مالیات شرکت ها در چین

مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
مالیات شرکت ها در چین
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

مالیات شرکت ها در چین برای کسانی که می خواهند در چین شرکت ثبت کنند و یا سرمایه گذاری نمایند موضوعی بسیار مهم است ، در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به بررسی انواع مالیات شرکت ها در چین خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

شرکت های فعال در جمهوری خلق چین که درآمد کسب می کنند باید مالیات بر درآمد شرکت (CIT) را پرداخت کنند ، همچنین به عنوان مالیات بر درآمد شرکت (EIT) نامیده می شود ؛ این قانون در مورد کلیه شرکتها به جز در مشاغل شخصی و مشارکت های تجاری قابل اجرا است.

مالیات بر درآمد شرکت به عنوان درصدی از درآمد خالص محاسبه شده شرکت در یک سال مالیاتی اخذ می شود ، برای بدست آوردن درآمد مشمول مالیات شرکت ، کلیه هزینه های معقول و ضرر و زیان وارده در طی این سال مالی باید از کل درآمد سالانه کسر شود.

برای تعیین نرخ مالیات قابل اجرا ، باید سود خالص یک شرکت را بررسی کنیم ، در چین شرکت ها موظفند CIT را به صورت سه ماهه به مقامات مالیاتی چین پرداخت کنند و ضمن تکمیل پرونده سالانه CIT تعدیلات احتمالی در سال مالی بعدی است.

برای دریافت اطلاعات کامل و جامع در خصوص نحوه سرمایه گذاری در کشور چین مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در چین را در همین سایت مطالعه نمایید.

مالیات بر درآمد شرکت

طبق قانون مالیات بر درآمد شرکت ها (CIT) ، که از 1 ژانویه 2008 به اجرا درآمد ، کلیه شرکت های چین مشمول CIT هستند ، هم شرکت داخلی و هم خارجی مشمول نرخ مالیات یکنواخت 25٪ هستند ، بعلاوه در صورت واجد شرایط بودن به عنوان شرکت های خدمات پیشرفته با فناوری پیشرفته یا فناوری ، برخی از سازمان ها ممکن است نرخ ترجیحی مالیات بر درآمد 15٪ را تجربه کنند.

مالیات بر درآمد شرکتها بر اساس درآمد ، منهای هزینه ها ، مالیات عملیاتی و چندین هزینه محاسبه می شود. در نتیجه ، CIT طبق فرمول زیر محاسبه می شود:

مالیات بر درآمد شرکت = (درآمد – هزینه ها – مالیات عملیاتی – هزینه ها) * 25٪

شرکت هایی در چین که درآمد مالیاتی آنها کمتر از 1 میلیون یوان است ، از پرداخت بیش از 75٪ CIT مالیات معاف هستند و نرخ 20٪ CIT را نسبت به 25٪ باقی مانده مالیات پرداخت می کنند ، این بدان معنی است که درآمد مشمول مالیات تا سقف 1 میلیون یوان در واقع مشمول مالیات بر درآمد5 درصد است.

مالیات بر ارزش افزوده

در چین دو نوع براکت برای وضعیت مالیات بر ارزش افزوده یک شرکت وجود دارد که شامل پرداخت کنندگان مالیات در مقیاس کوچک و مالیات دهندگان عمومی می باشد ؛ به طور کلی مالیات دهندگان کوچک شرکت هایی در چین هستند که درآمد سالانه آنها زیر 5،000،000 یوان (720،000 دلار آمریکا) است ، این شرکت ها به طور کلی 3٪ مالیات بر ارزش افزوده پرداخت می کنند ، با این حال ، اگر مالیات دهنده مقیاس کوچکی هستید ، مالیات بر ارزش افزوده کسر نمی شود و به یک هزینه مستقیم برای تجارت شما تبدیل می شود.

در پکن ، اگر یک نهاد در مقیاس کوچک خط درآمد استاندارد را برآورده نکند می توانند درخواست کنند که به عنوان یک پرداخت کننده مالیات عمومی رفتار کند ، برای این کار یک درخواست دقیق باید قبل از پذیرش پر شود ، هنگامی که شرکت وضعیت عمومی پرداخت کننده مالیات بر ارزش افزوده را دریافت کرد ، می توان مالیات بر ارزش افزوده را کسر کرد که از نظر کنترل مالیات می تواند سودمند باشد.

بعلاوه مالیات بر ارزش افزوده کسر را می توان برای سایر شرکت ها صادر کرد ، بدون اینکه نیازی به دخالت اداره مالیات باشد.

این امر خصوصا برای شرکتهایی که در چین فعالیتهای بازرگانی و یا تولیدی دارند جالب توجه است ، زیرا این شرکتها عموما مشمول مقدار زیادی مالیات بر ارزش افزوده ورودی می شوند.

برای صنایع مشاوره یا خدمات ، عمده هزینه ها معمولا حقوق کارمندان است ، این شرکتها به طور کلی مشمول مقدار زیادی قابل توجه مالیات بر ارزش افزوده ورودی نمی شوند و نرخ آن 6 درصد است اما مالیات بر ارزش افزوده در شرکت های حمل و نقل ، کشاورزی ، منابع طبیعی و محصولات 10 درصد و در دیگر شرکت ها 16 درصد می باشد.

اظهار نامه مالیاتی

برای شرکت های ثبت شده در چین اظهارنامه مالیاتی ، موقت یا نهایی ، بسته به شرایط خاص باید ماهانه ، سالانه یا معامله ای تعیین شود ، انواع خاصی از ساکنان باید اظهارنامه مالیاتی سازش سالیانه را بر درآمد جامع ارائه دهند دوره تشکیل پرونده اظهارنامه مالیاتی سازش سالانه بین 1 مارس تا 30 ژوئن سال بعد است.

در چین اظهارنامه مشترک مالیاتی وجود ندارد ، زن و شوهر جداگانه ارزیابی و مالیات می شوند ، اظهارنامه مالیاتی باید به موقع ثبت شود ، برنامه های افزودنی برای پرونده فقط در “شرایط خاص” مجاز هستند.

سوالات پر تکرار مالیات در چین

در این محتوا از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تمام اطلاعات مورد نیاز در خصوص مالیات شرکت ها در چین را بررسی کردیم ، باکس دیدگاه در اختیار شماست تا سوالات خود در زمنیه مهاجرت را درج کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

آیا در چین اظهار نامه مالیاتی مشترک وجود دارد ؟

در چین اظهارنامه مشترک مالیاتی وجود ندارد ، زن و شوهر هم جداگانه ارزیابی و مالیات می شوند ، اظهارنامه مالیاتی بایده به موقع ثبت شود ، برنامه های افزودنی برای پرونده فقط در شرایط خاص مجاز هستند.

چه شرکت هایی در چین از مالیات معاف هستند؟

شرکت هایی در چین که درآمد مالیاتی آنها کمتر از 1 میلیون یوان است ، از پرداخت بیش از 75٪ CIT مالیات معاف هستند و نرخ 20٪ CIT را نسبت به 25٪ باقی مانده مالیات پرداخت می کنند ، این بدان معنی است که درآمد مشمول مالیات تا سقف 1 میلیون یوان در واقع مشمول مالیات بر درآمد5 درصد است.

مالیات بر درآمد در چین چقدر است؟

طبق قانون مالیات بر درآمد شرکت ها (CIT) ، که از 1 ژانویه 2008 به اجرا درآمد ، کلیه شرکت های چین مشمول CIT هستند ، هم شرکت داخلی و هم خارجی مشمول نرخ مالیات یکنواخت 25٪ هستند

کشور چین با توجه به سیاست های خود برای جذب سرمایه گذاران خارجی فرصت های بی نظیری را در اختیار سرمایه گذاران قرار داده است ، ما در این محتوا ، قوانین مالیات شرکت ها در چین را بررسی کردیم ، همچنین کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی رجبی راهنمای شما در این زمینه خواهند بود ، برای اطلاع از چگونگی سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور های دیگر مقالات دیگر سایت را مطالعه نمایید ؛ پیشنهاد ما مطالعه مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ترکیه است ، ترکیه دارای هزینه های بسیار کمی برای ثبت شرکت است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه