایط کنونی بهترین گزینه ها برای کار در اروپا ، ویزای جستجوی کار آلمان می باشد .

مهاجرت از طریق ویزای کاری به سوئد

شرایط و موقعیت کشور سوئد

کشور پادشاهی سوئد که در شمال اروپا و در شبه جزیره اسکاندیناوی واقع شده است با کشورهای نروژ ، فنلاند ، دانمارک ، خلیج بوتنی و دریای بالتیک دارای مرز مشترک است .

این کشور ده میلیون جمعیت دارد و پایتخت آن شهر استکهلم است . سوئد که چهارمین کشور بزرگ اروپا محسوب می شود تراکم جمعیتی پایینی دارد و اکثر مردم آن در قسمت جنوبی زندگی می کنند .

کشور سوئد عضو سازمان ملل ، شورای اروپا و سازمان تجارت جهانی است . از شهرهای مهم این کشور میتوان به استکهلم ، گوتنبورگ ، مالمو ، اوپسلا و وستروس اشاره کرد .

واحد پول این کشور کرون سوئد می باشد . زبان سوئدی زبان رسمی کشور و مسیحیان پروتستان بزرگترین دین مردم است . آب و هوای این کشور بسیار سرد است و بیش از نیمی از کشور پوشیده از جنگل است . سوئد از جنبه های خوبی مانند کیفیت زندگی بالا ، بهداشت ، آموزش ، رفاه و غیره بهره مند است .

کشور سوئد یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت است که به دلیل سطح رفاه بالا و تقاضای زیاد از نقاط مختلف دنیا قوانین محکم و سختی برای اقامت وضع کرده است . چنانچه شما تمایل در مهاجرت به سوئد و اخذ اقامت آن هستید می توانید به کارشناسان و مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز موسسه مهرآفرین رجبی تماس گرفته و از تمام راهنمایی های آن ها در کلیه امور مربوط به مهاجرت آگاه شوید .

Rate this post

10 Comments to “ مهاجرت به سوئد”

 1. شيوا says :پاسخ

  سلام وقت بخير يه سوال داشتم من ليسانس گرافيك دارم و ۳۴ سال سن دارم و حدود ۳ سال سابقه كاري در زمينه تدوين براي برنامه هاي تلويزيون دارم و الان حدود ۱۳ سال در بيمارستان دولتي كار ميكنم ( اول در كتابخانه بيمارستان بعد كارگزيني و حدود ۶ سال منشي دفتر پزشكان هستم) ميخواستم بدونم ن براي ويزاي كاري مي توانم اقدام كنم ؟ با تجربه هاي كاري كه داشتم ؟ يا مدرك فني كه لازم باشه بگيرم ؟ ميشه راهنمايي بفرمائيد.
  خيلي ممنون

  1. Hamid says :پاسخ

   با سلام

   شما از طریق رشته گرافیک و تدوین می توانید وارد بازار کار کشور آلمان شوید.

   با تشکر از سوال شما

 2. hassan says :پاسخ

  اینجانب علاقه مند به اقامت و زندگی در کشور سوئد بوده و تمایل دارم ازراه قانونی وبدون استرس به این کشور مهاجرت کرده وبرای خود و خانواده خودم اقامت بگیرم.لازم به ذکر است مدرک تحصیلی ام دانشجوی سال آخر دکتری منابع طبیعی از دانشگاه دولتی هستم و ۱۸سال سابقه کار در یک سازمان دولتی وغیر مرتبط با رشته تحصیلی خود دارم .
  سوال : ۱-چقدر زمان می برد تا اقامت بگیرم ۲-هزینه برای اقامت خود وخانواده ام چقدر خواهد بود ۳-وضعیت اشتغال خود در کشور مقصد چه وضعی خواهد داشت تا به لحاظ مالی برای خود و خانواده خود(همسرو دو فرزندم ) مشکلی ایجاد نشود….

  1. Hamid says :پاسخ

   با سلام

   ۱. بعد از ۴ الی ۵ سال کار کردن میتونین اقامت دائم بگیرید
   ۲. هزینه زندگی بصورت ماهانه برای یک خانواده ۴نفره با اجاره منزل ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو هست
   ۳. وضعیت کاری با توجه به شغل شما تعیین خواهد شد
   بهتره از طریق تحصیل و یا دوره های زبان اقدام کنین که راحتتر وارد پروسه کاری و اقامتی بشید.

   با تشکر از سوال شما

 3. Mm says :پاسخ

  سلام
  لطفا بفرمایید خودتون جاب افر در سوئد دارید یا خودمون باید کارفرما داشته باشیم؟

  1. مشاور امور مهاجرت says :پاسخ

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   کشور سوئد در حال حاضر جذب نیروی کار از اتباع خارجی ندارد. شرایط ورود به پروسه کار در این کشور برای افرادی فراهم است که یا در اتحادیه اروپا اقامت داشته باشند یا با داشتن جاب آفر بتوانند وارد پروسه کاری در این کشور شوند . در نظر داشته باشید در صورتی دعوت نامه کاری شما مورد تایید است که در اتحادیه اروپا آگهی شده و دارای مهر وزارت کار کشور سوئد باشند .

   باتشکر از سوال شما

 4. زهرا فاطمی says :پاسخ

  من و همسرم و فرزند ۷ ماههم قصد مهاجرت به سوئد رو داریم لطفا بنده رو راهنمایی کنید
  فاطمی

 5. ملیحه امیدی says :پاسخ

  سلام
  همسرم که مقیم سوئد است حدود ۱۰ماه پیش از همسر خود در سوئد طلاق گرفته است و به ایران آمد و با هم ازدواج کردیم و اکنون من باردار هستم. آیا من بعد از تولد پسرم امکان مهاجرت و زندگی در سوئد را دارم؟
  متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *