تحصیل در کالج پچ مجارستان

تحصیل در کالج پچ مجارستان

مجارستان با جذب هزاران دانشجوی بین المللی در تمامی مراکز آموزشی خود توانسته به یکی از مقاصد اصلی دانشجویان در اروپا تبدیل شود . مراکز آموزش عالی و دانشگاه های مختلفی در شهرهای مجارستان قرار گرفته اند که یکی از برترین آنها کالج بین المللی و پزشکی پچ است . موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی ضمن بررسی شرایط تحصیل در کالج پچ مجارستان به کمک کارشناسان ماهر آماده مشاوره در خصوص تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان برای تمامی متقاضیان در کالج پچ و سایر دانشگاه های این کشور است .

هر ساله دانشجویان زیادی از کشورهای آسیا و اروپایی به امید پذیرش در دانشگاه های پزشکی مجارستان راهی این کشور می شوند . یکی از برترین این مقصدها کالج و دانشگاه پزشکی پچ واقع در شهری به همین نام می باشد . شهر پچ به عنوان پنجمین شهر بزرگ مجارستان در جنوب غربی این کشور قرار گرفته است .

جمعیت این شهر بیش از 150 هزار نفر است پچ یکی از شهرهای تاریخی مجارستان است که بیش از بیش از دو هزار سال تاریخ را در خود جای داده است . اغلب دانشجویانی که به دنبال زندگی در شهری با امنیت بالا و رشته های پزشکی هستند این شهر را انتخاب می کنند .

شرایط تحصیل در کالج پچ مجارستان

کالج پچ یکی از اصلی ترین بخش های دانشگاه پچ است . داوطلبان متقاضی برای تحصیل در کالج پچ مجارستان در رشته پزشکی دوره های مورد نیاز را طی می کنند . در این کالج تمامی دروس اختصاصی پیش نیاز پزشکی به صورت جداگانه و تخصصی به داوطلبان ارائه می شود .

زندگی دانشجویی در این شهر بسیار متنوع و سازمان یافته است به همین دلیل یکی از برجسته ترین شهرهای مجارستان و اروپا برای دانشجویان است . یکی از مهم ترین نکته ها در رابطه با این شهر هزینه کم زندگی و تحصیل به داشتن زندگی بهتر دانشجویی به فرد کمک نموده و دانشجو قادر است با بهره مندی از امکانات و مخارج کم به پذیرش برسد .

یکی از دلایل اعتبار این کالج تدریس دروس توسط اساتید برجسته و ماهر مطابق با قوانین دانشگاه است که به دانشجو کمک می کند تا طبق آزمون ورودی دانشگاه دروس را فراگرفته و شانس قبولی خود را تضمین کند .

متقاضیان تمامی شاخه های درسی را به کمک اساتید کاملا مرتبط با مواد آزمون فرا می گیرند و بهترین دوره برای ورود به دانشگاه شناخته می شوند . متقاضیان باید حداقل معدل 16 در دیپلم را داشته باشند و ضمن شرکت در یک مصاحبه در داخل کشور تعیین سطح شوند .

دانشگاه پچ مجارستان

دانشجویانی که دوره آموزشی لازم را در کالج پچ سپری می کنند پس از اتمام تمامی دروس و کسب نمره قبولی آماده شرکت در آزمون ورودی دانشگاه خواهند بود .

شرکت در دوره کالج قبولی در آزمون ورودی دانشگاه را آسان نموده و دانشجویان با توجه به نمره کسب شده می توانند در یکی از رشته های علوم پزشکی به تحصیل مشغول شوند .

دانشگاه پچ از جمله معروف ترین دانشگاه ها در علوم پزشکی است و زبان تدریس انگلیسی و آلمانی است ، پس امکان تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی وجود دارد .

دانشگاه پچ مجارستان

دانشجویانی که در این دانشگاه پذیرفته می شوند می توانند به تحصیل در کالج پچ مجارستان مشغول شوند . دوره پزشکی عمومی را به مدت 6 سال و دندانپزشکی را 5 ساله پشت سر می گذارند .

البته امکان تحصیل در رشته های داروسازی و پرستاری نیز برای متقاضیان وجود دارد . تحصیل در این دانشگاه دانشجو را برای کار و یا ادامه تحصیل در دانشگاه های برتر دنیا بسیار هموار می سازد . مدرک دانشگاه و کالج پچ در تمامی کشورهای اروپایی پذیرفته شده و معتبر است .

شرایط پذیرش در کالج پچ مجارستان

متقاضیان شروع دوره پیش نیاز برای تحصیل در کالج پچ مجارستان باید دیپلم دوره دبیرستان را داشته و در موعد مقرر اعلام شده توسط کالج اقدام به ثبت نام کنند .

این دوره معمولا در ماه اکتبر آغاز می شود و دانشجو قبل از آن باید شهریه لازم را بپردازد . این دوره راه را برای تمامی دانشجویان متقاضی تحصیل هموار نموده و آغازی برای تحصیل در رشته پزشکی است .

پذیرش در این دوره پیش پزشکی معمولا دو بار در سال انجام می شود و سن افراد متقاضی باید کمتر از سی سال باشد . دروس مربوط به رشته های پزشکی که دانشجویان داوطلب باید به صورت تخصصی آنها را فرا گیرند عموما شامل : زیست شناسی ، شیمی ، زبان انگلیسی ، زبان تخصصی پزشکی ، فیزیولوژی و زبان مجاری است .

دانشجویان برای تحصیل در مجارستان در این دوره می توانند به صورت فشرده و یا عادی با تمرکز بیشتر بر روی دروس آماده شرکت در آزمون ورودی دانشگاه شوند . در دوره فشرده ساعات کلاس در طول روز و هفته بیشتر بوده و تسلط به زبان انگلیسی یکی از مهم ترین بخش ها است . اما در دوره های عادی دانشجویان در کلاس ها و ساعات کمتری در هفته دروس را تمرین می کنند .

دوره زبان در کالج پچ مجارستان

دوره پیش پزشکی در واقع مخصوص کسانی است که با زبان انگلیسی آشنایی نسبی داشته و اطلاعات مربوط به دروس پزشکی را ندارند .

دانشجویانی که تمایل دارند دوره زبان خود را قبل از ورود به دانشگاه و شروع تحصیل در کالج پچ مجارستان سپری کنند این شانس را دارند که در دوره های تخصصی زبان که در کالج پچ برگزار می شود شرکت کنند .

دوره زبان این کالج به مدت دو ترم برگزار شده و علاوه بر دروس مربوط به زبان با برنامه های آموزشی و گردشگری همراه است .

شهریه کلاس زبان در حدود دوره پیش دانشگاهی است و توصیه می شود که با تسلط نسبی به این زبان دوره پیش نیاز پزشکی را آغاز کنید . فضای شهر پچ این شانس را به دانشجو می دهد تا در فضای توریستی بتواند زبان انگلیسی خود را به خوبی تقویت کند .

مدارک لازم جهت پذیرش در کالج پچ مجارستان

  • فرم تکمیل شده درخواست
  • ترجمه رسمی مدارک و ریز نمرات به زبان انگلیسی
  • توصیه نامه از استاد
  • بیوگرافی متقاضی
  • نتیجه مصاحبه و تعیین سطح زبان انگلیسی
  • پرداخت مبلغ 200 یورو
  • رزومه فرد

هزینه تحصیل در کالج پچ مجارستان

هزینه تحصیل در کالج پچ مجارستان

دانشجویان باید هزینه تحصیل در هر دوره را به صورت جداگانه بپردازند . هزینه دوره های پیش نیاز پزشکی باید طبق شهریه مشخص شده از سوی دانشگاه به طور کامل پرداخت شود .

این مبلغ شامل بخش های متعددی بوده و با توجه به امکانات دریافتی از سوی دانشجو می تواند تغییر یابد . هزینه تحصیل در این کالج در مجموع در حدود 8000 یورو است که شامل بیمه ، خوابگاه و کلاس های آموزشی است .

تحصیل در کالج پچ در حدود نه ماه بوده و زمینه ساز ورود دانشجویان به رشته های پزشکی است . این کالج علاوه بر امکانات تحصیلی امکانات رفاهی همچون خوابگاه را برای دانشجویان فراهم ساخته و اقامت در این کشور را به مراتب برای متقاضیان راحت تر می سازد .

جهت هرگونه سوال در رابطه با تحصیل در کالج پچ مجارستان کارشناسان موسسه مهر آفرین رجبی را به خاطر داشته باشید و برای دریافت ویزای این کشور و مزایا و معایب تحصیل در مجارستان مشورت با کارشناسان موسسه را فراموش نکنید . مشاوران موسسه در دفاتر تهران و شیراز آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما هستند .

2/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه