روسیه

تاریخ کشور روسیه از گذشته تا معاصر

تاریخ کشور روسیه از گذشته تا معاصر

تاریخ کشور روسیه از گذشته تا معاصر در برگیرنده اتفاقات گسترده ای است ، این کشور فراز و نشیب های بسیاری را پشت سر گذاشته است ، در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تاریخ این کشور را بررسی می کنیم ، با ما همراه باشید.

همچنین با مطالعه مقاله مهاجرت به روسیه می توانید اطلاعات کاملی در خصوص راه های قانونی مهاجرت به این کشور را بدست آورید.

تاریخ روسیه با تاریخ اسلاوهای شرقی آغاز می شود ، تاریخ شروع تأسیس دولت روسیه در شمال در سال 862 است که توسط وارنگیان اداره می شد ، Staraya Ladoga و Novgorod اولین شهرهای بزرگ اتحادیه جدید مهاجران از اسکاندیناوی با اسلاو ها و فنلاندی ها شدند ؛ در 882 شاهزاده اولگ نوگورود کی اف را تصرف کرد و بدین وسیله سرزمین های شمالی و جنوبی اسلاو های شرقی را تحت یک قدرت متحد کرد ، برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به کشور روسیه با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت562051 تماس بگیرید.

دولت اولگ نوگورود در سال 988 مسیحیت را از امپراتوری بیزانس پذیرفت و سنتز فرهنگ های بیزانسی و اسلاو را آغاز کرد که فرهنگ روسیه را برای هزاره بعدی تعریف کرد ؛ کیوان روس در نهایت به دلیل تهاجمات مغول در 1237-1240 و در نتیجه مرگ تعداد زیادی از افراد به عنوان یک ایالت تجزیه شد.

پس از قرن سیزدهم ، مسکو به یک مرکز سیاسی و فرهنگی تبدیل شد ؛ در پایان قرن پانزدهم ، مسکو حاکمیت های شمال شرقی و شمال غربی روسیه را متحد کرد و در سال 1480 سرانجام یوغ مغول را سرنگون کرد ؛ قلمروهای دوک نشین بزرگ مسکو در سال 1547 به تزاروم روسیه تبدیل شد.

در سال 1721، تزار پیتر کبیر نام ایالت خود را به امپراتوری روسیه تغییر داد با این امید که آن را با دستاورد های تاریخی و فرهنگی روسیه باستان – بر خلاف سیاست های خود مرتبط کند.

ساکنان پیش از اسلاوی در روسیه

قبل از دوران مسیحیت ، استپ‌ های وسیع روسیه جنوبی محل زندگی قبایل متلاشی شده ، مانند پروتو- هند و اروپایی ‌ها و سکا ها بود ، بقایای شگفت ‌انگیز این تمدن ‌های استپی دیرینه در قرن بیستم در مکان ‌هایی مانند ایپاتوو ، سینتاشتا ، آرکایم و پازیریک کشف شد.

ساکنان پیش از اسلاوی در روسیه

در قرن هفتم قبل از میلاد ، بازرگانان یونانی تمدن کلاسیک را به مراکز تجاری در تانایس و فاناگوریا آوردند ، بین قرن سوم و ششم پس از میلاد ، پادشاهی بوسپور یک کشور هلنیستی که جانشین مستعمرات یونانی شد ، تحت تأثیر امواج پی در پی تهاجمات عشایری قرار گرفت که توسط قبایل جنگجو که اغلب به سمت اروپا حرکت می کردند مانند هون ها و ترک ها تحت تأثیر قرار گرفت.

یک قوم ترک به نام خزر ها تا قرن هشتم بر استپ های حوضه ولگا بین دریای خزر و دریای سیاه حکومت می کردند ، خزر ها که به دلیل قوانین ، مدارا و جهان وطنی بودنشان مورد توجه قرار گرفتند ، اصلی ترین پیوند تجاری بین امپراتوری بالتیک و امپراتوری مسلمانان عباسی به مرکزیت بغداد بودند ؛ آنها متحدان مهم امپراتوری بیزانس بودند و یک سری جنگ های موفقیت آمیز را علیه خلفای عرب به راه انداختند ، در قرن هشتم خزرها یهودیت را پذیرفتند.

اسلاوهای شرقی اولیه

اجداد روس ها قبایل اسلاو بودند که برخی از محققان تصور می کنند خانه اصلی آنها مناطق جنگلی باتلاق پریپت بوده است ، اسلاوهای شرقی با حرکت به سرزمین ‌هایی که توسط قبایل مهاجر ژرمنی تخلیه شده بودند ، به تدریج روسیه غربی را در دو موج مستقر کردند که یکی در حرکت از کیف به سمت سوزدال و موروم امروزی و دیگری از پولوتسک به سمت نووگورود و روستوف است.

از قرن هفتم به بعد ، اسلاو های شرقی بخش عمده ای از جمعیت روسیه غربی را تشکیل می دادند و قبایل بومی فینو-اوریک مانند مریا ، مورومیان و مشچرا را به آرامی اما مسالمت آمیز جذب کردند.

کیوان روسیه

اسکاندیناویایی ‌های اسکاندیناوی که در اروپای غربی به عنوان « وایکینگ ‌ها » و در شرق به عنوان « وارانگی ‌ها» شناخته می شوند ، دزدی دریایی را با تجارت خود در بسیاری از بخش های شمال اروپا ترکیب کردند ؛ در اواسط قرن نهم ، آنها شروع به ورود به امتداد آبراه های شرق بالتیک تا دریای سیاه و خزر کردند ، ساکنان اسلاو در کنار رودخانه ها اغلب وارنگیان را به عنوان محافظ استخدام می کردند.

بنابراین ، اولین دولت اسلاوی شرقی ، کیوان روسیه در قرن نهم در امتداد دره رودخانه دنیپر پدیدار شد ، در پایان قرن دهم ، اقلیت اسکاندیناوی با جمعیت اسلاو ادغام شد که در جریان لشکرکشی ‌های متعدد برای غارت تزارگراد یا قسطنطنیه ، تأثیرات مسیحیان یونانی را نیز جذب کردند ؛ یکی از این لشکرکشی ‌ها منجر به کشته شدن یکی از بر جسته ‌ترین رهبران اسلاو دروژینا ، سواتوسلاو اول شد که به دلیل درهم شکستن قدرت خزر ها در ولگا مشهور بود.

تهاجم مغول به روسیه

مغولان متجاوز به تجزیه روسیه باستان سرعت بخشیدند ، در سال 1223 شاهزادگان جنوبی با یک گروه حمله مغول در رودخانه کالکا روبرو شدند و به شدت شکست خوردند.

تهاجم مغول به روسیه

در سال 1237 مغول ها شهر ولادیمیر را غارت کردند ، روس ها را در رودخانه سیت شکست دادند و سپس به سمت غرب به سمت لهستان و مجارستان حرکت کردند ؛ در آن زمان آنها بیشتر امپراتوری روسیه را تسخیر کرده بودند ، فقط جمهوری نووگورود از اشغال گریخت و در مدار اتحادیه هانسی به شکوفایی خود ادامه داد.

تأثیر تهاجم مغول به قلمرو های کیوان روس نا برابر بود ، فرهنگ پیشرفته شهر تقریبا به طور کامل نابود شد ؛ از آنجایی که مراکز قدیمی‌ تری مانند کیف و ولادیمیر هرگز از ویرانی حمله اولیه بهبود نیافتند ، شهر های جدید مسکو ، تور و نیژنی نووگورود شروع به رقابت برای تسلط در روسیه تحت تسلط مغول کردند ؛ اگرچه ارتش روسیه در سال 1380 گروه ترکان طلایی را در کولیکوو شکست داد اما تسلط تاتار ها بر سرزمین های روس نشین ، همراه با تقاضای خراج از شاهزادگان روسی تا حدود سال 1480 ادامه یافت ، مغول ها در زمینه هایی مانند تاکتیک های نظامی و حمل و نقل تأثیر خود را بر روس ها گذاشتند.

ظهور مسکو

دانیل الکساندرویچ ، کوچکترین پسر الکساندر نوسکی ، مسکو را تأسیس کرد که در نهایت تاتارها را از روسیه اخراج کرد ، مسکووی که در سیستم رودخانه مرکزی روسیه قرار داشت و توسط جنگل‌ ها و باتلاق‌ های محافظ احاطه شده بود ، در ابتدا تنها تابع ولادیمیر بود اما به زودی دولت مادری خود را جذب کرد.

یکی از عوامل اصلی برتری مسکووی همکاری حاکمان آن با فرمانروایان مغول بود که به آن ها عنوان شاهزاده اعظم روسیه را اعطا کردند و آنها را مأمور جمع آوری خراج تاتار از حاکمان روسی کردند ؛ اعتبار شاهزاده زمانی که به مرکز کلیسای ارتدکس روسیه تبدیل شد، بیشتر گردید و رئیس آن، متروپولیتن ، در سال 1299 از کیف به ولادیمیر فرار کرد و چند سال بعد مقر دائمی کلیسا را در مسکو تأسیس کرد.

در اواسط قرن چهاردهم ، قدرت مغول ها رو به زوال بود و شاهزادگان بزرگ احساس می کردند که می توانند آشکارا با یوغ مغول مخالفت کنند ، در سال 1380، در کولیکووو در کنار رودخانه دون خان شکست خورد ، اگر چه این پیروزی سخت به حکومت تاتارها پایان نداد اما شهرت زیادی برای شاهزاده بزرگ به ارمغان آورد.

انقلاب روسیه

تزار نیکلاس دوم و اتباعش با اشتیاق و میهن پرستی وارد جنگ جهانی اول شدند ، در اوت 1914 ارتش روسیه برای حمایت از ارتش فرانسه وارد آلمان شد ؛ با این حال ، ضعف ‌های اقتصاد روسیه و ناکار آمدی و فساد در دولت تنها برای مدت کوتاهی در زیر ردای ناسیونالیسم شدید پنهان شد.

انقلاب روسیه

در اواسط سال 1915، تأثیر جنگ روحیه‌ اش را تضعیف کرد ، با کمبود مواد غذایی و سوخت مواجه شدند ، تلفات جانی سرسام آور بود و تورم در حال افزایش بود ؛ اعتصابات در میان کارگران کارخانه ها افزایش یافت و دهقانانی که خواهان اصلاحات ارضی بودند بی قرار بودند.

در 3 مارس 1917، اعتصابی در کارخانه ای در پایتخت پتروگراد رخ داد ، در عرض یک هفته تقریبا همه کارگران شهر بیکار شدند و درگیری خیابانی شروع شد که تزار دوما را برکنار کرد و به اعتصاب کنندگان دستور داد به سر کار بازگردند ، دستورات او باعث انقلاب فوریه شد.

چند روز بعد یک دولت موقت به ریاست شاهزاده لووف توسط دوما نامگذاری شد ، روز بعد تزار از سلطنت کنار رفت ؛ در ژوئیه ، رئیس دولت موقت استعفا داد و الکساندر کرنسکی جانشین او شد ؛ کرنسکی مرتکب یک اشتباه مهلک شد که روسیه را به جنگ متعهد کرد ، سیاستی که در میان توده‌ ها به شدت ناپسند بود.

جنگ داخلی روسیه

گروه قدرتمندی از ضد انقلابیون به نام جنبش سفید شروع به سازماندهی برای سرنگونی بلشویک ها کردند ، در همان زمان ، نیرو های متفقین چندین ارتش اعزامی را برای حمایت از نیرو های ضد کمونیست به روسیه فرستادند ؛ متفقین می ترسیدند که بلشویک ها به خاطر برست لیتوفسک با آلمان ها توطئه کنند ، آنها امیدوار بودند که روس ها ممکن است جنگ علیه آلمان را از سر بگیرند.

در پاییز 1918، رژیم بلشویکی در موقعیت با مخالفت متحدان سابق و دشمنان داخلی روسیه و همچنین درگیری پراکنده با جمهوری ‌های ناسیونالیست کوتاه مدت در بلاروس و اوکراین و نیرو های آنارشیست خطرناکی قرار داشت.

برای مقابله با این وضعیت اضطراری، حکومت وحشت در روسیه آغاز شد ، بلشویکها هر چقدر هم که اهداف عالی داشتند ، رضایت همه عناصر جامعه را نداشتند و بنابراین مجبور بودند در طول جنگ داخلی بر روسیه حکومت کنند.

تا سال 1920 تمام مقاومت سفید ها سرکوب شد، ارتش‌های خارجی تخلیه شدند و دولت‌ های بلشویکی در بلاروس ، اوکراین و قفقاز تأسیس شدند.

از آنجایی که روسیه درگیر جنگ داخلی بود ، مرز های بین لهستان و روسیه به وضوح توسط معاهده ورسای پس از جنگ مشخص نشد و در اثر جنگ داخلی هرج و مرج شد ؛ جنگ لهستان و شوروی (1919-1921) که با شکست ارتش سرخ پایان یافت ، مرزهای روسیه شوروی و لهستان را تعیین کرد.

ایجاد اتحاد جماهیر شوروی

تاریخ روسیه بین سال های 1922 و 1991 اساسا تاریخ اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی یا اتحاد جماهیر شوروی است.

ایجاد اتحاد جماهیر شوروی

این اتحادیه مبتنی بر ایدئولوژی که در دسامبر 1922 توسط رهبران حزب کمونیست روسیه تأسیس شد ، تقریبا با امپراتوری روسیه همخوانی داشت ؛ در آن زمان ملت جدید شامل چهار جمهوری تشکیل دهنده از جمله اتحاد جماهیر شوروی روسیه ، اتحاد جماهیر شوروی اوکراین ، اتحاد جماهیر شوروی بلاروس و اتحاد جماهیر شوروی ماوراء قفقاز بود.

قانون اساسی که در سال 1924 به تصویب رسید ، یک سیستم حکومتی فدرال را بر اساس مجموعه ای از شورا ها ایجاد کرد که در روستا ها ، کارخانه ها و شهر ها در مناطق بزرگتر تشکیل شده بودند ، این هرم از شورا ها در هر جمهوری تشکیل دهنده در کنگره اتحاد شوروی به اوج خود رسید.

تغییرات در جامعه روسیه

در حالی که اقتصاد روسیه در حال دگرگونی بود ، زندگی اجتماعی مردم به همان اندازه دستخوش تغییرات شدید شد ، از ابتدای انقلاب دولت تلاش کرد تا سلطه مرد سالارانه بر خانواده را تضعیف کند ، طلاق دیگر نیازی به تشریفات دادگاه نداشت و برای رهایی کامل زنان از مسئولیت های فرزندآوری ، سقط جنین از اوایل سال 1920 قانونی شد.

به عنوان یک اثر جانبی، آزادی زنان باعث افزایش بازار کار شد ، دختران تشویق شدند که تحصیلات خود را ادامه دهند و شغلی را در کارخانه یا اداره دنبال کنند.

رژیم سیاست تزاری تبعیض علیه اقلیت های ملی را به نفع سیاست ادغام بیش از دویست گروه اقلیت در زندگی شوروی کنار گذاشت ، یکی دیگر از ویژگی های رژیم گسترش خدمات پزشکی بود ، کمپین هایی علیه تیفوس، وبا و مالاریا ایجاد شد.

بسیاری از رهبران مذهبی به اردوگاه های تبعید داخلی فرستاده شدند ، اعضای حزب از شرکت در مراسم مذهبی منع شدند ، سیستم آموزشی از کلیسا جدا شد ، تدریس دینی به جز در خانه ممنوع بود و بر آموزش ملحدین در مدارس تاکید شد.

جنگ جهانی دوم در روسیه

تا سال 1939 اتحاد جماهیر شوروی در مخالفت شدید با آلمان نازی بود و از جمهوری ‌خواهان اسپانیا حمایت می کرد که در طول جنگ داخلی اسپانیا علیه نیرو های فاشیست آلمانی و ایتالیایی مبارزه می‌کردند اما در سال 1938 آلمان و دیگر قدرت‌ های بزرگ اروپایی معاهده مونیخ را امضا کردند که به دنبال آن آلمان و لهستان سرزمین ‌های چک را اشغال کردند و برنامه ‌های آلمان برای گسترش بیشتر به شرق و همچنین عدم مخالفت قدرت ‌های غربی با آن آشکارتر شد.

جنگ جهانی دوم در روسیه

در 17 سپتامبر 1939، زمانی که ارتش آلمان در 150 کیلومتری مرز شوروی قرار داشتند ، ارتش شوروی به بخش ‌های شرقی لهستان حمله کرد ، شوروی با فنلاند در یک کارزار پر هزینه به نام جنگ زمستانی (1939-1940) جنگید و اتحاد جماهیر شوروی پیروز شد.

اگرچه اتحاد جماهیر شوروی در جنگ جهانی دوم پیروز شد اما اقتصاد آن در این مبارزه ویران شده بود و جنگ منجر به کشته شدن حدود 27 میلیون شوروی شد ؛ تاریخچه اقتصادی و بحران های اقتصادی موجود در این کشور می تواند برای افراد خواهان سرمایه گذاری و ثبت شرکت در روسیه جذاب باشد.

ظهور جمهوری روسیه در اتحاد جماهیر شوروی

در اواخر دهه 1980، گورباچف اهمیت ظهور جمهوری سوسیالیستی فدراتیو اتحاد جماهیر شوروی روسیه به عنوان دومین پایگاه قدرت برای رقابت با اتحاد جماهیر شوروی را دست کم گرفت ، واکنش ناسیونالیستی روسیه علیه اتحادیه در حالی رخ داد که بسیاری از روس ‌ها بیان می کردند که روسیه از مدت ‌ها پیش به سایر جمهوری ‌ها که تمایل به فقیرتر بودن داشتند ، با نفت ارزان یارانه می‌داد.

تقاضا ها از روسیه برای داشتن نهاد های خاص خود که به دلیل معادله جمهوری روسیه و اتحاد جماهیر شوروی توسعه نیافته بود رو به افزایش بود ، هنگامی که ناسیونالیسم روسی در اواخر دهه 1980 بر سر زبان ها افتاد ، بین کسانی که می خواستند اتحادیه تحت تسلط روسیه را در کنار هم نگه دارند و کسانی که می خواستند یک دولت روسیه قوی ایجاد کنند ، تنش ایجاد شد.

اتحاد جماهیر شوروی رسما در 25 دسامبر 1991 فروپاشید ، علاقمندان تحصیل در روسیه بایستی با وقایع تاریخی این کشور به ویژه مسائل سیاسی روز آن آشنا شوند ، همچنین مطالعه مقاله تحصیل در روسیه می تواند شروع خوبی برای تحقیق در زمینه مهاجرت تحصیلی به این کشور باشد.

فدراسیون روسیه

در اواسط دهه 1990، روسیه سیستمی از سیاست های انتخاباتی چند حزبی داشت ، اما به دلیل دو مشکل ساختاری – مبارزه بین رئیس جمهور و پارلمان و سیستم هرج و مرج حزبی – ایجاد یک دولت نماینده دشوارتر بود.

یلتسین در همان زمان آزاد بود تا قانون اساسی با اختیارات ریاست جمهوری قوی را تحمیل کند که با همه پرسی در دسامبر 1993 تصویب شد ، رای‌گیری در دسامبر شاهد دستاورد های گسترده ‌ای برای کمونیست ‌ها و ناسیونالیست ‌ها بود که نشان‌دهنده نا امیدی فزاینده از هزینه ‌های اصلاحات اقتصادی نئولیبرال بود.

در دهه 1990، روسیه دچار رکود اقتصادی شدید تر از ایالات متحده یا آلمان شد که شش دهه قبل از آن در رکود بزرگ متحمل شده بودند ، در اواسط دهه خرده فروشی ، تجارت ، خدمات و صنایع کوچک در دستان بخش خصوصی بود ، درآمد های مالیاتی سقوط کرده بود.

پس از بحران مالی 1998، یلتسین در پایان دوران سیاسی خود بود ، تنها چند ساعت قبل از اولین روز سال 2000، یلتسین استعفای خود را غافلگیرکننده اعلام کرد و دولت را به دست نخست وزیر کمتر شناخته شده ولادیمیر پوتین ، یکی از مقامات سابق KGB و رئیس آژانس جانشین KGB پس از شوروی واگذار کرد.

در سال 2000، سرپرست جدید به راحتی در انتخابات ریاست جمهوری در 26 مارس رقبای خود را شکست داد و در اولین رای گیری پیروز شد ؛ در سال 2004 او با کسب 71 درصد آرا مجددا به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد.

روسیه از سال 2008 تا کنون

در سال 2008 دیمیتری مدودف رئیس سابق گازپروم و رئیس دفتر پوتین به عنوان رئیس جمهور جدید روسیه انتخاب شد ، در سال 2012 پوتین و مدودف جای خود را عوض کردند ، پوتین دوباره رئیس جمهور شد و باعث اعتراضات گسترده در مسکو در سال های 2011-2012 شد.

روسیه از سال 2008 تا کنون

به دلیل قیمت بالای نفت ، از سال 2000 تا 2008 تولید نا خالص داخلی روسیه در PPP دو برابر شد ، اگر چه قیمت های بالای نفت و روبل نسبتا ارزان در ابتدا باعث این رشد شد ، از سال 2003 تقاضای مصرف کننده و اخیرا سرمایه گذاری نقش مهمی ایفا کرده است.

روسیه در توسعه اقتصادی خود با سنت طولانی آموزش ، علم و صنعت از سایر کشور های غنی از منابع بسیار جلوتر است ، بهبود اقتصادی در دهه 2000 به روسیه اجازه داد تا حق میزبانی بازی های المپیک زمستانی 2014 در سوچی را به دست آورد.

ولادیمیر پوتین و رهبران کریمه طرفدار روسیه پیمان الحاق را در سال 2014 امضا کردند ، در سال 2014 پس از یک همه پرسی بحث برانگیز که در آن اکثریت زیادی از رای دهندگان از جدایی حمایت کردند ، رهبری روسیه الحاق کریمه به فدراسیون روسیه را اعلام کرد، پس از آن و مداخله ادعایی روسیه در جنگ در شرق اوکراین، تحریم های غرب علیه روسیه اعمال شد.

از سال 2015 روسیه مداخله نظامی در سوریه در حمایت از رژیم بشار اسد علیه داعش و مخالفان سوری انجام داده است و ولادیمیر پوتین بار دیگر برای چهارمین دوره ریاست جمهوری انتخاب شد.

سوالات پر تکرار تاریخ کشور روسیه

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ، تاریخ کشور روسیه از گذشته تا معاصر را بررسی کردیم ، چنانجه سوالی در این زمینه و یا در خصوص مسایل مربوط به مهاجرت دارید ، با ما از طریق باکس دیدگاه در تماس باشید.

تاریخ کشور روسیه چگونه آغاز می شود؟

تاریخ روسیه با تاریخ اسلاوهای شرقی آغاز می شود ، تاریخ شروع تأسیس دولت روسیه در شمال در سال 862 است که توسط وارنگیان اداره می شد.

اجداد روس ها چه کسانی بودند؟

اجداد روس ها قبایل اسلاو بودند که برخی از محققان تصور می کنند خانه اصلی آنها مناطق جنگلی باتلاق پریپت بوده است ، اسلاوهای شرقی با حرکت به سرزمین ‌هایی که توسط قبایل مهاجر ژرمنی تخلیه شده بودند ، به تدریج روسیه غربی را در دو موج مستقر کردند که یکی در حرکت از کیف به سمت سوزدال و موروم امروزی و دیگری از پولوتسک به سمت نووگورود و روستوف است.

انقلاب روسیه چگونه شکل گرفت؟

تزار نیکلاس دوم و اتباعش با اشتیاق و میهن پرستی وارد جنگ جهانی اول شدند ، در اوت 1914 ارتش روسیه برای حمایت از ارتش فرانسه وارد آلمان شد ؛ با این حال ، ضعف ‌های اقتصاد روسیه و ناکار آمدی و فساد در دولت تنها برای مدت کوتاهی در زیر ردای ناسیونالیسم شدید پنهان شد.

نقش روسیه در جنگ جهانی دوم چه بود؟

تا سال 1939 اتحاد جماهیر شوروی در مخالفت شدید با آلمان نازی بود و از جمهوری ‌خواهان اسپانیا حمایت می کرد که در طول جنگ داخلی اسپانیا علیه نیرو های فاشیست آلمانی و ایتالیایی مبارزه می‌کردند اما در سال 1938 آلمان و دیگر قدرت‌ های بزرگ اروپایی معاهده مونیخ را امضا کردند که به دنبال آن آلمان و لهستان سرزمین ‌های چک را اشغال کردند و برنامه ‌های آلمان برای گسترش بیشتر به شرق و همچنین عدم مخالفت قدرت ‌های غربی با آن آشکارتر شد.

چگونه پوتین برای بار دوم رئیس جمهور روسیه شد؟

در سال 2008 دیمیتری مدودف رئیس سابق گازپروم و رئیس دفتر پوتین به عنوان رئیس جمهور جدید روسیه انتخاب شد ، در سال 2012 پوتین و مدودف جای خود را عوض کردند ، پوتین دوباره رئیس جمهور شد و باعث اعتراضات گسترده در مسکو در سال های 2011-2012 شد.

در این مقاله مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تلاش کردند موارد کلی از تاریخ کشور روسیه از گذشته تا معاصر را بررسی و بیان کنند ؛ در صورت تمایل به مهاجرت ، تحصیل و کار در روسیه و آشنایی با شرایط آن ها با دفاتر موسسه در شهر های تهران و شیراز تماس بگیرید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله کار در روسیه را در کنار این مقاله بخوانید و با مشاغل مورد نیاز این کشور آشنا شوید.

4.1/5 - (7 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *