تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فیلیپین

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فیلیپین

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فیلیپین در دنیای امروز یک انتخاب معتبر و بین المللی است ، فیلیپین به دلیل تاثیر فراوانی که از کشورهای مدرن همچون آمریکا گرفته است ، سیستم آموزشی خود را مطابق با آخرین متدهای دنیا پیش برده ، میزان بالای افراد تحصیل کرده در این کشور گواه این مطلب است.

کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در تلاش هستند تا با جمع آوری به روزترین مطالب در رابطه با پذیرش تحصیلی گام هرچند کوچکی در جهت راهنمایی شما عزیزان بردارند ، جهت هرگونه سوال و یا دریافت راهنمایی تماس با مشاورین موسسه را فراموش نکنید.

در دنیای امروز افراد می توانند با انگیزه های مختلفی تمایل به مهاجرت و تحصیل در دانشگاه های خارج کشور داشته باشند و با گزینه های متعددی جهت انتخاب مقصد تحصیلی خود رو به رو هستند.

در میان کلیه رشته های تحصیلی ، رشته پزشکی و دندانپزشکی همواره از محبوبیت خاصی برخوردار بوده و درصد قابل توجهی از دانشجویان تمام تلاش خود را برای پذیرش در یکی از این دو رشته به کار می گیرند.

در گذشته دانشجویان ایرانی در میان کشورهای آسیایی تنها کشورهایی همچون روسیه و یا چین را مناسب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی می دانستند ، در حالی که کشورهایی همچون فیلیپین نیز امروز جزو انتخاب های اول هر دانشجو است.

فیلیپین از معدود کشورهای آسیا است که زبان انگلیسی در میان مردم آن بسیار رواج دارد و به دانشجویان کمک می کند بتوانند راحت تر در آن زندگی کنند ، شما با تحصیل در این کشور زمینه فعالیت خود در کشور های مطرح دنیا را نیز فراهم خواهید ساخت.

برای آگاهی از چگونگی دریافت پذیرش و اخذ ویزای دانشجویی کشور فیلیپین ، می توانید مقاله تحصیل در فیلیپین را مطالعه کنید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فیلیپین

دوره های پریمدیکال در فیلیپین

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فیلیپین نیازمند پشت سر گذاشتن مراحل مشخصی است که می تواند در هر دانشگاه متفاوت باشد اما در تمامی دانشگاه ها شرایطی به صورت ثابت و کلی وجود دارند که دانشجویان بین المللی موظف به رعایت تمامی آنها هستند.

تحصیل پزشکی در فیلیپن نیازمند ارائه یک مدرک لیسانس در یکی از رشته های مرتبط به این دو رشته است که در واقع به معنای رسیدن به مدرک پزشکی طی هشت سال ( چهار سال لیسانس و چهار سال پزشکی و یا دندانپزشکی ) است.

داشتن مدرک لیسانس در رشته های مرتبط با علوم پزشکی از ترجیحات برخی از دانشگاه ها است در حالی که برخی از دانشگاه های این کشور در نوع رشته مقطع لیسانس سخت گیری نکرده و ملاک اصلی را قبولی در آزمون ورودی دانشگاه می دانند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

در صورتی که در یکی از رشته های زیست شناسی ، بیولوژی ، روانشناسی ، داروسازی ، فناوری پزشکی ، بیوشیمی و غیره تحصیل کرده باشید ، واحدهای پیش نیاز پزشکی و دندانپزشکی را در طول تحصیل گذرانده اید و مورد تایید دانشگاه برای شرکت در آزمون خواهید بود.

البته این نکته را مدنظر داشته باشید که دانشگاه هایی که در رابطه با رشته دوره لیسانس شما سخت گیری نمی کنند ، ممکن است گذراندن برخی از واحدهای پیش نیاز را قبل از شرکت در آزمون ضروری بدانند.

جزئیات دوره پری مدیکال در فیلیپن

هر دانشگاه تعداد واحدهای پیش نیاز خاصی را از شما درخواست می کند و نمی توان برنامه یکسانی را برای تمامی مراکز ارائه دهنده علوم پزشکی و دندانپزشکی برشمرد . به عنوان مثال در کالج پزشکی سنت لوک واحدهای زیر از دانشجویان علاقه مند به علوم پزشکی درخواست می شود:

 • ۱۵ واحد زیست شناسی ( گیاه شناسی ، جانورشناسی عمومی ، زیست شناسی عمومی ، انگلی ، فیزیولوژی و آناتومی مقایسه ای مهره داران )
 • ۱۰ واحد شیمی ( شیمی عمومی ، شیمی تحلیلی ، شیمی آلی و بیوشیمی )
 • ۵ واحد فیزیک ( فیزیک عمومی )
 • ۹ واحد ریاضیات ( جبر ، مثلثات ، پیش حساب ، حساب یا آمار )
 • ۱۲ واحد علوم اجتماعی ( تاریخ ، جامعه شناسی ، علوم انسانی ، فلسفه و علوم سیاسی )
 • و یا واحدهای درخواستی دانشکده پزشکی و بهداشت عمومی آتنئو (ASMPH)
 • 3 واحد سخنرانی
 • ۱-۲ واحد آزمایشگاه زیست شناسی عمومی یا جانورشناسی عمومی یا گیاه شناسی عمومی
 • ۳ واحد زیست شناسی سلولی و مولکولی
 • ۳ واحد بیوشیمی
 • ۴-۵ واحد سخنرانی و آزمایشگاه فیزیک عمومی

با توجه به واحدهایی که در دوره لیسانس پشت سر گذاشته اید و مورد تطبیق با دانشگاه موردنظرتان قرار می گیرد ، این دوره می تواند از شش ماه تا دو سال زمان برد و بهترین راه اطلاع از آن تماس با دانشگاه موردنظرتان است . زبان این دوره نیز اغلب به زبان تاگالوگ ( زبان رسمی فیلیپین ) می باشد و در برخی از دانشکده ها می توان زبان انگلیسی را نیز یافت.

مسیر دوم ورود به پزشکی و دندانپزشکی در فیلیپین

یک بسته آموزشی در فیلیپین برای دانشجویان آسیایی و کشورهای مشترک المنافع طراحی شده است تا به جای ۴ سال ، زمان تحصیل در برنامه لیسانس را به ۱۲-۲۴ ماه کاهش دهد . بدین معنی که دانشجویان با مدرک دیپلم و یا بالاتر بتوانند حدود ۸۰ واحد اصلی از دوره لیسانس را پشت سر گذاشته و تنها برای شرکت در آزمون آموزش ببینند.

این دوره نیز همپنان به دانشگاه بستگی داشته و هم اکنون در برخی از دانشگاه های فیلیپین اجرا می شود و شما با نام نویسی در کالج دانشگاه واحدهای اصلی را به زبان انگلیسی سپری خواهید کرد.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی فیلیپین

آزمون ورودی دانشگاه های فیلیپن مهم ترین مرحله جهت ورود به رشته پزشکی و یا دندانپزشکی است که دانشجویان با قبولی در آن موفق به دریافت مدرک خواهند شد ، این آزمون که به اختصار NMAT نامیده می شود ، تا حد زیادی به آزمون MCAT که در کشور آمریکا ، کانادا و استرالیا برگزار می شود شباهت داشته و دو بخش اصلی را شامل می شود.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی فیلیپین

در این راستا می توانید مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا را مطالعه کنید تا با آزمون MCAT بیشتر آشنا شوید.

بخش اول شامل ۲۰۰ سوال چهار گزینه ای است که طی سه ساعت داوطلبان به سوالات در چهار مهارت کلامی ، استدلال استقرایی ، کمی و ادراکی پاسخ می دهند ، قسمت دوم نیز یک تست دو ساعت و نیمی در زمینه علوم پایه مانند زیست ، شیمی ، فیزیک ، علوم اجتماعی می باشد که در مجموع ۲۰۰ سوال خواهد بود ، دارندگان مدرک دیپلم و یا مدرک دانشگاهی قادر به شرکت در این آزمون خواهند بود.

آزمون های ورودی دانشگاه های فیلیپین برای رشته های پزشکی به مدت پنج ساعت و سی دقیقه در یک روز برگزار می شود و نتایج آن نیز در طرف ۱۵ روز کاری اعلام خواهد شد ، سیستم نمردهی آمون نیز بر اساس درصد از ۱- تا ۹۹+ است و نمرات از ۲۰۰ تا ۸۰۰ اعلام می گردد.

معمولا دانشجویانی که بتوانند بیش از ۸۵% نمره آزمون را کسب کنند موفق به قبولی شده و دقت داشته باشید که زبان انگلیسی علاوه بر این که زبان اصلی آزمون به صورت جداگانه در مهارت های اصلی مورد سنجش قرار خواهد گرفت.

جزئیات آزمون ورودی دانشگاه های فیلیپن

جزئیات بخش اول آزمون به شرح زیر است :

 • کلامی : شامل تشبیهات کلمات و سوالات درک مطلب
 • کمی : سوالات مربوط به عملیات اساسی ، حل مسئله و تفسیر داده ها
 • حدس ادراکی : شکلهای مخفی ، تصویر آینه و اطلاعات یکسان
 • استدلال استقرایی: شامل مجموعه های شکل ، گروه بندی ، تعداد و سری حروف

در بخش دوم نیز :

 • زیست شناسی : وحدت و تنوع زندگی ، سلول ها و فرآیندهای سلولی ، ژنتیک ، دنیای گیاهان و حیوانات ، رشد ، فرایندهای زندگی مانند تنظیم و هموستاز ، ارگانیسم ها و محیط
 • فیزیک : مکانیک ، ترمودینامیک ، ارتعاشات ، امواج ، اپتیک ، برق ، مغناطیس و فیزیک مدرن
 • شیمی : شیمی عمومی ، تحلیلی و آلی
 • علوم اجتماعی : روانشناسی و جامعه شناسی

این آزمون دوبار در سال یک بار در مارس / آوریل و بعدی در اکتبر / نوامبر برگزار می شود و داوطلبان می توانند به تعداد نامحدود در این آزمون شرکت کنند ، هزینه آزمون ۲۰۰۰ پزو فیلیپین است که ۵۰۰ پزو بابت نام نویسی و ۱۵۰۰ پزو بابت آزمون است که غیر قابل برگشت بوده و در همان ابتدا باید پرداخت شود.

شرایط تحصیل پزشکی در فیلیپین

دانشجویان پس از سپری کردن آزمون ورودی به رشته پزشکی وارد شده و چهار سال به تحصیل مشغول خواهند شد ، در دو سال اول دروس تخصصی پزشکی و در دو سال بعد دوره کار آموزی در بیمارستان ها آموزش داده می شود و در نهایت شما موفق به دریافت مدرک پزشکی خود خواهید شد .

در این دوره دانشجویان مراقبت های پزشکی مداوم بیماران را فراگرفته و بیماری های جسمی ، روانی و اجتماعی را در افراد تشخیص می دهند ، این دوره که با عنوان MBBS شناخته می شود به عنوان دوره عمومی و اولیه پزشکی شناخته شده و پس از اتمام آن دانشجویان برای اشتغال باید در یک آزمون به نام FMGE شرکت کنند.

از آنجا که فیلیپین سیستم آموزش پزشکی خود را از کشورهای مطرح دنیا الگوبرداری نموده در طول تحصیل با سمینارها و پروژه های تحقیقاتی مهارت های راتباطی و درمانی دانشجویان را به طور قابل توجهی ارتقا بخشیده و حالت قابتی را در تمامی واحدها ایجاد نموده است.

پس از اتمام دوره پزشکی عمومی شما می توانید برای دوره تخصص جراحی در این کشور و یا سایر کشورهای جهان نام نویسی کنید.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در فیلیپین

رشته دندانپزشکی در دانشگاه های فیلیپین نیز مانند رشته پزشکی طی چهار سال به دانشجویان ارائه می شود و تمامی مهارت ها و اصول فنی در ززمینه پیشگیری ، تشخصی و درمان دهان و دندان تدریس می گردد ، برنامه جامعه سلامت دهان و دندان در دانشگاه های فیلیپین از طریق دوره بالینی و درمان بیماران واقعی کامل می شود و خدمات اروژانسی نیز به عنوان یک اصل اساسی مورد آموزش قرار می گیرد.

دوره پیش نیاز می تواند برای رشته دندانپزشکی سپری شود و با یادگری دروس پایه به تحصیل درس های اصلی از جمله موارد زیر بپردازند:

 • پاتولوژی
 • آناتومی دهان
 • آسیب شناسی
 • داروشناسی
 • بیوشیمی
 • آناتومی عمومی

پس از اتمام دوره تحصیل دانشجویان در نهایت با شرکت در یک آزمون نهایی موفق به دریافت مدرک خود خواهند شد ، چنانچه بخواهید در این کشور به عنوان یک دندانپزشک به کار مشغول شوید باید در امتحان انجمن دندانپزشکی شرکت نموده و مورد تایید قرار بگیرید.

بهترین دانشگاه های پزشکی فیلیپین

دانشگاه های متعددی جهتتحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فیلیپین وجود دارد که در میان تمامی آنها برخی گزینه های ایده آلی برای دانشجویان بین المللی نسبت به سایرین هستند ، در ادامه به برخی از برترین این دانشگاه ها اشاره خواهیم نمود.

بهترین دانشگاه های پزشکی فیلیپین

دانشگاه سنتو توماس : قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه کاتولیک در مانیل ، پایتخت فیلیپین است که در سال ۱۸۷۱ فعالیت خود را آغاز نمود ، دانشگاه سنتو توماس بخشی از کمیسیون مرکز آموزش عالی این کشور است و دانشکده پزشکی و دندانپزشکی آن از بهترین گزینه های موجود در این کشور به شمار می روند ، بسیاری از فارغ التحصیلان برجسته آن چهره های تاریخی مهمی در جامعه فیلیپین بوده اند ، مانند خوزه ریزال ، چشم پزشکی که قهرمان ملی این کشور محسوب می شود.

برای درخواست تحصیل در این دانشگاه ، باید نتایج علمی خود را از تحصیل در مقطع کارشناسی ، نمرات آزمون NMAT ، منابع ، و همچنین کپی از گواهینامه های مربوط به فعالیت های فوق برنامه ارائه کنید ، پذیرش کاملاً رقابتی است و باید نشان دهید که به زبان انگلیسی تسلط کافی دارید (نتایج TOEFL و ESL برای این منظور پذیرفته می شوند).

دانشگاه East Ramon Magsaysay

این دانشگاه از توسعه دانشگاه شرقی به یادبود رئیس جمهور Ramon Magsaysay ساخته شد که کالج پزشکی آن با داشتن یک برنامه درسی نوآورانه و نرخ قبولی بالا در امتحانات مجوز لازم را برای دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی در سطح ملی و بین المللی صادر می نماید.

دانشگاه فیلیپین مانیل

به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های پزشکی در فیلیپین از سال ۱۹۰۵ فعالیت خود را آغاز نموده و به دلیل ادامه فعالیت دانشکده پزشکی در طول جنگ جهانی شهرت زیادی را از آن خود نموده و رئیس دانشکده به رئیس دانشگاه تبدیل شد ، دانشکده پزشکی مستقیما به بیمارستان عمومی وابسته است که به دانشجویان فرصتی می دهد تا در حین آموزش تجربه عملی با بیماران داشته باشند ، تعداد قابل توجهی از دبیران بهداشت فیلیپین از اینجا فارغ التحصیل شده اند.

دانشگاه شرق دور

این موسسه پزشکی همچنین مهر تأیید مرکز تعالی را می گیرد و بطور مداوم کلاسهای فارغ التحصیلی را با دانشجویان پزشکی با موفقیت بالا که وارد این حرفه می شوند ، ارائه می دهد، چشم انداز این موسسه با استقرار در شهر کوزون برنامه دکترای پزشکی در کنار بسیاری از تخصص های دیگر مانند پرستاری و فیزیوتراپی به دانشجویان ارائه می دهد، زندگی دانشجویی در اینجا نیز با حضور بسیاری از فعالیتها و سازمانها در دانشگاه از جایگاه مهمی برخوردار است.

موسسه پزشکی Cebu

این موسسه پزشکی که در شهر سبو واقع شده ، بخشی از کالج بزرگ Velez است و از سال ۱۹۵۷ ، آموزشهایی را برای ایجاد “پزشکان با قلب” طبق شعار خود ارائه می دهد ، اساتید پزشکی درجه یک را همراه با تحقیقاتی که با همکاری موسسات مشهور جهانی مانند دانشگاه کرنل ، موسسه پلی تکنیک ویرجینیا و دانشگاه ایالتی ، دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا و غیره را ارائه می دهند،.

از جمله دیگر مراکز دانشگاهی پزشکی و دندانپزشکی فیلیچین می توان به موراد زیر اشاره نمود:

 • دانشگاه De La Salle
 • کالج پزشکی St Luke – بنای یادبود ویلیام اچ کوآشا
 • دانشکده پزشکی و بهداشت عمومی دانشگاه آتنئو د مانیل
 • دانشگاه سنت لوئیس- دانشکده بین المللی پزشکی
 • بنیاد دانشکده پزشکی داوائو

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فیلیپین

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فیلیپین از مقرون به صرفه ترین انتخاب های شما در میان کشورهای اروپایی و جهان است که هزینه های زیادی را به شما تحمیل نکرده و می توانید با هزینه های مقرون به صرفه ای دوره تحصیل خود را پشت سر بگذارید ، شهریه تحصیل در برخی از دانشگاه های این کشور به شرح زیر است:

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فیلیپین
 • کالج پزشکی Saint Luke هزینه تحصیل در هر ترم ۱۴۶,۱۴۴ پزو ( بصورت اقساطی )
 • موسسه پزشکی Cebu هزینه تحصیل در هر ترم در حدود ۷۶،۰۰۰ پزو
 • دانشگاه فیلیپین مانیل هزینه تحصیل در هر ترم ۳۶،۰۰۰ – ۵۱،۰۰۰ پزو بسته به محدوده درآمد دانشجو
 • دانشگاه سانتو توماس هزینه تحصیل در هر ترم۱۲۵،۰۰۰ ( سال ۱ تا ۳ ) و ۲۳۰،۰۰۰ ( سال ۴ ) پزو
 • دانشگاه آتنئو د مانیل هزینه تحصیل در هر ترم ۱۵۰،۰۰۰پزو
 • دانشگاه خاویر هزینه تحصیل در هر ترم حدود ۵۸۰۰۰

البته دوره پیش نیاز در صورت لزوم به همراه هزینه های زندگی را نباید فراموش کنید که همچنان کمتر از سایر کشورهای آسیایی است و در صورتی که تمایل داشته باشید تا دوره لیسانس را نیز در همین کشور پشت سر بگذارید باید در حدود ۱۰۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار هزینه را درنظر بگیرید ، در رابطه با هزینه زندگی می توانید به مقاله تحصیل در فیلیپین در همین سایت و یا مشاورین موسسه مراجعه کنید که لینک آن در ابتدای مقاله تقدیم شده است.

مدرک زبان و محدودیت سنی رشته های پزشکی در فیلیپین

از آنجا که اکثر مردم فیلیپین می توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند ، اکثر تحصیلات در دانشگاه ها نیز به این زبان برگزار شده و دانشجویان رشته پزشکی و دندانپزشکی نیز تحصیل را به این زبان تجربه خواهند کرد ، داشتن مدرک آیلتس و یا تافل مورد درخواست دانشگاه های زیادی در این کشور هستند و دانشجویان فاقد مدرک می توانند مدرک ثبت نام در دوره های یادگیری را نیز ارائه دهند،

شما می توانید زبان انگلیسی را در دوره کارآموزی خود نیز به کار ببرید ، زیرا اغلب مردم به خوبی به آن تسلط دارند و از این بابت دچار سختی نخواهید شد ، از دیگر نکاتی که در رابطه با پذیرش تحصیلی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی باید مدنظر داشته باشید محدودیت سنی داوطلبان است ، داوطلبان این دو رشته باید بیش از ۱۷ سال سن داشته باشند و داوطلبان با رده سنی بالاتر از ۳۰ سال نیز شانس کمی در پذیرش خواهند داشت،

بورسیه رشته های پزشکی در فیلیپین

یکی از روش های کاهش هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فیلیپین دریافت بورسیه های تحصیلی از دانشگاه های این کشور است ، اما از آنجا که رشته پزشکی و دندانپزشکی جزو رشته های گران در دانشگاه ها هستند شرایط دریافت بورسیه به خصوص برای دانشجویان بین المللی دشوار است.

البته وام ها و تخفیف های خوبی نیز از سوی دانشگاه ها به دانشجویان با نمرات بالا اهدا می شود و برخی می توانند برای تحصیل به دانشگاه های آمریکا و یا انگلستان بورسیه شوند ، هم اکنون بورسیه های علوم پزشکی در دانشگاه های فیلپین بسیار محدود است و شما از طریق تماس با دانشگاه و یا کارشناسان موسسه می توانید از آنها مطلع شوید.

فاکتور مهمی همچون معدل بالا که در اغلب دانشگاه های جهان فاکتور مهمی در رسیدن به بورسیه است ، در دانشگاه های فیلیپین نقش چندان مهمی نداشته و نمره آزمون از اهمیت بالایی برخوردار است ، از این رو باید تلاش کنید تا حد ممکن نمرات خود در آزمون را بالا ببرید تا بتوانید حمایت هایی را از سوی دانشگاه دریافت کنید.

بورسیه های تحصیلی می تواند از ۱۵% شهریه تحصیلی آغاز شده و تمامی آن را نیز دربر گیرد ، هر دانشگاه شرایط خاص خود را در اعای بورسیه داشته و نمی توان قوانینی را به صورت کلی و یکسان درنظر گرفت.

چنانچه به دنبال بورسیه های جذاب برای تحصیل رشته های پزشکی هستید می توانید کشور چین را نیز مورد بررسی قرار دهید در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین انواع بورسیه های تحصیلی را بررسی کرده ایم ، دانشگاه های چین به حدی متنوع هستند که شما حتما می توانید گزینه ای برای دریافت بورسیه در آن ها پیدا کنید.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در فیلیپین

فیلیپین یک کشور ارزان است که به دلیل وجود استعمار به مدت طولانی ، استانداردهای جهانی را در بسیاری از بخش های آن می توان به وضوح دید ، سیستم تحصیلی این کشور به خصوص در بخش دانشگاه و رشته های پزشکی و دندانپزشکی از کشور آمریکا الگوبرداری شده است و شما می توانید به راحتی برای ادامه تحصیل در دوره تخصص خود به این کشور مراجعه کنید.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در فیلیپین

نکته قابل توجه در رابطه با تحصیل در این کشور دریافت مدرک دکترای حرفه ای پس از اتمام دوره تحصیلی است و مانند برخی از کشورها شما مدرک لیسانس و فوق لیسانس را دریافت نخواهید کرد ، محیط و فرهنگ مردم این کشور نیز بسیار گرم و دوستانه است و دانشجویان به خوبی توسط مردم پذیرفته می شوند.

علاوه بر این شما می توانید حتی در طول تحصیل نیز به سایر دانشگاه های جهان انتقالی گرفته و تحصیلات خود را در مقصد دیگری پشت سر بگذارید که این امر نشان دهنده اعتبار دانشگاه های فیلیپین در این زمینه است.

معایب تحصیل پزشکی در فیلیپین

یکی از معایب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فیلیپین عدم تحصیل در این دو رشته به صورت مستقیم است ، برای ورود به رشته های علوم پزشکی شما باید یک دوره پیش نیاز را پشت سر گذاشته و سپس به رشته دلخواه خود وارد شوید ، برخی دیگر آزمون ورودی را نیز به عنوان یک سد پیش روی خود می دانند که امکان قبولی در آن برای تمامی داوطلبان وجود ندارد.

همچنین لازم به ذکر است که در برخی از دانشگاه ها امکانات خوابگاه برای دانشجویان وجود ندارد و آنها از سوی دانشگاه هیچ گونه حمایتی را جهت سکونت خود دریافت نخواهند کرد ، از این رو باید در آپارتمان و سوئیت ها اقامت داشته باشند ، البته بنیاد پزشکی جهانی به دانشجویان کمک می کند تا پس از ورود به فیلیپین محل اقامت خود را پیدا کنند ، اما در چند روز اول ، یافتن محل اقامت ممکن است برای برخی از دانشجویان مشکل ساز شود.

از جمله دیگر مواردی که در رابطه با تحصیل علوم پزشکی در فیلیپین باید به آن دقت کنید وجود امکانات و سطح رفاه زندگی است ، گرچه فیلیپین کشوری کم هزینه است اما نمی توان سطح بالای زندگی را در آن انتظار داشته باشید چرا که کشوری رو به رشد است و هنوز در بسیاری از بخش ها نیاز به پیشرفت و توسعه احساس می شود.

اگر میخواهید در کشورهایی با رفاه و سطح بالای زندگی تحصیل کنید می توانید به دانمارک و اتریش که جزو شادترین کشورهای جهان هستند بروید ، مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش را حتما بخوانید ، امکان تحصیل رایگان در این کشور برای دانشجویان وجود دارد.

مدارک مورد نیاز پذیرش رشته های پزشکی فیلیپین

پس از آگاهی از شرایط پذیرش در دانشگاه های فیلیپین و انتخاب مقصد تحصیلی در این کشور ، باید مدارکی را جهت ارائه و ارسال به دانشگاه و سپس به سفارت ارائه نمایید ، مهم ترین این مدارک به شرح زیر هستند:

 • پاسپورت با اعتبار حداقل ۱۸ ماه
 • گواهی اتمام دوره دبیرستان و یا دوره لیسانس
 • گواهی تولد
 • نتایج آزمون NMAT
 • مدرک زبان انگلیسی
 • فرم درخواست تکمیل شده
 • گواهی سلامت جسمانی
 • ارائه مدرک تمکن مالی
 • پاسپورت با اعتبار حداقل ۱۸ ماه
 • عکس پاسپورتی

این امکان نیز وجود دارد که دانشگاه و یا سفارت مدارک بیشتری را از شما درخواست کنند که کارشناسان موسسه آماده ارائه جزئیات به شما می باشند ، فراموش نکنید که تمامی مدارک را به زبان انگلیسی ترجمه و سپس ارائه دهید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در فیلیپین

یکی از بهترین منابع موجود جهت انتخاب مقصدتحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فیلیپین مراجعه به فهرست منتشر شده از سوی وزرات بهداشت کشورمان است ، این سازمان هر ساله با انجام بررسی های متعدد و درنظر گرفتن رتبه بندی های بزرگ جهانی مانند QS دانشگاه های موجود در تمامی کشورها را ارزیابی نموده و بهترین گزینه های ممکن را به علاقه مندان معرفی می نماید.

هم اکنون طبق آخرین فهرست منتشر شده دانشگاه فیلیپین تنها در میان تمامی دانشگاه های این کشور مورد تایید این سازمان است و سایر مراکز در داخل کشور مورد ارزیابی قرار نمی گیرند ، البته دقت داشته باشید که این فهرست هر ساله مورد ارزشیابی قرار گرفته و به صورت جدید منتشر می شود و شما عزیزان باید در سال اقدام خود به آن مراجعه کنید ، جهت اطلاع از آخرین فهرست منتشر شده و راه های رسیدن به پذیرش در دانشگاه های مورد تایید می توانید با کارشناسان موسسه تماس حاصل نموده و از تمامی جزئیات مطلع شوید.

تحصیل پزشکی در فیلیپین به زبان انگلیسی

همانگونه که گفته شد زبان انگلیسی نه تنها در تحصیل بلکه در سایر جنبه زندگی مردمان فیلیپین نقش مهمی را ایفا کرده و دانشجویان بین المللی بدون هیچ دغدغه ای می توانند از طریق این بان به تحصیل مشغول شوند ، زبان انگلیسی به شما این امکان را می دهد تا در صورت تمایل به ادامه دوره تخصص در سایر کشورهای زبان به تسلط کافی رسیده باشید و بتوانید با خیالی آسوده به کشورهای مطرح جهان مهاجرت کنید.

هم چنین با وجود رسمی بودن زبان گاتالوگ در این کشور شما نیاز چندانی به یادگیری آن نخواهید داشت چرا که برای برقراری ارتباط با مردم و نیازهای روزمره خود می توانید به انگلیسی صحبت کنید که کار را بسیار برایتان آسان می سازد و حتی دوره کارآموزی در بیمارستان نیز می تواند به این بان سپری شود.

سوالات پر تکرار تحصیل پزشکی و دندانپزشکی فیلیپین

کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در کنارتان هستند تا شما را در زمینه انواع راه های قانونی مهاجرت راهنمایی کنند ، با ما در تماس باشید تا بتوانید بهترین و سریع ترین راه مهاجرت تحصیلی و کاری را تجربه کنید ، بخش دیدگاه در پایان هر مقاله محل گفت و گوی ما و شماست ، سوالات و نظرات خود را درج کنید و پاسخ مشاوران ما را دریافت کنید.

هزینه های تحصیل پزشکی و دنداپزشکی در فیلیپین چقدر است؟

دانشگاه فیلیپین مانیل هزینه تحصیل در هر ترم 36،000 – 51،000 پزو بسته به محدوده درآمد دانشجو دانشگاه سانتو توماس هزینه تحصیل در هر ترم125،000 ( سال 1 تا 3 ) و 230،000 ( سال 4 ) پزو دانشگاه آتنئو د مانیل هزینه تحصیل در هر ترم 150،000پزو

آیا می توان با مدرک دیپلم به احصیل پزشکی و دندانپزشکی در فیلیپین پرداخت ؟

خیر ، تحصیل پزشکی در فیلیپن نیازمند ارائه یک مدرک لیسانس در یکی از رشته های مرتبط به این دو رشته است که در واقع به معنای رسیدن به مدرک پزشکی طی هشت سال ( چهار سال لیسانس و چهار سال پزشکی و یا دندانپزشکی ) است.

چه رشته هایی در مقطع کارشناسی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فیلیپین مورد پذیرش هستند؟

در صورتی که در یکی از رشته های زیست شناسی ، بیولوژی ، روانشناسی ، داروسازی ، فناوری پزشکی ، بیوشیمی و غیره تحصیل کرده باشید ، واحدهای پیش نیاز پزشکی و دندانپزشکی را در طول تحصیل گذرانده اید و مورد تایید دانشگاه برای شرکت در آزمون خواهید بود.

آزمون ورودی دانشگاه های فیلیپین برای تحصیل رشته های پزشکی چه آزمونی است؟

آزمون ورودی دانشگاه های فیلیپن مهم ترین مرحله جهت ورود به رشته پزشکی و یا دندانپزشکی است که دانشجویان با قبولی در آن موفق به دریافت مدرک خواهند شد ، این آزمون که به اختصار NMAT نامیده می شود ، تا حد زیادی به آزمون MCAT که در کشور آمریکا ، کانادا و استرالیا برگزار می شود شباهت داشته و دو بخش اصلی را شامل می شود.

بهترین دانشگاه برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فیلیپین کدام است؟

دانشگاه سنتو توماس : قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه کاتولیک در مانیل ، پایتخت فیلیپین.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فیلیپین به چه زبانی است؟

از آنجا که اکثر مردم فیلیپین می توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند ، اکثر تحصیلات در دانشگاه ها نیز به این زبان برگزار شده و دانشجویان رشته پزشکی و دندانپزشکی نیز تحصیل را به این زبان تجربه خواهند کرد.

آیا برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فیلیپین محدودیت سنی وجود دارد؟

داوطلبان این دو رشته باید بیش از 17 سال سن داشته باشند و داوطلبان با رده سنی بالاتر از 30 سال نیز شانس کمی در پذیرش خواهند داشت.

آیا دانشگاه های پزشکی فیلیپین مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند؟

طبق آخرین فهرست منتشر شده دانشگاه فیلیپین ، تنها در میان تمامی دانشگاه های این کشور مورد تایید این سازمان است و سایر مراکز در داخل کشور مورد ارزیابی قرار نمی گیرند.

در این مقاله کوشیدیم تا نگاه کلی به مطالب اصلی و مورد نیاز جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فیلیپین داشته باشیم و شما عزیزان می توانید جهت هرگونه سوال به کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز مراجعه و در مدت کوتاهی به انتخاب بهترین مقصد تحصیلی برسید ، همچنین می توانید با مطالعه مقالات به روز سایت ، بهترین مشاور خود در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری باشید ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان است ، دانشگاه های مجارستان به خصوص دانشگاه سملوایز در دنیا اعتبار بالایی دارند و شما می توانید با هزینه های کم در برترین دانشگاه های جهان تحصیل کنید.

Rate this post

8 دیدگاه در “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فیلیپین

 1. ارمین گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  آیا برای خواندن دندانپزشکی دانشگاه دولتی فیلیپین UP علاوه بر آیلتس و مدرک دیپلم باید در آزمون ورودی شرکت کرد ؟
  اگر علاوه بر آیلتس مدرک GRE نیز داشته باشیم روند اخذ پذیرش تسهیل میشود و مزیتی به حساب می اید؟

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   بله ، البته میزان پذیرش دانشجویان خارجی این دانشگاه به شدت کم می باشد .

   باتشکر از سوال شما

 2. امیرعباس گفت:

  سلام خسته نباشید میشه بگید که شرط معدل هم دارن؟؟و میشه درحین تحصیل کار؟؟

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   شرط معدل تعیین نشده است ، بازار کار مناسبی جهت انجام وجود ندارد .

   باتشکر از سوال شما

 3. مریم گفت:

  سلام
  من لیسانس فیزیوتراپی دارم ,,مدرک زبان ندارم
  میتونم برای پزشکی فیلیپین اقدام کنم؟

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   بله امکان تحصیل این رشته در کشور فیلیپین برای شما وجود دارد . البته این کشور مقصد افرادی است که بیشتر خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی هستند .

   باتشکر از سوال شما

 4. Houra گفت:

  با سلام
  لطفا مدارک مورد نیاز . و هزینه های زندگی و دانشگاه را بفرمایید و آیا محدودیت سنی خواهد داشت یا خیر. با تشکر

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   محدوديت سني براي كشور فيليپين وجود ندارد ، هزينه تحصيل رشته دندانپزشكي به طور ساليانه در حدود 4.000 دلار و هزينه زندگي به طور ماهيانه در حدود 350 تا 400 دلار مي باشد .

   باتشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه