مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو

مهاجرت تحصیلی به دانمارک

مهاجرت تحصیلی به دانمارک

دانشگاه های کشور دانمارک رتبه پنجم در دنیا را برای ارائه تسهیلات آموزشی دارند که باعث شده متقاضیان زیادی خواهان تحصیل و مهاجرت تحصیلی به دانمارک باشند . موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی با داشتن زبده ترین کارشناسان در کلیه امور مهاجرتی میتواند بهترین انتخاب برای اخذ اقامت تحصیلی در کشور دلخواهتان  از جمله دانمارک باشد .

کشور دانمارک که در شمال اروپا قرار گرفته جمعیتی در حدود 5.5 میلیون نفر دارد . پایتخت این کشور شهر کپنهاگ بوده و مردم آن به زبان دانمارکی صحبت میکنند . واحد پول رایج کرون دانمارکی است و تنها با آلمان مرز مشترک دارد .

درباره مهاجرت تحصیلی به دانمارک

دانمارک از طریق پل اورسوند به کشور سوئد متصل میشود . مردم این کشور طی چند سال متوالی در گروه راضی ترین مردم جهان اعلام میشوند و در سال 2016 به عنوان شادترین مردم شناخته شدند .

از شهرهای مهم آن میتوان به هیلرود ، ویبروگ ، آلبورگ و سورو اشاره کرد . در حدود 80 درصد مردم این پیرو کلیسای پروتستان لوتری هستند و جوامع مذهبی بزرگ دیگری نیز در این کشور وجود دارد که مسلمانان یکی از آنها هستند . دانمارک تا زمانی که مردم قانون را رعایت نمایند اجازه آزادی در دین را به آنها میدهد .

بیش از نود درصد مردم کشور دانمارک به زبان انگلیسی تسلط دارند و تحصیل در برخی مقاطع و رشته ها به این زبان می باشد که خود مزیتی برای ادامه تحصیل در این کشور می باشد . البته تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانمارک و همچنین رشته پرستاری به زبان دانمارکی صورت میگیرد و یادگیری زبان دانمارکی نقش مهمی در تحصیل و زندگی دارد .

داشتن بازار کار مناسب نیز یکی دیگر از مزیت های تحصیل در این کشور است که پس از پایان تحصیلات یافتن کار موردنظر میتواند انگیزه مناسبی برای ادامه تحصیل باشد . یکی دیگر از خوبی های تحصیل در دانشگاه های این کشور داشتن مقطع فوق دیپلم (AP) می باشد .

مهاجرت تحصیلی به دانمارک

فرد با داشتن مدرک دیپلم به مدت دو سال و نیم در دانشگاه تحصیل کرده و سپس وارد بازار کار میشود البته این دوره مخصوص رشته های فنی و حرفه ای می باشد . دانشگاه ها بورسیه های تحصیلی نیز به دانشجویان ارائه میدهند که در صورت داشتن رزومه قوی میتوان آن را دریافت نمود . تحصیل در تمامی مقاطع در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی امکان پذیر می باشد که به شرح آنها می پردازیم .

مقاطع لیسانس و فوق لیسانس در مهاجرت تحصیلی به دانمارک

تحصیل در مقطع لیسانس به مدت چهار سال به طول می انجامد که در تمامی رشته ها امکان پذیر است و فرد باید دارای مدرک دیپلم باشد . تحصیل در دوره لیسانس به زبان دانمارکی انجام میشود که دانشجویان در هنگام ثبت نام باید مدرک زبان دانمارکی خود را ارائه نمایند .

در سال آخر دانشجویان با ارائه پایان نامه موفق به اخذ مدرک میشوند . گفتنی است که بسیاری از رشته ها بر اساس تحقیق و پژوهش می باشند و در کنار واحد های نظری باید تحقیقات نیز انجام دهند . در این دوره دریافت بورسیه تحصیلی تقریبا غیر ممکن است . هزینه تحصیل میتواند متناسب با رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل متفاوت باشد اما در حدود 1000 کرون در سال می باشند . معمولاً مهاجرت تحصیلی به دانمارک در این مقطع انتخاب نمی شود .

برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد داشتن مدرک لیسانس و هم چنین مدرک آیلتس با نمره تعیین شده از دانشگاه مورد نظر الزامی می باشد . تحصیل در این مقطع به زبان انگلیسی انجام میشود و دانشجویان از طریق رزومه خود و نظر اساتید تایید و جذب میشوند .

طول این دوره دو سال بوده که دانشجویان در ترم آخر با پرداختن به پایان نامه و دفاع از آن فارغ التحصیل میشوند . توجه داشته باشید که در هنگام ثبت نام باید مدرک زبان خود را ارائه دهید و امکان تحصیل در دوره های زبان در این کشور وجود ندارد .

تحصیل در مقطع دکترا جهت مهاجرت تحصیلی به دانمارک

تحصیل در مقطع دکترا در تمام کشورهای دنیا از اهمیت و شرایط تحصیلی ویژه ای برخوردار است . تحصیل در این دوره بین سه تا پنج سال به طول می انجامد که به دو صورت بورسیه و پرداخت شهریه انجام می پذیرد .

کسانی که موفق به اخذ بورسیه این کشور میشوند هزینه تحصیلی درحدود دو هزار دلار را دریافت می نمایند که صرف هزینه های زندگی و کارهای تحقیقاتی آنها میشود . برای اخذ پذیرش در این مقطع رقابت بسیاری وجود دارد .

دانشجویان باید مدرک فوق لیسانس از یک دانشگاه معتبر را داشته و به زبان انگلیسی کاملا مسلط باشند . فرد متقاضی با ارسال رزومه خود باید به یک استاد راهنما ، باید بتواند نظر استاد دانشگاه را برای گرفتن پذیرش جلب نماید . توجه داشته باشید که داشتن رزومه قوی مانند مقالات بین المللی ، کتاب و غیره میتواند شانس پذیرش را بسیار افزایش دهد .

مهاجرت تحصیلی به دانمارک

دانشجویان در هنگام تحصیل خود اجازه کار در طول هفته را به مدت زمان ساعات مشخصی نیز دارند که متناسب با مقطع تحصیلی متفاوت می باشد و هزینه حاصل از این کار پاره وقت میتواند در تامین هزینه های زندگی به دانشجویان کمک نماید .

البته لازم به ذکر است که کشور دانمارک یکی از کشورهایی است که بیشترین میزان مالیات را در اروپا دارد . هر دانشجو به طور متوسط به 900 یورو در ماه جهت تامین هزینه های زندگی خود نیاز دارد .

موسسه مهر آفرین رجبی میتواند در کوتاه ترین زمان ممکن با داشتن بهترین کارشناسان امور مهاجرتی به شما در اخذ اقامت و تحصیل در تمامی کشورها از جمله دانمارک کمک نماید . شما میتواند جهت کسب هرگونه اطلاعات در خصوص مهاجرت تحصیلی به دانمارک با کارشناسان ما در دفاتر مختلف تماس حاصل فرمایید .

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *