تحصیل رشته علوم سیاسی در استرالیا

تحصیل رشته علوم سیاسی در استرالیا
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته علوم سیاسی در استرالیا بعد از رشته های مدیریت و تجارت از محبوبیتی زیادی برخوردار است و از آنجا که استرالیا کشوری است که از هر ملیت و قومی در آن تحصیل می کنند ، در حال حاضر دانشجویان ایرانی زیادی در این کشور مشغول به تحصیل هستند و البته امکانات بالای تحصیلی و آموزش دانشجویان بین المللی فراوانی را به آن جذب کرده است.

رشته علوم سیاسی یکی از زیر شاخه های رشته علوم انسانی و اجتماعی می باشد که در کشور استرالیا به این شاخه توجه قابل ملاحظه ای می شود ؛ در ادامه این مقاله اطلاعات مفید و قابل توجهی در مورد تحصیل در رشته علوم سیاسی در استرالیا توسط مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) فراهم آمده است اما می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی با همکاران ما در دفاتر تهران و شیراز ارتباط برقرار کرده و سوالات خود را بپرسید.

پیش تر هم در همین سایت در خصوص شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا و سیستم آموزش عالی این کشور به طور کامل در مقاله تحصیل در استرالیا سخن گفته ایم که شما را به خواندن آن مقاله هم دعوت می کنیم.

علوم سیاسی یکی از رشته های پر طرف دار در دنیا محسوب می شود و افرادی که در زمینه های سیاسی و دولتی علاقه مند به فعالیت هستند می توانند در این رشته محبوب تحصیل کنند ، رشته علوم سیاسی در سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های این کشور تدریس می شود و از آنجاییکه زبان این کشور انگلیسی می باشد زبان تدریس آن نیز انگلیسی می باشد و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند در زمینه های شغلی همچون روزنامه نگاری ، تحلیل و طراحی سیاسی ، محقق سیاسی ، ارتباط عمومی و خدمات عمومی به فعالیت بپردازند.

تحصیل رشته علوم سیاسی در استرالیا

بورسیه های تحصیلی رشته علوم سیاسی در استرالیا

بورسیه های تحصیل رشته علوم سیاسی در استرالیا به معنای تحصیل کاملا رایگان نیست و معمولا بورسیه ها شامل کمک هزینه هایی برای تحصیل دانشجویان ممتاز است که مبلغی معادل 5000 الی 10000 دلار در هر سال می باشد و معمولا فرصت دریافت بورسیه در این رشته کمی محدودتر است.

بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در تمام رشته ها و تمامی دانشگاه های استرالیا وجود دارد و دانشگاه ملبورن نیز در مقطع دکترا در رشته علوم سیاسی بورسیه های کمکی به دانشجویان ممتاز بین المللی می دهد.

دانشگاه های ایتالیا هم بورسیه های جذابی به دانشجویان خود ارائه می دهند ؛ مقاله تحصیل در ایتالیا را بخوانید تا با انواع بورسیه های استانی و دولتی دانشگاه های ایتالیا آشنا شوید.

بهترین دانشگاه های علوم سیاسی در استرالیا

تحصیل رشته علوم سیاسی در استرالیا از توجه ویژه ای برخوردار است به طوریکه در شاخه علوم انسانی رتبه اول به رشته علوم سیاسی و زیر شاخه های آن می رسد.

بهترین دانشگاه های علوم سیاسی در استرالیا

دانشگاه های استرالیا از کیفیت آموزشی بالایی برخوردار هستند و از اینرو دانشجویان بین المللی فراوانی را به خود جذب می کنند ، در ادامه چند مورد از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته علوم سیاسی را به شما معرفی کرده ایم.

دانشگاه ملی استرالیا

دانشگاه ملی استرالیا دانشگاهی است که شهرت جهانی دارد و در شهر کنبرا واقع گردیده است ، این دانشگاه در سال 1946 تاسیس گردید و تنها دانشگاهی در استرالیا است که توسط پارلمان استرالیا ساخته شده است ، از میان اعضای هیات علمی این دانشگاه شش نفر ح برنده جایزه نوبل نیز گردیده اند ، رشته علوم سیاسی در این دانشگاه در رشته ها و مقاطع زیر ارائه می گردد :

 • کارشناسی روابط بین الملل
 • کارشناسی روابط بین الملل ( در آسیا )
 • کارشناسی مطالعات امنیتی بین الملل
 • کارشناسیی علوم سیاسی
 • کارشناسی فلسفه ، اقتصاد و سیاست
 • کارشناسی سیاست عمومی
 • کارشناسی ارشد روابط بین الملل
 • کارشناسی ارشد حقوق نظامی
 • کارشناسی ارشد علوم استراتژیک
 • کارشناسی ارشد سیاست عمومی
 • کارشناسی ارشد امنیت ملی
 • کارشناسی ارشد علوم دفاعی و نظامی
 • دکترا علوم استراتژیک ، سیاسی ، بین المللی و فلسفه
 • دکترا فلسفه و امنیت ملی
 • دکترا فلسفه ، مدرسه کرافورد علوم سیاسی

زبان تحصیل این دانشگاه انگلیسی می باشد که این امر موقعیت بسیار مناسبی برای دانشجویان ایرانی می باشد و تنها دانشجویان باید مدرک معتبر زبان انگلیسی که همان تافل و آیلتس است را ارائه دهند.

شرایط پذیرش دانشگاه ملی استرالیا

دانشجویان بین المللی که قصد ورود در مقطع کارشناسی در این دانشگاه را دارند باید ابتدا با شرکت در دوره های کوتاه که معمولا یک ساله هستند و پس از قبولی در آن می توانند در مقطع کارشناسی رشته مورد نظر خود مشغول به تحصیل شوند ، اگر می خواهید در مقطع کارشناسی ارشد وارد این دانشگاه شوند باید مدرک کارشناسی را به همراه ریزنمرات و معدل قابل قبول ارائه دهند و برای ورود در مقطع دکترا باید مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد را با ریزنمرات و معدل ارائه داد.

دانشگاه ملبورن استرالیا

دانشگاه ملبورن یکی از برترین برنامه های مطالعات علوم سیاسی و روابط بین الملل را در منطقه دارد ، این دانشگاه در دو حوزه پژوهش و تدریس شهرت عالی دارد و دانشجویان این رشته در این دانشگاه می توانند در زمینه های سیاسی دولت ، خدمات عمومی ، فعالبت های مدنی ، دیپلماسی و روابط بین الملل به صورت خصوصی و عمومی فعالیت داشته باشند و از نزدیک وارد این گونه فعالیت ها شوند که برای آینه کاری شان بسیار مفید است.

در این دانشگاه اعضای متخصص فراوانی در این رشته و زیر شاخه های آن فعالیت دارند که در ادامه چند مورد را نام می بریم که می توانید با مراجعه به سایت رسمی این دانشگاه به ایمیل و شماره دفتر آن ها دسترسی پیدا کنید.

 • دکتر اریک باککسکوف مدرس ارشد سیاست عمومی
 • دکتر کلایتون چین مدرس ارشد تئوری های سیاسی
 • پرفسور روبین اکرسلی پرفسور علوم سیاسی
 • پرفسور جنی لویس پرفسور علوم سیاسی عمومی

در دانشگاه ملبورن در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد چندین برنامه حرفه ای تدریس انجام می شود که هر کدام رویکرد متمایزی را برای مطالعه سیاست و چالش های حکمرانی ارائه می دهد ، همچنین گروه فعالی در این زمینه ار دانشجویان تحصیلات تکمیلی نیز وجود دارد.
برخی از رشته های علوم سیاسی در مقاطع مختلف :

 • کارشناسی مطالعات سیاسی و بین الملل
 • کارشناسی مطالعات سیاسی و بین الملل درجه ممتاز
 • کارشناسی ارشد روابط بین الملل
 • کارشناسی ارشد سیاست عمومی و مدیریت

شرایط پذیرش دانشگاه ملبورن

اگر به عنوان دانشجوی بین الملل می خواهید در دانشگاه ملبورن و در مقطع کارشناسی تحصیل کنید باید دو ترم تمام وقت را در دوره ای مخصوص دانشجویان بین المللی بگذرانید که جایگزین سال دوازدهم متوسطه می باشد و باید در آزمون پایانی آن قبول شوید.

برای ورود در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا باید مدرک کارشناسی و برای دکترا هر دو مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را با ریزنمرات و معدل ارائه کنید ، در مقطع دکترا اگر کار تحقیقاتی که در سایت معتبری پذیرفته شده است را رائه دهید شانس بیشتری برای پذیرش خواهید یافت ، مدرک زبان آیلتس و یا تافل نیز در هر سه مقطع مورد نیاز است که باید حداقل مربوط به دو سال قبل باشد.

دانشگاه دیکین استرالیا

دانشگاه دیکین جزو یک درصد دانشگاه های برتر در دنیا می باشد که در شهر ملبورن واقع گردیده است ، این دانشگاه جزو 50 دانشگاه جوان در جهان است و در طول 10 سال متوالی این دانشگاه بالاترین رتبه رضایت دانشجویان را به خود اختصاص داده است که این امر سبب جذب دانشجویان بیشتری به این دانشگاه گردیده است.

در حال حاضر بیش 10هزار دانشجوی بین المللی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند ، برخی از دانشجویان فارغ التحصیل این دانشگاه که جزو افراد مشهور شده اند عبارتند از جولی اتوود ( عضو مجمع قانونگذاری ) ، کارولین روزنامه نگار و هاردی مدیر عامل یونیسف ، پرفسور بنجامین عیسی خان و دکتر ماریا رای در رشته علوم سیاسی در این دانشگاه فعالیت می کنند که در زمان تحصیل در این رشته در دانشگاه شما را پشتیبانی می کنند.

شرایط پذیرش

این دانشگاه نیز مانند سایر دانشگاه های استرالیا مدرک دیپلم کسب شده در ایران را کامل قبول ندارد و باید حتما در دوره های اولیه که معادل همان مقطع پیش دانشگاهی است شرکت کنید و بتوانید نمره قابل قبول را کسب نمایید.

اگر دوره متوسطه را در استرالیا و شهرهای آن گذرانده باشید دیگر نیاز به گذراندن این دوره ندارید ، در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا باید مدارک کسب شده قبلی تان را با ریز نمرات و معدل ارائه کنید و هر چه مدرک قبلی تان از دانشگاه معتبرتری چه از ایران و چه در خارج از ایران باشد میزان شانس قبولی تان نیز بالاتر می رود.

هزینه های تحصیل علوم سیاسی در استرالیا

تحصیل در خارج از کشور معمولا هزینه های بیشتری را در بر خواهد داشت و دانشگاه های استرالیا نیز تقریبا دانشگاه های گرانی محسوب می شوند ، رشته علوم سیاسی اما از رشته های کم هزینه در این دانشگاه ها می باشد ، هزینه های تحصیل رشته علوم سیاسی در استرالیا در مقطع کارشناسی رشته های این دانشگاه و از جمله علوم سیاسی معادل ده هزار الی بیست و شش هزار دلار آمریکا در هر سال می باشد.

هزینه های تحصیل علوم سیاسی در استرالیا

هزینه های مقطع کارشناسی ارشد بین ۱۴ هزار الی ۲۶ هزار دلار در هر سال است که این هزینه ها برای مقطع دکترا معادل ۱۵ الی ۲۶ هزار دلار است و علاوه بر این هزینه ، هزینه های زندگی ، ویزا و سفر نیز وجود دارند که تقریبا هزینه های بالایی می شوند.

برای مثال هزینه سالانه در رشته علوم سیاسی در دانشگاه ملی استرالیا در مقطع کارشناسی بین ۲۶ الی ۳۱ هزرا دلار در هر سال است.

اگر به تحصیل در کشور های اروپایی هم علاقه دارید ، برای تحصیل ارزان به پرتغال بروید ؛ در مقاله تحصیل در پرتغال ، هزینه دانشگاه های معتبر این کشور را بخوانید.

چارت درسی رشته علوم سیاسی در استرالیا

چارت درسی تحصیل رشته علوم سیاسی در استرالیا کاملا متفاوت است و هر رشته دارای چارت درسی منحصر به فرد است که تنها با ارتباط برقرار کردن با دانشگاه می توانید آن را دریافت کنید ، اما به طور کلی برنامه تحصیلی این رشته به صورت زیر ارائه می گردد :

کلاس های سال اول

کلاس های سال اول مقدمه ای بر مطالعه سیاست و راه های موجود برای مطالعه در این زمینه است ، دانشجویان علاقه مند به مدیریت ، ایده های سیاسی و اقتصاد سیاسی باید در سال اول در سه کلاس مقدماتی اولیه شرکت کنند و در ترم دوم سال اول نمره 100 را بگیرند ، مهارت دانشجویان در تحلیل های سیاسی بالاتر می رود و این کلاس ها شامل ارائه های بزرگ و بحث های گروهی است.

کلاس های سال دوم

در کلاس سال دوم ، دانشجویان به کاوش های علوم سیاسی در چهار حوزه ارتباط بین الملل ، نظریه های سیاسی ، سیاست های مقایسه ای و قانون تمرکز میکنند. ،کلاس های سال دوم شامل ارائه و بحث های کوچک در جلسات است.

کلاس های سال سوم

در این سال دانشجویان کلاس های تخصصی بیشتری را در موضوعات تخصصی تر کار می کنند. ،کلاس های سال سوم شامل متن های قدیمی تر ، ارائه ، کلاس های تحقیقاتی و بحث های سیاسی است.

کلاس های سال چهارم

در کلاس های سال چهارم تحقیقات عمیق و تخصصی در موضوعات سیاسی کار می شود ، کلاس های این سال کوچکتر هستند و با تعداد نفرات کمتری برگزار می گردند که معمولا بیست دانشجو در آن ها حضور میابند.

مزایا و معایب تحصیل رشته علوم سیاسی در استرالیا

تحصیل رشته علوم سیاسی در استرالیا مانند سایر دانشگاه های سرتاسر دنیا مزایا و معایبی دارد که معمولا مزایای آن به قدری قوی هستند که سبب جذب دانشجویان بین المللی می گردند ، در ادامه به بررسی چند مورد از مزایا و معایب تحصیل در دانشگاه های استرالیا می پردازیم.

مزایا و معایب تحصیل رشته علوم سیاسی در استرالیا

مزایا :

 • استاندارد بالای زندگی
 • کم بودن سطح جرم ها و بالابودن امنیت
 • تحصیلات با کیفیت بالا و کلاس های آکادمیک
 • تحصیل به زبان انگلیسی در تمام مقاطع و رشته ها
 • برخورداری دانشگاه های آن از رتبه های جهانی و معتبر بودن مدارک تحصیلی آن ها

معایب :

 • هزینه های بالای زندگی و تحصیل
 • دوری از وطن و غربت

بازار کار و درآمد رشته علوم سیاسی در استرالیا

تحصیل رشته علوم سیاسی در استرالیا رشته محبوبی است و می توان آن را جزو پردرآمد ترین رشته ها در این کشور معرفی کرد و فارغ التحصیلان پس از اتمام تحصیلات خود می توانند در شغل های مربوطه و حتی در همان کشور مشغول به کار شوند و از این طریق شهروندی آن را نیز دریافت نمایند.

فارغ التحصیلان رشته های مختلف علوم سیاسی می توانند در مشاغلی مانند قاضی ، شهردار ، متخصص روابط عمومی ، روزنامه نگاری و حتی کارشناس روابط بین الملل مشغول به کار شوند و از مزایا و حقوق این شغل ها نیز بهره مند شوند.

برای نمونه میزان درآمد یک قاضی با مدرک کارشناسی علوم سیاسی در استرالیا برابر 60.77 دلار و میزان درآمد متخصص روابط عمومی با مدرک کارشناسی برابر 58.02 دلار است.

برای آشنای هر چه بیشتر با بازار کار استرالیا و نحوه پرداخت حقوق و دستمزد و حتی شناخت مشاغل مورد نیاز این کشور ، به مقاله کار در استرالیا مراجعه نمایید.

سوالات پر تکرار تحصیل علوم سیاسی در استرالیا

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا اطلاعات جامعی در خصوص تحصیل رشته علوم سیاسی در استرالیا را ارائه دادند ، برای پرسیدن سوالات خود از بخش دیدگاه در پایین همین صفحه استفاده نمایید ؛ کارشناسان ما به سوالات پاسخ می دهند.

شرایط تحصیل رشته علوم سیاسی در استرالیا در دانشگاه ملبورن چیست؟

اگر به عنوان دانشجوی بین الملل می خواهید در دانشگاه ملبورن و در مقطع کارشناسی تحصیل کنید باید دو ترم تمام وقت را در دوره ای مخصوص دانشجویان بین المللی بگذرانید که جایگزین سال دوازدهم متوسطه می باشد و باید در آزمون پایانی آن قبول شوید.

هزینه تحصیل رشته علوم سیاسی در استرالیا چقدر است؟

هزینه های مقطع کارشناسی ارشد بین 14 هزار الی 26 هزار دلار در هر سال است که این هزینه ها برای مقطع دکترا معادل 15 الی 26 هزار دلار است و علاوه بر این هزینه ، هزینه های زندگی ، ویزا و سفر نیز وجود دارند که تقریبا هزینه های بالایی می شوند.

میزان درآمد یک قاضی که علوم سیاسی خوانده در استرالیا چقدر است؟

میزان درآمد یک قاضی با مدرک کارشناسی علوم سیاسی در استرالیا برابر 60.77 دلار و میزان درآمد متخصص روابط عمومی با مدرک کارشناسی برابر 58.02 دلار است.

بورسیه های تحصیل رشته علوم سیاسی استرالیا به چه صورت است؟

بورسیه های تحصیلی این کشور به معنای تحصیل کاملا رایگان نیست و معمولا بورسیه ها شامل کمک هزینه هایی برای تحصیل دانشجویان ممتاز است که مبلغی معادل 5000 الی 10000 دلار در هر سال می باشد و معمولا فرصت دریافت بورسیه در این رشته کمی محدودتر است. بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در تمام رشته ها و تمامی دانشگاه های استرالیا وجود دارد و دانشگاه ملبورن نیز در مقطع دکترا در رشته علوم سیاسی بورسیه های کمکی به دانشجویان ممتاز بین المللی می دهد.

آیا بازار کار رشته علوم سیاسی در استرالیا مناسب است؟

رشته علوم سیاسی در استرالیا رشته محبوبی است و می توان آن را جزو پردرآمد ترین رشته ها در این کشور معرفی کرد و فارغ التحصیلان پس از اتمام تحصیلات خود می توانند در شغل های مربوطه و حتی در همان کشور مشغول به کار شوند و از این طریق شهروندی آن را نیز دریافت نمایند.

و در آخر چنانچه علاقه مند به تحصیل رشته علوم سیاسی در استرالیا هستید ، می توانید با همکاران و مشاوران مجرب ما در موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل نمایید و تمامی سوالات خود را در این زمینه بپرسید ، از طریق شماره های دفاتر تهران و شیراز که در سایت اعلام شده با ما در تماس باشید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله تحصیل در خارج از کشور بهترین و امن ترین کشورهای جهان برای تحصیل را بشناسید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *