تحصیل رشته معماری در انگلستان

Picture of مشاور مهاجرت تحصیلی
مشاور مهاجرت تحصیلی
تحصیل رشته معماری در انگلستان
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته معماری در انگلستان ، مرکز معماری و ساختمان های خیره کننده می تواند بسیار هیجان انگیز و بی نظیر باشد ، بناهایی از جمله سوئیچ هاوس ، سنیت هاوس ، موزه دیزاین ، کلیساهای جامع ملی و بسیاری از بناهای شگفت انگیز دیگر الهام بخش دانشجویان معماری در انگلستان هستند.

بنابراین جای تعجب نیست که خیلی از افراد علاقه مند به تحصیل در رشته معماری این کشور را برای تحصیل شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) نکات کلیدی برای موفقیت در اخذ پذیرش دانشگاه های انگلیس و دانشگاه های برتر برای تحصیل رشته معماری در این کشور را معرفی کرده اند.

پیش تر هم در همین سایت برترین دانشگاه های کشور انگلستان ، بورسیه ، خوابگاه ، بیمه دانشجویی و بسیاری موارد دیگر را در مقاله تحصیل در انگلستان به شما تقدیم کرده ایم که توصیه می کنیم در کنار این مقاله ، مطالعه نمایید.

دوره های معماری در دانشگاه های انگلستان بر عناصر تکنولوژیکی ، طراحی ، فرهنگی و تاریخی موضوع تمرکز دارد و کلاس های مربوط به تاریخ و تئوری در کنار هنر و طراحی سه بعدی برگزار می شود.

این بهترین روش را برای یادگیری هر یک از عناصر حرفه ای در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

تبدیل شدن به یک معمار کاملا واجد شرایط در انگلستان هفت سال زمان می برد ، که شامل پنج سال تحصیل و دو سال آموزش حرفه ای و کار عملی قبل از امتحانات نهایی است.

دانشجویان پس از سه سال تحصیل در مقطع کارشناسی اولیه ، قبل از ثبت نام در دوره کارشناسی ارشد به عضویت RIBA ، موسسه سلطنتی معماران انگلستان ، در می آیند.

مدارک پذیرش رشته معماری در انگلستان

برای تحصیل رشته معماری در انگلستان تسلط خوب به زبان انگلیسی ، داشتن مدرک تحصیلی در رشته های هنر و طراحی و ریاضیات موضوعات ترجیحی هستند که قبل از درخواست برای برنامه معماری باید مطالعه کرده باشید.

همچنین باید از طراحی آزاد لذت ببرید و به طراحی و تولید آثار سه بعدی علاقه مند باشید و البته در بسیاری از دانشگاه های انگلستان ، مجموعه ای از کارهای هنری و یا نمونه کار برای ارائه بسیار مهم است.

همچنین قبل از شروع دوره تحصیل متقاضیان باید به مدت یک سال در کالج برای دوره های هنر و طراحی تحصیل کنند تا آمادگی لازم برای آزمون رشته معماری را داشته باشند.

داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد به ترتیب برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا لازم است ، همچنین دیگر مدارم لازم برای تحصیل در این مقاطع به شرح زیر می باشد :

نمونه کارها طراحی : که باید شامل نمونه کارهایی باشد که قبلا برای تحصیل یا اشتغال ارائه شده است ، البته کارهای جدید نیز می تواند به مجموعه اضافه شود ، مجموعه طراحی باید شامل طرح ها ، نمودارها ، نقشه های کار و توضیح مشکلات معماری است.

بیانیه شخصی : این سند باید در 200-300 کلمه و آموزش و سابقه کار قبلی دقیق و آموزنده باشد و همچنین باید شامل اطلاعاتی در مورد نحوه برنامه در آن دانشگاه به متقاضی در پیگیری اهداف خود باشد.

ریزنمرات : رونوشت علمی از موسسه قبلی که متقاضی در آن دوره معماری را گذرانده است ، باید ارائه شود و اگر رونوشت به زبان انگلیسی نیست ، باید توسط یک سازمان مناسب ترجمه شود.

نامه پشتیبانی : نامه پشتیبانی کاملا شبیه نامه مرجع است ، اما بیشتر توسط کارفرما نوشته می شود تا نحوه استفاده متقاضی از برنامه و عملکرد حرفه ای آنها را بیان کند.

تحصیل رشته معماری در انگلستان

بهترین دانشگاه های معماری انگلستان

معماری یک حرفه پیچیده است و انواع مختلفی از تخصص ها در اختیار فارغ التحصیلان ماهر قرار می گیرد ، هنگام تحصیل معماری در انگلستان ، دانشجویان باید ترکیبی از پنج سال مطالعه و دو سال تجربه کار عملی را قبل از اتمام امتحانات نهایی به پایان برسانند.

بسیاری از دانشگاه های انگلستان برنامه هایی در زمینه معماری ارائه می دهند ، اما انتخاب یک دانشگاه برتر برای تحصیل رشته معماری در انگلستان از اهمیت فراوانی برخوردار است و عواملی که باعث عملکرد خوب یک دانشگاه می شوند شامل چشم اندازهای فارغ التحصیلی ، ارتباطات صنعتی و نمرات رضایت دانشجویان است ، در زیر می توانید در مورد پنج دانشگاه برتر انگلستان برای تحصیل معماری در زیر اطلاعات بیشتری کسب کنید.

دانشگاه کمبریج

دانشگاه کمبریج که یک دانشگاه دولتی در کمبریج است و نیازی به معرفی ندارد ، گروه معماری آن به عنوان یکی از بهترین در نوع خود در جهان شناخته می شود ، دوره معماری در مقطع کارشناسی ، فضای طراحی اختصاصی خود را در اختیار دانشجویان قرار می دهد و “خلاقیت ، کنجکاوی و زمینه فکری قوی ” در آموزش ها بسیار مورد توجه است.

شرایط تحصیل متقاضیان ایرانی برای تحصیل در این دانشگاه به صورت زیر است :

متقاضیانی که با مدرک پیش دانشگاهی در کنکور شرکت کرده اند ، بر اساس دستیابی به 80٪ در کنکور و معدل 18 در پیش دانشگاهی پذیرفته می شوند و متقاضیانی که در 4 سال دبیرستان دوره نظری را گذرانده اند ، بر اساس کسب معدل کل 19 است.

جدا از این شرایط عمومی متقاضیان تحصیل معماری باید در آزمون کتبی و شفاهی نیز شرکت کنند و نمونه کار های عملی نیز داشته باشند.

بهترین دانشگاه های معماری انگلستان

کالج دانشگاهی لندن

دانشکده معماری بارتلت در کالج دانشگاهی لندن از سال 2001 هر سال از سوی مجله معماری به عنوان بهترین در انگلستان انتخاب می شود ، تحصیل کارشناسی معماری در این دانشگاه بین متقاضیان بین المللی بسیار محبوب است و در پایان هر سال تحصیلی همه دانشجویان در یک نمایشگاه بزرگ که بیش از 5000 بازدیدکننده را به خود جذب می کند ، شرکت می کنند.

دانشکده معماری بارتلت طیف گسترده ای از برنامه های معماری را به صورت دوره های تابستانی و یا دوره های تحصیلی از مقطع کارشناسی تا دکترا ارائه می دهد ، چهار مدرک کارشناسی این دانشگاه تدریس برجسته ای را در فرهنگ منحصر به فرد و خلاق برای تحصیل معماری ، مهندسی و طراحی معماری یا مطالعات معماری و بین رشته ای ارائه می دهد.

در این دانشگاه دانشجویان بین المللی باید در ابتدا برای دوره های آمادگی فشرده یک ساله پذیرش بگیرند تا به سطح مورد نظر دست یابند.

پس از دوره مقدماتی دانشجویان باید در آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی پذیرفته شوند و نمونه کار های خود را رائه دهند.

دانشگاه باث

دانشگاه باث در سال 1966 در کلاورتون داون در شهر باث تأسیس شد ، پردیس این دانشگاه در جنوب غربی انگلستان قرار دارد و با لندن تنها 1 ساعت و 25 دقیقه با قطار فاصله دارد.

دانشگاه باث به دلیل تعالی در آموزش و تحقیقات شناخته شده است ، این دانشگاه که به طور گسترده به عنوان یک دانشگاه در سطح جهانی در یک شهر میراث جهانی شناخته می شود ، در رتبه 6 دانشگاه های جهان قرار دارد و با نزدیک شدن به پنجاهمین سال فعالیت خود ، این دانشگاه به عنوان یک محیط پرورش دهنده برای ذهن های کارآفرین معرفی شده است.

تحصیل معماری در دانشگاه باث ترکیبی از مطالعات معماری با تجربه حرفه ای است ، و به شما این امکان را می دهد که از مدرک تحصیلی خود بیشترین بهره را ببرید ، در این دانشگاه شما همچنین می توانید یادگیری خود را در یک محیط عملی به کار بگیرید زیرا از دو موقعیت شش ماهه جداگانه بین سالهای 2 تا 3 بهره مند می شوید و پس از اتمام دوره ، می توانید مستقیما به برنامه کارشناسی ارشد معماری در باث بروید.

برای پذیرش معماری در این دانشگاه ، عوامل مختلفی در نظر گرفته می شود ، از جمله عملکرد تحصیلی قبلی شما ، بیانیه شخصی و ترکیبی از موضوعاتی که در سطح A یا معادل آن مطالعه کرده اید.

بیانیه شخصی شما باید انگیزه شما را برای انتخاب معماری مورد بحث قرار دهد و اطلاعاتی در مورد علایق و دستاوردهای غیرآکادمیک مرتبط ارائه دهد.

متقاضیان برای تحصیل معماری در این دانشگاه باید یک سال در دوره های طراحی و هنر شرکت کنند و سپس در آزمون ورودی و مصاحبه قبول شوند و نمونه کار های خود را در مصاحبه ارائه دهند.

هزینه تحصیل معماری در انگلستان

هز تحصیل رشته معماری در انگلستان در سال ۲۰۲۱ بسته به مقطع تحصیلی بین ۱۵۰۰۰ تا ۳۹۰۰۰ پوند در سال متغیر است که در زیر می توانید هزینه تحصیل در سال جاری برای رشته معماری در چند دانشگاه برتر انگلستان را مشاهده فرمایید.

هزینه تحصیل معماری در انگلستان
 • هزینه تحصیل معماری در دانشگاه کمبریج : ۲۹۰۸۲ پوند در سال
 • هزینه تحصیل کارشناسی ارشد معماری در دانشگاه کمبریج : ۳۹۰۰۰ پوند در سال
 • هزینه تحصیل معماری در کالج دانشگاهی لندن : ۲۸۵۰۰ پوند در سال
 • هزینه تحصیل کارشناسی ارشد معماری در کالج دانشگاهی لندن : ۲۹۲۶۰ پوند در سال
 • هزینه تحصیل کارشناسی معماری در دانشگاه باث : ۲۹۵۰۰ پوند در سال
 • هزینه تحصیل کارشناسی ارشد معماری در دانشگاه باث : ۲۱۵۰۰ پوند در سال
 • هزینه تحصیل دکترا معماری در دانشگاه باث : ۲۳۸۰۰ پوند در سال

چارت درسی معماری در دانشگاه های انگلستان

چارت درسی معماری در مقطع کارشناسی در هر یک از دانشگاه های انگلستان متفاوت است اما در زیر می توانید نمونه ای از آن را مشاهده فرمایید .

ماژول های سال ۱ شامل موارد زیر است :

 • مطالعات انتقادی و زمینه ای ۱ ( اصلی ، ۳۰ واحد )
 • پروژه طراحی ۱٫۲ ( اصلی ، ۳۰ واحد )
 • مهارت های طراحی ۱٫۱ ( اصلی ، ۳۰ واحد )
 • فناوری ۱ ( اصلی ، ۳۰ واحد )

ماژول های سال ۲ شامل موارد زیر است:

 • مطالعات انتقادی و زمینه ای ۲ ( اصلی ، ۳۰ واحد )
 • پروژه طراحی ۲٫۲ ( اصلی ، ۳۰ واحد )
 • مهارت های طراحی ۲٫۱ ( اصلی ، ۳۰ واحد )
 • فناوری ۲ ( اصلی ، ۳۰ واحد )

ماژول های سال ۳ شامل موارد زیر است :

 • مطالعات انتقادی و زمینه ای ۳ : پایان نامه ( اصلی ، ۳۰ واحد )
 • طراحی پروژه توسعه ۳٫۱ ( اصلی ، ۳۰ واحد )
 • پروژه طراحی جامع ( اصلی ، ۳۰ واحد )
 • حسابرسی طراحی یکپارچه ( اصلی ، ۳۰ واحد )

هزینه خرید ابزار معماری در انگلستان

علاوه بر شهریه و هزینه های زندگی برای تحصیل رشته معماری در انگلستان ، دانشجویان باید هزینه های دیگیری را برای سفر های آموزشی ، وسایل و تجهیزات خود در نظر بگیرند که متوسط این هزینه ها در زیر بیان شده است.

مواد هنری و طراحی : ۲۰۰ تا ۳۰۰ پوند در سال اول و دوم ، در سال سوم به ۳۵۰ پوند افزایش می یابد.

سفرهای میدانی یا بازدید : ۷۵ – ۳۰۰ پوند در سال

چاپ تخصصی : از ۱۵۰ پوند در سال اول و دوم ، در سال سوم به ۳۰۰ پوند افزایش می یابد.

البته این هزینه ها ممکن است در هر دانشگاه متغییر باشد.

مزایا و معایب تحصیل معماری در انگلستان

تحصیل رشته معماری در انگلستان با همکاری موسسه سلطنتی معماران بریتانیایی یا هیئت ثبت معماران ارائه می شود و دانشجویان بین المللی که در دانشگاه های معتبر انگلستان تحصیل می کنند ، پس از فارغ التحصیلی به طور خودکار به عضویت RIBA در می آیند ، بیش از ۵۰ دانشگاه در انگلستان با این نهاد در ارتباط هستند و اعضای آن از مزایای مختلفی مانند بورسیه ها ، کمک های مالی و اطلاعیه های مربوط به موقعیت های خالی برخوردار می شوند.

مزایا و معایب تحصیل معماری در انگلستان

طبق رتبه بندی QS ، ۳ دانشگاه انگلستان که رشته معماری ارائه می دهند ، در بین ۱۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

در مقایسه با میانگین حقوق برای لیسانس ، فردی که دارای مدرک کارشناسی ارشد معماری در انگلستان است می تواند انتظار ۶۰ درصد حقوق بیشتری داشته باشد و معماران در انگلستان می توانند از حقوق تقریبی ۱۲ درصد هر ۱۶ ماه برخوردار شوند.

از طرف دیگر از آنجا که دانشگاه های انگلستان پر تقاضا هستند ، تحصیل معماری در این کشور بسیار رقابتی است و البته هزینه های بالا تحصیل و زندگی در انگلستان از جنبه های منفی تحصیل در این کشور است.

بازار کار انگلستان پس از تحصیل رشته معماری

پس از اتمام هفت سال تحصیل مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک معمار رسمی ، فارغ التحصیلان می توانند در بخش های طراحی معماری ، مهندسی و ساخت ، حفاظت و برنامه ریزی شهری شغل های خوبی پیدا کنند ، متوسط حقوق اولیه رشته معماری در انگلستان ۲۰۰۰۰ پوند و میانگین شروع حقوق غیر حرفه ای ۱۶،۶۴۰ پوند می باشد.

برای آشنایی با مشاغل مورد نیاز انگلستان و درآمد های دقیق آن ها ، مقاله کار در انگلستان را بخوانید.

سوالات پر تکرار تحصیل معماری در انگلستان

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا به بررسی و معرفی تحصیل رشته معماری در انگلستان پرداختند ، رشته مورد علاقه شما چیست؟ شرایط سنی و علاقه مندی خود را برای ما در بخش دیدگاه بنویسید تا بهترین راهنمایی ها را دریافت نمایید.

هزینه تحصیل رشته معماری در انگلستان چقدر است؟

هزینه تحصیل در رشته معماری در سال 2021 در دانشگاه های انگلستان بسته به مقطع تحصیلی بین 15000 تا 39000 پوند در سال متغیر است.

هزینه تحصیل رشته معماری در دانشگاه های معروف انگلستان به چه صورت است؟

1. هزینه تحصیل معماری در دانشگاه کمبریج : 29082 پوند در سال 2. هزینه تحصیل کارشناسی ارشد معماری در دانشگاه کمبریج : 39000 پوند در سال 3. هزینه تحصیل معماری در کالج دانشگاهی لندن : 28500 پوند در سال 4. هزینه تحصیل کارشناسی ارشد معماری در کالج دانشگاهی لندن : 29260 پوند در سال

هزینه ابزار و وسایل برای تحصیل رشته معماری در انگلستان چقدر است؟

مواد هنری و طراحی : 200 تا 300 پوند در سال اول و دوم ، در سال سوم به 350 پوند افزایش می یابد. سفرهای میدانی یا بازدید : 75 – 300 پوند در سال چاپ تخصصی : از 150 پوند در سال اول و دوم ، در سال سوم به 300 پوند افزایش می یابد.

حقوق یک معمار در انگلستان چقدر است؟

متوسط حقوق اولیه رشته معماری در انگلستان 20000 پوند و میانگین شروع حقوق غیر حرفه ای 16،640 پوند می باشد.

شرایط تحصیل متقاضیان ایرانی برای تحصیل در دانشگاه کمبریج در رشته معماری به چه صورت است؟

متقاضیانی که با مدرک پیش دانشگاهی در کنکور شرکت کرده اند ، بر اساس دستیابی به 80٪ در کنکور و معدل 18 در پیش دانشگاهی پذیرفته می شوند و متقاضیانی که در 4 سال دبیرستان دوره نظری را گذرانده اند ، بر اساس کسب معدل کل 19 است. جدا از این شرایط عمومی متقاضیان تحصیل معماری باید در آزمون کتبی و شفاهی نیز شرکت کنند و نمونه کار های عملی نیز داشته باشند.

اگر به مشاوره بیشتری در مورد شرایط مورد نیاز برای تحصیل رشته معماری در انگلستان نیاز دارید ، همین امروز یک مشاوره رایگان با دفاتر موسسه مهاجرتی رجبی ترتیب دهید ، مشاوران بین المللی ما در دفاتر تهران و شیراز می توانند به شما در یافتن دوره مناسب برای تحصیل در انگلستان در پایه کارشناسی یا کارشناسی ارشد کمک کنند ، همچنین از شما دعوت می کنیم مقاله تحصیل در فرانسه را نیز بخوانید ، اگر به زبان فرانسوی مسلط باشید ، می توان معماری را در برترین دانشگاه های جهان به رایگان بیاموزید ، ضمناً ما در زیر ، لینک 6 کشور برتر در زمینه معماری را به شما تقدیم کرده ایم تا با بررسی و تحقیق بیشتر بتوانید تصمیم بهتری بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه