تحصیل در مدارس انگلستان

تحصیل در مدارس انگلستان یکی از گزینه های مهاجرتی ویژه برای والدینی است که تمایل دارند تا فرزندانشان از زمان مدرسه در یک سیستم آموزشی پیشرفته به تحصیل بپردازند و همواره به فکر ساختن آینده آن ها به بهترین شکل ممکن هستند.

دریافت پذیرش از مدارس انگلستان ، اخذ ویزای تحصیلی و حضور یکی از والدین در کنار دانش آموز در این کشور ، نیازمند بررسی کامل و دقیق شرایط می باشد و متقاضیان باید با آگاهی و در نظر گرفتن تمامی جوانب اقدامات لازم را انجام دهند. 

کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با تسلط کافی نسبت به این روش مانند سایر روش ها ، پروسه مهاجرتی متقاضیان را پیش می برند و برای ساختن آینده ای درخشان آن ها را همراهی می کنند ، پیشنهاد می کنیم در کنار این محتوا ، مقاله تحصیل در انگلستان را نیز بخوانید و با سیستم آموزشی این کشور بیشتر آشنا شوید.

چنانچه شما هم از جمله والدین دغدغه مندی هستید که می خواهید فرزندتان در یکی از بهترین سیستم های آموزشی دنیا مشغول به تحصیل شود ، این مقاله را تا انتها دنبال کنید تا از تمامی شرایط و ویژگی های تحصیل در مدارس انگلستان از جمله سیستم آموزشی این کشور ، انواع مدارس و هزینه تحصیل در مدارس انگلیس مطلع شوید.

نکته : برای مرور راحت تر این مقاله می توانید از بخش فهرست مطالب بر روی عنوان مورد نظرتان کلیک کنید تا محتوای مرتبط با آن را بخوانید.

فهرست مطالب
تحصیل در مدارس انگلستان

در این بخش از مقاله ویدئو و پادکست جالبی در خصوص شرایط تحصیل در مدارس انگلستان توسط همکار ما روناک در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی ارائه شده است ، دعوت می کنیم فایل ها را ببینید و بشنوید و اطلاعات خود را تکمیل نمایید.

پادکست تحصیل در مدارس انگلستان​

سیستم آموزشی در مدارس انگلستان

دانش آموزان جهت تحصیل در مدارس انگلستان مانند سایر کشورها باید در مقطع تحصیلی مناسب خود پذیرفته شوند.

سیستم آموزشی در انگلستان به چهار بخش اصلی تقسیم می‌ شود:

آموزش ابتدایی ، آموزش متوسطه ، آموزشی عالی و آموزش تکمیلی

دانش آموزان در بازه سنی 5 تا 16 سال تحصیلات اجباری را پشت سر می گذارند که شامل مقاطع ابتدایی و متوسطه می شوند و بعد از آن به صورت اختیاری می توانند ادامه تحصیل دهند ، سیستم آموزشی در انگلستان براساس سن نیز به چهار بخش با عنوان مراحل کلیدی یا  (Key Stages) تقسیم می شود.

 • مرحله کلیدی 1: 5 تا 7 سال
 • مرحله کلیدی 2: 7 تا 11 سال
 • مرحله کلیدی 3: 11 تا 14 سال
 • مرحله کلیدی 4: 14 تا 16 سال
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

اعزام دانش آموزان به برترین مدارس دنیا زیر نظر کارشناسان خبره و به روز رجبی.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

مقطع ابتدایی در مدارس انگلستان

تحصیل در مدارس انگلستان در مقطع ابتدایی در بازه سنی 5 تا 11 سال اتفاق می افتد و این مقطع بر اساس مراحل کلیدی ، مراحل 1 و 2 را در بر می گیرد ، بعضی از مدارس ابتدایی به دو سطح کودکان و نوجوانان تقسیم می شوند که معمولا مدارس جداگانه ای در یک مکان هستند.

سطح کودکان ، بازه سنی 5 تا 7 سال یا همان مرحله کلیدی 1 است و سطح نوجوانان بازه سنی 7 تا 11 سال یا مرحله کلیدی 2 می باشد.

مقطع ابتدایی در مدارس انگلستان

مقطع ابتدایی در مدارس انگلستان به 7 سال تقسیم می شود:

 • سال R (Reception) برای کودکان 5 ، 4 ساله
 • سال 1 برای کودکان 6 ، 5 ساله
 • سال 2 برای کودکان 7 ، 6 ساله که در این سال آزمون SAT  برای مرحله کلیدی 1 برگزار می شود.
 • سال 3 برای نوجوانان 8 ، 7 ساله
 • سال 4 برای نوجوانان 9 ، 8 ساله
 • سال 5 برای نوجوانان 10 ، 9 ساله
 • سال 6 برای نوجوانان 11 ، 10 ساله که در این سال آزمون SAT  برای مرحله کلیدی 1 برگزار می شود.

مقطع متوسطه در مدارس انگلستان

مقطع متوسطه در مدارس انگلستان چه ویژگی هایی دارد؟ بعد از اتمام سال 6 ام ، دانش آموزان وارد مقطع متوسطه در مدارس انگلستان می شوند ؛ سال های 7 ام و 8 ام ، 2 سال اول مقطع متوسطه در سیستم آموزشی انگلستان هستند که در بعضی از مدارس خصوصی ، این دو سال در junior school و در برخی در Senior school ارائه می شوند.

جهت تحصیل در مدارس انگلستان در سال 7 ام گاهی نیاز به شرکت در آزمون ورودی می باشد. همچنین امکان انتقال از Junior school به Senior school یعنی از سال 8 ام به 9 ام ، ممکن است مشروط به نتایج امتحان ورودی مشترک در آن مدارس باشد ؛ سال 9 ام در سیستم آموزشی انگلستان سال بسیار مهمی تلقی می شود چرا که یک سال مهم جهت آماده شدن برای برنامه GCSE و ورود به همه مدارس می باشد.

در دو سال پایانی مقطع متوسطه یعنی سال 10 ام و 11 ام که دانش آموزان از 14 سالگی وارد آن می شوند ، برای آزمون های GCSE (General Certificate of Secondary Education) که بعد از 2 سال برگزار می گردند ، آماده می شوند.

مقطع متوسطه در مدارس انگلستان و برنامه GCSE

در سیستم آموزشی انگلستان ، در طول برنامه GCSE ، دانش آموزان 9 تا 12 موضوع مختلف را مطالعه می کنند که دروس اجباری آن ها ریاضیات ، زبان انگلیسی ، یک زبان جدید  و 2 درس از 3 درس علوم ، تاریخ و جغرافیا هستند.

در پایان برنامه 2 ساله  GCSE، دانش آموزان پس از شرکت در امتحانات هر کدام از دروسی که گذرانده اند ، گواهینامه GCSE خود را دریافت می کنند.

موضوعات درسی انتخاب شده و نتایج آزمون مقطع متوسطه در مدارس انگلستان و برنامه GCSE برای تحصیل در مقاطع عالی (A-Level یا IB) و ثبت نام در دانشگاه بسیار حائز اهمیت هستند.

به همین دلیل بعضی از مدارس به دانش آموزان بین المللی که قصد تحصیل در مدارس انگلستان را دارند ، در سال 11 ام 1 سال فشرده برنامه GCSE را پیشنهاد می دهند. این سال برای دانش آموزانی قابل دسترسی است که بالای 15 سال دارند و از نظر وضعیت تحصیلی دارای شرایط خوبی هستند.

مقطع متوسطه در مدارس انگلستان و برنامه GCSE

IGCSE در انگلستان چیست؟

برنامه IGCSE (International General Certificate of Secondary Education) دانش آموزان بین المللی که برای تحصیل در مدارس انگلیس به این کشور آمده اند را برای A-Level و IB آماده می کند.

در این دوره دانش آموزان به مطالعه 5 تا 7 درس مثل ریاضیات ، زبان انگلیسی و علوم را می پردازند و هر مدرسه لیست دروس قابل دسترس را به دانش آموزان IGCSE ارائه می دهد ،  در پایان سال 11 ام هم دانش آموزان در آزمون هر کدام از دروس شرکت کرده و در نهایت سرتیفیکیت IGCSE را دریافت می نمایند.

پیش دانشگاهی در انگلستان

پیش دانشگاهی در انگلستان

افرادی که جهت تحصیل در مدارس انگلستان به این کشور رفته اند ، در صورت ادامه تحصیل ، در سال 12 ام و 13 ام برای ورود به دانشگاه وارد دوره پیش دانشگاهی در انگلستان می شوند.

زمانی که دانش آموزان به سن 16 سالگی می رسند ، می توانند وارد یک برنامه 2 ساله شوند که 3 یا 4 درس به آن ها آموزش داده می شود و در نهایت در آزمون های سطح Advanced که تحت عنوان A – Levels شهرت دارند ، شرکت می کنند ، A levels ، امتحانات دولتی هستند که توسط تمامی دانشگاه های انگلستان و مراکز آموزشی در سطح جهان شناخته شده اند.

در پایان سال 13 ام که دانش آموزان در آزمون های تمامی دروس پذیرفته شوند ، به آن ها سرتیفیکیت A level اعطا می شود ، تحصیل در مدارس انگلستان در سال 12 ام و 13 ام شکل دیگری نیز دارد که به شما این امکان را می دهد تا بیشتر از 4 ، 3 درس را انتخاب نمایید. این گزینه که همان دیپلم بین المللی یا IB (international baccalaureate) می باشد ، توسط برخی از مدارس خصوصی ارائه می شود.

در پایان هم دانش آموزان در آزمون هر کدام از دروس شرکت کرده و دیپلم خود را دریافت می کنند ، از سن 17 سالگی ، دانش آموزان بین المللی می توانند به جای دریافت گواهینامه A-Level یا IB ، در برنامه فاندیشن یک ساله شرکت نمایند و برای ورود به دانشگاه آماده شوند.

اگر قصد تحصیل در مدارس یا دانشگاه های انگلستان را دارید ، مقالات زیر می تواند اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهد.

انواع مدارس در انگلستان

اگر قصد تحصیل در مدارس انگلستان را دارید ، باید در نظر داشته باشید که انواع مدارس در انگلستان اعم از مدارس دولتی ، مدارس خصوصی ، مدارس بین المللی و مدارس شبانه روزی در این کشور وجود دارند که شرایط ورود به هر کدام و هزینه تحصیل در آن ها متفاوت می باشند.

به طور مثال برای ورود به برخی از مدارس شما ملزم به شرکت در مصاحبه یا آزمون ورودی می باشید.

هزینه تحصیل در مدارس انگلستان​

هزینه تحصیل در مدارس انگلستان

طبیعتا وقتی انتخاب شما تحصیل در مدارس انگلستان باشد ، هزینه تحصیل و زندگی برای شما حائز اهمیت خواهد بود  ،هزینه تحصیل در مدارس انگلیس بسته به نوع مدرسه و مقطع تحصیلی دانش آموزان بین المللی متفاوت است و به طور کلی شهریه مدارس حدودا از سالی 9 هزار پوند شروع می شود.

هزینه زندگی نیز وابسته به سبک و محل زندگی شما می باشد که به طور میانگین حدود 650 پوند در ماه برای یک دانش آموز بدون هزینه اسکان در نظر گرفته می شود ؛ اگر دانش آموز در مدارس شبانه روزی اسکان داشته باشد بایستی هزینه اقامت خود را همراه با شهریه بپردازد و اگر یکی از والدینش او را همراهی می کنند ، این هزینه بر عهده پدر یا مادر می باشد.

ویزای تحصیلی جهت تحصیل در مدارس انگلستان

دانش آموزان بین سن 4 تا 17 سال برای تحصیل در مدارس انگلیس بایستی برای دریافتchild student visa درخواست دهند.

هزینه دریافت ویزای تحصیلی جهت تحصیل در مدارس انگلستان 363 پوند است و 6 ماه قبل از شروع دوره تحصیلی باید برای دریافت آن درخواست داده شود.

تحصیل در مدارس انگلستان با حضور والدین

اگر فرزند شما در بازه سنی بین 4 تا 11 سال می باشد ، شما یا همسرتان می توانید با دریافت ویزای Parent of a Child Student او را در انگلستان همراهی کنید.

برای دریافت تحصیل در مدارس انگلستان با حضور والدین باید:

 • محل زندگی اصلی شما خارج از انگلستان باشد.
 • تمکن مالی ارائه دهید به گونه ای که نشان دهید توانایی پرداخت هزینه ‌های خود و فرزندتان را دارید که مقدار آن در حال حاضر 1560 پوند برای هر ماه از اقامت می باشد و اگر فرزند (ها) دیگری هم دارید که ویزای child student دارد ، باید 625 پوند در هر ماه اضافه ‌تر پرداخت کنید.

با حضور در انگلستان با این ویزا به شما اجازه تحصیل و کار داده نمی شود و نمی توانید نوع ویزای خود را تغییر دهید همچنین سایر اعضای خانواده‌ مثل همسر و فرزندان دیگر نمی توانند با شما به انگلستان بیایند ، مگر آنکه شرایط دریافت ویزای توریستی این کشور را داشته باشند البته اگر 2 فرزند در این بازه سنی داشته باشید ، هر کدام از والدین می توانند به واسطه یکی از آن ها این ویزا را دریافت کنید و در نهایت همگی در کنار یکدیگر زندگی نمایید.

تا قبل از 12 سالگی فرزندتان می توانید در این کشور باشید و به محض اینکه فرزند شما به 12 سال رسید باید از این کشور خارج شوید ، حتی اگر ویزای شما هنوز اعتبار داشته باشد ، بعد از آن فرزند شما می تواند در مدارس شبانه روزی یا با خانواده ‌ای در انگلستان زندگی کند.

تحصیل در مدارس انگلستان با حضور والدین

دریافت پذیرش از مدارس انگلستان در موسسه مهاجرتی رجبی

دریافت پذیرش از مدارس انگلستان در موسسه مهاجرتی رجبی چه شرایطی دارد؟ از آنجایی که تحصیل در مدارس انگلستان سختی های مخصوص به خود را دارد ، به شما توصیه می کنیم که برای انجام این کار از راهنمایی های افراد با تجربه و آگاه استفاده کنید.

کارشناسان هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی با سال ها تجربه در زمینه انجام انواع مختلف روش های مهاجرتی ، به خوبی به تمامی پیچ و خم های مسیر مهاجرت به کشورهای مختلف واقف هستند و متقاضیان را یاری و همراهی می کنند.

اگر شما هم از جمله والدین آینده نگری هستید که از زمان مدرسه به فکر مهاجرت فرزندتان به کشوری همچون انگلستان می باشید ، به شما توصیه می کنیم تا از مشاوره متخصصین موسسه رجبی استفاده کنید.

سوالات پرتکرار تحصیل در مدارس انگلستان

دانش آموزان در بازه سنی 5 تا 16 سال تحصیلات اجباری را پشت سر می گذارند که شامل مقاطع ابتدایی و متوسطه می شوند و بعد از آن به صورت اختیاری می توانند ادامه تحصیل دهند.

در دو سال پایانی مقطع متوسطه یعنی سال 10 ام و 11 ام که دانش آموزان از 14 سالگی وارد آن می شوند ، برای آزمون های GCSE (General Certificate of Secondary Education) که بعد از 2 سال برگزار می گردند ، آماده می شوند.

برنامه IGCSE (International General Certificate of Secondary Education) دانش آموزان بین المللی که برای تحصیل در مدارس انگلیس به این کشور آمده اند را برای A-Level و IB آماده می کند.

دانش آموزی که بین 4 تا 11 سال دارد ، یکی از والدینش می تواند با دریافت ویزای Parent of a Child Student او را در انگلستان همراهی کند.

هزینه تحصیل در مدارس انگلیس بسته به نوع مدرسه و مقطع تحصیلی دانش آموزان بین المللی متفاوت است و به طور کلی شهریه مدارس (بدون هزینه اسکان) از سالی 9 هزار پوند شروع می شود.

 

با تحصیل در مدارس انگلستان به صورت جامع آشنا شدید ، برای دریافت اطلاعات بیشتر یا سنجیدن شرایط خود و فرزندانتان با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی رجبی از طریق دفاتر فعال تهران و شیراز در تماس باشید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به انگلستان را بخوانید و با تمامی شیوه های مهاجرت قانونی به این کشور آشنا شوید.

برای مقایسه شرایط تحصیل در مدارس بین المللی در اقصی نقاط جهان می توانید مقالات زیر را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
خانه