آلمان

شرایط مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان به آلمان

شرایط مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان به آلمان

طی بررسی های انجام شده توسط کارشناسان مهاجرتی ،‌ شرایط مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان به آلمان ، دارای چالش های زیادی است که ذکر مهم ترین نکات آنها ، خالی از لطف نخواهد بود . همکاران موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی ، به عنوان معتبرترین موسسه حقوقی در خاورمیانه ، دارای پرونده های موفقی در خصوص مهاجرت تحصیلی و یا مهاجرت کاری به آلمان برای پزشکان و دندانپزشکان است . در مقاله ذیل خلاصه ای از مهمترین نکاتی که شما به عنوان یک پزشک یا دندانپزشک ، باید در زمینه مهاجرت به آلمان درباره آن فکر کنید ، برای شما ارائه شده است .

کلیات شرایط مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان به آلمان

جمهوری فدرال آلمان با مرکزیت کلان شهر برلین ، امروزه از ثروتمدترین ، قانون مندترین و پیشرفته ترین کشورهای جهان است که به دلیل دارا بودن فرصت های شغلی عالی ، بسیار مورد توجه مهاجران تحصیلی و کاری سایر کشورهاست . این کشور دارای شهرهای بزرگ و کوچک زیادی می باشد که اغلب از لحاظ علمی و اقتصادی رتبه برجسته ایی را در دنیا دارا هستند . آلمان با حدود 80 میلیون جمعیت جزء پرجمعیت ترین کشورهای اروپا به شمار می رود . زبان رسمی آنها زبان آلمانیست و یادگیری این زبان برای متقاضیان تحصیل و کار در این کشور بسیار مهم است .

با این حال که این روزها مهاجرت به آلمان روزانه رو به افزایش است ، تصور می شود که پیدا کردن کار مناسب مقداری دشوار باشد اما باز هم کشور آلمان اعلام میکند که هنوز هم فرصت های شغلی خالی زیادی دارد .

خبر خوب برای پزشکان و دندانپزشکان بین المللی که قصد آمدن به آلمان را دارند این است که ؛ در حال حاضر کشور آلمان اعلام کرده است که با کمبود پزشک و دندانپزشک روبرو می باشد و از پزشکان عمومی و سایر متخصصان پزشکی ، برای کار در آلمان استقبال می شود ! البته ناگفته نماند که با این حال ، شرایط مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان به آلمان به شدت قانونی تنظیم شده است و شرایط زیادی برای پزشکان بین المللی ، قبل از اینکه بتوانند در اینجا کار کنند ، اعمال شده است .

وضعیت کاری پزشکان در آلمان

تغییرات جمعیت شناختی به این معنی است که کمبود پزشکان آلمانی به خصوص در بین پزشکان عمومی ، متخصصان اطفال و متخصصین دیگر در مناطق روستایی فراوان است . نیاز به کمبود مهارت در زمینه های تخصصی مختلف به این معنی است که بسیاری از پزشکان واجد شرایط برای پیدا کردن کار در آلمان ، به ویژه در مناطق روستایی و شهرهای کوچک ، فرصت زیادی خواهند داشت . در اینجا چکیده ای از مراحلی که پزشکان غیر آلمانی باید دنبال کنند تا بتوانند در بیمارستان ها و کلینیک های پزشکی آلمان کار کنند را برای شما عنوان کرده ایم .

در عین حال ، پزشکان خارج از کشور آلمان ممکن است به عنوان مکانی برای آموزش دوره تخصص خود یا دانش کلی خودشان به آلمان مراجعه کنند تا شاید بتوانند فرصت های بهتر برای کار و شیوه زندگی در آنجا را ببینند اما دقت داشته باشید که مهارت های زبانی آلمانی بخش مهمی از کار در آلمان است .

ویزای اقامت پزشکان در آلمان

در گذشته پزشکان و دندانپزشکان و حتی متقضیان سایر حرفه ها ابتدا باید اقامت دائم آلمان را دریافت می کردند تا بتوانند به عنوان یک پزشک ، داروساز ، دندانپزشک و یا یک مهندس در جامعه آلمان مشغول به کار شوند . اما الان با تصمیم اتحادیه اروپا به صدور کارتی به نام کارت آبی اروپا ، شرایط مقداری راحت تر شده است . کارت آبی اتحادیه اروپا برای کمک به جذب متخصصان با تجربه از کشورهای غیر اتحادیه اروپا ، برای آمدن و کار در آلمان عنوان شده است . این کارت در مقایسه با مجوز کار طبیعی ، یک مجوز کار معتبرتر با مزایای مختلف از جمله ایجاد راه های سریع تر و آسان تر برای اخذ اقامت دائم آلمان است .

برای دریافت ویزای مناسب شرایط مختلفی وجود دارد که به شرایط مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان به آلمان مربوط می شود و این موارد عبارت است از  به عنوان مثال شما باید یک پیشنهاد شغلی خاص با حداقل حقوق 38688 یورو در سال داشته باشید . همچنین مدرک تحصیلی پزشکی شما در آلمان پذیرفته شود ، اینکه مدرکتان را از چه نوع دانشگاهی دریافت کرده اید نیز حائز اهمیت می باشد .

چنانچه شما مایل نیستید با روش کارت آبی برای کار وارد آلمان شوید ، می توانید با “اجازه اقامت برای کار از طریق اشتغال” اقدام نمایید . یعنی ویزای وابسته به کار دریافت کنید . یا اینکه می توانید از روش ادامه تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی برای ورود به آلمان اقدام کنید و سپس اقامت دائم آنجا را درخواست دهید و وارد بازار کار شوید . اما ، توجه داشته باشید که این کارها نیاز به وقت بیشتری خواهد داشت .

اخذ مجوز پزشکی در کشور آلمان

توجه داشته باشید که یکی از مهم ترین شرایط مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان به آلمان ، صدور مجوز پزشکی توسط دولت آلمان است چرا که تنها این مجوز است که اجازه می دهد پزشکان در حرفه خود کار کنند . این مجوز در سراسر آلمان معتبر است و تا آخر عمر اعتبار خواهد داشت . اما برای صدور آن نیز الزامات مختلفی وجود دارد . برای شروع ، پزشکان خارجی قبل از درخواست برای ویزای پزشکی ، باید یک پیشنهاد شغلی خاص از طرف کشور آلمان داشته باشند . برای این کار شما باید یک پزشک یا یک ارگان پزشکی در آلمان پیدا کنید که گواهی مبنی بر نیاز به حرفه شما در آلمان ، صادر کند . علاوه بر این ، شما باید در داخل کشور خودتان نیز یک پزشک با اعتبار بین المللی را پیدا کنید که بر سوابق تحصیلی و کار شما صحه بگذارد .

توجه کنید که شما هر شرایطی از تحصیل و کار که در خارج از کشور به دست آورده اید ، باید برابر با معیارهای مشابه در آلمان باشد . خصوصا اینکه برای مدرک پزشکی صادر شده در کشورهای غیر اروپایی سخت گیری زیادی به عمل می آید و ارزیابی مدارک تحصیلی شما ممکن است مدت زیادی طول بکشد و این مورد امری طبیعی در زمینه شرایط مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان به آلمان است .

مجوز موقت پزشکی در آلمان

پزشکان داخلی ، دندانپزشکان ، داروسازان ، روانپزشکان و دیگر متخصصان بهداشتی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا که می خواهند در آلمان فقط به طور موقت کار کنند ، می توانند برای یک پروانه حرفه ای تحت عنوان “Berufserlaubnis” که تا دو سال معتبر است ، درخواست بدهند . این مجوز حرفه ای به یک زمان و مکان خاص محدود شده است و صرفا برای کار به عنوان یک ارائه دهنده خدمات در اتحادیه اروپا در نظر گرفته شده است . اگر شما پیشنهاد شغلی مشخصی داشته باشید ، می توانید با این نوع مجوز موقت شروع یه کار کنید . این مجوز به شما اجازه می دهد همزمان با اینکه واجد شرایط بودن شما برای اخذ مجوز پزشکی دائمی توسط مقامات بررسی می شود ، بتوانید در آلمان کار کنید .

الزامات زبان پزشکی در آلمان

هر کسی که بخواهد در آلمان به عنوان یک پزشک ، دندانپزشک ، داروساز و روان درمان کار کند ، باید مهارتهای کلامی و زبانی مناسب زبان آلمانی را برای استفاده حرفه ای و غیررسمی داشته باشد . در آلمان ، رابطه بین دکتر و بیمار بر پایه اعتماد و احترام است و تشخیص پزشکی باید به شیوه ای قابل فهم و حساس باشد . به همین دلیل ، مهارت های بسیار خوب زبان آلمانی ضروری است .

از آنجا که حرفه های پزشکی در آلمان از نظم خاصی پیروی می کند ، شما باید بر اساس شرایط مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان به آلمان ثابت کنید که دارای حداقل سطح B2 در سطح عمومی زبان آلمانی هستید . در بسیاری از ایالت های فدرال ، شما همچنین نیاز به پزشکی آلمانی در سطح C1 دارید . ( در آلمان ، هر ایالت فدرال مقررات خاص خود را برای پزشکان دارد ) . برای دریافت مجوز دائمی پزشکی شما ممکن است نیاز به گذراندن امتحانی به نام Fachsprachenprüfung داشته باشید . برخی از مدارس نیز زبان دوره های آموزشی را برای آماده شدن برای امتحان ویژه ای ارائه می دهند که دانش پزشکی شما را به صورت گفتاری به زبان آلمانی ارزیابی می کند .

پزشکان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا می توانند جهت بهبود مهارت های زبان ، یادگیری شرایط پزشکی ، افزایش دانش مراقبت های بهداشتی و غیره ، به عنوان یک کارآموز به یک کلینیک مناسب درخواست کار بدهند .

درآمد پزشکان و دندانپزشکان در آلمان

حرفه پزشکی در آلمان دارای حقوق و دستمزد بالایی است . البته تفاوت ها با توجه به تجربه حرفه ای شما و منطقه پزشکی که در آن کار می کنید ، است . میانگین حقوق و دستمزد در آلمان برای پزشکان سالانه از 65000 یورو برای دستیار دکتر تا 80000 یورو برای متخصصین متفاوت است . در بیمارستان ها ، شما معمولا با توجه به تعداد سالهای تجربه حرفه ای خود ارتقا می یابید و حقوق شما به ترتیب افزایش می یابد .

پزشکان اصلی در بالاترین سطح حرفه خود با میانگین حدود 278000 یورو در سال بیشترین درآمد را کسب می کنند . اما فراموش نکنید که پزشکان در آلمان دارای حجم کار و مسئولیت های زیادی هستند ! به همین دلیل وجوه بالای حقوق برای پزشکان ، بیراه نیست . حقوق دندانپزشکان در آلمان از سالی 32000 یورو تا 45000 یورو متفاوت است . این نیز به محل کار و تجربه شان بستگی دارد که طبق شرایط مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان به آلمان مشخص می شود .

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان به آلمان

 • ترجمه اصل مدرک پزشکی به زبان آلمانی
 • گواهی تایید مقام پزشکی برای دولت فدرال آلمان
 • گواهی سوء سابقه در جامعه پزشکی
 • گواهی سلامت عمومی
 • نامه سوابق کاری در کشور مبدا با ترجمه آلمانی

همانگونه که در مقاله فوق درباره شرایط مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان به آلمان توضیح داده شد ؛ در بین روش های مهاجرت پزشکان به آلمان ، در حال حاضر روش کارت آبی بهترین گزینه برای مجوز کار پزشکان و دندانپزشکان است . درست است که شاید در ابتدا مقداری ارزش شغلی شما پایین تر از حد انتطارتان باشد اما در نهایت روند ادغام نهایی صورت خواهد گرفت و شما به عنوان یک پزشک یا دندانپزشک ماهر خواهید توانست در کل اروپا طبابت کنید . در راستای دست یابی به این هدف از مشاورین زبده موسسه مهرآفرین رجبی ، موسسه مهاجرتی در شیراز و تهران یاری بجویید .

5/5 - (7 امتیاز)
بازگشت به لیست

34 دیدگاه در “شرایط مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان به آلمان

 1. شادی گفت:

  باسلام. من ۲۴ سالمه و سال چهارم دندانپزشکی در کشور قبرس هستم . در حال حاضر مدرک آلمانی b1 دارم . میخواستم ببینم امکان داره بعد از فارغ التحصیلی بعد از معدلسازی و گذراندن ازمون برای کار در کشور آلمان اقدام کنم؟
  ممنون میشم جواب بدین.

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله با ارائه مدرک b2 زبان آلمانی و شرکت در دوره و آزمون معادل سازی میتوانید وارد بازار کار کشور آلمان شوید.

   با تشکر از سوال شما

 2. رها گفت:

  با سلام و سپاس از مطالب مفیدتون. آیا تفاوتی در مراحل معادلسازی و امتحانات پیروِ آن، برای یک دندانپزشک عمومی فارغ التحصیل از ایران که بواسطه ی ویزای بلوکارت همسرش( و بدون پیش زمینه ی دانش زبان آلمانی) وارد کشور المان شده باشد و بعد از گذشت ۲ سال و دریافت اقامت دایم از طریق همسر توانسته باشد همزمان حداقل مدرک b2 زبان رو کسب کرده باشد و اماده ی استارت پروسه ی معادلسازی شده باشد، تفاوتی ایجاد میشود یا خیر؟؟ منظور ایا داشتن اقامت دایم تاثیر مثبتی برای اسان شدن مراحل میباشد یا خیر؟
  پیشاپیش سپاس از راهنمایتان🙏🍀

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   برای معادل سازی مدرک تان تاثیر خاصی ندارد.

   با تشکر از سوال شما

 3. مهناز گفت:

  با سلام.ايا پزشكان عمومي با معدل بالا و مدرك دانشگاه معتبر ايران شانسي براي شروع به كار در يكي از بيمارستانهاي شهرهاي بزرگ و مركزي مثلا مونيخ يا برلين از ابتدا دارند يا حتما بايد از شهرهاي كوچك و بيمارستانهاي فرعي شروع كنند؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   از ابتدا در همه مراکز نمیتوانند کار کنند و اولویت با افرادی دیگریست که تجربه بالاتری دارند و یا المانی هستند.
   ولی بعد از کسب تجربه و گذشت زمان میتوانند از مراکز سطح بالاتر هم جاب آفر داشته باشند.

   با تشکر از سوال شما

 4. فرزانه گفت:

  سلام من دانشجوی دندانپزشکی سال سه هستم علاوه بر تقویت زبان و بالا بردن معدل میشود به طریقی زودتر به المان مهاجرت کنم ؟؟ مثلا قبل از اتمام دانشگاه در ایران
  و برای معدل اگر بعد از فارق التحصیلی بخواهم اقدام کنم چه معدل چه سال هایی مورد برسی قرار میگیره؟؟ ایا امکان اینکه ریسرچ ها و تحقیقاتم اثر مثبت بگذارد در روند معادل سازی هست؟؟ و اینکه ریسرچ ها چه ویزگی هایی باید داشته باشند؟؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   در صورتی که تمایل داشته باشید قبل از پایان تحصیلات تان به آلمان مهاجرت کنید باید از ابتدا وارد رشته دندانپزشکی بشوید و ممکن است برخی واحد های شما را بپذیرند.
   برای معادل سازی مدرک تان باید در دوره تکمیلی و آزمون های مربوطه شرکت کنید بنابراین پژوهش و تحقیقات شما در زمینه معادل سازی مدرک تان تاثیر چندانی ندارد ولی این موارد باعث افزایش شانس ویزای شما از ایران می شود.

   با تشکر از سوال شما

 5. هانیه گفت:

  سلام،من یک خانم دندان پزشک عمومی 52 ساله هستم،با دو فرزند 21 ساله و 18 ساله.از نظر کاری شرایط در کشور آلمان به چه صورته؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   برای کار در کشور آلمان ابتدا باید مدرک خود را معادل سازی نمایید.
   برای معادل سازی با ارائه مدرک b2 زبان آلمانی از ایران می توانید در دوره های تکمیلی مختص دندانپزشکان در کشور آلمان شرکت کرده و با شرکت در آزمون های مورد نیاز مدرک خود را به تایید کشور آلمان رسانده و در نهایت وارد بازار کار شوید. البته درصد موفقیت شما از لحاظ ویزا شدن نیاز به بررسی های بیشتری دارد. برای افراد بالای 50 سال مهاجرت از طريق ثبت شرکت نیز می‌تواند گزینه مناسبی باشد زیرا که از لحاظ سنی معمولا محدودیتی وجود ندارد.
   فرزندان شما از طریق پذیرش و ویزای تحصیلی میتوانند در آلمان یا دیگر کشور ها در کنار شما حضور پیدا کنند.

   با تشکر از سوال شما

 6. H H گفت:

  سلام من دندانپزشک هستم و تازه فارغ التحصیل شدم و‌مشغول گذراندن دوره ی طرحم هستم؛ برای معادل سازی مدرک چکار باید بکنم؟! و اینکه اگر پیشنهاد شغلی از کلینکی در آلمان داشته باشم امتیاز مثبتی هست؟!

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   شما باید به بهانه ی تطبیق مدرک وارد کشور آلمان شوید و پس از گذراندن حدود ۱ سال مدرک شما معادل سازی می شود ، بله در ویزا شدن شما موثر است.

   با تشکر از سوال شما

 7. samaneh گفت:

  با سلام . اینجانب 40 سالمه و متخصص داخلی هستم ایا با توجه به سنم امکان مهاجرت کاری به المان را دارم؟ با تشکر

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   بله.
   برای پروسه کار و همچنین تخصص مجدد باید یه دوره معادلسازی مدرک بگذرانید تا بتونید مجوز کار و یا ادامه تحصیل بدین.

   با تشکر از سوال شما

 8. بهاره گفت:

  سلام.برای کار در رشته ی دندان پزشکی اسم آزمون معادل سازیش چی هست؟چن مرحله اس؟و اگه حدنصابو نیاوردیم چقدر باید دوره ببینیم اونجا؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   شما ابتدا بايد مدارك خود را درسايت مربوطه تركيه قراردهيد و بعد از تاييد شدن در آزمون STS شركت و كنيد و با دريافت مجوز كار وارد بازار كاري شويد.

   با تشکر از سوال شما

 9. مهدی گفت:

  با سلام من دندانپزشک فارغ التحصيل از دانشگاه بنگلور هندوستان هستم که 20 سال سابقه کاری در ایران را دارم و 51 ساله هستم همچنین قبل از آن دارای مدرک فوق دیپلم دامپزشکی از دانشگاه تهران را گرفتم .پسر عموی من در آلمان درس خوانده و هم اکنون بمدت 25 سال است در آلمان کار دندانپزشکی در کلینیک خصوصی خود انجام میدهد، آیا امکانش هست بتوانم از طریق پسر عموی خودم ویزای کار در آلمان برای دندانپزشکی را بگیرم و یا حداقل با مدرک تکنسین دامپزشکی امکان کار در آلمان وجود دارد؟
  با سپاس

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   برای ورود به پروسه کاری المان باتوجه به اینکه مدرک شما نیاز به معادلسازی دارد و صرفا برای ورود به این پروسه سفارت سن شما رو ارزیابی می کند این گزینه راه همواری نخواهد بود اما اگر بتوانید یه دعوتنامه کاری در حیطه تخصصی خود و مدرک زبان المانی داشته باشید شرایط بهتری خواهید داشت. برای ورود به اروپا اکثرا برای اشخاصی که سن بالاتر از ۵۰ دارن سرمایه گذاری، ثبت شرکت و تمکن مالی قابل اجرا خواهد بود. یکی ازین راهها برای شما ثبت شرکت در لهستان هست یا تمکن مالی اسپانیا هست که راحتتر شما رو به المان خواهد رساند.

   با تشکر از سوال شما

 10. nazari گفت:

  باسلام من ۵۴ سال سن دارم متخصص پوست از کشور رومانی وسابقه ۲۶سال کار در ایران دارم امکان اقامت وکار پزشکی در آلمان برای من چگونه است لطفا راهنمایی کنید. باتشکر

 11. عارف گفت:

  سلام من دانشجوی دندانپزشکی سال ۴ هستم در طول دوران تحصیل چه کار هایی میتونم انجام بدم برای تسهیل مهاجرت به آلمان؟ لطفا راهنمایی کنید

 12. محمدرضاخاسانی گفت:

  من پزشک عمومی با23سال سابقه کار و52 ساله هستم .آیا برای تخصص آلمان میتونم اقدام کنم .
  یا برای کار در آلمان . کدام راحت تراست؟

 13. Azadeh گفت:

  سلام خسته نباشيد
  پزشك عمومي ٣٩ ساله هستم ميتونم براي گرفتن تخصص در المان اقدام كنم؟ايا بايد در ابتدا امتحان معادل سازي انجام ميشه يا در پايان ٢ سال تحصيل؟؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   بله شما میتوانید برای تخصص ورود پیدا کنید. برای پزشکان خارج از اتحادیه اروپا که میخواهند در آلمان ادامه تحصیل بدهند ، دو گزینه وجود دارد ؛ یکی ادامه تحصیل در مقاطع تخصص بالینی در رشته های مختلف و دوم ادامه تحصیل در مقطع دکترا در رشته های پایه علوم پزشکی.
   حال شما در مرحله اول گرفتن پذیرش از یک بیمارستان و یا کلینیک، یعنی یک پزشکی که در کشور آلمان مشغول به کار است و اجازه گرفتن دستیار و یا رزیدنت دارد،شما را به عنوان دستیار یا رزیدنت کلینیک منعقد نماید.مرحله دوم گرفتن گرفتن اجازه کار و یا طبابت در آن بیمارستان یا کلینیک است یعنی باید شما به اداره مربوطه در آن ایالت مراجعه کنید و اجازه کار از آن را دریافت کنید و مرحله سوم بعد از گرفتن این دو مدرک مراجعه به اداره ی کاری آن شهری است که می باشد که در آلمان سیستم تخصص علاوه بر تحصیل کار هم است.و اگر بخواهید برای تخصص در مقاطع بالینی ادامه تحصیل بدهید باید مدرک b2 زبان آلمانی داشته باشید و اگر بخواهید در مقطع دکترا ادامه تحصیل بدهید هم میتوانید به زبان آلمانی یا به زبان انگلیسی ادامه بدهید.
   و شما در شروع دوره رزیدنتی یا حداکثر ظرف ۲ سال اول باید در امتحان ارزش مساوی دانش پزشکی شرکت کنید و در صورتیکه قبول شوید مجوز طبابت دائم به شما تعلق میگیرد

   باتشکر از سوال شما

 14. ارمان نصری گفت:

  سلام
  من دندانپزشک عمومی فارغ التحصیل از اصفهان با سابقه 18 سال هستم .
  شرایط ورود به حرفه دندانپزشکی در المان به چه صورتی هست ؟

 15. سولماز الوفی گفت:

  سلام من متخصص داخلی فارغ التحصیل دانشگاه تبریز هستم ۲ سال سابقه ی کار دارم.امکان دریافت ویزای کار یا تحصیل در المان برای من وجود داره ؟؟

 16. آرش گفت:

  سلام دنداپزشک 38 ساله مرد هستم 11 سال سابقه کار و مطب داری در تهران دارم زبان المانی در حد A2 دارم مسلط به انگلیسی هستم . چندین سرتیفیکیت و مسترشیپ بین المللی در زمینه ایمپلنت و ارتودنسی دارم و در حال گزراندن دوره مسترشیپ ایمپلنت در دانشکده دندانپزشکی شهر بن آلمان هستم و ویزای مولتی دارم. قصد مهاجرت کاری به آلمان رادارم.
  لطفا بنده را راهنمایی فرمایید
  سپاسگزارم

 17. رضا جباری گفت:

  با سلام اینجانب 37 ساله فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی از دانشگاه سنترو اسکولار فیلیپین دارای شماره نظام پزشکی از ایران و سابقه کاری 1/5 ساله درخواست ویزای تحصیلی برای تخصص دندانپزشکی در دانشگاه دولتی آلمان و اجازه کار در درمانگاه آلمان حین تحصیل با حقوق می باشم. با توجه به شرایطم آیا امکان پذیر است؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   بله شما می توانید در کشور آلمان ویزای تحصیلی بگیرید فقط نیازمند شرکت کردن در یک آزمون معادل سازی هستید تا تعیین سطح شوید و بعد از تحصیل می توانید به راحتی وارد بازار کار شوید.

   باتشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *