مهاجرت به سوئد

مهاجرت به سوئد ، مهاجرت به یک کشور فراصنعتی توسعه یافته در اروپا است؛ نام این کشور در ذهن همگان، رفاه و آسایشی مثال زدنی را مجسم می کند، امید به زندگی در سوئد بالاترین رتبه ها را در جهان دارد به طوری که حتی مسن ترین افراد نیز تا آخرین لحظات زندگی خود قادر به برنامه ریزی و دست یافتن به اهداف خود هستند.

مهاجرت به سوئد

مشاور مهاجرتی

روش هایی که شما می توانید به اقامت سوئد برسید عبارتند از: تحصیل ، کار ، ثبت شرکت یا سرمایه گذاری و نهایتاً ازدواج با یک تبعه سوئدی

شهریه دانشگاه‌های سوئد برای دانشجویان غیراروپایی در سال حدود 8000 تا 16000 یورو است.

همسر، فرزندان زیر 18 سال، پدر و مادر، فرزندان بالای 18 سال در شرایط خاص (معلولیت، بیماری) ، Geschwister یا همان برادر و خواهر در شرایط خاص (معلولیت، بیماری)

 • با راه‌اندازی کسب و کار در سوئد
 • خرید ملک
 • سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری
 • خرید اوراق قرضه دولتی سوئد

پاسپورت سوئدی یکی از بهترین پاسپورت های جهان است و اجازه ورود به 124 کشور دنیا بدون ویزار را می دهد.

در سال 2009 وزارت امور خارجه ایالات متحده تخمین زد که 450 هزار تا 500 هزار مسلمان در سوئد زندگی می کنند که حدود 5٪ از کل جمعیت کشور در آن زمان بوده است ، اما آمار رسمی سوئد 200 هزار مسلمان رسمی را در سال 2019 شمارش کرده است.

سوئد یک کشور زیبا با طبیعتی بکر و مناظری خیره کننده است که می تواند هر نوع سلیقه ای را پوشش دهد.

از برف های قطب شمال و شفق های قطبی گرفته تا جنگل های جنوب و طبیعتی سرسبز در این کشور ، تمامی این محاسن در کنار یک اقتصاد شکوفا و روابط بین المللی کاملا سالم و دوستانه با تمام جهان ، سوئد را به یکی از بهترین و متمایزترین مقاصد مهاجرتی برای کار، تحصیل و به طور کلی زندگی تبدیل کرده است.

فهرست مطالب

توصیه می کنیم در ابتدا محتوای ویدئویی از مدیریت هلدینگ جناب آقای حسن رجبی را ببینید تا اطلاعاتی کلی از مهاجرت به سوئد را کسب کنید ، مطالعه مقاله و دیدن و شنیدن فایلهای صوتی و تصویری به بسیاری از سوالات شما در این زمینه پاسخ خواهد داد.

پادکست مهاجرت به سوئد​

پخش ویدیو

جمعیت سوئد

طبق آمار، جمعیت سوئد بیش از 10،1 میلیون نفر است و انتظار می رود جمعیت این کشور تا پایان قرن به رشد خود ادامه داده و تا سال 2050 به 11،39 میلیون نفر و تا سال 2099 به 12،95 میلیون نفر برسد.

اما نرخ رشد جمعیت در این کشور 0،63 درصد و نسبتا پایین است و طی چندین دهه اخیر نرخ باروری کمتر از نرخ جایگزینی جمعیت بوده و جمعیت سوئد در حال پیر شدن است و این روند ادامه خواهد داشت مگر اینکه نرخ باروری افزایش یابد.

از ماه می 2012 ، جمعیت این کشور حدود 0،85 درصد افزایش یافته است که مهاجرت به سوئد منبع اصلی این رشد جمعیت بوده است ، با این که می توان گفت همواره دلیل رشد جمعیت در سوئد مهاجران بوده اند ؛ در حال حاضر یک پنجم جمعیت سوئد دارای پیشینه مهاجر هستند و علاوه بر این میزان زاد و ولد در میان مهاجران به این کشور نیز آمار بسیار بالاتری نسبت به افراد غیر مهاجر دارد.

همچنان انتظار می رود که نرخ رشد سالانه جمعیت در سوئد به کندی خود ادامه دهد ، که این موضوع می تواند در اینده باز هم شرایط را برای پذیرش مهاجران در سوئد بهتر و فراهم تر نماید.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

انتخاب برترین شیوه مهاجرت به سوئد با دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان رجبی!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

مشاوره تلفنی مهاجرت به سوئد

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

پیشرفت و ترقی در سوئد

سوئد در سال های پس از انقلاب صنعتی همواره با رشد اقتصادی مواجه بوده است و تا کنون رشد اقتصاد منفی را تجربه نکرده است ، زمینه های متعددی بوده اند که بر رشد این کشور تاثیر گذار بوده اند ، به طور مثال این کشور در سال گذشته در زمینه علم کامپیوتر رشد بسیار زیادی داشته است و برنامه نویسان و شرکت های خصوصی بسیار قوی و نوپایی در این زمینه را به جود آورده است.

سوئد در زمینه تولید مواد خام و مواد معدنی در سال گذشته با رشد میزان تولید مواجه بوده است و جایگاه بسیار خوبی را در جهان به دست آورده است ، از نظر کارشناسان با مهاجرت به سوئد همواره زمینه رشد و ترقی افراد در هر زمینه که دارای تخصص باشند فراهم است.

دین و مذهب ، رکن مهم در مهاجرت به سوئد

آغاز تجربه مذهبی در سوئد به دین نورس پیش از مسیحیت بازمی گردد و اعتقادات نورس تا قرن دوازدهم ادامه داشت و سوئد آخرین کشور اسکاندیناوی بود که توسط مبلغان کاتولیک مسیحی شد و اکنون مسیحیت پروتستان لوتری با عضویت 66 درصد از جمعیت در کلیسای سوئد بزرگترین مذهب در این کشور می باشد.

جدای از تشریفات ، سوئد یک کشور بسیار سکولار است و طبق نظرسنجی مرکز تحقیقات پیو تقریباً نیمی از سوئدی‌ها می‌گویند که مذهب اصلاً مهم نیست و به نظر می رسد سوئد در کنار کشورهایی مانند جمهوری چک ، فرانسه ، ژاپن ، استرالیا ، انگلستان و هلند یکی از کم مذهبی ترین کشورهای جهان است.

همه سوئدی ها با نقش فرهنگی برجسته کلیسا هم احساس راحتی نمی‌کنند و بسیاری از مردم به دنبال اشکال جایگزین مناسک هستند ، به عنوان مثال امروزه تنها حدود 24 درصد از عروسی ها توسط کلیسای سوئد برگزار می شود درحالی که در سال 1970 این رقم 80 درصد بوده است.

به همین خاطر کلیسای سوئد اغلب تغییرات اجتماعی لیبرال را به جای مانع شدن با آن همراهی کرده است ، چنان چه در سال 2009 سوئد ازدواج همجنس گرایان را قانونی کرد و کلیسا تصمیم گرفت در همان سال مراسم ازدواج همجنس گرایان را آغاز کند.

علاوه بر این، افزایش مهاجرت به سوئد ، به تنوع مذهبی بیشتر کمک کرده است و کلیسای کاتولیک افزایش عضویت را گزارش می دهد و از مهاجران به عنوان منبع اصلی یاد می کند.

سایر ادیان در سوئد

مذاهب دیگری چون اسلام ، یهود و فرقه های دیگر دین مسیحیت نظیر کاتولیک و ارتدکس شرقی نیز از جمله ادیان مردم در سوئد می باشد ، که پس از مسیحیت دین اسلام بیش ترین پیرو و 5 درصد از جمعیت این کشور را در بر می گیرد و باقی یا بی دین یا مربوط به دیگر ادیان می باشند.

در سال 2009 وزارت امور خارجه ایالات متحده تخمین زد که 450 هزار تا 500 هزار مسلمان در سوئد زندگی می کنند که حدود 5٪ از کل جمعیت کشور در آن زمان بوده است ، اما آمار رسمی سوئد 200 هزار مسلمان رسمی را در سال 2019 شمارش کرده است.

اگرچه گزارش بین المللی آزادی مذهبی وزارت امور خارجه ایالات متحده 5 سال پیش و در سال 2014 حدود 6 درصد از جمعیت کل سوئد را مسلمان اعلام کرده بود که این تعداد نزدیک به 600 هزار نفر بوده است ، همچنین شورای رسمی جوامع یهودی سوئد حدود 20 هزار یهودی قومی در سوئد را بر اساس معیارهای هلاکی تخمین می زند و نزدیک به 10 هزار نفر با دین هندو نیز در این کشور زندگی می نمایند.

روش های قانونی مهاجرت سوئد

اینکه روش های قانونی مهاجرت به سوئد کدام ها هستند ، بسیار اهمیت دارد چرا که یک انسان برای زندگی بهتر هیچ گاه نباید شرایطی سخت و غیرقابل پیش بینی را برای خودش ایجاد کند.

گزینه هایی مانند پناهندگی که متاسفانه توسط برخی افراد در کشور ما نیز تبلیغ می شود اصلاً گزینه مناسبی به حساب نمی آید و علاوه بر مشقت های فراونی که برای شما ایجاد می کند، حتی ممکن است جان شما را به خظر بیاندازد و یا نهایتاً با درخواست پناهندگی شما موافقت نشود.

اما روش های مهاجرت به سوئد عبارتند از : تحصیل ، کار ، سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و ازدواج که هر کدام از این ها شرایط خاص خودشان را دارند و از کم هزینه ترین روش برای ایرانی ها که همانا کار می باشد تا مطمئن ترین روش برای مهاجرت به سوئد که تحصیل می باشد که می توانید با دریافت مشاوره های تخصصی بهترین شیوه را انتخاب کنید.

مزایا و امکاناتی که برای شهروندان این کشور وجود دارد باعث شده که افراد زیادی از هر سوی جهان خواستار مهاجرت به سوئد و زندگی در این کشور باشند.

دعوت می کنیم مقاله روش های قانونی مهاجرت را بخوانید و با امن ترین شیوه های مهاجرت آشنا شوید.

روش های قانونی مهاجرت سوئد
مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل

مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل

سوئد همیشه مقصدی جذاب برای مهاجرت تحصیلی بوده است و این به دلیل مزایای متعددی است که برای دانشجو به ارمغان می‌آورد.

کیفیت آموزش در سوئد بسیار بالاست؛ دانشگاه‌های سوئد در رتبه‌بندی‌های جهانی رتبه‌های بالایی را کسب می‌کنند و به ارائه آموزش با کیفیت و متمرکز بر تحقیق مشهور هستند. 

همچنین تنوع رشته‌های تحصیلی در این کشور چشمگیر است؛ طیف وسیعی از رشته‌های تحصیلی به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های سوئد ارائه می‌شود که امکان انتخاب رشته‌ای متناسب با علایق و اهداف شما را فراهم می‌کند.

از طرف دیگر، هزینه‌های تحصیل مناسب، توجه هردانشجویی را جلب می کند، شهریه دانشگاه‌های سوئد در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر، مانند ایالات متحده آمریکا و انگلستان، به طور قابل توجهی پایین‌تر است.

حتی پس از تحصیل هم به دلیل کمبود نیروی کار متخصص، دانشجویان براحتی مشاغل پردرآمد پیدا می کنند و  امکان دریافت اقامت دائم خواهند داشت و این تمام چیزی است که یک دانشجو به آن نیاز دارد!

شرایط و مراحل مهاجرت تحصیلی به سوئد

برای مهاجرت تحصیلی به سوئد، ابتدا با توجه به علایق و اهداف خود، رشته و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس مدارک تحصیلی، ریزنمرات، مدرک زبان انگلیسی (آیلتس یا تافل) و انگیزه‌نامه خود را آماده و ترجمه نمایید.

حالا می توانید برای اخذ  پذیرش از دانشگاه های مورد نظرتان اقدام کنید، دانشگاه ها پس از بررسی مدارک شما و در صورت تمایل، پذیرش شما را صادر خواهد کرد.

با در دست داشتن پذیرش دانشگاه، می‌توانید برای ویزای تحصیلی سوئد از سفارت یا کنسولگری این کشور در کشور خود درخواست دهید.

معدل و نمرات بالا در مقاطع تحصیلی قبلی، تسلط به زبان انگلیسی، نگارش انگیزه‌نامه قوی و متقاعد کننده، ارائه توصیه‌نامه از اساتید یا کارفرمایان قبلی تاثیر به سزایی در صدور پذیرش شما دارد.

خوب است بدانید، شهریه دانشگاه‌های سوئد برای دانشجویان غیراروپایی در سال حدود 8000 تا 16000 یورو است اما بورسیه‌های تحصیلی متعددی برای دانشجویان بین‌المللی در سوئد وجود دارد که می‌توانید برای آنها درخواست کنید.

همچنین بخشی از هزینه های تحصیل را می توانید با کار دانشجویی جبران کنید؛ دانشجویان بین‌المللی در سوئد اجازه دارند تا 20 ساعت در هفته کار کنند.

برای دریافت اطلاعات کامل در خصوص تحصیل در سوئد می توانید به مقاله لینک شده مراجعه کرده و آگاهی خود را کامل کنید.

بهترین رشته های تحصیلی در سوئد

رشته تحصیلیدلایل محبوبیتنمونه گرایش ها
مهندسینوآوری و پیشگامی سوئد در مهندسیمهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر
علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعاتتقاضای بالا در بازار کارعلوم کامپیوتر، مهندسی نرم افزار، فناوری اطلاعات
کسب و کار و اقتصاداقتصاد قوی و پایدار سوئدمدیریت بازرگانی، کارآفرینی، حسابداری، امور مالی
علوم پزشکی و بهداشتسیستم مراقبت های بهداشتی با کیفیت بالاپزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، داروسازی
علوم اجتماعیتعهد سوئد به برابری و عدالت اجتماعیعلوم سیاسی، جامعه شناسی، روانشناسی، مددکاری اجتماعی
مهاجرت به سوئد از طریق کار

مهاجرت به سوئد از طریق کار

مهاجرت کاری به اقتصادی قوی، بازار کار پویا و سطح زندگی بالا نیاز دارد که سوئد تمام این فاکتور ها را یکجا دارد!

 مهاجرت به سوئد از طریق کار مزایای متعددی را برای شما دارد که در ادامه بررسی می کنیم.

سوئد به دلیل کمبود نیروی کار متخصص در بسیاری از مشاغل، به دنبال جذب افراد ماهر از سراسر جهان است، بنابراین اگر فرد متخصصی هستید حتما می توانید در سوئد شغلی عالی پیدا کنید.

ساعات کاری معقول، حقوق و مزایای عالی، و تعادل بین کار و زندگی از جمله مزایای کار در سوئد هستند، پس اگر میخواهید کار کنید که رفاه داشته باشید مهاجرت کاری به سوئد، انتخابی هوشمندانه است.

همچنین سوئد از جمله کشورهای با سطح امنیت اجتماعی بالا در جهان است پس شما و خانواده تان حین مهاجرت کاری در امنیت کامل زندگی می کنید.

اما برای مهاجرت به سوئد از طریق کار چه مراحلی را پیش رو دارید؟

اولین قدم برای مهاجرت به سوئد از طریق کار، پیدا کردن شغل مناسب است. می‌توانید از طریق جستجو در وب‌سایت‌های کاریابی، شرکت در کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌های بین‌المللی، یا ارتباط با شرکت‌های سوئدی، شغل مورد نظر خود را پیدا کنید.

پس از پیدا کردن شغل، باید از اداره مهاجرت سوئد مجوز کار دریافت کنید. برای دریافت مجوز کار، باید مدارکی مانند قرارداد کار، مدارک تحصیلی و گواهی عدم سوءپیشینه ارائه دهید.

حالا می‌توانید برای ویزای کار سوئد از سفارت یا کنسولگری این کشور در کشور خود درخواست دهید.

تسلط به زبان انگلیسی یا سوئدی، داشتن مهارت‌های تخصصی، داشتن تجربه کاری، ارائه رزومه قوی و انگیزه‌نامه متقاعد کننده می توانند عوامل موفقیت شما در پروسه کاریابی در سوئد باشند.

مقاله کار در سوئد، پیشتر در همین سایت به شما تقدیم شده که دعوت می کنیم آن مقاله را نیز مرور کنید.

حقوق مشاغل مختلف در سوئد (مارچ 2024)

شغلحقوق ماهانه (کرون سوئد)
متخصص IT47,000
پرستار43,000
مهندس50,000
معلم40,000
پزشک70,000
کارمند اداری30,000
کارگر25,000
مهاجرت به سوئد

مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج

مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج یکی از روش‌های مهاجرت قانونی به این کشور است. این روش برای افرادی که با یک تبعه سوئدی یا فردی که اقامت دائم سوئد را دارد ازدواج کرده‌اند، امکان‌پذیر است.

دعوت می کنیم مقاله اقامت از طریق ازدواج را در همین سایت بخوانید و با تمام جزئیات این شیوه آشنا شوید.

برای شروع فرایند مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج باید بتوانید مدارکی که نشان‌دهنده واقعی بودن ازدواجتان است را ارائه دهید، چیزهایی مانند عکس‌های مشترک، سفرهای مشترک و مکاتبات

همچنین باید بتوانید نشان دهید که همسر شما در سوئد می‌تواند از نظر مالی از شما حمایت کند و برای اثبات این ادعا مدارک معتبری ارائه کنید.

ارائه گواهی عدم سوءپیشینه از کشور خودتان هم الزامی است و البته ارائه گذرنامه معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار

اما ازدواج با یک سوئدی چه مزایایی دارد؟

 • دریافت اقامت دائم سوئد
 • امکان زندگی و کار در سوئد
 • دسترسی به خدمات اجتماعی و درمانی سوئد

معایب مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج چیست؟

 • فرآیند درخواست ویزا می‌تواند پیچیده و زمان‌بر باشد.
 • باید بتوانید تمکن مالی همسر خود را اثبات کنید.
 • باید بتوانید زبان سوئدی را یاد بگیرید.
مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه‌گذاری، فرصتی ایده‌آل برای افراد ثروتمند است تا از مزایای زندگی در این کشور زیبا و توسعه‌یافته بهره‌مند شوند. سوئد با اقتصادی قوی، ثبات سیاسی و اجتماعی، و سطح زندگی بالا، مقصدی جذاب برای سرمایه‌گذاران خارجی بوده و هست!

با سرمایه‌گذاری در سوئد، شما و اعضای خانواده‌تان می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید و در یکی از امن‌ترین و باثبات‌ترین کشورهای جهان براحتی زندگی کنید. همچنین فرزندان شما در سوئد می‌توانند از آموزش رایگان و باکیفیت در مدارس دولتی بهره‌مند شوند.

شاید ندانید که سوئد از نظر کیفیت زندگی در رتبه‌های بالای جهانی قرار دارد و دارای سیستم خدمات درمانی باکیفیت و همگانی است.

دعوت می کنیم مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئد را حتما بخوانید تا اطلاعات بسیار مفیدی در این زمینه بدست آورید.

روش‌های سرمایه‌گذاری در سوئد

 • با راه‌اندازی کسب و کار در سوئد و ایجاد شغل برای افراد بومی، اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.
 • خرید ملک در سوئد یکی از روش‌های محبوب سرمایه‌گذاری در این کشور است.
 • شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری، در شرکت‌های سوئدی سرمایه‌گذاری کنید.
 • خرید اوراق قرضه دولتی سوئد، روشی کم‌ریسک برای سرمایه‌گذاری در این کشور است.

حداقل میزان سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای مهاجرت به سوئد به روش سرمایه‌گذاری، به روش انتخابی شما بستگی دارد.

روش سرمایه‌گذاریحداقل سرمایه
راه‌اندازی کسب و کارحدود 100 هزار یورو
خرید ملکحدود 600 هزار کرون سوئد
سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاریحدود 1 میلیون کرون سوئد
خرید اوراق قرضه دولتیحدود 500 هزار کرون سوئد

برای مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری، باید یک طرح تجاری قوی و قابل‌قبول ارائه دهید و باید بتوانید تمکن مالی خود را برای اداره زندگی خود و خانواده‌تان در سوئد اثبات کنید.

گواهی عدم سوءپیشینه و گذرنامه معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار هم نیاز دارید.

مراحل درخواست اینگونه است :

 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • ارائه مدارک مورد نیاز
 • پرداخت هزینه ویزا
 • شرکت در مصاحبه در سفارت سوئد

بررسی درخواست ویزا ممکن است تا 6 ماه طول بکشد.

مهاجرت به سوئد از طریق خویشاوندی

مهاجرت به سوئد از طریق خویشاوندی

مهاجرت به سوئد از طریق خویشاوندی، فرصتی مغتنم برای تجدید پیوندها و زندگی در کنار اعضای خانواده در سرزمینی امن و توسعه‌یافته است که بسیاری از ایرانیان آن را انتخاب می کنند.

شرایط و الزامات این نوع از مهاجرت چیست؟ ابتدا بایستی به اثبات رابطه خویشاوندی بپردازید؛ ارائه مدارک معتبر مانند شناسنامه، سند ازدواج، و یا گواهی تولد، برای اثبات رابطه خویشاوندی با فرد مقیم در سوئد الزامی است.

حتماً فرد مقیم در سوئد باید تعهد و توانایی حمایت مالی از شما را در طول اقامتتان در این کشور داشته باشد.

گواهی عدم سوءپیشینه کیفری و گذرنامه معتبرهم که همیشه الزامی است!

بررسی درخواست ویزا ممکن است تا 6 ماه طول بکشد. صبر و شکیبایی در این فرآیند حائز اهمیت است.

حتماً می پرسید چه نوع خویشاندی هایی برای مهاجرت به سوئد قابل قبول است؟

همسر، فرزندان زیر 18 سال، پدر و مادر، فرزندان بالای 18 سال در شرایط خاص (معلولیت، بیماری) ، Geschwister یا همان برادر و خواهر در شرایط خاص (معلولیت، بیماری)

فرزندان زیر 18 سال می‌توانند به طور مستقیم به اقامت دائم سوئد از طریق پدر یا مادر خود که در این کشور زندگی می‌کنند، دست پیدا کنند، فرآیند اخذ ویزا برای فرزندان زیر 18 سال معمولاً ساده‌تر و سریعتر از سایر خویشاوندان است.

مهاجرت به سوئد از طریق دعوتنامه

مهاجرت به سوئد از طریق دعوتنامه

دریافت دعوتنامه از یک فرد مقیم در سوئد، گامی مهم در مسیر اخذ ویزا و اقامت در این کشور زیبا و توسعه‌یافته است. اما چه دعوتنامه ای و چگونه؟

همانطور که گفتیم، دریافت دعوتنامه از یک فرد مقیم در سوئد که دارای اقامت دائم یا موقت معتبر باشد، اولین و مهم‌ترین گام است. فرد دعوت‌کننده باید تعهد و توانایی حمایت مالی از شما را در طول اقامتتان در سوئد داشته باشد. همچنین شما هم باید بتوانید تمکن مالی خود را برای اداره زندگی خود در سوئد اثبات کنید.

مراحل اخذ ویزا اینگونه است که ابتدا باید دعوتنامه معتبر از فرد مقیم در سوئد را دریافت کنید، فرم درخواست ویزا را با دقت و صحت کامل تکمیل نمایید.

سپس به جمع‌آوری و ارائه مدارک مورد نیاز، شامل مدارک هویتی، دعوتنامه، گواهی تمکن مالی، و گواهی عدم سوءپیشینه بپردازید، پرداخت هزینه‌های مربوط به بررسی درخواست و صدور ویزا هم الزامی است. حالا باید در مصاحبه در سفارت سوئد برای بررسی شرایط و صلاحیتتان شرکت نمایید و منتظر نتیجه بمانید؛ بررسی درخواست ویزا ممکن است تا 6 ماه هم طول بکشد!

اما به طور کلی، بررسی درخواست ویزا برای دعوتنامه نسبت به سایر روش‌های مهاجرتی سریعتر انجام می‌شود و در صورت ارائه مدارک کامل و صحیح، احتمال موفقیت در اخذ ویزا از طریق دعوتنامه بالا است.

این سوال پیش می آید که چه کسانی می‌توانند از سوئد برای ما دعوتنامه بفرستند؟

پاسخ کمی شما را متعجب خواهد کرد: خویشاوندان، همسر، فرزندان زیر 18 سال، پدر و مادر، فرزندان بالای 18 سال در شرایط خاص (معلولیت، بیماری) ، برادر و خواهر در شرایط خاص (معلولیت، بیماری)

و قسمت تعجب بر انگیز:  دوستان صمیمی و نزدیک که سابقه دوستی طولانی با آنها دارید، همکاران در محل کار فعلی یا قبلی شما و همچنین  افراد و سازمان‌ها در شرایط خاص، مانند شرکت در یک برنامه علمی یا فرهنگی!

نکته : دعوتنامه باید توسط فردی ارسال شود که در سوئد اقامت دائم یا موقت معتبر داشته باشد.

مهاجرت به سوئد برای پزشکان

مهاجرت به سوئد، گامی به سوی فرصت‌های شغلی و زندگی ایده‌آل برای پزشکان است چراکه سوئد به عنوان یکی از توسعه‌یافته‌ترین کشورهای جهان، با سیستم مراقبت‌های بهداشتی پیشرفته و سطح بالای زندگی می تواند تمام نیاز های پزشکان و توقعات آن ها را پاسخ دهد.

برای مهاجرت به سوئد از طریق مدرک پزشکی، شما حتماً باید مدرک پزشکی خود را از یک دانشگاه معتبر دریافت کرده باشید، برای کار به عنوان پزشک در سوئد، باید گواهینامه معادل‌سازی از شورای ملی بهداشت و رفاه سوئد دریافت کنید و ضمناً علاوه بر انگلیسی باید به زبان سوئدی هم مسلط باشید، سابقه کار در زمینه پزشکی می‌تواند شانس شما را برای یافتن شغل در سوئد افزایش دهد.

 • برای معادل‌سازی مدرک پزشکی، به حداقل مدرک زبان انگلیسی نمره 6.0 در آزمون آیلتس آکادمیک نیاز دارید.
 • برای کار به عنوان پزشک در سوئد، به مدرک زبان سوئدی با نمره C1 در آزمون‌های معتبر مانند TISUS یا Svenska för invandrare (SFI) نیاز دارید.

حقوق پزشکان در سوئد (مارچ 2024)

حقوق پزشکان در سوئد به عوامل مختلفی مانند تخصص، سابقه کار، محل کار، و جنسیت بستگی دارد. به طور کلی، پزشکان در سوئد از حقوق و مزایای بالا برخوردارند.

مهاجرت به سوئد برای پزشکان

جدول زیر حقوق تقریبی برخی از تخصص‌های پزشکی در سوئد را نشان می‌دهد:

تخصصحقوق ماهانه (یورو)
پزشک عمومی7,700 – 9,700
متخصص داخلی8,700 – 11,700
جراح9,700 – 14,700
متخصص بیهوشی10,700 – 15,700
متخصص زنان و زایمان11,700 – 16,700
متخصص اطفال8,700 – 11,700
متخصص مغز و اعصاب12,700 – 17,700
متخصص قلب و عروق13,700 – 18,700
متخصص ارتوپدی11,700 – 16,700
ایرانیان مقیم در سوئد

ایرانیان مقیم در سوئد

ایرانیان ساکن در سوئد همواره از سکونت در این کشور ابراز رضایت داشته اند و در طی چندین سال گذشته میزان درخواست ها برای مهاجرت به سوئد از طرق مختلف افزایش یافته است.

جالب است بدانید که اولین موج پناهندگان ایرانی متشکل از 5000 پناهنده ایرانی بود که در سال های 1979 تا 1980 به سوئد مهاجرت کردند که اکثریت آنان از میانسالان و هواداران رژیم سابق پهلوی بودند و همچنین زمانی که جنگ ایران و عراق در سال 1980 آغاز شد ، تقریباً 20 هزار نفر دیگر از شهروندان ایرانی در سوئد پناهنده شدند.

طبق آخرین آمار تا سال 2019 ، بیش از 80 هزار ساکن سوئد متولد ایران بوده اند و همچنین نزدیک به 41 هزار نفر نیز با حداقل یکی از والدین ایرانی متولد شده اند.

سوئدی ‌های نسل دوم ایرانی در آموزش عالی و در برخی از حرفه های پردرآمد مانند دندان‌پزشکی و مهندسی در این کشور حضور خوبی دارند و بالغ بر 60 درصد از جامعه جدید ایرانیان در سوئد به تحصیلات عالی می پردازند که بیش از میانگین میل به تحصیلات ( 45 درصد ) در میان کل جمعیت سوئد است.

باتوجه با شواهد و آمار می توانیم بگوییم که اکثریت ایرانیان توانسته اند از شرایط مفید و مناسب این کشور نهایت بهره را برده و به موقعیت و شرایط مناسبی در مهاجرت به سوئد دست پیدا کنند.

حقایق و قوانین جالب در مورد سوئد

 1. حقوق زنان در این کشور بسیار رعایت می شود و هرگونه اعمال خشونت یا تبعیض جنسیتی با برخوردهای شدیدی رو به رو می شود و مردهای ایرانی برای انتخاب مهاجرت به سوئد خیلی باید به این موضوع دقت داشته باشند.
 2. سوئد اولین کشوری بود که کتک زدن توسط والدین را ممنوع کرد ، تنبیه بدنی به هر شکلی در سوئد ممنوع است از جمله تنبیه در مدارس که جرم محسوب می شود.
 3. سوئد سومین صادرکننده بزرگ موسیقی در جهان است و صحنه موسیقی غنی و پر رونقی دارد و پس ازآمریکا و بریتانیا سومین صادرکننده بزرگ موسیقی در جهان است.
 4. قدیمی ترین پارک های ملی اروپا در سوئد هستند.
 5. سوئد اولین کشوری بود که اجازه تغییر جنسیت را داد.
 6. سوئد یکی از بهترین سیستم های بازیافت و حمل زباله در جهان را دارد و سیستم آن به قدری پیچیده است که کمتر از 1 درصد زباله های خانگی تولید شده به محل های دفن زباله فرستاده می شود ، این کشور اغلب به واردات زباله از کشورهای خارجی متوسل می شود تا کارخانه های بازیافت پیشرفته خود را فعال نگه دارد.
 7. در حین رانندگی با استفاده از هندزفری قادر به صحبت خواهید بود ، اما صحبت بدون آن در حین رانندگی ممنوع است.
 8. پاسپورت سوئدی یکی از بهترین پاسپورت های جهان است و اجازه ورود به 124 کشور دنیا بدون ویزار را می دهد.
حقایق و قوانین جالب در مورد سوئد

اطلاعات عمومی مورد نیاز درباره سوئد

در این قسمت برخی از اطلاعات عمومی و همگانی که برای مهاجرت به سوئد به آن نیاز دارید را برای شما عزیزان تهیه نموده ایم ، علاوه بر این می توانید برای اطلاع از جزئی ترین اطلاعات و نکات و حتی مقررات شهروندی این کشور و دیگر موارد با ما در موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل نمایید و سوالات خود را مطرح کنید.

وضعیت شبانه روز در سوئد

نزدیک به 15 درصد از کشور سوئد ، یعنی شمال این کشور در مدار قطب شمال قرار دارد و در این قسمت از اواخر ماه مه تا اواسط جولای ، خورشید در تمام شبانه‌روز در آسمان دیده می‌شود ، البته در این مدت حتی در شهر جنوبی‌ مانند استکهلم هم شب وجود ندارد و تنها چندساعتی هوا نیمه‌تاریک می‌شود.

از طرف دیگر در اواسط دسامبر ، استکهلم تنها 5 ساعت ونیم دارای نور روز است و در نواحی بسیار شمالی‌ این کشور مانند منطقه لاپ‌لند ، حدود 20 ساعت از شبانه روز به‌طور کامل تاریک و تنها برای 4 ساعت هوا گرگ‌ و میش می باشد.

اختلاف ساعت سوئد و ایران

استکهلم پایتخت سوئد در منطقه‌ی زمانی UTC/GMT +2 قرار گرفته است و این یعنی که ساعت در آن جا یک ساعت و نیم از تهران عقب‌تر است ، موردی که شما در مهاجرت به سوئد باید توجه به آن داشته باشید در هنگام ارتباط با ایران دچار مشکل نشوید.

به طور مثال اگر الان در تهران ساعت 10 صبح باشد در استکهلم ساعت 8 و نیم صبح است ، به دلیل این که تفاوت ساعت این کشور با کشورمان زیاد نیست پس برای مسافرت با مشکل خاصی مواجه نخواهید شد.

فاصله مکانی و زمانی با ایران

اگر آماده مهاجرت به سوئد هستید بهتر است بدانید که فاصله هوایی تهران با استکهلم 3566 کیلومتر می باشد و پرواز از تهران تا استکهلم نیز 5 ساعت به طول خواهد انجامید ، پس همین حالا به فکر سرگرمی مناسب در هواپیما باشید تا این مدت به بهترین شکل برای شما سپری شود.

اطلاعات تلفن سوئد

پیش شماره یا کد تلفن کشور سوئد 0046 یا +46 می باشد و برای برقراری تماس از کشورهای دیگر با این کشور باید این کد را به ابتدای شماره تلفن 5 تا 8 رقمی این کشور وارد نمایید ، همچنین در صورت سفر به این کشور می توانید در مواقع اضطراری با تلفن های زیر تماس حاصل کرده و مورد اورژانسی یا اظطراری خود را برای پیگیری اعلام کنید :

 • 112 – خدمات اضطراری ( پلیس ، اتش نشانی ، اورژانس و غیره )
 • 11313 – اطلاعات در حوادث اضطراری و حوادث بزرگ
 • 11414 – پلیس ( موارد غیر اضطراری و اورژانسی )
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

برای تحقق رویاهایتان آماده اید؟ شماره خود را ثبت کنید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

مشاوره تلفنی مهاجرت قانونی به سوئد

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

سوالات پر تکرار مهاجرت به سوئد

خیر ، اما در اواسط دسامبر ، استکهلم تنها 5 ساعت ونیم دارای نور روز است و در نواحی بسیار شمالی‌ این کشور مانند منطقه لاپ‌لند ، حدود 20 ساعت از شبانه روز به‌طور کامل تاریک و تنها برای 4 ساعت هوا گرگ‌ و میش می باشد.

طبق آخرین آمار تا سال 2019 ، بیش از 80 هزار ساکن سوئد متولد ایران بوده اند و همچنین نزدیک به 41 هزار نفر نیز با حداقل یکی از والدین ایرانی متولد شده اند.

حقوق زنان در این کشور بسیار رعایت می شود و هرگونه اعمال خشونت یا تبعیض جنسیتی با برخوردهای شدیدی رو به رو می شود و مردهای ایرانی برای انتخاب مهاجرت به سوئد خیلی باید به این موضوع دقت داشته باشند.

مهاجرت به برخی کشورهای اروپایی را با شرایط مهاجرت به سوئد قیاس کنید.

18 دیدگاه در “مهاجرت به سوئد

 1. مهاجرت به سوئد ستاره گفت:

  سلام
  من رشته حسابداری بودم با سابقه کاری ولی شغل همسرم ازاد هست.در حال یادگیری زبان انگلیسی هستم میخواستم بدونم چه رشته فنی آموزش ببینیم که برای مهاجرت به سوئد اقدام کنیم؟

  1. مهاجرت به سوئد مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   با سلام و درود
   بهتر است که آموزش های تکمیلی در زمینه رشته تحصیلی خودتان شرکت کنید .
   با تشکر از سوال شما

 2. مهاجرت به سوئد آرمیتا گفت:

  سلام من افغانستاتی هستم و دانشجوی پزشکی بودم در افغانستان ، الان ب دلیل اومدن طالبان نتونستم درسم رو تموم کنم ، میخواستم ببینم چطور میتونم به کشور سوید پناهنده بشم و درسم رو همونجا ادامه بدم

  1. مهاجرت به سوئد مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   با سلام و درود
   در زمینه پناهندگی مشاوره ای نداریم ولی برای تحصیل در سوئد میتوانیم به شما کمک کنیم .
   اما در نظر داشته باشید که سوئد برای تحصیل در رشته پزشکی بومی پذیر است و درصد بسیار پایینی برای پذیرش دانشجوهای خارجی در این رشته در نظر گرفته شده .
   با تشکر از سوال شما

 3. مهاجرت به سوئد AMIR گفت:

  سلام. اخیرا اطلاعاتی در مورد ویزای کاریابی سوئد برای افراد با تخصص در ایمیلم دریافت کردم. ولی توی وب سایتهای مهاجرتی داخلی مطلبی در این مورد موجود نیست. ممکنه در مورد این ویزا اطلاعاتی بدهید؟

  1. مهاجرت به سوئد مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   اگر منظورتان ویزای جستجوی کار سوید است باید با ارایه مدرک فوق لیسانس و تسلط به زبان طی نه ماه در سوید دنبال کار بگردید.همچنین اگر از همین ایران از کارفرما جاب افر داشته باشید میتوانید مستقیما ویزای کار دریافت نمایید.

   با تشکر از سوال شما

 4. مهاجرت به سوئد رقیه صلح جو گفت:

  سلام .من وهمسرم و دو تا فرزندانم تصمیم به مهاجرت به کشور سوئد راداریم لطفا راهنمایی بفرمائید از کجا باید شروع کنیم. بنده در دانشگاه با رده مربی تدریس می کنم و رشته ام روانشناسی با مرحله رساله دکتری هستم.همسرم کارشناسی مدیریت دولتی و در شغل نمایندگی بیمه فعالیت دارد وفرزندانم 8 و12 سال دارند.ضمنا بنده دارای مجوز مرکز مشاوره وروانشناختی تخصصی تربیتی و تحصیلی می باشم.لطفا مراتب قانونی و هزینه های مهاجرت رو برام اعلام بفرمائید.سپاسگذارم

  1. مهاجرت به سوئد مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   در حال حاضر کشور سوئد به روانشناس نیاز دارد و به شیوه زیر میتوانید به سوئد مهاجرت کنید.
   1-شرکت در کالج زبان سوئدی با هزینه 10 هزار یور در سال و دریافت مدرک c1 زبان سوئدی
   2-شرکت در آزمون های دانش، قانون و دوره کارورزی
   3-ورود به بازار کار
   بقیه اعضای خانواده می‌توانند ویزای همراه بگیرند.

   با تشکر از سوال شما

 5. مهاجرت به سوئد شيوا گفت:

  سلام وقت بخير يه سوال داشتم من ليسانس گرافيك دارم و 34 سال سن دارم و حدود 3 سال سابقه كاري در زمينه تدوين براي برنامه هاي تلويزيون دارم و الان حدود 13 سال در بيمارستان دولتي كار ميكنم ( اول در كتابخانه بيمارستان بعد كارگزيني و حدود 6 سال منشي دفتر پزشكان هستم) ميخواستم بدونم ن براي ويزاي كاري مي توانم اقدام كنم ؟ با تجربه هاي كاري كه داشتم ؟ يا مدرك فني كه لازم باشه بگيرم ؟ ميشه راهنمايي بفرمائيد.
  خيلي ممنون

  1. مهاجرت به سوئد Hamid گفت:

   با سلام

   شما از طریق رشته گرافیک و تدوین می توانید وارد بازار کار کشور آلمان شوید.

   با تشکر از سوال شما

 6. مهاجرت به سوئد hassan گفت:

  اینجانب علاقه مند به اقامت و زندگی در کشور سوئد بوده و تمایل دارم ازراه قانونی وبدون استرس به این کشور مهاجرت کرده وبرای خود و خانواده خودم اقامت بگیرم.لازم به ذکر است مدرک تحصیلی ام دانشجوی سال آخر دکتری منابع طبیعی از دانشگاه دولتی هستم و 18سال سابقه کار در یک سازمان دولتی وغیر مرتبط با رشته تحصیلی خود دارم .
  سوال : 1-چقدر زمان می برد تا اقامت بگیرم 2-هزینه برای اقامت خود وخانواده ام چقدر خواهد بود 3-وضعیت اشتغال خود در کشور مقصد چه وضعی خواهد داشت تا به لحاظ مالی برای خود و خانواده خود(همسرو دو فرزندم ) مشکلی ایجاد نشود….

  1. مهاجرت به سوئد Hamid گفت:

   با سلام

   ۱. بعد از ۴ الی ۵ سال کار کردن میتونین اقامت دائم بگیرید
   ۲. هزینه زندگی بصورت ماهانه برای یک خانواده ۴نفره با اجاره منزل ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو هست
   ۳. وضعیت کاری با توجه به شغل شما تعیین خواهد شد
   بهتره از طریق تحصیل و یا دوره های زبان اقدام کنین که راحتتر وارد پروسه کاری و اقامتی بشید.

   با تشکر از سوال شما

 7. مهاجرت به سوئد Mm گفت:

  سلام
  لطفا بفرمایید خودتون جاب افر در سوئد دارید یا خودمون باید کارفرما داشته باشیم؟

  1. مهاجرت به سوئد مشاور امور مهاجرت گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   کشور سوئد در حال حاضر جذب نیروی کار از اتباع خارجی ندارد. شرایط ورود به پروسه کار در این کشور برای افرادی فراهم است که یا در اتحادیه اروپا اقامت داشته باشند یا با داشتن جاب آفر بتوانند وارد پروسه کاری در این کشور شوند . در نظر داشته باشید در صورتی دعوت نامه کاری شما مورد تایید است که در اتحادیه اروپا آگهی شده و دارای مهر وزارت کار کشور سوئد باشند .

   باتشکر از سوال شما

 8. مهاجرت به سوئد زهرا فاطمی گفت:

  من و همسرم و فرزند ۷ ماههم قصد مهاجرت به سوئد رو داریم لطفا بنده رو راهنمایی کنید
  فاطمی

 9. مهاجرت به سوئد ملیحه امیدی گفت:

  سلام
  همسرم که مقیم سوئد است حدود 10ماه پیش از همسر خود در سوئد طلاق گرفته است و به ایران آمد و با هم ازدواج کردیم و اکنون من باردار هستم. آیا من بعد از تولد پسرم امکان مهاجرت و زندگی در سوئد را دارم؟
  متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (432 امتیاز)
منو
خانه