تحصیل در لوکزامبورگ

تحصیل در لوکزامبورگ

تحصیل در لوکزامبورگ تحصیل در فضایی امن و پر جنب و جوش است ، لوکزامبورگ ، اگرچه یکی از کوچک ترین کشورها در جهان است ، اما فضایی کاملا جهانی دارد و خانه بسیاری از دانشگاه های دارای رتبه برتر می باشد.

در این مقاله شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تحصیل در لوکزامبورگ را مورد بررسی قرار خواهند داد.

یکی از ویژگی های جالب توجه دانشگاه های لوکزامبورگ این است که از بین چهار دانشجوی محصل در دانشگاه های این کشور یک دانشجو بین المللی در این دانشگاه ها در حال تحصیل است.

طبق نظرسنجی کیفیت زندگی مرسر ، این کشور امن دارای یک فرهنگ عالی ، ثبات سیاسی است و به واسطه تحصیلات عالی خود شهرت دارد ، بدون شک ، لوکزامبورگ گزینه بسیار خوبی برای دانشجویان بین المللی است که قصد تحصیل در خارج را دارند.

اگر می خواهید لیست کاملی از امن ترین کشور ها برای مهاجرت تحصیلی را ببینید ، و یا با ارزان ترین کشورها برای تحصیل آشنا شوید ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل در خارج از کشور است.

تحصیل در لوکزامبورگ

شرایط تحصیل در لوکزامبورگ

برای زندگی و تحصیل در لوکزامبورگ به عنوان یک دانشجو بین المللی ، گواهینامه تحصیلات متوسطه شما باید توسط وزارت بهداشت ملی شناخته شود ، دانشجویان بین المللی غیر اروپایی برای اقامت در کشور برای زمان تحصیل به ویزای تحصیلی نیاز دارند.

افرادی که قصد ادامه تحصیلات عالی خود در دانشگاه های لوکزامبورگ را دارند و تحصیلات دانشگاهی پیشین خود را در کشور دیگری گذرانده اند مشکلی نخواهند داشت چرا که به طور کلی ، مدارک و گواهینامه های اعطا شده در کشور های دیگر در لوکزامبورگ نیز شناخته می شوند.

تحصیلات دانشگاهی در لوکزامبورگ تنها چند سال پیش تاسیس شده است و فقط در مدت زمان کوتاهی 55٪ دانشجویان بین المللی را جذب کرده است.

بخش عمده ای از دانشگاه های این کشور در پایتختی به نام شهر لوکزامبورگ قرار دارند و همه آنها موسسات باسابقه ای هستند که مدارج تحصیلات عالی را در سطوح مختلف ارائه می دهند ، دانشگاه های لوکزامبورگ کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری را ارائه می دهند.

برنامه های تحصیلی در این دانشگاه ها در زمینه های مختلف تحصیلی مانند پزشکی ، حقوق ، زبان های خارجی ، مهندسی ، روانشناسی ، آموزش ، اقتصاد ، علوم انسانی ، ICT و موارد دیگر ارائه می شوند و بیش از صد دوره وجود دارد که به طور عمده در لوکزامبورگ به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

با این حال ، این کشور با برنامه های مدرک متعددی که به زبان های فرانسه ، آلمانی و سایر زبان های خارجی تدریس می شود ، آن را یک گام فراتر می برد.

شرایط ورود به دانشگاه های لوکزامبورگ

اگر تحصیلات متوسطه را با موفقیت در یکی از کشور های امضاکننده کنوانسیون لیسبون گذرانده اید ، گواهینامه معتبر پایان تحصیل را در اختیار دارید و واجد شرایط تحصیلات عالی در کشور خود هستید می توانید برای تحصیلات عالی در لوکزامبورگ درخواست دهید.

اگر متقاضی گذراندن دوره کارشناسی ارشد در دانشگاهی در لوکزامبورگ هستید ، باید مدرک کارشناسی یا مدرک معادل آن را به دانشگاه مورد نظر خود ارائه دهید و برای تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه لوکزامبورگ ، برنامه کارشناسی ارشد مربوطه مورد نیاز است.

لازم به ذکر است که برای هر مقطع تحصیلی که اقدام می کنید باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را به همراه ریز نمرات ارائه دهید حتی جهت تحصیل در مقطع دکترا ، تمام مدارک باید به صورت رسمی ترجمه شده و همراه با تاییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه ارسال شوند .

البته تحصیل در لوکزامبورگ در مقطع دکترا در رشته های محدودی امکان پذیر است و اکثر دانشجویانی که مقطع ارشد خود را به پایان می رسانند جهت ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه های اروپا به سایر کشور های اروپایی جهت سپری کردن دوره های لازم اعزام می کند.

باید توجه داشت که پذیرش در هر رشته تحصیلی در دانشگاه های لوکزامبورگ شرایط خاص خود را دارد و معدل دیپلم دبیرستان در برخی از دروس برای پذیرش در دانشگاه های این کشور اهمیت زیادی دارند.

مراحل درخواست پذیرش از دانشگاه های لوکزامبورگ

 • برنامه مورد نظر خود را پیدا کنید ، می دانیم که امروزه ، پیدا کردن یک برنامه مناسب به اندازه کافی واضح نیست ، به نظر می رسد بسیاری از عوامل در انتخاب دوره مناسب برای تحصیل تاثیر گذار است ، به همین دلیل ما به دانشجویان خود بطور قابل توجهی در مورد گزینه هایی که دوست دارند و چه گزینه هایی بیشتر با مشخصات علمی آنها مرتبط هستند ، مشاوره می دهیم.
 • تکمیل فرم درخواست پذیرش : برای هر برنامه مورد نظر ، یک درخواست آنلاین در هر یک از دانشگاه های منتخب لوکزامبورگ ارسال کنید.
 • تمام مدارک مورد نیاز را برای پذیرش بارگذاری کنید.
 • پس از تکمیل برنامه آنلاین ، تأیید نامه ای با مشخصات برنامه به ایمیل شما ارسال می شود ، آن را چاپ کرده و کپی اسناد بارگذاری شده را ضمیمه می کنید و پرونده کامل برنامه خود را قبل از پایان مهلت ارسال می کنید.
 • با ادامه درخواست ، به دانشجویانی که با موفقیت پذیرفته شده اند اطلاع داده می شود.
 • 3تا 4 هفته طول می کشد تا مراحل درخواست به دفتر پذیرش های بین المللی دانشگاه برسد.
 • متقاضیان موفق باید شهریه خود را پرداخت کنند ، پس از آن نامه پذیرش رسمی دانشگاه برای آن ها ارسال می شود.

لطفا توجه داشته باشید که مدارک مورد نیاز برای پذیرش از دانشگاهی به دانشگاه دیگر و از یک برنامه به برنامه دیگر متفاوت است ، همچنین برای افزایش شانس قبولی متقاضیان را تشویق می کنیم که به بیش از یک دانشگاه در لوکزامبورگ مراجعه کنند.

الزامات زبان برای تحصیل در لوکزامبورگ

تحصیلات عالی در لوکزامبورگ به صورت دو زبانه انجام می شود ، این بدان معنی است که دوره شما به احتمال زیاد در یکی از ترکیبات زیر فرانسه – انگلیسی ، فرانسوی – آلمانی یا انگلیسی – آلمانی ارائه می شود.

صرف نظر از اینکه به چه زبانی برای تحصیل انتخاب می کنید ، باید مدارکی در مورد مهارت خود ارائه دهید ، از متقاضیان تحصیل در دانشگاه های لوکزامبورگ خواسته می شود بسته به برنامه تحصیلی که درخواست می کنند سطح دانش زبان انگلیسی ، فرانسوی ، آلمانی یا لوکزامبورگی خود را ثابت کنند.

برای تحصیل به زبان فرانسوی و یا آلمانی در دانشگاه های لوکزامبورگ دانش زبانی در سطح B2 و برای تحصیل به زبان انگلیسی ارائه مدرک آیلتس با حداقل نمره 7 مورد نیاز است ، اگر استاندارد های لازم آموزشی را ندارید ، معمولا دانشگاه ها دوره های زبان را ارائه می دهند.

تحصیل در لوکزامبورگ یک فرصت خارق العاده برای یادگیری زبان های جدید است و به طور بالقوه با دانش پیشرفته از سه زبان مختلف می توانید مدرک خود را به پایان برسانید ، برقراری ارتباط با مردم محلی و سایر دانش آموزان به هر سه زبان یک روش عالی برای تمرین است ، داشتن یک زبان اضافی در CV / رزومه عالی به نظر می رسد.

محل تحصیل در لوکزامبورگ

پیشنهاد در آموزش عالی در لوکزامبورگ بسیار محدود است ، البته با وجود این که در چند سال اخیر توسعه یافته است ، بسیاری از دانشجویان لوکزامبورگی برای ادامه تحصیلات عالی خود در کشورهای همسایه به خارج از کشور می روند.

سیستم آموزشی لوکزامبورگ

دولت لوکزامبورگ سیستم آموزشی را سازماندهی و کنترل می کند ، آموزش اجباری در مجموع یازده سال ، دو سال آموزش مقدماتی ، شش سال آموزش ابتدایی و سه سال آموزش متوسطه را شامل می شود.

سیستم آموزشی لوکزامبورگ

تحصیلات عمومی در لوکزامبورگ رایگان است ، هزینه ها توسط بودجه عمومی پرداخت می شود و باعث می شود آموزش و پرورش یکی از بزرگترین هزینه ها در بودجه دولت باشد ، شهرداری ها هزینه کتاب ها و تجهیزات در سطح ابتدایی را پرداخت می کنند.

طبق قانون 14 ژوئیه 1986 ، به کودکان مدرسه ای کمک هزینه پرداخت می شود ، حمل و نقل مدرسه رایگان است ؛ کمک مالی و بورسیه تحصیلی بر اساس درآمد والدین و موفقیت تحصیلی به دانشجویان تحصیلات عالی اعطا می شود.

مدارس خصوصی در لوکزامبورگ معمولا کاتولیک هستند ، تعداد کمی از مدارس خصوصی در مقاطع ابتدایی و پس از دبستان وجود دارد ، این موارد توسط وزارت آموزش و پرورش ، كه باید اساسنامه ، برنامه های درسی ، گواهینامه های فارغ التحصیلی ، روش های تدریس ، صلاحیت های حرفه ای مدیر و كاركنان مدرسه خصوصی و محیط كلی آموزش و پرورش را تأیید كند ، كاملا تنظیم می شوند ، مدارس خصوصی در انتخاب مدیر و کارکنان خود و تعیین ساختار هزینه آنها آزاد هستند.

آموزش ابتدایی در لوکزامبورگ

تحصیلات اساسی لوکزامبورگ برای 9 سال اول تحصیل در کودکان اجباری است و در 4 دوره اساسی آموزش مدرسه ارائه می شود:

 • دوره 1 برای کودکان 3 تا 5 ساله ، از جمله “Précoce” که اختیاری است و شامل آموزش مهد کودک می باشد.
 • دوره 2 برای کودکان 6 تا 7 ساله ، شروع آموزش ابتدایی
 • دوره 3 برای کودکان 8 تا 9 ساله
 • دوره 4 برای کودکان 10 تا 11 ساله

دوره 1 پیش دبستانی و مهد کودک

کودک می تواند آموزش اولیه را از 3 سالگی به بعد در “Précoce” فرا گیرد ، تا این سن می توان با ساختار های متعدد مراقبت از کودکان تماس گرفته تا از کودک شما مراقبت کنند یا از او در خانه مراقبت کند.

از 4 سالگی کودک لزوما مدرسه را ادغام می کند ، سپس وی یا به سیستم آموزش اساسی لوکزامبورگ ، یا به یک مدرسه خصوصی بین المللی یا لوکزامبورگی می پیوندد.

دوره های 2 ، 3 و 4 “Ecole fondamentale”

از 6 سالگی ، کودکان برای دوره دو ساله به 2 مدرسه پایه می پیوندند ، در ادامه دوره های 3 و 4 نیز طی 2 سال ارائه می شوند ، در پایان این 6 سال دبستان ، کودکان سپس به تحصیلات متوسطه یا دبیرستان می پیوندند.

آموزش متوسطه

در پایان دوره دبستان ارزیابی برای تعیین بهترین دوره برای هر کودک ، بر اساس خواسته والدین ، مشاوره معلم و عملکرد تحصیلی انجام می شود ، یک هیئت تصمیم نهایی را بین آموزش عمومی در کلاس دیپلم و یکی دیگر از نظر فنی در یک روش لیسه اتخاذ می کند.

حدود 40٪ دانش آموزان از دبستان به دبیرستان Lycées می روند که به آن مدرسه سیستم کلاسیک نیز می گویند ، این سیستم مدرسه برای دانش آموزانی است که قصد رفتن به دانشگاه را دارند ، مطالعات پایه های اساسی دوره ها را در مباحث علوم انسانی ، ادبیات ، ریاضیات و علوم طبیعی ارائه می دهند.

60 درصد باقیمانده در مدارس سیستم فنی ، به نام دبیرستان های فنی تحصیل می کنند ، در مشاغل حرفه ای متمرکز تر مانند تکنسین ، مهندسی ، حسابداری ، پرستاری ، پزشکی ، معماری و غیره تحصیل می کنند و البته این افراد نیز برای دانشگاه واجد شرایط هستند.

ترکیبی از عوامل تعیین می کند که کدام مدرسه مناسب دانش آموز است ، سطح مهارت شخصی مورد انتظار دانش آموز ، نتایج آزمون ها و همچنین نظر والدین تأثیرات اصلی است.

دوره متوسطه معمولا هفت سال طول می کشد ، کودکان ممکن است پس از امتحانات ، در سن 15 سالگی یا با تحصیلات عمومی یا فنی به طور قانونی مدرسه را ترک کنند ؛ تحصیلات عمومی مقدماتی برای آموزش عالی است ، در حالی که آموزش فنی به آنها امکان می دهد تجارت را یاد بگیرند ، گواهی استعداد و دستورالعمل فنی را برای آمادگی در یک دوره دانشگاهی قابل اجرا دریافت کنند.

مدارس بین المللی در لوکزامبورگ

اگر یک کودک مهاجر در سنی باشد که هنگام ورودش به لوکزامبورگ در میانه دوران تحصیل ابتدایی یا دبیرستان باشد و به زبان های آلمانی و فرانسوی آشنایی نداشته باشد می تواند در مدارس بین المللی ثبت نام و شرکت کند.

این مدارس در کنار آموزش دروس اصلی ، زبان های مورد نیاز را نیز به کودکان می آموزند ، هر چند معمولا به مهاجران توصیه می شود که با شرکت در کلاس های متعددی که سرتاسر این کشور وجود دارند ، زبان های خود را هر چه سریع تر تکمیل نمایند.

از آن جایی که شرایط رفاهی و اشتغال علیرغم بالا بودن زیاد هزینه های زندگی در لوکزامبورگ آن را به مقصدی جالب توجه برای متقاضیان بین المللی از سراسر دنیا تبدیل کرده است ، مدارس و موسسه های پرشماری برای ارائه دروس مدرسه زبان های گوناگون وجود دارد.

ارائه چنین خدمات ویژه ای به نام CASNA (Cellule d’accueil scolaire pour élèves nouveaux arrivants) از سوی وزارت آموزش و پرورش لوکزامبورگ انجام می شود ، کار اصلی چنین نهادی معرفی و ارائه اطلاعات ضروری درباره موسسات و آموزشگاه های زبان های خارجی است.

تحصیلات عالی در لوکزامبورگ

تحصیلات عالیه در لوکزامبورگ به دنبال آموزش متوسطه ، کلاسیک یا فنی ارائه می شود ، دانشجویان لوکزامبورگی بین ادامه تحصیلات عالی در لوکزامبورگ یا رفتن به تحصیل در کشور های دیگر یکی را انتخاب می کنند.

باید دانست که تحصیلات عالیه در لوکزامبورگ بسیار جدید است ، زیرا پیشنهاد دانشگاه واقعا از ابتدای دهه 2000 با ایجاد دانشگاه لوکزامبورگ در سال 2003 آغاز شد ، قبلا دانشجویان برای یافتن تحصیلات عالی عمدتا به کشور های همسایه مانند فرانسه ، آلمان یا بلژیک مهاجرت می کردند.

اکنون تحصیلات عالیه در لوکزامبورگ برای دولت لوکزامبورگ در اولویت است ، که تمام امکانات لازم را برای پیشرفت در دانشگاه لوکزامبورگ فراهم می کند.

اولین دوره تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی لوکزامبورگ دوره کارشناسی است که دانشجویان ملزم به گذراندن 180 واحد درسی هستند و بین 3 تا 4 سال می کشد.

علاقمندان ادامه تحصیل در این کشور می توانند پس از اتمام دوره کارشناسی خود برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد درخواست دهند ، این دوره تحصیلی یک تا دو ساله است و با دفاع از پایان نامه به صورت عمومی پایان می یابد.

دوره تحصیل در مقطع دکترا در لوکزامبورگ 3 ساله است و با ارائه و دفاع از تز دکتری پایان می یابد ، برای تحصیل در این مقطع اتمام دوره کارشناسی ارشد در رشته ای مرتبط الزامی است.

تحصیل در لوکزامبورگ با مدرک دیپلم

همان گونه که پیش از این بیان شد برای تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی لوکزامبورگ اتمام دوره دبیرستان و ارائه مدرک دیپلم دبیرستان الزامی است.

تحصیل در لوکزامبورگ با مدرک دیپلم

متقاضیان دارای مدرک دیپلم دبیرستان از مدارس خارج از اروپا بایستی برای پذیرش در دانشگاه های لوکزامبورگ مدرک تحصیلی خود را معادل سازی کنند و یا دارای دیپلم بین المللی از مدارس بین المللی باشند.

برای معادل سازی مدرک دیپلم دبیرستان لازم است درخواست خود را به دانشگاه مورد نظر ارائه داده و اسناد مورد نیاز را به دپارتمان تایید مدرک دیپلم دانشگاه مورد نظر تحویل دهد ، این دپارتمان برای گواهینامه ها / دیپلم های پایان مدارس متوسطه ( عمومی ، فنی و حرفه ای ) که در خارج از کشور تحصیل کرده اند ، معادل ارزشیابی می کند.

درخواست های مربوط به تشخیص معادل سازی منوط به پرداخت هزینه اجباری است و بسته به کشوری که گواهینامه / مدرک تحصیلی را دریافت کرده است ، مبلغ آن متفاوت است.

معادل سازی مدارک دیپلم دبیرستان در لوکزامبورگ

معادل سازی آکادمیک مدارک تحصیلی برای دسته های زیر افراد اعمال می شود:

 • دارندگان مدرک دیپلم Baccalauréat یا Matura که می خواهند تحصیلات عالیه یا دانشگاهی را در لوکزامبورگ دنبال کنند.
 • دارندگان مدرک دیپلم Baccalauréat یا Matura که مایل به ورود به بازار کار هستند.
 • دارندگان مدارك تحصیلی متوسطه عمومی ، فنی و حرفه ای دیگر.

شرایط معادل سازی مدرک دیپلم برای تحصیل با مدرک دیپلم در لوکزامبورگ
پس از بررسی پرونده توسط ادارات ذی صلاح و در صورت تأمین معیار های زیر ممکن است برای گواهینامه ها / مدارک تحصیلی پایان دوره دبیرستان معادل ارائه شود.

 • مدرک باید اتمام موفقیت آمیز حداقل 12 سال متوالی تحصیل را به رسمیت بشناسد ؛
 • گواهینامه / دیپلم باید امکان دسترسی به تحصیلات عالیه یا تحصیلات دانشگاهی در کشور مبدا را فراهم کند.
 • برای گواهینامه ها / مدارک تحصیلی که چنین دسترسی را مشخص نمی کنند ، مستندات پشتیبانی لازم است.
 • گواهینامه ها / مدارک تحصیلی کشورهایی که در کنوانسیون های شورای اروپا در لیسبون / پاریس در زمینه شناخت متقابل دیپلم ها امضا کرده اند ، مورد توجه قرار می گیرند.

اگر علاوه بر معیارهای تعیین شده توسط سازمان بین المللی کارشناسی در ژنو ، شرایط زیر نیز وجود داشته باشد ، مدرک کارشناسی بین المللی (IB) به عنوان معادل دیپلم پایان تحصیلات متوسطه لوکزامبورگ شناخته می شود:

 • دو زبان ( گروه1 : A1 زبان ، گروه 2: زبان A2 ) ؛
 • یک موضوع از هر یک از رشته های زیر:
  • گروه 3: “افراد و جامعه” : شامل تاریخ ، جغرافیا ، اقتصاد ، فلسفه ، روانشناسی ، تجارت و مدیریت
  • گروه 4 “علوم”: از جمله زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک ؛
  • گروه 5 “ریاضیات و علوم کامپیوتر”: مطالعات ریاضی سطح استاندارد ، ریاضیات SL ، ریاضیات سطح بالاتر ، علوم کامپیوتر ؛
  • گروه 6 “هنر”: شامل هنرهای تجسمی ، موسیقی ، تئاتر و فیلم.

زمان رسیدگی به پرونده های مربوط به دیپلم از کشور های امضا کننده 2 تا 10 هفته است.
هزینه درخواست معادل سازی مدرک دیپلم دبیرستان
درخواست برای شناسایی دیپلم فارغ التحصیلی دبیرستان منوط به پرداخت مبالغ زیر است:

 • 75 یورو برای دیپلم های صادر شده در کشور امضا کننده کنوانسیون های پاریس و لیسبون ؛
 • 75 یورو برای دیپلم های اعطا شده توسط یک مدرسه اروپایی (لیسانس اروپا) ؛
 • 125 یورو برای دیپلم صادر شده در کشوری که امضا کننده کنوانسیون پاریس و لیسبون نباشد.
 • 125 یورو برای دیپلم های صادر شده توسط IBO (لیسانس بین المللی).

مدارک مورد نیاز برای تحصیل با مدرک دیپلم در لوکزامبورگ
در صورتی که گواهینامه ها / دیپلم ها توسط کشور هایی اعطا شوند که کنوانسیون پاریس و / یا لیسبون را در مورد شناخت متقابل دیپلم ها امضا نکرده اند ، موارد زیر باید با درخواست همراه باشد:

 • یک درخواست کتبی با ذکر دلیل ارسال درخواست
 • یک برنامه درسی که در میان سایر اطلاعات ، برنامه درسی مدرسه و تاریخ و محل تولد آنها را نشان می دهد.
 • یک کپی از یک سند هویت معتبر در حال حاضر (کارت شناسایی ، گذرنامه ، اجازه اقامت) ؛
 • یک کپی از مدرک / گواهینامه های آنها ؛
 • گواهی اقامت گواهی اقامت در یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا ؛
 • فقط برای مشمولان وضعیت حمایت بین المللی : سندی که گواهینامه اعطای این وضعیت به متقاضی در لوکزامبورگ را دارد.
 • اثبات پرداخت هزینه.

تحصیل رایگان در لوکزامبورگ

چند دانشگاه خصوصی در این کشور وجود دارد ؛ با این حال ، اکثریت آنها دانشگاه های ماهواره ای دانشگاه های آمریکا مانند دانشگاه قلب مقدس لوکزامبورگ هستند.

تحصیل رایگان در لوکزامبورگ

بنابراین ، هزینه های تحصیل به اندازه ایالات متحده گران است و اگر می خواهید در این دانشگاه ها تحصیل کنید باید حدود 30،000 دلار بودجه در نظر بگیرید ، البته روش هایی وجود دارد که می توان با استفاده از آن ها در لوکزامبورگ به صورت رایگان تحصیل کرد ، در ادامه با این روش ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

یک برنامه فوق العاده طراحی کنید

به عنوان بخشی از مراحل آماده سازی ، متقاضی همیشه ملزم به ارائه یک برنامه چشم نواز برای اثبات دانش و آمادگی کلی خود برای حضور در دانشگاه های لوکزامبورگ است.

به عنوان یک متقاضی ، باید این واقعیت را در نظر بگیرید که اولین بار است که فرصتی برای اثبات خود پیدا می کنید ، همه امتیازات شما مهم خواهد بود.

بنابراین ، وقت بگذارید و سعی کنید برنامه ای را ارائه دهید که همه نکات مثبت شما را برجسته کند و تمام معایبی را که کارکنان دانشگاه نیازی به دانستن ندارند پنهان کنید ، داشتن یک برنامه عالی با معدل عالی ، نمرات استاندارد و نمرات زبان به شما در تحصیل رایگان در لوکزامبورگ کمک می کند.

شروع به آماده سازی زود هنگام کنید

گرچه ممکن است گذراندن ماه های آخر قبل از سال تحصیلی جدید برای آرامش خاطر و آمادگی ذهنی برای دوره ، وسوسه انگیز باشد اما نباید اجازه دهید خود را گول بزنید ، زمان قبل از دانشگاه بالاترین اولویت است و باید به این ترتیب دیده شود.

وقت خود را برای جمع آوری تمام اطلاعات لازم در مورد مدرسه مورد علاقه خود اختصاص دهید ، مقالات لازم را تهیه كنید ، اگر در آن زمان ممكن است برای ویزا اقدام كنید – وقت خود را به یاد سالهای شیرین زندگی مدرسه نگذرانید ؛ این دانشگاه خیلی زودتر از روزی که برای اولین بار پا به محوطه دانشگاه می گذارید ، شروع می شود.

برنامه های بورسیه تحصیلی بین المللی را بررسی کنید

دانش آموزان زیادی از این موضوع اطلاع ندارند ، اما شانس زیادی برای دریافت بودجه از منبع خارجی دارید ، سازمان هایی مانند صندوق اوپک انواع بورسیه ها را به دانشجویان احتمالی ارائه می دهند.

آنها ممکن است شرایط اضافی مانند مدرک تحصیلی یا کشور مبدا متقاضی را ایجاد کنند ، اما با این وجود ، باید وقت خود را صرف کنید و در مورد فرصت های ارائه شده تحقیق کنید ، زیرا احتمال زیادی دارد که یک اسپانسر عالی برای تلاش آموزشی خود پیدا کنید.

صرف وقت و در واقع درخواست بورسیه تحصیلی خارجی قطعا گامی در مسیر درست شما برای تحصیل رایگان در لوکزامبورگ خواهد بود.

درباره بورسیه های دانشگاه های لوکزامبورگ مطالعه کنید

لوکزامبورگ قصد دارد تا حد امکان از دانشجویان داخلی و بین المللی خود پشتیبانی کند ، این کشور نه تنها انبوهی از برنامه های تحت مدیریت اتحادیه اروپا را ارائه می دهد بلکه کمک مالی دولت را نیز فراهم می کند ؛ دانشگاه لوکزامبورگ اطلاعات بیشتری در این زمینه ارائه می دهد.

بعلاوه ، تعداد کمی از مدارس موجود بورسیه تحصیلی و کمک مالی ویژه خود را دارند که دانش آموزان می توانند درخواست کنند؛ به عنوان مثال ، دانشگاه قلب مقدس اجازه یک بسته پشتیبانی مالی را می دهد که حداکثر 65 درصد از شهریه 45000 دلار را پوشش می دهد ، دریافت بورسیه تحصیلی در این دانشگاه ها قطعا به تحصیل رایگان در لوکزامبورگ کمک می کند.

از دولت خود کمک مالی دریافت کنید

اگر به هر دلیلی واجد شرایط یکی از بورسیه های دانشگاه های لوکزامبورگ نیستید ، هنوز فرصت دریافت کمک مالی از طریق دولت کشور خود وجود دارد ؛ دولت های ایتالیا ، سوئد ، ایالات متحده و بسیاری دیگر از شهروندان خود پشتیبانی قابل توجهی ارائه می دهند ، در بسیاری از موارد متقاضی مجبور به پس دادن سرمایه نیست به این معنی که شما می توانید بدون پرداخت بدهی کمک را دریافت کنید.

به دنبال دانشگاه های مقرون به صرفه در لوکزامبورگ باشید

دانشگاه های لوکزامبورگ بسته به نوع برنامه مورد نظر ، قیمت دوره های خود را تغییر می دهند ، به طور متوسط ، هزینه تحصیل در دوره های کارشناسی 1000 دلار ، کارشناسی ارشد 5000-6000 دلار در ماه است ، حضور در دانشگاه های ارزان قیمت لوکزامبورگ به شما کمک می کند تا در لوکزامبورگ به صورت رایگان تحصیل کنید ؛ به عنوان یک متقاضی به شما توصیه می شود که قیمت ها را از قبل بررسی کنید و دانشگاهی را پیدا کنید که مناسب ترین توانایی مالی شما باشد.

به یاد داشته باشید ، ممکن است برخی از مدارس برنامه های گران تری داشته باشند اما کمک مالی بهتری ارائه می دهند ؛ در نظر گرفتن همه عوامل مهم است.

برای دانشگاه های انتخابی در لوکزامبورگ اقدام کنید

به محض اینکه تمام کارهای آماده سازی به پایان رسید ، می توانید برای پذیرش از دانشگاهی که انتخاب کرده اید اقدام کنید ، شاید اگر چند گزینه دارید که شما را شیفته خود می کند ، درخواست خود را به همه آنها تحویل دهید.

لوکزامبورگ کشور کوچکی است و دانشگاه های زیادی ندارد ، اما دانشگاه های آن ، کیفیت فوق العاده ای را ارائه می دهند ، بنابراین مسئله انتخاب یک موسسه عالی آموزشی یک مسئله مشترک است و هنگامی که درخواست خود را ارائه دادید ، بر برنامه ریزی برای اقامت خود در کشور متمرکز شوید و به اینکه در آنجا می توانید زندگی و کار کنید فکر کنید.

هزینه های زندگی خود را پایین بیاورید

به عنوان یک دانشجو ، طبیعی است که برای همگام شدن با صورتحساب ها تلاش کنید ، دانشگاه لوکزامبورگ شرح دقیق و قیمت گذاری تمام هزینه های عمده مانند غذا ، مسکن ، تلفن و غیره را ارائه می دهد.

حتی اگر ماندن در خوابگاه دانشگاه را انتخاب کنید ، باید ماهانه 700 دلار برای یک سوئیت شخصی (420 دلار برای یک تخت در یک اتاق مشترک) بپردازید ؛ با در نظر گرفتن وعده های غذایی ، کتاب و سرگرمی ، ممکن است انتظار داشته باشید در طول مدت اقامت در لوکزامبورگ ماهانه 1500 تا 2000 دلار بپردازید ، به همین دلیل ، باید سعی کنید از هزینه های اضافی اجتناب کنید.

یافتن کار همزمان با تحصیل

مهم نیست که شما قبل از آمدن به لوکزامبورگ کار کرده اید یا کار نکرده اید ، ممکن است فرصتی خارق العاده برای شما باشد که طعم کارمند شدن در یکی از شرکت های محلی را بچشید.

این کشور به خاطر مشاغل خود ، چه در خانواده و چه در شرکت های بزرگ ، نقش عمده ای در امور مالی اتحادیه اروپا دارد ؛ از آنجا که محدودیتی برای دانشجو برای جستجوی کار وجود ندارد ، قطعا باید وقت و تلاش خود را صرف جستجوی کار نیمه وقت یا حتی تمام وقت کنید.

تحصیل به انگلیسی در لوکزامبورگ

یکی از دلایلی که لوکزامبورگ به عنوان یک کشور چند زبانه شناخته می شود این واقعیت است که آنها فقط یک زبان رسمی ندارند بلکه سه زبان دارند که این زبان ها فرانسوی ، آلمانی و لوکزامبورگی است.

تحصیل به انگلیسی در لوکزامبورگ

آموزش در مدارس به صورت سه زبانه است و شهروندان در هنگام اتمام دوره متوسطه از قبل این سه زبان را به علاوه انگلیسی می دانند ، علاوه بر این مدارس بین المللی در این کشور امکان تحصیل به زبان انگلیسی از مهد کودک تا دیپلم دبیرستان را فراهم می کنند ، بنابراین این کشور را برای کسانی که علاقه مند به زبان هستند و یا می خواهند افق دید خود را گسترش دهند یک کشور کامل می باشد.

وضعیت در دانشگاه ها به همین ترتیب است اما در صورت تسلط به زبان انگلیسی احتمالا برای تحصیل در دانشگاه های لوکزامبورگ مشکلی نخواهید داشت زیرا برنامه هایی وجود دارد که کاملا به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

با این حال ، موارد دیگری نیز وجود دارند که انگلیسی را با فرانسه یا آلمانی ترکیب می کنند و برای پذیرش در این رشته ها ، باید مهارت زبان خود را ثابت کنید ، دانشگاه ها همچنین برای کسانی که می خواهند در آن برنامه ها شرکت کنند اما فرانسه یا آلمانی بلد نیستند یا می خواهند سطح خود را ارتقا دهند دوره های زبان برگزار می کنند.

شرایط عمومی برای تحصیل به زبان انگلیسی در لوکزامبورگ

مهارت کافی در زبان انگلیسی الزامی برای تحصیل در لوکزامبورگ برای دانشجویان بین المللی است زیرا جدا از زبان های مادری آنها ، لوکزامبورگی و فرانسه ، انگلیسی رایج ترین زبان مورد استفاده دانشجویان خارجی است که در حال حاضر دوره های آموزشی را می گذرانند.

آزمون های ارزیابی معمول که در بیشتر دانشگاه ها استفاده می شود نمرات IELTS و TOEFL IBT است ، در صورت داشتن گواهینامه یا اثبات اینکه دوره خود را در یک موسسه انگلیسی زبان گذرانده اید یا تحصیل کرده اید ، گاهی این آزمون ها مورد نیاز نخواهد بود.

یک دانشگاه نمونه به همراه شرایط عمومی انگلیسی آن ، دانشگاه لوکزامبورگ است ، طبق وب سایت رسمی آنها در صفحه درخواست آنها ، نیاز به آیلتس برای پذیرش بسته به برنامه ای که دنبال می کنید بین 5.5 تا 6.5 است ؛ از طرف دیگر ، نمره TOEFL IBT به حداقل نمره 87 از 120 نیاز دارد.

امتیازات در مقایسه با سایر دانشگاه های لوکزامبورگ نسبتا بالا است زیرا بیشتر مدرسان دانشجویان بین المللی نیز دارای رشته های انگلیسی هستند تا بتوانند به دانش آموزان خارجی تدریس کنند.

در همین حال ، طبق وب سایت رسمی دانشگاه دیگری در لوکزامبورگ ، دانشگاه Sacred Heart ، لوکزامبورگ ، حداقل نمره آیلتس برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی 6.5 است ؛ همچنین نمره TOEFL IBT مورد نیاز است و متقاضی باید حداقل 80 نمره به بالا کسب کند تا در دانشگاه پذیرفته شود.

سایر شرایط عمومی انگلیسی سایر دانشگاه ها بیشتر به نوع موسسه ای که در آن تحصیل خواهید کرد بستگی دارد ؛ دانشگاه های دولتی ، عمومی و تحقیقاتی معمولا انگلیسی کمتری دارند در حالی که مدارس بین المللی خصوصی دارای آزمون بیشتری هستند.

اگر گرفتن مدرک زبان یکی از موانع مهاجرت تحصیلی برای شماست ، شاید به دنبال راهی برای ورود به دانشگاه هایی باشید که از شما در بدو ورود، مدرک زبان را نمی خواهند ، خوب است مقاله تحصیل در فرانسه را مطالعه کنید.

علاوه بر این ، یادگیری زبان های دیگر فقط به دانشجو بستگی دارد زیرا دانشگاه ها برنامه ها و دوره هایی را که به زبان فرانسوی تدریس می شود ارائه می دهند اما یادگیری زبان فرانسه برای آن ها ضروری نیست.

تحصیل مهندسی در لوکزامبورگ

مهندسی یک رشته گسترده است که شامل بسیاری از تخصص های مختلف است ، این فرصت ها را برای کار و توسعه انواع فن آوری ها فراهم می کند.

تحصیل مهندسی در لوکزامبورگ

مهندسان از ریاضیات ، علوم و تفکر انتقادی برای تولید محصولات جدید ، فن آوری ها و روش های کارآمدتر کردن زندگی روزمره استفاده می کنند ، مهندسان به طور معمول در یک شاخه از این رشته مانند مهندسی هوافضا ، برق ، هسته ای یا مکانیک تخصص دارند ، این متخصصان باید در ریاضیات و علوم آگاهی داشته باشند و باید از آخرین فن آوری و پیشرفت های تخصص خود آگاه باشند.

اولین دوره تحصیل در رشته های مهندسی در دانشگاه های لوکزامبورگ دوره کارشناسی است که 3 سال طول می کشد و دانشجو ملزم به گذراندن 180 واحد درسی می باشد.

این دوره تحصیلی بسیار کاربردی ، یک پایه محکم در زمینه های الکترونیک ، انرژی و محیط زیست ، مهندسی عمران ، مهندسی مکانیک و مهندسی دیجیتال را فراهم می کند و مهارت های لازم را برای ورود سریع به بازار کار یا ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی ارشد در دانشگاه لوکزامبورگ یا جا های دیگر ارائه می دهد.

برای تحصیل دوره کارشناسی ارشد در رشته های مهندسی اتمام دوره کارشناسی در رشته تحصیلی مرتبط مورد نیاز است ، این دوره تحصیلی 2 سال طول می کشد و دانشجو ملزم به گذراندن 120 واحد درسی است و با دفاع از پایان نامه به پایان می رسد ، فارغ التحصیلان این مقطع می توانند در مقطع دکترا در داخل و یا خارج از لوکزامبورگ تحصیل کنند.

رشته های مهندسی محبوب در لوکزامبورگ

رشته های مهندسی محبوب در بین دانشجویان داخلی و بین المللی در لوکزامبورگ شامل رشته های مهندسی برق و الکترونیک ، مهندسی انرژی و محیط زیست ، مهندسی عمران ، مهندسی ساختمان ، مهندسی مکانیک ، مهندسی دیجیتال در مقطع کارشناسی ؛کارشناسی ارشد مهندسی عمران – مهندسی ریزساختار با منابع پایدار (MSCE) ، کارشناسی ارشد مهندسی – ایجاد پایدار محصول (MSP) ، کارشناسی ارشد علوم مهندسی – انرژی و بهره وری اقتصادی (MEEE) ، کارشناسی ارشد مهندسی توسعه پایدار و دکتری مهندسی عمران ، دکتری مهندسی مکانیک / برق و مخابرات ، دکتری علوم محاسباتی می باشد.

ضمناً برای تحصیل رشته های مهندسی ، می توانید کشور انگلستان که دارای بهترین دانشگاه های مهندسی جهان است را نیز بررسی نمایید ؛ مقاله تحصیل در انگلستان را بخوانید. 

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در لوکزامبورگ

هر ساله وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ایران با بررسی دانشگاه های برتر جهان بر اساس رتبه بندی های معتبر بین المللی مانند تایمز ، QS و شانگهای فهرستی از دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در کشور را صادر می کنند که لوکزامبورگ علی رغم مساحت کوچک در این فهرست در سال 2020 قرار گرفته و تنها دانشگاه دولتی این کشور یعنی دانشگاه لوکزامبورگ در میان دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران معرفی شده است.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در لوکزامبورگ

از آن جا که برای اشتغال و ادامه تحصیل در ایران بایستی مدرک دانشگاه محل تحصیل شما مورد تایید وزارت علوم ایران باشد ، توصیه ما به شما این است که قبل از هر گونه اقدام برای اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود در لوکزامبورگ یا هر نقطه دیگر جهان از اعتبار دانشگاه مورد نظر با بررسی به روز ترین و جدید ترین فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم اطمینان حاصل کنید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در لوکزامبورگ تنها شامل یک دانشگاه است که در گروه خوب ( ب) جای گرفته است.

گروه خوب (ب)

University of Luxembourg

تحصیل دکترا در لوکزامبورگ

دانشگاه لوکزامبورگ ، که در سال 2003 ایجاد شد ، بلافاصله روند بولونیا را تصویب کرد ، بنابراین مطالعات دکترا در اینجا سیکل سوم تحصیل در دانشگاه را نشان می دهد ، زمان لازم برای آماده سازی دکترا سه سال است که شامل دفاع از پایان نامه می باشد.

تحصیل دکترا در لوکزامبورگ

با این وجود ، حداکثر یک دوره اضافی یک ساله به طور استثنایی ممکن است اعطا شود ، منابع مالی متنوعی و وضعیت های مختلف حاصل از این منابع وجود دارد.

پایان نامه هایی که با نظارت مشترک با یک موسسه آموزش عالی خارج از کشور و تحت هدایت یک ناظر مشترک که مجاز به نظارت بر تحقیقات است انجام می شود بسیار گسترده است.

استاد راهنما

دانشجویان مستقیما به یک دانشکده دکترا یا یک واحد تحقیقاتی (RU) درخواست می دهند ، اکثر دانشجویان دکتری هنوز تحت یک ساختار ثابت تحت نظارت استاد راهنما نیستند اما از زمان ایجاد اولین دانشکده های دکتری دانشگاه در اواخر سال 2011 در این مورد تصمیماتی گرفته شده است.

تیم های علمی به طور منظم سمینار ها و کارگاه های آموزشی را با موضوعات مختلف کاملا خارج از چارچوب یک دوره دکترا سازماندهی می کنند.

کمیته ای از کمیته نظارت بر پایان نامه (CET) پس از بحث و گفتگو با دانشجوی دکتری ، طی یک دوره دو ماهه از ثبت نام دانشجوی دکتری و با پیشنهاد استاد راهنمای پایان نامه منصوب می شود.

این CET از سه نفر شامل استاد راهنمای پایان نامه تشکیل شده است ، اعضا دارندگان دکترا هستند و نقش کمیته نظارت بر کار دانشجوی دکترا است ، کمیته نظارت بر پایان نامه و دانشجوی دکترا حداقل سالی یک بار برای ارزیابی مشترک پیشرفت کار ملاقات می کنند.

در صورت کاهش جدی کار ، CET ممکن است به رئیس دانشگاه توصیه کند که از ثبت نام داوطلب برای سال تحصیلی بعدی خودداری کند.

ثبت نام برای دکترا

کلیه داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن هستند ، می توانند پس از یافتن استاد راهنما برای پایان نامه خود ، برای ثبت نام در دکترا ثبت نام کنند.

روش ثبت نام بسته به وضعیت شما کمی متفاوت است ، دفتر مطالعات دکترا مسئول کلیه مراحل و سوالات مربوط به مسیر تحصیل دانشجوی دکتری است ، ثبت نام در کل سال امکان پذیر است و باید هر ترم تمدید شود.

شرایط پذیرش دکترا

استاد راهنمای پایان نامه تأیید می کند:

 • صلاحیت داوطلب با توجه به شرایط مندرج در ماده 12 قانون 12 آگوست 2003.
 • استعداد داوطلب برای کار مستقل و تحقیقات علمی.
 • قابل قبول بودن پایان نامه برنامه ریزی شده.

پذیرش با پیشنهاد استاد راهنمای پایان نامه و بر اساس معیار های ذکر شده در بالا توسط رئیس دانشگاه انتخاب می شود.

در مقاله تحصیل در ایتالیا ، چگونگی تحصیل مقطع دکترا در رشته های نانو ، عمران ، فیزیک ، شیمی ، صنایع و رشته های دیگر به طور کامل توضیح داده شده است ، مطالعه آن را از دست ندهید.

روش های تامین هزینه تحصیل دکترا در لوکزامبورگ

طرح های مختلف برای تامین هزینه های تحصیل و بودجه تحصیل برای تحصیلات دکترا در دانشگاه لوکزامبورگ وجود دارد که در ادامه با آن ها آشنا می شویم.

بودجه دانشگاه لوکزامبورگ

این دانشجوی دکترا سه سال قرارداد کار به مدت 40 ساعت در هفته با دانشگاه لوکزامبورگ امضا می کند ، این یکی برای مدت یک سال قابل تمدید است وکارمند دانشگاه است ، تعهدات او تدریس (1 تا 3 ساعت تدریس در هفته) و تحقیق (بیش از 80٪ وقت دانشجو) فعالیت های زیر نظر استاد می باشد.

بودجه کمک مالی تحقیقات AFR

کمک های مالی (AFR) برای دانشجویان دکترا کمک های بلاعوض فردی است که توسط صندوق تحقیقات ملی اعطا می شود ؛ دانشجویان دکترا باید مستقیما در FNR ثبت نام کنند ، در صورت پذیرش بودجه ممکن است بصورت کمک هزینه ای باشد که مستقیما به دانشجوی دکتری اختصاص داده می شود یا در قالب یک قرارداد کاری با دانشگاه لوکزامبورگ است و تعهدات او شامل فعالیت های تحقیقاتی (بیش از 80٪ وقت دانشجو) تحت نظارت استاد و فعالیت های آموزشی مطلوب است.

بودجه شخص ثالث

دکترا توسط یک سازمان سوم “مالی” حمایت مالی می شود که تحقیقات او را تحت یک قرارداد سه جانبه با دانشگاه لوکزامبورگ تأمین می کند و تعهدات او شامل فعالیت های تحقیقاتی (بیش از 90٪ وقت دانشجو) تحت نظارت استاد می باشد.

بودجه شخصی

دانشجوی دکتری خود هزینه مالی خود را تامین می کند و هیچ رابطه قراردادی بین دانشگاه لوکزامبورگ و دانشجوی دکترا وجود ندارد و تعهدات این دانشجو فعالیت های تحقیقاتی (100٪ وقت دانشجو) تحت نظارت استاد می باشد.

بورسیه های تحصیلی در لوکزامبورگ

دانشجویان بین المللی می توانند پس از دریافت نامه پذیرش از یک موسسه لوکزامبورگ ، برای بسیاری از بورسیه های تحصیلی موجود در لوکزامبورگ اقدام کنند.

بورسیه های تحصیلی در لوکزامبورگ

بورسیه ها ، بودجه ها و کمک های بلاعوض توسط دولت و سایر نهاد های خصوصی در کشور به عنوان ابزاری برای حمایت و تشویق دانشجویان برای دستیابی به تمام توانشان فراهم می شود.

دانشگاه ها همچنین دانشجویان خود را با بورسیه های تحصیلی ، شهریه ، معافیت و کمک هزینه تحصیلی به عنوان وسیله ای برای پاداش دادن به موفقیت های دانشگاهی یا عمومی تشویق می کنند ؛ برخی از بورسیه ها و کمک های مالی برای دانشجویان بین المللی در لوکزامبورگ شامل موارد زیر است:

بورسیه های دانشگاه لوکزامبورگ

دولت لوکزامبورگ از طریق Centre Documentation et d’Information sur l’Enseignement supérieur بورسیه تحصیلی به دانشجویان ثبت نام شده در دانشگاه لوکزامبورگ می دهد ؛ با این حال ، فقط دانشجویانی که تابعیت اتحادیه اروپا ، EEA یا کشور ثالث مقیم لوکزامبورگ را دارند مجاز به درخواست هستند.

کمک مالی شامل یک وام اصلی و بورسیه تحصیلی با نرخ ثابت 2٪ است ، وزارت امور خارجه و امور اروپا لوکزامبورگ همچنین بورسیه تحصیلی به دانشجویان کشور های شریک ارائه می دهد که توسط دانشگاه لوکزامبورگ اداره می شود.

این بورسیه تحصیلی شهریه و محل اقامت را شامل می شود ؛ جدا از این ، وزارت تحصیلات عالی و تحقیقات مقدار مشخصی بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی کارشناسی و کارشناسی ارشد واجد شرایط فراهم می کند ؛ همچنین ، برای برخی از برنامه ها مانند کارشناسی ارشد در تدارکات و زنجیره تأمین کسر هزینه در نظر گرفته شده است.

بورسیه های تحصیلی دانشکده کسب و کار لوکزامبورگ

برای دانشجویانی که می خواهند MBA خود را از دانشکده بازرگانی لوکزامبورگ دنبال کنند ، چند بورسیه تحصیلی در دسترس است.

یکی از این موارد بورسیه تحصیلی کارآفرین بین المللی است ، این برنامه بورسیه تحصیلی برای کارآفرینانی است که می خواهند برای اداره تجارت خود تجربه و دانش عملی کسب کنند ، حداکثر 75 درصد از کل شهریه تحت این بورسیه تحصیلی ارائه می شود.

مورد دوم بورسیه تحصیلی مبتنی بر لیاقت است ، همانطور که توسط نام پیشنهاد شده است ، این بورسیه های تحصیلی به دانشجویان برجسته ارائه می شود و حداکثر 50٪ از کل شهریه تحت این بورسیه ها قرار می گیرد ، برای هر دو بورسیه تحصیلی دانشجویان باید مدرک کارشناسی و حداقل 2 سال تجربه داشته باشند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه تجارت اروپا لوکزامبورگ

این دانشگاه دو بورسیه تحصیلی برای کمک مالی به دانشجویان دارد ، اولین برنامه EBU آفریقا ، آمریکای مرکزی یا جنوبی و برنامه بورس تحصیلی آسیا است که بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان کشور های خاص ارائه می دهد.

تحت این بورسیه ها ، مطالعات در قالب آموزش الکترونیکی ارائه می شود و دانشجویان این امکان را دارند که در هفته تحصیلی به دانشگاه بروند.

دومین برنامه بورسیه تحصیلی برنامه بورسیه تحصیلی است که برای دانشجویان تمام وقت است که عملکرد برجسته تحصیلی نشان می دهند ، این جایزه در هر ترم به شهریه دانشجویان منتخب کمک می کند ، دانشجویان باید حداقل معدل را برای حفظ وضعیت بورسیه خود حفظ کنند.

بورسیه تحصیلی دکتر ماکس پلانک لوکزامبورگ

موسسه ماکس پلانک لوکزامبورگ برای دانشجویان دکترا بین المللی بورسیه می کند ، آنها برای تأمین هزینه های اقامت تحقیقاتی خود در این موسسه تهیه شده اند ، برای واجد شرایط بودن بورسیه تحصیلی ، دانشجویان باید در هر یک از زمینه های این موسسه تحقیق کنند و مایل به عضویت در بخش قانون آیین دادرسی اروپا و مقایسه ای یا دپارتمان حقوق بین الملل و حل اختلاف هستند.

به دارندگان بورسیه تحصیلی هر ماه مبلغ مشخصی ارائه می شود ، آنها همچنین یک ایستگاه کاری جداگانه در اتاق مطالعه و دسترسی به کتابخانه دانشگاه خواهند داشت.

بورسیه دانشگاه Sacred Heart

بورسیه تحصیلی به دانشجویان MBA در کالج تجارت و فناوری Jack Welch ارائه می شود ، این بورسیه های تحصیلی هزینه MBA را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد اما به طور کامل آن را پوشش نمی دهد ، بورسیه های تحصیلی مبتنی بر شایستگی بر اساس امتیازات GMAT به دانشجویان اعطا می شود.

در صورت در دسترس نبودن نمره GMAT ، معدل و سایر دستاورد ها در نظر گرفته می شود ، جدا از این دوره کارآموزی پرداخت شده و مسکن یارانه ای نیز می تواند توسط دانشجویان درخواست شود.

کار پاره وقت در لوکزامبورگ

به عنوان یک دانشجو در لوکزامبورگ با وضعیت دانشجویی خود ، می توانید در طول سال تحصیلی 15 ساعت و در تابستان یا تعطیلات به صورت تمام وقت تا 40 ساعت کار کنید.

کار پاره وقت در لوکزامبورگ

متوسط حقوق در لوکزامبورگ 25704 یورو و در سال 2020 حداقل دستمزد ملی برای مشاغل نیمه وقت حدود 13 یورو در ساعت است که آنها را به عنوان کشوری با بالاترین حداقل دستمزد در جهان قرار می دهد ، به طور متوالی ، حداقل دستمزد ماهانه 2،142 یورو تعیین می شود.

نرخ ساعتی متوسط در لوکزامبورگ 13 یورو است که بیشتر از اکثر کشور های اروپا است.

بهترین قسمت این است که دولت هر ساله محدودیت حداقل دستمزد در کشور را افزایش می دهد تا با رشد اقتصادی و نرخ بسیار پایین بیکاری همراه باشد.

گذشته از مزایای مالی حاصل از شغل پاره وقت و وسایل حمایت از زندگی و تحصیل در لوکزامبورگ ، مشاغل پاره وقت نیز ادامه فراگیری و تحصیل شما فراتر از مرزهای کالج یا دانشگاه است.

مزایای نامحسوس شما از کار نیمه وقت زیاد است و برای بسیاری از کارهای آینده مفید است ، به عنوان یک فرد می توانید مهارت های اجتماعی ، بین فردی و زبانی را شامل تجربه ای که آموخته اید کسب کنید.

فرصت های شغلی پاره وقت برای دانشجویان در لوکزامبورگ

چندین فرصت شغلی برای دانشجویان بین المللی در لوکزامبورگ وجود دارد ، شما می توانید در فروشگاه های خرده فروشی به عنوان نماینده فروش ، مشاغل در رستوران ها ، هتل ها و آشپزخانه ها به عنوان آشپز ، سرور ، پیشخدمت ، میز جلو و بسیاری موارد دیگر کار کنید.

دانشجویان همچنین می توانند در دفاتر محلی و شرکت ها در نقش های متنوعی که مختص مهارت ها یا تخصص آنها است ، شغل پاره وقت پیدا کنند.

به همین ترتیب ، بسیاری از برنامه ها به عنوان تکمیل مدرک گواهینامه خود نیاز به تجربه میدانی دارند و به همین ترتیب دانشگاه های این کشور با شرکت های داخلی و بین المللی همکاری می کنند تا دانشجویان خود را قادر به تأمین امنیت در مکان های خود کنند.

در لوکزامبورگ ، فرصت های شغلی نیمه وقت با مشاغل محلی و بین المللی وجود دارد که از مزایای برابر برای بسیاری از دانشجویان خارجی برخوردار است.

شرکتهای نوپای فنی نیز به طور فزاینده بسیاری از دانشجویان خارجی را می پذیرند و آموزش می دهند زیرا این کشور از مهندسی فناوری اطلاعات ، فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم افزار بسیار رونق دارد.

روش یافتن کار پاره وقت دانشجویی در لوکزامبورگ

هنگام یافتن شغل پاره وقت به عنوان دانشجو در لوکزامبورگ ، سه روش برای دستیابی به این امر وجود دارد ، دانشجویان می توانند از منابع آنلاین خود استفاده کنند و پس از یافتن شغل مورد نظر رزومه خود را ارسال کنند ، البته باید توجه داشته باشند که رزومه آن ها مطابق با استاندارد باشد.

آنها به صورت آفلاین اقدام به راه اندازی می کنند و این کار از طریق بسیاری از فرصت های شبکه در محوطه دانشگاه یا شهر مدرسه خود ، امکان پذیر است.

شرایط کار در تعطیلات مدرسه یا قرارداد دانشجویی (40 ساعت در هفته)

 • شرایط سنی : برای کار در تعطیلات دانشگاه باید زیر 27 سال داشته باشید ، اگر شما بیش از 27 سال دارید ، فقط می توانید با یک قرارداد معین مدت دار کار کنید.
 • شرایط مدت زمان : کار در تعطیلات دانشگاه فقط در تعطیلات به دو ماه در هر سال تقسیم می شود.
 • دستمزد باید حداقل 80٪ حداقل دستمزد اجتماعی باشد که با افزایش سن افزایش می یابد.

شرایط قرارداد کار مدت دار (15 ساعت در هفته)

 • شرایط سنی : محدودیت سنی ندارد.
 • شرایط مدت زمان : قرارداد مدت دار برای دانشجویان ممکن است از 60 ماه (5 سال) بیشتر نباشد و بیش از دو بار تمدید نشود ، حداکثر تعداد ساعات کار ممکن است از 15 ساعت در هفته بیشتر نشود.
 • دستمزد باید با حداقل ساعتی دستمزد اجتماعی مطابقت داشته باشد.

بیمه دانشجویی در لوکزامبورگ

برای ثبت نام دائم در دانشگاه لوکزامبورگ ، هر دانشجو باید تصدیق عضویت در یک پوشش پزشکی را ارائه دهد که دقیقا دوره پوشش را ذکر کند (ذکر اجباری تاریخ شروع و پایان این بیمه) این باید حداقل مدت کل ترمی که در دانشگاه لوکزامبورگ ثبت نام کرده را شامل شود.

بیمه دانشجویی در لوکزامبورگ

اگر داوطلب چنین بیمه ای نداشته باشد ، از او خواسته می شود هزینه ها را به همراه هزینه ثبت نام مستقیم به دانشگاه پرداخت کند ، برای متقاضیان غیر اروپایی این سند باید به محض ورود به دانشگاه لوکزامبورگ ارائه شود در غیر این صورت پرداخت سهم بیمه درمانی باید همزمان با هزینه های ثبت نام پرداخت شود.

اعلام هرگونه تغییر در وضعیت شخصی خود در طول تحصیل به عهده هر دانش آموز است ، هرگونه تغییر باید بدون تأخیر به صورت کتبی به اداره ثبت نام SEVE – پذیرش (تغییر آدرس ، شغل دانشجویی ، ترک تحصیل و غیره) گزارش شود.

دانشجویان کشور های ثالث ملزم به خرید بیمه درمانی خصوصی خود قبل از ورود به لوکزامبورگ هستند ، این بیمه برای دریافت ویزای دانشجویی نیز ضروری است و حداقل مبلغ بیمه برای پوشش 30000یورو است.

مزایای دریافت پوشش بیمه درمانی خصوصی در لوکزامبورگ

مراقبت های بهداشتی خصوصی می تواند هزینه های شما را برای مواردی مانند بستری شدن در بیمارستان ، مراقبت از چشم ، درمان دندانپزشکی و خدمات پزشکی خارج از لوکزامبورگ تأمین کند ، از آنجا که این هزینه ها می تواند بسیار گران باشد ، تهیه یک سیاست خصوصی برای تأمین نیاز های شما مفید است.

یا به عنوان مثال ، اگر اتاق خصوصی بخواهید ، کمک به هزینه زایمان می تواند گران باشد. این می تواند به سرعت به هزاران یورو برسد ، با این حال یک طرح بیمه خصوصی این هزینه ها را پوشش می دهد. مراقبت از چشم همچنین می تواند هزینه سنگینی ایجاد کند ، زیرا دولت فقط 49 یورو برای لنزها و 30 یورو برای فریم ها بازپرداخت می کند.

بیمه درمانی خصوصی چگونه کار می کند؟

سیستم بیمه خصوصی در لوکزامبورگ مشابه سیستم عمومی کار می کند ، ارائه دهنده و بیمه گر شما ممکن است برخی از روش های درمانی را مستقیما بین آنها حل و فصل کنند ؛ با این حال ، سایر معالجه ها شما را ملزم به پرداخت سهم خود کرده و سپس آن را از بیمه گر پس می گیرند.

نحوه انتخاب ارائه دهنده بیمه درمانی

ارائه دهندگان خدمات بهداشتی و درمانی خصوصی انواع مختلفی از سیاست ها از پوشش اساسی برای کمک های شما به درمان تا بسته های جامع تر را پوشش می دهند.

به عنوان مثال Cigna Global ، به عنوان بخشی از پوشش استاندارد خود ، مراقبت 24 ساعته از مشتری ، دسترسی فوری به بیمارستان و بازپرداخت پنج روزه را ارائه می دهد ، با وجود این واقعیت که پوشش استاندارد شامل پوشش سرپایی و روانپزشکی است ، بسته های گران قیمت شامل مواردی مانند پوشش مراقبت از بارداری است.

بیمه ها به طور کلی ماژول های الحاقی اختیاری را به بسته های استاندارد خود شامل مراقبت از چشم ، برنامه های دندانپزشکی و چک های سالانه سلامت کامل ارائه می دهند.

مبلغی که شما برای مراقبت های بهداشتی خصوصی پرداخت خواهید کرد به یک سری از عوامل بستگی دارد ، این موارد شامل سن ، سابقه پزشکی و سطح پوشش مورد نیاز شما می باش ،. بنابراین بهتر است برای پاسخگویی به نیازهای شخصی خود بیمه درمانی مناسب را خریداری کنید.

شرکت های بیمه در لوکزامبورگ

بسیاری از شرکت های بیمه درمانی خارج از کشور در لوکزامبورگ فعالیت می کنند ، مانند:

 • Allianz Care
 • سیگنا گلوبال

هزینه های بیمه درمانی و بازپرداخت

در لوکزامبورگ ، بیماران هزینه های خود را از قبل پرداخت می کنند و سپس رسید های مشاوره ، درمان و دارو ها را برای بازپرداخت ارائه می دهند ، برای دریافت بازپرداخت ، باید فاکتور را از پزشک یا بیمارستان به CNS ارسال کنید.

در سیستم عمومی ، این فرآیند حدود سه هفته طول می کشد و شما می توانید انتظار داشته باشید که پول نقد را مستقیما به حساب بانکی خود دریافت کنید ، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما همچنین میزان مناسب بازپرداخت را به شما اطلاع می دهد.

دپارتمان صندوق مراقبت های بهداشتی ایالتی Caisse de Maladie درمورد هزینه پرداختی برای هزینه های مراقبت خود تصمیم می گیرد.

خوابگاه در لوکزامبورگ

برای دانشجویان جدید، خوابگاه دانشجویی در لوکزامبورگ توسط همه دانشگاه ها و کالج های لوکزامبورگ برای همه دانشجویان اعم از محلی و بین المللی ارائه می شود ، خوابگاه های پردیس دانشگاهی با استاندارد های مختلفی طراحی شده اند اما در نهایت به خوبی سازمان یافته و نگهداری می شوند.

خوابگاه در لوکزامبورگ

خوابگاه های دانشگاه همه خدمات مانند گرمایش ، اینترنت و خانه داری را ارائه می دهند ؛ علاوه بر این ، در خوابگاه های خصوصی که توسط ارگان های خارجی با همکاری دانشگاه اداره می شود ، افزایش یافته است ، این خوابگاه ها بسیار مدرن هستند و خدمات اقامتی ممتاز در لوکزامبورگ را ارائه می دهند ، با این حال هزینه آنها بسیار بیشتر از خوابگاه های معمولی است.

هزینه اجاره یک آپارتمان ممکن است بسته به مکان ، تاسیساتی که آنها ارائه می دهند و یا نزدیک بودن یا نبودن آنها به مرکز شهر متفاوت باشد.

در مورد مسکن دانشجویی در لوکزامبورگ گزینه های مختلفی وجود دارد ، با این حال به دانشجویان توصیه می شود با انتخاب دقیق گزینه های موجود ، انتخاب خود را شروع کرده و هرچه زودتر تصمیم گیری کنند.

چه کسی می تواند از خوابگاه دانشگاه بهره مند شود؟

خوابگاه های دانشگاه محل اقامت مختص دانشجویان ثبت نام شده در دانشگاه لوکزامبورگ را ارائه می دهند ، برای بهره مندی از چنین خوابگاهی ، دانشجو باید یک دوره کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا دکترا را به طور تمام وقت دنبال کند.

دانشجویان ثبت نام شده برای یک ترم در دانشگاه لوکزامبورگ به عنوان بخشی از صرافی یا به عنوان “حرکت دهنده آزاد” نیز می توانند برای اقامت اقدام کنند.

شرایط و مقررات خوابگاه دانشگاه

دانشگاه لوکزامبورگ بیش از 1000 واحد مسکونی را در 37 محل اقامت ارائه می دهد ، انواع مختلفی از محل اقامت ارائه می شود:

 • اتاق یک نفره با آشپزخانه و حمام مشترک : اتاق با اندازه متوسط 15 مترمربع کاملا مبله است ،فردی است با این حال ، آشپزخانه و حمام مشترک هستند.
 • اتاق یک نفره با حمام اختصاصی و آشپزخانه مشترک : اتاق های یک نفره با مساحت متوسط 19 مترمربع نیز موجود است ، هر کدام حمام مخصوص به خود را دارند و در مورد آشپزخانه ، این معمول است.

استودیوی شخصی مبله

دانشگاه لوکزامبورگ استودیو های فردی را ارائه می دهد که کاملا مبله هستند و سطح آنها به طور متوسط 24 مترمربع است ، البته زوجین می توانند درخواست کنند که در کنار هم اسکان داده شوند ، این استودیو ها مبله و دارای مساحت متوسط 35 مترمربع هستند و هر محل اقامت به تختخواب ، میز و صندلی ، کمد لباس و قفسه مجهز شده است.

لطفا توجه داشته باشید که اقامتگاه های دانشجویی از خدمات نظافت در مناطق مشترک بهره مند می شوند. همچنین یک جاروبرقی برای دانشجویان در دسترس است.

هزینه مسکن دانشجویی

قیمت ها از 365 تا بیش از 1.000 یورو است ، این موارد شامل انواع مختلفی از جمله آب ، برق ، گاز ، گرمایش و اینترنت است.

توجه داشته باشید ، قبل از مهاجرت ودیعه لازم است ،این مربوط به اجاره یک ماهه است و باید از طریق انتقال بانکی پرداخت شود ، علاوه بر این ، باید ودیعه پرداخت شود ، برای اتاق ها 350 یورو و برای استودیو ها 500 یورو است.

قرار دارد اجاره خوابگاه دانشجویی در دانشگاه لوکزامبورگ

دانشگاه لوکزامبورگ قرارداد های اجاره از 5 تا 7 ماه را ارائه می دهد ،تمدید اجاره در صورت تحقق برخی شرایط از جمله ثبت نام مجدد ، بیمه خانه یا رعایت قوانین اقامت توسط دانشجو امکان پذیر است.

با این حال ، حداکثر اقامت ممکن است از مدت زمان مطالعه بیشتر نباشد ؛ با این حال ، در طول دوره امتحان ، مستأجر ممکن است کتبا درخواست تمدید کند.

بیمه مسکن دانشجویی

دانش آموزان نیز از این قاعده مستثنی نیستند ، مانند هر محل اقامت آنها موظف به تهیه بیمه نامه هستند ؛ آنها این امکان را دارند که با شرکت بیمه مورد علاقه خود قرارداد منعقد کنند ، مشروط بر اینکه مجوز آن در لوکزامبورگ باشد.

دانشگاه لوکزامبورگ همچنین بیمه منازل چند خطر را پوشش می دهد و برای مدت یک سال از سپتامبر تا سپتامبر است ، این خطرات مختلفی مانند آتش سوزی ، آسیب با آب ، شکستن شیشه و مسئولیت شخصی را پوشش می دهد ، دانشجویان می توانند بصورت آنلاین ، در وب سایت Allia.lu مشترک شوند.

نحوه درخواست برای خوابگاه دانشگاهی

درخواست محل اقامت در دانشگاه را می توان بصورت آنلاین و مستقیما در وب سایت دانشگاه لوکزامبورگ انجام داد ؛ با این وجود ، درخواست پس از پرداخت ودیعه توسط دانشجو نهایی می شود.

تخصیص مسکن براساس پرونده متقاضی توسط Service des études et de la vie étudiante (SEVE) انجام شده است ، توجه داشته باشید در زمان درخواست ، دانشجو قادر به انتخاب محل اقامت نیست.

اجاره یک اتاق از خانه ای در لوکزامبورگ

زندگی در یک اتاق در خانه ای متعلق به مردم لوکزامبورگ یا یک خانواده لوکزامبورگی همراه با صبحانه و یا شام یکی از گزینه های موجود برای اقامت دانشجویان است ، این گزینه نه تنها ارزان نیست بلکه راهی درخشان برای یادگیری زبان ، فرهنگ و مردم نیز هست.

آپارتمان های یک خوابه / آپارتمان های استودیویی

زندگی با آسایش و آرامش واحد در یک آپارتمان یک خوابه با آشپزخانه و حمام شخصی این گزینه در مقایسه با گزینه های دیگر گران تر است ؛ آنها معمولا با امکانات و تسهیلات مدرن بسیاری همراه هستند که بیشتر شامل اجاره می شوند.

آپارتمان مشترک

زندگی با دانش آموزان دیگر در یک آپارتمان دو خوابه یا سه خوابه در بین دانشجویان رایج است ، این گزینه نه تنها به دلیل مقرون به صرفه بودن بلکه به دلیل فرصت تعامل با دانشجویان دیگر نیز در بین دانشجویان لوکزامبورگ بسیار رایج است ؛ طبق این ترتیب صورتحساب ها و اجاره بها بین متقاضیان تقسیم می شود.

هزینه اجاره به طور معمول هر ماه در یک آپارتمان مشترک بین 300 تا 500 یورو است ؛ وجود یک اتاق در خانه یک خانواده میزبان می تواند در حدود 400 تا 550 یورو برای یک ماه هزینه داشته باشد ، هزینه آپارتمان های یک خوابه خصوصی در هر ماه حدود 300 تا 600 یورو است.

بهترین دانشگاه های لوکزامبورگ

تمام دانشگاه ها در لوکزامبورگ ، دارای دانشجویان و کارکنان بسیاری از کشور های مختلف و با زمینه های زبانی متفاوت هستند ، استادان ، کارشناسان برجسته در زمینه های تخصصی خود هستند و دانشجویان را برای توسعه مهارت های حل مسئله تشویق می کنند.

بهترین دانشگاه های لوکزامبورگ

تمام برنامه های تحصیلی به روز بوده و بسیاری از رشته ها شامل کارآموزی و یا تمرین های عملی می شوند ، اکثر دانشگاه ها دوره هایی برای ادامه تحصیل و تکمیل مهارت های زبان شما نیز ارائه می دهند ، لوکزامبورگ دارای ۲ دانشگاه ، ۲ دانشکده تجارت و یک موسسه اختصاص یافته به مطالعات سیاسی است در ادامه با بهترین دانشگاه های لوکزامبورگ آشنا خواهیم شد.

دانشگاه لوکزامبورگ

دانشگاه لوکزامبورگ هنوز دانشگاهی نسبتا جوان است که در سال ۲۰۰۳ تاسیس شده و تنها دانشگاه دولتی لوکزامبورگ است ، پردیس های دانشگاه لوکزامبورگ در محوطه های مختلف در سراسر لوکزامبورگ قرار دارد که شامل Campus Belval، و Limpertsburg Campus می باشد.

این دانشگاه برای ارائه برنامه های چند زبانه به زبان های فرانسه ، آلمانی و انگلیسی شناخته شده است و البته چندین برنامه کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

این دانشگاه دارای سه دانشکده یعنی دانشکده علوم ، فناوری و ارتباطات ؛ دانشکده حقوق ، اقتصاد و دارایی و دانشکده زبان و ادبیات ، علوم انسانی ، هنر و آموزش است ، همچنین سه مرکز تحقیقاتی مربوط به رشته های مختلف علمی در این دانشگاه وجود دارد.

این دانشگاه به عنوان یکی از دانشگاه های بین المللی اروپا محسوب می شود که دانشجویان از ۱۲۰ کشور جهان در آن تحصیل می کنند ، این دانشگاه با حدود ۹۰ دانشگاه در سراسر جهان همکاری دارد و هم اکنون تمرکز خود را بر تحقیقات در علوم محاسباتی ، زیست پزشکی ، حقوق اروپا و علوم آموزشی در سایر مناطق قرار داده است.

دانشگاه EIPA لوکزامبورگ

دانشگاه European Institute of Public Administration (EIPA) لوکزامبورگ در سال ۱۹۸۱ در ماستریخت تاسیس شده و دارای مراکزی در لوکزامبورگ و بارسلونا است ، این مرکز پیشرو در اروپا در راستای ادغام اروپا و چالش های جدید مدیریت عمومی تاسیس شده است.

برنامه های این موسسه به گونه ای طراحی شده اند تا یک محیط همکاری و تحریک کننده برای یادگیری فراهم آورند و ارزش کاری حرفه ای و شخصی خود را افزایش دهند.

دانشگاه تجارت لوکزامبورگ ( LSB )

دانشگاه تجارت لوکزامبورگ از بهترین دانشگاه های لوکزامبورگ در جهت ارتقاء سطح بالایی از آموزش عالی بین المللی رشته تجارت ایجاد شده است ، ایده پایه در دانشگاه تجارت لوکزامبورگ ، ایجاد نوع جدیدی از دانشگاه تجارت است که ترکیبی از برجسته ترین اساتید را از سراسر جهان برای آموزش بین المللی جذب کرده است ، دانشگاه تجارت لوکزامبورگ در سال ۲۰۱۴ توسط گروهی از دانشگاهیان با زمینه کارآفرینی قوی ایجاد شد.

تحصیل در LSB به دانشجویان امکان دسترسی به فرهنگ ها ، تجارب و روش های تفکر را می دهد ، از طریق همکاری ، از تجربیات غنی همکلاسی های بین المللی ، اساتید و رهبران شرکت های حقوقی بهره می گیرند ، دانشکده برنده جایزه روش های تدریس نوین در مدیریت کسب و کار است.

هدف آموزش های این دانشگاه یاد یادگیری و تفکر و تصمیم گیری به عنوان یک رهبر در مطالعات موردی و پروژه های مشاوره است.

مأموریت این دانشگاه این است که یک محیط یادگیری الهام بخش و چند فرهنگی برای رهبران کسب و کار از شرکت های بین المللی در لوکزامبورگ و همچنین در سراسر اروپا و جهان فراهم کند ، در دستیابی به اهداف آموزشی و پژوهشی خود ، این دانشگاه از روش های آموزشی و تحقیق معاصر استفاده می کند و تنوع فرهنگی و فکری را ارتقا می دهد.

LSB MBA به دانشجویان تجربه مستقیم از دانشکده های بین المللی برتر از برخی از بهترین دانشگاه های کسب و کار در جهان را می دهد ، استادان این دانشگاه فقط دانشگاهی نیستند بلکه رهبران تجاری جهانی نیز هستند و بعضی از این اساتید جزء مدیران سطح بالا در شرکت های بین المللی هستند در حالی که برخی دیگر دانشگاهی هستند که دارای دانش پژوهشی برجسته و تجربه کسب و کار قابل توجه در سراسر صنایع مختلف می باشند.

دانشگاه بین المللی بهداشت و ورزش LUNEX

دانشگاه LUNEX بر پژوهش و تعالیم در زمینه های مرتبط با تناسب اندام ، ورزش ، درمان و منطقه پیشگیری متمرکز است که قابل توجه برای پایداری و ارتباطات اجتماعی افراد است ؛ برنامه های آموزشی ، دانشجویان LUNEX را با روش ها و دیدگاه های جدید و متفاوت در زمینه های در حال ظهور ورزش و سلامت تأمین خواهد کرد.

علاوه بر این ، دانشگاه LUNEX پیش بینی می کند که در آینده دانشگاه های متعددی را در سراسر کشور های متنوع توسعه دهد و با کمک همکارانش از شبکه وسیع بین المللی خود طیف گسترده ای از برنامه های تحصیلی را با چشم انداز بین المللی ارائه دهد.

با توجه به موارد فوق و با هدف این دانشگاه برای اطمینان از قابلیت استخدام فارغ التحصیلان ، استاندارد های این دانشگاه مطابق با فرایند بولونیا برای شغل های حرفه ای در اروپا و در عین حال تضمین هماهنگی با سیستم های مختلف بین المللی آموزش و پرورش و الزامات حرفه ای می باشد.

بهترین شهر های لوکزامبورگ برای تحصیل

اگر چه لوکزامبورگ کشوری کوچکی است اما شهر های آن از جاذبه های گردشگری و زیبایی های طبیعی بسیاری بهره مند است که علاوه بر این موارد شرایط اقتصادی ، رفاه اجتماعی و وجود دانشگاه معتبر سبب محبوبیت این کشور در بین علاقمندان تحصیل در خارج از کشور شده است.

بهترین شهر های لوکزامبورگ برای تحصیل

این کشور دارای 12 شهر است که هر یک ویژگی ها و جاذبه های خاص خود را داراست ، در ادامه با بهترین شهر های لوکزامبورگ برای تحصیل آشنا خواهیم شد.

لوکزامبورگ

لوکزامبورگ پایتخت دوک بزرگ لوکزامبورگ و پرجمعیت ترین شهر کشور است این شهر در قلب اروپای غربی واقع شده و در فاصله 213 کیلومتری جاده از بروکسل ، 372 کیلومتری از پاریس و 209 کیلومتری (130) واقع شده است.

شهر لوکزامبورگ 122،273 سکنه دارد که بیش از سه برابر جمعیت دومین کمون پرجمعیت کشور است ، جمعیت این شهر از 160 ملیت تشکیل شده است ، خارجی ها 70٪ از جمعیت شهر را نمایندگی می کنند ، در حالی که لوکزامبورگ ها 30٪ از جمعیت را نشان می دهد و تعداد ساکنان خارجی متولد شده در شهر هر ساله بطور مداوم افزایش می یابد.

با توجه به عرض جغرافیایی خود ، شهر لوکزامبورگ دارای آب و هوای اقیانوسی ، با بارش متوسط ، زمستان های سرد و تابستان های گرم است ، ابر پوشیده از متوسط تا سنگین بیش از دو سوم سال در این شهر وجود دارد.

تنها دانشگاه دولتی کشور لوکزامبورگ یعنی دانشگاه لوکزامبورگ در این شهر وجود دارد ، البته علاوه بر این دانشکده تجارت لوکزامبورگ ، دانشگاه Sacred Heart لوکزامبورگ و مرکز سیستم زیست پزشکی لوکزامبورگ در این شهر قرار دارند.

دیفردانژ

دیفردانژ کمونی است با وضعیت شهر در جنوب غربی لوکزامبورگ که در 17 مایلی (27 کیلومتری) غرب از پایتخت کشور قرار دارد ، این شهر در نزدیکی مرز های بلژیک و فرانسه قرار دارد و در کانتون اش-سور-آلزت واقع شده است و با جمعیتی در حدود 26000 نفر ، سومین شهر بزرگ کشور است ؛ این شهر همچنین شهر اصلی کمون است و شهر های دیگر این کمون شامل Lasauvage ، Niederkorn و Oberkorn است.

دیفردانژ یک شهر صنعتی است که بیشتر محل تولید فولاد لوکزامبورگ را در خود جای داده است و بیشتر پیشرفت آن در دوران شکوفایی آن بوده است ، امروزه این شهر همچنان یک مرکز مهم صنعتی باقی مانده است ، زیرا ArcelorMittal ، بزرگترین تولید کننده فولاد در جهان ، یک کارخانه مهم تولید فولاد را در این شهر حفظ کرده است علاوه بر این دانشگاه LUNEX یکی از بهترین دانشگاه های لوکزامبورگ در این شهر قرار دارد.

هزینه های تحصیل در لوکزامبورگ

حتی از آنجا که هزینه تحصیل در لوکزامبورگ به برنامه ای که دانشجو می گذارد بستگی دارد ، بسیاری از دانشگاه های لوکزامبورگ هزینه های مشابه را برای دانشجویان داخلی و بین المللی دریافت می کنند ؛ شهریه می تواند از 200 یورو (200 دلار دلار) در هر ترم تا 10،950 یورو (13000 دلار) در هر سال تحصیلی پایین باشد.

هزینه های تحصیل در لوکزامبورگ

از طرف دیگر ، هزینه های زندگی در لوکزامبورگ نسبتا مقرون به صرفه است ، دانشجویان می توانند انتظار داشته باشند که برای اقامتگاه ها و سایر هزینه ها ماهانه حدود 800 یورو (900 دلار دلار) تا 1000 یورو (1200 دلار) ماهانه هزینه كنند.

اقامت در سالن های اقامت به دانشجویان امکان پس انداز می دهد زیرا در مقایسه با اجاره اتاق یا آپارتمان استودیوی خارج از دانشگاه بسیار ارزان تر هستند.

دانشگاه های ارزان در لوکزامبورگ برای دانشجویان بین المللی

 • دانشگاه لوکزامبورگ : شهریه عمومی 200 یورو (200 دلار) تا 400 یورو (500 دلار) در هر ترم
 • موسسات تجاری متحد : شهریه برای برنامه های کارشناسی 10،800 یورو (12،800 دلار آمریکا) در سال و شهریه برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: 21،800 یورو (25800 دلار آمریکا) برای هر برنامه
 • دانشگاه تجارت اروپا : شهریه برای برنامه های کارشناسی 10،950 یورو ( 13000 دلار آمریکا ) برای هر برنامه و شهریه برای برنامه های تحصیلات تکمیلی11،950 یورو ( 14100 دلار آمریکا ) برای هر برنامه
 • BBI لوکزامبورگ : شهریه برای برنامه های کارشناسی دانشجویان اتحادیه اروپا – 9،950 یورو (11،800 دلار آمریکا) در سال و دانشجویان غیر اتحادیه اروپا – 10،960 یورو (13000 دلار آمریکا) در سال ، شهریه برای برنامه های تحصیلات تکمیلی دانشجویان اتحادیه اروپا – 10950 یورو (13000 دلار آمریکا) در سال دانشجویان غیر اتحادیه اروپا – 11960 (14200 دلار) یورو در سال
 • دانشگاه اروپایی میامی دالیبوی مرکز اروپا : شهریه برای برنامه های کارشناسی 12،977.04 دلار آمریکا برای هر ترم
 • دانشگاه قلب مقدس ، لوکزامبورگ : شهریه برای برنامه های تحصیلات تکمیلی 29،000 یورو (34300 دلار آمریکا ) تا 39000 یورو ( 46200 دلار آمریکا ) برای هر برنامه
 • دانشکده تجارت لوکزامبورگ : شهریه برای برنامه های تحصیلات تکمیلی 30000 یورو (35500 دلار آمریکا) برای هر برنامه
 • موسسه علوم تجارت : شهریه برای برنامه های اجرایی 23433 یورو ( 27700 دلار آمریکا ) و شهریه برای برنامه های DBA دیجیتال 25000 یورو (29600 دلار آمریکا) برای هر برنامه

هزینه های زندگی در لوکزامبورگ

هزینه زندگی در لوکزامبورگ کمی بالاتر از میانگین در اتحادیه اروپا است ، این عمدتا به دلیل زیرساخت عمومی عالی ، محیط امن و استاندارد های زندگی عمومی است ؛ با این حال ، اگر قیمت اجاره خانه و خرید ملک را به حساب نیاوریم ، لوکزامبورگ بسیار گران تر از زندگی در اروپا یا سایر نقاط جهان نیست.

در گزارش Mercer Cost of Living Services در سال ۲۰۱۲ ، پایتخت لوکزامبورگ به عنوان ۸۴ امین شهر گران در جهان برای مهاجرین است و زندگی در لوکزامبورگ ارزان تر از بسیاری از شهرهای اروپایی است ؛ قیمت املاک بالا است ، اما هزینه های حمل و نقل عمومی ، مواد غذایی ، نوشیدنی و هزینه های انرژی در مقایسه با سایر کشور های اروپایی نسبتا پایین است.

کسانی که در لوکزامبورگ زندگی می کنند با کیفیت بالا زندگی می کنند و هزینه زندگی آنها نسبتا بالا است ، از نظر مسکن ، در این کشور اجاره آپارتمان می تواند از ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو در هر ماه بسته به میزان فضای زندگی و نزدیکی به مناطق شهری متغییر و هزینه داشته باشد.

هزینه های حمل و نقل در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ دارای یک شبکه حمل و نقل عمومی عالی است که شامل اتوبوس ها و قطار ها می باشد ، از آنجا که این کشور کوچک است ، هزینه زیادی برای حمل و نقل داخلی یا عبور از مرز های یکی از کشور های همسایه ندارد ، می توان گفت هزینه های رفت و آمد جزیی از هزینه های تحصیل در لوکزامبورگ محسوب می شود.

دانشجویان می توانند بلیط های روزانه را برای ۴ یورو یا بلیط کوتاه مدت برای ۲ یورو که برای ۲ ساعت معتبر هستند خریداری کنند ، هزینه ماهانه ۴۰ یورو است ، شما می توانید از همان بلیط در اتوبوس یا قطار استفاده کنید .

کرایه تاکسی در لوکزامبورگ بسیار گران تر از حمل و نقل عمومی است ، تعرفه شروع حدود ۲٫۵۰- ۳۰ یورو و هزینه متوسط برای هر کیلومتر ۲٫۹۰ یورو می باشد ، یک جا به جایی ۳ کیلومتری می تواند به ۱۱٫۲۰ یورو برسد.

مزایا و معایب تحصیل در لوکزامبورگ

تحصیل در لوکزامبورگ مانند تمامی کشور های دنیا مزایا و معایبی را به همراه دارد که هر فرد متقاضی باید آن را به صورت دقیق بررسی کند.

مزایا و معایب تحصیل در لوکزامبورگ

این کشور با داشتن یک دانشگاه به دنبال گسترش هرچه بیشتر علم و تحصیل در میان شهروندان خود است و می کوشد که به عنوان یکی از مقاصد مهم تحصیل در اروپا معرفی شود.

با توجه به سطح رفاه و امکانات عالی که به شهروندان ارائه می شود می توان فهمید که هزینه زندگی در آن بالا است و مهاجرین باید از توانایی مالی خوبی جهت زندگی در آن بهره مند باشند ، در ادامه به برخی از مزایای تحصیل در این کشور اشاره می کنیم.

تحصیل در یکی از دانشگاه های معتبر جهان

همانگونه که در بالا گفته شد لوکزامبورگ کشوری ثروتمند است و مردم آن در رفاه کامل زندگی می کنند ، از این رو شما با تحصیل در دانشگاه مرکزی از تمامی امکانات رفاهی و تحصیلی برخوردار خواهید بود ، دانشگاه لوکزامبورگ با وجود تازه تاسیس بودن توانسته به جایگاه خوبی در زمینه آموزش عالی برسد و مدرک آن در تمامی کشور های اروپا پذیرفته شده باشد.

اساتیدی که در این دانشگاه به کار مشغول هستند از سطح علمی بالایی برخوردار بوده و امکان ارتباط با سایر دانشگاه های دنیا به خصوص دانشگاه های آلمان و فرانسه برایتان وجود دارد ، دانشگاه لوکزامبورگ این امکان را برای دانشجویان خود فراهم نموده تا بتوانند به یکی از سه زبان آلمانی ، فرانسوی و یا انگلیسی به تحصیل مشغول شوند.

ساکنین این کشور به زبان های مختلفی صحبت می کنند ، از این رو شما نه تنها در دانشگاه بلکه در جامعه نیز می توانید به زبان دلخواه خود ارتباط برقرار کنید.

پایین بودن هزینه زندگی و تحصیل در لوکزامبورگ

هزینه های تحصیل در لوکزامبورگ در مقایسه با سایر کشور های اروپایی کمتر است و حتی امکان تحصیل رایگان با دریافت بورسیه نیز برایتان وجود دارد ، در برخی از رشته ها هر ترم دانشگاه به شما کمک هزینه نیز پرداخت خواهد کرد که در کاهش هزینه هایتان بسیار موثر است.

پذیرش در دانشگاه بدون آزمون ورودی

بررسی مزایا و معایب تحصیل در کشور لوکزامبورگ نشان می دهد که دانشگاه لوکزامبورگ دانشجویان خود را بدون برگزاری هرگونه آزمون ورودی پذیرش می نماید.

هنگامی که شما متقاضی تحصیل در یکی از رشته های این دانشگاه باشید با ارسال مدارک و سوابق تحصیلی تان و انجام یک مصاحبه می توانید شانس تان را جهت پذیرش در این دانشگاه امتحان کنید ، دقت داشته باشید که رزومه تحصیلی تان باید قوی و چشمگیر باشد تا شانس موفقیت تان را بالا ببرد.

مدرک زبان برای تحصیل در لوکزامبورگ

از مزایای تحصیل در لوکزامبورگ می توان به این امر اشاره کرد که دانشگاه در هنگام ثبت نام از شما مدرک زبان درخواست نمی کند ، این امکان برایتان وجود دارد تا در دوره های یادگیری زبان ( آلمانی ، فرانسوی یا انگلیسی ) که در این کشور برگزار می شود شرکت نموده و پس از اخذ مدرک اقدام به پذیرش در دانشگاه نمایید.

برتری مزیت ها در زمینه مقایسه مزایا و معایب تحصیل در این کشور نشان می دهد در صورتی که بتوانید به مدت هفت سال در این کشور زندگی کنید و به صورت نسبی به زبان لوکزامبورگی تسلط یابید می توانید نسبت به دریافت اقامت دائم خود اقدام کنید.

امکان کار همزمان با تحصیل در لوکزامبورگ

تحصیل در این کشور این امکان را به شما می دهد تا بتوانید در کنار درس خواندن در دانشگاه به کار های پاره وقت نیز مشغول شوید ، کار دانشجویی علاوه بر داشتن درآمدی اندک که می تواند بخشی از مخارج را پوشش دهد باعث کسب تجربه و آشنایی با زبان لوکزامبورگی نیز می شود.

معایب تحصیل در لوکزامبورگ

بالا بودن هزینه تحصیل و زندگی : با توجه به مزایای متعدد تحصیل در لوکزامبورگ این کشور معایب خاص خود را برای دانشجویان به همراه دارد ، در نگاه اول هزینه بالای زندگی را می توان به عنوان اصلی ترین و مهم ترین مورد منفی در رابطه با این کشور در نظر گرفت ، لوکزامبورگ کشوری لوکس اما با هزینه ای بسیار بالا است.

محدودیت تحصیل در لوکزامبورگ : از موارد دیگر مزایا و معایب تحصیل در کشور لوکزامبورگ که شاید برای برخی از متقاضیان خوشایند نباشد وجود تنها یک دانشگاه معتبر در این کشور است ، شما می توانید شانس تحصیل خود در این کشور را تنها در یک دانشگاه امتحان کنید ، لوکزامبورگ مانند سایر کشور ها گزینه های مختلفی را برای تحصیل به شما ارائه نمی دهد و باید فقط به دانشگاه پایتخت رزومه خود را ارسال نمایید.

تحصیل در تمامی رشته ها در بهترین دانشگاه های لوکزامبورگ امکان پذیر نیست و این نکته را نیز در نظر داشته باشید که برخی از رشته های تحصیلی در تمامی مقاطع در دانشگاه لوکزامبورگ تدریس نمی شوند و ممکن است شما برای مقطعی مانند کارشناسی ارشد و یا دکترا مجبور به انتخاب دانشگاه کشوری دیگر باشید.

عدم صدور ویزای همراه : برخی از دانشجویان که قصد دارند با یک همراه به لوکزامبورگ مهاجرت کنند از این مسئله شکایت دارند که امکان صدور ویزا برای همراهان آنها وجود ندارد از این رو این مورد را نیز می توان از معایب تحصیل در این کشور نام برد.

ویزای تحصیلی لوکزامبورگ

دانشجویان بین المللی که در فکر تحصیل در لوکزامبورگ هستند ، باید ویزای تحصیلی لوکزامبورگ را اخذ کنند ، این ویزا یک ویزای بلند مدت است که به دانشجویانی داده می شود که از قبل در یک موسسه عالی آموزشی در لوکزامبورگ پذیرفته شده اند.

ویزای تحصیلی لوکزامبورگ

ویزای دانشجویی برای اهداف تحصیلی ، تحصیل در برنامه های دکترا یا انجام تحقیق مورد استفاده قرار می گیرد ، شهروندان کشور های خاص از شرایط ویزا معاف هستند ، در صورتی که مدت اقامت آنها در لوکزامبورگ بیش از سه ماه نباشد ، دانشجوی خارجی که می خواهد در لوکزامبورگ تحصیل کند ، باید قبل از ورود به کشور ، درخواست ویزای دانشجویی کند.

مدارک اخذ ویزای تحصیلی لوکزامبورگ

برای درخواست ویزای تحصیلی لوکزامبورگ باید ابتدا مدارک زیر را آماده نمایید :

 • مدارک تحصیلی شامل تمامی مقاطع تحصیلی ( متوسطه ، پیش دانشگاهی ، لیسانس و غیره ) 
 • رسید پرداخت شهریه دانشگاه محل تحصیل
 • گذرنامه معتبر با حداقل دو صفحه خالی 
 • یک نسخه فرم درخواست ویزای تحصیلی لوکزامبورگ تکمیل شده و امضا شده 
 • تمکن مالی کافی برای تامین مخارج خود در طول تحصیلات در لوکزامبورگ و هزینه بازگشت به کشور مبدا
 • بیمه معتبر برای سلامت و حوادث که کل روزهای اقامت شما را در لوکزامبورگ به عنوان یک دانشجو پوشش دهد . بیمه باید برای تمام کشورهای شنگن برای حداقل پوشش ۳۰۰۰۰ یورو باشد 
 • مدارکی جهت اثبات خروج از لوکزامبورگ پس از اتمام دوره تحصیلی 

مراحل درخواست ویزای تحصیلی لوکزامبورگ

برای درخواست ویزای تحصیل و اعزام دانشجو به لوکزامبورگ باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • فرم درخواست ویزا را دانلود کنید : اولین گام شما این است که فرم درخواست روادید دانشجویی برای لوکزامبورگ را بدست آورید ، شما می توانید آن را از مامور دیپلماتیک لوکزامبورگ یا کنسولگری لوکزامبورگ در کشور خود دریافت کنید یا می توانید فرم درخواست ویزا را از سایت سفارت دانلود کنید.
 • مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا را جمع آوری کنید : چک لیست تمام مدارکی را که باید همراه با فرم درخواست ارسال نمایید را تهیه کنید.
 • ارائه عکس برای درخواست ویزا : 2 قطعه عکس پاسپورتی جدید خود را برای درخواست ویزا ارائه کنید ، اطمینان حاصل کنید که عکس شما مطابق با تمام مشخصات مورد نیاز برای عکس ویزا باشد ، در هر صورت عکس شما نباید قدیمی تر از از ۶ ماه قبل باشد.
 • فرم درخواست ویزای خود را ارسال کنید : برای درخواست از سفارت وقت بگیرید ، فرم درخواست تکمیل شده خود را به نزدیکترین مرکز به شما ، همراه با تمام اسناد مورد نیاز ، ارسال کنید.
 • هزینه درخواست ویزا را پرداخت کنید : در زمان ارسال فرم درخواست خود ، هزینه خواسته شده برای درخواست ویزا خود را پرداخت کنید.
 • ویزای خود را دریافت کنید : پس از صدور ویزا ، به شما در مورد صدور اطلاع رسانی می شود ، شما باید ویزا را مستقیما از مامور دیپلماتیک یا کنسولگری مربوطه دریافت کنید ، شما همچنین می توانید گزینه ارسال با پیک استفاده کنید.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی لوکزامبورگ

در هنگام تقاضا برای ویزای تحصیلی لوکزامبورگ باید ها و نباید های زیر را به یاد داشته باشید :

باید ها :

 • برای دریافت یک ویزای دانشجویی حداقل ۳ ماه قبل از تاریخ سفر برنامه ریزی شده خود اقدام کنید تا مدت زمان کافی برای آماده سازی مدارک مورد نیاز ویزا و تکمیل مراحل را داشته باشید.
 • فرم درخواست خود را با دقت به همه جزئیات دقیق پر کنید ، یک اشتباه می تواند شما را از رسیدن به کشور مدنظر باز دارد.
 • هنگام ارسال فرم درخواست ویزای خود به کنسولگری لوکزامبورگ ، نسخه های اصلی و فتوکپی همه مدارک مورد نیاز را ارائه دهید.

نباید ها :

 • هیچوقت مدارک جعلی را برای ویزای دانشجویی خود ارائه ندهید.
 • حقایق را در درخواست خود پنهان نکنید و یا اشتباه نکنید.

موسسات اعزام دانشجو به لوکزامبورگ

در این مقاله توانستیم با جزئیات و شرایط مهاجرت تحصیلی به لوکزامبورگ ، نحوه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی ، هزینه تحصیل ، بهترین شهر ها و دانشگاه های این کشور آشنا شده و اطلاعات خود را در این زمینه ها افزایش دهیم.

موسسات اعزام دانشجو به لوکزامبورگ

توصیه ما به شما این است که شخصا و بدون مشورت با افراد زبده در امر مهاجرت برای تحصیل در یکی از دانشگاه های لوکزامبورگ اقدام نکنید ؛ چرا که مهاجرت به این کشور و یا دیگر کشور های جهان نیازمند آگاهی کافی و مشاوره با افرادی مطلع و با تجربه در تمامی زمینه های مهاجرت است.

تجارب در زمینه های مهاجرت نشان می دهد که عدم آگاهی در زمینه های مختلف مهاجرت تحصیلی یعنی انتخاب نادرست دانشگاه ، مراحل اخذ پذیرش از دانشگاه ، مورد تایید و کامل نبودن اسناد و مدارک مورد نیاز سبب بروز مشکلاتی در زمینه پذیرش یا اخذ ویزای تحصیلی و بر باد رفتن فرصت ها می شود.

پس به علاقمندان تحصیل در خارج از کشور توصیه می شود که برای مهاجرت آسان و مطمئن و آغاز تحصیل در رشته مورد نظر در یکی از دانشگاه های لوکزامبورگ با افرادی آگاه به مهاجرت تحصیلی به این کشور مشورت کرده و از تجربیات آن ها بهره مند شوید ، از میان گزینه های موجود برای مشاوره می توان به موسسات اعزام دانشجو به لوکزامبورگ اشاره کرد.

ویژگی های موسسات اعزام دانشجو به لوکزامبورگ در ایران

موسسه های اعزام دانشجو به لوکزامبورگ در ایران یکی از موسسه های اعزام دانشجو هستند که برای انجام فعالیت قانونی و مجاز خود در زمینه مهاجرت دانشجویان به لوکزامبورگ به مجوز نیاز دارند که این مجوز از سوی وزارت علوم ایران صادر می شود و تنها زمینه فعالیت قانونی این موسسات اعزام دانشجو به لوکزامبورگ است.

البته باید در نظر گرفت که این موسسات آشنایی چندانی با قوانین مهاجرتی و مسائل حقوقی و به روز مهاجرت ندارند ، بنابراین این موسسات را به عنوان بهترین گزینه برای مشاوره تحصیل در لوکزامبورگ معرفی نمی کنیم.

بهترین گزینه برای مشاوره و کسب اطلاعات در زمینه تحصیل در خارج از کشور موسساتی است که با قوانین و مسائل به روز مهاجرت تحصیلی ، دریافت ویزا و دیگر مسائل مهاجرتی آشنا هستند و به راحتی می توانند در زمینه مهاجرت تحصیلی شما به لوکزامبورگ یا دیگر کشور های جهان مشاوره داده و مهاجرت آسان و مطمئنی را به شما هدیه کنند.

سوالات پر تکرار تحصیل در لوکزامبورگ

پس از خواندن این مقاله ، چنانچه مشتاق هستید که اطلاعات بیشتری در زمینه تحصیل در لوکزامبورگ به دست آورید ، با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در ارتباط باشید ، یکی از راه های ارتباطی ، بخش دیدگاه های سایت در پایین هر مقاله است ؛ سوالتان را بنویسید و در کمترین زمان ممکن ، پاسخ خود را دریافت نمایید.

الزامات زبان برای تحصیل در لوکزامبورگ چیست؟

برای تحصیل به زبان فرانسوی و یا آلمانی در دانشگاه های لوکزامبورگ دانش زبانی در سطح B2 و برای تحصیل به زبان انگلیسی ارائه مدرک آیلتس با حداقل نمره 7 مورد نیاز است.

آیا هزینه تحصیل در لوکزامبورگ کم است ؟

خیر ، ، هزینه های تحصیل به اندازه ایالات متحده گران است و اگر می خواهید در این دانشگاه ها تحصیل کنید باید حدود 30،000 دلار بودجه در نظر بگیرید.

هزینه تحصیل در مقاطع مختلف در کشور لوکرامبورگ چقدر است ؟

هزینه تحصیل در دوره های کارشناسی 1000 دلار ، کارشناسی ارشد 5000-6000 دلار در ماه است.

کدام دانشگاه لوکزامبورگ مورد تایید وزارت علوم ایران است؟

تنها دانشگاه دولتی این کشور یعنی دانشگاه لوکزامبورگ در میان دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران معرفی شده است.

آیا هنگام تحصیل در لوکزامبورگ اجازه کار دانشجویی وجود دارد؟

بله ، به عنوان یک دانشجو در لوکزامبورگ ، می توانید در طول سال تحصیلی 15 ساعت و در تابستان یا تعطیلات به صورت تمام وقت تا 40 ساعت کار کنید.

متوسط دستمزد دانشجویی در لوکزامبورگ چه میزان است؟

متوسط حقوق در لوکزامبورگ 25704 یورو و در سال 2020 حداقل دستمزد ملی برای مشاغل نیمه وقت حدود 13 یورو در ساعت است که آنها را به عنوان کشوری با بالاترین حداقل دستمزد در جهان قرار می دهد.

زبان رسمی کشور لوکزامبورگ چیست؟

آنها فقط یک زبان رسمی ندارند بلکه سه زبان دارند که این زبان ها فرانسوی ، آلمانی و لوکزامبورگی است.

هزینه زندگی در لوکزامبورگ چقدر است؟

برای هزینه زندگی ، در طول مدت اقامت در لوکزامبورگ ماهانه 1500 تا 2000 دلار باید بپردازید.

در لوکزامبورگ ، چکونه باید برای گرفتن خوابگاه اقدام کرد؟

درخواست محل اقامت در دانشگاه را می توان بصورت آنلاین و مستقیما در وب سایت دانشگاه لوکزامبورگ انجام داد ؛ با این وجود ، درخواست پس از پرداخت ودیعه توسط دانشجو نهایی می شود.

اجاره آپارتمان دانشجویی در لوکزامبورگ چقدر هزینه دارد؟

هزینه اجاره به طور معمول هر ماه در یک آپارتمان مشترک بین 300 تا 500 یورو است ؛ وجود یک اتاق در خانه یک خانواده میزبان می تواند در حدود 400 تا 550 یورو برای یک ماه هزینه داشته باشد ، هزینه آپارتمان های یک خوابه خصوصی در هر ماه حدود 300 تا 600 یورو است.

در مقاله ای که خواندید ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، تحصیل در لوکزامبورگ را بررسی کرده و شرایط تحصیل موفق در این کشور را ذکر کردند ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شهرهای تهران و شیراز تماس حاصل نمایید ، همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر ، می توانید مقالات دیگر سایت مانند مقاله تحصیل در آلمان ، بلژیک و فرانسه را مطالعه نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه