کشورهای عربی

تحصیل و اعزام دانشجو به کشور های عربی

تحصیل و اعزام دانشجو به کشور های عربی

طبق آخرین بررسی ها بیش از نیمی از دانشجویان در سرتاسر جهان تمایل دارند تا دوران دانشجویی خود را در کشوری جز کشور خودشان تجربه کنند . از این رو کشور ها هر ساله پذیرای دانشجویان خارجی از تمام نقاط دنیا هستند . کشورهای عربی نیز می تواند یکی از گزینه هایی باشند که توسط دانشجویان ایرانی و یا سایر کشور ها برای تحصیل انتخاب شوند . چنانچه شما از جمله افرادی هستید که کشور های عربی را به عنوان یکی از گزینه های تحصیلی خود مد نظر دارید می توانید اطلاعات لازم در رابطه با تحصیل و اعزام دانشجو به کشور های عربی را از طریق مقاله زیر به دست آورید . موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی آماده پاسخگویی و ارائه خدمات به شما در کلیه امور اعزام دانشجو و مهاجرتی تحصیلی می باشد .

کشور های عربی در مجموع شامل 22 کشور با زبان عربی است که اکثر آنها در مناطق خشک و بیابانی قرار گرفته اند . از جمله کشور های شاخص این مجموعه می توان به عربستان ، امارات ، مصر ، بحرین ، کویت و تونس اشاره کرد . هشت کشور دارای دو زبان رسمی و یا بیشتر هستند که یکی از آنها عربی می باشد .

شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به کشور های عربی

تحصیل در اکثر دانشگاه ها به خصوص مواردی که دارای رتبه های بین المللی قابل توجهی هستند به زبان انگلیسی امکان پذیر است اما به خاطر داشته باشید که شما نسبت به تحصیل در هر کشوری از جمله کشور های عربی اقدام نمایید باید با زبان رسمی و متداول در جامعه آشنا باشید تا بتوانید زندگی و تحصیل خوبی را تجربه کنید و به انزوا و تنهایی دچار نشوید .

امروزه رشته های پزشکی و دندانپزشکی مانند تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در عمان از جمله رشته های پرتقاضا در کشور های عربی می باشد که هزینه تحصیل در آنها متناسب با امکانات و خدماتی که به دانشجویان ارائه می شود پر هزینه است . به تمامی متقاضیان توصیه می شود که از اعتبار دانشگاه مقصد اطمینان حاصل کنند و سپس برای پذیرش به دانشگاه درخواست بفرستند .

 تحصیل در دانشگاه های کشور هایی مانند امارات ، کویت و عربستان با وجود پیشرفته ترین امکانات فراهم شده است که البته شما در مقابل مجبور به پرداخت هزینه بیشتری نسبت به سایر کشور های آسیایی خواهید بود . البته بورسیه های تحصیلی نیز در برخی از دانشگاه ها در اختیار دانشجویان قرار می گیرد که در بعضی از موارد می توان با توجه به آنها تصمیم به مهاجرت گرفت .

داشتن مدرک زبان انگلیسی و یا عربی متناسب با زبانی که برای تحصیل در دانشگاه انتخاب می کنید از اصلی ترین شرایط پذیرش است و توصیه می شود که این دوره را در کشورمان ایران گذرانده و سپس برای تحصیل اقدام کنید . برای اطلاع از شرایط تحصیل پزشکی در کشور های عربی مقاله مربوط به آن را در سایت مطالعه نمایید .

مزایای تحصیل در کشور های عربی

از آنجا که با کشف و صادرات نفت بیشتر کشور های عربی توانسته اند به درآمد های بالایی دست یابند به توسعه و گسترش اکثر بخش های خود از جمله تحصیل و آموزش پرداخته و دانشگاه های و مراکز علمی با سطح بالایی را تاسیس نموده اند .

در کنار تحصیل امکانات رفاهی مناسبی نیز به دانشجویان ارائه می شود که باعث جذب هر چه بیشتر متقاضیان تحصیل و اعزام دانشجو به کشور های عربی شده است . طبق آخرین لیست منتشر شده از دانشگاه ها توسط QS تعداد دانشگاه های کشور های عربی که در این فهرست جزو برترین ها در جهان هستند به 150 عدد رسیده است که هرکدام از این دانشگاه ها می تواند مقصد تحصیل در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف باشد . کشور های عربی که برخی از آنها در خاورمیانه قرار دارند کشور هایی مدرن و با تکنولوژی پیشرفته هستند و جاذبه ای توریستی فراوان دارند که علاوه بر تحصیل دوران فراموش نشدنی را در خاطر شما ثبت خواهند کرد .

اعزام دانشجو به کشور های عربی

از آنجا که تعداد دانشجویان خارجی در کشور های عربی رو به افزایش است قوانین مشخصی در رابطه با اخذ ویزا ، اقامت و در اعزام دانشجویان وجود دارد که البته در هر کشور متفاوت بوده و شما باید متناسب با کشوری که قصد تحصیل در آن را دارید اقدام نمایید . در اکثر این کشور ها دانشگاه های خصوصی و دولتی وجود دارد که شما با فراهم کردن مدارک لازم می توانید از آنها پذیرش بگیرید . دریافت پذیرش نیمی از مسیر تحصیل و اعزام دانشجو به کشور های عربی است و شما باید با ارائه نامه پذیرش از سفارت ویزای تحصیلی دریافت میکنید .

 دانشگاه و سفارت از شما مدارک مشخصی را درخواست می کنند که شما باید تمامی آنها را به صورت ترجمه شده و کامل ارائه دهید تا با مشکل مواجه نشوید . سفارت پس از بررسی مدارک از شما یک مصاحبه به عمل خواهد آورد که در اخذ ویزا بسیار موثر است . در صورتی که بتوانید امتیازات لازم را در مصاحبه به دست آورید ویزای تحصیلی شما صادر خواهد شد و می توانید به کشور مورد نظر خود به صورت قانونی وارد شوید .

اما توجه داشته باشید که در این مسیر باید از همان ابتدای راه با یک فرد کارشناس و آگاه به تمامی مسائل مشورت کرده و سپس تصمیم گیری کنید . شما با تحصیل در یکی از کشور های عربی می توانید نسبت به اخذ اقامت اقدام کنید . کشور های بزرگ دنیا مانند آمریکا و یا کانادا در بسیاری از کشور های عربی دارای شعبه های مختلفی هستند که بسیاری از دانشجویان به جهت فراهم کردن زمینه مهاجرت به این کشور ها در این دانشگاه ها به تحصیل مشغول می شوند . تحصیل در کشور های عربی می تواند سکوی پرتاب به کشور های پیشرفته دنیا باشد .

شرایط زندگی دانشجویی در کشور های عربی

واضح است که در تحصیل و اعزام دانشجو به کشور های عربی علاوه بر بررسی شرایط دانشگاه ها نیاز به در نظر گرفتن زندگی و مسائل مربوط به آن را نیز دارد . زندگی در کشور های عربی نیاز به آمادگی روحی و پذیرفتن قوانین و اصول خاص این کشور ها را دارد که شما باید بتوانید تمام آنها را پذیرفته و زندگی شاد و لذت بخشی را در دوران تحصیل برای خود فراهم آورید . هزینه زندگی در کشور های عربی نسبت به کشور های اروپایی کمتر است و از این جهت می تواند انتخابی مقرون به صرفه باشد . در ضمن مراحل اخذ ویزا و پذیرش از دانشگاه دارای هزینه های مشخصی است که شما باید تمامی آنها را به صورت تمام و کمال پرداخت کنید .

تحصیل در دانشگاه های عربی می تواند از جمله گزینه های خوب برای دانشجویان ایرانی باشد زیرا امکان رفت و آمد آسان برای تمام متقاضیان وجود دارد و می توانند میان دو کشور به راحتی رفت و آمد نمایند . چنانچه شما تمایل به تحصیل در یکی از کشور های عربی دارید می توانید به کارشناسان ما در موسسه مهر آفرین رجبی مراجعه کرده و تمامی جزئیات لازم را در رابطه با تحصیل و اعزام دانشجو به کشور های عربی به دست آورید . البته مشاوران این موسسه مهاجرتی در شیراز و تهران به شما کمک خواهند کرد تا بهترین دانشگاه ها را برای تحصیل در خارج از کشور انتخاب کنید و غالباً توصیه ما به شما تحصیل در کشورهای اروپایی و آسیایی غیر کشورهای عربی می باشد .

2.6/5 - (8 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.