آزمون ورودی دانشگاه سگد مجارستان

آزمون ورودی دانشگاه سگد مجارستان

دانشجویان علاقه مند به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا با گزینه های متعددی برای انتخاب روبرو هستند و شاید بتوان مجارستان را به عنوان یکی از مناسب ترین آنها از جنبه های مختلف دانست . اگر قصد دارید برای تحصیل به کشور مجارستان رفته و در یکی از دانشگاه های آن مانند سگد به تحصیل مشغول شوید می توانید با خواندن این مقاله در رابطه با آزمون ورودی دانشگاه سگد مجارستان اطلاعات اولیه را به دست آورده و برای هرگونه اقدام به کارشناسان موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی مراجعه فرمایید .

انتخاب دانشگاه های مجارستان به عنوان مقصد تحصیلی چالش های متفاوتی را پیش روی دانشجویان قرار می دهد که یکی از مهم ترین آنها شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های این کشور است . اکثر دانشگاه های شاخص در مجارستان جهت پذیرش دانشجویان در رشته هایی مانند علوم پزشکی که از حساسیت زیادی برخوردار هستند آزمون ورودی برگزار می کنند . این آزمون در هر دانشگاه و با توجه به شرایط داوطلب متغیر است که باید متناسب با آن اقدام نمود .

محتویات آزمون ورودی دانشگاه سگد مجارستان

دانشگاه سگد آزمون کتبی خود را در تاریخ مشخصی در سال برگزار می نماید که در موعد مقرر باید با ارائه تمامی مدارک لازم در آن ثبت نام نمود . این آزمون شامل 20 سوال از هر درس زیست شناسی ، شیمی و فیزیک است که به صورت چهار یا 5 گزینه ای می توان به آنها پاسخ داد .

این آزمون بخش دومی به نام زبان انگلیسی دارد و داوطلب باید یک متن حداقل 200 کلمه ای را در آن به صورت روان و قابل فهم بنویسد . متن باید دارای جزئیات و کلمات صحیح از لحاظ معنایی و املایی باشد .

هر یک از دورس از بخش های متعددی تشکیل شده اند که کارشناسان موسسه به صورت تخصصی منابع هریک را در اختیارتان قرار می دهند . برگه هایی به صورت پیش نویس در اختیار دانشجویان قرار می گیرد و استفاده از وسایلی همچون موبایل ، ساعت هوشمند ، کتاب و یا هرگونه جزوه در طول امتحان ممنوع است و در صورت داشتن کوچک ترین تخلف شخص از آزمون ورودی دانشگاه سگد مجارستان اخراج شده و اجازه شرکت در آزمون های بعدی را نیز نخواهد داشت .

مدارک لازم برای شرکت در آزمون دانشگاه سگد مجارستان

برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه سگد مجارستان باید تمامی مدارک لازم به صورت کامل و ترجمه شده از حداکثر تا یک هفته قبل از شروع آزمون به بخش اداری دانشگاه ارسال گردد . مهم ترین این مدارک شامل فیش پرداختی هزینه آزمون ( غیرقابل استرداد ) ، مدرک دوره پیش دانشگاهی ، مدارک شناسایی و سابقه تحصیلی می باشد .

در هنگام شرکت در آزمون فرد باید مدارکی از قبیل فرم درخواست تایید شده ، گذرنامه و کارت شناسایی به همراه رسید بانکی را به همراه داشته باشد .

مدارک لازم برای شرکت در آزمون دانشگاه سگد مجارستان

دوره پیش دانشگاهی در مجارستان

در اولین قدم جهت تحصیل در مجارستان در دانشگاه های پزشکی از جمله دانشگاه سگد تمامی داوطلبان باید دوره ای یک ساله را قبل از شرکت در آزمون ورودی دانشگاه سگد مجارستان پشت سر بگذارند . این دوره پیش نیاز به صورت دو ترم تحصیلی در یک سال برگزار می شود ، یک دوره پیش دانشگاهی در کالج است که دانشجو را برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه آماده می سازد .

در این دوره دروسی مانند زیست ، شیمی ، فیزیک ، ریاضیات و زبان به صورت مقدماتی و پایه در واحدهای درسی توسط اساتید دانشگاه تدریس می شود و قبولی در هر درس به دانشجو کمک می کند تا بتواند به سوالات دروس مربوطه در آزمون ورودی به خوبی پاسخ دهد .

دانشگاه سگد ظرفیت مشخصی در پذیرش دانشجویان رشته پزشکی دارد از این رو قبولی در آزمون ورودی کاملا رقابتی بوده و امتیاز کسب شده تعیین کننده ورود به رشته دلخواه خواهد بود .

بخش مصاحبه آزمون دانشگاه سگد مجارستان

دانشگاه سگد مجارستان نیز از جمله دانشگاه هایی است که دانشجویان خود را از طریق آزمون ورودی پذیرش می نماید و کسانی که بتوانند در آزمون ورودی دانشگاه سگد مجارستان نمره قبولی را کسب کنند ، طبق سیستم آموزشی مجارستان قادر به تحصیل در دانشگاه خواهند بود . این آزمون که مجموعه ای از سوالات چند گزینه ای است هر ساله در موعد مشخص شده توسط دانشگاه برگزار می گردد .

مدت زمان مشخص شده برای آزمون کتبی معمولا دو ساعت و نیم است و بخش شفاهی در بیست دقیقه پایانی از دانشجو گرفته می شود . در این بخش اساتید در رابطه با یک موضوع عمومی گفتگو کرده و ممکن است از دروس تخصصی نیز سوالاتی مطرح شود . زمان امتحان شفاهی پس از امتحان کتبی و جمع آوری برگه های آزمون به دانشجو اعلام می گردد .

نگاهی به دانشگاه سگد مجارستان

دانشگاه سگد مجارستان یکی از بزرگترین مراکز تحقیقاتی فعال در این کشور است که در سال 1921 در شهری به همین نام تاسیس شده است . کادر هیئت علمی مجرب و امکانات دانشگاهی مناسب موجب گردیده تا دانشجویان بین المللی زیادی این دانشگاه را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب نمایند .

علاوه بر این هزینه پایین زندگی در این شهر نسبت به پایتخت انگیزه ای دیگر برای انتخاب دانشگاه سگد است . این دانشگاه طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی را در تمامی مقاطع ارائه می دهد که یکی از مهم ترین آنها علوم پزشکی می باشد .

از بیش از 90 کشور دنیا در این دانشگاه به تحصیل مشغول هستند که تعداد قابل توجهی از آنها متقاضیان رشته های علوم پزشکی از قبیل ، پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی هستند . علوم پزشکی دانشگاه سگد در میان 500 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته و رتبه اول را در کشور مجارستان به خود اختصاص داده است .

مدرک تحصیلی این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیز می باشد و کسانی که تحصیل خود را در این دانشگاه به اتمام می رسانند می توانند با خیالی آسوده و کشور بازگردند .

هزینه تحصیل در دانشگاه سگد مجارستان

کسانی که یکی از رشته های علوم پزشکی را برای تحصیل انتخاب می کنند باید هزینه دوره پیش دانشگاهی ، شرکت در آزمون و تحصیل در هر ترم دانشگاه را پرداخت کنند . هزینه دوره پیش نیاز یک ساله در حدود 7000 یورو و ثبت نام در آزمون در حدود 300 دلار است .

هزینه تحصیل در دانشگاه سگد مجارستان

تحصیل در رشته پزشکی از 6000 دلار در رشته داروسازی تا 12000 دلار در رشته دندانپزشکی متغیر خواهد بود . علاوه بر این مخارج زندگی دانشجویی هر فرد در حدود 600 دلار در ماه است که می تواند مطابق با سلیقه شخصی کمی بیشتر و یا کمتر شود .

دانشگاه های مجارستان امکان تحصیل به زبان انگلیسی را برای تمامی متقاضیان داخلی و خارجی فراهم نموده اند . ثبت نام در آزمون ورودی دانشگاه سگد مجارستان نیازمند طی نمودن روند ثبت نام ، پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی است که نیاز به بررسی و اقدام صحیح دارد .

کارشناسان موسسه مهر آفرین رجبی در تمامی امور مربوط به مهاجرت و ویزای تحصیلی مجارستان راهنما و مشاور شما خواهند بود . می توانید با مراجعه به دفاتر همکار در شهرهای شیراز و تهران اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت نمایید .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه