تحصیل رشته روانشناسی در بلاروس

Picture of مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته روانشناسی در بلاروس
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل روانشناسی در بلاروس بهترین گزینه برای متقاضیان خارجی است که به دنبال یک مقصد تحصیلی در خارج از کشور در بین کشورهای اروپایی هستند.

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ، از درخواست دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل رشته روانشناسی در کشور بلاروس هستند استقبال می کنند و گام به گام راهنمای آنها خواهند بود.

روانشناسی موضوع بسیار مهمی است و دانشجویان خارجی پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های دولتی بلاروس اغلب علاقه مند به ادامه تحصیل روانشناسی برای ارتقا حرفه خود در این زمینه هستند.

روانشناسی در بلاروس در بسیاری از دانشگاه های دولتی برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تدریس می شود.

دوره کارشناسی شامل 4 سال است در حالی که کارشناسی ارشد در بلاروس به مدت 2 سال در هر دانشگاهی ادامه دارد.

دانشجویان بین المللی روانشناسی خود را در بلاروس با دانشجویان ملی با هم مطالعه می کنند ، این دانشجویان خارجی در خوابگاه‌های دانشگاهی زندگی می‌کنند ، زیرا در بلاروس ، هر دانشگاه دولتی خوابگاه‌هایی دارد که این دانشجویان خارجی در آن اقامت دارند.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در ادامه اطلاعات کامل دیگری از شرایط تحصیل روانشناسی در بلاروس ، برای علاقه مندان ارائه کرده اند ، بنابراین توصیه می شود که حتما با ما همراه شوید و این مقاله را به طور کامل مطالعه کنید.

ضمناً شما می توانید در کنار این محتوا ، مقاله تحصیل در بلاروس را مطالعه کنید تا اطلاعات بسیار ارزشمندی از مهاجرت تحصیلی به این کشور را کسب نمایید.

تحصیل روانشناسی در بلاروس

مدارک پذیرش رشته روانشناسی در بلاروس

دانش‌آموزان داخلی و خارجی برای پذیرش در رشته روانشناسی در بلاروس باید گواهی دبیرستان را به همراه داشته باشند ، اتباع کشورهای آسیایی باید گواهینامه 10+2 را برای پذیرش در مقطع کارشناسی روانشناسی در دانشگاه‌های بلاروس به همراه داشته باشند.

دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در رشته روانشناسی در هر دانشگاه دولتی در بلاروس هستند باید قبلاً دارای مدرک لیسانس باشند.

فرآیند پذیرش برای روانشناسی در بلاروس

همه دانشجویان بین المللی علاقه مند باید رونوشت گواهینامه دبیرستان خود را همراه با گذرنامه در ایمیل اداره پذیرش اسکن کنند.

پس از دریافت این مدارک ، کارکنان پذیرش فرآیند ارزیابی را شروع می کنند و این روند حداکثر 2 هفته طول می کشد ، متقاضیان کارشناسی ارشد باید مدرک کارشناسی خود را نیز برای ارزیابی اسکن کنند.

پس از تکمیل فرآیند ارزیابی ، کارکنان پذیرش از طریق ایمیل به متقاضیان اطلاع می دهند و سپس متقاضیان واجد شرایط ، هزینه پردازش خود را ارسال می کنند.

کارکنان پذیرش پس از دریافت هزینه پردازش ، مدارک خود را برای صدور نامه پذیرش به اداره مهاجرت ارسال می کنند.

این پردازش در بخش مهاجرت 2 هفته طول می کشد و پس از آن نامه پذیرش برای فرآیند ویزا برای متقاضی ارسال می شود.

گاهی اوقات دانشجویانی وجود دارند که بر اساس برخی زمینه های تحصیلی واجد شرایط نیستند ، بنابراین از آنها خواسته می شود مدارک تحصیلی بیشتری را برای روند پذیرش خود اسکن کنند.

بهترین دانشگاه های روانشناسی بلاروس

به جرات می توان گفت که هیچ جایی در دنیا وجود ندارد که به روانشناسان فارغ التحصیل از دانشگاه های معتبر نیاز نباشد ، کشور بلاروس تمام هدف خود را در تاسیس بهترین دانشگاه های روانشناسی برای دانشجویان داخلی و بین المللی به مرحله عمل رسانده و سعی می کند دانشجویان علاقه مند به حرفه روانشناسی را از علوم روز بهره مند کند.

بهترین دانشگاه های روانشناسی بلاروس

در زیر دو مورد از بهترین دانشگاه های بلاروس برای تحصیل رشته روانشناسی معرفی و شرایط تحصیلی آنها مورد بررسی قرار گرفته است.

تحصیل رشته روانشناسی در دانشگاه ایالتی بلاروس

دانشگاه ایالتی بلاروس (BSU) در شهر مینسک در 30 اکتبر 1921 تأسیس شد ، از نامداران و فارغ التحصیلان این دانشگاه می توان ایوان میلژ ، Hienadź Buraŭkin ، آلش آداموویچ ، اولادزیمیر آرلو ، Miečysłaŭ Hryb ، فیودار فیودارات ، آناتول هریکیویچ ، ناتالا پیاتکیویچ ، پاوال سیویارینیچ ، باریس تاسمان و ایرینا چلیپ را نام برد.

دانشجویان متقاضی تحصیل رشته روانشناسی در این دانشگاه برای اخذ پذیرش باید فرم درخواست آنلاین این دانشگاه را پر کنند و منتظر بررسی های لازم توسط دانشگاه باشند ، سپس باید مدارک دیپلم ، کپی شناسنامه و مدرک زبان را برای دانشگاه ارسال کنند.

تحصیل روانشناسی در دانشگاه دولتی زبان شناسی مینسک

دانشگاه دولتی زبان شناسی مینسک (MSLU) یک دانشگاه دولتی در مینسک ، بلاروس است ، این دانشگاه در سال 1948 به عنوان مؤسسه آموزشی دولتی مینسک برای زبان‌های خارجی تأسیس شد و در آموزش زبان تخصص دارد.

MSLU دوره هایی را به 18 زبان خارجی از جمله انگلیسی ، آلمانی ، فرانسوی ، اسپانیایی و غیره ارائه می دهد و همچنین معلمان روسی و بلاروسی را به عنوان زبان های خارجی آموزش می دهد.

علاوه بر این ، برنامه های تحصیلی و دوره های آموزشی مستمر با هدف دانشجویان محلی ، MSLU همچنین دوره های کوتاه مدت و برنامه های درجه یک را برای اتباع خارجی ارائه می دهد که عمدتاً بر زبان روسی تمرکز دارد ، این دانشگاه با بسیاری از موسسات خارج از کشور، از جمله برنامه های تبادل برای دانشجویان و اساتید ، ارتباط دارد.

تحصیل روانشناسی در بلاروس در این دانشگاه به در اکثر گرایش ها و مقاطع به زبان روسی و انگلیسی ارائه می شود.

از بزرگان و نامداران این دانشگاه می توان ارنست سابیلا ، Michaił Chvastoŭ ، لاون بارسچوسکی ، Anastasija Vińnikava ، Jarasłaŭ Ramančuk و آله ساچانکا

دانشجویان روانشناسی برای اخذ پذیرش در این دانشگاه متقاضیان می توانند انتظار داشته باشند که تقریباً 3 روز پس از ارسال درخواست خود و سایر اطلاعات مورد نیاز ، پاسخی از دانشگاه دریافت کنند ، اما درخواست متقاضی تا زمانی که تمام اطلاعات مورد نیاز دریافت نشده باشد ، بررسی نخواهد شد.

هزینه تحصیل روانشناسی در بلاروس

شهریه تحصیل روانشناسی در بلاروس بسیار متوسط است و برای هر دانشجوی خارجی که می خواهد در خارج از کشور تحصیل کند دوره روانشناسی خود را بسیار آسان می توان پرداخت.

هزینه تحصیل روانشناسی در بلاروس

دانشگاه های بلاروس به دنبال ارائه آموزش با کیفیت بالا با قیمت مناسب است ، شهریه و هزینه تحصیل در این دانشگاه شامل ثبت نام برنامه ، شهریه ، نظارت ، امتحانات و فارغ التحصیلی را پوشش می دهد ، شهریه تحصیل در دانشگاه های این کشور برای یک سال تحصیلی ، 2000 دلار به زبان روسی است و 3300 دلار به زبان انگلیسی است.

توجه داشته باشید که شهریه رشته روانشناسی برای دانشجویان بین المللی می تواند تا حتی 5000 دلار در سال هم برسد.

در بین کشور های اروپایی هزینه تحصیل در لهستان از همه ، پایین تر است ، شاید بخواهید مقاله تحصیل در لهستان را هم بخوانید ، روی مقاله لینک شده کلیک کنید.

زبان تحصیل روانشناسی در بلاروس

زبان رسمی کشور بلاروس زبان روسی است و متوسط دستورالعمل برنامه های تحصیل روانشناسی در بلاروس حتی برای مقطع دکترا نیز به زبان روسی است ، بنابراین برای سال اول دانشجویان خارجی در دانشکده مقدماتی زبان روسی تحصیل می کنند و پس از اتمام دوره مقدماتی ، تحصیل خود را آغاز می کنند.

اما شما با انتخاب تحصیل روانشناسی در کشور بلاروس انتخاب گسترده تری برای زبان تحصیل دارید ، زیرا اغلب دوره های روانشناسی در دانشگاه های برجسته به زبان انگلیسی یا برخی زبان های دیگر نیز آموزش داده می شوند.

دانشگاه دولتی زبانشناسی مینسک ، در اصل از موسسات آموزشی دولتی برجسته برای زبان های خارجی مینسک است که پیشنهاداتی برای یادگیری انگلیسی ، آلمانی و زبان فرانسوی دارد.

رشته روانشناسی در دانشگاه ایالتی بلاروس به زبان روسی ارائه می شود و در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا برخی گرایش های این رشته علاوه بر روسی به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود.

متقاضیان تحصیل رشته روانشناسی در بلاروس که مایل به تحصیل به زبان انگلیسی هستند ملزم به ارائه مدرک زبان آیلتس در سطح حداقل 6 هستند.

چارت درسی روانشناسی در دانشگاه های بلاروس

درس هایی که در رشته روانشناسی در ابتدا ارائه می شود شامل روانشناسی مقدماتی ، توسعه طول عمر ، اخلاق و عمل ، دیدگاه های میان فرهنگی در روانشناسی ، مقابله روانی ، سواد کامپیوتر ، مقدمه ای بر ایده های فلسفی دوم ، درآمدی بر براهین فلسفی ، مقدمه ای بر تمرین و مهارت های مددکاری اجتماعی ، مقدمه ای بر روانشناسی صنعتی ، مقدمه ای بر رفتار سازمانی ، انگلیسی حرفه ای می شود.

در مرحله بعد درس هایی که می شود شامل روانشناسی اجتماعی ، روانشناسی سلامت ، روانشناسی شخصیت ، مقدمه ای بر ارزیابی روانشناختی ، روانشناسی در جنسیت ، تروماتولوژی ، روش های آماری در علوم رفتاری ، مبانی عصب روانشناسی ، آسیب شناسی روانی ، روانشناسی روابط ، روانشناسی شغلی و مبانی روانشناسی درمانی می شود.

چارت درسی رشته روانشناسی در فرانسه هم بسیار قوی و به روز است ، سری بزنید به مقاله تحصیل در فرانسه و با شرایط و چگونگی تحصیل رایگان در این کشور آشنا شوید.

گرایش های رشته روانشناسی در بلاروس

مدرک لیسانس روانشناسی برای دانشجویانی است که علاقه مند به مطالعه رفتار فردی و اجتماعی هستند که شامل ذهن ، شناخت ، نظریه شخصیت ، ادراک و عملکرد مغز است ، این مدرک تخصص های مختلفی در روانشناسی مانند روانشناسی ورزشی ، روانشناسی بالینی ، روانشناسی اصلاحی و غیره ارائه می دهد.

گرایش های روانشناسی در مقطع کارشناسی شامل روانشناسی کاربردی ، روانشناسی کودک ، روانشناسی بالینی ، روانشناسی رشد ، روانشناسی آموزشی ، روانشناسی تجربی ، روانشناسی قانونی ، روانشناسی اجتماعی و روانشناسی ورزشی می شود.

موضوعات مورد مطالعه توسط یک دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی به شدت به حرفه انتخاب شده وی بستگی دارد ، زمینه های تحصیلی احتمالی تحت پوشش یک مدرک روانشناسی شامل مشاوره ، مطالعه انگیزه ها ، ادراک ، کمک به حل تعارضات و اصلاح اختلالات رفتاری است.

تحصیل دکترا روانشناسی در بلاروس

بلاروس بهترین محیط را برای دانشجویان خارجی برای برنامه دکترا با پشتیبانی کامل دانش و کادر آموزشی فراهم می کند؛ مدرک دکترا روانشناسی در بلاروس به طور معمول به مدت 4 سال طول می کشد اما ممکن است تا 1 سال دیگر تمدید شود ، بنابراین گاهی اوقات برای تکمیل دکترا 4 سال می شود.

تحصیل دکترا روانشناسی در بلاروس

در بلاروس متوسط دستورالعمل برنامه دکترا به زبان روسی است ، بنابراین برای سال اول دانشجویان خارجی در دانشکده مقدماتی زبان روسی تحصیل می کنند و پس از اتمام دوره مقدماتی، کار تحقیقاتی خود را در برنامه دکترا آغاز می کنند.

طبق فرآیند پذیرش ، کلیه متقاضیان خارجی گواهینامه دبیرستان ، مدرک لیسانس و مدرک کارشناسی ارشد خود را با کپی پاسپورت بین المللی در ایمیل دفتر پذیرش اسکن می کنند.

محبوب ترین برنامه های دکترای روانشناسی در بلاروس

دانشگاه هایی که محبوب ترین برنامه های دکتری روانشناسی را در مینسک ، بلاروس ارائه می دهند؛ دانشگاه دولتی زبانشناسی مینسک است.

برنامه پذیرش دکترا روانشناسی در آکادمی مدیریت دولتی تحت نظارت رئیس جمهور جمهوری بلاروس نیز برای دانشجویان بین المللی باز است؛ آکادمی مدیریت دولتی در سال 1991 در ابتدا به عنوان آکادمی مدیریت دولتی زیر نظر شورای وزیران BSSR تأسیس شد.

همچنین دانشگاه دولتی پزشکی بلاروس از مؤسسات آموزشی عالی پزشکی جمهوری بلاروس است با اعتبار بین المللی بالا ، برنامه دکترا روانشناسی را ارائه می کند.

دانشگاه دولتی آموزشی بلاروس به نام ماکسیم تانک و مؤسسه آموزشی دولتی «آکادمی تحصیلات تکمیلی» ، از دیگر دانشگاه های ارائه کننده برنامه دکترا روانشناسی در بلاروس هستند.

مزایا و معایب تحصیل روانشناسی در بلاروس

دانشجویان بین المللی از هر گوشه دنیا برای تحصیل در رشته روانشناسی در بلاروس می آیند و به دلیل بسیاری از عوامل ، دانشگاه های بلاروس را به دانشگاه های دیگر در کشورهای اروپایی ترجیح می دهند.

تحصیل روانشناسی در بلاروس تصمیم درستی توسط هر دانشجوی خارجی است زیرا روانشناسی در بلاروس در بسیاری از دانشگاه های دولتی توسط کادر آموزشی بسیار حرفه ای تدریس می شود ، در زیر به مزایای بیشتری برای مطالعه روانشناسی در بلاروس اشاره شده است.

مزایای تحصیل روانشناسی در بلاروس

  • روانشناسی در بسیاری از دانشگاه های دولتی بلاروس توسط کادر آموزشی واجد شرایط و با استانداردهای آموزشی بالا تدریس می شود.
  • مدرک روانشناسی که از هر دانشگاه دولتی بلاروس به دست می آید در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است و این فارغ التحصیلان ممکن است بتوانند در هر کشوری کار کنند.
  • روانشناسان فرصت های شغلی زیاد با درآمد بالا در پیش رو دارند.
  • امکان کار به تنهایی به عنوان یک روانشناس یک مزیت محسوب می شود.
  • فارغ التحصیلان روانشناسی در جامعه مهارت بالایی دارند ؛ شما بعد از فارغ التحصیلی در شناخت رفتارهای انسانی و ناهنجاری های آن مهارت دارید.

معایب تحصیل روانشناسی در بلاروس

  • بلاروس در لیست بهترین کشورها برای ارائه تحصیلات روانشناسی قرار ندارد؛ بهترین کشورها برای تحصیل روانشناسی انگلستان ، فرانسه ، دانمارک ، هلند ، استرالیا ، کانادا ، آلمان و ایتالیا می باشد.
  • در اکثر تحقیقات ، مسائل مربوط به مهارت زبان جدید برای دانشجویان بین المللی بلاروس به عنوان نگران کننده ترین مشکل گزارش شده است.
  • روابط با مردم محلی ، درک زبان عامیانه ، بازدید از رویدادهای اجتماعی ، تفاوت در ارتباطات ، الگوها و غیره موانع فرهنگی- اجتماعی مهاجران تحصیلی را تشدید می کند.

بازارکار بلاروس پس از تحصیل رشته روانشناسی

فارغ التحصیلان روانشناسی بلاروس ممکن است بتوانند در هر کشوری از جهان کار کنند ، زیرا مدرک روانشناسی از هر دانشگاهی در بلاروس به دلیل رتبه بالا در فهرست جهانی در سراسر جهان پذیرفته می شود.

فردی که به عنوان روانشناس بالینی در بلاروس کار می کند معمولاً حدود 9280 BYN در ماه درآمد دارد؛ دستمزدها از 4640 BYN (کمترین) تا 14400 BYN (بالاترین) متغیر است.

دارندگان مدرک دکترا روانشناسی از بلاروس در بخش‌های خصوصی و صنعتی و همچنین در خدمات تحقیقاتی و پشتیبانی آکادمیک به کار گرفته می‌شوند.

مسیرهای شغلی دکترا روانشناسی مدارس و کالج ها ، بیمارستان ها ، مراکز دارویی ، مراکز روان درمانی ، آکادمی های تحقیقاتی ، سازمان های دولتی و ادارات پلیس می باشد.

علاوه بر این ، فارغ التحصیلان روانشناسی می توانند پس از فارغ التحصیلی ، کلینیک های روانشناسی خود را در بلاروس باز کنند که در آن از طریق مهارت های روانکاوی خود ، افراد با مشکلات مغزی را درمان می کنند و جایگاهی کمتر از یک پزشک در جامعه ندارند.

چنانچه می خواهید با شرایط کاری در بلاروس آشنا شوید و مشاغل پر درامد  در این کشور را بدانید ، مقاله کار در بلاروس را مطالعه کنید.

سوالات پر تکرار تحصیل روانشناسی در بلاروس

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا مطالب مفیدی در خصوص تحصیل رشته روانشناسی در بلاروس را برای علاقه مندان تحصیل در این کشور بیان کردند ، شما هم می توانید تمامی سوالات خود در زمینه هر نوع مهاجرت را در باکس دیدگاه در پایین همین صفحه بنویسید و در همان روز پاسخ کارشناسان ما را دریافت کنید.

شرایط ورود به رشته روانشناسی در بلاروس چیست؟

دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در رشته روانشناسی در هر دانشگاه دولتی در بلاروس هستند باید قبلاً دارای مدرک لیسانس باشند.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته روانشناسی در بلاروس کدام است؟

دانشگاه ایالتی بلاروس (BSU) در شهر مینسک

تحصیل رشته روانشناسی در بلاروس چقدر هزینه دارد؟

شهریه تحصیل در دانشگاه های این کشور برای یک سال تحصیلی ، 2000 دلار به زبان روسی است و 3300 دلار به زبان انگلیسی است.

زبان تحصیل رشته روانشناسی در بلاروس چیست؟

زبان رسمی کشور بلاروس زبان روسی است و متوسط دستورالعمل برنامه های تحصیلی روانشناسی حتی برای مقطع دکترا نیز به زبان روسی است ، بنابراین برای سال اول دانشجویان خارجی در دانشکده مقدماتی زبان روسی تحصیل می کنند و پس از اتمام دوره مقدماتی ، تحصیل خود را آغاز می کنند.

گرایش های روانشناسی در دانشگاه های بلاروس چیست؟

گرایش های روانشناسی در مقطع کارشناسی شامل روانشناسی کاربردی ، روانشناسی کودک ، روانشناسی بالینی ، روانشناسی رشد ، روانشناسی آموزشی ، روانشناسی تجربی ، روانشناسی قانونی ، روانشناسی اجتماعی و روانشناسی ورزشی می شود.

دانشجویان علاقه مند به تحصیل روانشناسی در بلاروس و اخذ مدرک آن می توانند در هر زمان برای فرآیند پذیرش ۲۰۲۲-۲۰۳۲ با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز تماس بگیرند همچنین می توانید در بهترین کشور برای رشته روانشناسی یعنی انگلستان تحصیل کنید ، برای دریافت آگاهی بیشتر ، مقاله تحصیل در انگلستان را بخوانید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه