خدمات بیمه به دانشجویان در روسیه

خدمات بیمه به دانشجویان در روسیه
مشاور مهاجرتی

خدمات بیمه به دانشجویان در روسیه از مهم ترین نکاتی است که دانشجویان در حال تحصیل در روسیه حتما باید از آن آگاهی داشته باشند ، اطلاعات لازم درباره بیمه دانشجویی ، انواع و هزینه های آن در کشور روسیه را در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با هم مرور خواهیم کرد.

اگر مایل هستید که قبل از این مقاله ، ابتدا اطلاعات کاملی از تحصیل در روسیه را دریافت کنید ، می توانید مقاله مرتبط ما را درباره تحصیل در روسیه نیز مطالعه کنید.

سیاست بیمه سلامت دانشجویان بین المللی روسیه چگونه است؟

مهاجران روسیه باید برای درمان در بیمارستان های دولتی و مراکز درمانی ، از جمله کلینیک های دانشجویی باید برنامه های بیمه درمانی تهیه کنند.

دانشجویان بین المللی معمولاً برای مدت طولانی (از یک ترم تا ۴-۵ سال) به روسیه می آیند ، به همین دلیل است که بیمه نامه بیمه درمانی مسافرتی معمولی از کشور مبدأ آنها نامناسب است.

این نوع بیمه نامه در اکثر بیمارستانهای روسیه معتبر نیست و طبق چنین بیمه نامه ای ، بیمار اغلب مجبور است هزینه درمان خود را بپردازد و فقط پس از بازگشت به خانه درخواست بازپرداخت از شرکت بیمه کند.

این برای دانشجویانی که در خارج از کشور تحصیل می کنند بسیار ناراحت کننده است ، بنابراین هنگام ورود به روسیه باید بیمه نامه بیمه درمانی داوطلبانه (VHI) را خریداری کنید که حداقل خدمات پزشکی مورد نیاز قوانین روسیه (شامل مراقبت های سرپایی و بیمارستانی ، بستری و حمل و نقل) را پوشش می دهد و پذیرفته می شود.

در کلینیک ها و بیمارستان هایی که در نزدیکی محل تحصیل یا محل اقامت شما واقع شده اند ، برای مراجعه به پزشک نیازی به پرداخت هزینه ندارید زیرا ارائه کارت دانشجویی (یا گذرنامه) و بیمه نامه شما کافی است.

خدمات بیمه به دانشجویان در روسیه

بیمه دانشجویی روسیه خصوصی است یا دولتی ؟

دانشجویان می توانند بیمه خود را به تنهایی یا با کمک کارکنان دفتر بین المللی دانشگاه انجام دهند ، نکته مهم این است که حتی دانشجویان بین المللی که در مکانهایی با بودجه دولتی روسیه تحصیل می کنند باید پول خود را برای بیمه درمانی خصوصی بپردازند.

بیمه دانشجویی روسیه خصوصی است یا دولتی ؟

دانشجویان دانشگاه می توانند پس از ورود به روسیه ، بیمه درمانی خصوصی را اعم از بیمه بین المللی در کشور خود یا یک طرح بیمه درمانی روسی دریافت کنند ؛ اگر گزینه قبلی را انتخاب می کنید ، معمولاً هزینه هرگونه خدمات پزشکی را به صورت نقدی پرداخت می کنید و پس از بازگشت به خانه پس از تحصیل توسط شرکت بیمه بازپرداخت می شود.

در موارد تهدید فوری برای زندگی و سلامتی (حوادث ، جراحات ، مسمومیت و سایر موارد) مراقبت های فوری پزشکی توسط افسران موسسات مراقبت های بهداشتی عمومی ارائه می شود.

پزشکان وضعیت بیمار را تثبیت می کنند و درمان بیشتر تنها با بیمه نامه معتبر یا پرداخت هزینه ها امکان پذیر است.

سایر انواع خدمات پزشکی با پرداخت هزینه ارائه می شود ، برای دریافت این خدمات ، دانشجویان بین المللی باید بیمه ای را پوشش دهند که شامل درمان های معمول از جمله معاینات ، آزمایش ها ، نسخه ها و مشاوره های تخصصی است.

هزینه بیمه نامه VHI چقدر است؟

هزینه بیمه نامه VHI بستگی به منطقه ، دامنه خدمات (مراقبت های سرپایی ، فراخوان پزشک ، مراقبت های اورژانس دندانپزشکی و غیره) و مدت اعتبار (از ۳ ماه تا ۱ سال) دارد.

هزینه بیمه نامه VHI چقدر است؟

در سال ۲۰۲۰ شرکت های بیمه روسی برای دانشجویان مسکو بیمه نامه های VHI بین ۴۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ روبل (۶۶-۱۷۱ دلار آمریکا) ارائه کردند.

قبل از عزیمت به روسیه ، با نمایندگان دانشگاه خود تماس بگیرید و اطمینان حاصل کنید که آیا آنها در اخذ سیاست VHI به شما کمک می کنند یا خیر.

این نوع بیمه معمولاً توسط دفاتر بین المللی دانشجویی تنظیم می شود ، از جمله ارائه دهندگان بیمه درمانی بین المللی که در روسیه فعالیت می کنند ، می توان به بیمه مراقبتی آلیانز و سیگنا گلوبال اشاره کرد.

اگر نمایندگان شما از موسسه حقوقی-مهاجرتی معتبری باشند ، به شما کمک خواهند کرد تا از شرکت شریک دانشگاه با نرخ پایین تر بیمه بگیرید.

شما همچنین می توانید بیمه نامه VHI را به صورت مستقل از هر بیمه گر روسی دریافت کنید ، اما ترتیب آن از طریق دانشگاه سریعتر و ارزان تر خواهد بود.

مشخصات بیمه درمانی آلیانز در روسیه

اگر شما یک تبعه روسی هستید ، یک مهاجر یا یک فرد متحرک در سراسر جهان هستید ، شرکت Allianz روسیه می توانند به شما و مراقبت های بهداشتی خانواده شما کمک کند.

مشخصات بیمه درمانی آلیانز در روسیه

برنامه های اصلی این شرکت به شما این آرامش را می دهد که بدانید تحت پوشش طیف وسیعی از درمان های بستری و مراقبت های روزانه هستید.

آنها همچنین تخلیه پزشکی ، خدمات آمبولانس محلی و پرستاری در خانه را ارائه می دهند.

علاوه بر این ، شما می توانید ارائه دهنده خود را از شبکه پزشکی جهانی این شرکت انتخاب کنید ، وقتی از آلیانز بیمه نامه میخرید ، به طیف وسیعی از ارائه دهندگان خدمات پزشکی در روسیه دسترسی پیدا می کنید.

برای اکثر درمانهای مسکو و سن پترزبورگ ، شما می توانید به سادگی کارت عضویت خود را به همراه یک شناسه عکس نشان دهید و درمان خود را بدون نیاز به پرداخت یک سنت دریافت کنید.

آیا داشتن مدرک بیمه درمانی برای یک دانشجوی خارجی ضروری است؟

بر اساس قانون ملی روسیه № ۱۱۴-ФЗ “درباره خروج از فدراسیون روسیه و ورود به فدراسیون روسیه” از ۱۵٫۰۸٫۱۹۹۶ ، هر دانشجوی خارجی باید دارای مدرک خدمات بیمه به دانشجویان در روسیه برای کل مدت اقامت در روسیه بدون در نظر گرفتن شیوه تحصیل (تمام وقت ، پاره وقت ، متناوب ، مسافت ، از جمله موقعیت های شغلی و غیره) ، پذیرش رقابتی یا پرداخت هزینه باشد.

طبق قانون ملی روسیه یک فرد خارجی برای ثبت مهاجرت ، پردازش ویزا ، تمدید ویزا ، ثبت نام موقت ، تحصیل در دانشگاه و اسکان در خوابگاه به گواهی بیمه احتیاج دارید.

مدارک دریافت گواهی بیمه درمانی

گذرنامه ؛ اگر گذرنامه شما گم شده یا در مرکز درخواست ویزا است ، می توانید کپی آن یا سندی را که به جای آن به شما داده شده است را نشان دهید ، ترجمه پاسپورت الزامی نیست.

مدارک دریافت گواهی بیمه درمانی

کارت عضویت دانشجویی ؛ اگر هنوز کارت عضویت دانشجویی ندارید ، می توانید هر مدرکی را که ثابت می کند دانشجوی دانشگاه روسیه هستید به ما نشان دهید.

پول ؛ می توانید به صورت نقدی یا از طریق کارت پرداخت کنید.

سایر اسناد مانند مجوز موقت ، فرم پذیرش و غیره مورد نیاز نیست.

آیا می شود گواهی بیمه درمانی را برای مدت کمتر از یک سال دریافت کرد؟

مدت اعتبار خدمات بیمه به دانشجویان در روسیه یکسال است و تنها در صورت خروج از روسیه می توانید یک گواهی بیمه درمانی چند ماهه دریافت کنید و البته توجه داشته باشید که در اینصورت محاسبه هزینه نامتناسب و به ضرر شما خواهد بود ؛ به عنوان مثال ، بیمه درمانی نیم ساله ۷۰ درصد ارزش سالانه است.

آیا شخص دیگری (مادر ، پدر ، خواهر و برادر ، دوست) می تواند گواهی بیمه درمانی دریافت کند؟

فقط خود شما می توانید گواهی بیمه درمانی خود را دریافت کنید ، شما باید اسناد را امضا کنید و این کار ۱۵-۲۰ دقیقه زمان میبرد.

اگر آمدن شما کاملاً غیرممکن است ، گواهی بیمه درمانی را می توان برای ۱۴ روز کسر کرد ، به عبارت دیگر ، پس از ۱۴ روز در برابر پرداخت معتبر می شود.

نماینده شما باید گذرنامه خود ، کپی گذرنامه شما و POA تایید شده را به ما نشان دهد.

آیا می توان بیمه دانشجویی را دقیقا در زمان بیماری در بیمارستان خرید؟

بیمه درمانی فقط مشکلاتی را که پس از دریافت گواهی ظاهر می شود ، تحت پوشش قرار می دهد.

اگر شما در حال حاضر در بیمارستان هستید ، شرکت بیمه هزینه درمان شما را پرداخت نمی کند ، شما باید به پزشکان بگویید که بیمه درمانی ندارید و هزینه درمان خود را خودتان پرداخت می کنید.

قوانین و مقررات مربوط به بیمه درمانی برای ویزای روسیه به دلیل تغییر مداوم مشهور است ، شما باید با کنسولگری روسیه در کشور خود مشورت کنید تا ببینید آیا به بیمه درمانی روسیه نیاز دارید یا خیر.

سوالات پر تکرار خدمات بیمه به دانشجویان در روسیه

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به تمام جزئیات و نیازمندی های یک دانشجو از بدو ورود تا اخذ مدرک اهمیت داده و با ارائه مطالبی کاربردی شما را راهنمایی می کنند ، شما هم می توانید ابهامات و سوالات خود را در بخش دیدگاه درج کرده و پاسخ کارشناسان ما را دریافت نمایید.

آیا می توانم از بیمه مسافرتی برای تحصیل در روسیه هم استفاده کنم ؟

دانشجویان بین المللی معمولاً برای مدت طولانی (از یک ترم تا 4-5 سال) به روسیه می آیند ، به همین دلیل است که بیمه نامه بیمه درمانی مسافرتی معمولی از کشور مبدأ آنها نامناسب است.

آیا دریافت خدمات بیمه در دوران دانشجویی در روسیه الزامیست؟

هر دانشجوی خارجی باید دارای مدرک بیمه درمانی برای کل مدت اقامت در روسیه بدون در نظر گرفتن شیوه تحصیل (تمام وقت ، پاره وقت ، متناوب ، مسافت ، از جمله موقعیت های شغلی و غیره) ، پذیرش رقابتی یا پرداخت هزینه باشد. طبق قانون ملی روسیه یک فرد خارجی برای ثبت مهاجرت ، پردازش ویزا ، تمدید ویزا ، ثبت نام موقت ، تحصیل در دانشگاه و اسکان در خوابگاه به گواهی بیمه احتیاج دارید.

آیا اگر در روسیه بیمار شوم می توانم در بیمارستان خودم را بیمه کنم؟

اگر شما در حال حاضر در بیمارستان هستید ، شرکت بیمه هزینه درمان شما را پرداخت نمی کند ، شما باید به پزشکان بگویید که بیمه درمانی ندارید و هزینه درمان خود را خودتان پرداخت می کنید.

آیا پدر و مادرم می توانند برای من بیمه دانشجویی پرداخت کنند یا حتما باید خودم در روسیه حضور داشته باشم؟

فقط خود شما می توانید گواهی بیمه درمانی خود را دریافت کنید ، شما باید اسناد را امضا کنید و این کار 15-20 دقیقه زمان میبرد. اگر آمدن شما کاملاً غیرممکن است ، گواهی بیمه درمانی را می توان برای 14 روز کسر کرد ، به عبارت دیگر ، پس از 14 روز در برابر پرداخت معتبر می شود. نماینده شما باید گذرنامه خود ، کپی گذرنامه شما و POA تایید شده را به ما نشان دهد.

معمولاً قبل از تأیید ویزای روسیه باید تکلیف خدمات بیمه به دانشجویان در روسیه را مشخص کرد ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی – یک مرکز مشاوره تخصصی برجسته برای امور حقوقی و مهاجرتی- خدمات بیمه دانشجویان روسیه را ارائه می دهند ، همکاران ما در دفاتر تهران و شیراز می توانند در امر خرید بیمه دانشجویی روسیه شما را راهنمایی کنند ، بنابراین در اسرع وقت با آنها تماس گرفته و درخواست مشاوره و راهنمایی کنید ، همچنین با مطالعه سایر مقالات سایت ، آگاهی خود را در زمینه مهاجرت تحصیلی افزایش دهید ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل در خارج از کشور است که یک دید کلی از برترین رشته ها و دانشگاه های جهان را به شما خواهد داد.

5/5 - (91 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *