سوئیس

مزایا و معایب مهاجرت به سوئیس

مزایا و معایب مهاجرت به سوئیس

برای کمک به افرادی که قصد مهاجرت به سوئیس را دارند در این مطلب از موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی مزایا و معایب مهاجرت به سوئیس را بر شمارده ایم تا در رسیدن به هدفتان شما را یاری رسانیم . کارشناسان مهاجرت ما می توانند در هر جنبه ای از روند برنامه مثل مهاجرت تحصیلی به سوئیس ، شما را راهنمایی کنند . هدف ما ارائه مشاوره استراتژیک و پشتیبانی کامل از شما است .

به حتم انتخاب و اقدام برای مهاجرت به سوئیس می تواند هیجان انگیز و در عین حال پر تنش باشد . جوانب مثبت و منفی در رابطه با زندگی در خارج از کشور وجود دارد و تقریبا هر مهاجر با این مسائل مواجه است . انجام تحقیقات مناسب و در نظر گرفتن همه جوانب راهی طولانی برای تسهیل مهاجرت می باشد .

 نگاهی به مزایا و معایب مهاجرت به سوئیس

سوئیس یکی از مهاجرت پذیر ترین کشور ها در جهان است و در اروپا از این نظر رتبه جهارم را دارد و در بین کشورهای بسیار ثروتمند با استانداردهای بسیار بالای زندگی ، زیرساخت های طبقه جهانی ، ایمنی ، بی طرفی سیاسی ، بازنشستگی و سرمایه گذاری های جذاب است .

سوئیس همواره کشور بسیار گران قیمت در جهان نیز است . سوئیس ، با چشم انداز های چشمگیر طبیعت خود و سطح بالا در کیفیت زندگی ، همچون یک یک آهنربا جمعیت مهاجران را از سراسر جهان به خود جذب کرده است .

کشور چند زبانه با 26 کانتون که دارای چهار زبان رسمی آلمانی ، فرانسوی ، رومانش و ایتالیایی است . این کشور همچنین به دلیل اقتصاد قوی و قوانین بانکی مناسب ، برای سرمایه گذاری بسیار جذاب است .

با توجه به اقتصاد پایدار ، بیکاری کم است و شغل های سودآور به راحتی قابل دسترس هستند . بسیاری از سرمایه گذاران در بانک های شناخته شده جهان و کسب و کارهای بین المللی واقع در سوئیس کار می کنند . در ادامه به تفکیک در خصوص مزایا و معایب مهاجرت به سوئیس به بحث پرداخته ایم .

هزینه زندگی شهروندان سوئیسی

علاوه بر هزینه های تحصیل در سوئیس هزینه های زندگی هم در این کشور را باید در نظر داشت . شهرهای برن، زوریخ و ژنو اغلب در میان ده شهر گران از نقطه نظر هزینه های زندگی بررسی می شوند .

مناطق حومه نیز در سوئیس می تواند گران باشد . هزینه زندگی و مالیات در کانتون ها متفاوت است . با توجه به کمبود آپارتمان ها ، نرخ اجاره ملک افزایش یافته است و می تواند تقریبا 20 درصد از حقوق و دستمزد باشد .

بیمه درمانی سوئیس یکی دیگر از هزینه های عمده است و حق بیمه بر اساس منطقه زندگی است و نه حقوق . مزایا و معایب مهاجرت به سوئیس را بررسی کردیم اکنون نگاهی به خدمات مشاوره ای جهت انواع مهاجرت به این کشور از جمله مهاجرت کاری به سوئیس خواهیم انداخت .

هزینه زندگی در سوئیس

معایب مهاجرت به سوئیس

مزایا و معایب مهاجرت به سوئیس را بررسی می کنیم . مهاجرین نباید پتانسیل شوک فرهنگی در سوئیس را دست کم بگیرند .

این یک کشور زیبا و مدرن اروپایی است ، اما مانعی برای غلبه بر زبان وجود دارد و سوئیس گویش های خود را از فرانسوی تا آلمانی دارد .

بچه های مهاجرین که به زبان های مردم سوئیس تسلط ندارند ، تحصیل در مدارس دولتی سوئیس برای آن ها یک چالش بزرگ و سخت است . پدر و مادر باید توجه داشته باشند که مدارس اغلب زمان طولانی برای وقت ناهار دارند و ممکن است دارای کافه تریا نباشند .

اکثر بچه ها برای ناهار به خانه می روند و سپس به مدرسه باز می گردند . مدارس خصوصی گران هستند و تعداد پذیرش آن ها نیز ممکن است محدود باشد .

همه جا در سوئیس تقریبا در روزهای یکشنبه بسته است ، به استثنای ایستگاه های گازوئیل و فروشگاه های کوچک در ایستگاه های قطار .

بازار مسکن در سوئیس می تواند رقابتی و گران باشد . پیدا کردن محل اقامت بستگی به عوامل مختلف دارد و زمان قابل توجهی را به خود اختصاص می دهد . پیدا کردن خانه مورد علاقه و خانه های با باغ خصوصی بسیار دشوار است .

مزایای مهاجرت به سوئیس

ساختار خانه های سوئیس معمولا بسیار خوب است . آشپزخانه و حمام به طور کلی مدرن هستند . آپارتمان ها اغلب فضای پارکینگ دارند و بیشتر خانه ها نزدیک حمل و نقل عمومی می باشند .

شیوه زندگی در سوئیس برای خانواده ها عالی است ، اما ممکن است برای افرادی که به تنهایی به این کشور مهاجرت می کنند و فرزندی ندارند کمی آرام باشد .

مکان های دوستانه در سوئیس فراوان است . فرهنگ فعال در فضای باز با دریاچه های زیبا ، مسیرهای پیاده روی دوچرخه سواری و مسیرهای پیاده روی در کوه همراه است . در زمستان ، مهاجران می توانند به دامنه های کوه ها برای اسکی بروند .

در مورد مدارس در سوئیس ، مهاجران گزینه های متعددی دارند . مدارس دولتی ، خصوصی و بین المللی به طور معمول استانداردهای خوبی دارند و اکثر افراد جایی را پیدا می کنند که به نیازهای فرزندانشان پاسخ می دهد و متناسب با بودجه آنها است . کودکان می توانند مستقل باشند و اغلب به تنهایی پیاده روی و دوچرخه سواری کنند و یا با دوستان خود سوار اتوبوس شوند .

مسائل مهم امنیتی در سوئیس وجود ندارد و اکثر مکان ها حتی در شب نیز امن هستند . بیکاری در سوئیس کم است و اکثر بازرگانان این کشور را برای کار و سرمایه گذاری انتخاب می کنند ، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد پیدا کردن شغل پس از رسیدن به این کشور وجود ندارد .

انگلیسی در مدارس سوئیس تدریس می شود و اکثر افراد ( مخصوصا جوانان ) به راحتی این زبان را صحبت می کنند ، که باعث می شود فعالیت هایی مانند خرید آسان تر شود . اما برخی از مهاجران متوجه می شوند که کار کردن با زبان های محلی راحت تر است .

خدمات مهاجرت به سوئیس

خدمات مهاجرت به سوئیس

دفاتر موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی دارای متخصصان مهاجرتی هستند که طیف گسترده ای از خدمات را عرضه می دارند و نیاز به دخالت شما در روند مهاجرت پیچیده را به حداقل می رسانند در نتیجه زمان پردازش برنامه های مهاجرت را کاهش می دهند .

با پیروی از ساختار خدمات ما ، می توانید دقیقا پشتیبانی مهاجرتی که نیاز دارید را انتخاب کنید و کل هزینه های خود را کاهش دهید .

هنگامی که پای مهاجرت در میان است ، کار ما این است که به شما آرامش خاطر دهیم . مشاوران ما همیشه با آخرین تغییرات مهاجرت به روز هستند ، بنابراین شما می توانید بر روی مسئولیت های مهم تر خود تمرکز کنید .

به درخواست شما می توانیم یک پلت فرم محرمانه برای تبادل اطلاعات و اسناد بین مشاوران مهاجرت موسسه مهر آفرین رجبی ایجاد کنیم .

همچنین جلسات آموزشی را برای اطمینان از اینکه شما کاملا از پروسه مهاجرت در سوئیس آگاه هستید ، ارائه می دهیم . حال که تا حدودی با مزایا و معایب مهاجرت به سوئیس آشنا شدید ، با دفاتر موسسه مهر آفرین رجبی در دو شهر تهران و شیراز از طریق شماره تماس های ارائه شده در تماس باشید ، تا مشاوران ما پاسخگوی سوالات شما در خصوص شرایط پذیرش دانشگاه های سوئیس باشند .

4.9/5 - (251 امتیاز)
بازگشت به لیست

20 دیدگاه در “مزایا و معایب مهاجرت به سوئیس

 1. فائزه گفت:

  با سلام
  من میخواهم کار خانن گی را در سوئیس ادامه دهم
  آیا برای یک خانم موفقیت دارد؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   سوال تان واضح نیست ولی به صورت کلی برای مهاجرت کاری به سوییس باید جاب افر معتبر ، حداقل مدرک لیسانس و سابقه کار مرتبط داشته باشید .

   با تشکر از سوال شما

 2. Shayan گفت:

  سلام من مدرک جوشکاری فنی ساز رو دارم و برای مهاجرت به سویس چقدر هزینه باید کرد؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   شما برای مهاجرت به سوئیس از طریق مدرک فنی و حرفه ای نمی توانید اقدام کنید مگر جاب افر از کارفرمایی داشته باشید.

   با تشکر از سوال شما

 3. حسین گفت:

  با سلام من دانش آموز مدرسه تیزهوشان هستم ودر یه مسابقه بین المللی از طرف سوئیس شرکت کردم دوست دارم از این طریق خودم و خانواده ام اقامت بگیرم و آنجا ادامه تحصیل بدم چه اقداماتی لازم است در ضمن زبان انگلیسی آخرش است

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   در صورتی که در مدارس سوئیس تحصیل کنید یکی از والدین شما میتوانند به عنوان همراه ویزای گاردین دریافت کنند و در کنار شما حضور پیدا کنند، ولی این ویزا منجر به اخذ اقامت نخواهد شد. والدین شما به واسطه ویزای کاری، سرمایه گذاری و غیره می‌توانند اقامت سوئیس را کسب کنند .

   با تشکر از سوال شما

 4. Fateme گفت:

  سلام
  من دانشجو کارشناسی مهندسی صنایع هستم می خواستم بدونم می شه برای ارشدم بورسیه تحصیلی بگیرم برای سوئیس ؟
  شرایطش چه گونه اس ؟
  یا اینکه بخوام ویزلی تحصیلی بگیرم چه شرایطی داره و اینکه هزینه اولیش چقدره ؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   در مقطع مستر شانس زیادی برای دریافت بورسیه کشور سوییس ندارید.
   برای پذیرش تحصیلی مدرک زبان و معدل بالا مورد نیاز است. برای دریافت بورسیه نیاز است که مقاله، ثبت اختراع و غیره ارائه بدهید.

   با تشکر از سوال شما

 5. مهدی گفت:

  با سلام و خسته نباشید خاستم راجب پناهنده شدن در کشور سوییس اطلاعاتی کسب کنم ممکنه راهنماییم کنید

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   برای پناهندگی مشاوره و خدمات نداریم

   با تشکر از سوال شما

 6. Mojgan گفت:

  با سلام وقت بخیر
  رشته دانشگاهی ام در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مترجمی فرانسه است و قصد دارم مدرک دلف ب۲ را نیز بگیرم و قصد دارم در رشته مدیریت آموزشی در مقطع ارشد در سوئیس پذیرش بگیرم آیا با توجه به اینکه معدل ارشد من بالای ۱۷ است و مقاله ای ندارم امکان گرفتن بورسیه برای من وجود دارد? آیا به کسی که می خواهد رشته ای غیر مرتبط با رشته خود بخواند بورس تعلق می گیرد?

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   در صورتی که هدف شما پذيرش در مقطع مستر در کشور سوییس می باشد می بایست معدل مقطع بچلر بالایی داشته و فارغ التحصیل از دانشگاه های دولتی باشید.
   در صورتی که چنین شرایطی داشته باشید با ارائه مدرک زبان می توانید پذیرش دانشگاه ها را دریافت کنید. در مقطع مستر هزینه ها به عهده خودتان است و امکان گرفتن بورسیه از ایران وجود ندارد. مگر در حالتی که رزومه بسیار قوی داشته باشید و بعد از گذراندن یک ترم از دانشگاه با معدل بالا درخواست بورسیه بدهید. البته هزینه تحصیل به زبان بومی در سوییس بسیار مناسب می باشد.
   ضمنا در نظر داشته باشید برای دریافت پذیرش مستر و یا پی اچ دی باید رشته انتخابی مرتبط با مدرک تحصیلی قبلی شما باشد. البته در رشته هایی نظیر مدیریت نیز می توانید تحصیل کنید.

   با تشکر از سوال شما

 7. اکبری گفت:

  با سلام

  ممکن است درخصوص فرایند مهاجرت پزشکان به سوئیس جهت کار یا ادامه ی تحصیل و شانس تحصیل در رشته های تخصصی پرطرفدار برای مهاجران خارج از اتحادیه ی اروپا توضیح دهید؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   اگر هدف شما تحصیل و یا کار در کشور سوئیس میباشد بطور کلی در هر صورت شما ابتدا باید فرایند معادل سازی مدرک خود را انجام دهید تا مدرک شما با مدرک پزشکی کشورسوئیس معادل و هماهنگ شود .تسلط به زبان المانی در سطح b2 از دیگر شرایط پزشکان جهت شرکت در ازمون های معادل سازی وکار یا تحصیل در کشور سوئیس میباشد . پس از فرایند معادل سازی شما میتوانید جهت ادامه تحصیل یا کار و اخذ اقامت در کشور سوئیس اقدام نمائید.اما با توجه به هزینه های بالای زندگی در این کشور و همچنین شرایط سختی که در بحث ویزادهی این کشور وجود دارد بهتر است برای کشور هایی مانند المان ،اتریش ،دانمارک ،سوئد و…که شانس بالاتری دارید اقدام نمائید.

   با تشکر از سوال شما

 8. علیرضا گفت:

  سلام من یک برنامه نویس کامپیوتر هستم که میخام به یک کشور راحت و ارام مهاجرت کنم و به همین خاطر سوئیس رو انتخاب کردم،
  مهاجرت به این کشور راحت است؟
  به غیر از زبان انگلیسی زبان دیگه ای هم لازم هست بلد باشم؟
  رفتار مردم با مهاجران چطور است؟ نژاپرستی وجود دارد؟
  من در چند شرکت بزرگ ایران کار کرده م و پروژه های بزرگی در رزومه ام دارم

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   اگر هدف شما ویزای کاری کشور سوئیس میباشد شما میتوانید از طریق سایت های کاریابی کشور سوئیس جست وجوی کار انجام دهید و از طریق جاب افر جهت ویزای کاری کشور سوئیس اقدام نمائید.کارفرمایی که قصد جذب نیروی خارجی را دارد ابتدا باید از طریق اگهی هایی که انجام میدهد ثابت کند در سوئیس و درکل اتحادیه نیرویی با شرایط استخدام مدنظر نیست و همچنین استعلام انجام این اگهی ها هم باید ارائه شود. به همین دلیل پیدا کردن کارفرما کار راحتی نیست و بهتر است از طریق ویزای کاری سایر کشورها ازجمله ویزای جاب سیکر کشور المان که شرایط مناسبی دارند استفاده نمائید. در صورتی که هدف شما ویزای تحصیلی باشد علاوه بر مدرک زبان انگلیسی مدرک زبان المانی و فرانسوی و ایتالیایی نیز قابل قبول میباشد.در زمینه نژاد پرستی نیز هیچ گونه تبعیضی وجود ندارد .

   با تشکر از سوال شما

 9. سام گفت:

  سلام خسته نباشید برای ادامه تحصیل یعنی دیپلمم رو بگیرم و بخوام دانشگاه برم سوییس باید فامیل داشته باشیم دعوت نامه بده یا لازم نیست؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   برای تحصیل در مقطع لیسانس این کشور نیاز هست معدل دیپلمتون بالای 18 باشه و به زبان بومی این کشور درس میخونید مثلا در شهر زوریخ زبان آلمانی و در شهر ژنو به زبان فرانسوی درس میخونید البته به هر زبانی که بخواین تحصیل کنید حداقل مدرک B2 اون زبان رو احتیاج دارین. به دعوتنامه هم احتیاج ندارین داشتن پذیرش ازدانشگاه کفایت میکنه.

   با تشکر از سوال شما

 10. علی مهین زینالی نیا گفت:

  سلام وعرضادب
  باثبت شرکت میتونیم بریم سویس من وهمسرم ودخترم که ۷سال دارن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *