تحصیل رشته عکاسی در آلمان

تحصیل رشته عکاسی در آلمان
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته عکاسی در آلمان برای افرادی که تمایل به فراگیری این حرفه و کسب مدرک آکادمیک در خارج از کشور هستند قطعا گزینه ی عالی است ، بنابراین در ادامه این مطلب از سایت شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) سعی شده تمام الزامات و شرایط تحصیل این رشته در آلمان بازگو شود و گزینه های تحصیلی نیز معرفی شده اند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت تحصیلی به آلمان حتما سری به مقاله تحصیل در آلمان بزنید و با برترین دانشگاه ها و رشته های این کشور هم آشنا شوید.

تحصیل رشته عکاسی در دانشگاه های آلمان در مقطع کارشناسی 6 تا 8 ترم و در مقطع ارشد 3 تا 4 ترم طول می کشد.

در طول تحصیل رشته عکاسی در آلمان ، دانشجویان در مورد اعماق پایان ناپذیر طراحی تصویر تحقیق خواهند کرد ، از آزادی خلاقانه لذت می برند و سبک خود را کشف می کنند.

همچنین دانشجویان درک عمیقی از استفاده از تکنیک های مدرن و سنتی عکاسی به دست خواهند آورد و پروژه های هنری خود را ایجاد می کنند و یاد می گیرند که چگونه به صورت حرفه ای پروژه ها را مطابق با توضیحات مشتریان انجام دهند.

دانشجویان در طراحی محتوای تصویر و جلوه های زیبایی شناختی به روشی آگاهانه و هدفمند واجد شرایط خواهند شد که به آن ها امکان می دهد احساسات و پیام های بصری را منتقل کنند.

دانشجویان در دانشگاه های عکاسی آلمان به آخرین تکنولوژی دوربین و استودیو ، استودیوهای بزرگ و کامپیوترهایی با کارایی بالا برای پردازش تصویر دیجیتال دسترسی خواهند داشت.

مدارک پذیرش رشته عکاسی در آلمان

برای تحصیل رشته عکاسی در آلمان به دیپلم فنی رشته عکاسی و مدرک ورود به دانشگاه نیاز است و برای تحصیل در رشته عکاسی به تجربه عملی نیاز است.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز داشتن مدرک کارشناسی در رشته عکاسی و یا رشته های مرتبط نیاز است.

در اکثر دانشگاه‌ها ، برای نشان دادن تجربه و استعداد هنری ، باید یک نمونه کار با آثار خود ارسال کنی ،. اینکه دقیقا چگونه باید باشد از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است ، بسیاری از دانشگاه ها مشاوره نمونه کارها را در آستانه مرحله درخواست ارائه می دهند ، که می توانید کار خود را ارسال کنید و قبل از ارسال نمونه کارها بازخورد دریافت کنید و علاوه بر این، برخی از دانشگاه ها نیز آزمون استعدادیابی برگزار می کنند.

تحصیل رشته عکاسی در آلمان

بهترین دانشگاه های عکاسی آلمان

آلمان سابقه ای طولانی در هنر ، جنبش های هنری و بیان داشته است و جای تعجب نیست که آلمان میزبان برخی از بهترین دانشگاه های عکاسی و فیلم است.

بهترین دانشگاه های عکاسی آلمان

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته عکاسی در آلمان از نظر نحوه ارائه آموزش با یکدیگر تفاوت هایی دارند ، اما وجه مشترک همه آنها تعهد به تعالی و دوره های تحصیلی جامع است.

در زیر به معرفی بهترین دانشگاه های عکاسی آلمان و شرایط تحصیل در آن ها پرداخته شده است.

تحصیل عکاسی در دانشگاه علوم کاربردی اروپا

این دانشگاه دارای شعبه های متعدد در آلمان و سایر نقاط اروپا است و دوره های آموزشی آن پیرامون طبیعت بی جان ، پرتره ، مد ، تبلیغات و عکاسی هنری می باشد ، دانشگاه علوم کاربردی اروپا که از سال 2017 وجود دارد ، برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در زمینه های مختلف تجارت ، رسانه و طراحی ارائه می دهد.

اما این دانشگاه به طور خاص برای رشته هنر و عکاسی ، مدارک تحصیلی در عکاسی ، طراحی فیلم و حرکت ، طراحی ارتباطات ، تصویرسازی ، فضاهای رسانه ای و مدیریت نوآوری در دسترس است.

تحصیل رشته عکاسی در آلمان در این دانشگاه 6 ترم و به زبان انگلیسی و آلمانی است و آموزش شامل تجربه کلاس درس و دنیای واقعی است و اساتید آن متخصصان موفقی از تجارت و صنایع خلاق هستند.

تحصیل کارشناسی ارشد عکاسی در این دانشگاه به مدت دو تا 4 ترم طول می کشد و زبان تحصیل انگلیسی است

U-Multirank و CHE دانشگاه علوم کاربردی اروپا را در میان 10 مجری برتر در دانشگاه های آلمان در زمینه کسب و کار قرار می دهند ، رتبه بندی دانشگاه های اروپایی “U-Multirank ” سالانه تقریبا 100 دانشگاه در آلمان را می توان با یکدیگر مقایسه می کند.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی

متقاضیان می توانند یک سال قبل برای شروع ترم مورد نظر در این دانشگاه درخواست دهند ، آخرین مهلت درخواست برای ترم زمستان 1 سپتامبر و برای ترم تابستان 5 فوریه برای متقاضیان غیر اتحادیه اروپا است.

شرایط پذیرش در دانشگاه علمی کاربردی اروپا بر اساس مدرک ورود به دانشگاه و نتایج آزمون ورودی است.

شرط اولیه پذیرش برای مدرک لیسانس در دانشگاه علوم کاربردی اروپا ، مدرک ورود به آموزش عالی است که با مدرک Abitur یا دیپلم فنی به دست آورده اید و هرکسی که حداقل دو سال آموزش حرفه ای را که توسط قانون فدرال یا ایالتی تنظیم شده است ، گذرانده باشد و حداقل دو سال در این حرفه کار کرده باشد ( هر کدام در زمینه ای که از نظر فنی مشابه دوره تحصیلی مورد نظر است ) و مدرک ورود به دانشگاه را دارد ، می تواند در دانشگاه علوم کاربردی اروپا تحصیل کند.

دستاوردهای دوره های تحصیلی در سایر دانشگاه های دولتی و همچنین دستاوردهای غیردانشگاهی در صورت درخواست به رسمیت شناخته می شوند ، مشروط بر اینکه معادل بودن آنها با دستاوردهای دوره مربوطه مشخص شود ، اگر تفاوت قابل توجهی قابل اثبات نباشد و عملکرد اساسا از نظر محتوا ، دامنه و الزامات برنامه مدرکی که اعتبار برای آن درخواست می شود مطابقت داشته باشد ، معادل تعیین می شود و هیئت آزمون مسئول این امر است.

پس از پذیرش متقاضی باید در مصاحبه شرکت نماید و نمونه کارهای هنری و خلاقانه خود را که باید شامل 15-20 نمونه باشد ، ارائه دهد و نمونه کارها باید با یک اعلامیه کتبی مبنی بر اینکه کار مستقل انجام شده است همراه باشد.

در این مصاحبه ابتدا از شما در مورد انگیزه شما برای تحصیلرشته عکاسی سوال می شود و پس از پایان مصاحبه نتیجه اعلام می شود.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه علوم کاربردی اروپا ، باید شرایط خاصی را داشته باشید که در زیر بیاسن شده است :

مدرک تحصیلی تکمیل شده دانشگاهی با صلاحیت حرفه ای در زمینه هنری ، خلاقانه یا مرتبط با رسانه ( لیسانس یا دیپلم / کارشناسی ارشد از دانشگاه ، دانشگاه علمی کاربردی یا دانشگاه مشابه داخلی یا خارجی ) مطابق با مدرک کارشناسی مدرک تحصیلی با نتایج مطالعه حداقل 210 CP مطابق با سیستم انتقال اعتبار اروپا.

اثبات مهارت کافی زبان انگلیسی و اگر مدرک ورودی دانشگاه یا مدرک دانشگاهی حرفه ای خود را به زبان انگلیسی کسب کرده باشید ، این تعهد برای ارائه مدرک اعمال نمی شود.

مدارک تحصیلی از رشته های رسانه های دیجیتال ، علوم کامپیوتر ، طراحی ، طراحی ارتباطات ، فناوری رسانه ، مطالعات رسانه ، معماری ، طراحی داخلی ، طراحی صحنه یا موضوعات مرتبط مناسب تلقی می شود.

شما می توانید یک سال قبل برای شروع ترم مورد نظر در دانشگاه درخواست دهید ، آخرین مهلت درخواست برای ترم زمستانی 1 سپتامبر و برای ترم تابستان 1 مارس است.

پروسه پذیرش مقطع کارشناسی ارشد

 • ارسال فرم درخواست آنلاین
 • 3آپلود تا 5 نمونه کار
 • پس از بررسی مدارک ، دعوتنامه شرکت در آزمون از طرف دانشگاه برای متقاضی ارسال می شود و از شما خواسته می شود که یک پروپوزال کتبی برای پایان نامه کارشناسی ارشد ارائه دهید.

برای شرکت در آزمون ورودی باید موارد زیر را همراه داشته باشید :

 • پوشش نامه و رزومه به صورت جدول
 • مدرک لیسانس و ریز نمرات
 • نمونه کارها با حدود 20 اثر هنری

پیشنهادی که موضوع احتمالی پایان نامه کارشناسی ارشد شما را مشخص می کند ، محدوده پروپوزال باید در حدود 5 صفحه A4 شامل تصویرسازی باشد و حاوی نکات زیر باشد : عنوان ، شرح مختصر موضوع ، ارتباط خلاقانه و علمی پروژه ، روش ها و منابع ممکن برای اجرا.

آزمون ورودی حدود 45 دقیقه طول می کشد و شامل یک مصاحبه شخصی با حداقل دو مدرس تمام وقت از UE است و شما فقط باید پروپوزال و نمونه کارها را به آن ها ارائه دهید و اگر تمام اسناد موجود باشد ، نتیجه را می توان بلافاصله پس از آن دریافت کرد.

تحصیل عکاسی در دانشگاه علوم کاربردی دورتمند

دانشگاه دورتمند با حدود 15000 دانشجو ، یکی از ده دانشگاه بزرگ علوم کاربردی آلمان است که با ارائه آموزش و تحقیق عملی بر دانشجویان خود تمرکز دارد.

تحصیل رشته عکاسی در آلمان در مقطع کارشناسی در این دانشگاه به زبان آلمانی و در طول هفت ترم ارائه می شود.

برای تحصیل در این دانشگاه ، گواهی پایان تحصیلات متوسطه خارجی ( مدرک ورود به دانشگاه ) لازم است که مطابق با مدرک ورودی دانشگاه آلمان باشد.

متقاضیانی که گواهی پایان تحصیلات متوسطه آنها مورد تایید نیست ، باید به مدت دو ترم در کالج مقدماتی شرکت کنند که با گذراندن موفقیت آمیز آزمون ارزیابی ( آزمون تعیین شایستگی متقاضیان خارجی برای تحصیل در دانشگاه های جمهوری فدرال آلمان ) به پایان می رسد.

این آزمون ثابت می کند که شما هم شرایط زبانی و فنی را دارید و هم برای تحصیل در دانشگاه های آلمان مناسب هستید.

پس از این اثبات یک فعالیت عملی دوازده هفته ای برای تحصیل رشته عکاسی لازم است و باید مدرک دوازده هفته کار عملی در زمینه مرتبط با عکاسی ( طراحی عکس ، رسانه ، چند رسانه ای / هایپر رسانه ، آژانس تصویر ، آژانس تبلیغاتی ، انتشارات ) ارائه دهند و حداقل نیمی از دوره کارآموزی هنگام ثبت نام باید اثبات شود و زمان از دست رفته دوره کارآموزی باید در اسرع وقت جبران شود و مدارک مربوطه باید حداکثر تا پایان ترم سوم ارائه شود.

جدا از موراد بالا متقاضیان باید نمونه کار های خود را نیز ارسال کنند و برای دوره عکاسی باید نمونه کارهایی مانند عکاسی ، فیلم ، ویدئو ارسال شود ، نمونه کارها باید شامل حدود 20 تا 40 عکس در قالب تقریبی 18 × 24 سانتی متر تا تقریبا 24 × 30 سانتی‌متر ، ترجیحا مجموعه‌ای از تصاویر ( مثلا 6 ردیف از 5 تا 7 عکس ) باشد.

نمونه کار باید همراه با فهرستی از آثار ارسالی ، رزومه کاری و توضیحی در مورد کار ارسالی متقاضی ، شامل حداکثر یک صفحه ، و همچنین اعلامیه ای مبنی بر اینکه کار به صورت مستقل انجام شده است ارائه شود.

تحصیل عکاسی در دانشگاه علوم کاربردی SRH برلین

دانشگاه علوم کاربردی SRH برلین یک دانشگاه معتبر دولتی است که برنامه های کارشناسی ، کارشناسی ارشد را به زبان های انگلیسی و آلمانی ارائه می دهد.

شش دانشکده آن در برلین ، درسدن و هامبورگ مدیریت مدرن و کارآفرینی ، مهمان‌داری ، رسانه و صنایع خلاق ، فناوری اطلاعات ، عکاسی ، موسیقی و طراحی صدا را در برنامه‌های مطالعاتی مدرن ترکیب می‌کنند.

همه دانشکده ها بر روی کار عملی پروژه در تیم‌های کوچک ، تجربه یادگیری فردی و نظارت شخصی توسط اساتیدی با تجربه واقعی تجاری تمرکز دارند.

دانشگاه علوم کاربردی SRH برلین با 2000 دانشجو از 99 کشور جهان یکی از بین المللی ترین دانشگاه ها است که علاوه بر فضای بین المللی ، دانشجویان آن از این فرصت برای برقراری ارتباط با شرکای صنعتی و ایجاد یک شبکه حرفه ای از طریق کارآموزی و پروژه های شرکت لذت می برند.

این دانشگاه طیف گسترده ای از خدمات را برای حمایت از دانشجویان در یافتن دوره کارآموزی ، سازماندهی یک ترم در خارج از کشور و رسیدگی به وظایف مهم در طول تحصیل ارائه می دهد و با این حمایت و محیط ، دانشجویان آن برای مشاغل در صنایع مختلف در سراسر جهان آماده می شوند.

این دانشگاه متعلق به هلدینگ SRH ، یک سازمان غیرانتفاعی است که دفتر مرکزی آن در هایدلبرگ است ، SRH به عنوان یک ارائه دهنده پیشرو خدمات آموزشی ، دانشگاه ها ، مدارس و مراکز آموزشی حرفه ای را اداره می کند و SRH برلین یکی از هفت دانشگاه این گروه است که بیش از 14000 دانشجو دارد.

شرایط تحصیل

تحصیل در مقطع کارشناسی عکاسی این دانشگاه به زبان انگلیسی و در هفت ترم ارائه می شود و برای تحصیل متقاضیان باید شرایط زیر را داشته باشند :

 • مدرک ورودی آموزش عالی عمومی
 • رزومه
 • نمونه کارها با حدود 15 تا 20 کار خلاقانه
 • اثبات تسلط به زبان انگلیسی

هزینه تحصیل عکاسی در آلمان

هزینه تحصیل رشته عکاسی در آلمان بسته به مقطع تحصیلی و دانشگاه متفاوت است ، در زیر هزینه های تحصیل در برخی از دانشگاه های آلمان بیان شده است.

هزینه تحصیل عکاسی در آلمان
 • کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی اروپا : 12110 یورو در سال
 • کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی اروپا : 14300 یورو در سال
 • کارشناسی دانشگاه علوم کاربردی SRH برلین : 12100 یورو در سال
 • کارشناسی ارشد دانشگاه علوم کاربردی SRH برلین : 13188 یورو در سال
 • کارشناسی دانشگاه علوم کاربردی دورتمند : 315.38 یورو در ترم

از نظر هزینه هم باید بدانید که کدام شهر و دانشگاه دارای هزینه های کمتری است تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید ؛ در همین راستا مقاله ارزان ترین شهر آلمان برای زندگی را بخوانید.

زبان تحصیل عکاسی در آلمان

زبان تحصیل رشته عکاسی در آلمان بسته به دانشگاه ممکن است به انگلیسی یا آلمانی یا هر دو زبان ارائه شود و دانشجویان باید برای پذیرش سطح زبانی مورد نظر را اثبات کنند.

برای تحصیل به زبان انگلیسی معمولا مدارک زیر نیاز است :

 • تافل iBT : 87
 • TOEIC خواندن و نوشتن : 785 ، گوش دادن 160 ، نوشتن : 150
 • آیلتس ( آکادمیک ) : 6.5
 • CAE ( درجه A ، B، یا C )
 • CPE ( درجه A ، B یا C )
 • آزمون انگلیسی پیرسون آکادمیک (PTE-A) :59 امتیاز
 • B2 First : 173

برای تحصیل به زبان آلمانی نیز مدارک نیز مورد نیاز است :

 • DSH 2 یا 3 ( در دانشگاه گرفته می شود ، نه در آموزشگاه زبان خصوصی ) ،
 • telc C1 دانشگاه
 • TestDaF با حداقل 16 در هر چهار قسمت امتحان.
 • گواهی گوته C1 فقط برای برنامه های کاربردی برای دوره های طراحی

چارت درسی عکاسی در دانشگاه های آلمان

چارت درسی عکاسی در هر دانشگاه در کشور آلمان بسته به موضوعات تفاوت هایی دارد و در زیر نمونه ای از چارت درسی عکاسی که بیشتر متداول است آورده شده است.

ترم اول

 • استودیو عکاسی اول : استودیو عکاسی پرتره ، استودیو پرتره زیبایی شناسی عکس ، طراحی گرافیک یک
 • عکاسی محصول ، محصول زیبایی شناسی عکس ، محصول CGI
 • علوم رسانه و نگارش دانشگاهی
 • عکاسی آزمایشگاه رسانه : فناوری عکاسی ، آموزش نرم افزار عکاسی ، آموزش نرم افزار طراحی
 • انتخابی : به عنوان مثال ، ویرایش تصویر یک ، عکاسی آنالوگ یک ، توسعه وب یک

ترم دوم

 • محل عکاسی یک : موقعیت عکاسی پرتره ، موقعیت مکانی پرتره زیبایی شناسی عکس ، طراحی گرافیکی معاصر
 • محل عکاسی دو: عکاسی معماری ، معماری زیبایی شناسی عکس ، طراحی تحریریه یک
 • محل عکاسی سه : عکاسی خودرو و CGI
 • علوم ارتباطات : نظریه و تاریخچه ارتباطات ، تاریخچه طراحی و هنر
 • لابراتوار رسانه فیلم : فناوری فیلم ، آموزش نرم افزار فیلم ، آموزش نرم افزار انیمیشن
 • انتخابی دو : به عنوان مثال ، ویرایش تصویر دو ، عکاسی آنالوگ دو ، توسعه وب دو

ترم سوم

 • مستندات عکاسی : عکاسی مستند یک و عکاسی پانوراما یک
 • مستندات عکاسی دو : عکاسی مستند دو ، عکاسی پانورامیک دو ، پانورامای CGI 360 درجه × 180 درجه
 • مستندات عکاسی سه : عکاسی مستند سه ، عکاسی ورزشی ، طراحی تحریریه دو
 • تحقیق و زیبایی شناسی یک : گشت و گذار ، فنون تحقیق هنری ، کاربرد و ارزشیابی
 • تاریخچه عکاسی
 • انتخابی سه : به عنوان مثال ، ویرایش تصویر سه ، عکاسی آنالوگ سه ، توسعه وب سه

ترم چهارم

 1. عکاسی صحنه ای یک : عکاسی مد و عکاسی استریوسکوپی یک
 2. عکاسی مد دو ، عکاسی استریوسکوپی دو ، CGI Stereo 3D ، طراحی گرافیک دو
 3. انتخابی : عکاسی صحنه‌دار یا پیشنهاد در سطح دانشگاه
 4. آزمایشگاه : پشتیبانی پروژه ، ارزیابی پروژه
 5. گفتمان های عکاسی و گفتگوهای تخصصی
 6. انتخابی چهار : به عنوان مثال ، ویرایش تصویر چهار ، عکاسی آنالوگ چهار ، توسعه وب چهار

ترم پنجم

 • عکاسی فاز عملی
 • پروژه عکاسی

ترم ششم

 • عکاسی هنری یک : عکاسی مفهومی یک ، واقعیت مجازی و افزوده یک
 • عکاسی آرتیستیک دو : عکاسی مفهومی دو ، واقعیت مجازی و افزوده دو ، طراحی گرافیکی سه
 • همایش علمی : روش کار علمی و نگارش متون علمی
 • تحقیق و زیبایی شناسی دو : گشت و گذار ، کار علمی ، ترجمه و تصحیح
 • طراحی نمایشگاه
 • انتخابی پنج : به عنوان مثال ، ویرایش تصویر پنج ، عکاسی آنالوگ پنج ، توسعه وب پنج

ترم هفتم

 • نمونه کارها عکاسی : نمونه کارها و وب نمونه کارها دیجیتال
 • عکاسی تجربی
 • همایش عکاسی اول و دوم
 • بنیاد و قانون : کارآفرینی ، قانون رسانه ، مرکز شغلی
 • پایان نامه کارشناسی

تحصیل دکترا عکاسی در آلمان

تحصیل رشته عکاسی در آلمان در مقطع دکترا حوزه وسیعی را پوشش می‌دهد از آزمایش‌ها در هنر و طراحی گرفته تا تحقیقات کاربردی و تحقیقات کلاسیک در زمینه‌های علمی مرتبط با عکاسی ، امکان کار برای دکترا در هر زمینه موضوعی در دانشگاه ها وجود دارد که دانشگاه می تواند نظارت مناسبی را توسط کارکنان دانشگاهی ارائه دهد ، پیش نیاز تحصیل در مقطع دکترا داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد علمی یا هنری می باشد.

تحصیل دکترا عکاسی در آلمان

همچنین داوطلبان منتخب باید پروژه دکترا خود را به کمیته دکتری ارائه دهند.

برای تحصیل در مقطع دکترا می توانید کشور ایتالیا را نیز انتخاب کنید ؛ بورسیه های بسیار عالی در مقطع دکترا در دانشگاه های ایتالیا ارائه می شود که می توانید در مقاله تحصیل در ایتالیا با برخی از آن ها آشنا شوید.

پروسه درخواست برای تحصیل در مقطع دکترا در آلمان

در صورت تمایل به تحصیل باید موارد زیر به دانشگاه ارسال شوند :

 • اسناد درخواست
 • رزومه
 • در صورت وجود ، فهرست انتشارات
 • نشان دهنده مهارت های زبانی
 • کپی تمام مدارک مربوطه
 • در صورت وجود ، نمونه کار هنری / خلاق
 • طرح تحقیق ده صفحه ای
 • شرح مفصل پروژه ( تقریبا 7 صفحه ، قالب بندی رایج )
 • طرح مطالعه ( تقریبا نیم صفحه )
 • کتابشناسی در مورد موضوع تحقیق ( تقریبا 2 صفحه )

گرایش های رشته عکاسی در آلمان

برای تحصیل رشته عکاسی آلمان گرایشات مختلفی وجود دارد که معمولا در طول تحصیل همه آن ها پوشش داده خواهد شد ، در زیر رایج ترین گرایش های رشته عکاسی در آلمان بیان شده است.

در زیر انواع مختلف عکاسی وجود دارد که می توانید تصاویر گرفته شده را در آنها دسته بندی کنید:

 • عکاسی منظره
 • عکاسی از حیات وحش
 • عکاسی هوایی
 • عکاسی ورزشی / اکشن
 • عکاسی پرتره
 • عکاسی معماری
 • عکاسی مد
 • عکاسی هنری وغیره

مزایا و معایب تحصیل عکاسی در آلمان

مزایا :

 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی
 • امکان تحصیل بدون مدرک زبان در برخی از دانشگاه ها و گذراندن دوره های زبان در آلمان
 • تحصیل در بهترین دانشگاه های معتبر و مورد تایید در سطح جهانی

معایب :

 • بازار رقابتی و فرصت های محدود کاری پس از اتمام تحصیل عکاسی در آلمان
 • هزینه های بالا تحصیلی در دانشگاه های خصوصی

الزامات شرکت در آزمون های مختلف برای تحصیل در رشته عکاسی

تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های دولتی فقط به زبان آلمانی

بازار کار آلمان پس از تحصیل رشته عکاسی

بسیاری از عکاسان به عنوان فریلنسر کار می کنند و با این حال ، گرفتن یک موقعیت دائمی به جای کار به عنوان یک عکاس آزاد غیرممکن نیست.

بازار کار آلمان پس از تحصیل رشته عکاسی

در آلمان بازار کار برای فارغ التحصیلان عکاسی رقابتی است ، به خصوص به عنوان یک عکاس آزاد و با این حال ، فرصت های شغلی شما به کار آزاد محدود نمی شود و با داشتن مدرک دانشگاهی در عکاسی ، می‌توانید منتظر فرصت‌های شغلی هیجان‌انگیز باشید ، برای مثال به‌عنوان ویرایشگر تصویر ، کیوریتور یا منتقد عکس و نمایشگاه و استخدام به عنوان روتوش یا خریدار آثار هنری در آژانس تبلیغاتی نیز قابل تصور است.

شما می توانید در شرکت های زیر استخدام شوید :

 • شرکت های دارای بخش گرافیک
 • آرشیو تصاویر و ناشران
 • گالری ها
 • موسسات آموزشی
 • شرکت عکاسی تبلیغاتی یا مطبوعاتی

برای شناخت مشاغل مورد نیاز در کشور آلمان و موفق ترین مشاغل می توانید مقاله کار در آلمان را نیز بخوانید.

بازار کار رشته عکاسی در آلمان

میزان درآمد شما به عنوان فارغ التحصیل بستگی به حوزه ای دارد که در آن کار می کنید ، هر چه مسئولیت بیشتری بپذیرید ، کارفرمایتان حقوق بهتری به شما خواهد داد و به عنوان یک طراح عکس در آژانس ، دستمزد ناخالص ماهانه شما بین 3800 تا 4000 یورو متغیر است و یک عکاس مطبوعاتی حدود 3300 یورو در ماه دریافت می کند.

عکاسان آزاد معمولا نرخ روزانه دریافت می کنند و برای مثال در عروسی ها یا رویدادهای تجاری از 300 تا 700 یورو دریافت می کنند و حتی می توانند روزانه بیش از 1000 یورو نیز درآمد کسب کنند ، با این حال به یاد داشته باشید که به عنوان یک فرد خوداشتغال ، شما باید تمام تجهیزات مورد نیاز خود را برای شروع بخرید و قبل از شروع به کسب درآمد ، ابتدا باید سرمایه گذاری کنید.

سوالات پر تکرار تحصیل عکاسی در آلمان

از طریق شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با تحصیل رشته عکاسی در آلمان آشنا شدید ، می توانید با استفاده از بخش دیدگاه با ما در تماس باشید و سوالات خود را بپرسید.

درآمد یک عکاس در آلمان چقدر است؟

میزان درآمد شما به عنوان فارغ التحصیل بستگی به حوزه ای دارد که در آن کار می کنید ، هر چه مسئولیت بیشتری بپذیرید ، کارفرمایتان حقوق بهتری به شما خواهد داد و به عنوان یک طراح عکس در آژانس ، دستمزد ناخالص ماهانه شما بین 3800 تا 4000 یورو متغیر است و یک عکاس مطبوعاتی حدود 3300 یورو در ماه دریافت می کند.

پس از تحصیل رشته عکاسی در آلمان در چه شرکت هایی می توانم کار کنم؟

 • شرکت های دارای بخش گرافیک آرشیو تصاویر و ناشران گالری هاموسسات آموزشی شرکت عکاسی تبلیغاتی یا مطبوعاتی
 • مزایای تحصیل رشته عکاسی در آلمان چیست؟

 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی امکان تحصیل بدون مدرک زبان در برخی از دانشگاه ها و گذراندن دوره های زبان در آلمان تحصیل در بهترین دانشگاه های معتبر و مورد تایید در سطح جهانی
 • در نهایت اگر تمایل به تحصیل رشته عکاسی در آلمان دارید ، می توانید با موسسه مهاجرتی رجبی در ارتباط باشید تا از خدمات مهاجرتی و تحصیلی در این خصوص بهره مند گردید ، با ما از طریق شماره های دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله مهاجرت به آلمان ، تمام روش های قانونی مهاجرت به این کشور را بشناسید.

  Rate this post

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *