تحصیل رشته مهندسی مکانیک در روسیه

Picture of مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته مهندسی مکانیک در روسیه
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته مهندسی مکانیک در روسیه انتخابی شایسته برای علاقمندان تحصیل در رشته های مهندسی در خارج از کشور است ، صنعت مهندسی یکی از بزرگترین کارفرمایان در روسیه است ، حدود 35 درصد از جمعیت شاغل در این کشور در زمینه های مهندسی مشغول به کار هستند ، بنابراین فارغ التحصیلان رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه های روسیه بیکار نخواهند ماند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در این کشور با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس بگیرید.

فارغ التحصیلان رشته مهندسی مکانیک مهندسان طراح و فناور هستند که برای توسعه ، تعمیر و تشخیص تجهیزات صنعتی ، تولیدی یا خانگی و به منظور ارتقای کیفیت تحقیقات علمی انجام می دهند.

انگیزه برای تحصیل رشته مهندسی مکانیک در روسیه ممکن است در بین دانشجویان متفاوت باشد ، برای برخی از دانشجویان داشتن یک شغل موفق و پردرآمد و برای برخی دیگر کمک به جوامع خود در آینده می تواند انگیزه تحصیل در این رشته باشد.

فرقی نمی کند انگیزه انتخاب این رشته تحصیلی چیست مهم این است که رشته خوبی را انتخاب کرده اید و آینده شغلی خود را تضمین کرده اید ، مهندسی مکانیک در روسیه شاخه بزرگی از صنعت روسیه است؛ مهندسی مکانیک 12 درصد از حجم خروجی صنعت روسیه را به خود اختصاص می دهد ، از مهمترین صنایع مرتبط با مهندسی مکانیک می توان به صنایع هوایی ، کشتی سازی ، خودروسازی ، مهندسی راه آهن ، صنایع دفاعی ، صنایع فضایی ، برق ، کشاورزی و موتورسازی اشاره کرد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در دانشگاه های معتبر روسیه ، مقاله تحصیل در روسیه را بخوانید.

تحصیل رشته مهندسی مکانیک در روسیه

بررسی تحصیل رشته مهندسی مکانیک در روسیه

تحصیل رشته مهندسی مکانیک در روسیه با مقطع کارشناسی آغاز می شود ، مهندسی مکانیک در مقطع کارشناسی چندین تخصص قدیمی را به طور همزمان ترکیب کرده است که به پروفایل های مربوطه تبدیل شده اند ، دانشجویان محصل در این رشته بسته به خواسته ها و عملکرد تحصیلی خود می توانند مهارت های اولیه ای را کسب کنند که به آنها امکان می دهد در سمت تکنسین کار کنند یا تحصیلات خود را در یک کارشناسی ارشد ادامه دهند آن ها می توانند در رشته های گرافیک مهندسی ، مکانیک فنی ، فناوری مصالح سازه ، مهندسی برق و الکترونیک ، مکانیک سیالات و گاز ها و غیره ادامه تحصیل دهند ، پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد فرصت تحصیل در مقطع دکتری برای علاقمندان وجود دارد.

تحصیل رشته مهندسی مکانیک در روسیه به صورت پاره وقت و تمام وقت می باشد ، مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری به ترتیب 4 سال ، 2 سال و 4 سال طول می کشد.

مهندسی مکانیک به عنوان یکی از زیرشاخه های رشته مهندسی و فناوری ، به دانش پیشرفته ریاضی ، فیزیک ، مهارت ‌های حل مسئله و همچنین توانایی کار تحت فشار نیاز دارد ، برای پذیرش در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه های روسیه اتمام دوره دبیرستان الزامی است.

مدارک پذیرش رشته مهندسی مکانیک در روسیه

 • مدرک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی در رشته های ریاضی و تجربی ( تحصیل کارشناسی)
 • مدرک کارشناسی ( تحصیل کارشناسی ارشد)
 • نمرات بالا در دروس ریاضی و فیزیک
 • ریز نمرات دبیرستان
 • گواهی تسلط به زبان روسی ( تحصیل به زبان روسی )
 • گواهی تسلط به زبان انگلیسی ( تحصیل به زبان انگلیسی )
 • گواهی عدم سوپیشینه کیفری
 • گواهی تمکن مالی

بهترین دانشگاه های مهندسی مکانیک روسیه

روسیه به عنوان پهناورترین کشور جهان دارای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی متعددی است که در تمامی رشته های تحصیلی به ویژه رشته های مهندسی در سطح جهان به خوبی درخشیده اند ، اغلب دانشگاه های این کشور در بین دانشگاه های برتر در رتبه بندی های معتبر جهان مانند تایمز ، QS و شانگهای قرار دارند ، در ادامه با تعدادی از بهترین دانشگاه های مهندسی مکانیک روسیه آشنا خواهیم شد.

بهترین دانشگاه های مهندسی مکانیک روسیه

دانشگاه فنی دولتی باومان مسکو BMSTU

دانشگاه فنی دولتی باومان مسکو BMSTU یک دانشگاه فنی عمومی (پلی تکنیک) واقع در مسکو روسیه است و قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین دانشگاه فنی روسیه است که مدرک کارشناسی ، کارشناسی ارشد و مدرک دکترا را در رشته های مختلف مهندسی و علوم کاربردی ارائه می دهد.

دانشگاه فنی دولتی باومن مسکو دارای 19 دپارتمان آموزش تمام وقت است ، بیش از 19000 دانشجو در BMSTU تحصیل می‌کنند و تخصص ‌ها همه طیف ماشین ‌سازی مدرن و ابزار سازی را پوشش می‌دهند ، بیش از 320 دکترای علوم ( مدرک روسی بالاتر از PhD) و 2000 داوطلب علوم ( مشابه دکترا ) در BMSTU تدریس می شود ، بخش های اصلی دانشگاه هشت بخش علمی و آموزشی است ؛ هر کدام از شاخه های علمی و آموزشی تشکیل شده است ، چندین شعبه نیز وجود دارد که با زمینه های خاصی از صنعت سروکار دارند.

این دانشگاه دارای دانشکده های مهندسی تجارت و مدیریت ، علوم کامپیوتر و سیستم های کنترل ، مهندسی پزشکی ، تکنولوژی الکترونیک و لیزر ، روباتیک و اتوماسیون مجتمع ، مهندسی مکانیک ، مهندسی قدرت ، تکنولوژی های مهندسی مکانیک ، علوم بنیادی ، دانشکده برنامه های آموزشی بین المللی و گروه حقوق ، مالکیت فکری و کارشناسی حقوقی می باشد.

دانشگاه ایالتی پلی تکنیک سن پترزبورگ

دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ دارای سابقه ای طولانی مدت و موفق بیش از 100 سال است که در آن تعداد زیادی اکتشافات و اختراعات مهم انجام شده است ، این دانشگاه در سال 1899 تأسیس شد و SPbPU اخیرا به “دانشگاه تحقیقات ملی” تبدیل شده است که یک رهبر شناخته شده روسی و بین المللی در زمینه آموزش مهندسی و اقتصادی با زیرساخت های آموزشی، علمی و نوآوری غنی است ؛ به سرپرستی دانشمندان برجسته ، مراکز صلاحیت جدیدی در حوزه های علمی اولویت دار تأسیس شد.

این دانشگاه با بیش از 100 شرکت بین المللی پیشرو برای انجام تحقیقات عمیق از طریق درخواست های آنها ، مشارکت موفقی را توسعه داده است.

امروزه این دانشگاه با بیش از 26000 دانشجو و تعداد دانشجویان خارجی به سرعت در حال افزایش، دانشگاه پیشرو روسیه است ، این دانشگاه عضو برنامه تعالی تحصیلی در بین دانشگاه های روسیه “5-100-2020” است که در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS و آموزش عالی تایمز ذکر شده است که در آن جایگاه 113 را در بین دانشگاه های اروپایی دارد ، این دانشگاه در زمینه های علوم طبیعی ، مهندسی ، اقتصاد و علوم انسانی فعالیت های آموزشی و پژوهشی انجام می دهد.

دانشگاه دوستی مردم روسیه ( دانشگاه RUDN)

دانشگاه رادن دانشگاه دوستی مردم یک موسسه آموزشی و تحقیقاتی واقع در جنوب مسکو است ، این دانشگاه توسط وزارت آموزش روسیه به عنوان سومین دانشگاه برتر این کشور پس از دانشگاه دولتی مسکو و دانشگاه دولتی سن پترزبورگ رتبه بندی شده است ، این موسسه در سال 1960 با عنوان دوستی مردم تاسیس شد ؛ هدف اعلام شده آن در طول اوج جنگ سرد کمک به کشورهای در حال توسعه ، عمدتا در آسیا ، آفریقا و آمریکای جنوبی ، از طریق ارائه آموزش عالی و آموزش حرفه ای بود ؛ دانشجویان بسیاری از کشورهای پیشرفته نیز در این دانشگاه حضور داشتند.

امروزه دانشگاه RUDN یکی از موسسات آموزش عالی دولتی پیشرو روسیه است ، این تنها دانشگاه در جهان است که هر ساله دانشجویان 145-150 کشور را متحد می کند ؛ این دانشگاه دارای ساختار چند نمایه ای از دانشکده ها و رشته های تحصیلی است که برای دانشگاه های کلاسیک جهان معمول است ، بیش از 77 هزار فارغ التحصیل این دانشگاه در 170 کشور جهان کار می کنند ، در حال حاضر بیش از 29 هزار دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد از 140 کشور جهان در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

این دانشگاه از موسسه فنی کشاورزی ، دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی ، آکادمی مهندسی ، موسسه پزشکی ، دانشکده علوم ، زبان شناسی ، اکولوژی ، اقتصاد و موسسه حقوق تشکیل شده است.

در رشته های مهندسی ، معمولا برترین دانشگاه های روسیه برای دانشجویان همان دانشگاه های معرفی شده در بالا هستند ، در مقاله تحصیل رشته کامپیوتر در روسیه هم با دانشگاه های معتبر برای تحصیل این رشته آشنا خواهید شد.

هزینه تحصیل مهندسی مکانیک در روسیه

به طورکلی هزینه تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی روسیه مقرون به صرفه است ، البته هزینه تحصیل در این کشور بسته به رشته و مقطع تحصیلی ، همچنین دانشگاه محل تحصیل متفاوت است ،بنابراین هزینه تحصیل رشته مهندسی مکانیک در روسیه بین 2000 تا 5000 دلار برای هر سال تحصیلی است.

هزینه تحصیل مهندسی مکانیک در روسیه

دانشجویان بین المللی برای پوشش هزینه های زندگی خود به حدود 300 تا 600 یورو در ماه نیاز دارند ، این هزینه شامل مسکن ، مواد غذایی ، حمل و نقل و فعالیت های اجتماعی می شود.

همچنین روسیه به دانشجویان خود خدمات بیمه ای ارائه میدهد که جزئیات آن را می توانید در مقاله خدمات بیمه به دانشجویان در روسیه بخوانید.

زبان تحصیل مهندسی مکانیک در روسیه

همان گونه که مشخص است زبان رسمی کشور روسیه زبان روسی است و در موسسات آموزشی این کشور دروس به زبان روسی برگزار می شوند ، البته در سطح کارشناسی ارشد و به ویژه دکتری امکان تحصیل به زبان انگلیسی در برخی رشته های تحصیلی وجود دارد ، برای تحصیل رشته مهندسی مکانیک در روسیه به زبان روسی تسلط در سطح B2 و برای تحصیل به زبان انگلیسی تسلط به زبان انگلیسی نمره آیلتس 6 به بالا مورد نیاز است.

چارت درسی مهندسی مکانیک در دانشگاه های روسیه

دانشجویان در این برنامه مهارت ‌هایی را در طراحی ، نصب و بهره ‌برداری از ماشین ‌های ابزار، سیستم ‌های ماشین ابزار ، کارخانه‌ های خودکار ، خطوط خودکار و همچنین اجزای آن ‌ها ، بهینه سازی چیدمان، ترکیب و پارامتر های تجهیزات جانبی کسب می کنند.

آموزش شامل استفاده از روش های نوین فناوری اطلاعات است ، مطالعه مبانی مدل‌سازی و روش‌های تحقیق تجربی فرآیند های پردازش مکانیکی و فیزیکی- فنی به منظور تعیین پارامتر های تجهیزاتی که عملکرد عملیات فن‌آوری مشخص را تضمین می‌کنند و به افزایش بهره ‌وری ، کیفیت ، دوستی محیط‌زیست و کارایی اقتصادی کمک می‌کنند.

دانشجویان محصل در این رشته ملزم به گذراندن 240 واحد درسی هستند ، در طول این دوره دانشجویان ملزم به گذراندن دروس اختیاری و دروس اجباری شامل اقتصاد و مدیریت تولید ماشین آلات ، مکانیک نظری و کاربردی ، ریاضیات عالی ، جبر خطی و هندسه تحلیلی ، شبیه سازی ریاضی ، اجزای فیزیک حالت جامد ، فیزیک ، ترمودینامیک ، هندسه توصیفی و گرافیک مهندسی ، فناوری مصالح ساختمانی ؛ مترولوژی، استانداردسازی و صدور گواهینامه ؛ مکانیک سیالات ، مهندسی برق ، الکترونیک ، ایمنی زندگی ، فناوری مهندسی مکانیک ، مکانیک مهندسی ، مقاومت مصالح ، نظریه ماشین ها و مکانیسم ها ، عناصر ماشین و طراحی ، علم مواد ساختمانی ، ماشین های هیدرولیک و هیدروپنومودرایو ، مترولوژی فنی در مهندسی مکانیک ، فناوری مهندسی مکانیک ، اتوماسیون تولید ماشین آلات ، نظریه تصمیم گیری مسائل اختراعی ، طراحی به کمک کامپیوتر برای تجهیزات الکتریکی ، طراحی دپارتمان های مونتاژ ماشین هستند.

از دیگر رشته های جذاب و معتبر در روسیه ، رشته های وابسته به نفت است ، روسیه در زمینه های مهندسی نفت در جهان پیشرو است ، مقاله تحصیل رشته مهندسی نفت در روسیه را هم بخوانید.

گرایش های رشته مهندسی مکانیک در روسیه

اگرچه جهان ممکن است انقلاب صنعتی چهارم را تجربه کند ، هنوز راه‌ های زیادی برای رشد و توسعه مهندسی مکانیک وجود دارد تا فرصت‌ های بسیار بیشتری را برای کسانی که در این بخش کار می‌کنند باز می‌کند ، تحصیل رشته مهندسی مکانیک در روسیه مانند هر رشته تحصیلی دیگری دارای گرایش هایی است که شامل موارد زیر است.

گرایش های رشته مهندسی مکانیک در روسیه

مکانیک سیالات

مکانیک سیالات ، شاخه ای از علم که به مطالعه سیالات ( مایعات و گاز ها ) در حالت سکون یا حرکت می پردازد، موضوع مهمی در مهندسی عمران، مکانیک و شیمی است ، شاخه های مختلف آن شامل استاتیک سیالات، سینماتیک سیالات و دینامیک سیالات می باشد.

مکانیک جامدات

مکانیک جامدات که با نام مکانیک جامدات نیز شناخته می‌شود ، شاخه‌ای از مکانیک پیوسته است که به مطالعه رفتار مواد جامد به ‌ویژه حرکت و تغییر شکل آنها تحت تأثیر نیرو ها ، تغییرات دما ، تغییرات فاز و سایر عوامل خارجی یا داخلی می‌پردازد ؛ مکانیک جامدات برای مهندسی عمران ، هوافضا ، هسته ای ، بیوپزشکی و مهندسی مکانیک ، برای زمین شناسی و برای بسیاری از شاخه های فیزیک مانند علم مواد اساسی است ؛ در بسیاری از زمینه های دیگر مانند درک آناتومی موجودات زنده و طراحی پروتز های دندانی و ایمپلنت های جراحی کاربرد های خاصی دارد.

مهندسی ساخت

مهندسی ساخت به شاخه ای از مهندسی مکانیک اطلاق می شود که بر توسعه ، بهره برداری و نگهداری سیستم های تولیدی متمرکز است ، مهندسان تولید باید در مورد بهترین فناوری ها و فرآیند ها برای تولید یک محصول خاص و طراحی کارخانه ای که در آن توسعه می یابد، مشاوره دهند.

این رشته مهندسی مفاهیم و ایده‌های مشترک بسیاری با سایر رشته‌های مهندسی مانند مهندسی مکانیک، شیمی، برق و صنایع دارد و نیاز به توانایی برنامه ریزی شیوه های تولید ،تحقیق و توسعه ابزارها ، فرآیند ها، ماشین آلات و تجهیزات و ادغام امکانات و سیستم های تولید محصولات با کیفیت با صرف بهینه سرمایه دارد.

تحصیل دکترا مهندسی مکانیک در روسیه

سومین و آخرین مقطع تحصیلی در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه های روسیه مقطع دکتری است ، دانشجویان متقاضی تحصیل در این مقطع بایستی دوره کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی مکانیک یا یک رشته وابسته گذرانده باشد ، علاوه بر این لازم است موضوع پایان نامه خود را انتخاب کرده پروپوزال خود را آغاز کرده و از بین اساتید موجود در بین اساتید عضو هیئت علمی موجود در دانشگاه های مورد نظر یکی را به عنوان استاد راهنمای خود انتخاب کنید و پرپوزال خود را برای ایمیل استاد ایمیل کنید.

این استاد راهنما وظایف یک معلم خصوصی را انجام می دهد و به دانشجو کمک می کند تا یک برنامه مطالعه ایجاد کند و مطمئن شود که در مسیر درستی با تحقیق خود هست ، مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری مهندسی مکانیک در روسیه بین 3 تا 4 سال است ؛ هزینه تحصیل دکترا در روسیه بسته به دوره و دانشگاه بسیار متفاوت است ، میانگین حدود 4000 یورو در سال است اما هزینه های تحصیل می تواند به 1000 یورو یا تا 5900 یورو برسد.

مزایا و معایب تحصیل مهندسی مکانیک در روسیه

روسیه یکی از قطب های تحصیل برای دانشجویان ایرانی است ، این کشور هر ساله پذیرای دانشجویان از سراسر جهان است و فرصت های بسیاری را برای دانشجویان خود فراهم می کند ، البته تحصیل در این کشور با معایبی همراه است که بایستی از آن ها مطلع بوده و در هنگام تصمیم گیری به آن ها توجه داشت ، در ادامه با مزایا و معایب تحصیل مهندسی مکانیک در روسیه آشنا می شویم.

مزایا و معایب تحصیل مهندسی مکانیک در روسیه

مزایای تحصیل رشته مهندسی مکانیک در روسیه

 • هزینه تحصیل رشته مهندسی مکانیک در روسیه مقرون به صرفه است.
 • دانشگاه های مهندسی مکانیک در روسیه معتبر است.
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری وجود دارد.
 • بازار کار پس از فارغ التحصیلی از رشته مکانیک بسیار مناسب است.

معایب تحصیل رشته مهندسی مکانیک در روسیه

 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی در رشته مهندسی مکانیک در مقطع کارشناسی کم است.
 • پذیرش در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه های روسیه دشوار است.
 • فرصت های کار برای فارغ التحصیلان بین المللی در روسیه کم است.

بازار کار روسیه پس از تحصیل رشته مهندسی مکانیک

همان گونه که پیش از این بیان کردیم روسیه بازار کار عالی برای رشته های مهندسی دارد ، فارغ التحصیلان رشته مهندسی مکانیک می توانند به عنوان تکنسین و مهندسان جوان در شرکت های مجتمع ماشین سازی کار کنند ، مسئولیت های آنها شامل نظارت بر رعایت استاندارد های مختلف ، نظارت بر فرآیند تولید ، مدیریت منابع انسانی ، تنظیم و تعمیر تجهیزات ، ارزیابی کیفیت قطعات ساخته شده و ماشین آلات تمام شده است ، اغلب آنها کسانی هستند که مسئولیت رعایت فناوری های ایمنی در شرکت را بر عهده دارند و در تحقیقات لجستیک شرکت می کنند.

فردی که به عنوان مهندس مکانیک در روسیه کار می کند معمولا حدود 90200 روبل در ماه درآمد دارد ، دستمزد ها از 46900 روبل تا 138000 روبل متغیر است.

اگر قصد دارید پس از اتمام تحصیلات در روسیه بمانید و کار کنید باید با قوانین حاکم بر بازار کار این کشور به خوبی آشنا باشید ، مقاله کار در روسیه برای پاسخگویی به تمام سوالات شما در این زمینه تقدیم شده است.

سوالات پر تکرار تحصیل مهندسی مکانیک در روسیه

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا مطالب مفیدی در خصوص تحصیل رشته مهندسی مکانیک در روسیه را ارائه دادند ، با ما از طریق بخش دیدگاه در تماس باشید.

تحصیل رشته مهندسی مکانیک در روسیه چقدر طول می کشد؟

تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در روسیه به صورت پاره وقت و تمام وقت می باشد ، مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری به ترتیب 4 سال ، 2 سال و 4 سال طول می کشد.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته مهندسی مکانیک در روسیه کدام است؟

دانشگاه فنی دولتی باومان مسکو BMSTU یک دانشگاه فنی عمومی (پلی تکنیک) واقع در مسکو روسیه است و قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین دانشگاه فنی روسیه است که مدرک کارشناسی ، کارشناسی ارشد و مدرک دکترا را در رشته های مختلف مهندسی و علوم کاربردی ارائه می دهد.

هزینه تحصیل رشته مهندسی مکانیک در روسیه چقدر است؟

هزینه تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در روسیه بین 2000 تا 5000 دلار برای هر سال تحصیلی است. دانشجویان بین المللی برای پوشش هزینه های زندگی خود به حدود 300 تا 600 یورو در ماه نیاز دارند ، این هزینه شامل مسکن ، مواد غذایی ، حمل و نقل و فعالیت های اجتماعی می شود.

زبان تحصیل رشته مهندسی مکانیک در روسیه چیست؟

همان گونه که مشخص است زبان رسمی کشور روسیه زبان روسی است و در موسسات آموزشی این کشور دروس به زبان روسی برگزار می شوند ، البته در سطح کارشناسی ارشد و به ویژه دکتری امکان تحصیل به زبان انگلیسی در برخی رشته های تحصیلی وجود دارد.

شرایط تحصیل رشته مهندسی مکانیک در روسیه در مقطع دکترا به چه صورت است؟

مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری مهندسی مکانیک در روسیه بین 3 تا 4 سال است ؛ هزینه تحصیل دکترا در روسیه بسته به دوره و دانشگاه بسیار متفاوت است ، میانگین حدود 4000 یورو در سال است اما هزینه های تحصیل می تواند به 1000 یورو یا تا 5900 یورو برسد.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، تحصیل رشته مهندسی مکانیک در روسیه را به عنوان یکی از شاخه های جذاب مهندسی با آینده درخشان بررسی کردند ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر تهران و شیراز موسسه تماس بگیرید ، همچنین پیشنهاد می کنیم ، مقاله مهاجرت به روسیه را بخوانید و با تمامی راه های قانونی ورود و اخذ اقامت دائم به این کشور آشنا شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه