خط و زبان مردم اوکراین

خط و زبان مردم اوکراین ، جزء لاینفک زندگی کسی است که مهاجرت به کشور اوکراین را انتخاب می کند با ما در این مقاله همراه باشید تا جزئیات دقیقی از این خط و زبان بدانید.

 مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله ، اطلاعاتی درباره زبان و تاریخچه اوکراین را دراختیار شما گذاشته اند ، چنانچه قصد عزیمت و اقامت در اوکراین را دارید ، حتما در کنار این محتوا ، مقاله مهاجرت به اوکراین را نیز مطالعه کنید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل نمایید.

اکثر مردم اوکراین به زبان های روسی و اوکراینی مسلط هستند؛ بخش غربی کشور عمدتاً به گویش اوکراینی و غربی-اوکراینی صحبت می کند که ترکیبی از پنج زبان سرزمین های همسایه است.

در شرق اوکراین از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی حتی آموزش مدرسه به زبان اوکراینی تدریس می‌شود اما مردم آن منطقه عمدتاً به زبان روسی صحبت می‌کنند.

فهرست مطالب
خط و زبان مردم اوکراین

اگر قصد دارید به اوکراین عزیمت کنید با ید حتما خط و زبان مردم را بشناسید ، در این فیلم و پادکست تلاش می کنیم شما را با این خط و زبان آشنا کنیم ، خلاصه این نوشتار را از زبان روناک همکار ما در شرکت مهاجرتی رجبی ببینید و بشنوید.

پادکست خط و زبان مردم اوکراین

ساختار زبان اوکراینی چگونه است؟

ساختار زبان اوکراینی چگونه است؟ زبان اوکراینی با الفبای سیریلیک نوشته می شود ، این زبان ارتباط نزدیکی با روسی دارد اما شباهت های مشخصی به زبان لهستانی نیز دارد ، زبان اوکراینی در واقع ترکیبی از زبان روسی و بلاروسی تا شاخه اسلاوی شرقی از خانواده زبان های اسلاو است.

اوکراین دارای گروه های متنوعی از قومیت ها می باشد که این گروه های مختلف به زبان های مادری خود و همچنین اوکراینی و یا روسی صحبت می کنند.

تعداد قابل توجهی از مردم این کشور به زبان لهستانی ، ییدیش ، روسی ، بلاروسی ، رومانیایی یا مولداوی ، بلغاری ، ترکی کریمه یا مجارستانی صحبت می کنند و شایان ذکر است که روسی مهمترین زبان اقلیت در اوکراین است.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

اگر به دنبال شناخت کشورها با هدف مهاجرت هستید مشاوران ما دقیق ترین پاسخ ها را به شما خواهند داد.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

نقش زبان های مختلف و وضعیت رسمی آنها در اوکراین

نقش زبان های مختلف و وضعیت رسمی آنها در اوکراین ، بیشتر متوجه زبان روسی است ؛ زیرا در دوران حکومت امپراتوری روسیه و در زمان اتحاد جماهیر شوروی ، روسی زبان مشترک اداره دولتی و زندگی عمومی در اوکراین بود.

اگرچه اوکراین در دهه پس از انقلاب 1917 دارای موقعیت برابر با روسیه بود اما در دهه 1930 تلاش هماهنگ برای روسی سازی به خوبی در جریان بود و در سال 1989 اوکراینی بار دیگر روسی زبان رسمی این کشور شد و وضعیت آن به عنوان تنها زبان رسمی در قانون اساسی اوکراین در سال 1996 تأیید شد.

در سال 2012 قانونی به تصویب رسید که به مقامات محلی این اختیار را می داد که به زبان اقلیت ها وضعیت رسمی اعطا کنند ، اگرچه زبان اوکراینی مجدداً به عنوان زبان رسمی کشور تأیید شد اما مدیران منطقه می توانند تجارت رسمی را به زبان رایج منطقه انجام دهند.

در کریمه ، که دارای وضعیت خودمختار در اوکراین است و اکثریت روسی زبان در آن وجود دارد ، روسی و تاتاری کریمه زبان‌های رسمی هستند ؛ علاوه بر این ، مدارس ابتدایی و متوسطه که از زبان روسی به عنوان زبان آموزشی استفاده می‌کنند ، هنوز در حوضه دونتس هستند و سایر مناطق با اقلیت‌های بزرگ روسی وجود دارند.

پارلمان اوکراین در فوریه 2014 ، پس از برکناری رئیس جمهور طرفدار روسیه ، اقدام به لغو قانون زبان اقلیت کرد اما الکساندر تورچینوف از امضای این لایحه برای تبدیل قانون خودداری کرد.

انواع لهجه در زبان اوکراینی

نظریه های مربوط به توسعه زبان اوکراینی

اولین نظریه های مربوط به توسعه زبان اوکراینی و منشأ آن ، در اواسط قرن هجدهم در روسیه امپراتوری توسط میخائیل لومونوسوف ارائه شد ، این تئوری وجود زبان مشترکی را مطرح می کند که همه مردم اسلاو شرقی در زمان روسیه به آن صحبت می کردند.

به گفته لومونوسوف ، تفاوت‌هایی که متعاقباً بین روسی بزرگ و اوکراینی ایجاد شد ( که او از آن به عنوان روسی کوچک یاد می شود ) را می‌توان با تأثیر زبان‌های لهستانی و اسلواکی بر خط و زبان مردم اوکراین و تأثیر زبان‌های اورالیک بر روسی از قرن سیزدهم تا بیستم توضیح داد.

دیدگاه دیگری در قرن 19 و 20 توسط زبانشناسان امپراتوری روسیه و اتحاد جماهیر شوروی ایجاد شد که وجود زبان مشترکی را که در گذشته توسط اسلاوهای شرقی صحبت شده است ، فرض کردند  اما بر خلاف فرضیه لومونوسوف ، این نظریه هر تأثیر خارجی دیگری را به عنوان نیروی محرکه اصلی که منجر به شکل گیری سه زبان مختلف (روسی ، اوکراینی و بلاروسی) از زبان رایج اسلاوی شرقی قدیم شد ، نمی بیند.

با این حال پژوهش فوق یافته‌های زبان‌شناس روسی آندری زالیزنیاک بر این مبنا است که اوکراینی و بلاروسی به ترتیب ادامه زبان های کیف و پولوتسک هستند.

نظریه های مربوط به توسعه زبان اوکراینی

نگاهی به خاستگاه ها و تحولات زبان اوکراین

با نگاهی به خاستگاه و تحولات زبان اوکراین ، مشخص می شود که در خط و زبان مردم اوکراین ، آثاری از کلمات آلمانی وجود دارد ، در زیر دلیل این امر بررسی شده است.

در قرن سیزدهم ، زمانی که شهرک نشینان آلمانی توسط شاهزادگان پادشاهی روتنیا به اوکراین دعوت شدند ، کلمات آلمانی در زبان اوکراین ظاهر شد و نفوذ آنها در لهستان نه تنها از طریق استعمارگران آلمانی بلکه از طریق یهودیان ییدیش زبان ادامه یافت.

همچنین تماس قابل توجه با تاتارها و ترک ها باعث شد که بسیاری از کلمات ترکی ، به ویژه آنهایی که مربوط به مسائل نظامی و صنعت است ، در زبان اوکراینی پذیرفته شوند.

به دلیل وام‌گیری‌های سنگین از لهستانی ، آلمانی ، چکی و لاتین ، زبان بومی اولیه اوکراینی شباهت واژگانی بیشتری با زبان‌های اسلاوی غربی داشت تا با روسی یا اسلاوی کلیسایی ؛ در اواسط قرن هفدهم ، واگرایی زبانی بین زبان‌های اوکراینی و روسی به قدری قابل توجه بود که در جریان مذاکرات برای معاهده پریاسلاو ، بین Bohdan Khmelnytsky ، رئیس میزبان Zaporozhian و دولت روسیه ، نیاز به مترجم وجود داشت.

خصوصیات فعلی زبان مردم اوکراین

خصوصیات فعلی زبان مردم اوکراین

در گاهشماری پذیرفته شده زبان اوکراینی ، این زبان را به اوکراینی قدیمی ، میانه و مدرن تقسیم می کند و جورج شولف توضیح می‌دهد که بسیاری از خصوصیات فعلی زبان مردم اوکراین بر اساس شخصیت منابع مکتوب معاصر است که در نهایت تحولات تاریخی-اجتماعی را منعکس می‌کند ، اوکراین هر ساله در 9 نوامبر روز خط و زبان مردم اوکراین را جشن می گیرد و شما هنگام اقامت و زندگی در این کشور می توانید در آن شرکت کنید و از آن لذت ببرید.

توجه داشته باشید که زبان نقش مهمی در زندگی هر ملتی دارد و شما به هر کشوری که بروید برای برقراری ارتباط مجبور به استفاده از زبانی مشترک هستید ، دانستن خط و زبان مردم اوکراین شاید در زمان تحصیل در اوکراین چندان ضروری به نظر نرسد اما قطعا در زمان کار در اوکراین اهمیت پیدا می کند ، بنابراین اگر قصد کار در این کشور را دارید به مقاله کار در اوکراین مراجعه کرده و با مشاغل مورد نیاز این کشور آشنا شوید.

شما حتی زمانی که می خواهید به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اوکراین نیز فکر کنید ، در زمان عقد قراردادها و کار با اوکراینی ها بالاخره خط و زبان مردم اوکراین برایتان اهمیت پیدا خواهد کرد ، در صورت نیاز ، مقاله لینک شده در خصوص سرمایه گذاری در این کشور را نیز بخوانید و با برترین نوع سرمایه گذاری و حداقل مبلغ مورد نیاز برای ثبت شرکت هم آشنا شوید.

با چهره های متفاوت اوکراین از طریق مطالعه مقالات زیر آشنا شوید.

سوالات پر تکرار خط و زان مردم اوکراین

زبان اوکراینی با الفبای سیریلیک نوشته می شود ، این زبان ارتباط نزدیکی با روسی دارد اما شباهت های مشخصی به زبان لهستانی نیز دارد ، زبان اوکراینی در واقع ترکیبی از زبان روسی و بلاروسی تا شاخه اسلاوی شرقی از خانواده زبان های اسلاو است.

در قرن سیزدهم ، زمانی که شهرک نشینان آلمانی توسط شاهزادگان پادشاهی روتنیا به اوکراین دعوت شدند ، کلمات آلمانی در زبان اوکراین ظاهر شد و نفوذ آنها در لهستان نه تنها از طریق استعمارگران آلمانی بلکه از طریق یهودیان ییدیش زبان ادامه یافت.

تعداد قابل توجهی از مردم این کشور به زبان لهستانی ، ییدیش ، روسی ، بلاروسی ، رومانیایی یا مولداوی ، بلغاری ، ترکی کریمه یا مجارستانی صحبت می کنند و شایان ذکر است که روسی مهمترین زبان اقلیت در اوکراین است.

با نگاهی به خاستگاه و تحولات زبان اوکراین ، مشخص می شود که در خط و زبان مردم اوکراین ، آثاری از کلمات آلمانی وجود دارد.

بنابراین وقت را هدر ندهید و برای اطلاعات بیشتر با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس بگیرید تا علاوه بر آشنایی با خط و زبان مردم اوکراین ، با تمام جوانب مهاجرت به این کشور آشنا شوید ، کارشناسان ما در دفاتر مرکز و غرب تهران و شیراز آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند ، همچنین توصیه می کنیم مقاله تحصیل در اوکراین را بخوانید و با برترین رشته های تحصیلی و دانشگاه های معتبر این کشور هم آشنا شوید.

با خط و زبان کشورهای مطرح و نامی آشنا هستید اما ممکن است خط و زبان برخی از کشور های زیر را ندانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post