تحصیل رشته حسابداری در اسلواکی

تحصیل رشته حسابداری در اسلواکی
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته حسابداری در اسلواکی چند سالی است که طرفدار زیادی در کشورمان پیدا کرده و افراد بسیاری هم در طی سالیان گذشته برای ادامه تحصیل خود به این کشور مهاجرت کرده اند ، تحصیلات عالی و دانشگاهی در این کشور سالیان زیادی قدمت دارد و سابقه تاسیس دانشگاه و تدریس در دوره های عالیه به قرن 14 میلادی باز می گردد که این موضوع در طی سالیان دراز پیشرفت ها و رشد بسیاری کرده و هم اکنون سیستم آموزشی به استاندارد بسیار بالایی رسیده است.

در ادامه این مطلب با ما باشید تا شما را با تحصیل رشته حسابداری در اسلواکی بیش تر آشنا نماییم و از شرایط و قوانین مورد نیاز برای پذیرش و ثبت نام در دانشگاه های این کشور بیش تر مطلع شوید ، همچنین در صورتی ایجاد ابهام یا سوال در این زمینه می توانید با کارشناسان و مشاورین ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس حاصل نموده و اطلاعات مورد نیازتان را به صورت کامل دریافت نمایید.

همچنین می توانید با مطالعه مقاله تحصیل در اسلواکی به پاسخ بسیاری از پرسش های خود در خصوص مهاجرت تحصیلی و روش های اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور برسید.

اسلواکی کشوری واقع در قلب اروپاست که با کشورهایی نظیر اتریش ، لهستان ، اوکراین و غیره همسایه شده و هم پا و همراه آنان بر کشتی پیشرفت و شکوفایی سوار شده و پله های ترقی را طی می کند ، سیستم آموزشی هم از استاندارد بالایی برخوردار است و مدارکی که به دانشجویان در این رشته و دیگر رشته ها اعطا می شود از اعتبار قابل قبول و بالایی در اکثر کشورها به خصوص در اروپا برخوردار است.

مدارک پذیرش رشته حسابداری در اسلواکی

افراد متقاضی تحصیل رشته حسابداری در اسلواکی باید مدارکی را برای ثبت نام در دانشگاه های این کشور و همچنین دریافت ویزای اقامت دانشجویی این کشور تهیه و تنظیم کنند.

در ابتدا لازم است که شما فرم درخواست خود برای ادامه تحصیل در مقطع تحصیلی مورد نظرتان به دانشگاه ارسال نمایید و با دانشگاه به مکاتبه بپردازید تا دانشگاه با ثبت نام شما موافقت نماید ، مدارکی که دانشگاه های این کشور برای ثبت نام در دوره کارشناسی از شما درخواست خواهند کرد نمرات تحصیلی سال های قبل و مدرک دیپلم می باشد و برای ادامه تحصیل در مقاطع عالیه مدرک دانشگاهی دوره قبل مورد نیاز است.

همچنین باید مدارک هویتی و مدارک اثبات تمکن مالی را در صورت لزوم ارسال نمایید ، سپس در صورت موافقت دانشگاه با نامه قبولی و تاییدیه آنان به سفارت مراجعه کرده و برای درخواست ویزای خود اقدام می نمایید ، در مراحل آخر هم با حضور در این کشور و تکمیل مراحل ثبت نام در دانشگاه برگ تایید قطعی ثبت نام خود را دریافت می کنید و با مراجعه به سفارت این کشور ویزای خود را به مدت مورد نیاز برای تحصیل در این کشور تمدید خواهید کرد.

البته هر دانشگاهی ممکن است بعضی مدارک خاص مورد نیاز خود را طلب نماید که با مکاتبه با آنان از این موضوع مطلع خواهید شد ، همچنین داشتن مدرک زبان معتبر می تواند در پذیرش شما در دانشگاه امتیاز مثبتی به حساب آید.

تحصیل رشته حسابداری در اسلواکی

بهترین دانشگاه های حسابداری اسلواکی

همانطور که گفتیم سطح آموزش و کیفیت تدریس در موسسات آموزش عالی و دانشگاه های اسلواکی بسیار مناسب و قابل قبول است و از اعتبار بالایی در اکثر نقاط جهان برخوردار است ، اما در این میان باز هم دانشگاه های ارائه دهنده رشته حسابداری تفاوت هایی از لحاظ شهریه و کیفیت تدریس و خدمات با یکدیگر برخوردار هستند ، که باعث شده بعضی از آنان از تعداد متقاضیان بیش تر و اعتبار بالاتری نسبت به یکدیگر برخوردار باشند.

به طور یقین هر دانشجو خواستار تحصیل و دریافت مدرک از بهترین گزینه ممکن پیش روی خود می باشد، پس حتما قبل از انتخاب نسبت به جمع آوری اطلاعات در مورد دانشگاه مورد نظرتان اقدام کرده و بهترین گزینه پیش روی خود را انتخاب نمایید و برای پذیرش در آن حا تلاش به عمل آورید.

بهترین دانشگاه های حسابداری اسلواکی

دانشگاه اقتصاد در براتیسلاوا

این دانشگاه در سال 1940 میلادی در شهر براتیسلاوا پایتخت اسلواکی تاسیس شد و یک دانشگاه تخصصی و بسیار با کیفیت در زمینه های اقتصاد ، مدیریت و حسابداری می باشد ، رشته حسابداری و حسابرسی این دانشگاه در دانشکده اقتصاد و در سه دوره کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری به علاقمندان ارائه می شود.

فارغ التحصیلان رشته حسابداری از دپارتمان حسابداری و حسابرسی این دانشگاه علاوه بر آموزش و تحصیل کامل در دروس مخصوص به این رشته ، در زمینه هایی نظیر حقوق ، مدیریت ، بازاریابی ، مالیات ، ریاضیات و آمار هم تا حدی که در کار یک حسابدار مستقل و حرفه ای استفاده می کند ، آگاهی کسب می نمایند.

آنان قادر خواهند بود تا در بخش خصوصی ، بخش دولتی و در بخشهای حسابداری و اتوماسیون مشغول به کار شوند ، همچنین می توانند در دفاتر مالیاتی و مدیریت مالی به کار گرفته شوند تا مشکلات خاص روش های حسابداری را برطرف کنند.

دانشجویان در این دانشکده می توانند اطلاعات حسابداری را در زمینه مدیریت مالی در حوزه های تجاری و غیر تجاری از نظر اقتصاد بازار تهیه و استفاده نمایند ، آنان همچنین علاوه بر دانش حسابداری مالی ، دانش بانک ها ، شرکت های بیمه ، بودجه و سازمان های مشارکتی و شهرداری ها ، حسابداری مدیریتی ، حسابداری مالیاتی و حسابداری بین المللی را هم کسب می کنند.

دانشکده فناوری براتیسلاوا

دانشگاه فناوری براتیسلاوا اسلواکی بزرگ ترین و قدیمی ترین دانشگاه فناوری در این کشور است که در سال 1938 در شهر براتیسلاوا تاسیس شد و مقصد بسیاری از دانشجویان برای مهاجرت تحصیلی در رشته حسابداری به اسلواکی است ، این دانشگاه طیف گسترده ای از رشته های حسابداری را در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می کند که همه با در نظر گرفتن قابلیت اشتغال طراحی شده اند.

تخصص دیرینه و پیوندهای قوی ای دانشگاه با صنعت باعث می شود تا دانشجویان آن در حرفه خود شروع خوبی داشته باشند ، بسیاری از دوره های رشته حسابداری این مرکز توسط نهادهای حرفه ای معتبر تأیید شده است و همواره اطمینان حاصل می شود که آموزش های این دانشکده با بالاترین کیفیت ارائه شود.

پیوندهای قوی که با رهبران صنعت و به کارگیری متخصصان و اساتید مجرب این اطمینان را می دهد که دوره های حسابداری در این دانشگاه ، دانش و مهارت های ضروری و تخصصی مورد نیاز برای مشاغل آینده را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

هزینه تحصیل حسابداری در اسلواکی

به طور قطع به یقین یکی از شاخص هایی که باعث جذب دانشجویان خارجی برای تحصیل رشته حسابداری در اسلواکی می گردد همین هزینه های تحصیل و اقامت است ، که به نوع خود یکی از مناسب ترین و مقرون به صرفه ترین در کشورهای اروپایی تلقی می شود ، شهریه دانشگاه های دولتی برای تحصیل به زبان انگلیسی در این رشته سالانه حداکثر 3 هزار یور می باشد و هستند مراکزی که نرخ شهریه های کمتری را هم اخذ می کنند.

هزینه تحصیل حسابداری در اسلواکی

البته قابلیت تحصیل رایگان هم دراین کشور وجود دارد و یکی از اولین شروط آن تحصیل به زبان اسلواکیایی است ، که در این صورت قادر خواهید بود به رایگان در مراکز آموزش عالی دولتی تحصیل نمایید و همچنین می توانید برای بورسیه های تحصیلی هم تلاش کنید که در این صورت کمک هزینه هایی هم برای اقامت و مخارج زندگی به شما تعلق خواهد گرفت.

البته هزینه اقامت و زندگی را هم نباید فراموش کنید ، که البته مخارج زندگی در این کشور بسیار مقرون به صرفه و از بسیاری کشورهای دیگر اروپا ارزان تر است و کاملا مناسب زندگی کردن دانشجویان خارجی به خصوص دانشجویان کشورمان است که با این نرخ ارز تامین هزینه ها سخت می باشد ، در این کشور یک دانشجو با ماهانه 500 یورو قادر خواهد بود که زندگی مناسبی را برای خود دست و پا کند.

در لهستان هم می توانید با هزینه های بسیار کم ، رشته های مورد علاقه خود را بخوانید ، برای مقایسه هزینه های تحصیل و زندگی ، مقاله تحصیل در لهستان را بخوانید.

زبان تحصیل حسابداری در اسلواکی

زبان رسمی مردم اسلواکی زبان اسلواکیایی است که نزدیکی بسیار زیادی به زبان چکی ( کشور چک ) دارد و مردم این دو کشور می توانند تا حدود زیادی با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و صحبت های یکدیگر را هم متوجه شوند.

رشته حسابداری هم در دانشگاه ها به این زبان به دانشجویان تدریس می شود ، اما یکی از مزیت های تحصیل در این کشور که باعث جذب دانشجویان بسیاری از تمام نقاط جهان شده ارائه این رشته به زبان انگلیسی علاوه بر زبان اسلواکیایی است ، جالب است که بدانید تا چندین سال پیش دانشگاه های این کشور هیچ رشته ای را به زبان انگلیسی تدریس نمی کردند ، ولی در پی تغییرات در سیستم آموزشی و جهت جذب دانشجو این امکان را هم فراهم نمودند.

دانشگاه ها در اسلواکی مدرک زبان از دانشجویان طلب نمی کنند که این هم یک مزیت بسیار خوب است ، علاوه بر آن به راحتی می توانید با این زبان با مردم ارتباط برقرار کنید چون اکثر مردم قادر به صحبت با زبان انگلیسی می باشند ، اما توجه داشته باشید که تحصیل به زبان اسلواکیایی می تواند تحصیل رایگان و بورسیه و کمک هزینه های زندگی از سوی دانشگاه را برای شما به ارمغان آورد ، پس اگر قصد استفاده از بورسیه تحصیلی در این رشته را دارید باید به این زبان تسلط کامل را کسب کنید و با آن به تحصیل در رشته حسابداری مشغول شوید.

شرایط و زبان تحصیل در سلواکی شباهت های زیادی به کشور چک دارد چراکه این دو کشور قبلاً از هم مستقل نبوده اند ، مقاله تحصیل در چک را بخوانید و با شرایط ارائه شده در این محتوا مقایسه کنید.

چارت درسی حسابداری در دانشگاه های اسلواکی

رشته حسابداری یکی از رشته های پر طرفدار در اسلواکی است که دانشجویان بسیاری چه از داخل و چه از خارج خواستار تحصیل در آن می باشند ، شما باید برای پذیرش در این مراکز آموزشی در ازمون های ورودی که توسط خود دانشگاه برگزار می شود شرکت نموده و نمره قبولی را به دست آورید ، سپس قادر خواهید بود در هر دوره دلخواه از لیسانس تا دکتری به ادامه تحصیل بپردازید.

مدت زمان مورد نیاز برای اخذ مدرک در مقطع لیسانس این رشته در اسلواکی 3 سال است ، همچنین برای دریافت مدرک در دوره فوق لیسانس باید 2 سال به تحصیل بپردازید و دوره دکتری هم نیازمند 3 تا 4 سال زمان برای دریافت مدرک می باشد.

در دوره لیسانس دانشجویان با دروسی نظیر : تئوری حسابداری ، تحلیل آماری ، مباحث جاری در حسابداری ، تصمیم گیری در مسائل مالی ، حسابداری مالیاتی ، مبانی مالیات و غیره آشنایی پیدا خواهند کرد و به طور کامل برای کار در جامعه و انواع مشاغل مربوطه آماده خواهند شد.

مزایا و معایب تحصیل حسابداری در اسلواکی

برای اکثر دانشجویان مهم است که بدانند در صورت تحصیل در خارج از کشور و پرداخت هزینه های آن چه مزایا و امتیازاتی را در عوض تحصیل در داخل کشور و یا در مقایسه با دیگر کشورها به دست خواهند آورد ، که یک فکر کاملا درست و منطقی می باشد و هر دانشجویی باید کشورهای مقصد و مورد انتخاب خود را مورد مقایسه قرار داده و مقصدی را انتخاب نماید که با شرایط شخصی او سازگار تر و دارای منافع بیشتری برای او می باشد.

مزایا و معایب تحصیل حسابداری در اسلواکی

علاوه بر آن باید سختی ها و معایبی که ممکن است در حین پذیرش و ثبت نام یا در حین اقامت و تحصیل سد راه او قرا رمی گیرد را هم به طور دقیق مورد بررسی قرار داده تا بعدا و در حین انجام کار غافلگیر نشده و حتی منجر به شکست روند پذیرش او نگردد.

در این قسمت شما را با مزایا و معایب که به عنوان یک دانشجوی خارجی جهت تحصیل در رشته حسابداری در اسلواکی با آن ها مواجه خواهید شد را معرفی خواهید نمود.

مزایا

 • ارائه این رشته به زبان انگلیسی در تمامی مقاطع در دانشگاه های این کشور
 • نرخ شهریه مناسب و مقرون به صرفه دانشگاه ها و مراکز آموزشی
 • هزینه زندگی پایین و کاملا مقرون به صرفه برای دانشجویان خارجی
 • تحصیل در دانشگاه ها و مراکزآموزشی با کیفیت بالا ، اعتبار قابل قبول
 • مدارک اعطایی این رشته از سوی دانشگاه های این کشور مورد قبول در اکثر کشورها و وزارت علوم کشورمان است.
 • سطح رفاه بالا و زندگی با کیفیت برای شهروندان و دانشجویان خارجی در این کشور
 • اعطای بورس تحصیلی از سوی دانشگاه و موسسات و حتی دولت
 • مدارک اعطایی از سوی دانشگاه های این کشور مورد قبول در کل اتحادیه اروپا است.
 • امکان کار دانشجویی در حین تحصیل برای تمام مقاطع
 • امکان اخذ اقامت پس از پایان دوره تحصیل
 • امکان درخواست انتقالی به سایر کشورهای اروپایی

معایب

 • ارائه بورسیه و تحصیل رایگان فقط در صورت تحصیل به زبان اسلواکی ممکن است.
 • یادگیری و آموزش زبان اسلواکی سخت است.
 • تفاوت در فرهنگ و مذهب با مردم کشورمان زیاد است و در ابتدا کمی شکه آور است.
 • هزینه بالای کالج و دوره‌های آموزش زبان اسلواکی
 • اخذ پذیرش از دانشگاه‌های دولتی کشور اسلواکی آسان نیست.

بازار کار اسلواکی پس از تحصیل حسابداری

نرخ بیکاری در اسلواکی در طی سالیان گذشته با سرعت بالایی در حال کاهش است و هم اکنون این کشور در وضع اقتصادی مناسبی به سر می برد و بر اساس پیش بینی ها در سالیان آینده اقتصاد بهتری را هم تجربه خواهد کرد ، برای فارغ التحصیلان رشته حسابداری فرصت های شغلی فراوانی در این کشور وجود دارد و کاریابی در این زمینه سخت نیست و با کمی تلاش می توان در شغل مناسبی در این حیطه کاری شاغل شد.

به طور کلی شخصی که در حسابداری و امور مالی در اسلواکی کار می کند معمولاً حقوق بین 900 یورو ( کمترین ) تا 4510 یورو (بالاترین ، که این مبلغ در مواردی حتی خیلی بیشتر هم می تواند باشد ) در ماه می تواند درآمد کسب نمایند ، در زیر چندی از مشاغل موجود با دستمزدها در این کشور را مشاهده می کنید :

 • مدیر حسابداری 3250 یورو
 • حسابدار ساده 1400 یورو
 • ناظر حسابرسی 2700 یورو
 • تحلیل گر بودجه 4900 یورو
 • دستیار حسابرس 1100 یورو
 • منشی حسابداری 880 یورو

یکی از کشور هایی که رشته حسابداری هم در آن بخوبی تدریس می شود و هم مشاغل پردر آمدی در آن برای این رشته وجود دارد ، انگلستان است ، برای دریافت اطلاعات بیشتر ، مقاله تحصیل در انگلستان را مطالعه کنید.

سوالات پر تکرار تحصیل حسابداری در اسلواکی

تحصیل رشته حسابداری در اسلواکی را در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) بررسی کردیم ، شما هم می توانید تمامی سوالات خود در زمینه هر نوع مهاجرت را در باکس دیدگاه در پایین همین صفحه بنویسید و در همان روز پاسخ کارشناسان ما را دریافت کنید.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته حسابداری در اسلواکی کدام است؟

دانشگاه اقتصاد در براتیسلاوا این دانشگاه در سال 1940 میلادی در شهر براتیسلاوا پایتخت اسلواکی تاسیس شد و یک دانشگاه تخصصی و بسیار با کیفیت در زمینه های اقتصاد ، مدیریت و حسابداری می باشد ، رشته حسابداری و حسابرسی این دانشگاه در دانشکده اقتصاد و در سه دوره کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری به علاقمندان ارائه می شود.

هزینه تحصیل رشته حسابداری در اسلواکی چقدر است؟

شهریه دانشگاه های دولتی برای تحصیل به زبان انگلیسی در این رشته سالانه حداکثر 3 هزار یور می باشد و هستند مراکزی که نرخ شهریه های کمتری را هم اخذ می کنند. البته قابلیت تحصیل رایگان هم دراین کشور وجود دارد و یکی از اولین شروط آن تحصیل به زبان اسلواکیایی است.

هزینه زندگی دانشجویی در اسلواکی چقدر است؟

در این کشور یک دانشجو با ماهانه 500 یورو قادر خواهد بود که زندگی مناسبی را برای خود دست و پا کند.

آیا برای تحصیل رشته حسابداری در اسواکی نیاز به ارائه مدرک زبان خواهد بود؟

دانشگاه ها در اسلواکی مدرک زبان از دانشجویان طلب نمی کنند که این هم یک مزیت بسیار خوب است ، علاوه بر آن به راحتی می توانید با این زبان با مردم ارتباط برقرار کنید چون اکثر مردم قادر به صحبت با زبان انگلیسی می باشند.

حقوق یک حسابدار در اسلواکی چقدر است؟

به طور کلی شخصی که در حسابداری و امور مالی در اسلواکی کار می کند معمولاً حقوق بین 900 یورو ( کمترین ) تا 4510 یورو (بالاترین ، که این مبلغ در مواردی حتی خیلی بیشتر هم می تواند باشد ) در ماه می تواند درآمد کسب نمایند.

با سپاس از شما که تا پایان این مطلب ما را همراهی نمودید ، امیدواریم که مطالب مفید و کارآمدی در رابطه با تحصیل رشته حسابداری در اسلواکی را به شما عزیزان ارائه کرده باشیم ، با ما در موسسه مهاجرتی رجبی در تماس باشید و ما را از نقطه نظرات خود ، انتقادات و پیشنهادات مطلع نمایید و در صورت هرگونه ابهام از مشاوره های کارشناسان ما بهره مند گردید ، مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز در خدمت شما عزیزان هستند ، همچنین توصیه می کنیم مقاله تحصیل رشته اقتصاد در اسلواکی را نیز بخوانید ، این دو رشته معمولا به هم نزدیک هستند و شرایط تحصیلی مشابهی دارند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *