روش های مهاجرت

مهاجرت به لیتوانی

مهاجرت به لیتوانی

کشور لیتوانی که در شمال شرقی اروپا قرار گرفته یک کشور ایده آل برای زندگی در میان کشورهای اروپایی است که با داشتن سطح رفاه عالی و هزینه پایین نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی محل مناسبی برای زندگی و مهاجرت می باشد . چنانچه شما قصد مهاجرت و تحصیل و اعزام دانشجو به لیتوانی ر را دارید می توانید از طریق موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی از شرایط ورود به این کشور مطلع شوید . متخصصان ما با داشتن مهارت لازم در تمام مسائل مربوط به امور مهاجرتی میتوانند بهترین شرایط مهاجرت به این کشور را برای شما فراهم نمایند . لیتوانی به دلیل راحت و ارزان بودن متقاضی زیادی از نقاط مختلف دنیا دارد . در ادامه به معرفی و بررسی راه های مهاجرت به لیتوانی می پردازیم و تمامی شرایط مهاجرت به این کشور را برای شما عزیزان شرح می دهیم .

بررسی شرایط مهاجرت به لیتوانی

جمهوری لیتوانی با 3 میلیون و پانصد هزار نفر جمعیت بزرگترین کشور در میان سه جمهوری حوزه بالتیک می باشد . پایتخت این کشور شهر ویلنیوس بوده و کاوناس ، کلاپیدا و آلیتوس از جمله شهرهای مهم هستند . لهستان ، بلاروس ، لتونی و روسیه از همسایگان لیتوانی به شمار می روند . مردم که اکثرا از تبار لیتوانیایی هستند فرهنگی سنتی داشته و پیرو آیین مسیحیت می باشند .

واحد پول این کشور از ابتدای سال 2015 به یورو تغییر یافته است . زبان این کشور که از شاخه زبان های هند و اروپایی است زبان لیتوانیای نام دارد که با الفبای لاتین نوشته میشود . این کشور که عضوی از اتحادیه اروپا می باشد از سال 2007 به حوزه شینگن پیوسته است . تنوع آب وهوایی در این کشور زیاد بوده و مناطق غربی هوا معتدل و مناطق شرقی آب و هوا متغیر می باشد اما چهارفصل در این کشور کاملا قابل مشاهده است .

مزیت مهاجرت به لیتوانی

با مهاجرت به کشور لیتوانی امکان سفر به کلیه کشورهای حوزه شینگن برای افراد فراهم میشود . زندگی در این کشور علاوه بر فراهم بودن شرایط زندگی مناسب ، امنیت اجتماعی بالایی را برای افراد به ارمغان می آورد . مهاجرت به لیتوانی از روش های مختلف امکان پذیر است که با انتخاب هر کدام از این روش ها شما میتوانید بسیار راحت تر و مطمئن تر از سایر کشورهای اروپایی به اقامت برسید . هزینه زندگی و تحصیل در لیتوانی مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی پایین تر می باشد که یکی از دلایل اصلی جذب مهاجران محسوب میشود .

مهاجرت تحصیلی به لیتوانی

ادامه تحصیل در مقاطع مختلف در لیتوانی امکان پذیر است . دانشگاه های این کشور که به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می شوند دارای مدرک معتبر در کل قاره اروپا و دیگر کشورها از جمله ایران می باشند . تحصیل در بهترین دانشگاه های لیتوانی به زبان انگلیسی امکان پذیر می باشد و اینترنت با سرعت بالا یکی از بهترین خدمات این کشور است به طوری که مردم لیتوانی بیشترین میزان استفاده از اینترنت در جهان را دارند و سریعترین اینترنت اروپا متعلق به این کشور می باشد .

امکان کار در هنگام تحصیل نیز برای دانشجویان فراهم است و پس از اتمام تحصیل میتوانند در این کشور و یا دیگر کشورهای اروپا به کار مشغول شوند . هزینه زندگی پایین و فراهم بودن امکانات خوابگاهی مناسب برای دانشجویان میتواند از جمله دلایل خوب برای تحصیل در این کشور باشد .

مهاجرت به لیتوانی از طریق ازدواج

کشور لیتوانی نیز مانند بسیاری از کشورهای جهان به کسانی که قصد ازدواج با یکی از اتباع خود را داشته باشد اقامت اعطا می نماید . در این روش فردی که در لیتوانی اقامت دارد برای شخص مورد نظر خود دعوتنامه می فرستد و نامزدی خود را به سفارت اعلام میکنند .

فرد باید ثابت کند که امکانات زندگی برای دو نفر در این کشور را فراهم می نماید . برای اخذ اقامت باید آزمون زبان و قانون اساسی این کشور را پشت سر گذاشته و به جمهوری این کشور سوگند وفاداری بخورد .

چنانچه فردی که قصد بردن همسر خود به این کشور را دارد از جمله مهاجرین به این کشور باشد باید از مدت زمان اقامت خودش در لیتوانی دو سال گذشته و حداقل یک سال دیگر مجوز اقامت لیتوانی را داشته باشد . مهاجرت به لیتوانی از طریق ازدواج در حدود 2 تا 4 ماه به طول می انجامد .

مهاجرت به لیتوانی از طریق کار

کشور لیتوانی به دلیل رشد اقتصادی که در چند سال اخیر داشته است اقدام به استخدام متخصصان در رشته های مختلف نموده است . برای ورود به کشور لیتوانی از طریق ویزای کار باید ابتدا یک کارفرمای مقیم این کشور تمایل به استخدام شما داشته باشد .

این کارفرما باید تقاضای نیروی مورد نیاز خود را به دولت لیتوانی اعلام کند و چنانچه در مدت یک ماه کسی برای این شغل در داخل کشور درخواست نداد کارفرما می تواند نیروی مورد نظر خود را از دیگر کشورها جذب نماید . داشتن سابقه کار مرتبط با شغل مورد نظر یکی از شرایط استخدام محسوب میشود .

مهاجرت به لیتوانی از طریق ثبت شرکت

برای ثبت شرکت در این کشور باید سرمایه ای حداقل در حدود 40000 یورو را در یک حساب بانکی در این کشور واریز کرده و اقدام به ثبت شرکت نمایید . ثبت شرکت در لیتوانی در حدود 2 تا 7 ماه به طول می انجامد که فرد پس از تایید و شروع به کار شرکت می تواند سرمایه خود را برداشت نماید .

دقت داشته 9 باشید که با ثبت شرکت باید حداقل سه نفر از شهروندان این کشور را استخدام نمایید . تسلط به زبان انگلیسی میتواند نقش بسیار مثبتی در مصاحبه و اخذ امتیاز داشته باشد . در ابتدا به فرد اقامت موقت یک ساله داده میشود که با تمدید آن به مدت پنج سال فرد میتواند درخواست اقامت دائم نماید .

مهاجرت پناهندگی به لیتوانی

پناهندگی کشور لیتوانی باید در داخل و یا مرزهای این کشور اعلام شود . فرد در دوران درخواست خود در کمپ مخصوص پناهندگان جای داده میشود و از حقوق اولیه مانند خوراک و پوشاک بهره مند میشود . فرد باید برای پناهنده شدن به این کشور دلایل محکم و قانع کننده ای داشته باشد که ثابت نماید قادر به ادامه زندگی در کشور خود نیست . در صورتی که با درخواست فرد موافقت نشود باید به کشور خود بازگردد.

پناهندگی از جمله روش های پرخطر و ریسک پذیر می باشد که احتمال صدمه جسمی و روحی زیادی را برای فرد در پی دارد و به هیچ عنوان توصیه نمیشود و پیشنهاد ما به شما این است که دیگر روش های قانونی مهاجرت را انتخاب نمایید .

تابعیت لیتوانی از طریق تولد

تابعیت یک کشور از دو طریق خون و خاک تعیین میشود . کشور لیتوانی به نوعی از هر دو طریق به فرزند تازه متولد شده تابعیت می دهد به این صورت که اگر کودکی از پدر و مادر لیتوانیایی در کشوری دیگر به دنیا بیاید می تواند اقامت این کشور را داشته باشد و چنانچه کودکی در این کشور به دنیا بیایید که پدر و مادر وی مشخص نباشد به او اقامت این کشور داده میشود . در واقع علاوه بر سیستم خون در بسیاری از موارد از طریق خاک نیز به کودک اقامت می دهد .

امید است که با خواندن مقاله بالا تا حدی با روش های مهاجرت به لیتوانی آشنا شده باشید و توصیه ما به شما این است که قبل از هر اقدامی با کارشناسان ما در موسسه مهر آفرین رجبی در دو مرکز موسسه مهاجرتی در شیراز و تهران تماس گرفته و از راهنمایی و مشاوره آنها بهره مند شوید .

Rate this post
بازگشت به لیست

2 دیدگاه در “مهاجرت به لیتوانی

 1. علیرضا اللهیاری گفت:

  سلام
  من معلم هستم. دبیر زیست شناسی. لیسانس زیست و فوق لیسانس mba
  ۲ سال بعد بازنشسته میشم. ۴۸ سال سن دارم
  همسرم هم معلمه(لیسانس دینی و عربی). ایشون ۷ سال بعد بازنشست میشن
  ناشر هستم با ۱۰ سال سابقه
  ۱.۵میلیارد تومان سرمایه دارم
  ۲ پسر دارم(۱۱ و ۱۲ ساله)
  یه دختر دارم سال دوازدهم.
  دخترم آیلتس ۶ داره
  خودم هم به انگلیسی تا حدی تسلط دارم ولی به ترکی مسلطم.
  تصمیم دارم مهاجرت کنم برا دریافت تابعیت. شما کدوم کشور رو پیشنهاد می کنید؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *