مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو

مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

اسپانیا یکی از بهترین مکان های دنیا جهت تحصیل و اقامت می باشد که افراد زیادی از کشورهای مختلف دنیا خواهان زندگی در آن می باشند . کارشناسان ما در موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی می توانند با قرار دادن اطلاعات مورد نیاز در زمینه مزایا و معایب مهاجرت به اسپانیا بهترین مشاور شما در رسیدن به هدفتان باشند . در اینجا به بررسی شرایط مهاجرت تحصیلی به اسپانیا می پردازیم .

پادشاهی اسپانیا کشوری در جنوب غربی اروپا و نوزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا است . این کشور که عضو اتحادیه اروپا می باشد یک کشور توسعه یافته و دارای سطح بالای زندگی است . در حدود 50 میلیون نفر در داخل اسپانیا زندگی میکنند که به زبان رسمی این کشور یعنی اسپانیایی صحبت میکنند .

اطلاعات مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

کشور اسپانیا یکی از بهترین زیرساخت های تحصیلی را در میان کشورهای جهان دارد که باعث شده افراد زیادی از کشورهای مختلف و آمریکا و کانادا برای تحصیل به این کشور بروند . قدیمی ترین دانشگاه های پزشکی اروپا که در اسپانیا قرار گرفته است دوره های تحصیلی خود را به بهترین شکل ممکن به دانشجویان ارائه میدهند .

دانشجویان پس از اخذ مدرک تحصیلی خود می توانند در تمامی کشورهای دنیا به کار مشغول شوند . در شهرهای بزرگ این کشور مانند مادرید و یا بارسلونا دانشگاه هایی با رتبه جهانی عالی وجود دارد .

ویژگی های سیستم تحصیلی اسپانیا

باید بدانید که تحصیل در اسپانیا از شش سالگی اجباری می باشد و در هجده سالگی سطح تحصیل در مدرسه تمام می شود فرد پس از پایان دوره پیش دانشگاهی می تواند وارد دانشگاه شود . مدارس در این کشور به دو دسته دولتی و آزاد تقسیم میشوند که دانش آموزان میتوانند در هر دو مدرسه به تحصیل مشغول شوند .

در دانشگاه های این کشور تحصیل در تمامی مقاطع امکان پذیر می باشد و دانشجویان میتوانند در مقطع لیسانس ، فوق لیسانس ، دکترا و رشته های پزشکی و دندانپزشکی به تحصیل مشغول شوند . در زیر به بررسی شرایط تحصیل در مقاطع مختلف می پردازیم و شما عزیزان میتوانید برای بررسی شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به مقاله ما در این رابطه مراجعه نمایید .

دانشجویان در تمام مقاطع می توانند ساعاتی را در هفته به کار مشغول شوند که در مقطع لیسانس در حدود 10 ساعت ، فوق لیسانس 20 ساعت و دکترا 30 ساعت می باشد .

ویژگی های سیستم تحصیلی اسپانیا

تحصیلات دانشگاهی در اسپانیا

طول دوره کارشناسی در اسپانیا 3 تا 4 سال است . تحصیل در تمامی رشته ها و امکان بورسیه تحصیلی نیز وجود دارد که به دانشجویان با رزومه بالا تعلق میگیرد . تحصیل در این مقطع در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی ارزانتر می باشد . هزینه تحصیل در این مقطع متناسب با رشته و دانشگاه محل تحصیل میتواند متغیر باشد اما در حدود 700 تا 1200 یورو است .

شرایط و هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا تفاوت های زیادی با سایر رشته های ارائه شده در دانشگاه های این کشور دارند که باید به مقاله مربوطه در سایت ما مراجعه کنید . برای تحصیل در این مقطع باید مدرک دیپلم داشته باشید .

به زبان انگلیسی مسلط باشید اما زبان اصلی تدریس اسپانیایی می باشد و داشتن مدرک این زبان برای دانشجویان برخی رشته ها و در همچنین در سطح کارشناسی الزامی است . سطح مدرک زبان اسپانیایی موردنظر هر دانشگاه متفاوت می باشد و باید متناسب با دانشگاه موردنظرتان اقدام نمایید .

تحصیلات تکمیلی در اسپانیا

طول دوره تحصیل مقطع کارشناسی ارشد به مدت دو سال می باشد . امکان بورسیه تحصیلی در این کشور در این مقطع بسیار آسان بوده و میتوانید با پیدا کردن یک استاد راهنما بورسیه تحصیلی خود را اخذ نمایید . بسیاری از رشته ها در این مقطع به زبان انگلیسی تدریس می شوند .

هزینه تحصیل در دوره فوق لیسانس در حدود 3000 تا 4000 یورو می باشد . دانشجویان میتوانند پس از یاپان تحصیلات خود ویزای کاری این کشور را اخذ نمایند . گذراندن این دوره میتواند شانس شما را برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا بالا ببرد .

تحصیل در مقطع دکترا

طول دوره تحصیل در دوره دکترا در حدود 3 تا 5 سال می باشد . تحصیل در مقطع دکترا بهترین گزینه برای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا می باشد . زبان تحصیل انگلیسی و اسپانیایی بوده و متقاضی باید حداقل مدرک 6 آیلتس را داشته باشد . امکان اخذ بورسیه برای دانشجویان بسیار زیاد باشد .

دانشجویان میتوانند با ارسال تز خود به یک استاد و جلب نظر او بورسیه تحصیلی را اخذ نمایند . کل دوره تحصیلی برای فرد رایگان شود که البته میتواند پروسه ای زمان بر باشد . در غیر اینصورت میتوانید با پرداخت شهریه این دوره را پشت سر بگذارید . هزینه دکترا میتواند با دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت باشد .

نکات مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

دقت داشته باشید که برای تحصیل در مقطع لیسانس که داشتن مدرک زبان اسپانیایی الزامی می باشد و یا بقیه مقاطع که احتیاج به آشنایی نسبی به زبان اسپانیایی دارد بهتر است که دوره های یادگیری زبان را در کشور خودتان بگذرانید تا بتوانید برای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا راحتر از سفارت این کشور ویزا دریافت نمایید .

توجه داشته باشید که اخذ پذیرش از دانشگاه مسئله ای جدا از اخذ ویزای دانشجویی شینگن می باشد و با داشتن پذیرش از بهترین دانشگاه های این کشور باید مراحل اخذ ویزا را به دقت انجام دهید .

گرفتن اقامت اسپانیا بسیار دشوار است و پس از گذراندن دوره تحصیلات و یا کار در این کشور نمیتوان به راحتی به اقامت رسید و بهتر است که پس از اتمام دوره تحصیل به دنبال اخذ اقامت کشوری دیگر به جای مهاجرت به اسپانیا باشید .

دولت اسپانیا با دادن مجوز برای ساعاتی کار در هفته به دانشجویان کمک نموده تا بتوانند در کنار تحصیل قسمتی از هزینه های خود را تامین نمایند . به طور میانگین هزینه تحصیل 500 یورو در ماه می باشد که بیشترین هزینه مربوط به هزینه مسکن است .

درباره کشور اسپانیا

این کشور با داشتن کیفیت زندگی بالا در میان ده کشور نخست دنیا از نظر رفاه شهروندان قرار دارد . به جز مادرید که پایتخت محسوب می شود اکثر مردم در نزدیکی سواحل زندگی میکنند . کشورهای فرانسه ، آندورا ، پرتغال و خلیج بیسکای و اقیانوس اطلس همسایه های این کشور هستند که مرز با پرتغال به عنوان طولانی ترین مرز یک پارچه اروپا شناخته میشود .

واحد پول نیز مانند تمامی کشورهای اروپایی یورو می باشد و پنجمین اقتصاد بزرگ اروپا محسوب میشود . صنعت گردشگری توانسته در چندسال اخیر پیشرفت چشمگیری داشته باشد و به دومین کشور پرگردشگر دنیا تبدیل شود . از شهرهای بزرگ میتوان به مادرید ، بارسلونا ، والنسیا ، سویا و ساراگوسا اشاره کرد .

بیش از 70% مردم این کشور خود را مسیحی کاتولیک معرفی میکنند و تنها مذهبی است که در مدارس به طور رسمی آموزش داده میشوند . از لحاظ میراث فرهنگی اسپانیا کشوری تحت تاثیر اروپا و مدیترانه بوده است و در رده سوم دنیا پس از ایتالیا و چین قرار گرفته است .

کارشناسان ما در موسسه مهرآفرین رجبی می توانند بهترین راهنمای شما در امور مهاجرت به کشوری دیگر و یا مهاجرت تحصیلی به اسپانیا باشند و تمام اطلاعات مورد نیازتان را در اختیار شما قرار دهند . متخصصان ما میتوانند به صورت کاملا قانونی و فراهم کردن تمامی شرایط شما را به هدفتان که تحصیل در کشورهای دیگر می باشد برساند . می توانید جهت اطلاع از مواردی همچون قیمت خانه برای زندگی در اسپانیا با دفاتر همکار در شهرهای تهران و شیراز موسسه تماس حاصل نمائید .

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *