ویزای والدین برای دانش آموزان در کانادا

ویزای والدین برای دانش آموزان در کانادا

بسیاری از والدین همواره در تلاش برای کسب اطلاعات جامع درباره وجود یا عدم وجود ویزای والدین برای دانش آموزان در کانادا و چگونگی اخذ آن برای همراهی فرزندشان هستند . بر همین اساس همکاران موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی مقاله ای با این عنوان در جهت مهاجرت به کانادا آماده کرده اند تا بدین وسیله بخشی از سوالات والدین را پاسخ داده باشند . برای کسب اطلاعات جامع تر پیشنهاد می شود که با مشاورین موسسه مهاجرتی به کانادا تماس بگیرید .

ویزای والدین برای دانش آموزان در کانادا

کانادا به عنوان مشهورترین کشور برای استقبال از مهاجرت اقشار تحصیل کرده ، این روزها برای عموم افراد در دنیا شناخته شده است . این کشور از جهات شمال ، شرق و غرب با اقیانوس های منجمد شمالی ، آرام و اطلس احاطه شده است و تنها از سمت جنوب با کشور آمریکا مرز زمینی دارد . ایالتهای کانادا شامل آلبرتا ، بریتیش کلمبیا ، کبک ، نیوبرانزویک ، نیوفاندلند ، مانیتو ، جزیره یپنس ادوارد ، اونتاریو ، ناوواسکوشیا و ساسکاچوان است .

دولت کانادا در حال حاضر کشور را از طریق حکومت دموتراتیک فدرال و توسط دو بخش استانی و کشوری اداره می کند . ایالت انتاریو مهم ترین بخش در کانادا می باشد که شهر اتاوا ( پایتخت ) را در خود جای داده است . جمعیت کانادا در حدود 34 میلیون نفر است که این تعداد جمعیت با حدود 200 فرهنگ متفاوت و بدون هیچ مشکلی در زیر یک پرچم زندگی می کنند . کانادا راه های زیادی برای تحصیل و کار قرار داده است ، به گونه ای که هر شخصی می تواند با مقداری اراده و پشتکار به هدفش برای زندگی و مهاجرت به کانادا دست پیدا بکند . یکی از راه های ورود به کانادا ، ورود از طریق ویزای والدین برای دانش آموزان در کانادا است . در ادامه مقاله توضیحات بیشتری در این باره داده می شود .

مزیت های تحصیل دانش آموزان در کانادا

تحصیل در کانادا برای دانش آموزان زیر 18 سال مزیت های زیادی دارد که اولین و بهترین آن تحصیل در یک کشور پیشرفته با سیستم آموزشی عالی رتبه در دنیا می باشد . علاوه بر این دانش آموزان می توانند از استعداد ها و انرژی خودشان برای تجربه تحصیل و زندگی در یک کشور جدید با شرایط حداقل نیمه مستقل بهره ببرند . دانش آموزانی که قصد تحصیل در مدارس کانادایی را دارند با سه راه برای انتخاب نحوه زندگی و تحصیل مواجه هستند :

 1. از ابتدا برای تحصیل در مدارس شبانه روزی در کانادا تقاضا بدهند ؛ کانادا همانند سایر کشورهای پیشرفته مدارس خاصی به نام مدارس شبانه روزی دارد که افراد زیادی تقاضای تحصیل در آنها را دارند . برای کسب اطلاعت کامل تر می توانید مقاله مدارس شبانه روزی در کانادا را در سایت موسسه مطالعه نمایید .
 2. از امتیاز home stay در کانادا استفاده کنند ؛ برخی کشورها مانند استرالیا ، فرانسه و کانادا برای تحصیل دانش آموزان بین المللی امتیازی تحت عنوان home stay قائل شده اند و طبق این قانون خانوارهایی در کشور مقصد که دارای اقامت دائم و یا شهروندی باشند ، می توانند از دانش آموزان خارجی در خانه خود نگهداری کنند . در کشور کانادا این خانواده ها باید اسامی خود به همراه آدرس منزلشان را به اداره آموزش و پرورش گزارش بدهند و بر طبق شرایط دانش آموز و شرایط خانواده ها ، اداره آموزش و پرورش خانه مناسب را به دانش آموز پیشنهاد می دهد .
 3. با استفاده از ویزای والدین یا گاردین ، همراه پدر و مادرشان به کانادا رفته و با آنها زندگی کنند ؛ توضیحات درباره ویزای والدین برای دانش آموزان در کانادا مبحث اصلی در این مقاله می باشد و در ادامه با جزئیات بیشتر توضیح داده می شود .

ویزای همراه والدین یا ویزای گاردین کانادا

معمولا وقتی دانش آموزان زیر سن قانونی برای ویزای تحصیلی در کانادا تقاضا می دهند ، طبق قانون کانادا یکی از والدین می توانند ضمن تحصیل فرزندان ، جهت اخذ ویزای والدین برای دانش آموزان در کانادا اقدام فرمایند . علاوه بر پدر مادر ، پدر بزرگ و مادر بزرگ هم می توانند برای ویزای همراه دانش آموز درخواست بدهند . ویزای والدین را به نام های ویزای گاردین ، ویزای همراه دانش آموزی و ویزای قیومیت نیز خطاب می کنند .

کلمه قیومیت به معنای قیم بودن افرادی غیر از والدین اصلی دانش آموز می باشد . لازم به ذکر است که شخصی که قیومیت دانش آموز را بر عهده می گیرد باید گواهی رسمی امضا شده از طرف پدر مادر دانش آموز را به همراه داشته باشد تا توسط سفارت پذیرفته شود . در کانادا معرفی قیم برای دانش آموزان زیر 18 سال الزامیست . سن قانونی در ایالتهای مختلف کانادا متفاوت است . برخی ایالتهای کانادا مانند بریتیش کلمبیا ، نیوفانلند ، نیوبرانزوویک ، نواسکوشیا و نوناووت سن قانونی برای دانش آموزان را 19 سال در نظر گرفته اند .

هزینه زندگی والدین در کانادا

والدینی که با ویزای همراه یا گاردین به فرزندشان می پیوندند ، هیچگونه حمایت یا کمک مالی از سوی دولت کانادا دریافت نخواهند کرد . بنابراین باید تمامی هزینه ها را قبل از ورود به کانادا محاسبه نمایند تا دچار مشکلات مالی نشوند . شما برای یک سال تحصیل و زندگی فرزندان در کالج های کانادا باید حداقل مبلغ 20000 دلار کانادا ار در نظر بگیرید و در مورد هزینه های زندگی خودتان نیز باید بدانید که هزینه ها بسته به نوع مدرسه ، مسکن و شرایط شما متغیر خواهد بود .

اجازه کار ویزای گاردین کانادا

از آنجایی که شما ویزای والدین برای دانش آموزان در کانادا دارید ، امکان کار در کانادا را نخواهید داشت ، هرچند در صورت یافتن کار و پیشنهاد شغلی در حین اقامت در خاک کانادا می توانید تغییر نوع وضعیت دهید و در بیشتر موارد ، والدین می توانند با همین روش در کانادا کار می کنند . لازم به ذکر است که انجام این مراحل منوط به ورود فرزند شما به کانادا و ثبت نام در مدرسه یا کالج می باشد . پس از آن شما می توانید از طریق ویزای ملاقات به فرزندان تان در کانادا بپیوندید .

پس از اینکه فرزند شما وارد مدرسه یا کالج شد ، در صورتیکه شما بتوانید نظر کارفرمایی را جلب کنید ، شرایط شما برای کار توسط اداره کار کانادا مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت نبودن مشکل ، مجوز کار برای شما صادر می شود . در نهایت شما می توانید نوع ویزایتان را نیز از حالت ویزای والدین برای دانش آموزان در کانادا به ویزای کار تغییر دهید . همچنین در صورت پیدا کردن کار و یا کسب امتیاز کافی می توانید برای اقامت دائم کانادا نیز اقدام نمایید .

هدف از ارائه مقاله فوق پاسخگویی به پرسش های متداول شما عزیزان درباره ویزای والدین برای دانش آموزان در کانادا بوده است . با توجه به اینکه ایالتهای کشور کانادا مرتبا قوانین خود درباره انواع ویزاها برای مهاجران را تغییر می دهند ، لذا همکاران موسسه مهر آفرین رجبی ، نهایت تلاش خود را به کار می برند تا مطالب مفید و بروز رسانی شده را از سایت های رسمی مهاجرت تحصیلی به کانادا ، گردآوری و خدمت شما عزیزان ارائه نمایند . در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار موسسه در تهران و شیراز تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت نمایید .

4.2/5 - (5 امتیاز)

6 دیدگاه در “ویزای والدین برای دانش آموزان در کانادا

 1. ali گفت:

  با سلام
  یکی از موسسات به من گفتند برای تبدیل ویزای گاردین به ویزای کار والدین هزینه ای نزدیک به 100 هزار دلار باید به اداره مهاجرت کانادا باید پرداخت شود. آیا این مطلب صحت دارد؟

 2. محبوب گفت:

  سلام
  با تشکر از مقاله ی خوبتون
  میخواستم بدونم والدینی که با ویزای گاردین به همراه فرزندشون میروند ،باید هر به ۶ ماه از کانادا خارج شوند ؟
  و اینکه اگر سن فرزند بالای ۱۸ سال شد ولی همچنان به تحصیل در دانشگاه ادامه میدهد،
  آیا ویزای گاردین والدین باطل میشود؟

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   اصولا برای پدر یا مادر فقط برای یک نفر ویزای گاردین صادر می شود که این ویزا فقط از طریق پیدا کردن کار است که تثبیت می شود در غیر اینصورت شخص باید برگردد . و والد دوم از طریق ویزای مالتی میتواند اقدام کند که برای ویزای مالتی شخص باید هر 6 ماه از کانادا خارج شود .

   باتشکر از سوال شما

 3. حمید ز گفت:

  با سلام
  من از یکی از دفاتر مهاجرت شروع به دریافت اطلاعات و مشاوره کردم . به همین شکل که اول بچه هامو بفرستم ( بچه هام 9 و 12 ساله اند)و بعد دنبال کار بگردم و بتونم کار کنم . فقط بهم گفتند که می تونند از مدارس اونجا برام بورس بگیرند که هزینه تحصیلشون رایگان بشه . می خواستم ببینم این ممکنه که دولت کانادا بورس رایگان بده؟

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   امکان گرفتن بورس برای مقاطع دبیرستانی نیست ، اما بعد از اینکه شما برای تحصیل وارد دانشگاه یا کالج شوید و یا اقامت کاری بگیرید ، هزینه مدارس فرزندان تان به شدت کاهش می یابد .

   باتشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه